Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) Somatom válasza chop (#8300) üzenetére


Somatom
veterán

Néhány kritikus pont:
Müncheni gyűrű. Menekülő út: délről kerülni -> ki vagyunk tiltva.
A8 Pforzheim. Menekülő út: B10 -> ki vagyunk tiltva.
A3 Würzburg. Úgy kezdték az útépítést, hogy a környező összes útra kirakták a tiltást.
Stb., stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8302) chop válasza Somatom (#8301) üzenetére


chop
őstag

Persze, ez meg total beta, szoval erre nem szabad hagyatkozni, meg amugy is a tabla az elso, de ha kesz lesz, akkor szerintem nagyon hasznos pl. a dugofigyeloje, meg trafi, ilyesmi.

A eszreveteledet beirtam a csoportba, eleg hamar reagalnak.

(#8303) Somatom válasza chop (#8302) üzenetére


Somatom
veterán

Én a Google Térképet használom. Mármint forgalomfigyelésre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8304) chop


chop
őstag

Igen, az is franko, most epp a leendo Androidos navigaciomat keresem..

Tehat: Wayteq x995-tel kapcsolatban valaki? :)

[ Szerkesztve ]

(#8305) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ahogy Soma írta... vannak jó helyek, de német kell.
Osztrákban van 13-14 fizetés. Cégemnél ez 1300€. Egy másik cégnél adnak alap 2700€ ha kint vagy egész hónapban akkor 3000€. 13-14 fizetés 1600€ pluszba. Júliusi hónapban haza lehet menni 4600€.
3/1 járok 1700-1800€. Megszakadni nem kell. Jelenleg csütörtök óta várok a cég előtt, majd vasárnap este 7-kor raknak :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8306) Freiherr válasza chop (#8304) üzenetére


Freiherr
őstag

7 vagy 8 colos tabletben gondolkodj, sokkal jobban átlátod a szituációkat. Nagyobb befektetés, de navigáción nem spórolunk, legalábbis én biztos nem.

XXX

(#8307) Somatom válasza Freiherr (#8306) üzenetére


Somatom
veterán

Én a WinCE -t preferálom és elvagyok 5" -on is (X985BT), de az általa említett Androidosnak van egy 7" -os változata, az X995 Max.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8308) milotek válasza chop (#8304) üzenetére


milotek
újonc

Szia! Nekem is volt ilyen készülékem és a családban több darab is megfordult, de mindnek egytől egyig 1.5 éven belül a kijelzője elfehéredett. :W a kijelzőt a szerviz cseréli 14e Ft.

Amúgy nem lenne rossz készülék.

(#8309) KAMELOT válasza Freiherr (#8306) üzenetére


KAMELOT
titán

Én CNS-t használok + mobilon Sygic. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8310) Somatom válasza KAMELOT (#8309) üzenetére


Somatom
veterán

Sokáig használtam CNS GlobeHD -t, jó kütyü volt. Sajnos, hazavágtam. Úgy gondoltam, hogy maradok a márkánál, de a specifikációkat átnézve úgy tűnt, hogy a legjobbnak is csak 128MB RAM -ja van, míg az X985BT 256MB -os. Ez a különbség érezhető a működésben.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8311) Freiherr válasza KAMELOT (#8309) üzenetére


Freiherr
őstag

Én 7-es tabin Sygic-et, de kellesz már valami erősebb hw alá, mert egyre több a fagyi vele, amúgy No 1.- es szerintem .

XXX

(#8312) zsid


zsid
senior tag

Csak én használok TomTomot? :D

<tRucKdriFteR>

(#8313) KAMELOT válasza zsid (#8312) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt kell használni ami az egyén számára a legjobb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8314) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

3,5év belföld után én is visszaülök nemzetközire, volt azért néha-néha egy-egy előhúzásom vagy mentésem, Suben-ig meg hasonlók , van Nürnberg DHL de semmi más.
Négykézben indulunk eset, 3larakó Svájcban, akivel megyek már minden céget ismer ahová járunk, elvileg nagy meglepetés nem érhet minket.
Kiváncsi vagyok hogy fogom bírni a 21órás műszakot, szerdára itthon vagyunk, este megint ki aztán szombat hajnalban haza, elég pőrgősenk tűnik így elsőre, Sosem jártam Svájcban remélem nem lesz semmi gond.

(#8315) KAMELOT válasza Intruder A 6 (#8314) üzenetére


KAMELOT
titán

Svájcban nincs gond forgalom sem nagyon. 21ó műszak... Ha tudsz közben aludni akkor jó. Ha meg ülsz a másik székben akkor xar. 1 hetet még ki lehet bírni 4 kézben, de utána már nagyon fárasztó. Nem tudsz rendesen pihenni. Azt ajánlom nemzetköziz egyedül, úgy tudsz pihenni és nem kell alkalmazkodni senkihez.!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8316) Intruder A 6 válasza KAMELOT (#8315) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Hát majd kiderül, de elég vonzó hogy szerdán is itthon tudok lenni.

(#8317) Zolás válasza Intruder A 6 (#8316) üzenetére


Zolás
addikt

Sokat nem leszel otthon szerdán, és parkolni is gáz lesz a hosszú műszak miatt. Ja svájcba éjjel nincs közlekedés, este 10 és reggel 5 között.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8318) KAMELOT válasza Intruder A 6 (#8316) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi abban a vonzó, hogy nyomorogsz valakivel pár négyzetméteren és megy a kamion állandóan, sőt fél napot leszel otthon amit pihenéssel meg pakolással töltesz?! Sokkalta jobb megoldás a 2/1 v 3/1 beosztás, így tuti 1 hetet tudsz pihenni. Ahogy előttem írták éjjel ott tilalom van, tehát nem megy senki.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8319) Somatom válasza KAMELOT (#8315) üzenetére


Somatom
veterán

"Svájcban nincs gond forgalom sem nagyon."

Attól függ, hogy mikor, merre megy. A zürichi gyűrűt felújítják. Csúcsidőkben stau. Basel is gáz délután. Meg, az sem mindegy, hogy mikor esnek a határra. Négykézben annyi a mázli, hogy amíg az egyik araszol, vagy kőröz, addig a másik vámol, aztán irány a tranzit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8320) zsid válasza KAMELOT (#8315) üzenetére


zsid
senior tag

Azért az kicsit erős, hogy Svájcban nincs forgalom, bár lehet én látom máshogy, mivel itt dolgozom :D
Reggeli csúcsban az összes autópálya káosz, stau stau hátán. A délutániban szintén.A mellé még ott vannak a felújítások, mint pl a Gubrist felújítása amit Somatom is említett. Az 7/24-ben stau :D

Ide Genf 240km, ezt simán lehet 4 órával számolni csúcsidőben.

<tRucKdriFteR>

(#8321) KAMELOT válasza zsid (#8320) üzenetére


KAMELOT
titán

Forgalmat úgy értettem, hogy 8-15h az csak természetes, hogy reggel és délután sehol nem lehet közlekedni a nagy városoknál főleg.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8322) Somatom válasza KAMELOT (#8321) üzenetére


Somatom
veterán

Az a baj, hogy ha reggel érsz a határra, akkor necces lesz a napod, mert ha le is raksz, sanszos, hogy aznap már nem raksz vissza. Svájc egyműszakos ország. Ha viszont reggel a határról indítasz, akkor beleesel valamelyik stauba.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8323) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Betojás, milyen szarragó vezénylőm van! Svédben egy fizetős parkolót fogtam ki (100 korona - 9-10€). Ilyenkor rá szoktunk kérdezni, hogy mehet-e. Általában igent mond, de most nem. Volt már 3 olyan parkolásom, ahol előre szóltam neki, rábólintott, de mégis meg tudtam állni nem fizetősben, ebből egy angol volt.
Teszek rá, mert 50+20koronát le lehet kajálni meg fürdeni. Nem baj, én is így fogok ő hozzá állni...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8324) KAMELOT válasza HoTaZo (#8323) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekünk navin jön az üzenet. Max csak akkor hívok, hogy kell vagy nem kell palettát cserélni. Parkolás pumpa, parkoló vagy IZ. Jó hogy ilyen ízetlen irányítók nem keserítik az életemet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8325) chop


chop
őstag

A 24 Voltos aljzatbol hany Wattot tudok felvenni? Ha ismereteim nem csalnak, akkor 240 korul kene lennie (10 A * 24 V), jol gondolom? Ha igy van, akkor egyesek miert vesznek 600-800 meg akar ennel bikabb invertereket? Az osszes ra tudja kotni az akksira? Milyen invertert ajanlotok? Nem laptopot akarok rola hajtani, hanem alkalmankent olyat, aminek nincs USB-s csatija (pl. villanyborotva). Ha van egy eszkozom, ami 300 Wattos, akkor azt meg lehet azert hajtani egy ilyen 24-es aljzatrol?

Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#8326) Somatom válasza chop (#8325) üzenetére


Somatom
veterán

Felejtsd el! A DAF és a Manci szivargyújtó fedelére is 180W van írva. Ráadásul nem biztos, hogy a biztosíték lesz a leggyengébb láncszem. A rossz érintkezés miatt sanszos, hogy előbb olvad össze a csatlakozó az aljzattal, mint hogy kimenjen a bizti. Ha egy laptop töltőnél (cirka 70W) nagyobb teljesítményre van szükséged, akkor valamit rosszul csinálsz. Nálunk minden autóban 1000 Wattos inverter van a nyomtató miatt, de privát dologra egyáltalán nincs rá szükségem. Teló, tablet, ventillátor. Ezek elmennek 24V -ról is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8327) HoTaZo válasza KAMELOT (#8324) üzenetére


HoTaZo
addikt

Mi még sms (messenger)-nél tartunk, ha kell kép (lerakodás után doksikról, rakományról), akkor e-mail, messenger.
De már, érik neki a beszólás.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8328) chop válasza Somatom (#8326) üzenetére


chop
őstag

Hat, most lehet, hogy hulyenek tunok, de ha lelepek 3 hetre, akkor foznek ezt-azt es alkalmankent szuksegem lenne botmixerre, abbol meg 300 Wattosom van. Es ami bosszanto az az, hogy nem is gyartanak aksisat.

(#8329) Somatom válasza chop (#8328) üzenetére


Somatom
veterán

Éi is szoktam főzni, de azt gázon kell. Minden Hof -ban lehet kapni kofferes gázfőzőt. Ha annál komolyabb kell, akkor otthonról palackos. Felőlem mikrót is vihetsz magaddal, de 300W akkor sem hozható ki szivargyújtós csatlakozón.
Egyébként meg ...

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8330) chop válasza Somatom (#8329) üzenetére


chop
őstag

Persze, van gazkofferem, ez csak ilyen kenyelmi cucc volna: hetvegen megfozok egy nagyobb adag levest, aztan csak melegitgetni kell. Ha kremlevest csinalsz, az elegge laktat is.

(#8331) Somatom válasza chop (#8330) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem más elképzeléseim vannak a laktató ételről. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8332) chop válasza Somatom (#8331) üzenetére


chop
őstag

Dagadt vagyok, szoval muszaj szuggeralnom magam, hogy a leves bizony laktato.. :D

(#8333) Somatom válasza chop (#8332) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt már próbáltam. Felejtős. Most azt próbálom szuggerálni, hogy reggelente lefutok egy félmaratont. Addig ezzel is eljutottam, hogy fekszem behunyt szemmel és erősen koncentrálok. Sajnos, ezen a ponton mindíg elakad a szuggeszciós gyakorlat, mert futás helyett, mély relax állapotba kerülök. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8334) KAMELOT válasza Somatom (#8329) üzenetére


KAMELOT
titán

De jó! 3 éve kamionozok, de most szántam rá magamat, hogy veszek patronosat. Életben nem főztem kint. Megvan a saját olcsó, de tápláló étrendem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8335) zsid válasza chop (#8328) üzenetére


zsid
senior tag

Akksis fúró/csavarbehajtó nem jó? :D

<tRucKdriFteR>

(#8336) Somatom válasza KAMELOT (#8334) üzenetére


Somatom
veterán

Érdekelne, hogy mi az az étrend, amit főző nélkül oldasz meg.

zsid:
Vazze, ugyanez jutott eszembe! 8 -as, rozsdamentes menetes szár, meg rozsdamentes lemezből vágólap. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8337) chop válasza zsid (#8335) üzenetére


chop
őstag

Gondoltam ra, van is egy 16 Voltos Parkside csodam, lehet, hogy bevetem... :D

Amugy most a TV Shopnal lattam 100 Wattos akksisat, kiprobaljuk. Amugy alapbol nem ertem, hogy mi a francnak kell egy botmixernek 500-600 Wattosnak lennie...mit kever vele? Betont?..

(#8338) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy apám szeretne saját felhasználásra tűzifát behozni Szlovákiából. Hány köbméter fát hozhat be és milyen papír kell róla? Hallottunk olyat, hogy csak 18 m3 fát hozhat be évente.

NAV-ot felhívva annyit tudtunk meg, hogy EKÁER számot kell igényelni.

[ Szerkesztve ]

(#8339) HoTaZo válasza csuzda (#8338) üzenetére


HoTaZo
addikt

Nemzetközi szállítás esetén CMR kell, amit a megbízott szállítmányozó vagy a feladó biztosít, ebből egy példány a feladóé, egy a tiétek, kettő a fuvarozóé. Számla is jó, ha van a sofőrnél, másolat is jó lehet. Meg az EKAER, amit magánszemély nem hiszem, hogy igényelhet, de ebben nem vagyok biztos. Ha nem, akkor valószínűleg a fuvarozó kéri ki és határ átlépésekor a sofőr birtokában kell lennie, hogy a CMR-re felírhassa. Másfajta igazolás nemhiszem, hogy kell, mert a feladónak kell igazolnia a saját hatóságának, hogy legálisan kereskedik az áruval. Egy megbízási szerződés lesz még a megrendelő és a fuvarozó közt. Ezeket, természetesen sokáig meg kell tartani, ha netán a NAV érdeklődne az áru legalitása után.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8340) KAMELOT válasza csuzda (#8338) üzenetére


KAMELOT
titán

Minek neked tüzifa nincs gázotok otthon? Másik meg annyi fa van nálatok nem elhet kapni?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8341) zsid válasza KAMELOT (#8340) üzenetére


zsid
senior tag

Szlovákiában olcsóbb a fa és sok esetben egy tél kevesebbre jön ki fából mint gázból. Több embert ismerek aki vissza állt a vegyes tüzelésre - nyilván ennek is megvannak a saját korlátai, van ahol nettó hülyeség. Zemplénben is divat a szlovák fa, pedig akad erdő.. :)

<tRucKdriFteR>

(#8342) KAMELOT válasza zsid (#8341) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak érdeklődtem mert nem tudtam. Nem tudom mi azon az olcsó, nekem az 5 szobás emeletes ház fűtése havonta 85eu. Vegyük okt-feb az 5 hónap. 5x 85...425eu és közben nem kell xarakodni a fa rakással tárolással behozni, kitakarítani stb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8343) zsid válasza KAMELOT (#8342) üzenetére


zsid
senior tag

Én sem tudom, mert nem fűtök vele ( igazából azt sem tudom itt miről megy a fűtés ), de elhiszem amit az otthoniak mondanak. Bár ehhez hozzátartozik, hogy sokat jelent az is, hogy milyen (gáz) fűtés, milyen szigetelés stb..

<tRucKdriFteR>

(#8344) Qtya123


Qtya123
őstag

Na bakker elkezdődött. Igaz csak kicsiben, de már a közúti forgalomban vannak, árut szállítva:
Birodalmi rohamosztagosokként indultak el az első önvezető teherautók

(#8345) csibe1 válasza Qtya123 (#8344) üzenetére


csibe1
addikt

Szép, szép; ja nem is.
Amúgy ez ki a fene szerint hasonlít a rohamosztagosok sisakjára? :F
Már megint beszívtak a sajtósoknál? :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8346) KAMELOT válasza Qtya123 (#8344) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor kezdjük:
1. mennyibe kerül ilyen?
2. ahogy elnézem nem tud vinni 33-36 raklapot csak kevesebbet és akasztani sem fog pótot!
3. mennyit bír az aksi
4. mi van ha éppen megáll valahol, nem fog lehúzódni meg kitenni a háromszöget az útra.

Végezeteül ez szép elgondolás, de olyan lesz mint a 3D TV. Jött, BUMM, eltűnt!!
Nagyon nagy erőforrást igányel rengeteg PC alkatrészt, ami rohadt drága. Biztos, hogy ez a kamion nem 45 000eu hanem a 3-4x több.
Ha így számolunk máris nem éri meg, mert mire visszahozza éveknek kell eltelni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8347) #27070592 válasza KAMELOT (#8346) üzenetére


#27070592
törölt tag

Kihagytad az egyik lényeges dolgot, ami nagyon sok cégtulajnak megmozgatja a fantáziáját: nem kell sofőr, tehát nem kell sofőrbért fizetni. Ez nyugati cégeknél alsó hangon is évi 20k euro, plusz járulékok.
Másik dolog: egy önvezető kamionban nincs tachográf, nem kell napi 9-11 órát kötelezően "aludnia". Nem akar szabira menni, se nyaralni, se táppénzre, elég neki az előírt karbantartás.

(#8348) KAMELOT válasza #27070592 (#8347) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó csak ki fogja ezeket megfizetni és meddig fognak menni? Eldurran a gumi akkor mit csinál megálla az út közepén?

Jól írod, de magad is látod az egész kamion 26t tehát olyan 16t súlyt tud vinni cserébe ez csak 20 raklap. Efektivitás szempontjából nagy xart ér.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8349) KAMELOT válasza KAMELOT (#8348) üzenetére


KAMELOT
titán

KIfelejtettem.....mennyit bír az aksija mert azért ekkora súlyt valamivel mozgatni is kell?
Autóban azok az aksik kibírnak normál tempó mellett 700km. 1,5t :D
90km/h vagy indulás és 26t na oda azért kellenek aksik amiknek az előállítása igen drága.
Ami még fontos ez csak esetleg ilyen nagyon fejlett országokban lesz és ott is csak a legnagyobb városokban.
USA-ban nem nagoyn valószínű. EU néhol India kína ott kizárt és az ázsiai országok valamint ausztrália az meg tuti főleg ahol 150-300t súlyokkal mászkálnak. :D

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8350) zsid válasza KAMELOT (#8349) üzenetére


zsid
senior tag

Pont a lényeget felejtetted ki: ez nem általános kamion, hanem valami "cserefelépítményes teherautócska". Gyártelepen belül, ipari parkban két pont között, raktártól-raktárig,gyártól raktárig, egységrakományoknál használható ahogy az önvezető kamion.

A fuvarozás többi ágazatában ezek nem jók semmire, arra az egyre viszont nagyon jók. Ezek nem a 7-8 részrakós gyűjtőző kamionok munkáját akarják ezekkel kiváltani, hanem mondjuk a postás cserefelépítményesekét..

<tRucKdriFteR>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.