Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) zsid válasza #27070592 (#8199) üzenetére


zsid
senior tag

Az USA 50 államában azért elég egységes a gazdasági helyzet,valszeg nincs a különböző államok között 2-3-4szeres fizetés és fuvardíj különbség. A mi uniónk sem lenne rossz, ha a keleti régió a gazdasági felzárkózáson és a jövedelmi olló csökkentésén fáradozna..

fesii:

Egyrészt vicc hogy milyen pénzekért dolgoztat némelyik cég. Másrészt azt valahogy senki nem vizsgálja hogy ugyanazért a munkáért miért kap egy x rendszamos 2euro/km egy y rendszamos 1,4-et. Harmadrészt hiába kapnák meg holnaptól a 2-őt keleti suttyo banda cégek zsebre tennék

Persze, hogy nem vizsgálják mivel ez alapjában véve gazdaságélénkítés - igaz nem itt hanem ott. Ha a keletiek is "direktben" kapnák a fuvarokat nem 2-3-5 közvetítőn keresztül akkor.. Egyszer régen sikerült fél füllel végighallgatnom egy ajánlattételt és fuvarvállalást. A megbízó a néhány telefonért és az emailezésért 50%-ot rakott zsebre - Magyarországon, belföldön.
A fuvarozásban túl sok a felesleges, közbeeső éhes száj.. Ezzel tisztában vannak nyugaton is, de amíg az ő "kereskedőik/üzletkötőik" tesznek zsebre némi irodai munkával kilométerenként 30-60 centet ( és itt az eszközök bekerülési költsége kevesebb, mint kilométerenként 0,00001 cent ) addig pont leszarják. Egyszerűbb hagyni a rendszert termelni és a többiekre mutogatni.

A mostani szociális szabályozás egy rakat szar. Semmi komoly változás, ugyanaz a hányás mint régen csak más színű papírba van csomagolva. Ez a szabályozás nem a szakmaiságról, érdek képviseletről vagy bármi fuvarozáshoz köthető dologról szól.. valami hülye kitalálta és végigverte az európai parlamenten. Egy olyan, akinek életében nem volt semmi köze a fuvarozáshoz...

<tRucKdriFteR>

(#8202) HoTaZo válasza zsid (#8201) üzenetére


HoTaZo
addikt

"Ha a keletiek is "direktben" kapnák a fuvarokat nem 2-3-5 közvetítőn keresztül akkor.."
Erre volt egy tipikus fuvarom egyszer. Svájcból vittünk 7 autóval Olaszo.-ba cuccot. Mivel csináltam már fuvarszervezést, nagyjából tudom, hogy miként megy. Svájci cég felhívja a fuvarozóját, hogy ennyi és ennyi cucc van, matekozz, küldjél autót. Rakodás szerda, csütörtök, lerakás hétfő. Fuvaros vakarja kicsit a fejét, mert tudja, hogy a saját emberei nem fognak kint hétvégézni. Felhívja a német kapcsolatát, akinek már autónként 100€ kevesebb megy, az meg szintén nem fogja tudni elküldeni a sajátjait, tehát felteszi a Timóra, mínusz 50-100€/autóként. Mindkettő, ½-½ óra telefonnal megkereste a napját, a mi Timolovagjaink meg örülnek, hogy milyen fasza melót kaptak. Mi meg örülhettünk, hogy szombaton még beengedtek tojni bennünket, tusoló nuku, azt a tűzoltó csapnál oldhattuk meg.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8203) Freiherr


Freiherr
őstag

Egyszer 6 kabotázst nyomtam zsinórban Franciaországban, 13 napig nem léptem ki az országból.
Zsír volt, normális közlekedés, normális emberek, normális parkolók, ez kell a dolgozónak.

XXX

(#8204) HoTaZo válasza Freiherr (#8203) üzenetére


HoTaZo
addikt

Irigyellek. :)
Mondtam már a vezénylőmnek, hogy csinálhatna nekem egy kis francia körkirándulást, de állítólag szarok a fuvardíjak. :(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8205) Somatom válasza HoTaZo (#8204) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudtam hétközben bevásárolni. Wörth -ben fogok hétvégézni. Azon gondolkodom, hogy traktorban átugrok franciába bevásárolni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8206) Freiherr válasza HoTaZo (#8204) üzenetére


Freiherr
őstag

Én sem vágytam máshova.:)
Michelin volt, az mindig jól fizet, meg kényelmes is a meló.

XXX

(#8207) HoTaZo válasza Somatom (#8205) üzenetére


HoTaZo
addikt

Hiba lenne kihagyni! :DDD ;]
Ha nincs Boursin, akkor vegyél Tartare-t, ugyanaz. ;)
Én most olaszban költöttem. Múltkor vettem anyós szülinapjára díszdobozos 6x½kg táj jellegzetes tésztát 10€-ért. Most ugyanott 3x7,5dl bio olivaolajat 25€-ért. Reggel még visszamentem, akkor meg két 3 palackos vörös és fehérbor csábított el. Doboza 11€ volt. [kép]
Most spanyolban vagyok, ez is veszélyes terep. :D

(#8206) Freiherr: Köszi az infót! :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8208) Somatom válasza HoTaZo (#8207) üzenetére


Somatom
veterán

Nem biztos, hogy összejön. Megláttam a hétfői melómat. Pforzheim utánra kell mennem. Ha nem állok át szombaton, akkor hétfő reggel csúnyán be fogom szopni a stau -t.
Bárcsak én is spanyolban lehetnék!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8209) HoTaZo válasza Somatom (#8208) üzenetére


HoTaZo
addikt

Hát, majd csúszik az a meló, küldenek mást helyetted! :D

Megint mennél vadmacskát idomítani? :DD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8210) Somatom válasza HoTaZo (#8209) üzenetére


Somatom
veterán

Szerdán megyek haza és ha hétfőn megúsztatom magam, akkor szerdáig kergethetem az időt.

Igen, jó lenne macskázni. Meg, egyébként is imádok ott lenni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8211) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Még egy jól kezdődő hét. Reggel 45perc a lerakókig, utána 45perc a lerakókig, majd műszazárás, holnap reggeli rakodás. Cégnél fürdés, nagyon normális klotyó, bolt 100m-re.
Megyek is megnézem, mi hiányzik. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8212) Vmf


Vmf
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis infòra lenne szüksègem!

Nyerges vontatóval haza lehet menni (hètvègère vagy esetenkènt több napra)a saját ingatlanának kapubejàròjába àllva annak ellenère, hogy az utca teljes hosszàra tehergèpkocsival behajtani tilos kivève cèlforgalom tábla van kitève?

A màsik kèrdèsem ez a bizonyos rendelkezèsre àllàsi idő!

Tètelezzük fel a 15 òràs munkaidőmből maradt mèg 1 óra amit még fordíthatok vezetèsre, de kompozni kell 1 órát ami ugye nem pihenő se nem munkaidő!
Ilyenkor mire kell állítani a tachográfot ès mehet-e az említett 1 óra vezetès kompozás után?

(#8213) Zolás válasza Vmf (#8212) üzenetére


Zolás
addikt

Elméletileg igen, kell kérned a főnöködtől egy otthon parkolási engedélyt, azzal célforgalomba leszel.
Második kérdésedre, elvileg nem a válasz, mert olyan komppal nem oszthatod a pihenőidődet amin nem kapsz kabint. Így nem is használhatod azt az egy órás vezetést.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8214) Freiherr válasza Vmf (#8212) üzenetére


Freiherr
őstag

Van külön menüpont " komp/vasút ", arra állítsd.
Első kérdés miatt kérdezd meg az önkormányzatot, mert sok településen tiltják a parkolást 7.5 felett, ez független a KRESZ- től, mit mutat a tábla.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#8215) fesii válasza Vmf (#8212) üzenetére


fesii
aktív tag

Sztem ezt neked kellene érezned hogy valakit zavarni fog-e. Én pl általában estefelé értem haza reggelre elmentem nem járattam fél órákat stb... de pl a Csikos táblámat hátul kikelett tolljam mert ugye rádállnak mer ő nem sétál plussz 5métert. Végül inkább úgy döntöttem sétálok +250metert az intersparig. :) (7,5 tiltás szombathely)
Kolega falusi ő szólt a polgármesternek hogy neki hétvégére illetve néha este kell a hivatal parkoloja :D
Harmadik kolega meg kicsit megerősítette az árok szélét és lehuzodva úgy áll.
Sztem ez teljesen szomszéd utca város lakók kérdése.

(#8216) Vmf válasza Zolás (#8213) üzenetére


Vmf
csendes tag

Elméletileg igen, kell kérned a főnöködtől egy otthon parkolási engedélyt, azzal célforgalomba leszel.

Tudsz valamilyen paragrafust, vagy valami jogi pontot amire hivatkozhatok?

(#8217) Somatom


Somatom
veterán

Kimerre? Most Stuttgart fölött dekkolok a 81 -esen (tegnap elfogyott az időm). Holnap bevásárolok Sinsheim -ben, aztán felgurulok Dortmund mellé, Herten -be. Vagy, annak a közelében, vmi kultúrált, hétvégézős helyre.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8218) HoTaZo válasza Somatom (#8217) üzenetére


HoTaZo
addikt

Itthon, évjáratnak megfelelő itókával.
Meg persze család s jó hangulat. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8219) Somatom válasza HoTaZo (#8218) üzenetére


Somatom
veterán

Otthon húsvétozni nem ér. :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8220) HoTaZo válasza Somatom (#8219) üzenetére


HoTaZo
addikt

Tavaly kint voltam, most sem a húsvét miatt maradtam itthon. ;)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8221) Freiherr válasza HoTaZo (#8218) üzenetére


Freiherr
őstag

Ez hatalmas. :D
Én is itthon tolom német búzasör+ bikavér kombóval.

XXX

(#8222) HoTaZo válasza Freiherr (#8221) üzenetére


HoTaZo
addikt

Sörre bor? Bármikor! :D

Múlt héten Marseille-ben raktam le, ott is éjszakáztam. Nem volt kérdéses, hogy mit hozok az ottani boltból. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8223) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

úgynézki 1.től új munka után kell néznem.
Belföldeztem 3,5 évet nyergesen, elöttl volt egy fél év nemzetközi is.
Tud valaki valami hetelős nemzetközi munkát vagy valami normális belföldest? Székesfehérvárhoz közel!
Ahol jelenleg vagyok nagyon jó volt a pénz, de vért kellet érte sokszor izzadni, inkább keresek kevesebbet de nem szeretnék magamból idegroncsot csinálni.
Akár 4kéz is érdekelhet.

(#8224) HoTaZo válasza Intruder A 6 (#8223) üzenetére


HoTaZo
addikt

Van egy fuvarunk Veszprémből Svájcba, hétfő délelőtt, kora délutáni rakodással, szerdán le és felrakás ugyanazon a helyen (göngyöleg ki, áru vissza), csütörtökön lerakás. Veszprém környéki embert keresnek állandóra. Autó ott marad (elméletileg). Irányítás Egerből.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8225) Somatom válasza HoTaZo (#8224) üzenetére


Somatom
veterán

Hol a hiba? Kevés a lóvé, vagy szar az autó? ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8226) HoTaZo válasza Somatom (#8225) üzenetére


HoTaZo
addikt

Ha arra utal a kérdésed, hogy miért kell rá embert keresni, akkor annyit tudok mondani, hogy nemrég* szerezték ezt a melót és Gyálról járunk le üresen Veszprémbe, van hogy vissza is. Az egyik kolléga feldobta, hogy ha megkapja a 450k-t, akkor szívesen viszi minden héten, nem adnak annyit. Nem tudom, hogy mennyit tudnak adni. Az autó EEV-s Volvo 600k-s feletti futott km-rel.
Néha várni kell a veszprémi fel vagy lerakásánál, de a svájci az pik-pakk. Vámolások is gyorsak.
Most is pont ezt a kört futom, csak a Húsvét miatt elcsúszva egy nappal.

*Amikor kérdeztem tőletek a wolfurti- St Margreten-i vámolásos dolgot, akkor csináltam az első kört.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8227) Somatom válasza HoTaZo (#8226) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól értem, akkor minden pént, szomb, vas otthon. Arra reális lenne a 450. Bár, én már kicsit elszoktam a hazai viszonyoktól. Nálunk 400-500 -e Km körül cserélik az autókat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8228) Freiherr válasza HoTaZo (#8226) üzenetére


Freiherr
őstag

Szerintem ez brutál jó meló, én simán bevállalnám állandóra is 400- ért, gyak. 18 napot melózol érte havonta egy kényelmes körfuvarban.

XXX

(#8229) HoTaZo válasza Freiherr (#8228) üzenetére


HoTaZo
addikt

Helybélinek jó lehet. Most mondja kolléga, hogy 400-at mondtak egy jelentkezőnek.

Somatom: Erre olyat kapna, amiben csak 4-500 van, amivel nem lehet gondja a svájciaknál se.
Mi öten nemzetközisek kaptunk újat, amiket leadtunk, azokban vannak 4-5-600k.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8230) Somatom válasza Freiherr (#8228) üzenetére


Somatom
veterán

Kinek, mi fekszik jobban. Nekem jobban bejön a 2/2.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8231) HoTaZo válasza Somatom (#8230) üzenetére


HoTaZo
addikt

Én 1/2-ben gondolkodok, csak a cégek megfelelő hozzáállását hiányolom hozzá.
:D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8232) Somatom válasza HoTaZo (#8231) üzenetére


Somatom
veterán

Amekkora sofőrhiány van, sztem találnál ilyen céget. Csak az a bibi, hogy ennyi melóért nem fizetnek annyit, amiből meg lehetne élni. A 2/2 -ből már el lehet éldegélni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8233) HoTaZo válasza Somatom (#8232) üzenetére


HoTaZo
addikt

Hát, ez az a hozzáállás, amit hiányolok a cégeknél. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8234) Somatom válasza HoTaZo (#8233) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhh, vagy úgy! Ne legyél kishitű! Lehet, hogy találsz olyan céget, amelyiknél egy hetet sem kell melózni, csak utalják a lóvét. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8235) HoTaZo válasza Somatom (#8234) üzenetére


HoTaZo
addikt

Lásd Harcosok klubja. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8236) Zolás válasza Somatom (#8234) üzenetére


Zolás
addikt

Egy ilyen engem is érdekelne.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8237) Somatom válasza Zolás (#8236) üzenetére


Somatom
veterán

Síma ügy. Először bevállalsz egy rutin műtétet, aminél eltávolítják néhány szervedet, amik zavarnának az új munkádban. Ha már pofátlan, szemtelen és gerinctelen vagy, akkor irány a politikusi pálya és dől a lé meló nélkül.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8238) Freiherr válasza Somatom (#8230) üzenetére


Freiherr
őstag

Én is 2/2-ben nyomom , de egy hét után már unom magam itthon, 2/1- ben meg, ami a legjobb nekem, nincs saját autó. Szóval egy helyi vagánynak ez igenis jó meló.

XXX

(#8239) Somatom válasza Freiherr (#8238) üzenetére


Somatom
veterán

Egy helyi vagány sosem unatkozik otthon, amikor ezer csoda van a világban, amit látni, érezni, átélni kell és ehhez csak egyszer élünk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8240) KAMELOT


KAMELOT
titán

Én 3/1 v 4/1 járok. Jelenleg egy gyönyörű SCANIA R450. Megszerettem ezt a kocsit! Jelenleg Ratingen pihenkélek. Vasárnap este 7-kor rakodás. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8241) Somatom válasza KAMELOT (#8240) üzenetére


Somatom
veterán

A főnök most nem engedte, hogy hathetezzek, úgyhogy kétszer háromhetezek. Vagyis, két 3/1 -et csinálok, de nagyon nem jön be. Nekem kevés az egy hét pihi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8242) KAMELOT válasza Somatom (#8241) üzenetére


KAMELOT
titán

Kinek hogy. Nekem 1h pont elég. Szívesen járnék mindig ugyan azzal a kamionnal. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8243) Somatom válasza KAMELOT (#8242) üzenetére


Somatom
veterán

Szerencsére, a 2/2 -ben erre van lehetőség, mivel egymást váltjuk. Csak a ráhúzásnál kell másik autóra ülnöm.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8244) KAMELOT válasza Somatom (#8243) üzenetére


KAMELOT
titán

Ott ahol megoldható okés. Rudinál most van munka. Lehet menni 2/1 v 2/2. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8245) Somatom válasza KAMELOT (#8244) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értelek. A 2/2 matematikailag adja annak a lehetőségét, hogy mindíg ugyanarra az autóra ülj vissza és ugyanaz legyen a váltód.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8246) HoTaZo válasza KAMELOT (#8242) üzenetére


HoTaZo
addikt

Nálunk járműgazda rendszer van. Igaz, lehúzok 2 hetet akkor csak a hétvége van, de ha otthon maradok egy hetet, akkor se adják másnak. Meg is bolondulnék, annyi átpakolástól.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8247) KAMELOT válasza HoTaZo (#8246) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt is van ilyenre lehetőség csak úgy 3-4 hetente haza lehet menni 2-3 napra. Állandóan menni kell.
Pont a rakodás végett szoktam kérni, hogy maradhassak tovább. Majd köv. megyek 5-6 hétre. :)

Somatom: persze ez okés csak keresni is akarnak a sofőrök, azért van 3/1 beosztás.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8248) KAMELOT válasza HoTaZo (#8246) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja és addig a kamion áll, mert az elég sok kiesés?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8249) HoTaZo válasza KAMELOT (#8248) üzenetére


HoTaZo
addikt

Mindkét telephelyünkön áll egy csomó autó. Eggyel több vagy kevesebb, már nem számít, úgyse lenne rá ember. De az irodába kell a stabil létszám...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8250) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Kamionokhoz sajnos semmi közöm, de hátha itt kapok választ azoktól, akik arra járnak:
Szerbiába kéne nekem mobilnet, vajon hol kaphatok az A1 (E75) mentén? Melyik kútnál és milyet lehet/érdemes venni?

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.