Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) zenwalk válasza lakisoft (#10449) üzenetére


zenwalk
senior tag

Elég a 30-as orsó? Én igazából csak kiírtam ide 3 orsót ami 20k körül van. Ha tudsz jobbat ennyiért ne tartsd magadban:D

(#10452) Recon666 válasza zenwalk (#10447) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

15k környékén megnézheted a Banax Iris-t és a Banax Blitz is.
Nekem van egy Blitz arról csak jókat tudok mondani.( a 850-es felel meg 30-nak) :K

[ Szerkesztve ]

(#10453) Alg válasza zenwalk (#10451) üzenetére


Alg
veterán

Én inkább 40esre szavaznék, egyrészt kevésbé tekeri a zsinórt, másrészt egy 2,70 körüli hosszú bothoz már nem árt ha kicsit nehezebb az orsó (jobb lesz a súlyelosztás, pont emiatt érdemes összepróbálni a bot+orsó párost)

MarioAna szerintem az a harcsázó bot élből tépné a pontyok száját sznaszéjjel... rakétázni OK.

A feederre meg rakj egy Longbow-t, nem drágább mint egy normális elsőfékes (sőt!)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10454) Steady74 válasza Alg (#10453) üzenetére


Steady74
Topikgazda

ott a pont!

(#10455) MarioAna válasza Alg (#10453) üzenetére


MarioAna
senior tag

akkor azt hiszem gyűjthetek még, anno emlékszek, hogy pontyhorgász karrierem nem valami jól indult ezzel a bottal, konkrétan nem igen fogtam vele 3nál több halat :) . Valószínű a 25ös damil 35ös dobóelőkével nem igazán tetszett nekik. Pedig távdobó bot, szóval gondolom erre lenne kitalálva, hogy 140-160m-eket lehessen vele dobni egy rakétaólommal, aztán meg a ponty felvegye :U .
Orsóból az olcsóbb Neviseket nézegettem, feeder botra 10k körül, orsóra meg 7k-nál többet nem nagyon akarok, az Okumák meg elég drágák (persze a minőséget...) :)
évi 10-15alkalomért nem fogok kiadni 30-40k-kat egy szettre, egy egyszerű, de használható egység már örömmel szolgálna nálam...csak hát így, egy feeder bot 10, orsó rá 7, egy másik komplett bot meg akciósan szettben talán 10ből megvan, de ez már 27körül van :((( .

[ Szerkesztve ]

(#10456) odrif


odrif
MODERÁTOR

De nagy a csend, senki nem fogott halat az utóbbi napokban?

20 éve a Prohardveren

(#10457) Jofi81 válasza odrif (#10456) üzenetére


Jofi81
őstag

Éjszaka voltam horgászni, de megúsztam kapás nélkül. Reggel azért jött egy dévér. :DDD

(#10458) nickwaren válasza odrif (#10456) üzenetére


nickwaren
tag

Tegnap éjjel és mai nap, tiszta bénázás, 6 leakadt ponty + 4 elvesztett kosár, de végül 3 ponty és 7 dévér kijött partig.

Tényleg jó ez a fagyis módszer, bár csak két kapásom volt rá.;)

(#10459) odrif válasza nickwaren (#10458) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem korábban erre a melegre a pelletet ajánlották itt. :K
Egyébként grat.

20 éve a Prohardveren

(#10460) nickwaren válasza odrif (#10459) üzenetére


nickwaren
tag

Próbáltam, azzal fogtam (epres halibut) az egyik pontyot, volt is futás, csak úgy visított a kapásjelző és a nyelető.

Köszi!

Szerintetek mitől lehet az, hogy a dévérek és kárászok mindig rövid emelés után ejtős kapással jelentkeznek, túl nehéz lenne nekik a swinger vagy esetleg a szerelék miatt (kosár majd utána a horog)? A pontyok viszont 10-ből 9 esetben azonnal csutkára vágják a jelzőt.

(#10461) GD


GD
őstag

Sziasztok,

Készülve már az őszre, milyen jó csukás helyeket tudtok Bp és környékén?
Elsősorban ha te fogtál ott, vagy saját szemmel láttad, hogy fognak.. legendákat csökkentendő.. :-)
Köszi!

(#10462) Alg


Alg
veterán

[link] :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10463) FatalEror válasza Alg (#10462) üzenetére


FatalEror
addikt

Ugyan ez a Balcsi is.
Nálunk is ugyan ez lenne a helyi tóval,csak szerebcsére egy zsilippel lehet tölteni rá a Barából

HardCore is my LifeStyle

(#10464) Recon666 válasza Alg (#10462) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Sajnos ez van mindenfele. Nálunk is alig csordogál a körös. A egyik tó ahol horgászni szoktunk szinte már teljesen kiszáradt, mert ugye a körösből tápláljak, de ott is olyan kicsi a víz hogy a szivattyú csövei nem érik el a vizet. Most azon vannak, hogy a halakat átmentsék a kisebbik mélyebb tóba. :(

Viszont ilyenkor könnyebb megtalálni a halakat, mert a mélyebb lyukakba ülnek el.

[ Szerkesztve ]

(#10465) odrif válasza Recon666 (#10464) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sajnos ez az óriási szárazság ide vezet, szépen lassan sajnos elsivatagosodunk. :(

20 éve a Prohardveren

(#10466) lakisoft válasza odrif (#10465) üzenetére


lakisoft
veterán

Úhh, de nagy a csend. Ekkora a baj?

(#10467) jozsi252


jozsi252
veterán

Ismerősöm vásárolt 2db Nevis Endura Carp 80-as orsót pár hónapja. Nem az újabb széria, hanem az ami majdnem teljesen fekete színű. De katasztrófa... Nemrég küldte vissza gariztatni. És 2. használatnál vette észre a következő dolgokat.

- A fékeket teljesen behúzva is tudta kézzel húzni a damilt.
- A dob a tengelyen "lötyögött" értsd rárakta a dobot és mozgott egy kicsit minden irányba a dob. Mintha a dob belseje kilenne kopva. Pedig alig használta.

Szóval nagyon megszívta vele. Szerintetek gyártási hibás lehetett?

iPhone 13 Pro Max

(#10468) odrif válasza lakisoft (#10466) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nincs baj, hétfőn vagy kedden hajnalba megyek kicsit lógatni :K

20 éve a Prohardveren

(#10469) Alg válasza lakisoft (#10466) üzenetére


Alg
veterán

Az utóbbi hónapban csak hajóban voltam vízen, de egyszer sem horgászni...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10470) becsitibi


becsitibi
senior tag

Jó rég voltam itt,fogtam azóta több mázsa csukát pergetve.

Mai termés 6,5 kg-os Pilisszentivánról:

5-ös mepps aglia long-ra jött,hamar megadta magát.

(#10471) Steady74 válasza becsitibi (#10470) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ejj, de szép krokodilpofájú! Grat!!

(#10472) FatalEror válasza becsitibi (#10470) üzenetére


FatalEror
addikt

Nagyon szép fogás. :K

HardCore is my LifeStyle

(#10473) nickwaren válasza becsitibi (#10470) üzenetére


nickwaren
tag

Grat;)

(#10474) becsitibi


becsitibi
senior tag

Big THX!!

Az az érdekes hogy nem vert oda olyan durvát,inkább ilyen felmosó rongy szerű rávágás volt,a héten fogtam egy 2,5 kg-ost,az olyat odavert a 3-as mepps syclops-nak hogy majdnem kitépte a kezemből a botot.

Ezt is Pilisszentivánon fogtam,a kis tóba,ami régen halnevelde volt.

(#10475) lakisoft válasza becsitibi (#10470) üzenetére


lakisoft
veterán

gratula. :R

(#10476) becsitibi válasza lakisoft (#10475) üzenetére


becsitibi
senior tag

:R

Valaki esetleg perget??mondjuk én csak azt csinálom,a személyes problémám az az,hogy nem engedik mindenhol,mert szerintük zavarja a békés halakat,amire a nagy átlag horgászik,kissé bosszantó... :((

(#10477) Sickboy25 válasza becsitibi (#10476) üzenetére


Sickboy25
addikt

Én is imádok pergetni, csak sajnos kevés időm van rá...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10478) Recon666 válasza becsitibi (#10470) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Grat! Ritkán én is szoktam.

(#10479) becsitibi


becsitibi
senior tag

5-ös 6-os 7-es körfogókkal,nagy kanálvillantókkal,minimum 12 centis wobblerekkel küldöm a vizet,23-as power pro fonottal,2.40-es shimano 50-100 grammos bottal,30-as spro orsóval.

Mostanában ritán megyek,lakáshitel közbeszól,a számitógép csinosítása is sok időt elvesz.Innen pestről nehéz eljutni bármelyik jó tóra ahol nagy csukák vannak,és engedik hogy pergessen az ember.

De ha egyszer lenne PH!-s horgászverseny,tuti ott lennék :K

(#10480) L_YKing válasza becsitibi (#10479) üzenetére


L_YKing
addikt

Grat! :R :C

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10481) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Na, holnap megyek horgászni végre! :D

Egy helyi tóra megyek, ide; [link]

Békés halra megyek, főként pontyra, amurra. Pergetni a Sebes körösre szoktam járni vagy a helyi nagyobb csatornákra. Hamarosan arra is sort kerítek. :)

[ Szerkesztve ]

(#10482) becsitibi válasza Recon666 (#10481) üzenetére


becsitibi
senior tag

Hova lesz a menet?És mire?Csak nem kedvet kaptál a pergetéshez?Nagyon szép idő van hozzá :K

(#10483) albert8


albert8
addikt

Valaki volt már a Nagyhalásznál lévő Kiss tón? szept 29.-én ott horgásznék.
Mit ajánlotok? etetőanyag már menjen a téli?

Recon: jó fogást. :)

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10484) FatalEror válasza Recon666 (#10481) üzenetére


FatalEror
addikt

Remélem nem fogsz tétlenül ülni a székben. ;)

HardCore is my LifeStyle

(#10485) becsitibi válasza albert8 (#10483) üzenetére


becsitibi
senior tag

Nocsak,Te is pecázol? :R

(#10486) Recon666 válasza albert8 (#10483) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszi! :)

FatalEror: Én is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10487) albert8 válasza becsitibi (#10485) üzenetére


albert8
addikt

Bizony. Én is szoktam néha, de még amatőr vagyok.Sokat kell tanulnom. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10488) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ma fogtam 3 törpeharcsát meg 2 kárászt.

[ Szerkesztve ]

(#10489) FatalEror válasza Recon666 (#10488) üzenetére


FatalEror
addikt

Képek nincsenek? :R

HardCore is my LifeStyle

(#10490) Recon666 válasza FatalEror (#10489) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem volt mit fényképezni. :D

(#10491) nickwaren


nickwaren
tag

Tegnap végre átléptem a 3 kg-os határt pontyban egy kb 3,6-os fogással. Egész nap semmi fogás nem volt 3 keszeget leszámítva. Már kezdtünk összepakolni, amikor a botom felől valami furcsa hangot hallottam (igen, már megint nem voltam mellette:) ), majd oda nézek és látom, hogy pörög a dob, gyors sprint és most legalább megakadt. 6 szemes csonti csokrot kívánta meg a kis szépség. Fotó után meg ment vissza a vízbe.

A nap másik nagy fogása még egy kézi gránát volt, de azt elfelejtettem lefotózni.

(#10492) Alg válasza nickwaren (#10491) üzenetére


Alg
veterán

Szép, hibátlan, pikkelyes darab, igazi fotómodell alkat :)) gratz

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10493) GD válasza becsitibi (#10470) üzenetére


GD
őstag

nagyon szép! milyen cuccal pergetsz?

[ Szerkesztve ]

(#10494) lakisoft válasza nickwaren (#10491) üzenetére


lakisoft
veterán

gratula. :C :R

(#10495) lakisoft válasza albert8 (#10487) üzenetére


lakisoft
veterán

Szia, Üdvözlet.

(#10496) albert8 válasza lakisoft (#10495) üzenetére


albert8
addikt

Helló :)

Tehát senki sem olt még a Nagyhalásznál lévő Kiss tónál?
Ki milyen csalit javasol most szept végére? fenekezni, pontyra.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10497) Recon666 válasza albert8 (#10496) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Pellet, csemege kukorica-csonti kombó., simán csemege kukorica, bojli...

(#10498) albert8 válasza Recon666 (#10497) üzenetére


albert8
addikt

Na várjál :D csemege-csonti az van általában, pelletből viszont kifogytam, talán még epres bojliból van egy kevés. Akkor kell egy kis pellet... De milyen? Bűzös vagy inkább édes?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10499) Recon666 válasza albert8 (#10498) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Általában hidegebb vízben minél erősebb aromájú ajánlott. Én pelletből az epres-halas részesítem előnyben azt tudom ajánlani (carp zoom).

(#10500) Medve59 válasza albert8 (#10487) üzenetére


Medve59
tag

Szia!

Sokat, azért kel tanulnod, mert az a kevés hal, ami a mai vizekben felelhető, azt tényleg nehéz horogra csalogatni. 15-20 évvel ezelőtt még lehetett halbőségről beszélni. Mára ez már csak emlék. Gyakorlatilag harmadára csökkent a halak átlag mennyisége a vizekben, miközben a horgászok szám megszázszorozódott! Ennyi az oka annak, hogy mindenféle furmányos trükkös megoldásokra van szükség!
Anno leültem a Duna-Tisza csatorna partjára, és fogtam a halat mindenféle trükközés nélkül! Ma lemegyek és még snecit is nehéz fogni a csatornán! Ennyi!

A kilós tavakon is nudli a halbőség, a régi időkhöz képest!
Az összes tógazdát egyedül a bevétel érdekli! Meg persze itt említeném meg az egyre nagyobb számú húshorgászt! (Ha 10db pontyot fog, akkor mindet elviszi. Persze sutyiba.)

Röviden ennyi! Régen nem volt szükség nagy tanulásra és tapasztalatra, azért, hogy eredményesen tudjon valaki horgászni! :C

üdv!

Nem tom, mitom én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.