Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) HoTaZo válasza Somatom (#5000) üzenetére


HoTaZo
őstag

Egy kis olvasni való.
Link

- A linken elérhető tartalom Kuzma Ferenc AETR és munkaügy a gyakorlatban fuvarozóknak, szállítóknak és sofőröknek című könyvéből ered.
Kizárólag a topik olvasóinak, tájékoztató jellegű megosztás céljából.
A könyvet az aetr.hu oldalon lehet beszerezni, közvetlenül az írótól
.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5002) dlaj válasza Somatom (#5000) üzenetére


dlaj
őstag

Szerintem válts át! Munkaidőben lehet szundizni, szundiidőben nem lehet melózni! 😀

(#5003) Somatom válasza HoTaZo (#5001) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Letöltöttem, később megnézem.

dlaj:
Egy óra meló belehúzva, kártya kihúzva. Felőlem jöhet a kontroll! Sztem lesz hozzájuk pár kérdésem. Pl. az, hogy akkor most visszategyem a kártyát, és váltsak munkaidőre? Mert, ha ők nem személy, hanem sofőr minőségemben akarnak engem ellenőrizni, akkor az azt jelenti, hogy a kontroll ideje alatt nem rendelkezem szabadon az időmmel, tehát nem lehetek pihenőn, tehát be kell dugnom a kártyát, és át kell állítanom a tachográfot munkaidőre. Vagyis, megszakított pihenőt kell majd igazolniuk. Vagyis, nincs 45 -ös, tehát nem vagyok szabálytalan.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5004) HoTaZo válasza Somatom (#5003) üzenetére


HoTaZo
őstag

A dolgozó népet szolgálom! :DDD

De, akkor a gázpalackot rakd a pót dobozába, csekkolj le minden dokumentumot, takaríts ki, legyen forró kávéd (ahogy a németek isszák) a termoszban, kis német kekszek, hogy kedves mosollya megkínálhasd őket, míg szigorúan csak tájékoztató jellegű információt kérsz tőlük. ;] :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5005) Somatom válasza dlaj (#5002) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem már az is kérdéses, hogy ellenőrizhetnek-e engem sofőr minőségemben, ha a kártyám nincs a tachográfban. Olyankor ugyanis nem felelek meg az 561 "gépjárművezető" definíciójának.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5006) Somatom válasza HoTaZo (#5004) üzenetére


Somatom
veterán

Ez is egy érdekes kérdés. Mi kell ahhoz, hogy egy jármű közterületen parkoljon? Érvényes műszaki. Kopott gumival pl. nem szabad közlekedni. De, én nem közlekedek, hanem parkolok. Milyen veszélyt jelent, ha egy parkolóban kopott gumival, vagy kiégett izzóval parkolok? A parkolóban azért büntethet, ami a parkolás szabályait sérti. A közlekedéssel kapcsolatos szabálytalanságokért nem szankcionálhat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5007) HoTaZo válasza Somatom (#5006) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ehhez már sok keksz és kávé kell! :DD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5008) Somatom válasza HoTaZo (#5007) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt én másképp látom. Sztem nem kell ehhez kávé, meg keksz. Nem szükséges nekem a rendőrrel ilyesmiről beszélgetnem. Egyszerűen berakom a kártyát, és átnyomom munkaidőre. Ezt a rendőr úgy értékeli, ahogy akarja, és olyan büntetést szab ki, amilyet akar. Megteheti, hisz jogában áll. De, ez nem jelenti azt, hogy itt vége az ügynek, én meg perkálok, mint a katonatiszt. A rendőr nem atyaúristen. Áll még fölötte néhány hatóság, amelyek símán felülbírálhatják a döntését. Ráadásul, ezek a hatóságok már nincsenek ott a helyszínen. Kizárólag az ottani megállapítások, illetve az utólag csatolt dokumentumok alapján dönthetnek. A rendőr nem sok mindent mondhat, vagy csatolhat utólag. Én viszont igen. Otthon is mindíg próbáltam az előadóhoz juttatni az ügyeimet, mert nála több esélyem van, mint helyszínen a rendőrnél.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5009) HoTaZo válasza Somatom (#5008) üzenetére


HoTaZo
őstag

:C
Te is szertsz "játszani" a hatósággal.
Amúgy egyetértek veled.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5010) Somatom válasza HoTaZo (#5009) üzenetére


Somatom
veterán

Ha ők próbálkozhatnak, akkor én miért ne? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5011) HoTaZo válasza Somatom (#5010) üzenetére


HoTaZo
őstag

+1 :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5012) zsid válasza Somatom (#4998) üzenetére


zsid
senior tag

Ha a múlt héten nem volt meg a 45-ösöd akkor azt előbb-utóbb vissza kell pótolni. A visszapótlás mehet napi pihenő mellé is. Ha mondjuk kiveszel 11 órát, meg a visszapótolod a max 21-et akkor az 32-óra. Nyomsz egy óra munkát és jöhet a többi(vagy fél órát, vagy 10 percet vagy tökmindegy ). Ez így nem számít heti pihenőidőnek :)
Ha sikerül ez után még 24-et állni akkor hétvégén is elég a 24? xDD

<tRucKdriFteR>

(#5013) Somatom válasza zsid (#5012) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt úgy gondoltam, hogy az előző hétvégén volt kb. 30 -am, tehát hiányzik 15. Most állok 45 -öt, ezzel letudom a minden második hetes 45 -öt. Ha a mostani hétvégén állok 39 -et, akkor megvan a 24, plusz az előző csökkentettből a 15 pótlása, és tartozom 21 -el. Helyes a matek?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5014) HoTaZo válasza Somatom (#5013) üzenetére


HoTaZo
őstag

Sajnos nem. Két egymást követő héten nem lehet csökkentett pihenőd (még ha pótlod az előzőt ennek a terhére se). A könyvben jól kivesézik ezt.*
Én is szeretném, hogy így legyen, sőt logikusnak is tartom, hogy görgetsz valamennyit (lehetőség szerint mindig csökkenő mennyiségű) a heti pihenőből, pótolva az előző hetit, de a magyarázatok szerint ezt nem engedi a jogszabály.
A visszapótlás egyébként lehet már egy csökkentett napi pihenőhöz is csatolni. A könyvre hagyatkozva.

*Könyv 186. oldala.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5015) Somatom válasza HoTaZo (#5014) üzenetére


Somatom
veterán

Két egymást követő héten nincs is csökkentett pihenőm. A csökkentett után tegnap volt egy egynapos hetem. Most tartok egy teljes, 45 -ös pihenőt, majd egy háromnapos hét után megint egy csökkentettet. Ha bármikor tarthatok heti pihenőt, akkor így ki kell jöjjön a matek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5016) HoTaZo válasza Somatom (#5015) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ha a két csökkentett között van egy 45-ösöd, akkor jó. Csak ne felejtsd el az első pótlását az azt követő 3. (munka) hét vége (vasárnap 24 óra) előtt!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5017) Somatom válasza HoTaZo (#5016) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt írtam. Most (kedd, szerda) egy 45 -ös, aztán majd hétvégén 39, ami egy 24 -es, plusz a korábbi 30 -as pótlása 45 -re. Akkor ez szted rendben van?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5018) HoTaZo válasza Somatom (#5017) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen. S azután megint 45-ös jön.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5019) Somatom válasza HoTaZo (#5018) üzenetére


Somatom
veterán

:K

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5020) HoTaZo válasza Somatom (#5019) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem meg elcseszték a 45-ösömet, mert még ha el is jöttem volna azonnal a lerakótól, akkor meglehetett volna, de csak kértek új bookot, így reggel 6 helyet éjszaka 1-re megyek vissza. Aludni nem sokat tudtam, majd a hajón visszafelé. De így hétvégén meg kell lennie a 45-ösnek, annak ellenére, hogy holnap is csak a "ketrecig" megyek, ott meg pihi, míg nem adnak felrakót.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5021) Somatom válasza HoTaZo (#5020) üzenetére


Somatom
veterán

Két nap alatt van két rakodásod? Csak be ne szarjál a sok melótól! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5022) HoTaZo válasza Somatom (#5021) üzenetére


HoTaZo
őstag

:D
Nincs. Szombat este leálltam, hétfő hajnalban (angol 5-kor) indultam, ½7-re megérkeztem (vezénylőm azt mondta, hogy nincs booking), ott kiderült, hogy nov 1-ére, 6 órára van, kérjünk újat. Ott vártam, de nem jött, 10 előtt megkértek, hogy menjek el, mert sok kamion érkezik, útban vagyok. 10- kor leálltam itt a parkolóban, ma jött az sms, hogy hajnali 1-re kaptak időt, most megyek majd vissza. Onnan Doverbe, majd a dunquerki "ketrecbe".
Meg kell itt szakadni napi 50 erzsiért! :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5023) dlaj válasza Somatom (#5021) üzenetére


dlaj
őstag

Ne piszkád máán! Ő dolgozik rendesen!

Nekem holnap után (csütörtökön) lesz egy cseh felrakóm, aztán azt jövő szerdán kell lerakni spanyolba. Ez így, 7 napra 2 rakodás, közte 2150 km. Közben elég most egy 24-es pihi, vagyis jó vagyok, ha napi 360 kilométert sétakocsikázók. De az óceánban akkor is megfürdök, ha belém fagy a sz..... A Volvo-ban az utóbbi napokban úgyis megszoktam a fagyoskodást! :)

Jut eszembe! Mik a tapasztalatok a Volvo-val?

(#5024) Somatom válasza dlaj (#5023) üzenetére


Somatom
veterán

Az óceánban? Baszk földre mész?
Mármint az én tapasztalatom? A szokásos. Egy ótvar fostalicska. Szerencsére szombaton visszaültem a Mancimra.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5025) HoTaZo válasza dlaj (#5023) üzenetére


HoTaZo
őstag

Dolgoznék legalábbis, ha rendesen lenne leszervezve a booking. De nem a vezénylőmet hibáztatom, a megrendelő intézte a hajót a lerakást is.

Én elvagyok a Volvóval, igazán a fékrendszer az erőssége, szerintem. De való igaz, hogy a Mancit jobban preferáltam, pedig csak 15 évvel ezelőtti TGA-t ismerem igazán. De az is nagyobb, kényelmesebb volt, legalábbis az enterieur.
Az ágy vegülis elfogadható, de szívesen lecserélném (le is fogom, amint tudom) a matracot.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5026) Somatom válasza HoTaZo (#5025) üzenetére


Somatom
veterán

Két napig nem vásároltam, hogy ne kelljen bekapcsolnom a hűtőt. Úgy kibírta reggelig az állófűtés. De, ébredtem már Volvoban dideregve, pedig azt nagyon útálom. A retardere harmat gyenge a Manciéhoz képest. Az ülést nem lehet leengedni, a pakolórekeszek kicsik, az ágy kényelmetlen, stb., stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5027) HoTaZo válasza Somatom (#5026) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én még a 13-assal járok. Megy a fűtés, volt egy kis bajom vele, de most jó. Nekem megfelel a retardere, vagyis inkább bubu, ha jól tudom. Hűtő folyamatosan megy, ha piros, akkor járatom a motort egy keveset. Van, hogy lazacsávós vezetésbe megyek át, kihalt autópályán, akkor leengedem az ülést, döntöm a háttámlát, felsőt előre, hogy a fejemet is megtámassza és kihúzom a kormányt vízszintesre. De le tudom engedni az ülést tökig.
Az tény, hogy a Manciban sokkal több és jobb a rakodási lehetőség. Annak ellenére, hogy a felső fekhely fel volt hajtva, jobban elfértünk a párommal benne, az alatt a 2x1 hét alatt, míg együtt kirándultunk, mint most egyedül, a felső fekhelyet telepakolva, a Volvóban.
Míg a másikban voltam egy hetet, tökre örültem, mert szivacs matrac volt benne, pont jó kemény. De valahogy hétvégére elkezdett fájni a hátam, akkor kaptam rá erre az elfekvős vezetésre, az megszüntette a fájdalmat.
Én a Magnumot is szerettem, nem zavart a kabin imbolygása.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5028) Somatom válasza HoTaZo (#5027) üzenetére


Somatom
veterán

Félreértettél. A Manci ülésén van egy kapcsoló, amire kiengedi a levegőt az ülés rugójából. Ettől az ülés koppra lemegy. Ki/be szállásnál nagyon praktikus. Visszakapcsolva az ülés felemelkedik a korábban beállított pozícióba. A Volvoban csak a magasságállítóval lehet ezt megtenni, ami után megint be kell állítani a magasságot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5029) dlaj válasza Somatom (#5024) üzenetére


dlaj
őstag

Ott a partszakaszon most még jó idő van, de pár nap és visszahűl 15 fokra.
Egy kis kitérőt kellene tenni csak a partig. Az időm engedné, a kilométert még nem tudom.

Nálunk a cégnél van MAN és DAF is. A DAF-okat dicsérik, többek között a jó állófűtésük miatt. De most annyit dícsértétek itt a Mancit, hogy arra is kíváncsi lettem. Külsőre szerintem az új nagyfülkés MAN a legszebb kamion. (Legalábbis sárgában! :) )

(#5030) Somatom válasza dlaj (#5029) üzenetére


Somatom
veterán

Ahogy nézem, Bilbaonál tudsz csobbanni. Ha módod van rá, nézd meg a Guggenheim múzeumot is!
Régebben nyomtam DAF -fal. Kettővel is. Szerettem, bár a régebbi az még melós volt. Pofozóváltó, manuális kuplung, külön felező kapcsoló. Kellett rajta tornázni rendesen. De, a fülke az tényleg rendben volt. A Manci pedig egy munkagép. Semmi hókuszpókusz, minden tök egyszerű. A régi Mancim hét éves volt. Átültem az újba, és az ablaktörlő ütemkapcsolója volt más. Minden fontos dolog ugyanott, ugyanúgy volt, semmit sem kellett újratanulnom.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5031) KAMELOT válasza Somatom (#5030) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem pl. nincs időm ilyenekre! Ti mikor pihentek ha mászkkáltok így nézelődni? :)

(#5029) dlaj: Ott a határtól kedzdődően spanyolban, ha nagy súllyal mész rendesen eszi a naftát a kamion! :DDD Legjobb 70km-en keresztül van 1 parkoló azon kívül semmi! :D

(#5026) Somatom: Én most 3 hétig IVECO Stralis 480-al mentem. Motor tökéletes a váltó is. pakolórekeszek vannak. Ágy / ülés szuper. Ez a állófűtés az amire nem tudtam rájönni, hogyan is működik pontosan mert 7-10 perc után kikapcsolt. :)
Ebben csak 2 fokozatú motorfék van, de az nagyon szépen fogja lefele dombon a kamiont 24 tonnával.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5032) Somatom válasza KAMELOT (#5031) üzenetére


Somatom
veterán

"Privátban" voltam ott, motorral. :) De, pl. a sinsheimi közlekedési múzeumot egy parkolós hétvége keretében néztem meg. Ott van mellette a Hof, vagy fölötte a 6 -oson két benzinkutas parkoló.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5033) KAMELOT válasza Somatom (#5032) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt tudom. 12 euro a HOF. Köszi, de németben nem állok meg max 45 perces pihenőre.
Múlt héten így jártam:
1. Nürnberg 3 óra stau 20km
2. Heillbronn 30 perc stau 10km
3. Sinsheim (itt már kiálltam a parkolóba, nem bírtam idegileg) 16km stau

Ugyan ez a szakasz éjjel. 80-90 km/h végig 5-6-on. :)

Ja amia legjobb volt. Sinsheimnél van egy SHELL kút parkolóval. Kivezető részen még lehet parkolni. Ugye stau volt. 4 óra 25 pihenő után valaki zörög mint az ökör mintha robbantottak volna.
Zsaru....mondom 9 órás pihenőt csinálom.
Aszondja...tünjek innét vagy 100 euro.

Okés mondom.....elindulok, de tudtam Lauterburgig nem lesz parkoló. Mentem 1ó 35p aztán ott le is álltam. természetesen 1 macskának való hely sem volt sehol.
Miután ezt megcsináltam, csináltam egy 7,5 órát pihenőt, hogy a 2 piehenő összege legalább 12 óra legyen és nyomtattam.

Ilyenkor a zsarunak kötelessége lenne adni pecsétet. Természetesen magasról tesznek rá. Úgy kezelik a kamionosokat mintha valami tömeggyilkosok lennének. :U

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5034) Somatom válasza KAMELOT (#5033) üzenetére


Somatom
veterán

45 perces? Ahhoz a múzeumhoz 45 órás kell! Nyitásra mentem, az első épülettel végeztem délig. Elfáradtam, de, megláttam, hogy van egy másik épület is. Gondoltam, azt még gyorsan átnézem. Ahha... Este, záráskor jöttem ki, és végig tátva volt a szám.

A következő lehajtón (kb. 2Km) vissza kellett volna fordulnod, mert a Shellkúttal szemben, a hangfogó domb mögött egy bazi nagy parkoló van, ahova többszáz kamion befér. Ott még este 9 körül is találsz helyet. Van ott egy új felüljáró, ami átvezet a két parkoló között, de azt még nem adták át. Azon van egy gyalogút, aminek a végén (kb. 200m -re) Aldi, Lidl, MediaMarkt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5035) KAMELOT válasza Somatom (#5034) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak én visszafele nem szoktam parkolni! Vásárolni meg nem járok, viszek magammal mindent. :)
Majd ha több hétig leszek kint akkor már fog kellenem kint is vásárolni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5036) Somatom válasza KAMELOT (#5035) üzenetére


Somatom
veterán

Ott nem nagy kunszt, mert a "visszafele" parkoló végénél van egy felüljáró, ahol irányba pördülhetsz. Nem feltétlenül neked írtam az infót, hanem általában. Bárkinek jól jöhet még, ha arra jár.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5037) dlaj válasza Somatom (#5030) üzenetére


dlaj
őstag

+ (#5031) KAMELOT

Köszönöm a sok hasznos fürdési, közlekedési, vásrlási és egyéb információt!

A sinsheimi múzeum nekem is fent van a kamionos bakancslistámon! Kettő hónapja el van mentve a mellette lévő hof koordinátája a kedvencek közé. Hallottam már másoktól is, hogy arra kevés egy nap és mindeddig úgy gondoltam, ha lesz szabad 3 órám beszaladok oda szétnézni. De az itt olvasottak után úgy döntöttem, hogy minimum egy szombat délután és egy egész vasárnapot rá kell szánnom. A továbbiakban ez már csak szerencse és szervezés kérdése. :)

(#5038) Somatom válasza dlaj (#5037) üzenetére


Somatom
veterán

Van egy párja is, Speyer -ben. Ott viszont nagyon korlátozottak a parkolási lehetőségek. A legközelebbi Hof (Schwegenheim) pedig nem gyalogtáv (legalábbis nekem). De, van otthon egy régi kempingbringám. Tavaszig rendberakom, és felpókozom a pótra. Azzal kellően megnövelem a hétvégi "hatótávolságomat".

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5039) HoTaZo válasza Somatom (#5028) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igaz, az a gomb hiányzik, de a kormányt fel tudom lökni és már szabad is vagyok.
Amúgy a Volvo ülés magasság állítója is fokozatos, így én az utolsó előttire állítom és be is áll a megszokott magasságra.

Köszi a parkolós infót! Ha, arra járok meglesem, hogy élőben is képbe legyek.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5040) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Sziasztok!
Holnap írok zh-t szállítmányozás és logisztikából, 1 kérdésre nem találtam választ a neten, hátha tudtok segíteni:
Mi a különbség a gyűjtő fuvarozás és a gyűjtő szállítmányozás között?
előre is köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#5041) Somatom válasza HoTaZo (#5039) üzenetére


Somatom
veterán

Itt a parkoló koordinátája:

49.24217,8.881273

Az előbb megnéztem Maps -ben. Légifelvételen látszik meléette a múzeum tetején a Concorde, és a TU-144. Egyikkel sem utaztam, de legalább már voltam mindkettőnek a belsejében.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5042) KAMELOT válasza Somatom (#5036) üzenetére


KAMELOT
titán

Hetente 2x megyek arra. Látom mindig a múzeumot, de majd egyszer elmegyek oda és rászánok 1 hétvégét. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5043) dlaj válasza Somatom (#5038) üzenetére


dlaj
őstag

Mikor néztem a weboldalukat, ott nekem is feltűnt, hogy nem egy helyen tartják a technikákat. Műhold nézetben látszik, hogy ott is van repülőjük.
Én nagyon gondolkodtam nyáron, hogy a montimat hogyan tudnám magammal vinni, de rájöttem, hogy sehogy. Úgyhogy én is beszerzek tavasszal egy camping binyót!

(#5040) DeathBat666, Nyugodtan veheted egy kalap alá a kettőt. Semmi különbség. Hol így, hol úgy emlegetik, de legtöbb helyen mindkettő megnevezést használják.

(#5044) HoTaZo válasza DeathBat666 (#5040) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ment p.ü.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5045) HoTaZo válasza Somatom (#5041) üzenetére


HoTaZo
őstag

Köszi! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#5046) zsid


zsid
senior tag

Egyszer próbáljatok ki egy rendes autót! Nálam a retarder és a kipufogófék 1250 lóerő körüli fékteljesítménnyel bír. 52 tonnát lejtőn garantáltan leenged, nem a sebességet tartja hanem akár lassít is. Párszor kipróbáltam :DDD

Nem tudom mi ez az állandó sülycsökkentéses buziskodás, a minden kilón vergődés. Sok helyen azért nem is ajánlják a retardert, mert nehéz, egy jake-brake, web vagy bubu viszont sosem fogja ugyanazt nyújtani.

<tRucKdriFteR>

(#5047) Zolás válasza zsid (#5046) üzenetére


Zolás
addikt

Volt egy öreg retarderes ivecom még régen, szerettem érte. Állandóan spanyolba jártam, jól jött a lejtőn.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#5048) #27070592 válasza zsid (#5046) üzenetére


#27070592
törölt tag

"próbáljatok ki egy rendes autót"
:)

Hol kell jelentkezni?

Azt egyébként nem tudom a gyártók milyen reklámszövegekkel bombázzák a cégtulajokat, de ha egy teletankolt nyerges üresen csak 15 tonna, akkor ugye mindjárt nem 24 hanem 25 tonna lomot lehet mozgatni vele.
Az új schwarzi pótok is már olyan szinten ki vannak könnyítve hogy kihúzod a hátsó létrát, ráállsz és meghajlik a súlyod alatt.. :D

(#5049) Somatom válasza #27070592 (#5048) üzenetére


Somatom
veterán

Az én mozgópadlós szerelvényem 15,5 körül van, és vannak ettől könnyebbek a cégnél.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5050) zsid válasza #27070592 (#5048) üzenetére


zsid
senior tag

Nekem a szerelvény konténer nélkül ~16,2t.

Általában ezzel a súllyal zsibbasztanak mindenkit, de egy retarder szerintem nincs több 300 kilónál. Azért 24 tonna raksúlynál, már nem mindegy a fékhasználat. Nálam 300 000km-en 10% volt a fékbetét kopás, ez szerintem korrekt. Nem csak azért jó, mert baromi sokára kell betétet cserélni, hanem akármi gáz van a retarder miatt mindig rendelkezésre áll a hideg fék és a max fékerő!

<tRucKdriFteR>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.