Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) chop válasza KAMELOT (#8346) üzenetére


chop
őstag

En abszolut geeknek tartom magam, viszont a tisztan onvezeto autoban (akarmilyenben) nem igazan hiszek. Nem is a technologia miatt, azt valahogy megoldjak, hanem a jogi problemak miatt: ha egy ilyen okoz balesetet vagy azert okoz ez balesetet, mert egy ember vezette jarmu nem szabalyszeruen kozlekedik, akkor kit vonsz felelossegre? Senki nem fogja ezt bevallalni, ezert en maximum ugy tudom elkepzelni, mint most a Teslaban: vezet a gep, de te ott ulsz es ha gaz van, az a te felelosseged.

Gondoljatok bele: ha ez annyira mukodo rendszer lehetne, akkro miert nem kotott palyan tesztelik eloszor? Ott legalabb a palya (sinpar) egy fix tenyezo. Megis kell mozdony- es villamosvezeto, szoval ha lesz is full onvezeto kamion, az meg legalabb 20-30 ev. Az meg meg odebb van.. :)

(#8352) Somatom


Somatom
veterán

Úgy tűnik, hogy kiismertem a DAF -ot. Kell valami új játék, mert a 100% már nem kihívás. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8353) Zolás válasza Somatom (#8352) üzenetére


Zolás
addikt

Próbálkozz mercivel. Egy rémálom. Jobb a fogyi mint egy volvóval, de itt véget ért a jóság.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8354) zsid válasza Zolás (#8353) üzenetére


zsid
senior tag

Mi a bajod vele? A hangja teljesen olyan, mintha egy terménydaráló felett ülnél :DDD

<tRucKdriFteR>

(#8355) Somatom válasza Zolás (#8353) üzenetére


Somatom
veterán

Régen vezettem Actros -t. Már megfakultak az emlékeim, de az tisztán megvan, hogy télen fáztam benne. Nálunk nincsenek Mercik, legfeljebb PEMA -sként. Kollégám kapott egy új, 500 -as, "okos" Volvo -t (előtte is Volvo -val járt). Azt mondja, hogy 31 -gyel el lehet vele járni (az nálunk parádés fogyasztás), de nem nagyon lehet manuálisan felülbírálni a számítógép akaratát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8356) Zolás válasza Somatom (#8355) üzenetére


Zolás
addikt

Fázni nem fáztam, bár olyan hideg se volt már mikor megkaptam. Rettenetesen hangos, ha jön egy emelkedő, és visszavált, vagy motorféket használsz. Sík terepen is hangosabb mint kellene, de még elmegy. A váltó még mindig béna, előfordul hogy nem indul el gázadásra, várni kell míg eszébe jut kapcsolni. Lassan tolatni rettenetes, folyton megáll, aztán meg rángat, főleg rakottan. Beltér olyan mintha sok helyed lenne, de szarul van elhelyezve minden, így semmit se tudsz rendesen lerakni oda ahova szeretnéd. Az ülés és a középső szőnyeg anyaga minden szöszt magába szed, egy hónap után randább mint egy cigó zsiguli ülése. Az ablakokat nem lehet felhúzni ha nincs bent a kulcs. Az ágyat nem hagyhatod lehajtva, mert nem fér el az üléstől, viszont a gyári zára csak akkor működik ha teljesen üres az ágy. Most a jobboldali ülés támlájával támasztom ki, így nem kell lepakolni róla. A hűtő keskeny, és a hátulján fagyaszt mindig. Gyárilag nincs akku kijelzés, ezt külön kell szervízben kérni. A tengelysúly mérő sincs alapból bekapcsolva, azt is kérni kell szervizben.
Ha valaki még kíváncsi valamire, ígérem őszintén válaszolok.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8357) Somatom válasza Zolás (#8356) üzenetére


Somatom
veterán

Kafa. Csak tudnám, hogy mire (kire) gondolnak a tervezők, amikor ilyeneket kitalálnak. Arra emlékszem, hogy valami nagyon eldugott, bowdenes nyitója volt a hűtőnek. A bowden elszakadt, vagy kiakadt. A szervízben olyan ismert volt a hiba, hogy kapásból tudták, hova kell fúrni a lukat, amin át egy csavarhúzóval lehetett mozgatni a nyitópöcköt. Onnantól csavarhúzóval nyílt a hűtő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8358) Zolás válasza Somatom (#8357) üzenetére


Zolás
addikt

Ez máig megmaradt, pár hónap és lehet fúrni ezt is.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8359) Somatom válasza Zolás (#8358) üzenetére


Somatom
veterán

Lekopogom, eddig a DAF -ban még semmi sem fáradt el. Persze, ez nem nagy érdem, hiszen még csak 9 hónapos. Egyébként, feszültség kielzés ebben sincs. Vettem egy szivargyújtós voltmérőt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8360) HoTaZo válasza Somatom (#8359) üzenetére


HoTaZo
addikt

Én barkácsoltam a Volt mérőmet, szintén szivargyújtóról megy.
Alapból meg vagyok elégedve az új Volvóval, csak az adaptív tempomat nem jön be nekem.
Ennek ellenére csoport első lettem (97%), az 5 új autó közül, a második vizsgált időszakban. A telefonos alkalmazás szerint az elmúlt hónapban 25.03l-es fogyasztást produkáltunk.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8361) KAMELOT válasza Somatom (#8359) üzenetére


KAMELOT
titán

Most én is DAF-al megyek már 4-ik turnusa. Minden szuper a kamionban. Akárhogy megyek 29L. 358k van most benne.
Más: Usa-ban kitaláltak egy olyan kis szuper cuccot, hogy a kamionban van egy dízel aggregátor ami áramot termel. Így ha kell villany nem kell járatni a motort, hanem az megy jóval kisebb fogyasztással. Így a motort is kímélik.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8362) Somatom válasza KAMELOT (#8361) üzenetére


Somatom
veterán

Azt megnézném, ahogy 24 tonnával, 29 -es fogyasztással átmész a Fekete-erdőn (Freiburg -> Ulm).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8363) KAMELOT válasza Somatom (#8362) üzenetére


KAMELOT
titán

Bocs átlagot írtam. Mondjuk én sem sokszor nem értem azok akik 25 fogyit írnak, hogy hol mennek és mit visznek. Szerintem tollakat visznek és végig pálya. Egyszer mentem arra Linz felett, de bundeson jó hegyes 22t frigó. 36-37L mutatott az Iveco arra a szakaszra. :)
Meg ez a üzemanyag spórolás is jó nagy kibaxás a sofőr felől. Meg azt is beírják pénznek, amit valójában nem szabadna. Nálunk a + pénz csak a hétvégi és éjjeli vezetés. Fogyasztás senkit nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8364) zsid válasza KAMELOT (#8363) üzenetére


zsid
senior tag

Autópályán mennek.. :D

Amíg konténereztem nálunk ki volt adva utasításba, hogy csőgáz. Üres konténerrel is 90-nel mentünk illetve rakottal is amikor már 46-50tonna volt a szerelvény összben. A sima R450 Topline Scaniáink éves átlaga az alapjárat levonása után 25 liter alatt maradt ( alapjárattal valami 25,2-3 körül volt). Az én 3 tengelyesemet elég elbaszottul rendelték, amikor tudták akkor a 3 tengelyes vontatót küldték a 34 tonnás konténerért, az én éves átlagom 31 liter volt. Viszont nálam rendszeres volt 6 tengelyen a 45-50 tonna összgördülő :)

A 7 tengelyes R500-akat ( 6x2-es R500 + 4 tengelyes félpótkocsi ) amikor utoljára néztem 27,5 körüli átlaggal gurultak.

Nálam a Koper-Rédics-Győr-Nagyigmánd hegyvölgy/pálya/országút szakaszokon volt 37-38 liter a fogyasztásom 48-50 tonnában, csőgázzal ( mondjuk ilyenkor már nem repült az R490 :D ).

Nálunk egy ideig kísérleteztek a vontatókkal, a Scania R450 és a 450-es Actros nagyon elverte fogyasztásban a 440-es TGX-eket és az 500-as Volvokat (meg a 105.460-at is, de a régebbi technika, ahhoz felesleges hasonlítani). Az Iveco sosem volt arról híres, hogy keveset enne, ezen nem kell csodálkozni :DDD

A fogyasztás nálunk sem volt fontos, mert mindig sietni kellett, meg 45 tonna felett már hülyeség a fogyasztást nézni. Volt olyan, hogy próbaképp a 7 tengelyes szerelvényre felraktunk 40 tonnát ( szabályosan, útvonalengedéllyel). Gyakorlatilag egy komplett rakott nyerges súlya volt a rakomány egy 17 tonnás szerelvényen... :D

<tRucKdriFteR>

(#8365) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Láttatok már ilyet? [kép] [kép]
Pénteken raktam le az autót, hétfőn fel, volt kártya kiolvasás is. Amikor észrevettem nyomtattam egyet, azon a valós időt hozta. Kíváncsi leszek milyen hibát hoz majd 6x24 óra után hibának.
Talán az kavarhatott be, hogy elkúrtam a visszaírást, pihi helyet munkát adtam be. :W
Mára helyreállt.

(#8363) KAMELOT : Igaz, hogy van jópár <10t-ás fuvarunk, de ilyen fuvar után is (szlovák-osztrák viszonylat) is 26,6 l-es volt a fogyasztásom. A T1 a tankolástól-tankolásig, a T2 a havi átlag. Az átlag sebességből meg látszik, hogy nem pályán mentem végig.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8366) KAMELOT


KAMELOT
titán

Milyen zana. 2 órája itt állok a A5 bruchsalnál. Még 1-kor történt LKW unfall. Pálya lezárva. Legalább közel vagyok, de utánam szerintem 20km stau van 3 sávban.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8367) zsid válasza KAMELOT (#8366) üzenetére


zsid
senior tag

Most délután 4 óra 32 perc vezetéssel sikerült teljesíteni egy 183km-es fuvart, 1 lerakó.. Ma nagyon haladós volt Svájc :DDD

<tRucKdriFteR>

(#8368) KAMELOT válasza zsid (#8367) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt franciában meg mindenki megy lefele az A7 dugó 3 sávban. Lyon-Orange között szakaszosan lwhet menni. 9:45 sikerült leállni. 748km

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8369) Freiherr


Freiherr
őstag

Mindenki elment nyaralni, csak én gályázok? ;]

XXX

(#8370) Somatom válasza Freiherr (#8369) üzenetére


Somatom
veterán

Sanszos. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8371) Freiherr válasza Somatom (#8370) üzenetére


Freiherr
őstag

Olasz? Dél-Francia?

XXX

(#8372) Somatom válasza Freiherr (#8371) üzenetére


Somatom
veterán

Halászbástyával, meg Gellért heggyel? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8373) KAMELOT válasza Freiherr (#8369) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is dolgozok. 12 óta állok. Szerdán este 9-kor felrakó. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8374) Freiherr válasza Somatom (#8372) üzenetére


Freiherr
őstag

Telón néztem, meg elég szar a felbontás, háttérben lazán tengernek látszik a város.🤣

XXX

(#8375) Freiherr válasza KAMELOT (#8373) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem kapkodod el, ebbű baj lesz more.😎

XXX

(#8376) Somatom válasza Freiherr (#8374) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Nagy felbontást nem enged a fórum, ezért az ide szánt képeket eleve alacsony felbontással készítem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8377) zsid


zsid
senior tag

Én a hét hátralévő részét betegszabadságon töltöm :(

<tRucKdriFteR>

(#8378) Somatom válasza zsid (#8377) üzenetére


Somatom
veterán

Mi lelt?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8379) zsid válasza Somatom (#8378) üzenetére


zsid
senior tag

Túl jól sikerült a múlt heti motorozás és megfáztam. Vagyis annak indult azt' lett belőle valami összfegyvernemi baktériumfertőzéses csapás (orrtól-tüdőig). Annyira nem vészes amúgy, csak ezek a zöld izék ne jönnének fel :DDD

A héten már nem dolgozok, hétfő meg megint ünnep.. :D

<tRucKdriFteR>

(#8380) Somatom válasza zsid (#8379) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. A motorozás veszélyes. Egy-egy erősebb túrán velem is előfordult, hogy megfáztam. Legalábbis a tünetekből úgy tűnt. Szipogás, fejfájás, gyomorémelygés. Csak, míg régen egy három napos megfázást egy nap alatt kihevertem, most ez pont fordítva van.
Jobbulást!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8381) zsid válasza Somatom (#8380) üzenetére


zsid
senior tag

Köszönöm!

Láttátok a híreket? Az elbaszott M30-as felüljáró lecsapott: [link]

<tRucKdriFteR>

(#8383) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Múlthéten Norvégiába mentem megint, hétvégét svédeknél töltöttem, hétfőn rakodtam ADR-t, egy olyan helyen, ahol 3 angolnyelvű (vagy lehetett volna még a svédet választani) filmet kellett megnézni és 10-10-10 angolnyelvű kérdésre válaszolni, ahhoz hogy bemehessek rakodni egy olyan területre, ahol közelében se voltunk a gyártó területnek.
Hogy ilyenhez minek kell ilyen tesztet megcsinálni, elcseszni több mint egy órát, azt nem értem. :F
Kedd a hajóra várásról és átkelésről szólt.
Ma pedig Rostockból csurogtam le Aachenig. 9:28-ban, 686km, szigorúan 80-at tartva. Furamód senki nem dudált, szorított le.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8384) Freiherr válasza HoTaZo (#8383) üzenetére


Freiherr
őstag

RCF valami a rendszámod? Mert Hamburg alatt lefele az 1- esen megelőztem egy flottos ADR - est 9 körül, villantott a kolléga.
Vagy RFC

[ Szerkesztve ]

XXX

(#8385) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Segítenétek átlátom, megértenem, hogy ha az eredetileg 85-re állított, tachoilesztett autót felhúzzák 90-re, de nem illesztik utána a tachót és 2km/h-val lassabban megy, mint amit mutat (ez a GPS-en és másik autóval bemérve is igazolódott), az a megtett valós km-t miként csalja?
Többet, kevesebbet, ugyanannyit mutat? Le is vezetnétek?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8386) HoTaZo válasza Freiherr (#8384) üzenetére


HoTaZo
addikt

Az az. :)
Bocsi, ha feltartottalak!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8387) Freiherr válasza HoTaZo (#8386) üzenetére


Freiherr
őstag

Hehe, kicsi a világ. 😀

XXX

(#8388) HoTaZo válasza Freiherr (#8387) üzenetére


HoTaZo
addikt

:D
Mondjuk, már csak hatan vagyunk az Unióban, abból ötünknek van új Volvója.
Ha, ezt látod az oldalán, amikor előzöl, akkor én vagyok. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8389) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Erre tudnátok mondani valamit?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8390) Somatom válasza HoTaZo (#8389) üzenetére


Somatom
veterán

Ez tök egyszerű. A naviban adj meg pályán egy köztes pontot! Jegyezd fel a távolságát, és a tachográf szerinti induló és érkező óraállást. Az érkezőből kivonod az indulót és a kapott eredményt összeveted a GPS által jelzett távolsággal.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8391) HoTaZo válasza Somatom (#8390) üzenetére


HoTaZo
addikt

Erre nem is gondoltam!
Köszi az ötletet! :R
Márcsak az kell, hogy folyamatosan, sík terepen tudjak haladni azon a szakaszon. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8392) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tud ajánlani valami használható szivargyújtó elosztót?
Mind szétmegy 1-2hónap után, 2szivargyujtó és 1USB kellene legalább.

(#8393) Somatom válasza Intruder A 6 (#8392) üzenetére


Somatom
veterán

Mi megy szét és mitől? Nálam mindegyik bírja, csak az USB vezérlők szállnak el, mert az mindegyikben gagyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8394) HoTaZo válasza Intruder A 6 (#8392) üzenetére


HoTaZo
addikt

Én ezeket használom, már bő egy éve. Mindkettőt benzinkúton vettem. Az usb csataija szerintem nem ad át elég zaftot, de amúgy is külön töltőm van. A fekete 24V-os, a másik 12V.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8395) Intruder A 6 válasza HoTaZo (#8394) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

A Feketéből már volt1 de nem bírt ki talán fél évet, na majd nézek valamit a kinti kutakon, hátha ott kapni valami jobb minőségűt.

(#8396) HoTaZo válasza Intruder A 6 (#8395) üzenetére


HoTaZo
addikt

Nem lehet, hogy az indítások tesznek be neki? Akkor viszont az autóban keresném a hibát. Az usb-t mindenképp külön aljzatról javaslom.
Nekem azért vannak kapcsolósaim, mert navi, útdíj fizetők, ventilátor, külön feszültség jelző, mind be van dugva, csak kapcsolnom kell a szükségeset.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8397) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Ennek máshol van az előzménye.

Csak velük vagyok körbevéve, de semmi gond, nyugisak. Nem kell bevetnem a Black Metal fegyvert. :D
Amúgy akkora a személyautós forgalom, hogy van látnivaló rendesen. Szőke, barna, vörös... :D

Azt viszont melegen ajánlom mindenkinek, hogy ha ide jön valaki közületek, akkor ne álljatok le a pálya melletti sávra pihenni, mert már a második turnust zavarták el a rendőrök, hosszasan kitöltött papírok kíséretében.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8398) KAMELOT válasza HoTaZo (#8397) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor csináljanak parkolókat. Buzerálni tudják a kamionost, de segíteni nekik nem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8399) Somatom válasza KAMELOT (#8398) üzenetére


Somatom
veterán

+1

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8400) HoTaZo válasza KAMELOT (#8398) üzenetére


HoTaZo
addikt

Szerintem is.
Az egyikük tegnap nagyon ellenálló volt, azzal töltötték a legtöbb időt. A végére villongóval mentek előtte úgy ment el velük.
Akik ma jöttek a helyükre a ponyvásokat basztatták, azokkal papíroztak.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.