Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) FatalEror


FatalEror
addikt

Sziasztok!
Gondolkodtam picit az etetőanyagon,és arra jutottam,hogy az erjesztett,és édes vonalon megyek tovább.
Szóval a hozzávalók:[link] [link] esetleg még egy ilyet:[link].
Szóval miből mennyit lenne érdemes keverni? :F
Illetve ha valakinek van más ötletet,akkor szívesen fogadom azt is. :K :R

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#11202) Recon666 válasza FatalEror (#11201) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A magvak elegek egy pár kg etetőanyaghoz. De az erjesztett cucc nem tudom mennyire fog beválni hideg vízben, az is inkább meleg vízi cucc.

[ Szerkesztve ]

(#11203) FatalEror válasza Recon666 (#11202) üzenetére


FatalEror
addikt

De ha a célhal mondjuk a kárász-keszeg,vagyis ami partközelben van,akkor kukoricán kívül nagyon mag nem is kell bele nem?
Illetve spiccbot gumizáshoz mit tudnál ajánlani? :R

HardCore is my LifeStyle

(#11204) lakisoft válasza FatalEror (#11203) üzenetére


lakisoft
veterán

Milyen spiccbotot szeretnél gumiztatni/gumizni?

(#11205) Alg válasza FatalEror (#11203) üzenetére


Alg
veterán

Én ilyenkor a magokat hanyagolnám (max konzerv, hideg vízben nagyon telíti a halat), inkább az élőanyag felé mozdulnék... Kevés, jó minőségű kaja, bele csonti/pinki/szúnyog/vágottgirnyó...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11206) FatalEror válasza lakisoft (#11204) üzenetére


FatalEror
addikt

Egyik egy 5-s shimano,a másik pedig egy 4-s trabucco.

HardCore is my LifeStyle

(#11207) lakisoft válasza Alg (#11205) üzenetére


lakisoft
veterán

Én is ezzel próbálkoznék. :R

(#11208) lakisoft válasza FatalEror (#11206) üzenetére


lakisoft
veterán

Miért akarod gumiztatni? Nem jó ahogy van? :)

(#11209) FatalEror válasza lakisoft (#11208) üzenetére


FatalEror
addikt

Tökéletes,eddig is anélkül használtam,csak mindenki mondja,hogy gumizzam be,mert hogy az milyen jó.

HardCore is my LifeStyle

(#11210) lakisoft válasza FatalEror (#11209) üzenetére


lakisoft
veterán

csak óvatosan, mert azért tönkre lehet vele tenni a botod :)

(#11211) FatalEror válasza lakisoft (#11210) üzenetére


FatalEror
addikt

A gumizással? :Y Hogyan miért,taníts mester. :R

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#11212) Alg válasza FatalEror (#11211) üzenetére


Alg
veterán

Levágnak a végéből egy jó 30 centit.
Plusz ha nem jó gumi van benne, nyúlik világba, soha nem veszed ki vele a halat. (vagy ellenkező esetben, tépi a hal száját/előkét a túl erős gumi, mert a spicc ott már elég merev lesz)
Minden tenyérnyinél nagyobbat szákolni kell.

Szerintem spiccbotot nem érdemes gumizni, pláne nem 6m-nél rövidebbet, akkor már inkább elő kell venni a match-et, ha akkora halakra számít az ember.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11213) FatalEror válasza Alg (#11212) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja hát vagdossa a botot a halál. :((
Akkor nem fogom gumizni. :N Partközelben úgy sem jönnek akkora halak. :N

HardCore is my LifeStyle

(#11214) lakisoft válasza Alg (#11212) üzenetére


lakisoft
veterán

Hát ja ... ;]

(#11215) Recon666 válasza FatalEror (#11213) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Én is agy gondoltam, míg nem a partól 4 m-re elvitte a ponty a komplett spiccfelszerelést még régen. ;] A botot azért egybe hagyta. :)

(#11216) FatalEror válasza Recon666 (#11215) üzenetére


FatalEror
addikt

Ó csak jöjjön akkora!Volt már hasonló havernak régebben feeder bottal,csak ő meg utánaugrott,sokat nem fárasztotta a halat,hanem kesztyűben megfogta a damilt,és partra húzta a halat.

HardCore is my LifeStyle

(#11217) FatalEror


FatalEror
addikt

Még egy kérdéssel had zaklassam a társaságot. :B
Vannak a feeder rakéta etető kosarak,amiken csak át kell fűzni a damilt,és mehet rá a szerelék.Kérdésem az lenne,hogy rakok egyet-egyet a spicc botokra,akkor az nem lenne előnyös etetés szempontjából?Mivel mindig ugyan oda etetek,és nem kell odadobni a gombócot,ami nagy csobbanással jár hanem finom bele lehet engedni a vízbe.Illetve amikor csalizok akkor csak betöltöm újra a kosarat és már mehet is vissza,illetve könnyedén el lehet vele végezni az alapozó etetést.

HardCore is my LifeStyle

(#11218) Steady74 válasza FatalEror (#11217) üzenetére


Steady74
Topikgazda

szten jobban jarsz ha csuzlizol folyamatosan ekkora tavolsagra. meghalalja a hal ha folyamatosan lovod a kukoricat/csontit/buzat/pelletet

(#11219) FatalEror válasza Steady74 (#11218) üzenetére


FatalEror
addikt

Botokkal mi a szitu?Még mindig semmi hír? :O

HardCore is my LifeStyle

(#11220) hcs57 válasza Alg (#11212) üzenetére


hcs57
őstag

Van egy spiccbotom, 5 méteres. Van tű spicc hozzá és egy másik, amit begumiztam. A párom horgászik vele, egy darabig a tűspiccel, de miután többször megtépte a ponty, a gumissal eddig mindet meg tudta fogni.
Csak jól kell gumizni... :DD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11221) Alg válasza hcs57 (#11220) üzenetére


Alg
veterán

Vagy nem spiccbottal kell pontyozni :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11222) Steady74 válasza FatalEror (#11219) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Semmi, rendőrség szrik bele, szóval vehetek új botokat, ha pecázni akarok menni.

(#11223) aram01


aram01
nagyúr

srácok egy 7m-es spicchez milyen szereléket ajánlotok? (keszegezni) mély a tó jöhet akár kilón felüli hal is,köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11224) Steady74 válasza aram01 (#11223) üzenetére


Steady74
Topikgazda

milyen a spiccbot? mennyire vagy rutinos? Lágy bottal, ilyen kora tavasszal a 14/10 szerelék elégnek mondható, keményebb botokhoz a 14/14 vagy a 16/12 lehet jó. ÚSzó, ha mély a tó, akkor a 2-4 gr közöttiek a megfelelőek.

(#11225) aram01 válasza Steady74 (#11224) üzenetére


aram01
nagyúr

goldstar :B
kocahorgász vagyok,tele van a víz ágakkal, kagylóval és éles kövekkel, esetleg csalinak mit mondanál?
Megmondom őszintén csak kiszedni szeretném őket, és visszadobni, csupán csak a szórakozás miatt, haza nem jönne egy halacska sem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11226) Steady74 válasza aram01 (#11225) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Akkor javaslom a 16/12-es főzsinór előke párosítást.Ha beakadsz, akkor csak az előkéd lesz oda.

Én kevernék 1 kg etetőanyagot meg 2 kg valami jó sötét löszös földet, vinnék főzz búzát meg csontit. Az etetőnek jó felét bedobnám a földdel együtt, aztán meg 1-2 percenként búzát meg csontit lőnék rá csúzlival. Mondjuk a Maros mix téli dévér, vagy a "sima" dévér speciált ajánlanám, azzal nem nyúlsz mellé. Csalinak csonti meg vékony giliszta, esetleg ha anyagilag belefér és van jó horgod, akkor szúnyoglárva.

(#11227) aram01 válasza Steady74 (#11226) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi, megvárom hogy elmenjen a hideg aztán kimegyek, kaptam egy barátomtól egy ultrabite ampullát azt mondta jó keszegre kárászra pontyra, erről tudsz mondani valamit?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11228) Steady74 válasza aram01 (#11227) üzenetére


Steady74
Topikgazda

büdös mint az állat, és nagyon hozza a halat :)

egyszer pontyosat próbáltam ki egy körös holtágon, és tényleg, pontyon kívül mást nem fogtam, és egész nap kapásom volt.

(#11229) aram01 válasza Steady74 (#11228) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor érdemes tesztelni, az hogy büdös az tény megszagoltam a gyomrom kifordult tőle, mondjuk gáz lenne ha erre a spiccre rámozdulna 1-2 ponty :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11230) Steady74 válasza aram01 (#11229) üzenetére


Steady74
Topikgazda

nem hiszem h gond lenne, 2 kg-ig sztem foghatóak, hacsak nem vesznek célba akadót.

melyik vízre mennél?

(#11231) aram01 válasza Steady74 (#11230) üzenetére


aram01
nagyúr

nem hiszem hogy ismered a helyet:Apc széleskő

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11232) Steady74 válasza aram01 (#11231) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A fotó alapján egy tiszta vizű tóról van szó, ha esetleg nem így van szólj.

valami sötétbarna, feketébe hajló etetőt válassz szerintem. 1 kg elég+2 kg lösz, esetleg valami jó intenzív poraroma (Vde karamelles azt hiszem valamilyen brasem) nagyon ütős, de ha már MM-et ajánlottam, abból jó a dévér speciál etetőanyag.

majd mesélj milyen volt, érdekel!

(#11233) aram01 válasza Steady74 (#11232) üzenetére


aram01
nagyúr

rendben, mesélek ha megjöttem meg viszek gépet is, az hogy mikor megyek időjárás függő mert az utak nagyon rosszak, és köszi a segítséget

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11234) Alg válasza aram01 (#11231) üzenetére


Alg
veterán

Ááá, de gyönyörű lehet ez ha kizöldül :C

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11235) Steady74 válasza aram01 (#11233) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R

(#11236) FatalEror


FatalEror
addikt

Gyerekek ezt az akciót ki lehet hagyni? :Y

HardCore is my LifeStyle

(#11237) Recon666 válasza FatalEror (#11236) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem ki. ;] Inkább ez a reális ára. 8k ért ez jobb választás; [link] Viszont ez már inkább részemről; [link] vagy [link] Erre viszont lehet rácuppanok, [link] :P

[ Szerkesztve ]

(#11238) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Most azon gondolkoztam, hogy ha megyek pontyozni, itthon van egy lépes mézes (big cap baits) és a mézes - pálinkás (Haldórádó) amit össze akarok keverni és aromaként a házi páleszt gondoltam. :DDD Szerintetek tömény lenne egy kicsit?

(#11239) Alg válasza Recon666 (#11238) üzenetére


Alg
veterán

Alkohol vízben jól oldódik, szóval kb. lehetetlen túl sokat tenni bele ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11240) Steady74 válasza Recon666 (#11238) üzenetére


Steady74
Topikgazda

pálinkát etetőanyagba, ne már :DDD :DDD inkább bedobom mint folyékony pulóvert ebben az időben

(#11241) FatalEror válasza Recon666 (#11238) üzenetére


FatalEror
addikt

Én is ilyen etetőanyagot akarok vinni a versenyre,csak azt nem tudom,hogy a 65 fokos törkölyt mennyire csipázzák a halak illetve ha túl sokat rakok bele,lehet a hátukon fognak úszni.

HardCore is my LifeStyle

(#11242) Recon666


Recon666
Közösségépítő

:DDD Van a horgászszekrénybe egy üveg cukk pálinkás kukorica, ma kibontottam és nem épp pálinkásként hatott mikor beleszagoltam. Gondoltam "feljavítom" egy kis házi főttesel, biztos ami biztos. ;] Kapott is vagy 0,5 decit, lehet kicsit túlzásba vittem mert elég masszív volt az aromahatás. Majd le tesztelem. :)

(#11243) FerNandor


FerNandor
őstag

sziasztok,
a lidlis 6990Ft-os horgászfelszerelés komplett fenekezös 3m-es bot, tartozékokkal, plusz 2400Ft a szák, jó lehet kezdésnek? gyerekkoromban horgásztam utoljára, de húz az érzés nagyon :) sokat nem akarok költeni erre, ez böven jó lenne, amíg ismét belejönnék, aztán max jövöre vennék egy jobb botot fenekezéshez, ez meg úszós bot lenne. merjem megvenni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11244) FatalEror válasza FerNandor (#11243) üzenetére


FatalEror
addikt

Egy linket nem tudnál róla dobni?

HardCore is my LifeStyle

(#11245) FerNandor válasza FatalEror (#11244) üzenetére


FerNandor
őstag

hirtelen nem találtam, de mindjárt lefényképezem az újságot és felrakom.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11246) FerNandor válasza FatalEror (#11244) üzenetére


FerNandor
őstag

http://imageshack.us/a/img28/7466/dsc0169kb.jpg
http://imageshack.us/a/img46/2430/dsc0170uw.jpg
http://imageshack.us/a/img855/8659/dsc0171wz.jpg
http://imageshack.us/a/img838/1641/dsc0172lva.jpg

a szák 2500, bocs. :)
rá lehet nagyítani rendesen, nagyméretü képek.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11247) FatalEror válasza FerNandor (#11246) üzenetére


FatalEror
addikt

Ránézésre szép igényes botok!
Szerintem ha teheted szerezz be egy pergetőt is!A fenekező mindenképp ajánlott,és egy feeder kosárral fel is lehetne dobni,és akár feederezni is jó lenne kezdő botnak! :K
Mindenképp vegyél legalább egy tekercs tartalék zsinórt. :K És az állvány sem lehet egy rossz befektetés. :N

HardCore is my LifeStyle

(#11248) FerNandor válasza FatalEror (#11247) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi. a pergetöt nem ismerem, nem használtam még soha :) meg a feederezést se tudom, hogy mit jelent :)

zsinórom, jelzöim, bottartó stb szerintem még meg van régröl, ha nem keveredtek el. akkor megveszem. meg utánanézek a vizsgának is, mikor lehet menni stb.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11249) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ha márc 15-én türhető lesz az idő, ide ellátogatok; [link]

(#11250) FatalEror válasza FerNandor (#11248) üzenetére


FatalEror
addikt

A feeder az majdnem ugyan az,mint a fenekezés,csak van egy etetőkosár a szereléken,illetve a botnak rezgőspicce van,szóval a spicc jelez,ha van kapás.Igaz nem rezgőspicces,de egy etetőkosár szerintem sokat segíthet. :K
Pergetés lényege,hogy egy műcsalit (wobler-műhal-rappala-gumihal) teszünk a horogra,bedobjuk,majd végigtekerjük a vízterületen,minél jobban megtáncoltatva a halat,ezáltal is felkeltve a sügérek,inkább csukák figyelmét!És ha minden jól megy,akkor ráveti magát a hal a csalira,és partra húzzuk.

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.