Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) chop válasza Intruder A 6 (#8392) üzenetére


chop
őstag

Nekem ilyen van, kijelzi a feszultseget is, kapcsolos, 3 elosztos, 2 USB-s. Teszi a dolgat, ennyi.

Azert is jo, mert az aljzatban csak a feszultsegmero van, nem helyez ra tul nagy sulyt, igy abban nem is mozog az eloszto, nem lesz kontaktos.

[ Szerkesztve ]

(#8402) HoTaZo válasza chop (#8401) üzenetére


HoTaZo
addikt

Ez tetszik. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8403) Freiherr


Freiherr
őstag

Én valami olyat fogok beszerezni, ha van egyáltalán, ami riaszt egy beállított feszültségen. Így legalább nem arra ébred az ember, hogy nincs szufla az akksiban.

XXX

(#8404) KAMELOT válasza Freiherr (#8403) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ezért jó ha elalvás előtt meneted a kamiont 30 percig vagy több.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8405) chop válasza Freiherr (#8403) üzenetére


chop
őstag

Alvas kozben mi tudja leszivni az akksit?

(#8406) Somatom válasza chop (#8405) üzenetére


Somatom
veterán

Hűtő + állófűtés, vagy állóklíma + a gyújtás nélkül is működő fogyasztók (pl. az autó számítógépe) + a bekapcsolva felejtett inverter, töltőn levő laptop, stb., stb. A DAF -ban a belső világítás is zabálja az akkut. Külön kapcsolóval le lehet tiltani, de akkor semmilyen fény sincs. Elég hülye megoldás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8407) chop válasza Somatom (#8406) üzenetére


chop
őstag

Igen, jogos, a hutore nem gondoltam.

Mas: bikakabelbol milyet erdemes venni? A Convoy-nal latok 20 rongyert, de azt kicsit azert sokallom. Mit gondoltok?

(#8408) zsid válasza chop (#8407) üzenetére


zsid
senior tag

Otthonra csináltam sajátot. Csak a 4 csipesz volt 16 000, de azzal valszeg egy mozdonyt is be tudnék bikázni. :DDD

<tRucKdriFteR>

(#8409) fesii válasza chop (#8407) üzenetére


fesii
aktív tag

Sztem ezen pont ne spórolj. Másrészt normálisabb cégeknél van bikakabel, és nem neked kell venned.
Ha jól gondolom most kezded az ipart menj el egy rövidebb körre ott kiderül mi is kell neked valójában. Ne vegyél össze minden hülyeséget amit itt ott olvasol.

(#8410) HoTaZo válasza Somatom (#8406) üzenetére


HoTaZo
addikt

A Volvo, ha 0-ás állásban van a kulcs, akkor 2 óra múlva lekapcsol mindent (hűtőt kivéve). Reggelre még a lámpát se tudom felkapcsolni, míg nem mozgattam meg a kulcsot. Hiába van töltéskijelzőm a szivargyújtóban, ha nincs 1-es állásban a kulcs, akkor is 2 órán át látom a töltöttséget.
Múlthét végén 1:30- at járattam az autót, hogy visszatöltsem a klíma által zabált energiát. Mert ennek már 23V körül fáj a lelke, hogy kevés a töltés. Pedig, állítólag 16,5V-ig még életképes.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8411) Somatom válasza HoTaZo (#8410) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát.... 23,5 nél én már rá szoktam indítani. A Mancit egyszer indítottam télen 23,2 -nél. Elindult, de nagyon nyögött.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8412) HoTaZo válasza Somatom (#8411) üzenetére


HoTaZo
addikt

A régi Volvó 22,8-nál is indult.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8413) Somatom válasza HoTaZo (#8412) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szeretek ilyennel kísérletezni. Csúf (rá)fázás lehet belőle.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8414) HoTaZo válasza Somatom (#8413) üzenetére


HoTaZo
addikt

Nem kísérleteztem, úgy ébredtem reggel.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8415) KAMELOT válasza HoTaZo (#8410) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem megy a motor egész nap, ha napközben kell állni és kell a klíma!
Meg amikor töltöm a notit akkor is megy a motor.
Ha este alszom akkor csak a hűtő megy az meg nem zabál annyit. 9 óra után max rá szoktam gyújtani és 1 órát megy mindig. Amikor hétvégén állok 6 óránként begyújtom!
Ma jöttem haza most 1 hét pihi! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8416) HoTaZo válasza KAMELOT (#8415) üzenetére


HoTaZo
addikt

Mivel ez álló klímás, így nem kell járatnom hozzá. Azért van a töltés jelzőm, hogy folyamatosan lássam, hogy hol tart.
Amikor úgy látom, hogy 23-23,5V körül van, akkor indítok.

3 hét után, csütörtökön jöttem haza, hétfőn indulok, max 25-éig, 26-án koncert, másnap pihi. Aztán, meglátjuk.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8417) KAMELOT válasza HoTaZo (#8416) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ha állóklímás akkor én is így járok el! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8418) chop


chop
őstag

Most nagyon fogtok szeretni: [link]

Es itt veheted meg: [link]

Szivesen ;)

[ Szerkesztve ]

(#8419) Zolás válasza chop (#8418) üzenetére


Zolás
addikt

Rengeteg vödröt tartok a fülkében... ja, nem is.
Ellenben a Decathlonba 2000 Ft a felakasztható 10 literes kemping zuhany, abba csak víz kell. És ha végeztél, összetekered, és elteszed.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8420) chop válasza Zolás (#8419) üzenetére


chop
őstag

Pont a heten vettem a Lidlben egy ilyen felakaszthato szart. De tenyleg szart, mert nyeklik ossze-vissza, kell valami, ahova felakaszthatod, maceras beletolteni a vizet, nem tudod szabalyozni a nyomast (allandoan jon vagy egyaltalan nem jon), szoval izlesek es pofonok, de nekem ez utobbi sokkal kulturaltabb megoldas, foleg, hogy egy vodornek azert alapnak kene lennie, mosogatas, mosas, akarmire, plane ugy, hogy ha nem hasznalod, akkor is tudsz benne cuccokat tarolni.

Ha pedig nincs helyed, akkor: [link].

Biztos van azert olcsobban is, most csak a legelso linket nyitottam meg.

[ Szerkesztve ]

(#8421) Somatom válasza chop (#8420) üzenetére


Somatom
veterán

Ha egy kamionon nem találsz akasztópontot a szolárzuhinak, akkor ásd el magad! Ezt a vödrözést meg a gyakorlat során majd átértékeled. Semmi szükség sincs rá. Nekem egy 5 literes, fedeles van, szemetesnek. Mosogatáshoz meg ott a csapos kanna.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8422) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Volna egy MAN TGM kamion aminek ki kellene szerelnem az első lápáját törés miatt.
Kérdésem le kell szerelnem a lökhárítót hozzá vagy a lökhárító mögé bebújva megoldható?

Hasonló az eleje mint a képen:

Mint láthatjátok a főfényszóró előre nem fér ki a lökhárító nyílásán.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#8423) eshe válasza hódmaci (#8422) üzenetére


eshe
tag

Szia!
Nemtudom pontosan mert a milyenk tgx amin az ajtó kinyitásakor látom a rögzítő csavarokat.
Azt kicsavarod és utána előre le lehet venni a burkolatot. Nehezen jön le mert még patentok tartják, utána a maradék csavart kivéve a lámpa kiforditható és lecsavarozható.Nálad ott a lépcső előtt keresd a csavarokat.

[ Szerkesztve ]

(#8424) Mcrazy válasza hódmaci (#8422) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!
Előre is elnézést kérek, ha mellélőnék a válaszommal, de szerintem itt a kollégák nem nagyon szoktak lámpatestet cserélni, de lökhárítót levenni meg végképp nem. Ezeket a feladatokat meghagyják a szervizeknek. Sokan külföldi cégeknél dolgoznak, ahol nem divat a "Csináld magad" mozgalom és ebből adódóan nem valószínű, hogy szakszerű, kielégítő választ fogsz kapni.

Üdv: Mcrazy

(#8425) Mcrazy válasza Mcrazy (#8424) üzenetére


Mcrazy
őstag

eshe megelőzött, azt gondoltam nem lesz szerelő a csapatban. :DD

Üdv: Mcrazy

(#8426) Somatom válasza Mcrazy (#8425) üzenetére


Somatom
veterán

Ehhez nem kell szerelő. Egy izzó bármikor feladhatja és a sofőrnek kell cserélni. Az új Mancikon a műanyag oldalidomot kell lerángatni. A régebbieken a lépcső mélyedésén, elöl van egy szerelőablak, műanyag fedéllel. A fedelet ki kell pattintani. Alatta van egy torx fejű csavar (a gyári szerszámkészletben van hozzá kulcs). Azt ki kell tekerni és a lámpa kifordítható (ahogy azt előttem eshe is írta. Ő sem szerelő, viszont régóta Mancizik. :) ). Bár, én autóvill. szerelő vagyok, de a Mancis tapasztalat a sofőrködésből származik. A régebbin, meg az újon is kellett már izzót cserélnem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8427) Mcrazy válasza Somatom (#8426) üzenetére


Mcrazy
őstag

Oks, de Ő lámpatestet akar cserélni nem izzót. Az szerintem nem ugyanaz.

Üdv: Mcrazy

(#8428) Somatom válasza Mcrazy (#8427) üzenetére


Somatom
veterán

Lámpatestet még én sem cseréltem, de a lámpatest arra a konzolra van rögzítve, amit ki lehet fordítani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8429) hódmaci válasza Somatom (#8428) üzenetére


hódmaci
senior tag

Csak itt nincs hely a kifordításhoz. :(

Köszönöm a válaszokat. Akkor marad a felfedezés öröme. :)
Végül is időm lesz rá.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#8430) chop válasza Somatom (#8421) üzenetére


chop
őstag

Puding probaja az eves... :)

(#8431) Somatom


Somatom
veterán

Würzburg irányában Aschaffenburgnál meneküljetek az A3 -ról! Teljes útzár!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8432) #27070592 válasza Somatom (#8431) üzenetére


#27070592
törölt tag

Fogadjunk, kivitte a huzat az egyik öteurósodat az ablakon és leállítattad a forgalmat.
Addig onnan senki sehová, amíg meg nem találjátok. ;)

(#8433) Somatom válasza #27070592 (#8432) üzenetére


Somatom
veterán

Úriember nem fogad biztosra. :) Emiatt volt a lezárás. Szemből láttam, de onnan sem nézett ki jól. Kisebb csoda, hogy nem borult fel. Behintette volna Audikkal a szembejövő belső sávját. Na, az lett volna csak az igazi káosz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8434) HoTaZo válasza Somatom (#8433) üzenetére


HoTaZo
addikt

"A Rohrbrunn és a Marktheidenfeld közötti építkezésen történt baleset után órákon át töltötték az órákat. Egy autószállító egy konkrét védőburkolatot sújtott, és azzal fenyegetőzött, hogy felborul."

Ez csodás fordítás. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8435) Somatom válasza HoTaZo (#8434) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Szerencsére a kép elég beszédes. Egyébként litván rendszámú volt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8436) fesii


fesii
aktív tag

Azok szerintem Pozsonyi göncök Touareg q7 csupa nagy nehéz dög. Nagyon sz@r vinni kegyetlenül betud szitálni a pot.

(#8437) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ma elugrottam Zürichbe. Mai munka mint mindig kinyitni az ajtót meg becsukni. Kiraktak 15 perc aztán üresen vissza osztrák telepre. Holnap reggel raknak majd irány Köln környéke. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8438) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Megkeresett a volt francia(olasz) főnököm, hogy tudnék-e sofőrt, aki olasz vagy francia szerződéssel dolgozna nekik. Nem kívánnak spórolni a sofőrökön, alap felállásban 2800-3000€ adna, de ez függ persze a kint töltött napoktól.

Szerintetek milyen irányba kéne elindulnom, hogy nekik is és esetleges leendő sofőröknek is a legjobb megoldást talalhassam?

Ők repülővel képzelnék az utaztatást, mert szerintük olcsó jegyeket lehet kapni Budapestre.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8439) Somatom válasza HoTaZo (#8438) üzenetére


Somatom
veterán

Ingázósban az nehéz ügy. A repülő akkor tud olcsó lenni, ha nincs csomag. Az meg egy kamionosnál nem müxik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8440) Zolás válasza Somatom (#8439) üzenetére


Zolás
addikt

Így van, plusz kaját se tudsz magaddal vinni, repülőre tutira nem engednek fel.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8441) HoTaZo válasza Somatom (#8439) üzenetére


HoTaZo
addikt

&(#8440) Zolás

Igen, ezt próbáltam velük megértetni, de még annyira ötlet szintjén van a dolog, hogy ez az egyik szempontjuk.

Ha van még gondolatotok, hogy hol csúszhat el egy ilyen művelet, mire kell ügyelni, hogy senkinek se legyen rossz szájíze, azt örömmel venném, ha megosztanátok velem.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8442) KAMELOT válasza HoTaZo (#8438) üzenetére


KAMELOT
titán

Kell találni olyan sofőrt aki hajlandó kint maradni többet. Így keveset kell utazni és akkor kocsival ki tudja vinni a fontos dolgokat a többit meg kint megveszi. Más jobb megoldás nincs. Repülő ilyen esetben kilőve.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8443) HoTaZo válasza KAMELOT (#8442) üzenetére


HoTaZo
addikt

Itt igazán már magára a munkavállalás, alkalmazás, vezénylés buktatóira gondolok.
Az utazás mindenbizonnyal négykeréken történne.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#8444) fesii válasza HoTaZo (#8438) üzenetére


fesii
aktív tag

Nálunk van egy csapat aki a belga flottában tevékenykedik két hétig. Bécsből mennek néha rinyalnak hogy sokat nem nyernek vele pláne ha csúszik az indulás de ünnepek idején nem igazán fikazzak ezt a megoldást.
Itt mondjuk annyi hogy van két három kamion ami non-stop viszi a merciket zeebruggebe így 24oran belül ott a cuccuk kamionnal. Már nem emlékszem pontosan hol vannak elszállásolva de bevásárolni átjárnak egy céges autóval nemetbe.

(#8445) KAMELOT válasza HoTaZo (#8443) üzenetére


KAMELOT
titán

Én most 7 hetet leszek kint. Szeretek kamionozni :) nekem pont elég, hogy 130km utazok munkába 3-4 hetente. Ha messzebb lenne akkor inkább maradnek kint 2 hónapot. Utazás jobban kimerít mint 10k km kamionozás.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8446) hódmaci válasza eshe (#8423) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Érdekességképpen:
2fő, vagyis kell segítség.
Le kell venned az egész első lökhárítót.Szörnyebben hangzik mint ahogyan zajlik a folyamat.
Előröl 4 db csavar tartja amihez spline 14 bitfej kell.
Ezeket kitekered a lámpák csatlakozóit széthúzod és le is jön az egész lökhárító lámpástól mindenestől.
Innen gyerekjáték az egész. Lökhárító az "asztalon", 2db 8-as csavar ki +pár apró csavar csavarhúzóval és mehet be az új lámpa, vissza a lökhárító a helyére csatlakozókat vissza és harcra kész.
Este ellenőrzöd nehogy az eget világítsa a lámpa. Esetleg ehhez kellhet szerviz ha ezt be kell állítani.
Ennyi. Max 1-1,5 óra volt az egész és ebben benne van a takarítás is.Szörnyű mennyi sár fel tud gyülemleni alatta.
Egyedül semmiképpen nem szabad elkezdeni. Kell legalább 4 kéz lökhárító levétele miatt.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#8447) sagesz93 válasza KAMELOT (#8445) üzenetére


sagesz93
addikt

Érdekes ezt látnom, mint fuvarszervező :))
Mindenféle téren bírod egyenletesen a 7 hetet? Én azt vettem itt észre a kollégáknál, hogy 4 hét után már lankad a figyelem és becsúsznak hibák...

(#8448) KAMELOT válasza sagesz93 (#8447) üzenetére


KAMELOT
titán

Hozzáteszem imádok menni. Ha ki vagy pihenve lehet menni. Fontos az ágy és hogy a pihenők alatt tényleg pihenj, aludd ki magad. Én a 9 órás pihi alatt min. 7 biztos alszok. Maradék idő kaja, készülödés stb.
Mai napom... Reggel 6 kelés kirakodás aldi 40km parkolás és most este 8 rakodok. Aludtam 4+2 órát attól függetlenül, hogy este is aludtam 7. Éjjel ha vezetek akkor is a 45p pihenő alatt alszok 30p. Úgymond amikor lehet mindig alszok még ha csak keveset akkor is mert fontos!!!!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8449) Somatom válasza HoTaZo (#8443) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem ártana jobban átgondolnod ezt az utazgatást. Négy keréken? Hogyan? Én lassan négy éve ingázom kéthetenként egy ezrest. Nem olyan egyszerű az. Franciába meg pláne nem. Az két napos turné. Oda-vissza négy nap, közben igazi együttélés-mozgalom. Milyen beosztásban érné meg? Egyáltalán miért merült fel benne az, hogy Magyar sofőröket alkalmazna? Azért, mert olcsóbb? Nem lesz az.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8450) eshe válasza hódmaci (#8446) üzenetére


eshe
tag

Szia!
Ez nagyon király lehetett, igazi hétvégi parkolói munka. Ez mondjuk egy speciális autó, a milyenken ez a művelet kb félórás lett volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.