Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) FerNandor válasza FatalEror (#11250) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi, a pergetést ismertem, csak nem csináltam soha :)

az amúgy mit jelent, hogy dobósúly 100g? 100g-os ólommal van szerelve vagy mi?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11252) Recon666 válasza FerNandor (#11251) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A dobósúly a maximálisan (biztonságosan) eldobható szerelék (etetőkosár, úszó, műcsali, ólom....stb) súlyát jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#11253) FerNandor válasza Recon666 (#11252) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi!

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11254) nickwaren válasza Steady74 (#11228) üzenetére


nickwaren
tag

Beszereztem ma én is egy ilyet, csak spray formájában, hát mit ne mondjak az illatától első körben nem a horgászat jutott eszembe :B :DDD Kíváncsi leszek rá hétvégén, csak az a hideg front ne jönne.

(#11255) Kurik válasza aram01 (#11231) üzenetére


Kurik
tag

Ha szabad megkérdezni :) Fogtál már benne halat? Minden évbe felmegyünk túrázni/nyársalni, viszont mi is már beszéltük, hogy horgászni is kéne biztos van benne hal. :)

Várom a képeket és sok sikert! :K

[ Szerkesztve ]

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#11256) aram01 válasza Kurik (#11255) üzenetére


aram01
nagyúr

igen keszeg,kárász,sügér,meg domi, kárászt bent az öbölben(remélem sejted hogy mire gondolok) de mondják hogy ponty is van benne nem kevés,na meg rák, egyszer láttam egy bitang nagyot fenekezőre simán kapnak :D
Keszegek is böszme nagyra megnőnek benne, és szerintem Balint is láttam már benne, de ez nem 100%

remélem kitudunk menni, nem lesz sár tenger

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11257) Gézengúz válasza Kurik (#11255) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor mi is menjünk..........Felmegy a doboz? :)

(#11258) Kurik válasza Gézengúz (#11257) üzenetére


Kurik
tag

Minek oda annyi cucc?! :F Majd megyünk a Kalos-sal (vagy a Fabia-val) simán betudunk pakolni 3-an/4-en :D
Viszont Én is támogatom az ötletet, mentünk már messzebbre is nullázni :DD

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#11259) aram01 válasza Kurik (#11258) üzenetére


aram01
nagyúr

ebben az időben sehova szerintem, biztos hogy nem tudtok kimenni meg sem próbáljátok, én is tolom még a dolgot egy hétig (nem lenne rossz összefutni kint)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11260) FerNandor


FerNandor
őstag

másik forumon nem ajánlották a lidlis, szettet. elnézek majd egy horgászboltba.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11261) aram01 válasza FerNandor (#11260) üzenetére


aram01
nagyúr

miért nem? elég pofásan nézz ki

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11262) Recon666 válasza FerNandor (#11260) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Olcsóbban nem jössz ki, még "márkásabb" cuccok szettjeiből sem. Tegnap néztem a GS Viking Tele 3m + ehhez orsó + damil kicsit több lenne, viszont a garanciás ügyintézés sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#11263) FerNandor válasza aram01 (#11261) üzenetére


FerNandor
őstag

"minősíthetetlen gagyi", "rossz", stb. megnézem azért vasárnap, de nem akarnék úgy járni, hogy megveszem, utána meg mehetek horgászboltba normálisat venni.

Recon nem muszáj olcsóbbnak lennie, ha pár ezerrel drágább, de jobbat kapok horgászboltban, akkor inkább azt veszem, szett se kell, segítenek ott biztos összeállítani. mondjuk 10ezerböl lehet kapnék valami jó botot, (orsóm lehet, hogy van, majd megkeresem és berakom) meg orsót, szák, ha nem lesz jobb, olcsóbb akkor jó a lidlis, damilt meg ilyeneket nem számolom bele, mert az nem akkora összeg.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11264) FerNandor válasza Recon666 (#11262) üzenetére


FerNandor
őstag

na, a te linkedet elnézve, szerintem itt helyben vagy Szentlörincen fasza botot meg orsót kapok 10 ezerért. és szerintem ebben az árban lesz damil, horog stb is. délután megpróbálom megkeresni az orsót.
a vizsga mennyire laza? egyetem záróvizsga elött megcsinálnám, 1-2 héten belül, csak sok energiát nem akarnék erre most rászánni.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11265) Recon666 válasza FerNandor (#11263) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha mehet drágább is akkor én ezt venném, ez ilyen mindenes carbon bot, ; [link]

(#11266) aram01 válasza FerNandor (#11263) üzenetére


aram01
nagyúr

valahogy nem lett divat horgászni, horgászboltokban is rohadt jó akciók vannak mostanság

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11267) FerNandor


FerNandor
őstag

Recon, tetszik ez a bot. :K
hamarosan beindulok, megkeresem az orsót. szerintem jó lesz, papám használta. és akkor lehet, hogy csak botot kell vennem.

kiskoromban nagyon szerettem, aztán valahogy elmaradt, de eddig kb minden évben úgy voltam, hogy "úgy mennék horgászni", na de ez így nem mehet toabb, úgyhogy most beindulok és fogok menni horgászni.
néztem youtube-on horogkötös videót, és egyböl jöttek vissza az emlékek :D

na majd késöbb, kb estére jelentkezem. :K

Aram01 hát nagyon ne is legyen divat, nem szeretem, amikor zsúfolt a part :DDD

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11268) aram01 válasza FerNandor (#11267) üzenetére


aram01
nagyúr

én sem, szeretek magányosan horgászni, olyankor van időm átgondolni az életem ha jön a hal nem baj(mert úgyis vissza megy, ha nem jön az sem baj)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11269) adrian360 válasza FerNandor (#11263) üzenetére


adrian360
őstag

horgasz-zona.hu akciós szettek

itt nézz körül hátha látsz olyat ami megtetszik.

(#11270) FerNandor válasza aram01 (#11268) üzenetére


FerNandor
őstag

:)
nem tudtam megnézni az orsót, tiszta világvégege idö van. majd egyik nap.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11271) nickwaren


nickwaren
tag

Veszélyes dolog ez az újra kezdett pecázás. :DDD

Két éve nyáron én is így kezdtem, mondom csak veszek max 20-ért két botot, orsót meg az aprót, hogy van-e még egyáltalán tényleg kedvem hozzá. Vettem egy Okuma Denster, meg egy Dam Onliner 3 m-es botot, hozzájuk 2 40-es Nevis Winner orsót (mostanra már elajándékoztam őket). Aztán csak kellett egy sneciző bot is, majd egy feeder, aztán még egy, közben meggyőzni róla az asszonyt, hogy bizony ezek mind kellenek, már csak azért is, ha ő is kint van, akkor neki is legyen lehetősége pecázni (eddig nem vitte túlzásba). :DDD

(#11272) Recon666 válasza nickwaren (#11271) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jaja nekem is volt egy kis szünet, aztán tavaly belevetettem magam a botvásárlásba. A vége 5db új bot lett, orsóval együtt, pedig van egy pár db régi is de azok hagyományosak. Nem beszélve az apróságokról (wobbler, táska, versenyszák, merítő....) Össze sem merem számolni. De most már technikásan megoldom, ha valami drágábbat veszek, nem lekaparom, hanem kérek rá egy új címkét, mérsékeltebb árral. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11273) nickwaren válasza Recon666 (#11272) üzenetére


nickwaren
tag

Ez a módszer nagyon tetszik :DDD :C

(#11274) Recon666 válasza nickwaren (#11273) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Erről jut eszembe, horgászboltos haver mondta, hogy régebben volt egy vásárló nála, aki ezzel a technikával vette meg a botot egy 35k-s Triana boloról van szó, átcimkéztette 3k-ra, kiment a boltból az asszonyhoz: "anyukám vettem egy botot háromezerért", erre az asszony: "képes voltál kiadni érte háromezer forintot!" Nem tudom mi lett volna, ha megtudja hogy harmincötezer volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11275) becsitibi válasza Recon666 (#11274) üzenetére


becsitibi
senior tag

Hányszor csináltam ezt,főleg amikor a penn pergetőcuccomat raktam össze ;]

(#11276) Kurik válasza aram01 (#11259) üzenetére


Kurik
tag

Nem most, majd április közepe/vége felé már kellemes idő lesz. :)

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#11277) FerNandor


FerNandor
őstag

Na szerintem csak botot kell vennem :)

itt az orsó:
http://imageshack.us/a/img812/1682/img211nx.jpg
http://imageshack.us/a/img543/530/img210k.jpg

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11278) adrian360 válasza FerNandor (#11277) üzenetére


adrian360
őstag

egy kis pucolás és zsírozás és mehet fel a botra :)

(#11279) FerNandor válasza adrian360 (#11278) üzenetére


FerNandor
őstag

:DD igen, szét is szedném, adnék neki teflonsprayt. gondolom annyi nem elég, hogy leszedem a dobot és ott a fémtüskénél befújok valamennyit.

fú alig várom már, hogy mehessek horgászni :DD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11280) Recon666 válasza FerNandor (#11279) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem szárad ki az hamar. Szerintem a gépzsír tartósabb lenne.

(#11281) FatalEror válasza Recon666 (#11280) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem nem szárad ki,mivel rárakódik a fogaskerekekre,és egy bevonatot képez,de én is inkább a gépzsírra fogadnék!

HardCore is my LifeStyle

(#11282) Alg válasza FatalEror (#11281) üzenetére


Alg
veterán

Horgászboltban kapni orsózsírt.
Egyébként meg varrógép/műszerolaj, ha kívülről akarsz kenni, ha szétszeded akkor lehet zsírozni.

Pár évente én teljesen darabokra szedem az orsókat, kis oldószerrel letisztítom róluk a mocskot, és újrakenem.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11283) FerNandor


FerNandor
őstag

van gépzsír is, na majd szétszedem egyik nap :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11284) hcs57 válasza FerNandor (#11283) üzenetére


hcs57
őstag

Már régóta kb 50% varrógépolaj és 50% gépzsír keverékét használom kenésre, Így nagyon könnyen járnak az orsóim és tökéletes a kenésük. :D

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11285) Recon666 válasza hcs57 (#11284) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:DDD
Nem a technikán röhögök, hanem a második mondat végén (bocsi ha félreérthető volt) :B Én gépzsírt használok. :)

[ Szerkesztve ]

(#11286) hcs57 válasza Recon666 (#11285) üzenetére


hcs57
őstag

Ne röhögj, próbáld ki..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11287) FerNandor


FerNandor
őstag

segítsetek légyszi, kész vagyok. kitisztítottam, bezsíroztam, de a végén valami nem jó.

http://imageshack.us/a/img203/9313/img217m.jpg
http://imageshack.us/a/img12/9333/img214rg.jpg

hogy kell ezt a felsö részt összerakni?
ez a fekete kis müanyag nem marad a helyén. off állásban van alul a gomb, tehát visszafelé nem lehet tekerni. Összeszerelem így, ahogy a képen van a fekete is müanyag és jó, nem lehet hátra tekerni, de utána elmozdul a helyéröl.
elötte teljesen jó volt és lehetett kapcsolni on/off-ot minden gond nélkül.

amin a zsínórvezetö is van, müanyag ház (1. kép), ennek a belsejében is van valami fém pöcök, azt tudom mozgatni a kezemmel fel-le, annak van valami jelentösége?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11288) Recon666


Recon666
Közösségépítő

A Mivardi (feeder) botokkal van valakinek tapasztalata?

(#11289) FatalEror válasza Recon666 (#11288) üzenetére


FatalEror
addikt

[link] [link]

HardCore is my LifeStyle

(#11290) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szék terén ez elfogadható minőségű szerintetek? Carp Academy Elit Többet nem vagyok hajlandó kifizetni érte, de ha 20 körül van más ajánlott akkor linkeljétek be hogy melyik az.
Köszönöm :R

Ja és a háttámla mindenképp állíthatós legyen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#11291) FatalEror válasza jozsi252 (#11290) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem a carp zoom sokkal "párnázottabnak" tűnik.
És 20k.
Amúgy javaslom,hogy decathlonban vagy valahol nézz szét a kemping székek közt,mivel ezek a horgász székek nem szolgálnak semmi extra "fícsörrel",ami a horgászást segíti,és azért már kemping székekből is láttam-próbáltam pár brutálisan kényelmes darabot. :K

HardCore is my LifeStyle

(#11292) FerNandor


FerNandor
őstag

na voltam pár horgászboltban. vettem botot meg orsót is, az orsó nem jó, nincs értelme megjavítani. de a lényeg, hogy nem én b@sztam el :DDD meg elvileg nem is eredeti okuma.
jövö héten meg megcsinálom a papírokat. hamarosan rakok fel képeket a dolgokról. :C

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11293) FatalEror válasza FerNandor (#11292) üzenetére


FatalEror
addikt

Várós!

HardCore is my LifeStyle

(#11295) lakisoft válasza FerNandor (#11294) üzenetére


lakisoft
veterán

Mikor próbálod ki?

(#11296) lakisoft


lakisoft
veterán

Valakinek van gyakorlata folyóvízi feederezésben? Mire kell odafigyelni?

[ Szerkesztve ]

(#11297) FerNandor válasza lakisoft (#11295) üzenetére


FerNandor
őstag

hát lehet, hogy hétfön megcsinálom a papírokat, de szerintem majd csak a hétvégén lesz próba.
már nagyom várom. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11298) FatalEror válasza lakisoft (#11296) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát az etetőanyagot lehet érdemes súlyozni,ha gyors folyású,mindenképp fonott dobóelőkét használj,az akadók,és az éles sziklák miatt,és amúgy pedig egy vastagabb strapabíróbb zsinórt,az uszadékok miatt.Elsőre kb ennyi.

HardCore is my LifeStyle

(#11299) Alg válasza lakisoft (#11296) üzenetére


Alg
veterán

Nagyon helyfüggő, de kicsit több info alapján talán tudok segíteni... Mikor, hova, mire? :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11300) hcs57 válasza lakisoft (#11296) üzenetére


hcs57
őstag

Sok év horgászat van mögöttem (Szamos, Felső Tisza) feeder bottal. Kérdezz, debreceni vagyok 10 éve.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.