Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) L_YKing válasza Recon666 (#10850) üzenetére


L_YKing
addikt

remélem idén jó ütembe fog felmelegedni , mert mennék a dunára őszi szünetbe! :))
harcsára vadászva , majd persze visszaengedn! :)

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10852) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Na sikerült fogni egy márnát havernak az ownerral, azt is úgy hogy beleakadt a hátuszonyába a horog. :DDD
Ennyi értékelhető volt a mai napon.

(#10853) L_YKing válasza Recon666 (#10852) üzenetére


L_YKing
addikt

Egyszer sikerült halszelettel fognai havernak egy márnát. Megnéztem és nem volt meg az egyik szeme... Azóta is ezzel szivatom! :DDD

GRAT! :C

[ Szerkesztve ]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10854) Recon666 válasza L_YKing (#10853) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:R

(#10855) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Harcsázni milyen botot tudnátok ajánlani? Olyan 15-20 körül már lehet normális botot kapni?

iPhone 13 Pro Max

(#10856) Recon666 válasza jozsi252 (#10855) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szia!
Ez bivalyerős, meghúzta a horgászboltos, alig bírtam tartani, de a botnak meg se kottyant. (3m, 600gr volt)

Ez még erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#10857) jozsi252 válasza Recon666 (#10856) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor ezek szerint a 3 méteres bot amit ajánlottál, jó választás lehet egy Okuma Longbow 90-es orsóval? Ajándéknak szánnám, természetesen harcsázni. Maradnék inkább az Okumánál.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#10858) Recon666 válasza jozsi252 (#10857) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen, jó mindkettő.

(#10859) jozsi252 válasza Recon666 (#10858) üzenetére


jozsi252
veterán

Okés köszönöm a segítséged. Okuma elég jól bevált nálunk, és hát tudom hogy a Banax amit ajánlottatok a kifejezetten harcsára van, de szerintem nem fogok melléfogni a 90-es LB-vel sem. Legalábbis nagyon remélem.

iPhone 13 Pro Max

(#10860) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nagy a csend erre. :) Ma váltottam ki az állami engedélyt, jövő héten pedig jön a többi a köröshöz. lett egy új családtag az ő személyében. Bár még nem hivatalos, szülinapi ajándék lesz. :)

(#10861) L_YKing válasza Recon666 (#10860) üzenetére


L_YKing
addikt

Nem rossz kis bot! Én most fogom kiváltani a felnőt jegyet! 2 bottal is horgászhatok! :))

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10862) Recon666 válasza L_YKing (#10861) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Államit?

(#10863) becsitibi válasza Recon666 (#10860) üzenetére


becsitibi
senior tag

Bizony nagy a csend,nem véletlenül,minden tó be van fagyva,én most gyűjtögetem a klasszikus villantókat körforgókat wobblereket.Most összeállítok egy nehéz csukázó úszós felszerelést is,a bot egy nevis legacy power pilk 2,85m 100-180gr,az orsót még nem tudom,az biztos hogy nyeletőfékes lesz,50-es méretű okuma longbow,vagy egy spro freeliner xr lcs,a kettő között vacilálok még,amikor az okumát a kezembe fogtam,sugárzott róla az elnyűhetetlenség,a spro-ról meg a kifinomultság,majd meglátom....ja,és az elmaradhatatlan power pro 36-os fonott.

Ez a cucc egy tuskós,akadós,víz alámosott helyről kiszedi 10+ csukákat,már alig várom hogy megvegyek mindent.... :U

(#10864) Recon666 válasza becsitibi (#10863) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Elhiszem, jó cucc lesz. :K

(#10865) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Mostanában ezeket újítottam be;

(#10866) jozsi252


jozsi252
veterán

Megpróbálom megkeresni hogy Longbow orsókra mennyi damil fér rá. Teljesen normális hogy az okumafishing.com-on meg sem találtam a longbow-t?

iPhone 13 Pro Max

(#10867) L_YKing válasza Recon666 (#10862) üzenetére


L_YKing
addikt

Igen igen! :) már várom nagyon a tavaszt! Harcsa , süllő , keszeg meg miegymás! :DD

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10868) jozsi252


jozsi252
veterán

Az lenne a kérdésem hogy a 60-as meg a 80-as orsók között, ugyanabból a márkából-típusból elvileg csak annyi a különbség hogy nagyobb a dob mérete? Vagy elvileg magának az orsónak is nagyobbnak kell lennie?

iPhone 13 Pro Max

(#10869) FatalEror válasza jozsi252 (#10868) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem csak maga a dob,hisz lehet kapni pót dobot is különböző méretben,az meg gáz lenne,ha egy gyárilag 60-s dobbal szerelt modellre nem menne fel a 80-s.Szerintem.

HardCore is my LifeStyle

(#10870) Recon666 válasza jozsi252 (#10868) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem valamennyivel a test is nagyobb.

(#10871) lakisoft válasza Recon666 (#10870) üzenetére


lakisoft
veterán

Ideális esetben korrekt gyártók ezt teszik, de a valóság néha hoz érdekes dolgokat (Chin bárát mikor a sufniban orsót gyárt, a rizsföldtől nem messze bicskával.).

(#10872) peterszky válasza Jofi81 (#8539) üzenetére


peterszky
őstag

Basszus, erre most találtam rá, én vagyok az egyik tulaj. Ha olvasod, és emlékszel még a napra, akkor szívesen várom a véleményedet :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#10873) Jofi81 válasza peterszky (#10872) üzenetére


Jofi81
őstag

Emlékszem rá, az volt abban az évben az utolsó horgászatom. Barátnőmmel mentünk ketten, de megúsztuk a napot kapás nélkül. Azért jó volt, szépen sütött a nap, elfogyott a termoszból a tea is. :)

(#10874) peterszky válasza Jofi81 (#10873) üzenetére


peterszky
őstag

Sajnos 2012-ben sok ilyen nap volt.

What else you gonna do on a Saturday?

(#10875) Jofi81 válasza peterszky (#10874) üzenetére


Jofi81
őstag

Eddig talán háromszor voltam, de halat még nem sikerült fognom. A barátnőmnek viszont jött egyszer egy kárász. :)

(#10876) lakisoft válasza peterszky (#10872) üzenetére


lakisoft
veterán

Te vagy a tulaja ennek a tónak?

(#10877) peterszky válasza Jofi81 (#10875) üzenetére


peterszky
őstag

Emlékszem, mikor még régebben jártunk horgásztavakra, mindig megnyugtattuk magunkat azzal, hogy persze, nincs benne hal. Amióta megvan a tó, azóta persze tudjuk, hogy nem ilyen egyszerű ez A tavalyi évet egész egyszerűen nem értjük, tudjuk, hogy van benne, nincs kevesebb, mint régen, de nagyon nem esznek. Vízminőséggel se volt gond (kop-kop-kop). Rejtély.

Korábban kérdezted, hogy mit szeretnek. Az én tapasztalatom szerint a legjobban a sima kukoricát :D Esetleg mellé egy középkategóriás Topmix etetőanyag, módjával. Ritkán szoktam leülni pecázni, de ez nekem mindig bejött. Az azért fontos, hogy a nagy tavon úszózni nem igazán érdemes, talán csak az út felőli oldalon a félszigeten.

Viszont a patakot tudom ajánlani, ha mész majd még, szerintem az a legjobb hely :K Kicsit vadregényes, már amennyire egy mesterséges hely az lehet. Vannak benne pontyok minden méretben, kárász, csuka, amur. Egyedül a csukákat raktuk be, minden más "öntermelődött" (pl. az egyik nevelő tó leeresztésénél a kishalak simán átslisszolnak).

lakisoft: Igen, bátyámmal, aki agrármérnök. Amíg egyetemista voltam, sokat segítettem neki, mióta dolgozom, szinte nem is voltam lent.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#10878) lakisoft válasza peterszky (#10877) üzenetére


lakisoft
veterán

Hát akkor nagy gratula. Én is agrármérnök vagyok :DDD. :R :R :R. Egyszer meg kell hogy látogassam a tavat!!! :R

(#10879) peterszky válasza lakisoft (#10878) üzenetére


peterszky
őstag

Most jöhetnék a marketing bullshittel, hogy hajrá-hajrá, ilyen jó nincs az egész országban :DDD De ez azért nincsen így. Az évek alatt kialakult, hogy nagyjából milyen igények vannak a környékről (Dunaújváros főleg). Így az átlagsúly egyáltalán nem nagy, a potykák többsége olyan 1,5-3 kg, hogy haza tudják vinni, itt a C&F az uralkodó trend, azaz a Catch & Filéz :D Próba-szerencse alapon egy évig volt egy elkerített rész, ahol csak nagyok voltak, nem jött be. A kárászt is sokan szeretik, az meg olyan, hogy a sz*rban is megél, szinte nem is kell vele foglalkozni. Nyáron szokott még lenni afrikai harcsa egy kis gödörben. Emellett próbálunk egy tiszta, békés, rendezett környezetet fenntartani.

Most a honlapot éppen rendbe szedem, azért hiányos egy kicsit, de csak hétvégenként van erőm, időm foglalkozni vele.

What else you gonna do on a Saturday?

(#10880) lakisoft válasza peterszky (#10879) üzenetére


lakisoft
veterán

Hajrá. Szurkolok!!! :R

(#10881) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Valamikor jó lenne összeütni egy közös horgászottat, valahol.

(#10882) Sickboy25 válasza Recon666 (#10881) üzenetére


Sickboy25
addikt

ezt támogatom és már próbálkoztunk is igényfelméréssel...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10883) lakisoft válasza Recon666 (#10881) üzenetére


lakisoft
veterán

Jó lenne.

(#10884) L_YKing válasza Recon666 (#10881) üzenetére


L_YKing
addikt

Majd ha kiváltottam a jegyem :DDD
Még nem jutottam el odáig! :DD
Meg amúgy is szerintem tavaszal kéne...

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10885) becsitibi válasza Recon666 (#10881) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ha lesz ilyen feltétlen szóljatok,jöhet privát is,melómból kifolyólag nem nagyon van szabadidőm,de hátha :R

(#10886) Recon666 válasza becsitibi (#10885) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem sem túl sok, de valahogy meg kellene oldani. :)

(#10887) Kurik válasza Recon666 (#10886) üzenetére


Kurik
tag

Szerintem aki masszív olvasója a fórum ezen kis "eldugott" részének az ott lenne...köztük én is :D
Mindenki szóváteszi azt, hogy nincs ideje (én nem felvágásból), de azt merem mondani, hogy bármikor jó :DDD

Várom a további fejleményeket.

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#10888) Recon666 válasza L_YKing (#10884) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha tavon lesz, nem feltétlen kell állami. :P

(#10889) FatalEror válasza Recon666 (#10888) üzenetére


FatalEror
addikt

De akkor már valami olyan helyen ahol lehet tüzet rakni,aztán had szóljon a sütés-főzés!

HardCore is my LifeStyle

(#10890) Recon666 válasza FatalEror (#10889) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jaja.

Mod. Most írok egy kis szösszenete a Sebes- körösről. Tapasztalatok, felszerelések...stb

[ Szerkesztve ]

(#10891) Gézengúz válasza Kurik (#10887) üzenetére


Gézengúz
addikt

Feederbot törött darabja cserélve... :U

[ Szerkesztve ]

(#10892) FatalEror válasza Recon666 (#10890) üzenetére


FatalEror
addikt

Várós!
Apropó nálunk most áradt a meg Duna,amivel csak annyi a baj,hogy most használhatatlan!A gát után van egy 25m széles fás rész kb a Duna mentén,és a szélén van egy meredek nagy kövekkel/sziklákkal tarkított dőlt part rész,és itt lehet horgászni!A széles fás rész "sétáló" övezet.De ezt az övezetet is elöntötte,szóval nem látni,hol van a meredek sziklás rész,amivel csak annyi gond,hogy könnyű benne elesni,és a lábad is simán beszorulhat,illetve a sziklák sem állnak sziklaszilárdan. :(

HardCore is my LifeStyle

(#10893) becsitibi válasza FatalEror (#10889) üzenetére


becsitibi
senior tag

A konyhai részét megoldom,szakács vagyok,így gondolom világos hogy miért vagyok időszűkébe.

(#10894) FatalEror válasza becsitibi (#10893) üzenetére


FatalEror
addikt

Szeretsz főzni,és azért ezt a szakmát vállaltad,vagy csak "ezt dobta" a gép? :R
Nagyon erősen gondolkodom egy konyhai cikk sorozat írásának elkezdésén,mivel imádok főzni,és szerintem nem is megy rosszul :B.

HardCore is my LifeStyle

(#10895) Recon666


Recon666
Közösségépítő

(#10896) L_YKing válasza Recon666 (#10895) üzenetére


L_YKing
addikt

:C

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10897) becsitibi válasza FatalEror (#10894) üzenetére


becsitibi
senior tag

Az én szakmámba akkor szeret egy szakács főzni,amikor megvan a megfelelő mennyiségű idő az adott táplálék elkészítésére,ha nincs meg,azt fasszopásnak híjuk,finomabban beúszásnak,ilyenkor a pörgésnél gyorsabban kell dolgoznunk,túl feszítve,a 13 órából néha 7-et 8-at,az nagyon sok ám,több 100 kaját ki tud termelni egy konyha annyi idő alatt,ha van egy étteremnek pizzája,ez csak hatványozódik,és amit elhasználunk,azt utána,vagy közbe vissza is kéne tölteni /pályatöltés/,különben nem lesz miből adni a falni valót.

De amúgy imádom,csak ne szopnánk be állandóan....

(#10898) FatalEror válasza becsitibi (#10897) üzenetére


FatalEror
addikt

Értelek!Én is gondolkodtam benne,de nekem is az szúrt szemet,hogy ott ami pörgés megy az nem semmi,és hatalmas figyelmet/és koncentrációt igényel,és nem egy mcdonalds-ról beszélünk. :N

HardCore is my LifeStyle

(#10899) becsitibi válasza FatalEror (#10898) üzenetére


becsitibi
senior tag

Vannak azért lightosabb napok is,mert a halak se esznek állandóan :DDD ,a csukának is megvan a táplálékszerző napszaka,nyáron reggel 7,30-8,45-ig,aztán egy nagy kuss,és dél-fél 1 körül megint zabál,aztán kuss,és már csak 18-19,30-ig fogható JÓL,persze vannak kivételek,de ez nekem nagyon bevált.

(#10900) FatalEror válasza becsitibi (#10899) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát igen,ha jól tudom 7 óránként "kiürül" a hal,és újra táplálék után néz.

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.