Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#862) Golyobis válasza rii (#861) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Én nem hiszem hogy mindent tudnék a témáról, nekem ez egy bizonytalan témának látszik, amit csak tudományos ismeretek birtokában lehetne igazán megtárgyalni.
Mivel én (és a legtöbb ember) ilyennel nem rendelkezek, ezért én nem tudok dönteni a kérdésben, legfeljebb csak hinni valakinek aki azt állítja magáról hogy ő ért hozzá.
Ami viszont egyértelmű, hogy az ilyen és hasonló képeken bemutatott felhőképződményeknek köze van a repülőgépekhez, ezt mindenki láthatja szabad szemmel, és nem hiszem hogy bárki tudományos ember megkérdőjelezhetné ezt.
Viszont arra már nem jelentenek hasonlóan egyértelmű bizonyítékot, hogy itt a gép normális működéséből származó szennyezésen felül még mindenféle mérgeket is szórnak ki céltudatosan.
Az hogy egyesek a képeket tanulatlan emberek számára egyfajta látható bizonyítékként prezentálják a permetezésre az egy aljas megtévesztés, és szerintem itt van a valódi "konteó" a dologban.
Nem mondom hogy mindenki benne van aki ezt hirdeti, de van mögötte egy jól szervezett hálózat, hasonlóan mint az "ancient aliens" nevű humbug esetében.

Hogy mondjak valami érdekeset is, a youtubeon láttam korábban ezzel a témával kapcsolatban egy alternatívát, "chemweb" néven.
Persze lehet hogy ez valami rovarnak a hálója, de én egyszer ugyan ezt télen láttam egy csupasz szántóföldön, és kemény mínuszban, amikor a rovarok számára a nyílt felszínen nehéz lenne az alapvető életben maradás, nemhogy a hálókészítés.
Vegyész ismerős szerint valami polimerek képződhettek a légkörben, és felvetette, hogy a keletkező anyag meglehetősen veszélyes is lehet.

Szerintem nem kell külön "permetezni", éppen elég önmagában a klasszikus környezetszennyezés, ami viszont valós.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.