Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) KonzolKartel

X21 etetőanyagot merre lelek budapesten?:R

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#11852) Alg válasza choco01 (#11850) üzenetére


Alg
veterán

Ha a vízpart negyedik fájánál a róka hajnal háromkor egy decit vizel és balra fordul akkor a Halibut, ha másfél decit és jobbra akkor a másik. De lehet hogy fordítva.

Túl van egy kicsit misztifikálva ez az ízesítés-dolog szerintem, a hal nem fogja megmondani hogy ebbe most tintahal meg rák van szegedi paprikával vagy borsos hering. Van pár alapváltozat,aztán lehet variálni a végtelenségig, onnan már sokat nem fog számítani. Büdös-halas mindkettő, 99,99%-ban nem ezen fog múlni az aznapi fogásod.

A néha terjedő "a szomszéd bojlijában fél grammal több só volt ezért fogta teli magát mikor nekem kapásom sem volt" dolgoknak sem a csali a lényege, csak arra a legkönnyebb ráfogni. Helyválasztás/ismeret, módszer, felszerelés, szerencse.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11853) Kurik válasza Alg (#11852) üzenetére


Kurik
tag

Én is ezt a hitet támasztom alá. Nagyon bölcs gondolatok, komolyan! :R

@lakisoft: Tisztába vagyok vele, sőt oda akartam írni én is, de lejárt a módosítás ideje. :)

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#11854) Steady74 válasza KonzolKartel (#11851) üzenetére


Steady74
Topikgazda

barmelyik decathlonban tuti talalsz

(#11855) nickwaren válasza choco01 (#11850) üzenetére


nickwaren
tag

Az a jobb, amelyiket a helyi halak jobban szeretik. Sajnos nem lehet 100%-ig biztos tanácsot adni, mert általános csodacsali nem létezik. Nekem pl a Haldós Vörös Démon Red Tuning a Napláson folyamatosan adta nyáron és ősszel a halat, viszont Isaszegen csak elvétve. Próbálj érdeklődni a halőrtől vagy olyan horgásztól a parton aki rendszeresen kint van és nem csak telepítéskor fog. ;) Előbb-utóbb össze fog állni a kép, hogy mi az amivel legalább kapást tudsz elérni bármilyen körülmények között. Nekem is pl. Isaszegen a kisebb pontyokhoz itt adták meg az egyik fogós tippet, a nagyokhoz meg megnéztem a helyi fogásokról készült képeket.

(#11856) choco01 válasza Alg (#11852) üzenetére


choco01
addikt

Én ezt értem..azt is tudom hogy ízlések és pofonok, vagyis nagyrészt mindenki mást fog álltani..
Elsősorban a minőség érdekelt, hogy melyik alapanyag a jobb minőségű.
Egyébként szerintem is igazad van, köszi. :))

nickwaren: Vettem Carp Expert 8mm fűszeres halibut pelletet, majd tesztelem. :DDD

Telepítés után pár nappal, vagy aznap hogyan ajánlatos horgászni?
Vagyis mit ajánlatos figyelembe tartani?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11857) KonzolKartel válasza Steady74 (#11854) üzenetére

Fene se gondolta volna. Köszönöm.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#11858) nickwaren válasza choco01 (#11856) üzenetére


nickwaren
tag

A legfontosabb, ha frissen telepített halat akarsz fogni, akkor kelj nagyon korán, legyél te az első nyitásnál és fuss nagyon gyorsan komplett menetfelszerelésben. :DDD :DDD :W Bár az öregebb horgászok ilyenkor is lesprintelhetnek, legalább olyan ilyenkor, mint a tömött buszon az egyetlen üres helyért folyó versenyzés. :DD
Talán azt érdemes figyelembe venned, hogy ilyenkor sokszor a kukorica lehet a leghatékonyabb, mert általában ezt kapnak a halak, vagy csonti, ezt meg csak egyszerűen szeretik.

(#11859) FerNandor válasza Alg (#11852) üzenetére


FerNandor
őstag

én azt sem értem, hogy minek kellenek ilyen ízek.. most a ponty az honnan a francból tudja, hogy egyáltalán mi az a tintahal? :DDD
meg mi az a kolbász? :DDD szerintem, ha az etetöanyagban ott állna a horog, hajszálelökén meg egy kiszárított sima tésztagolyó, ugyanúgy felszívná a ponty.

én maradok a sima epres/vaníliás etetöanyagnál (múltkor raktam bele egy pár csepp meggy-csoki aromát az epresbe, mert elég gyengusz volt a gyári aromája aztán ennyi), csalinak meg csonti, pinki (csak a pinkiket alig bírom felszúrni, mindig kijön a belük..) meg csemege kukorica.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11860) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ma vettem egy ilyet, csak jókat halottam róla az egyik helyi tón. Majd hétvégén, ha minden jól megy kipróbálom.

(#11861) nickwaren válasza FerNandor (#11859) üzenetére


nickwaren
tag

FerNandor az illat nagyrészt csak a horgászoknak számít (eladhatóság), az összetevő a lényeg, de ez egy parttalan vita, van aki hisz benne és van aki nem. Egy dologban mindenképpen igazad van, a legtöbb termék csak arra megy, hogy a ponty felszippantsa és már köpheti is ki, ezért vannak mindenféle spéci előke megoldások kitalálva, hogy azalatt a pár tized másodperc alatt amíg a csali és a horog a hal szájába kerül, a lehető legstabilabban akadjon. Sokaknak már ez is szentségtörésnek számít, mert nem a jól megszokott módszer, pedig már ezek se mai megoldások. A múltkor néztem, hogy az angolok és hollandok is kezdik újra felfedezni a krumplit.

Recon666: Kíváncsian várom majd róla a beszámolót.;)

[ Szerkesztve ]

(#11862) FerNandor válasza nickwaren (#11861) üzenetére


FerNandor
őstag

igen, lehet.
nekem egyébként tetszik ez a hajszálelökés dolog, nagyon okos, jó dolog.

de egyébként, ugye akkor az a lényeg, hogy felszippantja a ponty és kifújásnál megakad. na de miért fújja ki, megérzi a "veszélyt", vagy amúgy is kiköpi ezeket a nagy golyókat? mert bojlival szoktak etetni is, akkor azokat felszippantja a ponty és le is nyeli?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11863) nickwaren válasza FerNandor (#11862) üzenetére


nickwaren
tag

Mondjuk úgy, hogy ez a bekapja-kiköpi nagyon gyorsan leginkább a mindenféle színes akár aromásított műanyag csalikra igaz, csak a ponty kíváncsiságára játszanak vele. Etetni tényleg olyannal szokás, ami legalább valamennyire kielégíti a ponty táplálék igényét és csalizni is olyannal érdemes, legalább is szerintem.
Messze vagyok még attól, hogy értsem teljesen ezeket a dolgokat, de próbálok minél többet utána olvasni és kipróbálni gyakorlatban.

(#11864) choco01 válasza nickwaren (#11858) üzenetére


choco01
addikt

Hatkor nyitnak..hét körül kinézek általában max. második/harmadik leszek. :DD
Vettem Szilva pálinkás pácolt kukoricát, meg mellé eper aromát Fagyos ponty e.anyaggal. :)
Még veszek csontit, és hajrá. :DDD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11865) choco01 válasza Recon666 (#11860) üzenetére


choco01
addikt

Ennyiért..biztos jó lehet. :DDD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11866) Recon666 válasza nickwaren (#11861) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha már halas jellegű, csalinak szerintem az SBS M1 horogpelletet használok, vagy a 10mm-es M1 minibojlit. :)

choco01: Ha megnézed a Haldorádó Method Mixeit, akkor nem olyan vészes az, és szerintem van olyan jó is. :)

[ Szerkesztve ]

(#11867) Alg válasza FerNandor (#11862) üzenetére


Alg
veterán

Korum: Underwater Carp Fishing

Keress rá, nézd meg ha érdekel mi történik a víz alatt :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11868) FerNandor válasza Alg (#11867) üzenetére


FerNandor
őstag

láttam már egy ilyen videót, annak az a címe, hogy hooked & hooked asszem. egy csomó ponty kifújta a bojlit, mire az egyikben megakadt, de nem ilyedtek meg. akkor csak simán nem ízlett neki vagy túl nagy volt neki, vagy akármi?

[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11869) Gézengúz válasza Kurik (#11853) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hali!

Öreg mikor akar telepíteni vajon?

(#11870) choco01 válasza Recon666 (#11866) üzenetére


choco01
addikt

Method mix mivel másabb, vagy jobb a többinél? :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11871) nickwaren válasza FerNandor (#11868) üzenetére


nickwaren
tag

Pl ezt a cikksorozatot olvasd el, elég magyartalanul van sok helyen fordítva, de a lényeg érthető belőle.

(#11872) Grillo


Grillo
senior tag

Na, ma gyorsan Keleti horgászboltban kiváltottam a gyerekengedélyt, 2000 ft volt területi jeggyel együtt, aztán ki is mentünk jó 2 órára a Naplásra. 500 ft a napijegy, ennyit megért, gyerkőc fogott vagy 30 snecit, alig tudtam hazahozni. Mármint a kölköt.

(#11873) choco01 válasza FerNandor (#11868) üzenetére


choco01
addikt

Jó kis videó.. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11874) nickwaren válasza Grillo (#11872) üzenetére


nickwaren
tag

Grat a gyerkőcnek. ;) Jól beoltod a szenvedéllyel. :DDD

(#11875) Grillo válasza nickwaren (#11874) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem nagyon kell oltani, tavaly voltunk haverral, meg fiával Isaszegen, ők fogtak is egy csukát, keszeget, kissrác húzhatta ki (egy évvel idősebb). Azóta rágja a fülem a gyerek, hogy ő nem is tudott halat fogni (persze,mert horog sem volt a spiccbot végén, úgy lóbálta, mint egy ostort :)), pedig pontyot szeretne. Nézzük a Pecatúrát is, mondjuk általában 5 perc után már annyira nem köti le, de ő kéri.

(#11876) Alg


Alg
veterán

No akkor kérdés:

Pici kis 1,80-as 5-15 gr-os könnyűpergető botra kellene orsó, lehetőleg olcsón. Keleti horgászbolt oldalán néztem most hirtelen, mert az van itt közel.

Banax Xenia 2500: 2+1 csapágy, jó ár, jó márka (5800)
Nevis Legacy 30 FD: sok csapágy (7+1), alu dob, 6,2-es áttétel (ilyen kis orsónál ez is számít)
Okuma Carbonite IIm 35 FD CB-355m: 2+1 csapágy, jó márka, csigatengely(!) - de dupla hajtókar, és match dob.
Okuma Pink Pearl 30 PP-30 FD: 3+1 csapágy, csigatengely, de borzasztó randa :O (pedig ez a favoritom)

Meg vannak még a Shimano olcsó típusai, azokban nem igazán bízok.

10K-nál meg ott a Spro Passion, addig nem szeretnék elmenni.

Ha valakinek van tapasztalata a kategóriából szívesen venném, nem nagyon van időm boltokat járni és orsókat tekergetni mostanában :(

Vagy a legjobb az lenne ha valaki fel tudna nekem hajtani egy Banax Si700 felkapókart - imádom azt az orsót (full fém, porvédett csapágyak, csigatengely, semmi parasztvakító ilyen-olyan rendszer), csak bevágta a zsinór a görgő mellett és így elég veszélyes/kényelmetlen használni...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11877) becsitibi


becsitibi
senior tag

Na,ismét kimegyek a tóra,hátha jön egy bajszos most már,a csali ugyanaz,nadály+pellet kombó.Bár sok reményt nem fűzök hozzá,mert még csak másodjára leszek kint éjszaka,az előző szerelésem fenekezős volt volt,de arra nem jött semmi,most emelt fenekezőssel próbálkozok,10-30 cm-re a fenéktől,hátha így jobban adja,ha nem,akkor jöhet az lefenekezett csúszóúszós szerelék,valamint a stupekozás.

(#11878) Recon666 válasza Alg (#11876) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha játszik a használt, akkor Banax Omega.

(#11879) becsitibi válasza becsitibi (#11877) üzenetére


becsitibi
senior tag

Hát,ismét semmi,de legalább volt egy kis szöszölés-emelgetés rángatás 30 cm-en a fenéktől,valszeg kishalak csipegették a nadályt,este ismét próba,csak most az egyik szerelést levágott fejű és farkú küsszel fogom bevetni.

kemény dolog ez a harcsázás,kint kell ülni jó pár éjszakát hogy legyen 1 kapás

(#11880) Alg válasza Recon666 (#11878) üzenetére


Alg
veterán

Akár, bár kicsit fázok a használt pergetőorsótól... viszont nem látok eladót.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11881) Recon666 válasza Alg (#11880) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mindjárt küldöm priviben amiket találtam. :) Én is használtam vettem egy ilyen Omegát tavaly ősszel 5k-t simán megért. :K

[ Szerkesztve ]

(#11882) becsitibi


becsitibi
senior tag

Ez az egyik emelt fenekezős,házilag barkácsolt cájg:

feeder spicc,vizigolyó,gémkapocs,körforgó,tirolifa ólom,cérna,és 2 komponensű ragasztó.

A végén beszíneztem fekete filccel.

(#11883) KonzolKartel

Nem találok jó gubancgátlót, amire tudok akasztani 40-60gr-os kosarat. Pár dobás után mindegyiknek lesz valami defektje. A tuti horgot sem találom. :F.
A legnagyobb horgom 6-os, nagyon az alá nem szoktam menni. Vékony horog kéne, de olyan, ami nem hajlik el az első normálisabb hal után, de nem találok.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#11884) nickwaren válasza becsitibi (#11879) üzenetére


nickwaren
tag

Csak meg lesz lassan az eredménye a kitartásodnak. ;) Egyébként ma már a büdös májat nem használják harcsázásra ?, régen nagyapám és apám is mindig azt emlegette jó csalinak, meg a lóbogarat.

(#11885) Recon666 válasza nickwaren (#11884) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mink használunk, fogtunk is vele. :K

KonzolKartel: Az ownereket nem nézted, elég vékony húsú a 6-os amit használok.

[ Szerkesztve ]

(#11886) Recon666 válasza Recon666 (#11885) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ezt a típust használom; [link]

(#11887) Kurik válasza Gézengúz (#11869) üzenetére


Kurik
tag

@Gézengúz: Szombaton megyek, megkérdezem!

@Úgy mindenki: Megvettem a match botot
Ezt teszteljük szombaton, remélem minden kegyes lesz hozzám. :DD

Köszönöm az ajánlást nem kellet csalódnom! ;)
Nem volt mondjuk nagy választék, eléggé ki voltak fogyva...de amit lehetett mindet végig próbáltam. Minimális különbség volt 15e és a 25e vagy néhány fölötti között. Viszont a 8-9-10 és a 15 között pedig óriási különbség.
(Ezek most nem közömbösítések, hanem adott üzlet kínálatának elemzése)
A Maver botok csak rendelésre vannak, így hamar kiestek az én kosaramból, mert mindenféleképpen fogni akartam a megvásárolandó pálcát.

[ Szerkesztve ]

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#11888) Grillo


Grillo
senior tag

Na, gyerkőcnek annyira bejött tegnap a peca, hogy ma is ki kellett menni, ki is váltottam az évest a naplásra, 4k-ba került. Annyit megér akkor is, ha csak snecit fog. Amúgy ma jött egy szebb bodri is, szépen dolgozott a boton, meg is lepődött a kölök, hogy nem csak kiemelte, mint a többit :D

(#11889) becsitibi válasza nickwaren (#11884) üzenetére


becsitibi
senior tag

Most értem haza pecából,zsákmány nélkül,de nem eredménytelenül,a koppanós kapás 20:30-kor jött,pergettem,és mikor elfordultam hogy lerakjam hátra a botot,akkor hallottam a karika koppanását a boton,1 méteres eresztéket kb 2 másodperc alatt felhúzott,három nadály volt a horgon,az esemény után hagytam még 1,5 órát ugyanott a szereléket,és amikor kivettem,láttam hogy egy nadály hiányzik,plusz a másik kettőnek a végei hiányoznak.4 óra alatt,és a harmadik éjszaka alatt ez az egyetlen kapásom volt.

Napon aszalt zacskóban májjal+tyúkbéllel apám is horgászott,de legjobb tudomásom szerint nem fogott semmit,a lótetűvel nagyon jó harcsázni,a potrohályában olyan anyagok /szarok/ vannak amit imád a harcsa,de még a balin is.

[ Szerkesztve ]

(#11890) Kurik válasza becsitibi (#11889) üzenetére


Kurik
tag

" anyagok /szarok/ "

Ez nagyon tetszik :DD :C

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#11891) Alg


Alg
veterán

Nah nincs mese, vasárnap már én is kimegyek valamelyik castornára egyet keszegezni... a diamond fine meg az inspiration picker már nem bírnak magukkal :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11892) Recon666 válasza Alg (#11891) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Itt most van annyi kárász a csatornákba, kilószámra lehet fogni őket. :K Sőt valamelyik nap még pontyot is fogtak az egyikben 3,5kg körüli volt.

[ Szerkesztve ]

(#11893) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok Ho - Ho - Horgászok!!

Azzal kezdeném, hogy életemben nem horgásztam, de holnap egyik kollégámmal megyek. Megjött a kedvem hozzá, de a tudásom a témában a 0-hoz konvergál. Átfutottam a topic elején az összefoglalót. Nagyjából kezd derengeni egy-két dolog. Ilyen amatőrnek, mint én, mit ajánlanátok legelőször?
Mármint komplett szettet, amivel el lehet kezdeni az egész sportot.
Köszi előre is a válaszokat :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#11894) Grillo


Grillo
senior tag

Kimentem ma megnézni a Kána-tavat, nem voltam még soha. 4-5 horgász volt, nem kapkodtak a boz után, de kellemes, nyugodt környék, és a part mentén a felszínen napoztak a tenyérnyi kárászok. Meg egy 30 cm körüli süllőt is láttam elhúzni, tehát hal van a vízben.
Majd talán valamikor lesz időm, aztán kinézek.

(#11895) Eagl3 válasza GrooveHero (#11893) üzenetére


Eagl3
veterán

Spiccbot :K

(#11896) Alg válasza Recon666 (#11892) üzenetére


Alg
veterán

Nem is a hal a lényeg igazán, mióta ilyen szép idő van még egy percet nem volt föld a talpam alatt, csak a beton a tömeg a kosz a büdös... hétvégén nezavarj lesz, telefon kikapcs, agy kikapcs, én kikapcs :)

Fotóapparátot viszem, majd jelentkezek képekkel :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11897) FerNandor válasza Alg (#11896) üzenetére


FerNandor
őstag

vigyél naptejet. nekem múltkor a napszemüveg helye is látszódott az arcomon, kézfejem is leégett, èszre se vettem. elég durva, főleg én nem szoktam sokat egy helyben lenni, ami most a horgàszás miatt mégis így van. veszek is holnap egy ilyen krémet.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11898) Alg válasza Alg (#11896) üzenetére


Alg
veterán

Mondjuk legszívesebben a Tisza-tóra mennék, rég voltam már ott, de nem tudom milyen most a vízállás, gondolom csurig van az árvízkész. miatt (most nézem, elvileg halászati-horgászati tilalom+gátjárás is tiltott, akkor tökmind1...), meg aztán a területi engedélyem sem oda szól, messze is van...

Mjad a nyáron esetleg egy többnaposra

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11899) Recon666 válasza Alg (#11896) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Azért az sem rosz ha hal is van. ;] :P Görbüljön. :)

[ Szerkesztve ]

(#11900) nickwaren


nickwaren
tag

Tóparti szèp hajnalt mindenkinek! Vasárnap du-ig peca, tegnap este már beköszöntött egy szèp 10-es, azóta viszont csend. Görbüljön mindenkinek aki pecázik a hètvègèn. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.