Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2146) vlevi válasza kroland20 (#2144) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nemrég vettem egy Kolink USB3-as külső házat, a tapasztalataim röviden : Nem ajánlom, több okból.
- A vinyót nem lehet benne rögzíteni, csak rátolod a Sata csatlakozóra az elektronikai részt, majd egy műanyagdarabbal beletolod egy sínbe a vinyót. Rögzítve nincsen. Nem pont ez a ház, de 07:47-nél ugyanilyen, idézőjelben "rögzítési" mód látható : Unboxing + Installation: Dynamode External Hard Drive 3.5" Enclosu
- Mivel nincs fémes érintkezés, ezért hőelvezetés sincs.
- Harmadszor pedig, ha leválasztom a számítógépről (Win7), akkor nem állítja le a vinyót.
- A hozzáadott talpban sincs túl sok bizodalmam, nem merném otthagyni állítva hosszabb időre sehol.
Nekem végülis mostmár megmarad, mert azt az öregecske, a halálán lévő vinyót tettem bele, amit ma vettem ki a gépből. Olyan dolgokat teszek csak rá úgyis, amiért nem kár, és szerintem sosem fogok ránézni, de azért törölni mégsincs szívem.

A sebességével egyébként nincsen gond, a másolás idejére belerakott Seagate 1TB-os vinyóra a Crystaldiskmarkkal mérve 180MByte/sec-el dolgozott, ugyanannyival, mint a gépbe berakva Sata-n keresztül.

Viszont a Sharkoon Rapid case ezek közül egyetlen hátránnyal sem rendelkezik.
- A vinyót bele kell csavarozni egy fém keretbe, és azt beletolni a házba. Ezzel a fémen keresztül valamennyi hőt azért csak elvezet.
- Számítógépről leválasztáskor leállítja a vinyót. Sőt, ha hosszabb ideig 10-15 percig nem használom, akkor is. Tehát a benne lévő vinyó nagyjából állandóan rá lehet dugva a gépre, csak akkor fog forogni, ha tényleg szükség van rá. Droidos mini pc-n hetek óta megy a töltögetés, de mivel kevés a forgalom a vinyó szinte alig megy pár órát
- A talpa sokkal stabliabb, ezt nem lehet felborítani.

Igaz, drágább is, de tényleg jobb annyival, hogy megérje a felárat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.