Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) Recon666 válasza aram01 (#11350) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Megér egy próbát, veszteni nem vesztesz vele. :)

(#11352) FerNandor válasza aram01 (#11348) üzenetére


FerNandor
őstag

mi az az ex ülepítö? :)

más: 30-as a fözsinór. mekkorát érdemes rakni horogelökére (hogy mondjuk egy pár kilós ponty se tépje el)? ezek a horogelökék amúgy micsodák, mi a lényegük? ugyanolyan monofil zsinórok csak rugalmasabbak vagy mi?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11353) aram01 válasza FerNandor (#11352) üzenetére


aram01
nagyúr

régen cukor gyár működött itt, annak a melléktermékeit ülepítettek ott le(büdös volt mint a dög) a cukorgyár megszűnt a tó maradt, letisztult, bár már kezd mocsárosodni, de még egy 7-es spiccel beérek a tiszta részre, nagyon sok keszeg,kárász van benne, a java ujjnyi de vannak benne tenyeresek és annál nagyobbak is, bár elhozni nem merném őket, de szórakozásnak megtenné

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11354) Recon666 válasza FerNandor (#11352) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Egy 25-ös elég lesz. Ha lehet floucarbon, ez láthatatlan víz alatt. Egy pár kilós pontyot 18-aas damillal is ki lehet fárasztani, csak az orsó fékét kell használni és jól beállítani.

A horogelőke a szerelék külön álló darabja. Lényege, hogy van egy zsinór, ami egy bizonyos hosszúságú tavon pl 10-15cm, amin egyik végén hurok van, a másik végén a megkötött horog. A hurok rész a kapocsba kell akasztani, ami a főzsinórhoz van kötve és a felcsalizott szerelék mehet is a vízbe. :)

(#11355) FerNandor válasza aram01 (#11353) üzenetére


FerNandor
őstag

értem :)

(#11354) Recon666 köszi. végülis utána gondolkodtam, hogy persze, miért ne lenne elég egy vékonyabb is.. egy pár kilós ponty úgyse ugrana meg annyira, hogy elszakadjon az elöke, nem? a bottal meg a fékkel úgy is lehet fárasztani rendesen.

na még egy kérdés :)
horogból milyet érdemes felkötni, ami mondjuk egy tenyeres kárász, keszeg is be tud kapni? vettem 1/0, 2 és 6-os horgokat, így ránézésre szerintem a kettes lenne ideális.

amúgy tervezek venni egy feeder botot hamarosan. és úgy tervezem, hogy a teleszkóposat néha átszerelném úszózásra. meg lehet azt úgy oldani, hogy teszek a fözsinórra egy forgót, vagy forgókapcsot és arra szerelem fel egyszer a fenekezö szerelét, máskor meg az úszósat?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11356) Recon666 válasza FerNandor (#11355) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Elsősorban azért is érdemes a főzsinórnál vékonyabb horogelőkét kötni, mert ha szakad, akkor csak a horog veszik oda, az etetőkosár meg az ólom nem. De a 30 főzsinórhoz a 25-ős elég lesz. Hát én a Feederen pellethez 5-os Owner használok. Folyóvízre pedig 10-est. Kárászra a 6-os vagy annál kisebb is bőven jó, sőt még jobb is.

Hát ez a forgós megoldás szerintem felesleges és nem is biztos hogy használható. Gondolom ha cserélni akarod az úszó föle kell szerelni a forgókapcsot. Ezzel az a probléma, hogy az eresztéket nem tudod úgy állítani, mert korlátoz a forgó, a másik pedig, hogy a csűrükön nem megy át a forgó. A csúszó fenekező cucc nem egy bonyolult vmi, kell egy kosár vagy ólom, utána egy gumigyöngy, hogy ne sérüljön a kötés a forgókapcson, utána pedig a forgókapocs.

[ Szerkesztve ]

(#11357) Sickboy25 válasza FerNandor (#11352) üzenetére


Sickboy25
addikt

Milyen cájggal pecázol, hogy 30-as a főzsinór?

Én feederen 20-as főzsinór + 16-os előke, bár van egy kb. 50 centis erőgumi is közte

Matchen pedig 16 -os főzsinór + 14-es előke...

A mi tavainkat akadó mentesek, ezért emiatt nem kell vastagabb zsinórt feltennem, mert a potykáknak ez elég, az amuroknak meg azért kell egy 25 -ös főzsinór, mert nagyon a nád tövében tanyáznak és ki kell onnan fordítani őket...

Jah és ha lebeszélhetlek, akkor ne teleszkópos botot vegyél, hanem 3 részest...

MÁS: Amúgy tegnap kiváltottam az idei engedélyt is, már csak lógatni kellene, de sajnos suli,meló + építkezés az idei program, így nem tudom mikor jutok el addig!

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11358) FerNandor válasza Recon666 (#11356) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi.

Sickboy25
egyelöre ez
[link]
[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11359) Alg


Alg
veterán

Kérdés: Ahol elfogadnak SZÉP kártyát (Konkrétan szolnoki horgászcentrumra gondolok) - ott a területi jegyre is lehet használni?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11360) aram01


aram01
nagyúr

ne haragudjatok de ezt meg kellett osszam veletek:

:DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11361) FerNandor válasza aram01 (#11360) üzenetére


FerNandor
őstag

ez qrvajó :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11362) Gézengúz válasza aram01 (#11353) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hello!

Ezt rakjuk már át valamikorra amikor jó idő lesz és mennék én is... :)

Engedély, kell valami?

(#11363) aram01 válasza Gézengúz (#11362) üzenetére


aram01
nagyúr

figyelj nekem 5-10 perc séta, de kimehetek veled is ha úgy van, nem kell oda semmi engedély.Ahogy mész petőfire selyp felől, és mielőtt átmész a zagyván lefordulsz balra és ott van.egy nagy töltés mögött, 2 felé van osztva a tó, az eleje kész mocsár azzal ne is foglalkozz, a hátsó az még horgászható, de csak ilyenkor érdemes amikor nem indul be a növényzet

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11364) Gézengúz válasza aram01 (#11363) üzenetére


Gézengúz
addikt

Erre visszatérünk még hónap vége, következő hónap elején...Addigra jobb idő lesz...Öreg vagyok én már a 10 fok alatti pecához... :)

(#11365) Gézengúz válasza Kurik (#11276) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kolléga jössz Te is? :)

(#11366) aram01 válasza Gézengúz (#11364) üzenetére


aram01
nagyúr

okés, én nyitott vagyok a dologra, ha kimegyek és nem ömlik az eső viszek gépet is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11367) FerNandor


FerNandor
őstag

így tavasszal, finom szerelékre, kis horogra hány grammos etetökosarat érdemes felrakni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11368) Recon666 válasza FerNandor (#11367) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát az sok mindetől függ. Mit bír a bot dobósúlya. Közelre vagy távolra horgászol, sodrásban vagy nyugodt vízen...stb

(#11369) FerNandor válasza Recon666 (#11368) üzenetére


FerNandor
őstag

hát csak azért kérdezem, hogy ha esetleg lesüllyed valami puha iszapba, akkor azt is meg kell emelnie a halnak? mert különben simán csúszón van és nem számít a súlya, nem?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11370) Recon666 válasza FerNandor (#11369) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát ha megemeli a fix kosarat, akkor már akadt a szájába a horog. Én speciel mindig csúszóra szoktam rakni, de ki hogy.

[ Szerkesztve ]

(#11371) FatalEror válasza aram01 (#11360) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez biztos jobban tud túrni a pontynál. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#11372) nickwaren válasza FerNandor (#11367) üzenetére


nickwaren
tag

Amekkora neked tetszik és botodnak is megfelelő még tömött állapotban, illetve helyszín függő. Én általában 30 grammos csúszó kosarakat szoktam használni, de tavon
A helyedben azt a 30-as főzsinórt lecserélném, 25-ösre. Túl könnyű kosárnál elhúzhatja a szerelékedet a bevetett helyről mire beáll, és segítene egy kicsit a dobótávban is.
Előkének használhatsz fonottat is, én csak azt használok, általában 0,10 - 0,12-es méretben. Kamasaki DN-Max típusút veszem, ebből 10 m kb 500 Ft, de egy egész szezonra elég. Lágyabb az esése, mint egy monofilnak ami időnként előny lehet a halaknál. Én a rövid előkék híve vagyok, max 10 cm-eseket kötök a horog alá, hogy minél közelebb kerüljön a kosárhoz. Előnye, hogy agresszívabb kapást eredményez.
Látom horogból sikerült egy pár szép nagyot venni, az elején én is így voltam, bár egy jó ideje a 4-es a legnagyobb ami van nálam, általában 6-os, 8-as, 10-es amit előszeretettel használok.

Mikor lesz már jó idő??? :W Hétvégén megint úgy be kellesz öltözni a pecához, mint egy sarkkutatónak. :O

(#11373) FerNandor válasza Recon666 (#11370) üzenetére


FerNandor
őstag

én is csúszóra, akkor minden rendben. :)

Nickwaren, neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11374) Recon666 válasza nickwaren (#11372) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ahogy nézem a szombatra várható időjárást, részemről ugrott a horgászat. :O

(#11375) FerNandor válasza Recon666 (#11374) üzenetére


FerNandor
őstag

egyik nap azt mondták, hogy márciusban már nem lesz tavaszi idő. :(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11376) nickwaren válasza Recon666 (#11374) üzenetére


nickwaren
tag

Pedig még jó is kisülhet belőle, múlt héten is nem egy helyen megjött az étvágya a halaknak a havazás előtt. ;)

FerNandor: Hát.. már nem sok van márciusból, csak utána végre jó idő legyen. :K

[ Szerkesztve ]

(#11377) odrif válasza FerNandor (#11375) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

még húsvét környékére is ilyen esős időt jósolnak. :(

20 éve a Prohardveren

(#11378) Recon666 válasza nickwaren (#11376) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az a baj, hogy ide akkora mondja a havazást. Napalra max 2c fokot. Pedig már beleraktam egy pár pelletet az aromába ázni. :(

(#11379) FerNandor válasza nickwaren (#11376) üzenetére


FerNandor
őstag

hát ja, csak előtte meg az volt, hogy húsvétra meg előtte jön a jóidő. de szerintem, ha nem fog esni jövő héten, egyik nap elmegyek :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11380) nickwaren válasza Recon666 (#11378) üzenetére


nickwaren
tag

Én csak attól tartok, hogy megint elmarad a telepítés.

Jó kis diszkó lesz a halaknak, a fluo dipptől, bár az kevés napfényben is eléggé világít. Nekem viszont valamiért se a pordippek, se ezek a folyékonyak nem akarnak működni, pedig most vettem az SBS cseppjeit is, de még nem tapasztaltam semmi extra hatást tőlük.

(#11381) Recon666 válasza nickwaren (#11380) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Meghiszem azért kíváncsiságból ki akarom próbálni az M1-es SBS peletet is, azt raktam a magyar kolbászos aromába. Az eurocarp ananászos flou-t pedig az ananász - vajsav szintén fluo aromába.

[ Szerkesztve ]

(#11382) nickwaren válasza Recon666 (#11381) üzenetére


nickwaren
tag

Ez az Eurocarp is oldódó pellet?, mert valami gyártótól vettem már más ananászos ilyen fluo pelletet,de akár órákig is ázhatott a vízben, de semmi nem változott külsején, viszont kapás se volt rá. :DDD

Én is most pakolom össze a hétvégi kis szeretet csomagokat, kis pellet csomagok pva-ban, pár szem bojli csövezésre, mini kályha, jégoldó, medvebunda... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#11383) aram01 válasza odrif (#11377) üzenetére


aram01
nagyúr

az eső nem gáz részemről, csak a hideg nem kéne

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11384) Recon666 válasza nickwaren (#11382) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen, ezt is az a cég gyártja mint a haldóradósat, csak 3-ad annyiért. :P

(#11385) Kurik válasza Gézengúz (#11365) üzenetére


Kurik
tag

Konkrét idő esetén tudok csak választ adni. :) Ha szabad leszek természetesen.

Más: Már háromszor indultam el (a Zagyvára) horgászni idén, de mindig közbeszólt valami. Hétvége megint ugrik ha hiszek a "jósoknak". :O

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#11386) aram01 válasza Kurik (#11385) üzenetére


aram01
nagyúr

oda is engedély kell, ugye tudod?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11387) Recon666 válasza nickwaren (#11382) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Sajnos még nem igazán tudtam kipróbálni, a tavaly őszi utolsó tavi horgászat előtt vettem. Ott volt rá több kapás is, főleg kárászt fogtam vele, viszont jó nagyok voltak. Valamint volt egy kapás, ami leszakította a 0,20 előkémet, sajnos a féket elfelejtettem lazára engedni és ez lett a vége, szerencsére még telefonáltam is közbe. :DDD

(#11388) FerNandor válasza aram01 (#11386) üzenetére


FerNandor
őstag

van olyan hely, ahol nem kell engedély? :Y

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11389) Recon666 válasza FerNandor (#11388) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem nagyon. A kisebb csatornákra is kell legalább állami, a folyókra meg területi is szokott kelleni. :) Sőt nálunk gátjárási engedély is kell a körösre, de gondolom ez a többi folyónál is így van.

[ Szerkesztve ]

(#11390) aram01 válasza FerNandor (#11388) üzenetére


aram01
nagyúr

már nagyon kevés

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11391) nickwaren válasza Recon666 (#11387) üzenetére


nickwaren
tag

Na akkor az oldalt elmentettem kedvencek közé :R , aztán majd lehet rápróbálok én is.

(#11392) Recon666 válasza nickwaren (#11391) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Egy próbát megér, de a buki mix mézes etetőpellete mindent visz. :DDD

(#11393) Steady74 válasza Recon666 (#11381) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem tudom próbáltátok-e már a top-mix csalitüskéket, nekem nagyon beváltak ezekhez a csalikhoz, és brutálisan gyors a csalizás vele, a legpuhább pellet is, kukorica is gyönyörűen áll rajta.

(#11394) Jofi81 válasza Steady74 (#11393) üzenetére


Jofi81
őstag

Én kipróbáltam tavaly, utána egész évben használtam. Nekem is nagyon bevált.

(#11395) Steady74 válasza Jofi81 (#11394) üzenetére


Steady74
Topikgazda

klassz cucc. most látom van 7mm-es is, sztem kipróbálom, 2 szem csemege kukira tökéletes, vagy egy szem pelletre

(#11396) Recon666 válasza Steady74 (#11393) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Pont valamelyik nap beszéltem róla horgászboltos haverral, szerinte is jó cucc, csak azt mondta hogy a keményebb peleteket megrepeszti mikor átszúrod.

(#11397) Steady74 válasza Recon666 (#11396) üzenetére


Steady74
Topikgazda

ezt nem tudom megmondani. sonubaits, haldo pelletekkel pecáztam tavaly, ezek puhák, illetve a HD pelletek közül a keményeket eleve fűzöm sima hajszálelőkére.

(#11398) Jofi81 válasza Recon666 (#11396) üzenetére


Jofi81
őstag

A kemény pellethez tényleg nem jó. Azt ki szoktam fúrni és megütköztetem valamivel, ami nem esik le, például szilikonkukorica, szivacs vagy esetleg tigrismogyoró.

(#11399) Recon666 válasza Jofi81 (#11398) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem teszek vele egy próbát én is, de a csonti karikát is ki akarom próbálni. :)

(#11400) Steady74 válasza Recon666 (#11399) üzenetére


Steady74
Topikgazda

ha pár szem csontit kell feltenni, a tüske is megteszi, mondjuk a 10mm-es kb 6-8 szemig, ha több kell, akkor a karika a nyerő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.