Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23351) bb0t válasza Bferibörs (#23350) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Mórahalom nekünk nincs messze. :) Lesz máskor is?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23352) Bferibörs válasza bb0t (#23351) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nem tudom, Tari Józsit kell megkérdezni , a facen tudsz neki írni.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#23353) -KP-


-KP-
addikt

nem tudjátok véletlenül, lesz vmi jó kis kutyakiállítás mostanság?

(#23354) Bferibörs válasza -KP- (#23353) üzenetére


Bferibörs
addikt

MEOSZ 2015 évi kiállítási naptár

MKSZ 2015 évi kiállítási naptár

Nem tudom számodra mit jelent a "jó" :F

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#23355) bb0t válasza -KP- (#23353) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én a deszkire lehet kinézek...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23356) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Hamarosan megrendelem az első felnőtt tápot. Nucky októberben 1 éves lesz. Repül az idő. :) :B

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23357) erik365 válasza bb0t (#23356) üzenetére


erik365
aktív tag

Mit fogsz neki adni?

1.4 T-jet M32

(#23358) bb0t válasza erik365 (#23357) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ugyanúgy Taste Of The Wild csak nem Puppy hanem Adult. De most már tényleg teszek rá egy kis kacsazsírt mert 1-2 kiló elférne rajta. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23359) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Erről (wolfsblut) mi a véleményetek? A farkasos érvet nem tartom sokra de az összetétele elég jónak tűnik első blikkre. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23360) philoxenia válasza bb0t (#23358) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért pont kacsazsírt?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23361) bb0t válasza philoxenia (#23360) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Több kaját nem akarok adni azzal csak terhelném a pocit... Van valami tipped, amivel fel tud szedni egy kis fókazsírt?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23362) Bferibörs válasza bb0t (#23358) üzenetére


Bferibörs
addikt

18 hónapos koráig jó lenne szerintem növendék táp, kalória emeléshez töpörtyű,kevés mert hasmenést okozhat.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#23363) Daffni2 válasza bb0t (#23359) üzenetére


Daffni2
addikt

Hát, részletes összetételt nem nagyon találtam róla viszont jóval drágább mint pld. az http://www.acanashop.hu/webaruhaz/acana-sport-agility-13kg-2

Szerintem a zsírtól nem fog hízni.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#23364) bb0t válasza Daffni2 (#23363) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Acana nekem nem szimpi. :( Ha zsírtól nem akkor mitől? Töpörtyű is az lényegében.

Összetevők: Ázsiai bivaly-hús (min 44.1 %), édesburgonya (min 25.5 %), tök (min 7.8 %), ázsiai bivalyzsír (5.9 %), ásványi anyagok, lózsír, borsófehérje, paradicsompüré, kakukkfű, majoránna, szurokfű, petrezselyem, zsálya, Immutop ® (csicsókakivonat), spenót, vitaminok, sárgarépapehely, szeder, málna, áfonya, fekete ribiszke, bodza, aróniabogyó, édes kömény, ujjhínár, tengeri saláta, tengeri algakivonat, lenmag, cékla, zöldbab, aprócsalán, galagonya, ginzeng, borsmenta, körömvirág, szárított áfonya, gyermekláncfű, manna-oligosaccharide (Prebiotikus MOS), Fructo oligosaccharide (Prebiotikus FOS), jukka Schidigera kivonat

Vitamin A (Retinylacetatként) 22.746 IU, vitamin D3 (Cholecalciferolként) 1,530 IU, E-vitamin, (alfaként Tocopherol acetát) 745 IU; nyomelemek: Kálciumjodat anhydrous 1.64 mg, szelén (Natriumselenitként) 0.53 mg, vas (vasszulfátként) 321.36 mg, rezek (rézszulfátként) 42.24 mg, Kupferchelat aminosav hydrate 52.80 mg, Cink (az aminosav Zinkchelatjeként hydrate) 355.73 mg, mangán (mangánszulfátként) 116.95 mg, Cink (az aminosav Zinkchelatjeként hydrate) 355.73 mg, mangán (mangánszulfátként) 116.95 mg, cink (cinkszulfátként) 296.49 mg, (az aminosav Eisenchelatjeként hydrate) 21.33 mg, vas (az aminosav Eisenchelatjeként hydrate) 21.33 mg, aminosavak: DL methionine 2.211 mg, L-Carnithin 85 mg / kg, Taurin 1,100 mg

Nyers fehérje 22.00%, Nyers zsír 11.00%, Nyers rost 4.00%, Nyershamu 9.00%, Nedvességtartalom 8.00%
Energia / 100 g 331,5kcal

Bferibörs: 18? :F

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23365) Bferibörs válasza bb0t (#23364) üzenetére


Bferibörs
addikt

igen 18 hónapos koráig, általában akkor fejezik be kb. ebék a "fejlődést" , addig szükségük van pld. növendék tápra a vitaminok,ásványi anyagok, nyomelemek össze tétele miatt.Az adult más -más összetevőket tartalmaz e téren.
Van kölyök,növendék és felnőtt táp- utóbbiból különféle variáció létezik, zsír,fehérje ami elsősorban változik náluk ,kevesebb- több a vitaminok ,ásvány anyagok, nyomelemek kb. azonosak de nem pontosan egyformák azok sem.Csak ha az adult tápot nézed, van 8-16 % zsírtartalomig kapható, a fehérje is változó 12-22%-ig, persze lehet más is, ez kb. általános mennyiség.
Mindig figyelembe kell venni a kutyamozgását is amikor tápot válsztunk- plusz,hízásra,fogyásra hajlamosságot-, nem mindegy milyen tápot etetünk és itt kalória bevitelre gondolok egy szobában vagy udvaron 22 órát lustálkodó vagy egy örök mozgó (mozgatott) kutyának. Mi sportkutyások energi táppal és töpörtyűvel növeljük a kalória bevitelt, főleg a téli időszakban töpi. is.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#23366) bb0t válasza Bferibörs (#23365) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Hát ha visszaolvasol úgy egy évet akkor láthatod mennyit foglalkoztunk anno ezzel a kérdéssel. :DDD De nem látom be miért mondanák a gyártók, hogy 1 éves kortól ajánlják a felnőtt tápot ha nem az az ideális. Persze most felkeltetted az érdeklődésem utána fogok nézni.

puppy: (fehérje 27%)
Lazac, tengeri halliszt, édesburgonya, burgonya, (B)borsó, borsófehérje,(/B) repceolaj, paradicsom-törköly, füstölt lazac, lazacliszt, természetes aroma, lazacolaj (DHA-forrás), só, kolin-klorid, tokoferolok vegyesen (természetes tartósítószer és E-vitamin-forrás), szárított cikóriagyökér, yucca schidigera-kivonat, paradicsom, áfonya, málna, szárított enterococcus faecium, szárított lactobacillus acidophilus (fermentációs termék), szárított lactobacillus casei (fermentációs termék), szárított lactobacillus plantarum (fermentációs termék), szárított trichoderma longibrachiatum (fermentációs kivonat), E-vitamin-adalék, vas-proteinát, cink-proteinát, réz-proteinát, vas-szulfát, cink-szulfát, réz-szulfát, kálium-jodid, thiamin-mononitrát (B1-vitamin), mangán-proteinát, mangán-oxid, aszkorbinsav, A-vitamin-adalék, biotin, niacin, kalcium-pantothenát, mangán-szulfát, nátrium-szelenit, pyridoxin hidro-klorid (B6-vitamin), B12-vitamin-adalék, riboflavin (B2-vitamin), D-vitamin-adalék, folsav.

canine: (fehérje25%)
Lazac, óceáni halliszt, édesburgonya, burgonya, repceolaj, lazachús, füstölt lazac, burgonyarost, természetes ízesítők, kolin–klorid, szárított cikóriagyökér, paradicsom, áfonya, málna, yucca schidigera kivonat, enterococcus faecium, lactobacillus acidophilus, lactobacillus casei és lactobacillus plantarum, szárított trichoderma longibrachiatum fermentációs kivonat, vitaminok (A, B1, B2, B6, B12, C, D, E vitamin), ásványi anyagok (vas–proteinát, cink–proteinát, réz–proteinát, mangán–proteinát, vas–szulfát, cink–szulfát, réz–szulfát, mangán–szulfát), kálium–jodid, mangán–oxid, biotin, kálcium–pantotenát, nátrium–szelenit, folsav.
A hús részaránya 60,67%.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23367) Bferibörs válasza bb0t (#23366) üzenetére


Bferibörs
addikt

valszeg a gyártó nem gyárt Junior tápot,ezért ajánlhatja a felnőtt tápot-nem tudom, én kb. 9-10 hónapos korig etettem kölyök tápot, 18 hónapos korig növendék tápot és csak utána felnőttet, sok minden miatt fontos a növendék táp ami más összetételű (elsősorban mennyiség és arány tekintetében )nyomelemekben,vitaminokban és ásványi anyagokban mint a kölyök vagy felnőtt táp.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#23368) Daffni2 válasza bb0t (#23364) üzenetére


Daffni2
addikt

22% fehérje?Vajon mennyi ebből az állati eredetű?

Mi a baj az Acanával?

"Aki ad,az nyer"

(#23369) philoxenia válasza Daffni2 (#23368) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Emberi csak nincs tán benne? :Y Esetleg valami alien? :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23370) z123456789 válasza Bferibörs (#23367) üzenetére


z123456789
addikt

Na most ezt nem teljesen értem. A Junior az nem kölyök? Melyik gyártónak van Kölyök/növendék/felnőtt/adult változata? :F

(#23371) Bferibörs válasza z123456789 (#23370) üzenetére


Bferibörs
addikt

pld

Nem a márkát reklámozom, ez jutott eszembe ,

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#23372) Bferibörs válasza philoxenia (#23369) üzenetére


Bferibörs
addikt

Szójával szokták a legtöbb táppban növelni a fehérjét,persze állati/növényi arány nem mindegy, sok kutya nem bírja a szóját,allergiás kiütések vagy hasmenés jelentkezik náluk

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#23373) bb0t válasza Bferibörs (#23367) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Hát oké, utánaolvastam tényleg 15-18 hónapos kor után szoktak áttérni a felnőtt tápra. :K

Daffni2: Lehet az zavar, hogy az Acana az Orijen low budget kivitele... Meg az sem tetszik, hogy nincs belőle lazacos. A Taste Of The Wild pl azért tetszik mert vadkacsa, lazac, bivaly egyik sem az az állat amit a fogyasztói társadalom nyomása miatt túl kellene tenyészteni és tele kellene nyomni különböző antibiotikumokkal meg mittudomén. Lehet nem jó a logikám, de csirkéből már az is kritikán aluli amit mi emberek megeszünk (ha csak nem saját nevelésű) úgyhogy nem szívesen adnám kutyának. Ráadásul a sok csirkeallergiás kutya esetébe se akarok belefutni. Azt gondolom, hogy ezek a kutyák valójában nem a csirkére allergiásak hanem valami járulékos szutyokra. Ahogy néztem az Acanát, sokféle tápja van, fogyókúrás, sportolós, felnőtt gyerek, idős stb. de legtöbben csíke van... :U

z123456789: Létezik puppy, junior,adult és senior táp. Baba, fiatal, felnőtt és öreg. Persze nem minden gyártónál.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23374) bb0t válasza bb0t (#23373) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Közben találtam egyet ami lehet, hogy jó. Mondjuk az ára is. De ez még beleférne. Acana Pacifia Ez alapján találtam, jó lenne olyan listát találni amiben az összes Acana benne van.

Bár hozzáteszem, ha Junior táppal akarok etetni az elkövetkezendő pár hónapban akkor jócskán beszűkül a mezőny. Akkor csak marad a TOTW.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23375) z123456789 válasza Bferibörs (#23371) üzenetére


z123456789
addikt

(#23371) Bferibörs
(#23373) bb0t

Aham, közben már leesett. Na mindegy. Az én kutyám junior-t kap mióta nálam van. A Puppy kimaradt. :S Mondjuk nincs is abban a márkában amit én veszek neki.

(#23376) bb0t válasza z123456789 (#23375) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Real Nature igaz?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23377) zolynet válasza bb0t (#23374) üzenetére


zolynet
addikt

Acana nekem már a túl sok kategória. Nem mondom tele van tápanyaggal és minőségi is, de 13kg-os zsákért 20ezret, na azt már nem. :N 14kg-os Dog Chow fele áron van, tökélestes.
Anyósék valami spáros moslékot adnak a kutyának, lehet vagy 3000ft a 10kg-os zsák. Na mondjuk az a másik véglet, azt sem értem.

Life is too short to stay stock!

(#23378) bb0t válasza zolynet (#23377) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Hát azért én is agyalok erősen, a TOTW 13,6 kg 16000 -5% attól már nincs messze az Acana annyira...

A Dog Chow úgy kezdődik "gabonafélék" ami azt jelenti túlsúlyban van a növényi fehérje, az "állati származék" pedig azt, hogy mindenfélét beleraknak ami nem feltétlen hús.

Ha azt nézed, hogy 10-ért gyakorlatilag szemetet kapsz 16-ért mert minőséget akkor inkább a 10000-es Dog Chow a pénzkidobás, a 16 meg 20k-s kajához képest. Egyszer próbálj ki majd egy jobb tápot is. Kaki mennyisége, szaga, kutya szájszaga, bundája, kondija - ég és föld. Persze te főzöl is nekik ha jól rémlik, szóval nem vészes a dolog, csak én így gondolkozok, ár-érték arányban a minőségi kaja jobb.

Azt is megkockáztatom, hogy többet kell adni a rosszabb tápból mint a jóféléből és akkor a kilónkénti ár megint új értelmet nyer.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23379) z123456789 válasza bb0t (#23376) üzenetére


z123456789
addikt

Igen. Viszont szerintem nagyon jó kis táp ez. Mondtátok hogy kicsit túlárazott, mert sajátmárkás tremék, de ettől függetlenül szerintem sikerült belenyúlnom az elfogadhatóba. Eddig akárki látta a kutyulit, mindenki el volt ájulva hogy milyen gyönyörű a szőre. :) És ez mondjuk nekem is feltűnt. Ebben nincs semmi önáltatás, egyszerűen szép fényes a szőre, és nagyon jó érzés beletúrni. :D Ez az ami feltűnő, amire esetleg látványosan hatással lehet a táp. A többi téma pedig szintén ötös. Jó kedélyű, játékos, van tartása, arányos.

(#23380) zolynet válasza bb0t (#23378) üzenetére


zolynet
addikt

Ha tudnád eddig mit kapott a kutya. Elhoztam neki a kánaánt a dog chow-al szerintem.
Párom teljesen kivan hogy miért kell ilyen drága cuccot venni, mondtam hogy akkor inkább ne adjon bele.
Eddig ez a rufus + konzerv ment. Ha azt vesszük a kutya él, jó bőrben volt akkor is amikor a legalja kaját kapta.
Ez a 10k kutyakaja pénzkidobás, ez azért elég merész, de az is egy meglátás.
Szerintem a 20k-s kaja az ami teljesen felesleges. Az már olyan ár-érték arány ami szerintem sok.
Csak akkor venném ha semmi más nem maradna meg a kutyában. De ami nekem van abban minden benne marad, ezért jó a korcs. :)
Kakesz állaga hibátlan.

Mennyi idő alatt fogy el nálatok a 13kg-os zsák?
Nálunk a 14kg-os olyan 2.5hónap alatt. Plusz ugye főzök is (jól emlékeztél).

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#23381) bb0t válasza zolynet (#23380) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Persze ez csak egy lehetséges logika a sokból. :K 13,6kg úgy 40 napra elég de én nem főzök neki. Az én párom is sokallta eleinte, aztán leosztottam neki, hogy mennyi egy napra a kutya kajája és belátta, hogy úgy nem annyira sok. Persze a kutyák szívósak én inkább a hosszú távú következményektől tartok. De gőzöm sincs, hogy mennyivel más egy öregebb kutya kondija és általános egészségügyi állapota ha prémium tápot kap mint ha alsó vagy közepes kategóriájút.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23382) VANESSZA1 válasza z123456789 (#23379) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Miért Te mit adsz neki? Mitől ilyen szép a szőre megtudható?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#23383) bb0t válasza VANESSZA1 (#23382) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Párral feljebb: real nature.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23384) z123456789 válasza VANESSZA1 (#23382) üzenetére


z123456789
addikt

Ahogy a kolléga is mondta, feljebb olvasható. :)
A Fressnapf saját márkás tápja. REAL NATURE Wilderness Pure Country Junior Huhn mit Fisch a teljes neve.
Első alkalommal bementem, nézegettem a tápokat és azért ez mellett döntöttem, mert farkas van rajta :DDD 39% a fehérje benne, gabonát ha jól látom nem tartalmaz, továbbá azt írja van benne lazac/hering és algakivonat, ami szerintem jól jön, ha nagytestű kutyáról van szó. Keverék a szentem, szóval elképzelhető hogy örököltek a tulajdonságai, minden esetre szép a bundája. :) A végtermékkel nincs gond, nem küzd ha végzi a dolgát, stb...

(#23385) bb0t válasza z123456789 (#23384) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

a bundus a hal miatt szép. :K

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23386) z123456789 válasza bb0t (#23385) üzenetére


z123456789
addikt

Azt mondod? Elhiszem. :)

(#23387) bb0t válasza z123456789 (#23386) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

:K

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23388) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Alapból a ridgeback nem hosszú életű fajta, de a miénk most tíz évesen elég jó kondiban van és a kaja zöme tescos konzerv meg olcsó száraztáp... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23389) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Szőr minőséget , fényt lehet javítani nagytestű kutyánál napi 1 kávéskanál napraforgó olajjal.
Olcsó tescos táp nem kaja de volt olyan kutya ismerős akinek csak attól nem volt hasmenése,szóval ez is relativ.
Sok kutyára ráfogják,hogy csirke allergiás,hát számomra kérdéses.

Ismerek olyan kutyát aki a hillsre is allergiás aranyporért, most egy egyszerű gagyinak mondható spanyol tápot eszik de annak is csak az egyik tipusát bírja és rendben van.
Szerintem minden kutyának meg van a saját táp fajtája csak meg kell találni mi a megfelelő számára.
A jól hangzó tápok előtt nem esek hasra, soha nem etetnék, hills vagy royal caninet.
Egyszerű a magyarázat, nagyon sok tápot kiállítási kutyáknak gyártanak, és ugye ott fontos, hogy fiatal korban fejlett,jól mutató kutya legyen, röviden felfújják a kutyát, szóval óvatosan a nagy nevekkel szerintem.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#23390) Merseyside válasza bb0t (#23385) üzenetére


Merseyside
tag

Én nyers tojást adok a farkasomnak majdnem minden nap, és a napsugár elcsúszik a bundáján. :D

YNWA

(#23391) bb0t válasza Bferibörs (#23389) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Royal Canina nagy része kukorica, borzasztó... :(

Merseyside: az se rossz ;)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23392) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!
Eddig működött a parancsszóra etetés, de az utóbbi időben már nagyon nehezen tartotta magát.
Ma reggel próbáltam tartani a fejét, vagyis elé tettem a kezemet, de fittyet hányva, beletolta a pofáját a tálba és elkezdett zabálni. Próbáltam elnyomni a táltól, és megharapott vicsorogva. :DDD
Nem szeretném hogy a fejemre nőjön semmilyen téren, szóval érdekelne hogy szerintetek mit tudok ezzel csinálni?
Szerencsére párom felől meg mindig jön a lelkiterror, mert hogy szekírozom a kutyát, és még kölyök. :(((
Ezt így akkor sem tartom rendjén. Értem én hogy serdül, és öntudatra ébred, de nem akarom hogy egy elszabadult skynet legyen. :D
Valami ötlet hogy hogyan tudom még jobban belenevelni?
Olyasmi módszerrel kell mint mondjuk azt hogy idegentől ne fogadjon el?
Arra gondolok hogy odadobok elé egy valamivel bekent kaját (csípős paprika/bors :F ) és megvárom amíg rámar, és rájön hogy az rossz. Majd odaadom a tálját a normál kaja egy részével (hogy többször el tudjam ismételni) és mondom a parancsszót, ekkor tudatosul benne hogy akkor finom csak. Viszont ugye itt meg az a baj hogy érezni, meg tudni fogja hogy mindkét kaja tőlem van...tanácstalan vagyok.

(#23393) zolynet válasza z123456789 (#23392) üzenetére


zolynet
addikt

Leírom az én módszeremet, azaz hogy én hogy adok neki kaját. (engem is megszólt a párom h miért csinálom ezt, de aztán belátta hogy sok minden másra is kihatással van)
Kaja a tálba, viszem ki a teraszra (konyha előszobán keresztül), ha bent van a kutya akkor kísér, sőt néha felágaskodik, szaglászná. Van hogy tojok rá, van hogy megállok és nyugalomra intem. (ezt mondjuk következetesebben is csinálhatnám, tudom) Teraszon most már leginkább szó nélkül megvárom hogy leüljön, nem adok neki parancsot hogy ül vagy ilyesmi, addig fogom a tálkáját, tudja magától h le kell ülnie.
Van hogy leül de az egyik mancsát feltartja, azt is megvárom hogy letegye, mert még nem nyugodt, azt a jelzést mutatja. Leteszem, ha rámozdul egyből, még a földre sem ért a tál felveszem. Ekkor sem igen szoktam szólni, kutya visszaül. Még1x leteszem, állok a kaja mellett, majd mondom hogy ehet, és ekkor indul el a kutya a tálhoz. Néha a popeszára pacskolok hogy jóóóóólvan.
Kaja közben már nem zavarom.
Bár erre is volt példa, adtam neki egy csontot, ezek után már az övé és 'védelmezi' a zsákmányt.
Mondom ezzel is erősítem a falkavezérséget, elveszem tőle. Csúnyán nézett, de odaadta.
Harapásnak, vicsorításnak helye nem lett volna, mert úgy leszidtam volna mint a pergőmalacot.
Szólva azt a részt még most fogd meg, mert a fejedre nő, bár nem teljesen világos a kajaadási módszered menete.

Life is too short to stay stock!

(#23394) bb0t válasza z123456789 (#23392) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nincs igaza a párodnak ezt mihamarabb minél kisebb korban le kell tisztázni, evési agressziónak helye nincs. Ezt beszéld is meg vele, mert a kutya össze fog zavarodni, ha ketten kétféleképpen álltok hozzá. Ehhez következetesség kell mint a gyereknél. Ott is abból van a gond általában, hogy az egyik fél szigorú a másik pedig nem és még alá is ássa a másik tekintélyét.

A másik kérdésednek két vetülete van. Egyik a talált kaja másik pedig a ténylegesen idegenektől elfogadott eledel. Talált kaját mi úgy gyakoroltuk miután előszeretettel szedett fel csontokat és egyebeket a földről, hogy szétszórtunk egy csomó pick szalámit a töltésen és aztán arra mentünk vele. Tudtuk hol vannak, így egyből le tudtuk tiltani ha pedig nem mart rá akkor megjutalmaztuk, ellenkező esetben szidtuk.

Más kezéből kajálás tiltására be kell vonni valakit, aki nyújtja a kaját (ami lehet nem túl ízletes is számára) és ha elveszi megint csak leszidni, nem veszi el jutalmazni stb. Nyilván vannak drasztikus módszerek de próbálkozzatok előbb a sima tiltás-jutalmazás opcióval.

Egyébként e-nyakörvvel ez is nagyon egyszerű, ha fel akar enni valamit csípés, ha mástól akar elfogadni valamit csípés.

(ha nagyon nem megy a vicsorgás harapás nélküli kajálás akkor azt lehet csinálni, hogy mikor morog vagy vicsorog elveszed a kajáját. egy idő után rájön. illetve van az a módszer mikor csak kézből feladatra kapja, ez javítaná a köztetek lévő kapcsolatot.)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23395) z123456789 válasza zolynet (#23393) üzenetére


z123456789
addikt

Hasonló mint a tiéd.
Kaja a tálban, odaviszem, megvárom még leül, és leteszem. (Magától, ahogy nálad is) Eddig hagyta, és maradt ülve, várta a parancsot. De most már egyből rámozdul, legtöbbször. Ilyenkor próbálom eltolni, kicsit mérgesebben rászólni, Néha sikerül. De az utóbbi időben ahogy leírtam már van hogy hisztizik, csapkod, méltatlankodik.
Amikor ügyesen csinálja, persze tőlem is kap simogatást, és láthatóan tudat alatt (mert ilyenkor tetszik tudni romlik a hallása :D ) örül annak is, mert elkezdi csóválni a farkát, ha elveszem a kezem, abbamarad. Tehát egyértelműen reagál a dícséretre és simogatásra kaja közben is. Ez pár másodperc, majd kb még pár másodpercig dícsérem simán szóval. Aztán ott hagyom. Nagyjából ennyi.
Lehet hogy ezután én is azt csinálom amit te, hogy a földre helyezéssel várok, visszaveszem, nem pedig eltolom a táltól.

Olyat én is csináltam, de pont ahogy írod, csak a falkavezérség miatt. Sőt, van hogy az is működik ha mondom neki kaja közben hogy hagyd! és leül, el tudom venni a kaját. Kicsit várok, és visszaadom. Illetve az ereszd parancs is néha bejön, de ez szerintem az apport játékok miatt, ott is elengedi okosan a játékot ha kérem.

Mindenképp meg akarom fogni még most.

Persze tőlem is kapott szidást, kis fenyítést, nem kétség. Persze módjával. Egyből látszott rajta a megbánás, mert hízelgett is. Egyszerűen ösztönből annyira védte a kaját, hogy elvesztette a fejét, szegény. :D Tiszta jekyll és hyde :DDD

(#23394) bb0t
Aha? Jó ötletek ezek is. Ah, bárcsak ne kellene dolgoznom. :D
Az E-nyakörvet már akár ennyi idős korban is megkaphatná igaz? Az egy nagy döntés lenne, mert nem kevés összegről van azért szó számomra. :S

[ Szerkesztve ]

(#23396) zolynet válasza z123456789 (#23395) üzenetére


zolynet
addikt

Esetleg a kattintós módszer (klikker) még jó lehet, állítólag eszméletlen gyorsan lehet eredményt elérni.
Még nem próbáltam, de ki szeretném. Érdemes rákeresned.
Addig is marad a többszöri tálka le-felvétel.

Life is too short to stay stock!

(#23397) bb0t válasza z123456789 (#23395) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem mehetne. Daffni egész kicsi kora óta alkalmazza. Valóban nagy döntés/összeg de mi egy percre sem bántuk meg.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23398) Merseyside válasza z123456789 (#23392) üzenetére


Merseyside
tag

Én (mi) kiskorától úgy neveltük, hogy kaja a tálban, kutya ül, mondom neki "tiéd!" , kutya eszik. Az elején elég volt egy kicsit eltolni egy erőteljes "nem" szóval. Idegentől szintén ezzel a módszerrel nem fogad el semmit. Volt olyan, hogy kitettem a kaját neki közben csengett a telefon, beszéltem pár percig, a kutya addig meg meredten nézte a tálját, de nem evett, mert nem kapott engedélyt. Nagyon sajnáltam és nagyon megdícsértem.
Az viszont nagyon gáz ha vicsorog rád és megharap. Ott a lelkizés nem segít, azonnal büntetni kell, hogy tisztázva legyen a sorrend a falkában. Erősebben a seggére verni vagy/és leteperni, hogy tudja mihez tartani magát.

YNWA

(#23399) z123456789 válasza zolynet (#23396) üzenetére


z123456789
addikt

(#23396) zolynet
Klikkert nem szeretnék. Tudom hogy idővel elhagyható, de szerintem függőséget okoz...mármint nekem.
Illetve egyszerűen azt nem szeretném, nem szimpatikus.

(#23397) bb0t
Hmm... :U
És egyébként ezt is el lehet idővel hagyni? Szeretném ha olyan kutyám lenne aki idővel segédeszközök nélkül is jöhet velem, mindenféle póráz, hám, nyakörvet mellőzve. Mert abszolút szófogadó.

Daffni ha itt vagy, te is válaszolhatsz. :)

(#23398) Merseyside
Na hát igen, ez nálunk is csak most kezdett durvulni. Én is kiskorától így adok neki enni.

(#23400) bb0t válasza z123456789 (#23399) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Egy idő után rögzül igen és nyakörv nélkül is engedelmes lesz. Most pl le van merülve a nyakörv és mindig elfelejtettük töltőre rakni szóval több mint egy hete anélkül járunk sétálni. A nyakörv előtt nem tudtam lehívni más kutyáról, amíg látótávolságon belül volt egy kutya addig ő hajlamos volt utánaszaladni és vissza se jönni. Most nyakörv nélkül is első szóra ott hagy bármilyen vaut. A behívás is megy szépen és a futókra biciklisekre sem akar felugrani. Mostanában az egyetlen dolog amiér tkint dorgálni kell, hogy adja oda a frizbit és ne incselkedjen vele. (Most nagy frizbi mánia van nálunk, jövőre versenyezni akarunk már. :DDD )

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.