Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) HoTaZo válasza KAMELOT (#9400) üzenetére


HoTaZo
őstag

Majd kiderül ott, én már nem izgatom magam, csak a hazamenetelen. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9402) KAMELOT válasza HoTaZo (#9401) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért izgulsz amikor mész haza? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9403) HoTaZo válasza KAMELOT (#9402) üzenetére


HoTaZo
őstag

Jajj, te kis gonosz! :D
Amíg a telephelyen le nem rakom az autót, nehogy még kitaláljanak valamit, vagy ne kelljen pár órára a telephelytől töltenem az éjszakát.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9404) Somatom válasza HoTaZo (#9403) üzenetére


Somatom
veterán

Múltkor azzal kóstolgatott az irányítóm hazamenős napon, hogy ha nem nyomom neki, akkor ne is a telephelyre menjek, hanem a lerakóra. Kérdeztem, hogy ezt miként kívánja elérni, ha a kormány előttem van, előtte meg csak egy monitor? Letette a telefont. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9405) KAMELOT válasza HoTaZo (#9403) üzenetére


KAMELOT
titán

Jaj! Ezt nem tudtam, hogy ilyen kellemes ember az irányítód. :)
Nálunk, mindig pénteken van a csere. Ez a legjobb!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9406) HoTaZo válasza Somatom (#9404) üzenetére


HoTaZo
őstag

:C
Én arra gondoltam, hogy ha nem futja ki az időmből, akkor kénytelen vagyok megállni az úton. Túlvészelést nem fogok produkálni, max ½ órát, ha a telephelyet kell elérni. 1-1½ óra már bosszantana. De volt olyanom is, hogy beértem a telephelyre, csak olyan fáradt voltam, hogy inkább a kamionban aludtam. Vagy pl. a bécsi Slayer után nem akartam zavarni családot, barátot pár órás ott alvással, inkább lementem a kis saját fűthető hálófülkémhez. Többiek lestek, hogy mit keresek ott harci díszben szabadnapomon, de megértették.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9407) Somatom válasza HoTaZo (#9406) üzenetére


Somatom
veterán

Nálunk ez gusztustalankodás az irányítóktól. Az elmélet az, hogy szerdán bemegyünk rakottan, amit a váltónk visz tovább. Mivel mindenki igyekszik haza, ezért szerdára szopatós melókat adnak (kivéve a csókosoknak), mert a sofőr úgyis igyekezni fog. Nálam ott hasal el ez a matek, hogy én csak csütörtök délelőtt indulok haza, ergo mindegy, hogy mikor érek be szerdán. Ha kedden azt látom, hogy hosszút kapok szerdára, akkor már veszem is vissza a gázt. Ha a váltóm este hét helyett, csak 10 -kor tud elindulni a határra, azzal borítom a csütörtöki tervüket. Na, ezért pampogott az irányítóm. Én meg monndtam, hogy ha szeretné, hogy korán átadjam az autót, akkor szerdára adjon rövid túrát. Persze, ez nem tetszett neki.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9408) HoTaZo válasza Somatom (#9407) üzenetére


HoTaZo
őstag

Jogos. Mármint a részedről. Gondolom, robban a burája, amikor nyugodt hangon tálalod ezeket neki. :D
Mióta elment a régi vezénylőnk és a főnök fia vette át a vezénylést, azóta nincs sok gondom. Az öregek dobozzal járnak, szenved velük, én megoldom a gondokat. Első napján üvöltött egyet, kérdeztem tőle nyugodtan, hogy ez szerinte megoldja-e a problémát (késésben voltam), de megoldottam. Azóta békesség, ökörködés van. Igaz, hogy sokat segít, hogy egy zenét hallgatunk, sőt ő játszik is, a Shapat Terror dobosa. Kicsit őrült, lökött fickó, mindenért robban, de én tudom kezelni. Így nincs szívatás, úgy se lenne, mert nem hagynám. Kértem, hogy a hangsúlyra ügyeljen. Megteszi. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9409) Somatom válasza HoTaZo (#9408) üzenetére


Somatom
veterán

Nekünk olyanokat mond, hogy az ember önkéntelenül is elröhögi magát. Pl. emelt, dühös hangon azt mondja, hogy krucifix. Meg azt, hogy man, oh man, oh man, ami úgy hangzik, hogy manó, manó, manó. Persze, hogy erre kiröhögöm. :)
Amikor dühös, akkor direkt feszítem a húrt. Pl. felhív:
-Te most mit csinálsz ott?
-Most épp veled telefonálok.
Az ilyesmi megalapozza a további jó hangulatot. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9410) HoTaZo válasza Somatom (#9409) üzenetére


HoTaZo
őstag

:D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9411) KAMELOT válasza Somatom (#9409) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez igen jó :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9412) HoTaZo válasza KAMELOT (#9400) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát nem. Menjek szedessem le a kábeleket és jöjjek vissza. Csak az odaút 500km, onnan az utolsó lerakó 170km-re van. Főnök már őrjöng éhgyomorra...
Nekem csak annyiban szar, hogy a járdán állok. Remélem, megértő lesz a rendőr, ha erre téved.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9413) Somatom válasza HoTaZo (#9412) üzenetére


Somatom
veterán

-Főnök! Ez egy szakma, amit úgy hívnak, hogy logisztika. Hasznos lenne felvenned valakit, aki ért az ilyesmihez. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9414) KAMELOT válasza HoTaZo (#9412) üzenetére


KAMELOT
titán

Mekkora baromság ennyit feleslegesen menni.

Most reggel Párizs.... 10km jövök 1 órája. :D

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9415) HoTaZo válasza Somatom (#9413) üzenetére


HoTaZo
őstag

& KAMELOT

Megoldódott, csak leszedték, leszedtük az előtte lévő árut, így hozzá lehetett férni. Megizzasztott, de lerakva. :D Még kapok is egy kis kiegészítést is érte. :)
Beszélt a főnök a megrendelővel, az meg a címzettel, így elszánták magukat.
De azt az anyázást, amit eleresztett a főnök (fia) hallani kellett! Persze nem rám, hanem a lerakóra.
Nem neki való ez a meló, egyszer még elviszi a mentő.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9416) Somatom válasza HoTaZo (#9415) üzenetére


Somatom
veterán

Évtizedekig voltam "szellemi szabadfoglalkozású". Pár éve már alkalmazott vagyok, de még mindíg baromira élvezem, hogy az én feladatom a probléma közlése, nem a megoldása és hogy van olyan tervezhető szabadidőm, amiben senki sem zargathat munka ügyben.
A volt főnökömnek mondtam, amikor rám akarta zúdítani a nyűgjeit, hogy a sofőr nyűgje a vezetés, a vállalkozóé meg az idegeskedés. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9417) HoTaZo válasza Somatom (#9416) üzenetére


HoTaZo
őstag

:)) :C

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9418) KAMELOT válasza HoTaZo (#9415) üzenetére


KAMELOT
titán

Totál felesleges idegeskedni. Engemet legjobban a dugó fáraszt le pszichikailag. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9419) HoTaZo válasza KAMELOT (#9418) üzenetére


HoTaZo
őstag

Engem már az se, 3½órákat szoktam menni, így van tartalékom. Ha meg állunk, akkor elokapom a kockámat és tekergetem.
Kb. fél éve voltam a dokinál, hogy könnyen robbanok és már engem zavar. Adott rá Valeriánát meg Milgammát. De mondta, hogy ez inkább placebo. Nekem bevált. Azóta sokkal nyugisabb vagyok.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9420) KAMELOT válasza HoTaZo (#9419) üzenetére


KAMELOT
titán

Nagyon nyugodt ember vagyok. Acélból vannak az idegek. :) csak ez a dugó... Miért állunk? Mert nem tudnak vezetni :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9421) Somatom válasza KAMELOT (#9420) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem mindíg előnyös. Ha ideges vagy, akkor felmegy a pumpa, elszorul a gyomor. Én teljesen nyugodtan viselem a dugót. Ahogy megállok a sor végén, már nyitom is a hűtőt. Meg is látszik rajtam, hogy staulandban dolgozom és ez nem jó. :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9422) Mcrazy válasza Somatom (#9421) üzenetére


Mcrazy
őstag

Te hirtelen fojtod el még csírájában az ideget valami finomsággal. Ezt ismerem én is. :D

Üdv: Mcrazy

(#9423) chop


chop
őstag

Engem csak estenkent kezd el verni az ideg, amikor mar megint fogalmam sincs, hogy hol a tokombe tudom lerakni a jarganyt...meg hat a vasarlas.

Csutortokon mar megyek is haza, hamar lement ez a majdnem 3 het. Kesobb meg gondolom meg gyorsabb lesz. Amugy birnek joval tobbet is, egyaltalan nem mondanam, hogy a hataron lennek vagy ilyesmi, csak ugye fogyoban vannak a keszletek...nem pakoltam optimalisan, na, d majd legkozelebb!

[ Szerkesztve ]

(#9424) Somatom válasza chop (#9423) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem később inkább lassul az idő, mert egyre több dolog válik uncsi rutinná.
Én úgy szoktam csinálni a megállást, hogy ha már necces az idő és reménytelennek tűnik a helyzet, akkor leborítok egy alsóbbrendű útra és keresek egy industrial (Gewerbegebiet) zónát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9425) HoTaZo válasza chop (#9423) üzenetére


HoTaZo
őstag

Staulandban du. 4; ½5 parkoló, főleg mostantól.

Konzerv mindig kisegít.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9426) Somatom válasza HoTaZo (#9425) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, nálunk ezek ismeretlen időpontok a megállásra. Hétvégén lezavarnak a hétfői lerakóra. Ha ott reggel 6 -kor kezdek, akkor este 9 -ig van munkaidőm. Nem állhatok meg fél 5 -kor. Ráadásul úgy adják a melót, hogy a végére a hosszú fuvart, hogy lehessen menni, amíg van időnk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9427) chop válasza Somatom (#9424) üzenetére


chop
őstag

Igen, vegso elkeseredesemben mar en is probalkoztam ezzel, a vege egy kukoricas melletti megallo lett. 8 percem maradt aznap.

Termeszetesen nem volt esemenytelen az eddigi idoszak, de szerencsere megusztam a nagyobb problemakat, most pedig a melegebb helyzetekbol szemezgetnek.

- Franciaorszag, tereles, kis faluban elottem utlezaras. Mondom, az fasza. Elindultam balra, volgybe le, dombra fel es ekkor volt ez az ominozus kukoricas tortenet, ugyanis fel 9-re ertem a palyara, addigra meg mar alig volt hely, ketszer is ugy jartam, hogy a palyan megeloztek, kiment a csavo elottem es befoglalta az utolso helyet...lementem a ceghez, hogy majd ott alszok, de az egy kurva zsakutca volt es vegul fel km-t kellett tolatnom, hogy kimasszak onnan. Vegul egy kis faluban, a kukoricas mellett, egy fa alatt tudtam ledobni a cuccot. Rohadt hosszu este volt.

- Hollandia, a navi bevitt egy kurva keskeny utra (amikor rafordultam, mar ereztem, hogy baj lesz), megprobaltam ipszilozni, remenytelen, szoval mentem vagy 20 km-t, mire vissza birtam menni a foutra.

- Nemetorszag, 45-os piheno: beallnek a halszalkaba, a szelen volt mar csak hely, a vontato jobb oldalat kicsit rahuztam a padkara, mert nem fertem el, abban a pillanatban megsullyedt az egesz es csak a diffizarnak koszonhetoen tudtam kijonni. Hulye voltam? Nagyon.

Kalandos egy elet ez.

(#9428) HoTaZo válasza Somatom (#9426) üzenetére


HoTaZo
őstag

Jó, de te jobban ismered Staulandot, mint a tenyered.
Én azért indulok hajnali 4-5 kor, hogy legyen okom időben megállni. De persze, a te munkád más. Nekem is előfordul, hogy estig kell mennem, de megpróbálom elkerülni. Most már olaszban is egyre inkább az 5 órás megállás kezd kialakulni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9429) KAMELOT válasza chop (#9427) üzenetére


KAMELOT
titán

Mindig próbálj előre számolni. Ha tudod később fogsz leállni automatikusan egy B terv legyen IZ. Ott mindig van hely és nem bánt senki.
Nagyon hasznos a Google maps!!!!
Pont az ilyen meleg helyzetek elkerülése végett jobb IZ menni.
Jobb 3 hétre bepakolni, mert ha nem úgy jön ki akkor nem tudsz megállni vásárolni. Üzleteket keresni meg idővesztés. Ha 3-4 hétre megyek üzletben meg sem állok.
Ami olyan otthon megveszem a többit meg az osztrák AGM üzletben, mivel ott kamionnal meg lehet állni. Rohadt olcsó minden és minőségi. Máshol nem vásárolok.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9430) Somatom válasza KAMELOT (#9429) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem ezt a közért parádat. Legrosszabb esetben szombat reggel bevásárolok, mielőtt megállok 45 -ösre. Ha másképp nem megy, akkor a parkolóban szétakasztok és elmegyek a vontatóval vásárolni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9431) KAMELOT válasza Somatom (#9430) üzenetére


KAMELOT
titán

Hétvégén nincs is gond ezzel. Nem parázok, csak a saját időmet spórolom.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9432) Somatom válasza KAMELOT (#9431) üzenetére


Somatom
veterán

Én úgy spórolok, hogy pénteken az utolsó rakodás után azonnal megállok, nem állok bele a délutáni forgalomba. Éjszaka/hajnalban megindulok, a lerakó körül bevásárolok és ha reggel 9 -ig megállok, akkor hétfő reggel 6 -ig megvan a 45 -ösöm. Persze, ezt felülírhatják az olyan extra opciók, mint a wernecki Hof, ahol az Aldi mellett ott a sült csülökfészek. Oda el kell jutni még pénteken.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9433) KAMELOT válasza Somatom (#9432) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálam ilyen fix helyek nincsenek és időpontok sem. Múltkor szombat este 19.30 értem a lerakó elé, majd hétfőn reggel 6-kor kirakodás. Minden hétvégén máshol vagyok.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9434) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Ma Steinhagenben, a Hörmanntól nem messzi boltban volt kellemes meglepetésem, el is csábultam: [kép]

Somatom: Van németben is Boursin: [kép]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9435) Somatom válasza HoTaZo (#9434) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt ismerem, szoktam venni, de semmi köze a Boursin -hez. Ez fűszeres vajkrém.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9436) fesii


fesii
aktív tag

Jó estét az uraknak.
Bedobnék egy [cikket] amiből születhet pár hozzászólás.
Az én rövid véleményem az, hogy nonszensz hogy valaki elmegy nyugatra és folyamatos nyugati munkákkal éppen egy picit keres többet mint egy magyar cégnél ahol esetleg oda vissza járnak. Közben a nyugati fizu pótlékok stb közelébe sem ér.
Másrészt hiába mondaná azt Magyarország hogy oké mi is be tartunk minden nyugati “szabályt” egy nyugati speditortol sose kap egy magyar cég normális km díjat akkor sem ha tényleg minden csapból az folyna, hogy oké betartjuk mi is a szabályokat.
A harmadik dolog az amit autoszallitásban is van nyilván ,hogy az Audinak nem egy magyar cég a fő fuvaroztatòja hanem egy osztrák.
Nemetben ez elképzelhetetlen lenne hogy mondjuk a Rastatti Merci gyárnak akár magyar akar francia tökmindegy milyen főspedirrel álljanak szerződésben.
Így telefononrol írva röviden ennyi. :)
Ti hogy látjátok ezt?

(#9437) HoTaZo válasza Somatom (#9435) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ránézésre olyannak tűnt. :(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#9438) KAMELOT válasza fesii (#9436) üzenetére


KAMELOT
titán

Mennyi az, hogy éppen többet keresel nyugaton mint otthon? Milyen munka az pontosan?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9439) Somatom válasza KAMELOT (#9438) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. az enyém.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9440) chop válasza Somatom (#9439) üzenetére


chop
őstag

De te 2 het alatt csinalod meg azt a dellat, amiert egy belfoldes itthon 4 hetet vagy meg tobbet tol.

(#9441) Somatom válasza chop (#9440) üzenetére


Somatom
veterán

Nem pont erről van szó?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9442) KAMELOT válasza Somatom (#9439) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt tudjuk, de konkrétan rá vagyok kíváncsi, mert az a ''éppen" inkább "jóval több".
Nálunk SK belföldön 4 hét 1200-1400€.
Te németben 1400€/2 hét.
Annak ellenére, hogy kint jobban lehet keresni otthon dolgoznak
1. Van család
2. Hétvégén otthon

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9443) Somatom válasza KAMELOT (#9442) üzenetére


Somatom
veterán

Én a nyugati cégnél nemzetközizést hasonlítanám a Magyar cégnél nemzetközizéssel. A belföld az teljesen más kategória.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9444) chop válasza Somatom (#9441) üzenetére


chop
őstag

Azt irja, hogy folyamatos nyugati munkakkal. Ha te egy honapban csak 2 hetet melozol, akkor azt nem lehet osszevetni azzal, ha valaki allandoan nyomja az ipart.

Ha magyar cegnel nemzetkozi, akkor pl. a Wabinal 4 hetre megvan a 600-650 (Rudinal sztem tobb, de ok tobbet is mennek), mig egy osztraknal 2 800 + 13-14. havi.

Ez egyaltalan nem "eppen" tobb. Nekem akkor erne meg kimenni, ha meg tudom oldani, hogy ne kelljeb lakast berelnem. Mert kb. a lakber a pluszpenz.

[ Szerkesztve ]

(#9445) KAMELOT válasza chop (#9444) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha kamionban vagy egész hónapban minek lakást fizetni???
Wabi 2000€/4 hét+1 hétvége otthon
Külföld 2400-3000/4 hét+1 hétvége otthon.
A pénz attól függ mennyit dolgozol és milyen kamionon?!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9446) Somatom válasza chop (#9444) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem is van havi fixem és az akkor is ugyanannyi, ha teli hónapot melózok. Szóval, a teli hónap nem lenne a két hét duplája, hanem cirka 2400 Euró. Az nem sokkal több, mint amennyit egy hazai cégnél levő nemzetközis keres teli hónapban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9447) KAMELOT válasza Somatom (#9446) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak azt is ide kell írni, hogy míg neked a nyugdíjadba megy X összeg addig a hazai viszonylatban csak 550€. Mo-n még lehet ennél is kevesebb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9448) Somatom válasza KAMELOT (#9447) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem az én nyugdíjam is fittyfasz, mivel csak fél állásba vagyunk bejelentve. Ennél a cégnél a kéthetezés a kunszt, aztán slussz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9449) #27070592 válasza KAMELOT (#9447) üzenetére


#27070592
törölt tag

Egy ismerősöm csinálta jól, 35 évesen, ez előtt 23 évvel kapott egy jó ajánlatot Bécsből, nem is gondolkozott sokáig, ment családdal együtt. Ő már egész tűrhető osztrák nyugdíjat fog kapni, amiből - ha haza költöznek - itthon elég nyugisan éldegélhet majd.

(#9450) Somatom válasza #27070592 (#9449) üzenetére


Somatom
veterán

Ha Bécsből kapnék egy jó ajánlatot, akkor én sem gondolkodnék egy másodpercig sem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.