Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) kisninja válasza KAMELOT (#8050) üzenetére


kisninja
őstag

Mert a D is felnőttképzés keretein belül lesz ami ingyenes.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#8052) KAMELOT válasza kisninja (#8051) üzenetére


KAMELOT
titán

Az úgy más, akkor még várnod kell, de megéri.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8053) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sikerült gazdagítanom a belga államot 275€-val. Totál kontroll, pechemre ADR-t viszek. Minden szép és jó volt, csak az átköltözéskor néztem be, hogy a nem jó Írásbeli utasítást tettem át. :W

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8054) Freiherr válasza HoTaZo (#8053) üzenetére


Freiherr
őstag

Megint nem volt színes, vagy mi volt a gond?

XXX

(#8055) #27070592 válasza HoTaZo (#8053) üzenetére


#27070592
törölt tag

Eső után köpönyeg, de ha lejárt és van helyette új, akkor a régi miszlikbe szakítva kuka.

(#8056) -secret- válasza kisninja (#8045) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Gratula!

(#8057) HoTaZo válasza Freiherr (#8054) üzenetére


HoTaZo
addikt

Bizony. Az ideg evett.

camelferr: Abban a hittben voltam, hogy ki is dobtam. Szar a memóriám. Most majd nyomtatok magamnak többet is, hogy nehogy ne legyen.

Akkor a 2017-es a leg frissebb?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8058) #27070592 válasza HoTaZo (#8057) üzenetére


#27070592
törölt tag

Elvileg igen, az unece.org honlapon is az van fent.

(#8059) HoTaZo válasza #27070592 (#8058) üzenetére


HoTaZo
addikt

Én is ezt találtam, de inkább kérdezek. :D :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8060) Somatom


Somatom
veterán

Svájc, +15 fok, szikrázó napsütésben gurulok a hegyek között. Ha kicsit nem figyelek oda, akkor kedvem támad a munkához. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8061) #27070592 válasza Somatom (#8060) üzenetére


#27070592
törölt tag

Akkor ülj csendben és várd meg amíg elmúlik. :)

a régi vicc szerint:
Két dolog fogllkoztatja az emberiséget.
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?
:D

(#8062) HoTaZo válasza HoTaZo (#8059) üzenetére


HoTaZo
addikt

Hogy véletlenül se akarjon egy osztrák rendőr is megbüntetni, hogy "... miért nem pótoltam...", egy kis Észak-ausztria faluban, egy ki nem tudom, milyen boltban, egy kedves hölgyecske térítésmentesen kinyomtatta nekem színesben. Most már csak abban kell reménykednem, hogy az alagutak kamerái után nem küldenek bírságot, mivel (s ez is csak ma derült ki számomra) nincs sárga villogóm, amit ki kéne tennem az 1km-nél hosszabb osztrák alagutakban. :(((

camelferr: :D

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8063) fesii válasza HoTaZo (#8062) üzenetére


fesii
aktív tag

Kezd olyan kezdő pech szériás útnak tűnni. Pedig gondolom nem vagy az. :)
Negatív autotransport percek:
Megvan az érzés amikor 1400kilometert elhozod antwerpenbol a mazdat majd Magyarországon szeretnél megállni 45percre de már 1oraja nincs semmi végül meg állsz egy buszmegállóban kiszallsz elvegzed a dolgod majd felnezel és rájössz hogy ezt nem kelett volna.

Tuti három autó faág karcos lett. Első normálisabb parkolóhoz úgy 300metert kelett volna menjek még :(((

(#8064) Freiherr válasza HoTaZo (#8062) üzenetére


Freiherr
őstag

Na bamme, ezt én sem tudtam ... ;] , kicsit utánanéztem, van ahol kisérőkocsi is kell. :Y
Ezt ki is nyomtatom majd.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#8065) Mcrazy válasza Freiherr (#8064) üzenetére


Mcrazy
őstag

Aki nem ADR-t szállít rendszeresen, az nem biztos, hogy tudja. Egyébként minden alagút előtt pár km-re hatalmas táblák jelzik, hogy milyen módon lehet áthaladni. Ha nincs villogód, akkor adnak egyet. Az alagutak előtt parkolási lehetőség van információs táblával, ahol be tudsz jelentkezni a megadott telefonszámon.
A tájékozódáshoz még annyit, hogy sokan a sebesség korlátozásokkal sincsenek tisztában. Pedig az alap lenne. Pld Autóúton 70-eznek.

Üdv: Mcrazy

(#8066) #27070592


#27070592
törölt tag

Gyere haza, fuvaros!

tegnapi cikk az indexen. :)

(#8067) Zolás válasza #27070592 (#8066) üzenetére


Zolás
addikt

Minek? Lesz 400k bejelentés 500k fizuval? Vagy marad a minimálbér?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8068) #27070592 válasza Zolás (#8067) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nem tudom mivel tervezik hazacsábítani a régóta kint dolgozó sofőröket. Pl egy Ausztriában teljes bejelentéssel havi 2500€ nettót kereső (plusz 13., 14.havi fizu) sofőr, aki már bedolgozta magát a cégénél, esetleg a család is kint él vele, milyen feltételekkel jönne haza?
Mit tud kínálni egy magyar vállalkozó ami ezt felülírná?
Nem mintha annyira értenék hozzá, de a fuvarozó piac lassan már ott tart hogy egyetlen egy lízingelt kamionnal is megéri vállalkozást indítani és egy nagy cégnél alvállalkozóként gurigázni. Lásd st22lacika.
De a magyar maszek még mindig a csodát várja, hogy lesz majd valaki aki havi kétszázért uniózik neki mint egy baromállat. Ahogy volt tíz éve amikor a rengeteg bedőlő devizahiteles kényszerből kezdett kamionozni és ezt a kényszert a cégek gyönyörűen ki is használták. De szép is volt, istenem.. ilyen levonás, olyan szopatás, aztán csodálkoznak hogy több ezer ember megundorodott a szakmától.

(#8069) Zolás válasza #27070592 (#8068) üzenetére


Zolás
addikt

Lacika most adja vissza a kamiont. A duma az hogy fáj a háta, de egy kis fájástól nem dobod ki a vállalkozásod az ablakon.
Ez megint valami pénznyelő lesz, bedobnak párszáz millát, és nem lesz belőle semmi.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8070) HoTaZo válasza fesii (#8063) üzenetére


HoTaZo
addikt

Megmondtam már a vezénylőmnek, hogy vannak területek, amik nem jönnek be. Valami mindig lesz ott.
Fura, hogy olasz, francia, spanyol, angol utaknál nincs gondom. A hazafelé vezető fuvarjaik vannak szarul leszervezve.
'97 óta vezetek nagy vasat, néhány év kihagyással, a nemzetközizésbe 1½ éve tértem vissza. Kerültem mindig is az ADR-t, nem hiába, de itt nagyon erőltették.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8071) HoTaZo válasza Freiherr (#8064) üzenetére


HoTaZo
addikt

:R Én is.

Mcrazy: Alkalmanként befut egy-egy ADR-es fuvar, nincs is gond vele, ha nem olyan helyeken küld át, amerre nem igazán kellene adrrrel mennünk. Sajnos nem ért hozzá, fele annyit se mint mi.
Minden országba, minden szabályt ismerni kéne. Országonként kéne ismertető, nem kéne vaskosnak lennie. A GKI-in is kéne sebesség korlátozási információnak lennie, pl.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8072) Somatom válasza HoTaZo (#8071) üzenetére


Somatom
veterán

Annyi plusz lóvét fizetnek neked az ADR -re, hogy megéri? Mert ha nem, akkor az női munka.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8073) HoTaZo válasza Somatom (#8072) üzenetére


HoTaZo
addikt

Nem, sőt a CMR-enként (tehát, ha előrakodok valakinek is) +10k-t is ki kellett harcolni.
De, hogy ne kelljen napokat dekkolni esetleg, egy hazafelé irányuló fuvarra várva, megcsináltatták velünk. De a maradék "öregek" is pampognak miatta.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8074) Somatom


Somatom
veterán

Itt állok:
48.902110, 8.656099
Ez Pforzheim egyik szolgáltató zónája, közel a pályához. Legalább 20 kamionnyi parkolóhelyet láttam a környező utcákban. Persze, azt nem tudom, hogy hétköznap este mi a szitu. A környéken sétatávolságra van Aldi, Lidl, Saturn, MediaMarkt, Meki, Döneres, meg még csomó bót.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8075) HoTaZo válasza Somatom (#8074) üzenetére


HoTaZo
addikt

S ott is hétvégezel?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8076) Somatom válasza HoTaZo (#8075) üzenetére


Somatom
veterán

Igen. 45 -ös. A Dehner -hez viszek vmi kerti vackokat. Kinéztem Google Térkép műhódnézetben, hogy itt vannak parkolók. Így is lett. Itt állok a bót mögötti utcában, az áruátvevő bejárata előtt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8077) HoTaZo válasza Somatom (#8076) üzenetére


HoTaZo
addikt

Szükségleti lehetőségek?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8078) Somatom válasza HoTaZo (#8077) üzenetére


Somatom
veterán

Pénteken bementem a telephelyre. Szombat hajnalban, indulás előtt lezuhiztam. A Meki pedig 100m -re van. Tegnap már jártam ott.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8079) HoTaZo válasza Somatom (#8078) üzenetére


HoTaZo
addikt

Az úgy játszható. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8080) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Srácok, ha levizsgázok C városiból akkor ugye megkapom a jogsiba a C1-et és a C-t. Ha megszerzem az E-t is akkor az miket ad? C1E + CE?

(#8081) ALgore2 válasza -secret- (#8080) üzenetére


ALgore2
tag

Igen

(#8082) -secret- válasza ALgore2 (#8081) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

BE-t nem ad?

(#8083) ALgore2 válasza -secret- (#8082) üzenetére


ALgore2
tag

Dehogynem! C+Evel húzhatsz szinte bármit, Bvel!

(#8084) Somatom


Somatom
veterán

Cirka 60 órás hétvége Franciában, egy bevásárlóközpont közelében, fizetésnap után. Ez dúúúrva lesz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8085) #27070592 válasza Somatom (#8084) üzenetére


#27070592
törölt tag

Aki a sajtot szereti, rossz ember nem lehet.. :)

Hatvan órás weekend? És milyen hotelt kerestél erre az időre? ;]

(#8086) Somatom válasza #27070592 (#8085) üzenetére


Somatom
veterán

Semmilyet. Múlt hétvégén megvolt a 45 -ös, jövő héten pedig megyek haza. Majd szombat délután csinálok egy óra karbantartást, a zsandár meg bekaphassa.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8087) Somatom válasza #27070592 (#8085) üzenetére


Somatom
veterán

A hétfői felrakós parkolóig sem jutottam el költés nélkül. Előtte, a lerakónál volt egy bót. 86 Erzsi és még csak péntek van. De, annyi sok fincsi volt abban a bótban és én éhes voltam!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8088) HoTaZo válasza Somatom (#8084) üzenetére


HoTaZo
addikt

Merre vagy? Ha jól jön össze, akkor Strasbourg környékére érek holnap.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8089) Somatom válasza HoTaZo (#8088) üzenetére


Somatom
veterán

Sokkal délebbre.
45.67526, 4.96436
https://maps.app.goo.gl/WFZcd
Mions, Lyon mellett.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8090) HoTaZo válasza Somatom (#8089) üzenetére


HoTaZo
addikt

S ott, a fák árnyékában tálaltál helyet? :DDD
Sajnos, az nekem messze lesz. Fauverney-be megyek hétfőn.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8091) Somatom válasza HoTaZo (#8090) üzenetére


Somatom
veterán

Igen. Jobbra tőlem a felrakóm kapuja.
Akkor most sem tudunk találkozni. Szomorrrú

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8092) HoTaZo válasza Somatom (#8091) üzenetére


HoTaZo
addikt

Kérjél felrakót Novillarsból, a papirgyárból. :D Biztos szállíttatnak németbe vagy Svájcba is.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8093) HoTaZo válasza Somatom (#8091) üzenetére


HoTaZo
addikt

Hát, Karlsruhe előttig jutottam. Stauland nem hazudtolja meg magát.
Valami ünnepnapjuk van és a 8-ason sokan voltak. Munkálatoknál meg tudjuk, hogy ez mit eredményez. :(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8094) Somatom válasza HoTaZo (#8093) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, az a szakasz különösen rizikós. Főleg a pforzheimi két sávra szűkülős völgy miatt. Találtál normális parkolót, vagy csak fapadosat?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8095) HoTaZo válasza Somatom (#8094) üzenetére


HoTaZo
addikt

A pforzheimi kútnál vagyok pontosabban.
Egy román balhézott két furgonos, magyar kollégával, akik "zavarták, hogy nyitott pót ajtónál tudjon főzni bent. Ők, mikor odaértem be tudtak állni egy épp felszabaduló helyre ketten, így én kerültem a helyükre a román mögé. Velem már nem tudott kötözködni. Mondtam neki, hogy vagy előrébb megy egy métert vagy kinyitja a másik ajtószárnyat.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8096) Somatom válasza HoTaZo (#8095) üzenetére


Somatom
veterán

Mázlid volt, hogy befértél. Ott a legritkább esetben van hely.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8097) HoTaZo válasza Somatom (#8096) üzenetére


HoTaZo
addikt

Igen, eléggé "felkapott" hely. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8098) Zolás


Zolás
addikt

Ilyen sem volt még.
Nem tudok kimenni a kikötőből, mert sztrájk van. Itt ülök Dönkerbe, már fél órája, nem jutok ki. Ma három helyen kellene rakodnom.
Kezd a tököm tele lenni a hülyeséggel.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8099) ALgore2 válasza Zolás (#8098) üzenetére


ALgore2
tag

Részvétem...
Több, mint 10 éve ezért is hagytam ott az angol pályát, mert a néhai Seafrancenál mindig sztrájk volt!
A legdurvább eset az volt, amikor ~8 órán át vártuk Calais előtt a nyílt vízen, hogy beengedjék a megboldogult "lószállított"! Csodálatos volt!

(#8100) HoTaZo válasza Zolás (#8098) üzenetére


HoTaZo
addikt

Lehet, hogy még a szerencsésebbek közé tartozol, mert akiket a pályán kialakított parkoló zónákban helyeztek el azoknak igencsak oda kell figyelniük a felmászókra. Rádióban mondták. Ez a sztrájk egy jelzés, hogy mire lehet majd számítani a Brexit után.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.