Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Glenda


Glenda
addikt

Védőoltás

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#252) HuMarc válasza Glenda (#251) üzenetére


HuMarc
addikt

Most saját magadat akarod hitelteleníteni? :U Ez már olyan szinten komolytalan. Abból, hogy te, vagy az, aki beszél a videóban (Paul Walker haláláról is beszámolt) nem tudja, hogy a védőoltások miből vannak, és hogyan hatnak, abból még nem következik, hogy senki sem tudja. Nagyon is jól tudják az orvosok, gyógyszerészek.

Azért lenne fontos a magasabb szintű általános oktatás, mert akkor talán te is és mások tudnák, és nem terjednének ilyen marhaságok az interneten.

(#253) Elemental


Elemental
addikt

(#254) Pocee válasza HuMarc (#248) üzenetére


Pocee
senior tag

Na futottam egy kört: vegyésztechnikus rokonom azt mondta,hogy az állítással,hogy:a paracetamol LD50-es értéke patkányokra 1944 mg/ttkg, amit ha emberekre nézünk, akkor egy 80 kg-s ember ~100-150 gramm paracetamoltól 50% eséllyel meghalhat. Hozzáteszem, egy adag Coldrexben 1 gramm paracetamol van, tehát ha lenyomod mind a 10 tasakot, akkor lesz a szervezetedben 10 gramm paracetamol. És mivel jó esetben mindegyiket 2 dl víz kíséretében öntötted magadba, ezért mikor megittad az utolsót, utána pár órán belül ki is pisiled mind a két litert, amit bevittél. nem vitatkozik,mert így van.
Viszont annyit meghagy lábjegyzetben,hogy 20 g paracetamol halálos mennyiség úgy,hogy nincs ellenszere,gyakorlatilag végignézik,hogy meghalsz szörnyű kínok között,mert szétesik a májad.
Nyilván senki nem fog 20grammot bevenni egyben,bár volt már rá példa,hogy valaki így akart öngyilkos lenni...sikerrel.Ha normálisan szeded nem lehet bajod,bár felhívják a figyelmet,hogy ha 1 hét után sem múlik a panaszod hagyd abba és fordulj orvoshoz.
A veszély inkább abban rejlik,hogy nem biztos,hogy amennyire "tolják" ezeket a recept nélkül kapható gyógyszerek megfelelően tájékoztatják az embereket,arról,hogy a pezsgő italokban és csomó ilyen dologban még paracetamol van,így tudtod nélkül adagolhatod túl és kaphatsz mérgezést.
Így az én laikus földhözragadt fejemmel gondolkodva azt mondom,hogy nem jó egy életen keresztül ezekkel gyógyulni,mert nincs tanulmány,hogy hosszútávon okozhat e problémát.
És még egyszer mondom,hogy én a hosszútávú hatásokról beszéltem,nem pedig, hogy belehalsz egy kúrába vagy nem.

Mr.Brightside

(#255) Bogyó bá' válasza Pocee (#254) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem sokkal "praktikusabb", ha az ember felköti magát, az csak 2 perc szenvedés. De ha van kis humorérzéked, akkor meg a vonat elé kell ugrani, mert akkor - utoljára - még pár száz emberrel ki is cseszhetsz... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#256) Pearce válasza HuMarc (#209) üzenetére


Pearce
aktív tag

"a csontkovács egy nagyon jó dolog, ízületi fájdalom kezelésére kiváló"

Ja, meg arra, hogy ha kivan ugorva a vállad, ujjad, derekad, térded, stb., akkor visszarakja.
Azért ez nem csak ilyen himi-humi dolog.

(#257) Cyberpunk válasza Glenda (#251) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Atya ég. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#258) Glenda válasza Cyberpunk (#257) üzenetére


Glenda
addikt

Érdemes a fiatalember munkásságát követni, nekem ez a kedvencem. :))

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#260) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

[link] Kis könnyed vasárnap délutáni olvasmány. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#261) cattus válasza Cyberpunk (#260) üzenetére


cattus
őstag

Gondoltam pontról-pontra megcáfolom itt szépen az egészet, de most nincs hozzá türelmem, így csak ennyit mondok: ha ez mind igaz lenne, amit leírtak, hogy a p!cs@ba nem halt még ki az emberiség? :U

Do the thing!

(#262) Cyberpunk válasza cattus (#261) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez egy jó kérdés. Még itt vagyunk, még! ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#263) HuMarc válasza Cyberpunk (#260) üzenetére


HuMarc
addikt

Nevetséges.

1. Az alumíniumról, formaldehidról és egyebekről itt írt már más., az MSG (ami a magyar nevezéktan szerint nátrium-glutamát, nem pedig monoszódium-glutamát, csak ugye ez utóbbi félelmetesebben hangzik) wiki-oldalát érdemes áttanulmányozni, a lényeg, hogy ez egy természetben is előforduló vegyület (nem mintha ez bármit számítana), és valóban válthat ki allergén reakciókat, és egyes források szerint igen veszélyes, más források szerint azonban nem mutatható ki káros hatás normál körülmények közt.

2. Az amalgám nem higany. A higany egy folyadék, az amalgám viszont egy igen szilárd, és igen ellenálló ötvözet. Ez olyan, mintha azon háborodnánk fel, hogy a konyhasó dobozára nem az van ráírva, hogy nátrium, mikor a nátrium egy viszonylag veszélyes anyag. Csak ugye nem szabad elfelejteni, hogy a konyhasó NaCl, tehát klór is van benne, ami icipicit megváltoztatja a dolgokat. Egyébként természetesen nem szabad lebecsülni az amalgám-tömés veszélyeit, valamilyen szinten kopik, ám az így a szervezetbe kerülő higany és réz mennyisége olyan csekély, hogy amalgám-töméssel nem rendelkezők egy kiadós halvacsorával az amalgám-tömésből lekopó, és a szervezetbe jutó higany többszörösét juttathatják a szervezetükbe.

3. Persze, aha... A jelenleg hatályos magyar törvények még a sót is száműzték az iskolai menzákról (enyhén szólva nevetséges), nemhogy veszélyes adalékanyagokat. Egyébként az iskolai menzákon nagyon kevés a vörös hús, és az abban képződő nitrózamin (az a rákkeltő vegyület, ami miatt a nátrium-nitrit tartalmú ételeket támadni szokták) még csekélyebb mennyiségű, ami miatt az, hogy (viszonylag) nagy dózisban rákot okoz (állatkísérletek ezt támasztják alá) nem sokat számít, hiszen az emberi szervezetbe nagyon kevés kerül egy kiadós steak megevésével is. (Száz kémiai mítosz 20. fejezet)

4. Nem a kereskedelmi tévék felelőssége a gyermeknevelés, hanem a szülőké. Ha egy gyerek ki tud sírni magának valamit, az nem reklámok hibája, egy szülőnek kell tudni nemet mondania.

5. Nevetséges. (1.) Nekünk ilyet nem tanítottak. Az természetes, hogy alá- fölérendeltségi viszony van tanár, és diák közt, de ez így működik egy munkahelyen is. Az viszont sehol sincs leírva, hogy a tanárnak mindig igaza van. Ez egy nevetséges általánosítás. (2.) Lehet valaki akármilyen intelligens, ha nincsen tárgyi tudása, nem megy vele sokra. Természetesen nem védem a magyar oktatási rendszert, rengeteg hibája van, és valóban túl kevés hangsúlyt fektet a logika fejlesztésére. (3.) Ez így igaz. Aki tanul, az jó jegyet kap. goto (2.), csak intelligenciával nem lehet kibekkelni mindent. Egyébként ez is általánosítás, természettudományok esetében fontos a jó logikai készség a jó jegyhez, humán és művészeti tantárgyaknál pedig a kreativitás. (4.) Ezt a pontot nem is értem. A világ úgy működik, hogy aki megszegi a szabályokat, az büntetést kap. Ezzel szemben a tanárok kezében semmilyen eszköz nincs a fegyelmezésre, legfeljebb a tekintélyük. (5.) Vannak betartandó szociális és intellektuális normák, és egy bizonyos szint alatt igenis kötelessége mindenkinek a normákat követni. Persze tízévente-százévente egyszer születnek zsenik, akikre nem feltétlen vonatkoznak ezek a szabályok, de azért lássuk be, ez nem sok ember érint.

6. Nincs konkrét állítás, cserébe sok az értelmetlen mondat. A szintetikus vegyszer kifejezés nagyon aranyos :) Itt most kitérnék egy fontos dologra: SEMMI különbség nincsen a „vegyi” és a természetes anyagok közt. Ugyanaz a kb. 90 elem építi fel a világ összes anyagát. A műanyagokban ugyanolyan szénatom van, mint a szén-dioxidban. És egy klónozott tehén pontosan ugyanolyan elemekből, vegyületekből fog felépülni, mint az eredetije. Nincs különbség élő és élettelen anyagok közt, a vis vitalis-elmélet lassan kétszáz éve cáfolták.

7. Mo.-n a csapvíz fluortartalma a legtöbb helyen 1 ppm alatt van, és a határérték 3-4 mg fluor-bevitel naponta (felnőttekre). [origo]. Ha valaki betartja azt, ami a fogkréme tubusára van írva, és csak egy borsónyi fogkrémet használ + és nem iszik sok kávét, az simán a határérték alatt visz be fluort naponta.

8. A formaldehidről már volt szó fentebb, ez a bekezdés sem tartalmaz több konkrétumot, csak olyan hangzatos kifejezéseket, mint szuperbaci, toxikus tisztítószerek, szintetikus szennyezőanyagok

9. Nevetséges megint. A videojáték-fejlesztők, és forgalmazók nem tartoznak felelősséggel azok iránt a gyerekek iránt, akik 18+-os játékokkal játszanak. Ja és a szocio- vagy pszichopátiára való hajlamért sem felelősek. Mindig is voltak őrültek, mindig is lesznek. Az, hogy az őrületüket egy film, egy videojáték, egy baleset, egy akármi váltja ki, azért nem lehet a filmkészítőket, a játékfejlesztőket, vagy az autógyártókat okolni. A videojáték-függőség amúgy létező betegség, ugyanúgy, ahogy a kávé-, cigaretta- vagy alkoholfüggőség. De a gyerekek nem vonulnak százával katonának, főleg, hogy a nem megfelelő fizikummal, vagy lelkiállapottal rendelkezőket el is kaszálják a teszteken. Az is kamu, hogy a katonaság tervezne és fejlesztene videojátékokat. Volt ilyen kezdeményezés, valamikor a kétezres évek elején, a CHIP-magazinban írtak róla. De a legnépszerűbb videojátékoknak nem sok (0) közük van a katonaságokhoz. Az külön nevetséges, hogy a cikk a lövős-kardozós játékok helyett a lőteret, és a célbalövést ajánlja, holott egy potenciális őrült (akiknél videojáték hatására tünetek jelentkezhetnek) sokkal veszélyesebb, ha lőni is tud, nemcsak kattintgatott egy játékban.

10. Hát igen, sokkal jobb, ha egy depressziós gyerek (cyber)bullying hatására öngyilkos lesz. Ritka eset, de megtörténik, és ha elutasítjuk a pszichológusokat és pszichiátereket, akkor többször is elő fog fordulni.

(#264) Glenda válasza HuMarc (#263) üzenetére


Glenda
addikt

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#265) HuMarc válasza Glenda (#264) üzenetére


HuMarc
addikt

Cyberpunk lehet, hogy szarkazmusból linkelte, de hogy a cikk szerzője komolyan gondolta, abban is biztos vagyok :) Egyébként ez egy jó jelenet, bár a sorozatot nem szeretem :D

(#266) Cyberpunk válasza HuMarc (#265) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én merem remélni, hogy nem gondolja ezt komolyan a cikkíró sem. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#267) HuMarc válasza Cyberpunk (#266) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát, én nem tudom ezt hinni, pedig szeretném. És a kommentek közt is van pár, ami alapján egyértelmű, hogy van, aki ezt is beveszi.

(#268) Antigabo


Antigabo
tag

őőő...Elnézést én csak ide lettem irányítva...innen
:U
Brian élete... - az a rész amikor rájönnek hogy tud vmit...
pedig ő nem is...
azok is elkezdik követni akik addig ezerrel nyomták az okosságot.
szegény...
kár a szóért - rájöttem
nem itt fogom bejelenteni amikor feltaláltam az antigravitációs hajtóművet
túl sok a tudós és mindig kevés a tudás
--- mindenki szálljon magában ---

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#269) Cyberpunk válasza Antigabo (#268) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem szólhatsz, én meg majd neked szólok, ha feltaláltam az örökmozgót. ;)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#270) Glenda válasza Antigabo (#268) üzenetére


Glenda
addikt

Az antigravitációs hajtóműved el fogja fogadni mindenki, amit valóban láttuk és tesztekkel alátámaszthatóan megismételhetően működik.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#271) Antigabo válasza Glenda (#270) üzenetére


Antigabo
tag

Köszönöm de én megfutamodtam.
Ha viszont mégis véletlenül rájövök akkor kinyírom magam, mielőtt mások meghurcolnak érte !

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#272) Antigabo válasza Cyberpunk (#269) üzenetére


Antigabo
tag

Ez igaz ? akkor-hát mégis csak létezik !??

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#273) Antigabo válasza Cyberpunk (#7) üzenetére


Antigabo
tag

szerintem...
nagyon csúnya emberi tulajdonság, de
régen is és ma is a gonosz emberek érvényesültek,
és olyanok ma is sokan vannak közöttünk, akik a saját javukra blokkolják a tudást.
Azt, aki megosztotta volna másokkal, azt a fentiek kinyírták és elvették a tudását hogy minnél hatékonyabban nyírhassanak ki később is olyanokat akiknek eszébe jut vmi hasznosabb tudással színre lépnie !

Ezt tegnap világosan láttam ki egy ismeretterjesztő filmből,
ami az ipari forradalmi találmányokat és létrehozóikat mutatta be.

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#274) Glenda válasza Antigabo (#273) üzenetére


Glenda
addikt

És mégis mi értelme lenne minden anyagi haszon nélkül éveket tölteni az életedből valaminek a kidolgozására? És aztán ingyen odaadni olyanoknak, akik két gyufaszálat se tettek keresztbe?
Neem, szerencsére nem így van. Aki nem dolgozik, az ne is egyék.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#275) Cyberpunk válasza Antigabo (#273) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hawking mondta egyszer, hogy nem a nem tudás a legnagyobb ellensége az emberiségnek, ha nem a tudás illúziója. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#276) Antigabo válasza Glenda (#274) üzenetére


Antigabo
tag

Ha már ide lettem terelve akkor megosztanék egy szép és teljes leírást egy sokáig fel nem tárt VILÁGMÉRETŰ ügyről ami aztán lelkiismereti okokból mégiscsak napvilágot látott : Egy gazdasági bérgyilkos vallomásai
ezek alapján el lehet képzelni mik vannak MA - a könyvet 2006-ban adták ki magyarul...

(#274) Glenda :

felvázolom.
ha nem olyan logikusan és racionálisan állunk a dolgokhoz ahogy kérdésedben akkor el lehet képzelni azt is
hogy felfedezések véltlenül is születhetnek.
a dolgok kimetelétől függően és attól hogy ki mondja lehet lehet ez :
- szerencse
- szerencsétlenség
- intuíció
- isteni sugallat
- satöbbi
a tudományok többsége a fejlődés következtében nevetségessé válik.

Ami engem mégis felháborít az az hogy a saját gépeim erőforrásait használják ellenem. :

1

2

3

4

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#277) Antigabo


Antigabo
tag

korrekció az előző kettes link : 2

és más "képzelgők" beszámolói : 5

csak szóltam

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#278) Glenda válasza Antigabo (#276) üzenetére


Glenda
addikt

lelkiismereti okokból mégiscsak napvilágot látott

Nekem ugyanezen okokból be kell ismernem, hogy unikorniszokat legeltetek éjjelente. Sajnálom, ilyen marhaságokra még kattintani se kattintok.

a tudományok többsége a fejlődés következtében nevetségessé válik.

Ez egyáltalán nem igaz, nem válik semmi nevetségessé. Mindegyik egy kötelező lépcsőfok volt, amit meg tenni ahhoz, hogy most ezen a szinten lehessünk.

Ami engem mégis felháborít az az hogy a saját gépeim erőforrásait használják ellenem.

És ez hol kapcsolódik a fentebb említett mesekönyvhöz?

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#279) Antigabo válasza Cyberpunk (#275) üzenetére


Antigabo
tag

A saját tudás illúziójának megismerésére számos nagyszerű szer létezik.
Ezek mind be vannak TILTVA !!...
Ez a fejlődés útjának egyfajta blokkolása a jogosulatlanok számára.

( ha jól emlékszem mégis a pimasz Jobs azt üzente Gates-nek hogy ki kellett volna próbálnia azt amivel ő megálmodta az almát...)

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#280) Antigabo válasza Glenda (#278) üzenetére


Antigabo
tag

Ne haragudj de nem oktatni jöttem ide se nem vitázni - tényeket közöltem de nem várhatom el természetesen egy unikorn kergetőtől hogy megvizsgálja akár egy kattintással is a mások által publikált anyagokat ! :R

A másik az anyagias gondolkodásod amit a 274.hsz-ben ...
evvel nem sokat tudok én kezdeni - eleve rossz irányból közelít
az általam ajánlott olvasmányt jóval a Dallasz forgatása után írták
tenkinthető egy lépcsőfoknak - ahogy te fogalmazol...

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#281) Polllen válasza Glenda (#274) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerencsére nem mindenki gondolkodik így. Semmelweis Ignác talán liszensz díjat szedett?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#282) Glenda válasza Antigabo (#279) üzenetére


Glenda
addikt

Elég furcsa világban élsz, ha szerinted az ötletek csak LSD hatása alatt születnek. Igazából ez eddig vicces volt, most már sajnállak.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#283) Antigabo válasza Polllen (#281) üzenetére


Antigabo
tag

Így van !
Mindig voltak olyan a mai világi gondolkodás szerint baleknak tekintett jóakarók akik
ANYAGI VAGY SZELLEMI SEGÍTSÉGET ADTAK INGYEN !!!
csupán "eltévelyedett" jószándéktól vezérelve
de ezeket a mai hatalom szétszedi mert ingyen adni olyat amit el lehet adni az
szentségtörés !! A pórnép meg csak nevetve legyint hogy ilyen nincs is !!.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#284) Antigabo válasza Glenda (#282) üzenetére


Antigabo
tag

Én meg azért sajnállak mert helytelenül olvasol és mindenképpen kiforgatod a szót hogy vitát generálj.
Azt írtam hogy TÖBB - SOK olyan jó szer létezik amivel meglátható ...
Neked viszont nem ajánlom hogy akár egyet is kipróbálj ezek közül mert sok embernek traumát okoz az önmagáról felállított kép megdőlése amikor kívűlről látja önmagát és azt hogy hol is van épp...
mondjuk agyilag

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#285) Cyberpunk válasza Antigabo (#279) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Illúzió nem csak drogos állapotban lehet! Hadd ne magyarázzak ilyen alapvető fogalmakat! :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#286) Cyberpunk válasza Antigabo (#283) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nos antigravitáció nincs, ahogy örökmozgó sem létezhet termodinamika! Aki ezeket keresi az csak ábrándozik. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#287) Antigabo válasza Cyberpunk (#285) üzenetére


Antigabo
tag

Amikor egy illúzió valósággá válik az rossz ?
sokaknak megterhelő a valóságban egy illúzió is
ugye ?

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#288) Cyberpunk válasza Antigabo (#287) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem rossz, de reménytelen dolgokat kutatni idő pazarlás. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#289) Antigabo válasza Cyberpunk (#288) üzenetére


Antigabo
tag

Ez a topik Teóriákat tárgyal.
Te nyitottad !.. :P
A teóriák illúziók amíg bizonyítást nem nyernek.
fölöslegesen nyitottál topikot ?
rövid ittlétem alatt azt tapasztaltam hogy igen.
azt látom hogy nem is akarnak vagy tudnak sokan a tapasztalatokkal szembesülni
hinni
csak a sültgalamb jó
urainknak is így jó

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#290) Cyberpunk válasza Antigabo (#289) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Konspirációs teóriákkal foglalkozunk, az illúzió nem jó fogalom ide! Ez pontot tesz a dolog végére. ;) Hawking eseteben viszont helytálló. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#291) HuMarc válasza Cyberpunk (#286) üzenetére


HuMarc
addikt

Bár antigravitáció 99,99...% eséllyel valóban csak ábránd, a gravitációról egyelőre nagyon keveset tudunk, persze ez nem azt jelenti, hogy HA ESETLEG kimutatják a gravitonokat, vagy bebizonyítják. hogy a graviton-elmélet hibás, akkor azzal együtt egyből lesz "gravitációs hajtómű" is, de nem lenne helyénvaló olyan kijelentést tenni, miszerint sosem leszünk képesek uralni a gravitációt :) (Bár valószínűleg sosem leszünk képesek, de mindegy).

(#292) Cyberpunk válasza HuMarc (#291) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jelenleg nem ismerjük elégé, de nem lehet egy kapcsolóval kiiktatni. Persze a fizikában van erő, ami ellene hat. Se akkor sem szűnik meg. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#293) Antigabo válasza Cyberpunk (#292) üzenetére


Antigabo
tag

Én teljesen lefáradok ettől a hatalmas értetlenségtől ami mostanában körülvesz.
Számos konspirációs teória elméletem közül egy azt feltételezi hogy ezt szándékosan
csináljátok ! Fizetett témaszétoffolók vagytok !!
Itt van ez az antigravitációs izé - már bánom hogy kiejtettem a számon - VICCBŐL ezt a témát
hiszen még mindig csak a létjogosultsgán vitatkoztok
így nem is lehet hozzáállni a kifejlesztéséhez (ha ez lenne a cél !..)hogy nem is akarod hinni hogy létezhet
de teljesen máshonnal indúlt ez a téma - mint mondtam amazt csak feldobtam mint vicc

Viszont az eredeti észrevételem kapcsán semmi...
csak az elutasító kioktatás...terelés ?!..
ez tök béna így
magyarul és érthetően írok
olvasni nem elég ! a MEGÉRTÉS hiányzik !!
de az nagyon.

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#294) Glenda válasza Antigabo (#293) üzenetére


Glenda
addikt

Igen, engem a háttérhatalom fizet.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#295) Cyberpunk válasza Antigabo (#293) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Eredeti problémádra. Üldözési mánia, vagy paranoia. Egy adathalász program akkor jó, ha észrevétlenül tudja tenni a dolgát szépen a háttérből. Ha most neked lezabállja a géped erőforrásait, miközben látszólag nem csinál semmit, az szerintem lehet inkább a hanyag programozásnak tudható be, mint sem halászásnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#296) Antigabo válasza Glenda (#294) üzenetére


Antigabo
tag

:R

Köszönöm uraim hogy eszmecserét folytathattam önökkel !
Egy élmény volt, és valóban sokat tanúltam belőle !

:R

Megköszönöm Dzsokinak aki álnéven Glenda hogy őszintén bevallotta beavattottságát így már hozzászólásain nem csodálkozom.
és Cp-nek akinek sugallatára meg kéne keresnem a számítógépemen illetéktelenül ténykedő szervezeteket és tolmácsolni azon megállapítását hogy szarul dolgoztak, kicsit fejlődhetnének még hogy ne vegyem észre őket.
Most így és itt meg is tettem !.. :D
A többieket nem zavarja.
Egyenlőre.
Fogom látni még a most még nyugodt emberek eme csoportját zaklatottnak
de én nyugodt és elnéző mosollyal, üldözési mániára fogok gyanakodni.

Akik itt a topik címéhez hasonló dolgokkal foglalkoznak azok szintén tévednek !

A megmondó emberek megmondják mit tudnak ők ! :))

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#297) HuMarc válasza Antigabo (#293) üzenetére


HuMarc
addikt

Paranoia, valamilyen hardveres inkompatibilitás vagy szoftveres probléma miatt :U Teljesen nyilvánvaló, hogy pl. a böngésződ minden adatot naplóz, és az alapján ajánl hirdetéseket, manipulál. Ez nem zavar, de ha egy bugos program hibát generál, akkor egyből gonosz Samsung vírust írt a szoftverbe. Ez a véleményen. Ha van olyan adatod, amit féltesz, akkor vannak megfelelő eszközök, amelyekkel lehet védekezni, ha meg nincs, akkor nem mindegy, hogy figyelnek-e? (hint: lényegtelen, hogy mindegy-e, vagy nem, mert ígyis-úgyis figyelnek, gépek. Nem hiszem, hogy kémek követnének, akik fotóznak, ha találkozol az ismerőseiddel, de azt, hogy naplózzák a böngészésed, nem tudod kivédeni, és sok értelme sem lenne.

(#298) Antigabo válasza HuMarc (#297) üzenetére


Antigabo
tag

Köszönöm szépen hogy te is megnyugtattál mielőtt elolvastad volna a linkeket amit kb húsz helyen szórtam szét - ezek a Reuters, Kaspersky és egyéb hitelt nem érdemlő csoportok által kibocsájtott bizonyítékok amik állításaimat alátámasztják de ez ne zavarjon senkit !!

Minden a legnagyobb rendben van !
emberek nyugodjanak meeeg
nincs itt semmi látnivaló...
az ott nem az aminek látják
nincs is ott
nem azé van kordonnal lezárva
igen mi raktunk tüzet az füstöl

Üdv. mindenkinek aki segít az ügyek elbagatelizálásában, megnyugtatásomban és lejáratásomban bár ez utóbbit már megszoktam ...

a többihez hozzá sem szólok mert a topik üzenete világos számomra :

Azt kell mondani hogy nincs ilyen ! :N
vagyis hogy semmit nem szabad mondani mert akkor jönnek az ápolók ! :C

Kész !

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#299) HuMarc válasza Antigabo (#298) üzenetére


HuMarc
addikt

Leírták többen is: Az, hogy egy program zabálja az erőforrásokat, pont nem a kémkedés jele! Azért nem értem az aggodalmaidat, mert más módszerekkel (böngésző, mint írtam) sokkal hatékonyabban kémkednek utánad. A szoftvert pedig gondolom nem vizsgáltad meg az eredeti topikban ajánlott módszerekkel, tehát továbbra sem tudod alátámasztani, hogy történik kimenő forgalom.

Nem a kémkedést akarom cáfolni, hanem azt, hogy ez a program kémkedne. De ha kémkedik is, mit számít? Van olyan adatod, ami értékes? Védd meg! Ja, hogy nincs? Akkor mi a probléma?

(#300) Cyberpunk válasza Antigabo (#298) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tény, hogy van megfigyelés, már lebuktak mások, de amíg csak feltételezel nem bizonyítasz, addig nem lehet kijelenteni, hogy az igaz! Az meg hibás érvelés, hogy van ilyen, ezért biztos ez is kémkedés. Mit vársz, adjunk igazat? Én szkeptikus vagyok az ilyen témákban, de nem meggyőzhetetlen!

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.