Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) chop válasza KAMELOT (#8500) üzenetére


chop
őstag

Az alapbert akkor is kapod, amikor otthon vagy, sot, azt meg a napidijon felul kapod. Tehat ha mondjuk 120 e Ft-ot kapsz egy honapban, akkor az naponta 4 e Ft. Akkor is, amikor dolgozol es akkor is, amikor otthon vagy.
Ehhez kepest, ha nicns alapbered, akkor mar nem annyira keptelenseg napi 6 rongyot kapni akkor, ha epp nem dolgozol.

Ceges szinten mindegy, hogy valamit napidijnak, alapbernek, uzemanyagpenznek, vagy otthoni penznek hivnak, a tulajok annyit neznek, hogy mennyi a berkoltseguk.

Ez persze nem zarja ki, hogy tenyleg 1 330 legyen, ez viszont olyan szinten karcsu, hogy keptelensegnek tartom, hogy ennyiert talaljanak sofort, meg kezdot se, mivel ezt meg a Wabi is ubereli.

Na, mindegy, kivancsi vagyok, hogy csak egy ujabb magyar maszekkal lesz dolgom, vagy tenyleg normalis ceg. De nincsenek illuzioim... :)

[ Szerkesztve ]

(#8502) chop válasza Somatom (#8498) üzenetére


chop
őstag

De nem 3/1-be tolnam, hanem csak havi 5 napra jonnek haza. Vagyis ez a terv.. :)

(#8503) Somatom válasza chop (#8502) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt értem, de úgy számolva nem lehet viszonyítani más fizetésekhez.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8504) KAMELOT válasza chop (#8501) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt írtam le.
Alapbér + napibér x napok száma + más.
Az amit írtál ugyan az csak úgy szebben mutat.
Először sok lesz annyit kint lenni, utána megszokod. Vásárolj be itthon.
Amúgy honnan vagy? SK?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8505) Freiherr válasza chop (#8501) üzenetére


Freiherr
őstag

70€ minden napra + 20€ otthoni hereverésre az teljesen elfogadható szerintem. 2hét meló 2hét hereverés ~ 400 lepedő, ne szállj el, főleg kezdőként.
Így még élete is van az embernek, egy idő után ez már többet számít.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#8506) KAMELOT válasza Somatom (#8503) üzenetére


KAMELOT
titán

Úgy jön ki, hogy
Alapbér 560€ + napidíj 40€ x19=1330€
Tudod aztán nehogy azt mondja neki, hogy ha rakodni fogsz bent a cégben kártyát vedd ki. Mindjárt sáros vagy aztán lehet xarni. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8507) Freiherr válasza Freiherr (#8505) üzenetére


Freiherr
őstag

" Folyamatos,állandó fuvarfeladatok,átlag fuvarhossz 1350-1450km " Ez is sokat számít. Persze van aki szerint a napi 4-5 rakodással vagy a faszagyerek, de az a tüzépes munka szerintem, a hosszútávú fuvarozás a klasszik kamionos meló, kész.

XXX

(#8508) KAMELOT válasza Freiherr (#8507) üzenetére


KAMELOT
titán

Napi 4-5 lerakó jó, ha meg is fizetik. Linzbe lehet jönni, napi 2x ponyvázás vas és fahordás 3000/hó.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8509) Somatom válasza Freiherr (#8507) üzenetére


Somatom
veterán

Azért ez nem ilyen fekete/fehér. Nem mindegy, hogy milyen az a rakodás és mennyire tudsz számolni az időddel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8510) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Keleti régiós, franciát, olaszt, spanyolt járó céget tudtok? Jó a ponyva is, ha nem kell naponta bontani, kötözni.
Nem tudom miért, de üveg szállítás is érdekelne.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8511) Freiherr válasza KAMELOT (#8508) üzenetére


Freiherr
őstag

Neked lehet jó, nekem nem, mások a prioritások. Inkább kevesebb pénz, de kényelmes meló, napi 4-5 lerakó idegileg szétcseszi hosszútávon az embert, mindig agyal, semmire nincs ideje.
Vas meg fa az kötözős, napi 2X ? Inkább kihagyom.

XXX

(#8512) Somatom válasza Freiherr (#8511) üzenetére


Somatom
veterán

Nem érzem, hogy idegileg szét lennék cseszve, pedig lassan 4 éve csinálom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8513) Freiherr válasza Somatom (#8512) üzenetére


Freiherr
őstag

Ász vagy. A többi meg eldönti, szüksége van-e erre.

XXX

(#8514) KAMELOT válasza Freiherr (#8511) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem sem kéne. Frigózok, az meg hawai munka. Ajtót kinyitni és becsukni. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8515) chop válasza KAMELOT (#8504) üzenetére


chop
őstag

Igen, csak arra a kerdesedre reflektaltam, hogy miert ad valaki akkor is penzt, ha epp otthon ulsz. A napiber pontosan ez, akkor is jar, ha semmit nem csinalsz.

Nem, bekesi vagyok es igen, kerdezhetnetek, hogy miert megyek ilyen messzire. Ennek ket oka van: az egyik az, hogy havonta egyszer ugyis mennek Pestre, barataim is vannak fenn, meg ilyesmi, hugom, stb, a masik pedig az, hogy helyben tenyleg csak kismaszek van vagy pedig olyan, ahova nem vesznek fel kezdoket.

Igen, a hosszabb fuvarok is tetszenek, ilyen gyujtozest (es frigozast se amugy) meg hasonlokat egyelore nem csinalnek. De amugy az a szep ebben az egeszben, hogy annyira sok lehetoseg van, hogy mindenki talal olyat, amit "el tud viselni".

(#8516) Somatom válasza chop (#8515) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a szakma a tapasztalatról szól. Ha megélsz annyiból, akkor sztem vállald el, szerezz tapasztalatot! Három kollégámról biztosan tudom, hogy parkolós beszélgetés alapján jöttek hozzánk dolgozni. Sztem az jobb, mint egy álláshírdetés. Viszont, ahhoz ott kell lenni a parkolóban és kommunikálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8517) chop válasza Somatom (#8516) üzenetére


chop
őstag

Az tuti, hogy a jo melokat nem kell hirdetni, megoldjak hazon belul vagy informalis kapcsolatokon keresztul. Viszont valahol el kell kezdeni es ugy vagyok vele, hogyha nem muszaj, akkor nem a legszarabb helyen szeretnek mindezen tulesni.

(#8518) Somatom


Somatom
veterán

Meg kéne újítanom a GKI kártyámat. Tud rá vki jó megoldást (Budapest)? A legjobb lenne "levelező tagozaton" "vizsgázni". :) Okosság jöhet priviben is. :) Számla viszont kéne, mert a cég fizeti.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8519) KAMELOT válasza chop (#8515) üzenetére


KAMELOT
titán

Olyan nincs csak leírják mert szépen mutat. Lényeg, hogy majd mennyi jön a számlára. Esetleg nincs valami ismerős konkrét cégnél, mert úgy könnyebb lenne a betanulás is, főleg ha ő tanít be. Valami idegennel együtt utazni 1-2-3 hetet hát köszi!

Somatom: gki nekem csak vizsga volt ahol megadták a helyes választ! Nem kellett semmi órára járnom. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8520) chop válasza KAMELOT (#8519) üzenetére


chop
őstag

Bar lenne...megmondom oszinten, ettol felek a legjobban, mert ha nincs kemia, akkor 2 nap is sok valakibol, nemhogy 3 het...de most nem valogathatok, tenyleg abbol fozunk, ami van. Ki kell bekkelni, bar egy olyan kikotesem biztosan lesz, hogy dohanyzo soforrel nem vagyok hajlando elindulni. Ez szerintem ertheto is.

Somatom: en most csinaltam az alapot, akik megujitjak, azok csak vizsgazni jonnek, egy delelott az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#8521) Somatom válasza KAMELOT (#8519) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Remek, de ez hogy jön az én GKI vizsgámhoz? Vagy, ebből tudnom kéne, hogy hol, kinél lehet ilyen vizsgát tenni? :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8522) KAMELOT válasza chop (#8520) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha újítasz akkor csak vizsga van én is így tudom.

Cigi undorító! Nem is értem azokat a sofőröket akik egész nap a füstös kabinban vannak. Mindened büdös.
Én 5 nap alatt betanitanálak. Utána menne egyedül szépen minden. Életemben 2x volt ilyen. Mind a kettő azóta szepen megy. Ha véredben van, menni fog. Nekem a kamionozás ún. szórakozás, kellemes időtöltés. :)
Kezdésnek a hubikot ajánlanám, mert ott francia hosszú fuvarok vannak.

Somatom: mivel nem vagy SK állampolgár, így sehol. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8523) fesii válasza chop (#8520) üzenetére


fesii
aktív tag

Te tudod érzed hogy mennyit bírsz én itt a többiekhez képest extrém vagyok mer ha 2-3naponta nem vagyok otthon már legszívesebben felmondanék. De abban biztos vagyok hogy még fogalmad nincs hogy bírsz-e egyáltalán két hetet folyamatosan bòklászni nem hogy egy hónapot. Főleg neked még minden nap egy stressz lesz. Nincs helyismereted, általában minden cégnél vannak fixebb helyek ahova az ember úgy megy mintha otthon lenne stb...
Félre ne érts legyen szerencséd csak nehogy 1-2honap után ki készülj mer nagy hévvel neki ugrassz hogy húú ott 700-at is lehet keresni. Aztán stressz törés zúzás folyamatos idegbegbetegeskedés lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

(#8524) KAMELOT válasza fesii (#8523) üzenetére


KAMELOT
titán

Vagy olyan mint én már 6 hete megyek, de lehet még 5 hét jön. :) elszórakozgatok itt.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8525) zsid válasza KAMELOT (#8522) üzenetére


zsid
senior tag

Előre is no offense,de :D

Nekem tetszik a szerénységed. 5 nap alatt megtanítod azt amit mások hónapokig/évekig tanulnak, mindezt alig pár éves rutinnal és mindezt úgy hogy ha jól emlékszel pár hónapja itt a fórumban hallottál először valami alap dologról.. (valszeg ez összevág az okosított GKI vizsgával is).

Hát azt kell hogy mondjam, én fejet hajtok. Nekem ezek nem mennének, főleg nem ennyi idő alatt :R :R

<tRucKdriFteR>

(#8526) Somatom válasza zsid (#8525) üzenetére


Somatom
veterán

Ismered a mondást:
A jó pap is gyorsan tanul.
Vagy, valami ilyesmi. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8527) KAMELOT válasza zsid (#8525) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahhoz kell az is, hogy a másik embert tényleg érdekelje. Életforma! Főleg, hogy mindig máshol alszol, meg persze sok minden, amihez hozzá kell szokni. Először nekem totál furcsa volt, hogy kabinban alszom és az éjjeli vezetés. Na az a első 6 hónapban nagyon nehéz volt.
Mi volt az a alap dolog???

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8528) chop


chop
őstag

No, az van, hogy tegnap voltam a Supraspednel, eleg nehezen talaltam meg, a kornyeken senki sem ismeri oket, kis cegrol van tehat szo. Kocsik nem alltak benn, szoval porog a biznisz. Sajnos nem tudtunk megegyezni, mert kiderult, hogy szinte mindig ejszaka mennek, ami nekem nem fer bele, masreszt azt vettem ki, hogy nem igazan akarnak kezdokkel foglalkozni, amit valahol meg is ertek. A napidij amugy valoban 70 euro + 20 pihinapra, de szerintem ejszakai vezeteshez ez mar nem annyira versenykepes. De lehet, hogy tevedek, mondjatok meg! :)

Amugy total korrektek, jo arcok meg minden, szoval egy szavam se lehet. Elkuldtek, hogy egy ismerosuk 18t-s Mercire keres embert, voltam is nala, de nekem ez a melo sajnos elegge dokkmunkas-szagu, masreszt ez naponta visszajaros lenne, egy ekkora kocsiban nem igazan lehet lakni, en alapbol messze lakom, nem tudok allandoan hazamenni, szoval ezt inkabb jegeltem, plusz km-es elszamolast lebegtetett, amit 2019-ben szerintem nem szabad elfogadni.

A Hubikosokkal is probaltam beszelni, de sajnos elkerultuk egymast, viszont jovoheten le van beszelve egy randi, ahogy a Rudival is. A Rudinal szimpatikus, hogy eloszor 7,5t-re tennenek par hetig negykezbe, aztan egyedul, aztan nyergesre negykezbe es utana megint egyedul. Viszont itt olvastam, hogy vannak itt is szemetkedesek, szoval nem tudom. Logisztikailag mindenkepp konnyebb volna megoldani, Hatvanba a 32-esen nagyon kenyelmesen el lehet innen docogni (bar havonta egyszer - szinte - barhova el tudok kocsikazni, az nem para), viszont a Hubiknal gyakrabban jonnek haza, szinte hetelos melorol van szo, kethetente pedig tudnek Pesten hederelni.

Szoval fogalmam sincs, tobb ceget nem is keresek meg, mert mar igy is nehez lesz donteni.

fesii: eltem kulfoldon tobb evet is, szoval annyira nem aggodom, de persze, ez azert mas pite, szoval tenyleg barmi lehet. Meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#8529) Zolás válasza chop (#8528) üzenetére


Zolás
addikt

Nagyjából ennyi a napidíjam, otthonlétre nem kapok semmit, de nem is vezetek éjszaka. Állandó éjszakai műszakért ez nagyon kevés. Egyre több cég várja el az éjszakai műszakot, ugyanazért a pénzért.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8530) Freiherr válasza chop (#8528) üzenetére


Freiherr
őstag

Te csak a pénzért akarsz belevágni? Mert az nagyon karcsú motiváció, valahol szeretni is kell ezt a nomád életet. Csak a pénz miatt nagyon hamar kiégnek a tagok, aztán húznak vissza a komfortzónájukba.
Nálam nincs ilyen para, mert én inkább gályázni szeretek minden nyűggel együtt, mint itthon héderelni.

XXX

(#8531) Somatom válasza Freiherr (#8530) üzenetére


Somatom
veterán

Az elég fura. A kamionozás nem okoz nagy változást az életmódomban, de ha lehet, akkor inkább szórakozásból nomádkodom, mint melóban. Inkább pálmafás tengerparton töltöm a hétvégémet, mint hugyszagú parkolókban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8532) Freiherr válasza Somatom (#8531) üzenetére


Freiherr
őstag

Minek minősítgetni a másikat?
Én szeretem a húgyszagot, sőt kiírom a pótra, hogy toalett, a pálmafáktól meg hányok. Gondolom te mindig a pálmafák alatt héderelsz a kéthetes pihenődben, télen is.

XXX

(#8533) Somatom válasza Freiherr (#8532) üzenetére


Somatom
veterán

Nem minősítettelek. Végzel, bevágod magad az autódba, vagy felülsz a motorodra, és ott nomádkodhatsz, ahol akarsz, nem pedig ott, ahol mások mondják. Sztem minimum fura, ha valakinek mégis az utóbbi hiányzik jobban. A pálmafás tengerpart csak egy példa volt, de sztem több ember bakancslistáján szerepel, mint egy kamionparkoló, ipari zóna, konténer kikötő, stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8534) chop válasza Freiherr (#8530) üzenetére


chop
őstag

Nem a penz, sot, az motival igazabol a legkevesbe, de mibol jott az le, hogy emiatt csinalnam? Igazabol a penz foleg olyan szempontbol szamit, hogy ne en legyek a balek, akit jol lehuznak, szerencsere nem vagyok nagyigenyu, havi 2 kilobol is eleldegelnek. De ha kereshetek tobbet, akkor miert ne tennem?...

(#8535) Freiherr válasza chop (#8534) üzenetére


Freiherr
őstag

Egyszerű kérdés volt, felhang nélkül, csak kiváncsi voltam a motivációdra.

XXX

(#8536) chop válasza Freiherr (#8535) üzenetére


chop
őstag

No offense, csak meglepett, hogy mivel utalhattam arra, hogy foleg a penz motivalna.

Amugy nagyon egyszeru a motivaciom: nagyon regota szemezgetek ezzel az egesszel, csak ugye a NO, illetve a csalad koncepcioja eddig vetozta a dolgot, viszont ahogy oregszem, egyre inkabb ra kellett jonnom arra, hogy ezt az egesz csalad dolgot inkabb csak a korulottem levo emberek akarjak, nem pedig en, szoval elharult az akadaly es megyek kicsit "trogerkodni" :)

(#8537) Somatom válasza chop (#8534) üzenetére


Somatom
veterán

Rutinos sofőrként nagyobb a mozgástered, mint kezdőként. Tehát, az elsődleges a rutin megszerzése. Azt is vedd bele a matekba, hogy minden hónap csúszással 4-6 kilóval vagy hátrébb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8538) chop válasza Somatom (#8537) üzenetére


chop
őstag

Hogyne, en is szamolgattam es kabare, hogy az E-kategorias GKI-kartyam 2 het utan se jott meg. Tavaly junius elejen kezdtem ezt az egeszet es meg mindig nincs meg minden papirom. Az OFA-s meg allitolag 5 honap alatt lezavarta az egeszet. Allitolag...

(#8539) Freiherr válasza chop (#8536) üzenetére


Freiherr
őstag

Ez elég őszinte válasz volt, respect, jó lesz ez neked ilyen hozzáállással. :) Pár hónap gyakorlat, aztán tied a pálya cégválasztás szempontjából, azt kell kiseggelni.

XXX

(#8540) Somatom válasza chop (#8538) üzenetére


Somatom
veterán

Én arra utaltam, hogy ha dobsz egy 500 -as állást és két hónapot keresgélsz egy 600 -ast, akkor azt 1 milla mínusszal indítod, tehát 10 hónap múlva tartasz ott, mint ha elfogadtad volna az 500 -ast.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8541) chop válasza Somatom (#8540) üzenetére


chop
őstag

Hjaaaa, igen, ertelek, igazabol nem is az 500 vs 600-zal kapcsolatban vagyok ovatos, hanem azzal, hogy igernek valamit, aztan megse ugy lesz: pl. nem kell felvaltva ejjel, aztan nappal vezetni (az egyik tag irta itt, hogy elindult reggel, par ora mulva leparkoltattak, vegyen ki egy 9-est, aztan este uccu egy masik pottal. Ez remek es ha 3 oraja keltem, akkor hogy az anyamba aludjak ujra?...) es nem azert, mert ilyen kurva lusta lennek, hanem azert, mert alvas nelkul nem tudok mukodni. Szoval ha van valami, akkor ettol felek kicsit.

Freiherr: a profeta szoljon beloled :)

[ Szerkesztve ]

(#8542) Somatom válasza chop (#8541) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt megértem. Arról nem is szólva, hogy pihend ki magad napközben nyáron, a 35 fokos fülkében. :(

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8543) KAMELOT válasza chop (#8528) üzenetére


KAMELOT
titán

Hubikhoz menj többi az xar. Éjjeli melóra meg +pénz jár ahogy nálam is. Azért mondtam hubikhoz menj ők főleg franciát járnak. Szerintem 1 hétnél tovább ne legyél 4 kézben mert agyadra megy a másik. Kérdezd meg tőlük lehet e többet kint lenni és mennyit adnak. Rudit meg a többit felejsd el, meg a 18t xarjukat is azzal járjon valami török aki 1.60m és 50kg :)

Somatom: én kipihenem magam nyáron a 25C fülkében, alszok egész nap. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8544) chop válasza KAMELOT (#8543) üzenetére


chop
őstag

Varja', nem a Rudi akart 18 tonnasba koltoztetni, hanem a maszek. A Rudi 7,5t-be akart, de csak egy hetre :)

Nem tudom, telon azt mondta a Hubikos, hogy egy 45-os kinn, aztan hazahoznak. Aztan indul ujra. Alapesetben ez tok jo, mert kethetente itthon vagy (bar csak hetvegere...), csak ugye nekem ez pont nem annyira fasza.

Rudi merre jar amugy? Mindenfele?

(#8545) KAMELOT válasza chop (#8544) üzenetére


KAMELOT
titán

Azokat is erre látom német francia. Ugye én AT D CH B FR NL országokban mozgok, így ezek tranzit országok. Hubik jó lenne szerintem 2 hetente itthon. Zsetont mennyit ad? Eleinte hosszabb fuvarokba menj ahol 2-3 naponta kell rakodni, hogy megszokd. Na meg a ponyvázás, spanifer. :)
Bordeaux, toullouse-ba nagyon szerettem járni, mind 2000km fuvar volt csak oda.

Rudinál kérdezz rá merre járnak.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8546) Zolás válasza chop (#8544) üzenetére


Zolás
addikt

Ha 45 kint az a második hétvége, az első csak 24. Itt kavarás van, azt meg rühellem.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8547) Intruder A 6 válasza chop (#8544) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia! Hubikot meg a Horváth Rudit nem ajánlom, merre vagy helyileg?

(#8548) KAMELOT válasza Intruder A 6 (#8547) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor ez is kilőve. Ha tudsz akkor mondj neki valami jó helyet. Mondanám az enyémet, de ide 1 év tapasztalat szükség.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8549) chop válasza KAMELOT (#8545) üzenetére


chop
őstag

Nem tudom, hogy pontosan mennyi a le, hirdetesben 550 - 650-et ir, aztan a valosagban meg fene tudja. De itt ugye joval tobbet dolgozol egy honapban, mint mondjuk a Rudinal 3/1-be.

Zolás: ezt nem teljesen ertem, a pasas azt mondta, hogy van egy 45-os hetvege kinn, aztan hazahoznak, gondolom ez is 45-os, mert ha nem, akkor azt kesobb ugyis vissza kell majd potolni.

Intruder A 6: miert nem ajanlod? Bekes megyei vagyok, itt nincs nagyon mozgaster, ezert vagyok mobil, ami mondjuk soforkent nem hatrany :) Kezdokent meg plane nem tudom hova mehetnek meg, Tatan meg a Gelbmannt mondtak, de a honlapjukon nem keresnek embert, Wabi van meg, aztan nagyjabol ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#8550) KAMELOT válasza chop (#8549) üzenetére


KAMELOT
titán

Xar ez. Ismerős által jobb lenne. Inkább 1 hónapra menj el egy olyan céghez ahol 7.5-12t mászkálnak, hogy kicsit szokd meg. Lehet az napi hazajárós. Vagy olyan, hogy 1-2 napot aludnál kabinban. Fel kell készülni ilyenre.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.