Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) FatalEror válasza nickwaren (#10150) üzenetére


FatalEror
addikt

Tökmindegy,hogy mennyit visz az ember,mert addig eszi ameddig van.

HardCore is my LifeStyle

(#10152) lakisoft válasza nickwaren (#10150) üzenetére


lakisoft
veterán

Csak a bojlira meg a pelletre rá ne szokj. Mert az már drága hízókúra :DD.

(#10153) lakisoft válasza FatalEror (#10149) üzenetére


lakisoft
veterán

A tonhalkonzervet sokan használják eredményesen. A szardínia is beválhat szerintem simán.

(#10154) LA1703


LA1703
tag

Sziasztok.

Holnap szakítok a megszokásaimmal és először fogok ki menni házilag készített etető anyaggal horgászni. Most már csak egy kis segítségre lenne szükségem, mégpedig abban, hogy mivel is tartsam össze a főt kukoricát és búzát?
Amik eddig felmerültek:
- ki viszem kis vödörben és original Kis-Dunai iszap
- forrázott zsemle morzsa (szomszédom ajánlása)
- berakni kis zacskókba egy kis vízzel és lefagyasztani

Ti mit ajánlotok? Akár ezek közül vagy más általatok használt módszert erre a célra.
Más: önakadós horognak van valami értelme vagy csak paraszt vakítás? Eddig még nem volt szerencsém hozzá, de el gondolkoztam, hogy kipróbálom.

http://fektigumi.hu/

(#10155) tropico válasza LA1703 (#10154) üzenetére


tropico
tag

- berakni kis zacskókba egy kis vízzel és lefagyasztani

Ne zacskóba, hanem 0.5-1dl pohárba. Úgy fagyasz le, hogy a felcsalizott horog is benne van csak az előke lógjon ki. Ezt csak felakasztod és dobod. Hátránya hogy amig nem használod fel így is kell tárolni.

Vagy marad a csiriz, mint olcsó és jó ragasztó.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#10156) jozsi252 válasza tropico (#10155) üzenetére


jozsi252
veterán

"fagyi"?

Up: Jó megoldás sokan szeretik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#10157) tropico válasza jozsi252 (#10156) üzenetére


tropico
tag

Fagyi, nyalóka ki hogy ismeri.
Én nem használom a súly miatt. Nehéz a botjaimnak, de kollegáim szép sikereket értek el vele.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#10158) LA1703 válasza tropico (#10155) üzenetére


LA1703
tag

Marad a fagyasztás, bár nem mindegyikben lesz benne a felcsalizott horog. Az arno bot még elbírja a fagyit a 60-120 grammos dobósúlyával, de a Silstar picker nem hiszem, hogy örülne neki. Etető kosárban mennyire válik be a csirizes változat?

http://fektigumi.hu/

(#10159) Alg válasza LA1703 (#10158) üzenetére


Alg
veterán

ha fagyasztod, rakj közé valami kavicsot mert túl könnyű lesz és elviszi a legkisebb sodrás. (és akkor kézzel dobd)

Én az original parti agyagra szavaznék, de csak ha tényleg agyag és nem iszap vagy homok.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10160) HohoHorg.


HohoHorg.
újonc

Sziasztok!
Szeretnék elkezdeni horgászni!Mi kell ehez?Hogyan?Merre?Meddig?horgászvizsga kell de hol kell letennem?Segitség légyszives!

Elöre is köszönöm!

(#10161) lakisoft válasza HohoHorg. (#10160) üzenetére


lakisoft
veterán

Szia,
Üdv a fedézeten. :R :C
Bemész ahhoz a horgászegyesülethez ahova tartozni szeretnél és ők mindenben segítenek neked.
1. körben állami horgászvizsgát kell tenned.
2. kiváltod az állami horgászjegyed + egyben egyesületi tag leszel. Kapsz fogási naplót és ezután már csak területi engedély kell váltanod és mehet a horgászat.

A vizsga ha jól emlékszem 1k
Az állami horgászjegy + egyesületi tagság legelősör többe kerül, mert akkor adnak minden papírt, de olyan 3 - 5k körül mozog.( ha az egyesületnek nincs saját kezelésű horgászvize - ott még halasítási hozzájárulást is kell fizetni. az meg nem két fillér.)

Ha további kérdésed van szívesen segítek.
üdv,
lakisoft

[ Szerkesztve ]

(#10162) FatalEror válasza HohoHorg. (#10160) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha esetleg kell felszerelés ajánlom figyelmedbe lakisoft kollégát mindenben tud segíteni,rettentő egyenes becsületes ember!Ritka az ilyen. :K

HardCore is my LifeStyle

(#10163) Sickboy25 válasza HohoHorg. (#10160) üzenetére


Sickboy25
addikt

hajrá, ha megvan, hogy hol és milyen módszerrel szeretnél csak írj és összedobunk vlamit...

Hány éves vagy?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10164) Gézengúz


Gézengúz
addikt

:)) Harcsafogás vasrúddal? :))

[ Szerkesztve ]

(#10165) HohoHorg. válasza Sickboy25 (#10163) üzenetére


HohoHorg.
újonc

17.éves vagyok.Rablóra,Pontyra szeretnék horgászni inkább.de pergetni is szeretek:D

(#10166) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Orsóajánlás kellene feeder botra, ár 14k max. Méret 40. :R
Hamarosan esedékes lesz, személy szerint eddig a Banax Blitz a befutó részemről.

[ Szerkesztve ]

(#10167) FatalEror válasza Recon666 (#10166) üzenetére


FatalEror
addikt

Néztem csak szemlélve az orsókat,és nem igazán találtam ebben a kategóriában,és árban nagyon igényesebbet Persze nem az számít,hogy hogy néz,de a kinézete,hogy mennyire igényesen lett megtervezve a külseje szerintem sokat elárul,hogy mennyire igényesen egy orsó :R .Amúgy én is energo orsóban gondolkozom,vagyis az ami szimpatikus és jó a "felszereltsége is". :R

HardCore is my LifeStyle

(#10168) Alg válasza Recon666 (#10166) üzenetére


Alg
veterán

Csak az akciósakat nézve, amik jók lehetnek, érdemes lehet megnézni:

Egy
Kettő
Három

Mondjuk Longbow-ból a 40es 14-15K körül van, szerintem még mindig az a best buy ebben a kategóriában...
Esetleg ha találsz Spro Passion 740 vagy 740M orsót (nem az LCS, hanem a sima, fekete ház ezüst dob arany díszítéssel ilyen) az is jó, nekem egy match változat van belőle, szeretem nagyon

Én Longbow-t vennék

Szerk: ezért a gyorszáras hajtókarért nem vagyok oda, kicsit kikopik, kilötyögősödik... inkább a tekergetős

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10169) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszi srácok! Mindegyik meggondolandó. :R

Alg: Ehhez mit szólsz? [link] kicsit több, mint amennyit rászánnék, de talán még belefér. :)

[ Szerkesztve ]

(#10170) FatalEror válasza Recon666 (#10169) üzenetére


FatalEror
addikt

Hu ez is durva cucc! :R

HardCore is my LifeStyle

(#10171) Alg válasza Recon666 (#10169) üzenetére


Alg
veterán

Inkább a Longbow ugyanonnan, 13-ért és akkor marad pénzed valami jóféle zsinórral (Mondjuk T-force, S-force) feltölteni ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10172) Recon666 válasza Alg (#10171) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:R

(#10173) nickwaren


nickwaren
tag

Jó estét az Uraknak!

Most sikerült hazaérni a pecából. Reggel még úgy mentem ki, hogy friss telepítés lesz a tóban (Park), viszont a helyszínen kiderült, hogy csak jövő hét szerdán lesz friss halállomány.
Az első halat az első bedobás után kb 15 perccel akasztottam, ez elment mert asszony bajlódott merítővel és közbe kellett avatkoznom. Szerelék vissza, másik bot előkészítését akartam befejezni, mikor újra elszállt a jelzőm és meg volt egy 2-es ponty.
Kipróbáltam a savanyított kukoricát horgon, meg savanyított magvakat tettem az etetőanyagba is. Mondhatni elég hatékony volt.
Végre akasztottam valami nagyobb pontyot, ami először úgy nézet ki, hogy elakadtam, majd még is sikerült megindítanom, de aztán kiakadt a szájából.
Végre az asszony is megfogta élete első pontyát, míg én elmentem szomszédolni a tó túlpartjára.:) Érdekesen néztek rám, hogy mi a fenéért szaladok körbe a tavon. :DDD Mire visszaértem, már egy kárászt is fogott.
A végeredmény 2 leakadt ponty, 4 szákolt ponty (1,5 - 2,3 kg), 3 kárász (30 - 40 dkg), a dévéreket már számon sem tartom.:)
A nyerő csali HD Ananászos etetőanyag + savanyított magvak, horgon HD Ananászos kukorica + 2 szem csonti.
A leakadt nagy pontyot, meg a 2,3-ast a HD Fokhagymás hal etetőanyag + savanyított magvak, horgon 3 szem savanyított kukorica egy kicsit lebegtetve adta. Ilyen módon jobban szelektálta a halakat, mert fokhagymás pellettel csak dévér jött.
Érdekes volt, hogy a halakat a nagy melegek ellenére a sekély részen fogtam, míg a túloldali mélyebb részeken betlizet az emberek nagy része.

(#10174) nepszter1


nepszter1
addikt

Lapos horogra lehet kötni hajszálelőkét ? Ha igen hogyan

(#10175) nickwaren válasza nepszter1 (#10174) üzenetére


nickwaren
tag

Én egyszerűen csak a hagyományos horog kötést alkalmazom rá, csak annyi, hogy hosszabb szárat hagyok a végén, amiből tudok egy kis hurkot kötni, hogy legyen mibe beletenni a stoppert.

(#10176) tiger71 válasza nepszter1 (#10174) üzenetére


tiger71
aktív tag

(#10177) Steady74 válasza LA1703 (#10154) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szemes bejuttatás:
- csontiragasztó+kavics
- kukoricapogácsa
- etetőanyag ragasztó
- löszös föld+földragasztó
- vakondtúrás

Ezeket lehet lőni csúzlival, dobni kézzel.

(#10178) nepszter1


nepszter1
addikt

[link] ti ezt figyelembe szoktátok venni ?

(#10179) FatalEror válasza nepszter1 (#10178) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát én nem igazán amikor tudok akkor megyek és kész. :K
Mondjuk ameddig van kapásom rendszeresen addig nem is fog érdekelni. :(

HardCore is my LifeStyle

(#10180) LA1703 válasza nepszter1 (#10178) üzenetére


LA1703
tag

Nem igazán látom értelmét. Csak egy példa: Augusztus 4-re nagyon jó fogási esélyt írt, ehhez képest 3 sügéren kívül nem fogtam semmit a Kis-Dunán. Sőt mi több anyámék minden héten péntek délutántól szombat estig kint szoktak lenni Némedin az Öreg tavon ahonnan nem szoktak haza járni hal nélkül. Köszönhetően a heti telepítéseknek de most ők se fogtak semmit. :((

http://fektigumi.hu/

(#10181) Recon666 válasza nepszter1 (#10178) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Én nem szoktam.

(#10182) L_YKing válasza nepszter1 (#10178) üzenetére


L_YKing
addikt

Nagyon ritkán szoktam nézni....csak a kiváncsiság kedvéért.Kimegyek horgászni és utána megnézem hogy mit irnak az "okosok".:D

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10183) nickwaren válasza nepszter1 (#10178) üzenetére


nickwaren
tag

Nagy ritkán ránézek, de foglalkozni nem foglalkozok vele. Arra jó, hogy otthon megmagyarázd miért nem fogtál halat, pedig egy csomó mindent beszereztél rá, persze csak azt a csalit nem ami ilyenkor kellet volna (valójában az az a csali vagy cucc amit már rég beakarsz szerezni, csak már másképp nem lehet beadagolni otthon :DDD ) és ezért a következő pecára nyugodtan meg tudod venni. :D

(#10184) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ma voltam a helyi "energo" horgászboltba és a srác ezt a botot ajánlotta [link], mondta hogy elég érzékeny kis bot mondjuk a gyűrűsor biztos rásegít az érzékenységére, valószínűleg meg győzött vele és ez a bot lesz a maver helyett. Az Energo Team Black Spider feedert mutatta még de az nekem túl kemény volt, hiába medium bot. Viszont pehely könnyű. :K

[ Szerkesztve ]

(#10185) FatalEror válasza Recon666 (#10184) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha neked beválik,akkor lehet én is arra nevezek be. :K

HardCore is my LifeStyle

(#10186) Recon666 válasza FatalEror (#10185) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Majd kiderül ha meglesz. :)

(#10187) FatalEror válasza Recon666 (#10186) üzenetére


FatalEror
addikt

Mondjuk most ezt találtam:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#10188) Recon666 válasza FatalEror (#10187) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ez is takaros kis bot. :K

(#10189) FatalEror válasza Recon666 (#10188) üzenetére


FatalEror
addikt

Azt meg kell hagyni,hogy nagyon pofásan néz ki kérdés mit tud,de igényes alkotásnak tűnik. :K

HardCore is my LifeStyle

(#10190) Recon666 válasza FatalEror (#10187) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ez is nagyon jó match; [link]

(#10191) FatalEror válasza Recon666 (#10190) üzenetére


FatalEror
addikt

Lakisoft pedig ezt ajánlotta:Spro Gorilla, 2667-403

HardCore is my LifeStyle

(#10192) Recon666 válasza FatalEror (#10191) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem ismerem, de biztos jó.

(#10193) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek most az újpesti öbölről ?
Esetleg valami etető anyag kombinációt tudnátok mondani ami bejött feederezéshez ? :)

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#10194) GD


GD
őstag

Sziasztok,

Bp környékén (~30km-es körben) keresek olyan napijegyes tavat, ahol békés és ragadozó halakra is van jobb fogási esély, ha az ember nem a területi jegyesek etetett helyére talál be..
(persze esély mindig van..)
Ponty, amur, harcsa, csuka, süllő a vágyott halak.
Előny ha szép a környezet és nem csupasz part egy kavicsbányában.
Mivel idén még nem volt időm állami jegyet váltani, az se baj, ha nem kérik.. :-)
Köszi!

(#10195) Ryle válasza GD (#10194) üzenetére


Ryle
tag

Szerintem nézd meg a Préri tavat...

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#10196) nickwaren válasza GD (#10194) üzenetére


nickwaren
tag

Esetleg még az isaszegi Park-tó. Ponty ma kerül telepítésre, ha minden igaz, ezért csak szombat reggeltől lehet horgászni, nagy tömeg várható. Szép a süllő állománya is. A horgászathoz elég a személyi is.

(#10197) Ryle válasza nickwaren (#10196) üzenetére


Ryle
tag

Újpesti öbölről nem tudsz mondani nekem valami állást, mert nem voltam ott már ezer éve lassan.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#10198) Alg válasza FatalEror (#10191) üzenetére


Alg
veterán

A gorilla tudtommal valami vadállat telematch, én olyat inkább süllőzni vennék ;]

Márkaboltos eladóknak ajánlásait meg alapból fenntartásokkal kell kezelni...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10199) FatalEror válasza Alg (#10198) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát 100G-os dobósúllyal....nem tudom miről beszélünk. ;]
De az narancssárga csoda is nagyon megfogott [link].

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#10200) Recon666 válasza FatalEror (#10199) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

100g dobósúlyú matchbot? Bazd+ :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.