Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) FatalEror válasza Recon666 (#10200) üzenetére


FatalEror
addikt

Igazad van a vascső olcsóbb! :DDD :DDD
Amúgy most olvasom,lehet csak marketing szöveg,de azt írja,hogy legkisebb kell matchre a közepes a rablóra és ez a legnagyobb nagyhalra.

HardCore is my LifeStyle

(#10202) nickwaren válasza Ryle (#10197) üzenetére


nickwaren
tag

Sajnos nem, mert nem járok a Dunára horgászni. :(

(#10203) GD válasza nickwaren (#10196) üzenetére


GD
őstag

köszönöm, megnézem mint lehetőség mit kínálnak!

(#10204) lakisoft válasza FatalEror (#10201) üzenetére


lakisoft
veterán

Nagyon FATALERROR hangulat kezd itt lenni :D.

(#10205) FatalEror válasza lakisoft (#10204) üzenetére


FatalEror
addikt

mire gondolsz? :D

HardCore is my LifeStyle

(#10206) lakisoft válasza FatalEror (#10205) üzenetére


lakisoft
veterán

100g-os matchbot. Fogyókúra 2 big mac-kel. :) - te mondtad az igényeidet :). De amúgy ennek szerintem túl sok köze nincs a finomszerelékes horgászathoz.

[ Szerkesztve ]

(#10207) FatalEror válasza lakisoft (#10206) üzenetére


FatalEror
addikt

De ezt nem is match-ra ajánlja hanem nagyhalra mármint a 100G-ost.

HardCore is my LifeStyle

(#10208) lakisoft válasza FatalEror (#10207) üzenetére


lakisoft
veterán

Na akkor gondoljuk át mégegyszer. Mit is szeretnél és a többiek keresnek neked valami formás kis botot. :) Jó lesz így?

(#10210) FatalEror válasza lakisoft (#10208) üzenetére


FatalEror
addikt

Mit is szeretnék nem tudom sok a jelölt,de szerintem mint mindenki a legtöbbet kapni a pénzemért.

HardCore is my LifeStyle

(#10211) lakisoft válasza FatalEror (#10210) üzenetére


lakisoft
veterán

Hát okés, de ha még te sem tudod hogy mit akarsz akkor én honnan tudjam :DD.

(#10212) FatalEror válasza lakisoft (#10211) üzenetére


FatalEror
addikt

Telepátia.... :U :DDD

Küldöm az energiát....

Na de a versenyzők...:[link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#10213) Recon666 válasza FatalEror (#10212) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ezek közül én a DAM botot venném.

(#10214) Steady74 válasza GD (#10203) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szia,

Egyik kedvencem: Kána tó, minden szempontból megfelel neked.

(#10215) tropico válasza GD (#10194) üzenetére


tropico
tag

Házirét ?

Állami jegy kell, de szerintem az egyik legkellemesebb víz. Rendezett, korrekt személyzet, és normálisak az halőrök(Nem kötözködnek, lehet tőlük tippet-tanácsot kérni). Nincs foglalt hely. A horgászhely, stég elfoglása érkezési sorrendben történik.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#10216) adrian360 válasza Steady74 (#10214) üzenetére


adrian360
őstag

hmm, erről kicsit több infót kérhetnék, milyen a tapasztalat ? milyen a víz minősége, milyen halakat lehet általában fogni, milyen módszerek eredményesek ? előre is köszi :)

(#10217) lakisoft válasza FatalEror (#10212) üzenetére


lakisoft
veterán

Nos első körben azt mondanám hogy Nevis vagy EnergoTeam ezek hozzáférhetőek szélesebb körben mint vásárlás, mint garanciális ügyintézés terén. De ha jobban megnézzük a DAM adatait és elhiszük amit írnak (mert hát csak is az igazat a szín tiszta igazat írják rá), akkor a DAM lesz a befutó.

(#10218) FatalEror válasza lakisoft (#10217) üzenetére


FatalEror
addikt

mert hát csak is az igazat a szín tiszta igazat írják rá

Várjál ennek a hangvétele picit cinikus akart lenni. :F De én speciel a marketing hablatyba nem hiszek.

Amúgy a DAM mennyire lehet érzékeny?

HardCore is my LifeStyle

(#10219) lakisoft válasza FatalEror (#10218) üzenetére


lakisoft
veterán

Mindegyik gyártóra igaz hogy sajnos ferdítenek a valóságon néha-néha.
Nem használtam még ilyen botot hülyeséget meg nem akarok róla írni. Utánakérdezzek hogy milyenek a tapasztalatok vele?

(#10220) FatalEror válasza lakisoft (#10219) üzenetére


FatalEror
addikt

Megtisztelnél. :R

HardCore is my LifeStyle

(#10221) lakisoft válasza FatalEror (#10220) üzenetére


lakisoft
veterán

Na utánakérdeztem van belőle 3,9-es és van 4,5-es.
a 3,9-es 11890 a 4,5-es 27.000.- :DD. Még az a jó hogy arányban van a kettő ára.
Tapasztalat nincs vele. (Ennyit mondtak rá hogy árából ítélve nem lehet olyan nagyon jó)

[ Szerkesztve ]

(#10222) Steady74 válasza adrian360 (#10216) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Eddig rakósbottal ültem le pontyozni, egyszer sem álltam fel hal nélkül, a legnagyobb egy 8,9 kg-os ponty volt. Két hete szombaton 20+ db-ot fogtam, 1-3 kg között.
Csukát, süllőt szoktak még fogni, ahogy láttam. A víz minősége szerintem jó, egy patak felduzzasztásával jött létre a tó, a vizet ahogy én láttam állandóan mozgatják, folyik, szóval nem rossz. A vízmélység 3-4 méterre a parttól eléri a maximumát, olyan 2 méter körüli, ennél mélyebbet részt nem találtam. Gyakorlatilag mindegy hová ülsz le, lehet halat fogni. Csaliban nem kell sokat bonyolítani, csonti, kukorica elég. esetleg pellet.
Ahogy írtam én rakóssal szoktam peccantani, barátom spiccbottal és matchbottal aprítja a halakat, tehát majd' minden módszer érvényesülhet. A dobástávolság helyenként alig 10-15 méter (max sztem 40), így nem kell a Döme féle 100-méterre-dobok-és-onnan-fogok módszert erőltetni. "láb alatt" is eszik a hal.
A pontos etetést meghálálják a halak itt. Ami furcsa lehet, hogy a vízparton sok a futó, kutyasétáltató (egy lakópart tövében van a tó), illetve 10 méterre megy a villamos a tótól. Van éjszakai peca, közvilágítás segít, hogy ne vaksötétben kelljen lenni.

(#10223) FatalEror válasza lakisoft (#10221) üzenetére


FatalEror
addikt

Hova 4,5-es :DDD az már majdnem spicc bot.

Nevis energo? :R Arról van valami vélemény?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#10224) FatalEror válasza lakisoft (#10221) üzenetére


FatalEror
addikt

Most olvastam az energoról picit ennek a botnak van egy tesója mint a black rubin,azaz adnak hozzá olyan spiccet amivel lehet a matchezni is,igaz ő feeder/match botot használja és nem a sima matchet,de az mondja nagyon finom jó minőségű,jó anyaghasználatú pálcák.

HardCore is my LifeStyle

(#10225) lakisoft válasza FatalEror (#10223) üzenetére


lakisoft
veterán

Nevis nekem nagyon sok botja bejön. Energo nagyon jó botokat készít, de van egy pár finom pergető botjuk amelyik úgy törik mint a fene.

(#10226) adrian360 válasza Steady74 (#10222) üzenetére


adrian360
őstag

thx, a közeljövőben szerintem én is kilátogatok akkor oda

(#10227) lakisoft válasza Steady74 (#10222) üzenetére


lakisoft
veterán

Milyen rakósbottal horgászol jelenleg?

(#10228) Recon666 válasza lakisoft (#10221) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja ezt én is figyeletem a match bot 12k, az ugyanolyan hosszú feeder pedig 33k wtf? :DDD

(#10229) Steady74 válasza lakisoft (#10227) üzenetére


Steady74
Topikgazda

(#10230) FatalEror válasza lakisoft (#10225) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát akkor most mi legyen az energo nagyon,de nagyon tetszik viszont a nevis az IM12-es karbonból készült,míg az energo IM8-ból.

HardCore is my LifeStyle

(#10231) Recon666 válasza FatalEror (#10230) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem hiszem hogy nagy különbség lenne a karbonszálak közt. Kicsit erősebb az IM12-es.

(#10232) FatalEror válasza Recon666 (#10231) üzenetére


FatalEror
addikt

Azt tudom,hogy 12-es erősebb,de még azt írja,hogy a "nagy tisztaságú" :U karbont tartalmaz kicsi marketing szöveg.....(szerintem)Csak azt nem tudom,hogy a nevis tényleg ér-e 18k vagy csak szimplán sokra tartják a botot. :F

HardCore is my LifeStyle

(#10233) lakisoft válasza FatalEror (#10230) üzenetére


lakisoft
veterán

Neked kell eldönteni. Te fogod használni nem én :).

(#10234) lakisoft válasza Steady74 (#10229) üzenetére


lakisoft
veterán

Honnan sikerült beszerezned? Elég spécinek néz ki. Mennyi az ára ennek?

(#10235) FatalEror válasza lakisoft (#10233) üzenetére


FatalEror
addikt

De nem tudok dönteni...Szívem szerint az energot venném,de a nevis meg 18-ról van leértékelve 12-re...

HardCore is my LifeStyle

(#10236) Recon666 válasza FatalEror (#10232) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem nevis a Picker, szeretem jó bot. IM10 karbonból van és még olcsó is volt ahhoz képest, amit nyújt.

(#10237) lakisoft válasza FatalEror (#10235) üzenetére


lakisoft
veterán

Aludj rá egyet és meglátjuk mit hoz a holnap :).

(#10238) FatalEror


FatalEror
addikt

Recon666 lakisoft

Köszi srácok asszem eldöntöttem szerintem a nevisnél maradok az most úgy is olcsóbb :R

HardCore is my LifeStyle

(#10239) Recon666 válasza FatalEror (#10238) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jó választás lesz az. :K

MoD:

Egy beszámolóval még tartozom. Voltam pénteken a tavon de sajnos csak kárászt fogtunk. Pontyot senki nem fogott az egész tavon, egy méreten aluli amur volt az egyetlen normális hal. Rosszkor mentünk, hétfőn már telepítés volt. :DDD Pedig direkt nagyhalra mentem.

Képek,

[ Szerkesztve ]

(#10240) Alg válasza FatalEror (#10230) üzenetére


Alg
veterán

Ez kb. annyit jelent mint processzoroknál a frekvencia... a blank csak egy dolog, rengeteget számít a gyűrűzés (elosztása, súlya, minősége), a nyélkiképzés, stb...

Kézbe kell venni mindkettőt valahol, és úgy eldönteni (nagyon-nagyon ritkán veszek botot látatlanban, eddig összesen egyszer történt meg, de az a diamond fine volt, ott nem is nagyon volt választási lehetőségem)

Lehet, hogy bemész a boltba, meglátsz-megtapogatsz egy olyat amit eddig nem is néztél, nem is hallottál róla, és az fog tetszeni.

Szerk: mióta lent van a víz és ez a nagy kánikulás-zivataros időjárás van a Tisza is teljesen "döglott" - nem csak mi, mások sem fognak... talán most majd normalizálódik lassan

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10241) Recon666 válasza Alg (#10240) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja én is a hűvösebb időt várom, amíg nem megy le 30 fokig a hőmérséklet nem akarok kimenni. :)

(#10242) nickwaren válasza Recon666 (#10239) üzenetére


nickwaren
tag

No és hogy tetszett a Pelletes Fekete (még ha nem is jött rá ponty)?

(#10243) Recon666 válasza nickwaren (#10242) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A szagát a kutyatáphoz tudnám hasonlítani, és a tenyerem 1 napig fekete volt. Amúgy a kárászoknak tetszett kis pellettel és kukoricával kiegészítve. :D

De tartaléknak vittem a Tímár Match Plust is.

[ Szerkesztve ]

(#10244) lakisoft válasza FatalEror (#10238) üzenetére


lakisoft
veterán

Ahogy érzed. Minde kettő jó amúgy. :C

(#10245) FatalEror válasza Alg (#10240) üzenetére


FatalEror
addikt

De akkor elkéne menni egy bótba ahol van mindkettő és a nevis ákciós...

Ja meg akkor meg kell válnom az egyik moncsitól.....
Apropó nem kell valakinek egy eladó monitor???? :DDD

Ja igen és ha elmegyek,hogyan állapíthatom meg,hogy melyiknek jobb a gyűrűzése? :R

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#10246) Recon666 válasza FatalEror (#10245) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Két fajta van felfogatás szerint;

egyik; [link]
másik; [link]

A második érzékenyebb botot eredményez viszont "kevésbé" strapabíró. Én a másodikat ajánlom, feltéve ha nem óriási halakra akarsz horgászni.

figyelembe lehet venni a gyűrűk nagyságát is, minél nagyobb az átmérője annál messzebb lehet dobni a bottal.

[ Szerkesztve ]

(#10247) FatalEror válasza Recon666 (#10246) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezt figyeltem képen is meg egyezik az elrendezés,mármint 2 "támasztással" indul majd eggyel marad

HardCore is my LifeStyle

(#10248) Recon666 válasza FatalEror (#10247) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen a nevisnek ez a matchbotja főleg pontyra lett kifejlesztve.

(#10249) FatalEror válasza Recon666 (#10248) üzenetére


FatalEror
addikt

Marketing szöveg:
Az új bot az M12-es karbonnak és gyűrűknek köszönhetően képes megbirkózni a nagyobb pontyokkal és valamikkel. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#10250) Alg válasza FatalEror (#10245) üzenetére


Alg
veterán

Nem muszáj ott megvenni ahol kézbeveszed.
A gyűrűk elosztása a bot akcióját befolyásolja, azt csak akkor látod ha be van fűzve... ezt boltban nagyon nem érdemes nézegetni...

Amit érdemes nézni, az az egyensúlya - elviszed az orsót ami rajta lesz, rápróbálod, megnézed mennyire áll kézre.

A másik, hogy nem-e nagyon "takony" a bot - vízszintesből indítasz egy bevágás-szerű mozdulatot vele kb. 60 fokig felfelé, ott megtartod - a spiccnek nem szabad sokat fel-le bólogatnia, 2-3 rezgés után meg kell állnia. Ha kitartva nagyon belóg a vége az sem jó.

Vannak mondjuk kifejezetten fejnehéz, "bólogatós" botok, amik mégis jók (erre mondják, hogy angolos), de azok inkább nagyon vékony előkével való keszegezéshez ajánlottak.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.