Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) _BM_


_BM_
senior tag

(#102) Bjørgersson válasza Touch-ko (#94) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Háttő. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#103) HarleyCustom válasza cattus (#89) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Most nem olvasom vissza,de nem emlékszem,hogy ezt mondtam volna.Én kérdeztem a fórumtársat,hogy Ő mi alapján hisz,vagy nem.Bármiben,vagy bárkinek.

Válaszolva: Ha megtisztel valaki a kérdésével,vagy a véleményemre kíváncsi,mondjuk egy állítással kapcsolatban,ahogy említetted most például,akkor utána járok,bizonyítékokat keresek,boncolgatjuk az adott témát.Satöbbi....Attól teszem függővé és eldöntöm,hogy igaz-e,vagy sem számomra.Tehát azt hiszek el,amit akarok,durván mondva. Fontos szerintem az,hogy mennyire vagyunk nyitottak mások véleményére,a világra.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#104) HarleyCustom válasza dejaris (#92) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Jó rendben.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#105) #57638400 válasza cattus (#95) üzenetére


#57638400
törölt tag

Tisztelt egybegyűltek ! Én úgy gondolom, hogy a túlzott naivitás bajba sodor ugyan, de az állandó hitetlenkedés is megkesítheti az egyén életét. Nem árt megtalálni az egyensúlyt.
Illetve véleményem a konteókról: rengeteg a nonszensz, viszont van egy, ami megragadta a figyelmem: Ez az illumináti dolog, hogy minden országban van egy emberük politikusok személyében.
Illetve az, hogy lényegében a Rothschild és Rockefeller család tartja a kezében (pénzügyileg) az egész világot, éshogy egy ideje minden háborúban mindkét felet ők pénzelték (kölcsönök), meghogy szándékosan rontják a pénz értékét (hirtelen nem is jut eszembe, hogy miért is ...). Mindezt egy "doksifilmben" láttam. Hasonló dolog még a Bilderberg-csoport, pl. azt állítják egyik politikusunkról (nem vagyok biztos abban, hogy le szabad írni, kiről), hogy a csoportot ő képsviseli itthon. Mondjuk elég érdekes, hogy próbálják titokban tartani, de ilyenek mégis kiderülnek. (ezért is vagyok kíváncsi a véleményetekre)
Illetve a World Trade Center: az is bennevolt abban a filmben, hogy nem a terroristák voltak, hanem belülről robbantották fel az egészet, és teljesen szándékosan, belső emberekkel. Ha eddig hülyeségnek is hangzik, azért a következő elgondolkodtató: tényleg 2 repülőtől dőlt volna össze két akkora épület azonnal, ráadásul nem oldalra, hanem önmagába ?! Megkérdezték az építőket, és azt nyilatkozták, hogy ez lehetetlen, belülről számos vaskos acélgerenda merevítette az épületet, ahhoz, hogy kártyavárként omoljon össze, azon gerendákat kellett nem kevés bombával felrobbantani. Erről képanyag is készült, sok kis villanás látszódik az épület oldalán, miközben összeomlik.
Remélem nem voltam túl sok, köszönöm a figyelmet, és a beérkező (ellen)véleményeket.

szerk.: typo

[ Szerkesztve ]

(#106) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Isten létezik?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#107) Armahun válasza gyurkikrisz (#106) üzenetére


Armahun
addikt

Melyik?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#108) -Mike- válasza gyurkikrisz (#106) üzenetére


-Mike-
addikt

Hinni kell benne. Akkor igen.

(#109) WinPho válasza gyurkikrisz (#106) üzenetére


WinPho
senior tag

A katolikus igen, a többiért verés jár.

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#110) Cyberpunk válasza gyurkikrisz (#106) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az nem konteó ha nem vallás. Amúgy meg nem.:) De ez nem idevaló.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#111) gyurkikrisz válasza Cyberpunk (#110) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Legalabb akkora hazugsag mint a chemtrail ;]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#112) HarleyCustom válasza Cyberpunk (#110) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mi alapján jelented ki,hogy nem?
A lényeg,a mondanivalója. [link]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#113) Bjørgersson válasza Armahun (#107) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az összes!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#114) Cyberpunk válasza HarleyCustom (#112) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mi bizonyítja hogy létezik? Csak a hit van mellette, viszont a világ megvan Isten nélkül is. ;) Olvastam a történetet, de már akkor megmosolyogtam.

Az egész egy logikai bukfenc.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#115) HarleyCustom válasza Cyberpunk (#114) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem kell bizonyítani,hogy létezik.A hit elég.Éppen ez a lényeg.De azt hogyan bizonyítod,hogy nem létezik?
A világon mennyi hívő ember él,aki hisz Istenben,vallástól függetlenül,tehát összesen?Tudsz rá adatot mondani?Csak azért,mert szerinted a világ Isten nélkül működik. :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#116) Armahun válasza Bjørgersson (#113) üzenetére


Armahun
addikt

Írok egy teremtés történet elméletet ollózva innen onnan.

Van a föld állatokkal, növényekkel és emberszerű majmokkal.
Megérkeznek a földönkívüliek, istenek , akik a saját genetikai információikat beleoltják ezekbe a majmokba, hogy értelmesebb lényeket , embereket állítsanak elő. És itt igaza van az evolúció elméletnek is hogy a majom őstől származik az ember, és az írásnak is, hogy teremtve lett az Úr saját képére és hasonlatosságára.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#117) Cyberpunk válasza HarleyCustom (#115) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nincs kedvem itt istenekről vitázni. Sajnálom, hogy nem kaptál kielégítő választ, elégedj meg a logikai lekváros buktával.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#118) Cyberpunk válasza Armahun (#116) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na jó egy kicsiot belemegyek. Na de ki teremtette a teremtőket, jelen esetben a földönkívülieket? És erre a kérdésre felhívnám Jerusalem fórumtársunk figyelmét, mivel van kapcsolat ez, meg a feljebb adott válaszom között! ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#119) HarleyCustom válasza Cyberpunk (#117) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nincs kedvem itt istenekről vitázni. Sajnálom, hogy nem kaptál kielégítő választ, elégedj meg a logikai lekváros buktával.....

Sajnálom is,mert mindig valami maszlagot,egy nagy semmit "tolsz" válasznak.Jól mondod,egy lekváros bukta. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#120) Armahun válasza Cyberpunk (#118) üzenetére


Armahun
addikt

Az emberek jelenlegi tudása és a rendelkezéséra álló történetek, írások alapján szerintem nem lehet a kérdésre hiteles választ adni.
Még az sem biztos, hogy a feltett kérdésed helyes.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#121) Cyberpunk válasza HarleyCustom (#119) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Maszlagot? Nem én vitázok alapfogalmakról már ne haragudj!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#122) Bjørgersson válasza HarleyCustom (#119) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Még mindig értelmesebbeket válaszol, mint te.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#123) Cyberpunk válasza Armahun (#120) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Miért nem helyes? Ha feltételezzük, hogy az ember, a földi evolúcióhoz külső segítség kellett (pánspermia elmélet), akkor miért ne lehetne feltételezni, hogy a teremtőket is teremtették. Viszont ha a teremtőket teremtették, akkor ez egy végtelen ismétlődő sorozat, tehát nincs értelme. Ellenben, ha azt feltételezzük, hogy a semmiből lettek, akkor miért kell a földi evolúciót ledegradálni valami alacsonyabb szintre, hogy nálunk szükség volt külső beavatkozásra? Egyébként a semmiből lehet valami, persze az sem mindegy mit értünk azon a fogalmon, hogy semmi.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#124) HarleyCustom válasza Cyberpunk (#121) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Milyen alapfogalmakról beszélsz már megint?Ezt már letárgyaltuk korábban.Most milyen, számodra "alapfogalomról" vitázok veled?Elmondod?

kovy29 : Rendben. ;)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#125) Cyberpunk válasza HarleyCustom (#124) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Amikor úgy fogalmaztam, hogy "alapfogalmak", akkor a "tényes" vitára gondoltam. Többesszámot szerintem mindenki érti ezt nem kell külön magyarázni.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#126) Armahun válasza Cyberpunk (#123) üzenetére


Armahun
addikt

Azt te is megválaszoltad, hogy a teremtők teremtése értelmetlen, pont erre vonatkozott az az állításom, hogy maga a kérdés feltétele is értelmetlen.
A másik része viszont nem zárja ki egymást, hogy két külön helyen kialakuljon élet, és az sem kizárt, hogy az egyik beleavatkozzon a másik fejlődésébe.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#127) cattus


cattus
őstag

Kezdünk elterelődni az eredeti témától, Istenre ott a Vallás topic, itt maradjunk inkább a HAARP, chemtrail, UFO, stb. vonalon, hiszen emiatt jött létre ez a topic. :)

Do the thing!

(#128) Cyberpunk válasza Armahun (#126) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze az nem zárja ki, sőt elképzelhető a tudatos beavatkozás is, ha tetszik így "teremtés" a földi élet kialakulásában. Ezt senki sem tudja cáfolni, vagy bizonyítani jelenleg.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#129) Cyberpunk válasza cattus (#127) üzenetére


Cyberpunk
félisten

így van ezért én be is fejeztem a vallásos témát. Viszont volt említve a 9/11 az kiváló téma. Jópár összeesküvés elmélet kering a neten ebben a témában.

Hosszabb cikk, de érdemes kielemezni.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#130) HarleyCustom válasza Cyberpunk (#125) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Akkor még nem tetted túl magad rajta.Pedig az már történelem. :) Részemről ennyi.

kovy29 : Félre értettem volna,amikor elsőre megszólítottál?Egy röhögő pofa volt a mondókád mellett.Arra reagáltam.Majd utána trágár szóval megspékelt ideges hsz-t vágtál hozzám.
Elnézést,ha megbántottalak valamivel.Bár nem tudom mi volt az.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#131) Cyberpunk válasza HarleyCustom (#130) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Oké fátylat rá, de ezek menjenek inkább offba most már, ha nem témában vág. Én is rákényszerítem magam.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#132) Bjørgersson válasza HarleyCustom (#130) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem bántottál meg semmivel, ezekre a válaszokra céloztam; [link] [link] [link].

Ne kérj elnézést, én voltam a bunkó kettőnk közül... :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#133) zone válasza Pocee (#41) üzenetére


zone
őstag

A véleményem az, hogy mindenre van racionális magyarázat. [link]
Persze egyesek megelégednek azzal, hogy ami nem magyarázható meg egy perc gondolkodással, az biztosan csoda. Fárasztó a gondolkodás és kényelmes a tudatlanság. Teljesen egyet értek a néhai Cristopher Hitchens-szel, aki szerint a vallás megmérgez mindent, mert a tudásszomj helyett a tudatlanságot promótálja.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#134) dejaris válasza zone (#133) üzenetére


dejaris
addikt

Ezzel egyaltlan nem ertek egyet, tanulmanyoznod kellene a bibliat. Egyaltlan nem a kenyelmes tudatlansagrol szol.

(#135) Pocee válasza zone (#133) üzenetére


Pocee
senior tag

Megmondom őszintén én ateista vagyok,azért akartam hallani a véleményed mert ezt a jelenést maga az egyház elfogadta,tanítják,ezen kívül sok 10-100millió ember hisz benne.Én,Te pedig azt mondjuk,hogy nem igaz.Nyilván az egyház nem fogja megengedni,hogy szétbarkácsoljunk egy "könnyező" máriaszobrot,így nem tudjuk bebizonyítani...

Mr.Brightside

(#136) HarleyCustom válasza dejaris (#134) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Egyetértek.

Cyberpunk: :K

kovy29: Oké. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#137) Armahun válasza dejaris (#134) üzenetére


Armahun
addikt

A templomba járók jelentős része soha ki nem nyitja a bibliát. Csak azt tudja amit a pap elmesél neki belőle...
Egy eleve válogatva összeállított írásból részeket kiragadni a saját szájunk íze szerint ami pont igazolja az érdekeimet nekem igen kényelmes dolgodnak tűnik.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#138) HarleyCustom válasza Armahun (#137) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...A templomba járók jelentős része soha ki nem nyitja a bibliát. Csak azt tudja amit a pap elmesél neki belőle..."

Ezt honnan tudod?Csak érdeklődök.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#139) gyurkikrisz válasza Cyberpunk (#110) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Akkor ide csak olyan kontentók jöhetnek amik kapcsolatban vannak a gyíkemberekkel, vagy lightosabbak is, mint például hogy John McCartney tényleg meghalt-e egy balesetben?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#140) Cyberpunk válasza gyurkikrisz (#139) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az olyanok még beleférnek szerintem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#141) philoxenia válasza Glenda (#58) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Természetesen majd bele fog esni... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#142) Armahun válasza HarleyCustom (#138) üzenetére


Armahun
addikt

Azt már meg nem mondom, hogy hol találtam erre vonatkozó statisztikát.
De személyes beszélgetéseim alapján magam is erre a következtetésre jutottam.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#143) Quasi_modo válasza gyurkikrisz (#139) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Paul?

valami

(#144) HarleyCustom válasza Armahun (#142) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Jaaa,értem. :)

Senki sem beszél a HAARP,vagy miafenéről.Mi is ez valójában?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#145) Cyberpunk válasza HarleyCustom (#144) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyesek szerint egy szuper fegyver, ami az időjárást manipulálja, meg földrengéseket is tud generálni ráadásul elme kontroll is. Valójában az ionoszféra kutatására hozták létre az adott létesítményt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#146) HarleyCustom válasza Cyberpunk (#145) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Elme kontroll is? Akkor már értem,hogy miért nem értem. :)

Mondjuk nem nagyon van napirenden ez a téma,mármint a többihez képest nem hallani semmit.Lehet megszűnt.Felszámolták a földönkívüliek az objektumot.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#147) Cyberpunk válasza HarleyCustom (#146) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Bezárták, vagy átszervezték meg tavaly azt hiszem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#148) HarleyCustom válasza Cyberpunk (#147) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Azt,ami ott az erdő közepén volt?Talán Alaszka?Nem emlékszem pontosan.Oknyomozós doku film volt,a város polgármestere készítette,de nem biztos.A neten láttam kb.3-4 évvel ezelőtt.
Majd,ha ráérek ezt is megnézem.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#149) Cyberpunk válasza HarleyCustom (#148) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja az jól rémlik. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#150) Armahun válasza Cyberpunk (#147) üzenetére


Armahun
addikt

Szerintem még működik. [link]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.