Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Blyan válasza gyurkikrisz (#200) üzenetére


Blyan
félisten

És miért kell titkolniuk? :)

Amúgy itt elég jól össze van szedve, de azért érdekel, hátha van amit kihagytak. :D [link]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#202) gyurkikrisz válasza Blyan (#201) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Komolyra fordítva a szót, olyan nincs hogy valami csak úgy eltűnjön, és még egy ráutaló nyomot se találjanak, legyen az magyarázva bármivel is.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#203) HarleyCustom válasza gyurkikrisz (#202) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Dehogy nem,van.
Hozzám betörtek.
Úgy eltűnt minden,hogy a rendőrség le is zárta az ügyet.Köddé vált még az elkövető is.Itt az igazi bermuda bakker.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#204) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Miért halt meg Paul Walker? Itt a válasz!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#205) Pocee válasza Bjørgersson (#204) üzenetére


Pocee
senior tag

Lehet a Lambo Huracan-t is így kapcsolták ki az M7-en.

Mr.Brightside

(#206) HuMarc


HuMarc
addikt

Pár gondolat, ami a topik átolvasása közben merült fel bennem.

Az érvelésről: Attól, hogy egy érvelés hibás (olvasnivaló), még lehet igaz a konklúzió. Ez fordítva is igaz, tehát egy megfelelőnek tűnő érvelés is juthat hamis végkövetkeztetésre. Például:
„»A nácik gyilkoltak. A gyilkosság tehát rossz«
(Bár mind a hivatkozási alap, mind a következmény igaz, de közöttük nem áll fent oksági viszony; a két állítás egymástól függetlenül igaz. Ezért az érvelés nem állja meg a helyét.)”
- Wikipédia

„»Persze, hogy ostoba, hiszen férfi.«
A burkolt előfeltevés ez esetben az, hogy „Minden férfi ostoba”, ami azonban könnyedén megcáfolható, amennyiben egyetlen férfiről is bebizonyítjuk, hogy ő nem „ostoba”. A beszélő tehát nem fogalmazza meg nyíltan az előfeltevést, mivel bízik benne, hogy a hallgató nem fog rádöbbenni, hogy mit is sugallt ezzel a mondattal.”
- Wikipédia

(#207) Bjørgersson válasza Pocee (#205) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Lehet? Biztos... :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#208) Glenda válasza HuMarc (#206) üzenetére


Glenda
addikt

Ez nem teljesen igaz, F => T, de T =/> F.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#209) HuMarc válasza HuMarc (#206) üzenetére


HuMarc
addikt

Én még nem találtam olyan konteót, aminek hitelt adhatnék. És ennek nagyon egyszerű oka van: Nincs okom, hogy elhiggyem.

A diplomaellenességről általában: Magyarországon az utóbbi években szerintem egyre nagyobb az általános diploma-ellenesség. Persze nem a diákok körében, sokan akarnak egyetemre kerülni. De nagy általánosságban úgy gondolom, hogy sokan (egy általam nem ismert okból) nem bíznak az orvosokban, tudósokban. Pl. Nők, nőügyek topikban az utolsó 200 hsz-ben van egy pár, ami ezt a témát feszegeti. Természetesen igaz, hogy az elmúlt években inflálódott valamennyit a diploma értéke (hiszen jóval többen akarnak bekerülni, mint a rendszerváltás előtt), de ennek ellenére olyan következtetéseket levonni, hogy hú a diplomások tudása 0, bezzeg a jó öreg szakmunkások..., (akik mögött egyébként 20 év tapasztalat is áll, és akik pályakezdéskor valószínűleg még kevésbé voltak felkészültek, mint ma a friss diplomások) Vagy egy másik példa, hogy sok ember nem akarja beoltatni (szerencsére Mo.-n kötelező az oltás) a gyerekét, mert a vegyészek, gyógyszerészek, orvosok (akik tíz évig tanultak érettségi után, hogy adott szakmában dolgozhassanak) de a csontkovácsnak, meg a homeopatának, meg a szomszéd Marika néninek gond nélkül elhiszik, hogy xy szertől lefogynak/meghíznak/sosem halnak meg (félreértés ne essék, nem a lenézés vagy a megvetés beszél belőlem, a csontkovács egy nagyon jó dolog, ízületi fájdalom kezelésére kiváló. A homeopátia az szvsz tényleg kamu, a szomszéd Marika néni meg biztosan tudja, hogy az xy szer jó, mert van benne egy csomó vitamin, és ásványi anyag, amitől egészségesebb lesz a hajad, és jobb a közérzeted, de ezek a szerek nem kezelik sem a tüdőgyulladást, sem kanyarót, sem a rubeolát) De egyébként a kormány felfogása (egyetemi, sőt gimnáziumi(!) férőhelyek csökkentése a szakmunkásképzők javára) sem szerencsés ebből a szempontból.

A konteókról: Szerintem pont a fentebb leírt bizalmatlanság az oka annak, hogy rengeteg konteó megtalálja a helyét. Nem feltétlenül a HAARP, chemtrail, zsidógyíkember, illuminátus-féle konteókra gondolok, hanem pl. ERRE (index.hu). Az olyan típusú vélekedések, hogy a ginszengkivonat gyógyítja a rákot, vagy hogy az MMR-védőoltás autizmusra hajlamossá teszi a gyerekeket, csak úgy terjedhetnek el, hogy az emberek nem bíznak az orvosokban.

(#210) Pocee válasza HuMarc (#209) üzenetére


Pocee
senior tag

Te beadattad a H1N1 védőoltást?ha igen/nem miért?

Mr.Brightside

(#211) Glenda válasza Pocee (#210) üzenetére


Glenda
addikt

A kettő között semmi kapcsolat nincs. A H1N1-re nem azért nem oltod be magad, mert autista leszel, hanem mert felesleg és az immunrendszerednek kell az edzettség.

Vannak viszont betegségek, amik ellen csak a vakcina véd, főként kisgyerekeknek. Az a szülő aki nem adatja be a gyerekének, az szándékosan veszélyezteti az életét, az ő immunrendszerük még nem olyan, mint egy felnőtté.

Viszont nemrég egy ismerősöm háborgott, hogy csippelik az embert vakcinával. Őrült.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#212) HarleyCustom válasza Glenda (#211) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Érdekes interjú egy magyar orvossal.

http://m.youtube.com/watch?v=73cFaGbht5E

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#213) HuMarc válasza Pocee (#210) üzenetére


HuMarc
addikt

Beadattam, pontosabban anya adatta be, ugyanis kiskorú vagyok. És azért, mert ő úgy döntött. És én is beadatnám a gyerekemnek.

Glenda: Azért a H1N1 azért nincs éppen egy kategóriában a rhinovírussal (ami ellen tényleg teljesen felesleges a védőoltás), kicsit komolyabbak lehetnek a következményei.

(#214) Glenda válasza HuMarc (#213) üzenetére


Glenda
addikt

Lehetni lehetnek. De egészséges felnőtt embernek túl kell élnie. Ez nem egy ebola.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#215) Cyberpunk válasza HarleyCustom (#212) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van némi igazság benne itt-ott, de elég nagy butaságokat is mond.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#216) HuMarc válasza HarleyCustom (#212) üzenetére


HuMarc
addikt

Össze-vissza beszél. Persze nagyon jól hangzik, amit mond, csak éppen nem igaz. Azt próbálja beadni, hogy a vírusok ellen beadott oltóanyagok azok antigének. Persze utána az elejtett mondatokból ki lehet hámozni, hogy az oltóanyag egy (vagy több) vírus legyengített változatát tartalmazza (igazából a vírusnak csak egy részletét, ami kb. semmit nem csinál, csak a szervezet felismeri, mint idegen test, és antianyagot gyárt ellene).

Az, hogy „az oltott emberek ötször betegebbek, mint a nem oltottak” Mo.-n biztosan nem mérhető, mivel kötelező védőoltások vannak, így a népességnek nagyon kis hányada (ezredrész, de inkább százezred rész, vagy kisebb) nincs beoltva, amiből nyilvánvalóan nem lehet reprezentatív adatokat nyerni (főleg nem képes erre egyetlen orvos, akihez az ország betegeinek szintén nagyon kis hányadát látja)

A kanyarójárványok Amerikában pont azért alakultak ki, mert a sok barom, aki nem oltja be a gyerekét, tönkreteszi az ún. nyájimmunitást (a lényege, hogy ha egy közösségben az egyedek 90%-a be van oltva, akkor a nem beoltottak, akár az oltóanyag által kiváltott allergia, akár más miatt nincsenek beoltva, sem kapják el a betegséget, mert az nem terjed el.). Mivel egyre csökken a beoltottak száma, ezért sérül a nyájimmunitás, ami által kanyarójárványok alakulhatnak ki.

Az a gond, hogy a legtöbbször a védőoltások (vagy éppen a GMO) veszélyeit a 0-val hasonlítják össze. Pedig a másik oldalon adott esetben sokkal súlyosabb következmények állnak, mint pl. a védőoltások esetén. Wikipédia - Rubeola

Nem vagyok orvos, csak figyeltem és figyelek biológia- és kémiaórán. Nagyon sajnálom, hogy embereket azért lehet átverni, mert annyira tudatlanok, és ezenfelül bizalmatlanok a valódi orvosokkal szemben...

Tisztában vagyok vele, hogy ez félig-meddig egy tudományos vita (akkor is, ha laikusok vitáznak), így a Wikipédia használata nem túl szerencsés, mindössze kényelmességből használom, mint forrást, de ha gondoljátok, kereshetek olyat, ami ennél "tudományosabb". Bár ez csak akkor járható út, ha ti is csak a "tudományosnak" tekinthető forrásokra hivatkoztok, nem az EchoTV-re, meg az ilyen-olyan kétes bizonyosságú írásokra és videókra.

Glenda: Egészséges (európai) embernek az ebolát el se kéne kapnia, mivel az ebola elég nehezen fertőz. Persze a jelenlegi ebola-járványnak nagyon nagy a halálozási rátája (25 - 50%), amihez a H1N1 egyáltalán nem mérhető (0,03%)

[ Szerkesztve ]

(#217) HarleyCustom válasza Cyberpunk (#215) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Butaság?
Mire gondolsz?
A sógornőm pl. orvos-belgyógyász-ként végzett,mellette kutató is.A világ több pontján is dolgozott,tanult,Mexikó,USA,Brazilia,Németország,és még sorolhatnám...Eléggé ért ehhez a kérdéshez,mondhatni. :)
Regélt olyan dolgokat,amiről sajnos nem mindenki tud, a nyugati-keleti orvoslásról,ezeknek a működéséről a gyógyszeriparról,köztük pl. a védőoltásokról,de még sokminden ehhez kapcsolódó dolgokról,stb....Hozzáteszem,
annak ellenére,amit hallottam tőle,az én kislányom is be van oltva,mert kötelező.Viszont megnyugtat,hogy a gyerekem nagynénje orvos és mindenben csakis Ő ad utasításokat,tanácsokat.Neki hiszek,mert miért ne tenném?És mi oka lenne hazudni?Semmi haszna nincs belőle...
Szóval érted...
:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#218) HarleyCustom válasza HuMarc (#216) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én sem vagyok orvos.Mindenki azt hisz,amit akar.A gyógyszeripar a legnagyobb üzlet a világon.Ez viszont tény. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#219) Cyberpunk válasza HarleyCustom (#217) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mindig ez a csúnya gyógyszeripar mint ellenérv. :N

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#220) HarleyCustom válasza Cyberpunk (#219) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:)
Ahogy mondod.Igazad van.
Pedig egyszerű a képlet.
Nem bonyolult.
Mindegy "FŐ" az egészség...
:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#221) Pocee válasza Glenda (#211) üzenetére


Pocee
senior tag

Arra voltam kíváncsi,hogy ő mennyire bizonytalan az orvosokkal,úgy látszik vakon bízik.
Mellesleg a H1N1 volt a madárinfluenza és a média ontotta,hogy mennyinél jár már a halálos áldozatok száma világszerte.
Szóval van kapcsolat,mert úgy tálalták,hogy ergo meghalhatsz ha nem oltatod be magad.

gyógyszeripar: a média szintén nyomja a coldrex és társai reklámokat nátha ellen,viszont elfelejtik közölni,hogy a paracetamol milyen szinten nyírja a májat,és nem konteó oldalakról gyújtöttem,hanem unokabátyám vegyésztechnikus és ő hívta fel a figyelmem,hogy inkább ne vegyem be és oldjam meg máshogy.
Kb több kárt csinál mint hasznot.

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#222) Glenda válasza Pocee (#221) üzenetére


Glenda
addikt

Én alapból nem használok lázcsillapítót, mert a szervezetem okkal harcol. Ha csak nem muszáj gyógyszert se veszek be, szerencsére az immunrendszerem jól működik, a fejfájásom is elmúlik egy liter víz után.

Ez nem feltétlenül a média. Az emberek nem akarnak betegek lenni, ezért beoltják magukat. Csak azzal, ha mindentől megóvod az immunrendszered, teljesen leépíti magát és legközelebb egy egyszerű szezonális nátha ledönt. Vagy hozzászoksz a fejfájáscsillapítóhoz és erősebb kell.

Viszont a konteós szarokkal se értek egyet. Minden gyógyszer roncsolja a májat és a gyomrot, de ha ésszel szeded, akkor nem lesz tőle bajod.

De azokat, akik győzködik az embereket, hogy ne vegyenek be gyógyszert, vagy homeopátiás szarokat gyártanak, azokat élve nyúznám meg. Körömletépés után.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#223) Pocee válasza Glenda (#222) üzenetére


Pocee
senior tag

Nézd ha be kell venni akkor nyilván be kell.viszont saját tapasztalatként elmondom,hogy életem során kb 3szor volt begyulladva a fülem és mind a 3szor a kövirózsa leve mentett meg a fülorrgégészettől viszonylag rövid idő alatt.
Sajnos a mellékhatásokkal is számolni kell,barátomék kisfia elég komoly beteg volt és speckó antibiotikum kellett,meggyógyult viszont 90%osan megsüketült :(
nekem egy komoly gyógyszertől sem volt a legcsekélyebb mellékhatás se és remélem,hogy nem is lesz,szerencsére nem vagyok beteges.

Mr.Brightside

(#224) Cyberpunk válasza Pocee (#223) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Gyanítom, hogy nem a gyógyszer miatt süketült meg. Ha komolyan be van gyulladva akkor valószínűleg a szervi elváltozások miatt lett süket.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#225) Pocee válasza Cyberpunk (#224) üzenetére


Pocee
senior tag

Neki nem a füle volt gyulladt,a két dolog független egymástól,remélem nem akarod megmagyarázni,hogy a gyógyszereknek nincs is mellékhatása.

Mr.Brightside

(#226) Cyberpunk válasza Pocee (#225) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mivel fül gyulladásról írtál feljebb és nem utaltak rá, hogy más betegsége volt nem egyértelmű mire gondoltál joggal gondolhattak, hogy arról van továbbra is szó. :) De tisztában vagyok vele, hogy vannak mellékhatások is elég szép a lista általában minden gyógyszernél. Viszont az ilyen esetek elég ritkák szoktak lenni, sajnos megeshet az ilyen is ritkán, hogy komolyabb mellékhatások lesznek. Meg gyerekcipőben jár a célzott személyre szabott orvoslás, ami a jövő amúgy.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#227) Pocee válasza Cyberpunk (#226) üzenetére


Pocee
senior tag

Igen nem határoltam el rendesen a két dolgot.
Viszonylag egyszerű antibiotikumoknál is írnak komoly mellékhatást igen kis eséllyel,hogy ha bekövetkezne ne legyen a gyár támadható.

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#228) negyedes válasza HuMarc (#213) üzenetére


negyedes
addikt

komolyan? ekkora felelmet kellt egy nathavirus? a komoly betegsegek ellen kell beoltatni es csokolom, ha mindig mindenre vedett leszel az immunrendszered minek lesz? nem art kicsit reallisan nezni a dolgokat.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#229) Cyberpunk válasza negyedes (#228) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nátha ellen nincs is védőoltás. :) Influenza ellen van, aminek egyik tünete a nátha, viszont az influenza ellen van hogy indokolt a védekezés, például öregeknél, vagy nagyobb tömeg esetén, például munkahely, iskola.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#230) negyedes válasza Cyberpunk (#229) üzenetére


negyedes
addikt

lehet en vagyok tul maradi es falusi gondolkodasu, de meg nem ismertem olyan embert aki az influenzaban halt volna meg vagy annak kovetkezmenyeibe. nagyszululeim joval 80 felett vannak es az aspirinen kivul mast nem vesz be az oreg, de nem donti le a labarol a megfazas. miota rendszeresen c vitamint szedek, edzek, normalis eszek nem kapok el semmitfajta megfazast/betegseget.

egyetlen problemam az allergia a peneszre es porra.(sajat hibambol, majd 4 evet eltem egy peneszes lyukban egyetem alatt es a szervezetemnek nem tetszet).

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#231) Cyberpunk válasza negyedes (#230) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hidd el elég sokan halnak bele a szövődményeibe.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#232) negyedes válasza Cyberpunk (#231) üzenetére


negyedes
addikt

ez igy van, de most ti minden osszel sorba alltok olltasert? :Y

wiki szerint h1n1-ben, romaniaban, 5990 fertozodtek meg ebbol 82 volt halalos. Romania nepessege 22 millio ebbol 516.905 volt beoltva. ennyit meg a h1n1-rol.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#233) Cyberpunk válasza negyedes (#232) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem szoktam, de ha komolynak tűnik a járvány, akkor nem árt, mivel utálok beteg lenni. H1N1 ellen nem oltattam, azt én is felesleges hisztériakeltésnek tartottam. Amúgy a WHO is elismerte, hogy túlreagálták.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#234) HuMarc válasza Pocee (#221) üzenetére


HuMarc
addikt

Magyarországon ha madárinfluenzáról beszélünk, akkor a H5N1-re asszociálunk, nem pedig a 2009-es sertésinfluenzát is okozó H1N1-re. A H5N1-nek 11 év alatt 638 fertőzöttből 379 áldozata volt, (ebből egy volt Ázsián/Észak-Afrikán kívül, mégpedig Kanadában, 2013-ban), míg a 2009-es sertésinfluenza-járványban megfertőződöttek száma ~650 000 volt, ebből a halottak száma 14 - 18 000 ember. Szerintem nem ugyanaz a kettő (a H1N1 sokkal könnyebben fertőz, de a szervezet nagyobb eséllyel küzdi le, míg a H5N1 nehezen fertőz, de 59% eséllyel nem éled túl). A H1N1 (egyik alfaja) okozta az 1918-1920 közötti spanyolnátha-járványt is (halálozási ráta: ~3% a fertőzöttek körében, halottak száma 25-50 millió ember).

Kikérem magamnak, miszerint vakon bízom az orvostudományban. Szerintem én kevésbé vakon bízom benne, mint amennyire elvakultan itt egyesek (khm...) támadják.

Többen is írtátok ebben a topikban, hogy ti bizalmi alapon hisztek/nem hisztek el dolgokat. Mert a sógornőtök, az unokaöcsétek, a feleségetek vagy akárki más mondta, akiben megbíztok. Nos, nekem az egyik legfontosabb célom az életben a tudás, és nem a hit. Én tudni akarom, hogy mi van a gyógyszerben, hogy milyen hatásai vannak a testemre stb.

Egy eléggé beszédes példa: Nagyon nagy különbség van aközött, hogy elhiszed a tanítónőnek első osztályban, hogy 2+3=5, vagy meg is érted. Mert ha csak elhiszed neki, akkor később ezzel a tudással semmire nem mész. Ha látni fogod ezt az összefüggést, hogy 2+3=, akkor tudni fogod, hogy 5, mert a tanárnő azt mondta. De arra a kérdésre, hogy 2+2+3=?, már nem fogod tudni a választ, mivel csak egy tényt tanultál meg, az okait, és a következményeit nem ismered. A példám látszólag banális, de ha azt mondom nektek, hogy a fluor elektronegativitása 4 (pontosabban 3,98), akkor biztos lesz olyan, aki pontosan tudja, mit jelent ez, meg olyan is, aki csak néz, és megkérdezi magától, hogy ez kit érdekel. Pedig fontos, például emiatt nincsen olyan foszfor-klorid, amelyben a foszfor és a klór háromszoros kovalens kötődéssel kötődik egymáshoz.
__________________________________________

Én az elmúlt 5 évben nem voltam lázas, és antibiotikumot sem kaptam. Ha meg voltam fázva (tehát minden ősszel-télen egyszer-kétszer) ittam Coldrexet, vagy valami paracetamol-tartalmú porból kevert cuccot (mostanában legalábbis), és semmi bajom nem lett tőle. Ha nem Coldrex-szel kelsz és fekszel hetekig-hónapokig (ami elég valószínűtlen a szörnyű íze miatt), hanem megfázás esetén megiszol két-három ilyet egy hét alatt (tehát egy évben olyan 5-10 darabot) akkor semmi baja nem lesz a májadnak. Az antibiotikumot ne vedd be, ha nem olyan súlyos a láz, de a paracetamoltól nem lesz bajod. És ha gondolod ezt elmondatom vegyészekkel is.

Glenda: A lázcsillapítót is okkal akarják beadni az orvosok 38°C-os láz felett (alatta nincs értelme), mivel 39°C fölött már veszélyben vagy, 40°C meg már kórház, mert kicsapódnak a fehérjék. És az orvosok azt hiszik, hogy szükséged van a szervezetedben lévő fehérjékre :U

negyedes: Te elolvastad a kérdéses hozzászólást? Szerintem fuss neki még egyszer :U Pont arról írtam, hogy a H1N1 nem egy tipikus "nathavirus", mint amilyen pl. a rhinovírus, ami ellen tényleg felesleges a védőoltás.

(#235) Glenda válasza HuMarc (#234) üzenetére


Glenda
addikt

Persze. De életemben nem volt 39.7 feletti lázam. Akkor lázcsillapítóztam. De nem egy embert ismerek, aki már 37.2-re lázcsillapítót szed be.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#236) HuMarc válasza Glenda (#235) üzenetére


HuMarc
addikt

Na hát igen, az már tényleg a másik véglet, 38°C alatt valószínűleg semelyik orvos nem ajánlana lázcsillapítót. Csakhogy az emberi hülyeségre nincs kezelés, mivel a hülyeség nem betegség, hanem állapot.

Jerusalem (#218): Oké, de mi köze ennek ahhoz, amit én írtam? A videó, amit linkeltél, legfeljebb a tudatlannak tűnhet érdekesnek, a laikusnak inkább nevetségesnek, a szakembernek meg valószínűleg felháborítónak.

(#237) Pocee válasza HuMarc (#234) üzenetére


Pocee
senior tag

Te magad mondtad,hogy szülői tanácsra adattad be a vakcinát.Én rokon tanácsára kerülöm a paracetamol gyógyszereket(hozzáteszem,mindet kerülöm) mert egy náthánál kibírom,hogy taknyos és levert vagyok pár napig.Természetesen igazad van,hogy ha szeded 3 napig semmi bajod nem lesz a paracetamoltól,de nem csak mi vagyunk,van aki köhhent egyet és fut a patikába,nem biztos,hogy ők megfelelően vannak tájékoztatva ezzel kapcsolatban mert ugye szuperjól eladják,hogy milyen frankó meghülésre.Számomra teljesen mindegy a statisztika,hogy a világ másik végén hányan haltak meg adott betegségben,amíg közvetlen veszély nem fenyeget addig nem teszek lépéséket ellene.

Kimondathatod vegyésszel,nekem is vegyész technikus mondta.ha mégis mást mondana a vegyészed azt fogom mondani,hogy lefizetted :P
Egyébként így ezek meddő viták,ezeket személyesen kellene lefolytatni szerintem.

Mr.Brightside

(#238) Elemental válasza Pocee (#237) üzenetére


Elemental
addikt

(#239) Pocee válasza Elemental (#238) üzenetére


Pocee
senior tag

bazz Te olvasol a gondolataimban???????? :D

Mr.Brightside

(#240) negyedes válasza HuMarc (#234) üzenetére


negyedes
addikt

Beadattam, pontosabban anya adatta be, ugyanis kiskorú vagyok. És azért, mert ő úgy döntött. És én is beadatnám a gyerekemnek.

en csak erre valaszoltam. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#241) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Érdekesség.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#242) negyedes válasza Cyberpunk (#241) üzenetére


negyedes
addikt

masik: [link]

talald ki hogy miert 0 sok helyt az a szam..... bar biztos hamisitjak ezeket is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#243) Cyberpunk válasza negyedes (#242) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mert vannak kötelező oltások?;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#244) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, ha már rábukkantam erre a topikra, leírok egy sztorit, kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy mai ésszel mit gondoltok róla. Hozzáteszem, hogy volt szerencsém személyesen is látnom a sztori alanyát. A történet több mint 50 évvel ezelőtti. Ez volt a "Góliát az óriásbálna" projekt.
Szóval a hatvanas évek elején érkezett Magyarországra Góliát az óriásbálna, ami egy Északi-tengerben kifogott, 70 tonnás és később kipreparált kékbálna volt. Először a Városligetben volt kiállítva hetekig, majd országjáró körútra indult. Elég nagy hírverés előzte meg, akkoriban ez csak újságokat és rádiót jelentette, a TV még csak elvétve volt a családoknál, mi is 1966 elején vettük meg az első TV-t, az angliai foci VB közvetítése miatt.
A bálnát egy erre a célra kialakított speciális szállítójárművel szállítottak, és sátorban volt kiállítva.
A vidéki városokban csak egy-két napot volt kiállítva, így mindig hatalmas sorbanállás volt. Nekünk szerecsénk volt, mert pont az általános iskolánk melletti hatalmas üres placcon volt felállítva, ahonnan akkoriban a Május 1-i felvonálásra gyülekezett a nép. A belépő is piszok olcsó volt, mert gyerekeknek csak 50 fillér volt, ennyi volt a vasárnapi mozi matiné belépője is. Annyi maradt meg mára nekem, hogy amikor beléptünk a sátorba, majd hanyattestem az iszonyatos bűztől. Ugyanis a dög, hogy szét ne rohadjon formalinnal volt tartósítva, aminek meg iszonytató szaga volt, hiába voltak venntik beszerelve a szellőztetéshez. Szóval gyorsan körbeszaladtuk, a tájékoztatókat, fényképeket épp, hogy csak átnéztük, azután igyekeztünk minnél hamarabb kiérni a szabad levegőre.
Na akor a lényeg, a kilencvenes évek elején olvastam először róla, hogy ezt az egész bálna projektet állítólag az amerikai katonai hírszerzés szervezte meg. Ugyanis a bálna mérete nagyjából megegyezett az akkori szovjet interkontinentális-ballisztikus rakéták méretével, és a bálnát szállító speciális jármű is a rakétákat szállító járműveket modellezte volna le. Azzal, hogy végighurcolták a bálnát az országban, letesztelték a magyar úthálózatot is, hogy merre lehetséges az ilyen rakéták szállítása. Egyébként úgy tudom, hogy a több Varsói Szerződéshez tartozó országba is elvitték, nyilván hasonló céllal, már ha igaz.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#245) D@ve89 válasza pendre54 (#244) üzenetére


D@ve89
tag

Bármi lehet, de egy kérdés rögtön felötlött bennem: miért jó tudni, hogy hova lehet lassan cipelni egy bazinagy rakétát az utakon, egy olyan rakétát, amely kontinensek közötti csapásmérésre van kitalálva? Értsd: rövid idő alatt megtesz több ezer km távolságot (hatótávolsága meghaladhatja a 10000 km-t), de most itt pár száz km-es távolságban való utaztatását vizsgálják.

(#246) Pocee válasza D@ve89 (#245) üzenetére


Pocee
senior tag

Gondolom megelőző csapásként adott esetben szét lehet lőni a kilövő bázist,meg előny ha tudják hol vannak ezek a bázisok.

Mr.Brightside

(#247) pendre54 válasza D@ve89 (#245) üzenetére


pendre54
addikt

Azért ennyire nem volt egyszerű a helyzet. Bár akkoriban a műholdas katonai felderítés még nem igazán létezett, ez volt a kémrepülőgépek virágkora, de azért volt mind a két félnek infója arról, hogy hol voltak a fix telepítésű rakétasilók. Egy első csapás esetén az akkori felderítés, riasztás nem adhatott feltétlen elég időt arra, hogy a silókból kilőjjék a rakétákat. A fix telepítésű rakétasilók nyilván elsődleges célpontok voltak. Ezért kezdték el az ötvenes évek végén kifejleszteni ezeket a mozgó rakétakilövőket, amiknek csak úgy volt értelme, ha folyamatosan változtatják a helyüket. Azért az nem lett volna mindegy, hogy egy atomtámadás esetén, Ny-Európai célpontokra valahonnan az Ural hegységből több ezer km-ről lövik ki a rakétákat, vagy pl. Magyarországról, ahonnan már csak pár száz km-re lehettek az esetleges célpontok.
Egyébként, mint utólag kiderült Tapolcán volt rakétás tűzérezred, ahol nukleáris tölteteket tároltak, onnan az oroszok símán oszthatták volna az áldást.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#248) HuMarc válasza pendre54 (#244) üzenetére


HuMarc
addikt

Urbanlegends

Akár igaz is lehet, de kevéssé valószínű.

„Tény, hogy az ’50-es évek elejétôl a ’60-as évek közepéig volt a legintenzívebb a kémtevékenység a hidegháború alatt, s erre az időszakra tehető a legtöbb kémügy is. Békés Csaba történész, a Hidegháborútörténeti Kutatóközpont igazgatója szerint azonban a bálna hírszerzői szerepéről szóló teóriát gyengíti, hogy a kívánt adatokat sokkal egyszerűbben is megszerezhette volna az ellenérdekelt titkosszolgálat. Az U2-es kémrepülőgépeket, amelyek 1956 tavaszától álltak szolgálatba, éppen Kelet-Európa felett tesztelték – emlékeztet Békés. Ráadásul hagyományos kémkedéssel is elérhetők lettek volna az információk, egy jó szakember akár ránézésre meg tudja állapítani a hidakról, utakról azok teherbíró képességét. Nagyon valószínűtlen, hogy egy ilyen akcióra kellett volna felhasználni a bálnát, de amíg az ellenkező bizonyítékok nincsenek a kezünkben, addig nem zárhatjuk ki ezt a lehetőséget sem – összegzi véleményét a történész. Szerinte az viszont már elképzelhető, hogy a bálnát kísérő személyzetet Nyugaton felkészítették arra, hogy hazatérése után jelentsen.”

Pocee: Megfejelem a vegyésztechnikus ismerősöd állítását, a paracetamol LD50-es értéke patkányokra 1944 mg/ttkg, amit ha emberekre nézünk, akkor egy 80 kg-s ember ~100-150 gramm paracetamoltól 50% eséllyel meghalhat. Hozzáteszem, egy adag Coldrexben 1 gramm paracetamol van, tehát ha lenyomod mind a 10 tasakot, akkor lesz a szervezetedben 10 gramm paracetamol. És mivel jó esetben mindegyiket 2 dl víz kíséretében öntötted magadba, ezért mikor megittad az utolsót, utána pár órán belül ki is pisiled mind a két litert, amit bevittél. A paracetamollal együtt.

(#249) pendre54 válasza HuMarc (#248) üzenetére


pendre54
addikt

Igen, csak annyit azért tudni kell, hogy az U2-es lelőhetetlennek hitt kémrepülők közül egyet az oroszok 1960-ban, valahol az Ural környékén lelőttek, tehát a bálnás időszakban már nem igazán röpködhettek a szovjetek feje felett.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#250) Pocee válasza pendre54 (#249) üzenetére


Pocee
senior tag

Meg egy kémrepülő nem tudott 24 órás megfigyelést biztosítani,mint egy műhold,átrepült egy terület fölött és fényképezett,nem tartózkodott sokat a légtérben így csak nagy találgatások közepette lehetett volna megmondani,merre mehetett egy a képen látott jármű.

Humarc: köszi,megpróbálom cáfolni,de jelzem,Te a halálos dózist feszegeted jelenleg,én hosszútávú hatásról beszéltem,de megpróbálok hitelt érdemlően reagálni.

Mr.Brightside

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.