Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) csibe1 válasza HoTaZo (#8100) üzenetére


csibe1
addikt

Egy netes cikkben kb. 47km-es sor jósoltak a francia oldalon a brexit után. Szép lesz, ha összejön.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8102) HoTaZo válasza csibe1 (#8101) üzenetére


HoTaZo
addikt

Az angol oldalon is csináltak már élő tesztet, ott is 40km feletti dugót hoztak össze.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8103) Somatom válasza HoTaZo (#8102) üzenetére


Somatom
veterán

Nem lesz ott semmilyen dugó, mert nem fognak olyan sofőrt találni, aki vállalna angol fuvart. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8104) csibe1 válasza Somatom (#8103) üzenetére


csibe1
addikt

Ugyan, semmi gond nem lesz; hiszen annyi de annyi új munkavállaló települt be a déli trópusokról, hogy alig tudják hová tenni őket.
Biiiztos mindegyik örömmel megy sofőrködni. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8105) Somatom válasza csibe1 (#8104) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet. De, vajon örömmel tolnának alájuk autót? Mert ha autót kapnak, akkor viszont sokkal hosszabb sorok lesznek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8106) HoTaZo válasza Somatom (#8103) üzenetére


HoTaZo
addikt

Mondjuk én mindig is szerettem Angliába járni, de már tapasztaltam az eloszél suhintásának árnyékát, hogy mit fog okozni. Nem kívánok két napot araszolni.
Szép volt, jó volt, de bye-bye Anglia.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8107) csibe1 válasza Somatom (#8105) üzenetére


csibe1
addikt

Tettem oda 2db szmáj liit is. XD
Amúgy nem félek attól, hogy pont belőlük lesz sofőr.
Nem úgy néz ki, hogy nagyon akarnának dolgozni.
Végülis minek, van segély meg támogatás; jól keresnek nyugaton, eltartják őket.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8108) fesii válasza HoTaZo (#8106) üzenetére


fesii
aktív tag

Te miben találtad meg az angol utak “szépségét “ Háromszor voltam de nagyon messze van. Alapból engem nem zavar egy bevándorló se de akik calaisba vannak azok más kategória. Ez biztos hogy csak velem van így de nekem ott folyamatosan szétment a fejem a “rossz” oldalon való kozlekedestől. A hajókázás kis suttyò magyarként persze jó volt de ezt leszámítva alig vártam hogy eltűnjek a szigetről. Mind a 3 alkalommal Scheffieldbe voltam. Tudom nem csak ennyi Anglia kiváncsi vok te mitől tartod az angolozast jó melònak.

(#8109) HoTaZo válasza fesii (#8108) üzenetére


HoTaZo
addikt

Engem sose zavart a baloldalas közlekedés, ugyanúgy adja magát a körforgalom vagy bármilyen bekanyarodás.
Még a '90-es évek végén kezdtem el oda járni, akkor még a "csalagúttal". Személyesen sose volt gondom a menekülőkkel, de valóban nem jó a helyzet ott Calais környékén.
Tudod, vannak közlekedési stílusok, amik szimpatikusok, vannak amik nem. Az angol, olasz bejön, pedig ég és föld. Legkevésbé itthon szeretek menni.
Persze, ott is akadnak torlódások, de alapjában véve jól lehet haladni. Az autóútjaikon is lehet haladni.
Ott tudtam elmenni KISS koncertre, Wembley aréna közelében leparkolva a kamiont. Ott találtam az eddigi legjobb parkolót. London belvárosi kalandom is pozitív élményeket hozott. Stb.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8110) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Hali,
Ha már itt dekkolok egy napot az olasz felrakómnál, gondoltam beugrok a szomszéd IperSimplybe, 10dkg salame Milanoért. S, ahogy lenni szokott, mint ahogy a Rush is megírta: "Mindennek ellen tudok állni, csak a kisértésnek nem..." Hát ez lett belőle: [kép]
Én az olaszoknál is elcsábulok a sajtos, felvágottas pultnál. Pedig csak tegnap indultam el és tele a hűtöm.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8111) Somatom válasza HoTaZo (#8110) üzenetére


Somatom
veterán

Ismerem ezt az érzést. Jó étvágyat! Látom, Te is vegetáriánus vagy, csak nem a legtökéletesebb fajtából. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8112) HoTaZo válasza Somatom (#8111) üzenetére


HoTaZo
addikt

Köszi, megvolt!
Igen, picit mellé csúsztam. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8113) #27070592 válasza HoTaZo (#8112) üzenetére


#27070592
törölt tag

Gorgonzolát bírod? :D

(#8114) Vmf


Vmf
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnèk egy kis műszaki infóhoz jutni a segìtsègetekkel!

Egy nyerges vontatò kormànyzott tengelyère mi okbòl tehetnek fel 385/65-ös gumit a 315/70-es helyett?Egy kèt hallomàsbol egyben fut a fèlpòtkocsival mert azon is 385/65-ös van.

A màsik kèrdèsem hogy sok olyan nyerges vontatòt làtni aminek a hajtott tengelye elött van egy szòlò abroncsozàsù segèdtengely.
Mire jò,mièrt alkalmazzàk?

[ Szerkesztve ]

(#8115) HoTaZo válasza #27070592 (#8113) üzenetére


HoTaZo
addikt

Nem, a belsőpenészes sajtok nem az én világom.

(#8114) Vmf: Az első kérdésedre nincs válaszom, de a másodikra mindenképpen a tengelysúly terhelés megosztása lesz a válasz. Sokszor azért rakunk az elejébe, középre egyesével raklapokat, nehogy túlsúlyos legyen a vontató hátsó tengelye. Az angoloknál rendszerint két tengely van a vontató hátsójában.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8116) zsid válasza Vmf (#8114) üzenetére


zsid
senior tag

Más a két gumi terhelési indexe. A 315/70-es gumiknál általában 152/154(vagy nagyobb is), a 385/65-nél ez 158. A 152-es index 2x3550kg-ot jelöl a kormányzott esetében, a 158 2x4250kg-ot. A normál autók kormányzott tengelyei 7000-7500kg közötti terhelhetőségűek, erre elég a 152-es indexű gumi is, viszont vannak magasabb teherbírású tengelyek aminél ez csak akkor kihasználható ha olyan gumi is kerül rá - máshogy le sem lehet(ne) arra a súlyra vizsgáztatni az autót. Míg egy sima 4x2-es vonatónál csak akkor van gáz, ha brutálisan tengelyesre rakják az autót a 6x2-eseknél már olyan olyan eset is előfordulhat, hogy indulássegítő funkcióval kis sebességig fel tudod venni a bogis tengely ami miatt a kormányzottra is jóval nagyobb terhelés jut.

Ez volt a műszaki oldala. Valójában az esetek 90%-ában azért teszik rá, mert jobban néz ki vele az autó - nyomvályús úton meg szopsz vele :DDD

Vontatókon a harmadik tengely azért van, mert a vontatóknak nagyobb a megengedett össztömegük. A 2 tengelyes vontató 18 tonna lehet, a 3 tengelyes már 18 és 26 tonna között lehet valamennyi ( amennyire épült és vizsgázott). Vagy azért van segédtengely, mert a járműszerelvény műszakilag 44 tonna lehet és ez a legegyszerűbb megoldás( pl Egyesült Királyság, Hollandia stb..), vagy azért mert a rakomány jellege olyan, hogy gyakran lenne tengelytúlsúlyos a vonató ( pl konténer és tartály esetén) vagy azért mert a járműszerelvény megengedett össztömege több mint a normális 40/44 tonna. Van egy olyan általános előírás, hogy a járműszerelvény tömegének 25%-a a hajtott tengelyre ( tengelycsoportra ) kell hogy essen. 1db 11,5 tonnás hajtott tengellyel a 46 tonna az elméleti felső határ ( belföldön ki lehet bulizni asszem 50 tonnáig). A két tengelyes csoport már 15-19 tonna lehet és utóbbival már el lehet menni 76 tonna szerelvényössztömegig.

Nálunk a 6x2-es vontatók egyáltalán nem voltak elterjedtek, viszont a tengelysúly mérés és a nemzetközi ellenőrzések miatt pl a konténereseknél már kifejezetten gyakoriak ( az enyém is ilyen volt ) pedig ez egyáltalán nem rossz megoldás. Ha megnézel egy sima billencset ott van műszakilag [7,5t+11,5t]+ [a három tengely a póton 24t], ezzel szemben egy bogis vontatónál és két tengelyes pótkocsinál [7,5t+7,5t+11,5t]+ [2 tengely a póton19t ]. Ezt ömlesztett rakodásnál sokkal nehezebben fogod tengelyesre rakni és a két tengelyes pótkocsi alól a tengely is később fog kiszakadni, amikor agyig rakva sarkon fordítod. Ha meg a pótkocsit esetleg dupla kerekes tengellyel és talajkormányzott B tengellyel rendeled akkor meg..

Lehet ezt variálni, nagyon sok esetben jobb lehetőségek is vannak mint a 2 tengelyes vontató 3 tengelyes pótkocsival, csak mi épp ennél ragadtunk le.

<tRucKdriFteR>

(#8117) HoTaZo válasza zsid (#8116) üzenetére


HoTaZo
addikt

:C :R
Ez nagyon szépen lett levezetve!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8118) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Tegnap meghajtottam (a végén)az új vasat.
Povolaro(I)-Gyál, 802km, 9:52-ben. Igaz, hogy 23ó12'-nél álltam meg. Az M7-esen még egy civil autó is bekékvillogózott mellettem (gondolom jelezte, hogy már nem kéne az úton lennem). A 0-ást pedig úgy tudtam le, mint már nagyon régen.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8119) Freiherr válasza HoTaZo (#8118) üzenetére


Freiherr
őstag

;]

XXX

(#8120) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Sziasztok

Kérdezni szeretnék. Ahol egy csuklós busz éppen el tud menni, ott el tud menni egy konténerszállító kamion is?

Köszi

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#8121) Somatom válasza Ajándékok (#8120) üzenetére


Somatom
veterán

Egyenesen, szélességben igen. Kanyar íven viszont sztem nem. Feltéve, hogy 40 lábas, vagy két 20 lábas konténert visz. A konténerszállítók ugyanis összetolhatók. 1db. 20 lábassal símán elfordul.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8122) #27070592 válasza HoTaZo (#8118) üzenetére


#27070592
törölt tag

(#8123) Ajándékok válasza Somatom (#8121) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Köszönöm
Kanyarral nincs gond, a szélesség és a magasság érdekelt.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#8124) Somatom válasza Ajándékok (#8123) üzenetére


Somatom
veterán

A magasság is necces. A közúton megengedett max. magasság 4m. A kamionokat ez alapján tervezik. A városi buszok viszont sokkal alacsonyabbak. Ha biztosra akarsz menni, akkor a 4m -ből kell kiindulnod. Egy akadálynál, leengedett légrugókkal esetleg 3,8 -ig le lehet menni, de necces és semmiképpen sem lehet úgy közlekedni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8125) zsid válasza Ajándékok (#8123) üzenetére


zsid
senior tag

A szélességgel nincs gond - általában, leszámítva egy két kanyart. A magasság már problémás, mert a konténerszállítók High Cube konténerekkel 4-4,05m-métertől indulnak és van ami simán eléri a 4,15m-t is. Egy sima csuklósbusz nem hiszem, hogy magasabb, mint 3,4-3,5m.

HoTaZo: köszönöm :))

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#8126) Vmf válasza zsid (#8116) üzenetére


Vmf
csendes tag

Köszi szèpen a rèszletekre kiterjedő ès pèldàkkal bevont vàlaszt! :R

HoTaZo:köszi az infòt!

[ Szerkesztve ]

(#8127) Ajándékok válasza Somatom (#8124) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Mindkettőtöknek köszönöm

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#8128) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ezt hívják úgy, hogy segítség! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8129) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Somatomhoz lenne egy kérdésem, de talán mást is érdekelhet itt.

Sikerült-e megcsinálnod azt az E-Robotos parancsot, ami tud riasztani bizonyos sebesség felett, egy idő után, ha meggurítod?

Úgy tűnik, hogy nem elég az új Volvo 40mp-es riasztása (állítólag vissza is fogja ez után, de ez mintha nem működne nálam), mert már 6 gyorshajtásom is van a kártyán, amióta ezzel megyek.
ADR-rel meg még cinkesebb a helyzet.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8130) Zolás válasza HoTaZo (#8129) üzenetére


Zolás
addikt

Mikor riaszt már írja is a hibát nekem, ugyanúgy Volvo. Ez ilyen.
Manciba müködött rendesen, nem is ez a gagyibb tacho volt benne.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8131) HoTaZo válasza Zolás (#8130) üzenetére


HoTaZo
addikt

Főnököm szerint a jelzésnél (40mp) még nem ír és vissza is fogja 90-re. Most lesz valamilyen minden 3 hónapban esedékes szerviz vizitünk, ahol ezt (is) megnézetjük.

Azért lenne jó, mankónak, ez az alkalmazás, ami a teló GPS sebességmérőjét vonná be egy időzítővel automatikusan.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8132) Somatom válasza HoTaZo (#8129) üzenetére


Somatom
veterán

Nem csináltam meg, mert közben megkaptam az új Mancit és abban volt ilyen feature. De, úgy tudom, hogy Mcrazy -nek van egy ilyen project -je Macrodroid -ra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8133) HoTaZo válasza Somatom (#8132) üzenetére


HoTaZo
addikt

A Volvóban is, csakhát...
Kár, mert a Robot így is napi használatban van és örömmel elkerülném egy sokkal több mindenre használható alkalmazást csak erre való használatát.
Azért megkérdezem, hátha tudja "robotosítani".
Köszi az infót! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8134) Somatom válasza HoTaZo (#8133) üzenetére


Somatom
veterán

Ő nem hiszem, hogy tudja. Majd meglássuk, hogy mit hoz a hétvége. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8135) Mcrazy válasza Somatom (#8134) üzenetére


Mcrazy
őstag

Sziasztok! Válaszoltam #HOTAZo üzenetére, de ide is megírom. Megosztom a makró felépítését képernyő mentéssel és összerakjátok robotban, mert abban - ahogy említetted - sajnos én nem tudom megcsinálni.
A kérdés az, hogy ide tegyem fel vagy privátban küldjem mindenkinek?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#8136) HoTaZo válasza Mcrazy (#8135) üzenetére


HoTaZo
addikt

Szerintem, jöjjön létre mindkettő és úgy tegyük itt is közzé.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8137) Mcrazy válasza HoTaZo (#8136) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ez most nem igazán értem. Én a képernyő mentésre gondoltam.

Üdv: Mcrazy

(#8138) Somatom válasza Mcrazy (#8135) üzenetére


Somatom
veterán

Megpróbálom majd összehozni, de sztem jobb lenne ezt MD -ban. Ez a sebességesdi Robotban elég bonyolult. M/s -ből kell számolni, kerekítés operátor, stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8139) Mcrazy válasza Somatom (#8138) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ok, majd küldöm pm-ben a makrót és a képernyő mentést segítségnek.

Üdv: Mcrazy

(#8140) Somatom válasza Mcrazy (#8139) üzenetére


Somatom
veterán

:R
De, sztem mehet akár a MD topikba is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8141) HoTaZo válasza Mcrazy (#8137) üzenetére


HoTaZo
addikt

Úgy értettem, hogy részedről elég ide vagy az MD topikba megosztani a képernyő képeket, utána (s, mint látom) talán Somatom, a mi Robot szakértőnk, varázsol belőle a másik platformra valót is.
Hálás köszönet, mindkettőtöknek, is előre! :R

(#8138) Somatom: Szuper lenne! Mit gördítesz le legszívesebben a torkodon? Hogy felkészülhessek egy esetleges találkozáskor hálám jeléül?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8142) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Most jöttem át Olaszo.-ból az A8-asra, az első kútnál megkérdeztem, hogy innen miként lehet lejutni Monacóba, de La Tubie-ig is 45perces sétát mondtak. Tehát a másik oldal a nyerő, ahonnan a tavaly leírt módon lehet lejutni.

Továbbá, megkérdeztem az itt tanyázó CRS (Készenléti Rendőrség), hogy mekkora a sebesség túllépési tolerancia itt és 5%-ot mondtak, de 80-nál a 85 még elmegy, ha nem folyamatos.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8143) Somatom


Somatom
veterán

Nürnberg után, Regensburg felé (A3), hajnalban beestem a Jura nevű, Esso kút parkolójába. Meglepett a látvány. Kb. 4 kamion hosszúak voltak a halszálkák, amikben szorosan egymás után álltak a kamionok. A bejáratnál minden halszálka fölött volt egy infótábla érkezési és indulási időkkel. Úgy nézett ki, mint egy buszpályaudvar. Nem értettem a működését, de mivel nagyon éreztem a hátsómon, hogy hajnalodik, gyorsan betolattam a másik végéről egy üres halszálkába. Nem szólt senki, dolgom végeztével símán kifordultam, de pár ébredező furán nézett. Tudja vki, hogy mi ott a rend, hogyan történik egy parkolás?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8144) Zolás válasza Somatom (#8143) üzenetére


Zolás
addikt

Elvileg ez lesz a jövő. Beérsz a parkolóba, kiszámolod mikor akarsz indulni, és kiválasztod a megfelelő sort. Tudod, hogy reggel ötkor start, akkor megkeresed, hogy melyik sor indul akkor, és oda állsz. Ha csak egy 45 perces kell, akkor olyan sort keress amelyik üres, és beállsz az elejébe.
Elvileg sokkal több kamion fér így el, és nincs gond azzal sem, hogy a sor közepén állsz, mert mindenki az órának megfelelő időpontban indul. Gond akkor van, ha nem indul a ló, vagy valami idióta rossz sorba áll. Meg persze amire nem gondoltak, hogy fogom, és a kellős közepére beállok egy frigóval, aminek üvölt a hűtője. És amire szintén nem gondoltak, hogy kb, aki nem az első két sorban áll, az simán a betonra hugyozik, így ott nyáron olyan szag lesz, hogy egy borz a receptért fog könyörögni. Maga az ötlet elsőrangú, csak nem kivitelezhető a balkáni felfogással.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8145) Somatom válasza Zolás (#8144) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem kultúr környezet. Több parkolóra van szükség nem pedig a jelenlegiek zsúfolására.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8146) HoTaZo válasza Somatom (#8143) üzenetére


HoTaZo
addikt

Igen, ott én is lestem egy pár pillanatig, aztán felszabadult egy első soros hely és ott vettem ki a 45percet.
Lehet, hogy szeretnének rendszerbe szervezni bennünket, de aki olaszt is jár annál ez mit se ér. S tényleg, a balkáni hozzáállás csak ratetéz.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8147) Somatom válasza HoTaZo (#8146) üzenetére


Somatom
veterán

Ezzel nem értek egyet. Műszaki hiba bármikor lehet és akkor a sor beszorul. A pisálás emberi szükséglet. Az nem megoldás, hogy kivergődök a kamionok között, 10 percet sétálok, mert a kút a legvégén van, aztán 70 centért pisálhatok. Ki se lát az ember a fülkéből, körben kamionok. Mint amikor vágás előtt összeterelik a marhákat. De, mi emberek vagyunk, emberi szükségletekkel. Ez az összezsúfolás a balkáni megoldás. Több normális parkolót kéne építeni, a meglévőket megnagyobbítani és megfelelő elosztásban WC -kkel, zuhanyzókkal ellátni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8148) Freiherr válasza Somatom (#8147) üzenetére


Freiherr
őstag

Egyszer hétvégéztem ott, minden szavaddal egyetértek, borzasztó fíling ott tespedni.

XXX

(#8149) #27070592 válasza Somatom (#8143) üzenetére


#27070592
törölt tag

A dánok is tróbálkoztak már hasonlóval.
Szerintem ritka nagy faszság. Eddig is tökéletesen bevált a halszálkás rendszer, nem tudom mi a gond vele.
Több parkoló kell, abban egyetértünk, de ezt okosabb tervezéssel simán ki lehet hozni a halszálkás rendszerből is. Egy kutas parkolóban akkora kihasználatlan zöld felületek vannak, hogy néha fáj ránézni, főleg ha este kilenckor keresel alvóhelyet. Biztos van valami német előírás, hogy egy szabvány autópálya-parkolónak hány százalékán kell zöldfelületnek lenni, meg az jól mutat a tervezőszoftverekben, de aki ilyeneket tervez annak nem esik le, hogy már sok éve gond a kevés parkolóhely? Állunk a sorok végén keresztben, állunk a kútfejek előtt, árokparton, személyautó-parkolóban, kihajtósávon, lassan már a fa tetején is.
Az lehet a gond, hogy a döntéshozók nem nagyon akarnak parkolóépítésre pénzeket fordítani, mert "mindjárt itt az önvezető kamionok kora", aminek nincs szüksége parkolóra..

(#8150) HoTaZo válasza Somatom (#8147) üzenetére


HoTaZo
addikt

Én viszont egyetértek veled, a balkáni stílusra azt értem, hogy úgy állnak meg, ahogy puffan. Nemsokat foglalkoznak vele, hogy kiférsz-e mellettük. Ez az olaszoknál valahogy megoldható, de a németéknél már más.
Ma reggel is, franciáknál, szabadhelyek ellenére pont elém áll le két román, egyik le se szarta, másik legalább odajött megkérdezni, hogy indulok-e.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.