Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#299751) kid46 válasza Joachim21 (#299750) üzenetére


kid46
tag

De teljesen igazad van, nem vitatkozom , neztem en is a 15 PM , de az nekem most sok…. :/

[ Szerkesztve ]

(#299752) markknight válasza kid46 (#299751) üzenetére


markknight
veterán

Mint koca fotós én olyan sok különbséget nem veszek észre a készült képeken, szerintem nagyobb a füstje mint a lángja. Okés van egy 5x zoom, de az esetek többségében azért nem a szomszéd utcából fotózom a családot.

[ Szerkesztve ]

(#299753) Razzul válasza sethyx (#299688) üzenetére


Razzul
senior tag

Itt egy másik oldal híroldal cikke is a témában.

Az Apple diagnózisa, hogy bizonyos appok nem szeretik az iOS17-et számomra hihetőnek tűnik amiatt, hogy 1-2 régebbi telefonról is jelentették, hogy érintett a problémában.

Stat crux dum volvitur orbis

(#299754) madkiller


madkiller
őstag

[kép] Nagyon korrekt ez az akksi idő. :)) Remeljük tartós is lesz.

(#299755) zozzzzzzzzzz válasza Aszpirin (#299731) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

Nem reklám, csak tényleg elégedett voltam velük.
Ja, és élettartam garancia van a kijelzőre. Ha nem töröm megint össze akkor cserélik ha baja lenne.

Most szeretném cserélni egyébként 15pro-ra de csak komótosan. Egyrészt nincs a Telekomnál másrészt meg nincs racionális indokok a cserére 🤪

(#299756) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!
Anyukám állandóan kínlódik az iPhonejával. Sokszor hív hogy segítsék neki mert elnyomott valamit. Van valami megoldás amivel a telefonjára tudnék lépni? Teamviewe szerű vagy MDM. Bármi érdekelhet :) köszi

(#299757) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap óta vagyok friss Iphone tulaj (11 pro, IOS 17.0.2) és lenne két kérdésem.
Első: Messenger chat fej nem jelenik meg. Beállításokban is engedélyezve vannak a jelvények de így sem.
Kettő: Shazam illetve Color note. Mindkettő androidon nagyon jó szolgálatot tett viszont sehogyan sem tudok belépni email címmel az említett két alkalmazásba. Valaki járt már így?

Köszönöm a segítséget!

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#299758) markknight válasza Pr3ciSioN (#299757) üzenetére


markknight
veterán

Nincs ilyen iOS-en, hogy chat fej, android fícsör

(#299759) Aaron14 válasza markknight (#299758) üzenetére


Aaron14
őstag

Azt hiszem az iPhone 4S-en még működött. :DDD

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#299760) markknight válasza Aaron14 (#299759) üzenetére


markknight
veterán

Asszem az is csak jailbreakelt eszközön

(#299761) zozzzzzzzzzz


zozzzzzzzzzz
tag

YouTube:
tudna segíteni valaki abban, hogy a feliratok automatikus fordítását , hogy lehet magyarra állítani? Androidon, laptopon megy de itt nem adja a magyar nyelvet … :(((

(#299762) cross56 válasza Razzul (#299753) üzenetére


cross56
senior tag

Kíváncsi leszek, hogy majd 1 hónap távlatából mi a helyzet. Remélem nem kell visszalassítani a telefont, hogy ne melegedjen nagyon, és tényleg csak a harmadik féltől származó appok a problémásak :)

(#299763) narii válasza zozzzzzzzzzz (#299723) üzenetére


narii
tag

Apple oldalan a becsult javitas 65 ezer. Nem ertem ezek az areltereseket, amikor az istyle es az icentre is apple alkatreszekkel dolgozik

(#299764) Aszpirin válasza narii (#299763) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ne haragudj, de mégis mit nem értesz? Eredeti Apple alkatrészekből is van vadiúj regisztrált beszereléssel, vadiúj nem regisztrált beszereléssel és ún “refurbished” azaz felújított vagy rossz készülékből kiszedett, de teljesen jó alkatrész. Ráadásul mindez teljesen hivatalosan. Ehhez még hozzájön, hogy a szervizek gondolom saját maguk határozzák meg a munkadíjat. És lásd lennebb, van aki ”lifetime” garanciát is ad. Szabad piac van, szabadon választhatsz. Válaszd a legolcsóbbat, ha ez az egyetlen szempont.

[ Szerkesztve ]

(#299765) Zsolt,72 válasza zozzzzzzzzzz (#299761) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Amennyiben jól értelmeztem a tesztelés eredményét, iOS alatt nem támogatott a magyar nyelvű felirat.

Pontosítás: ha van is magyar támogatás, az meglehetősen kevés videó alatt érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#299766) icecave válasza zozzzzzzzzzz (#299761) üzenetére


icecave
Topikgazda

Először fent jobb oldalt rányomsz a CC-re, hogy mutassa a feliratot. Majd mellette a fogaskerékre, ott captipns - auto translate, majd kiválasztod a magyar-t. Viszont elég kevés videónál ajánlja fel egyáltalán a amgyar nyelvet, nem tudom, droidon hogy volt.

(#299767) Zsolt,72 válasza icecave (#299766) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Erre én is gondoltam, hogy magától a videótól is függhet-e. Ezek szerint neked sikerült olyanra bukkanni, ahol felkínálta a magyart. :) A CC és az „automatikus” kiválasztásához magam is eljutottam, de csak e nyelveket kínálta fel: [kép] .

Mivel van időm és kedvem is tovább tesztelni, ezért akkor nézelődök még egy picit, hátha lesz eredménye. Ha neked sikerült, nekem is bejöhet…

(#299768) zozzzzzzzzzz


zozzzzzzzzzz
tag

Ahol nincs felirat ott lehet kérni feliratot a beszédből szedi az adott nyelven, aztán arra lehet kérni fordítást.
Csak iOS nem ajánlja fel a magyart. Csak azokat amiket a saját fordítója ismer. Azt meg nem tudom, hogy lehet e okos utáni vagy a Google fordítójára cserélni alap értelmezett alkalmazásnak.

(#299769) rabbit87


rabbit87
tag

Sziasztok
Tudna nekem valaki okosat mondani az ügyben, hogy létezik-e iPhone SE (2016)-hoz lehetőség szerint gyári vagy jó minőségű utángyártott akkumulátor, továbbá nagyobb kapacitású mint a mostani 1600 mAh-s?
Ami benne van már nem az eredeti és ismét cserére szorul.
Köszönöm! ;)

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#299770) zozzzzzzzzzz válasza Zsolt,72 (#299767) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

igen, ez az. Csak androidon, laptopon jóval több nyelv van, közte a magyar is. Lehet ez tényleg valami elcseszett ios korlátozás ...
Mondjuk a saját fordítója sem ismeri a magyar nyelvet. Ezen amúgy nem akarnak változtatni? ....

(#299771) madkiller válasza zozzzzzzzzzz (#299770) üzenetére


madkiller
őstag

Valószínűleg nem akarnak. DeepL re cserélném , de nem találtam rá opciót.

(#299772) icecave válasza Zsolt,72 (#299767) üzenetére


icecave
Topikgazda

Videója válogatja. Én azt vettem észre.

(#299773) Aszpirin válasza Zsolt,72 (#299767) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Én úgy tudom, hogy több lehetőség van:
1. a videó feltöltője egyrészt maga tölthet fel magyar feliratot is ahhoz. Ekkor ezt értelemszerűen fel fogja kínálni a YT, minden rendszeren
2. ha a videó feltöltője legalább egy olyan nyelven feltöltött feliratot, amelynek automatikus fordítása támogatott, akkor lehetséges automatikus fordítás a támogatott nyelvek valamelyikére.
3. végül bizonyos nyelvekre van "automatikus feliratozás", ami beszédfelismerésen alapul - és tapasztalatom alapján még angolul is nagyon gyerekcipőben jár. Itt nem pl. az aggol beszédfelismeréssel van gond, hanem több zavaró tényező van: a beszélő kiejtése is lehet fura, a gépi felismerés számára de lehet, hogy a szöveget egyéb hangkavalkádból vagy hangos zenei aláfestésből kell kihámozni, ami komoly akadályokat jelenthet egy beszédfelismerő algoritmusnak. Ezért ezt a funkciót biztosan a videó feltöltője kell engedélyezze, megjelölve a forrásnyelvet (vagyis nem minden videóra van)

A magyar felirtozás az 1. vagy 2. müódzsrekkel történik. Az 1. minden platformon elérhető lesz, a 2. viszont attól függ, hogy az adott platformon a Youtube támogatja-e az adott nyelvre/-ről az automatikus fordítást. És igen, itt lehet, hogy olyan (biztonsági illetve tartalmi) korlátozások vannak az iOS-ben, ami miatt egyelőre nincs meg a technikai megoldása a 2. feliratozásii változatnak.

Elvileg a 3-asból is lehetne aztomatikus fordítás (lehet, hogy van is), de az már eléggé necces lehet, ha van egyáltalán, mert már a beszédfelismerésen alapuló automatikus feliratozéás maga is elég necces (de a YT-ot illetve Google-t dícséri, hogy nagyon fejlődik, egyre jobb), és ebből még fordítani egy másik nyelvre....

[ Szerkesztve ]

(#299774) zozzzzzzzzzz válasza Aszpirin (#299773) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

Az 1. működik, a 2. csak némely videóval, a 3. módszer kellene de az sajna nem, csak a gyári fordítószolgáltatás nyelvekre. Ott meg nincs magyar.
Amúgy a harmadik módszer egyre jobb és ahogy nézem egyre pontosabb is.

(#299775) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

Mindannyiótoknak köszönöm a választ, ami a YouTube fordítás témát illeti.

(#299776) zsoltictrl


zsoltictrl
csendes tag

Sziasztok! Van egy 14 promax és tölteni akarom powerbbank-ról de nem tölti, mit kell beállítani? a gyári kábellel töltöm!

(#299777) Zsolt,72 válasza zsoltictrl (#299776) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia!

Többféle külső akkut használtam már, de eddig egyik esetén sem volt szükség semmilyen beállításra ehhez.

- Ellenőrizd, hogy fel van-e töltve a külső akku.

- Próbáld ki másik telefonnal, hogy működik-e?

- Próbálj ki másik vezetéket.

Hirtelen ennyi ötlet jutott eszembe.

(#299778) Sungoo válasza zsoltictrl (#299776) üzenetére


Sungoo
addikt

Erre nincs beállítás, ugyan úgy működik, mint egy fali töltő.

(#299780) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Van egy kis probléma egy iPhone-al. Adott az alany kijelző lett benne cserélve utána szoftverezve aztán adatok visszatöltése után a képen látható dolgot írja ki. Előzőleg is ugyanaz volt a jelkódja, mint most és itt azt nem fogadja el.Tehát itt nem is értjük milyen jelkódot kér, ha előzőleg is ugyanaz volt.
Első kép mikor kéri a jelkódot, a következő kép mikor ugye arra megyek, hogy nem ismerem a jelkódot, mert az eredetit nem fogadja el.

(#299781) kid46 válasza HoppMaster (#299780) üzenetére


kid46
tag

Allitsd alaphelyzetbe, max egy ket regi dolgod el fog tunni. Nekem is kerte , megcsinaltam de semmim nem tunt el!

(#299782) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Adott hónapra munkaidő beosztására valami minden kolléga által elérhető online naptárt vagy appot tudnátok ajánlani? Amiben le lehet osztani a napokat előre

(#299783) Sys85 válasza zsoltictrl (#299776) üzenetére


Sys85
veterán

Régebbi Xiaomi powerbankom csak úgy tölt ha bekapcsolom,nem elég rádugni,ilyenkor csak villog,de nem tölt.
Power gombot (a powerbankon) 2x gyorsan megnyomva,vagy esetleg hosszan nyomva nem kezd el tölteni?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#299784) kchris78 válasza Joachim21 (#299741) üzenetére


kchris78
veterán

Ez a pro log miatt is van, plusz amiatt hogy azt direktben lehet menteni külső háttértárra külső mikrofonnal. Ezt egy normál felhasználó nem hiszem hogy értékeli. Mindenesetre engem kiakaszt hogy a yt tesztelők úgy tesztelnek mintha a felhasználás célja csak videó vágás és rögzítés lehetne.. elmond alap dolgot és folytatja hogy igen praktikus vagy nem praktikus mert így úgy amúgy fut a luma fusion meg a photoshop… esetleg egy ssh kliens? :D arról azt se tudna micsoda.

(#299785) zsoltictrl válasza Sys85 (#299783) üzenetére


zsoltictrl
csendes tag

Hosszan tartottam kikapcsolt utána 1x bekapcsoltam nem reagált semmit, most hogy töltöttem a powerbankot és a telefont is ra dugtam töltött nem értem

(#299786) zsoltictrl válasza Zsolt,72 (#299777) üzenetére


zsoltictrl
csendes tag

Azt jelzi hogy fel van töltve teljesen de nem tölti a Htc telefont tölti rögtön

(#299787) Sungoo válasza bigdady (#299782) üzenetére


Sungoo
addikt

Google naptár.

(#299788) SharpSA válasza zsoltictrl (#299776) üzenetére


SharpSA
veterán

Tudja a PD szabványt?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#299789) Business1


Business1
csendes tag

Sziasztok használ már valaki közületek Iphone 15 Pro-t ? mennyire melegszenek ezek a telefonok?
Mert rengeteg forumon lehet olvasni erről.

Nálam a minőség elsőrendű kérdés

(#299790) Adee_91 válasza Business1 (#299789) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Szia! Megjelenés óta használom, zéró melegedést tapasztaltam.
Játék nincs a telefonon.

(#299791) icecave válasza Business1 (#299789) üzenetére


icecave
Topikgazda

Már több helyen olvasni, hogy az iOS 17 és egyes appok akadnak össze. Pl. Instagram, indokolatlanuk felpörgeti k a procit maxra és ott is tartják. Jön majd frissítés rá, mert egyértelműen szoftveres hiba. (szerencsére).

[ Szerkesztve ]

(#299792) zsoltictrl válasza SharpSA (#299788) üzenetére


zsoltictrl
csendes tag

A PD szabványt nem tudja, esetleg egy másik kábellel működne?

(#299793) madkiller válasza icecave (#299791) üzenetére


madkiller
őstag

Instagrammra már ki is jött a javítás. Über és asphalt 9 érintett még az ügyben. Ezekre még nincs patch tovabbá új rendszerre költözéskor lehet még melegebb az első 2 napban illetve 20w feletti töltéskor. Ezeket a következő szoftverben orvoslják, mert elvileg mind szoftveres. Kicsit túlzoan túl melegedésnek írják a valóságban annyira, azért nem meleg, h ne tudd használni. Ennyire kB bármelyik samsungom is volt meleg költözéskor. Szerintem csak pár ilyen mimoza woke ideológiás, cancel kultúrás kisgyerek telesírta a világhálót.

(#299794) zsoltictrl


zsoltictrl
csendes tag

Fontos hogy a legújabb frissítés legyen a telefonon jelenleg 16.2-es van rajta 14pro max-on

(#299795) markknight válasza bigdady (#299782) üzenetére


markknight
veterán

Sima google naptár. Ha jobban kell cizellálni akkor sheets

(#299796) haddent válasza madkiller (#299793) üzenetére


haddent
addikt

Nekem költözéskor (2 iPhone egymás mellett, iPhone to iPhone) semmi melegedés nem volt. Akksi ügyben kicsit többet vártam volna én is, de pl. mára már normalizálódott hétfői Yetteles szállítástól. Most 51% -on vagyok, reggel 8:40 -kor húztam le, több, mint 3h screen time (igazából majdnem 4, de ugye ez a nyomorult iOS az elmúlt 24 órát mutatja, nem pedig a legutolsó maxra töltés óta -.- nem is értem ez milyen mértékegység?? semmilyen.. na mindegy, tegnap korán aludtam, nem csináltam már rajta semmit, 3h40p -ből mondjuk 3h20p biztosan a mai nap), amiből a fele nap mobilneten böngészgetés stb. Szóval ez viszont így már tök jól hangzik nekem. Az elején elég gyatra volt, jobbra emlékeztem a 13Pro kapcsán. Viszont tény, hogy erre most rápörögtem és nyomogattam és izzadva nézegettem az akksit, hogy jó-e stb., a 13Pro meg egy unott napon bementem elhoztam azt kész nem érdekelt használtam. Szóval pszichológiailag itt most 100x jobban feltűnt minden hiba, többet vártam stb.
Na szóval rövidebben: én elégedett vagyok. Ma megnyomkodtam a 15PM -t is és továbbra is döntésképtelen vagyok. Még elállhatnék a Yettel előrendeléstől, és rendelhetnék PM -t, de ilyen egyik nap ez másik nap az kéne :DDD
Két dolog tűnt fel, de mondom, ez is olyan, hogy ennél most figyeltem, figyelek mindenre, mint kisgyerek amikor jön a Télapó, a 13Pro -nál meg baromira nem érdekelt, használtam azt ment ahogy, meg csinált amit akart (illetve 14Pro megjelenése előtt vettem, majdnem 1 éves szoftverrel ugyebár..). Szóval nekem egy 10 perces Signal hívás azért kicsit megmelegítette, de sztem ez a 13 Pro -t is, illetve a gyári Apple magsafe töltővel töltve is azért na... nem hideg..
Dehát ez egy ilyen játék. Még 1-2 hétig hímes tojás lesz, aztán meg minden másra ott az AppleCare+ ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#299797) Zsolt,72 válasza madkiller (#299793) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Egyetértek, véleményem szerint ezt sikerült alaposan túl-lihegni… 🙄

(#299798) haddent válasza Zsolt,72 (#299797) üzenetére


haddent
addikt

Egyáltalán nem káros a telefonra, használójára meg nevetséges is lenne.. Túl van lihegve. De tény ami tény, 20% -ról indítva, megküldve a gyári Magsafe- fel kb fél óra után töltés közben használva meg-megreccent. Szerintem leszabályozta a SOC/GPU teljesítményt, mert túlment volna egy határon. Mondjuk ez meg megintcsak szintén olyan, hogy a büdös életben nem próbáltam és nem néztem ilyesmit a 13 Pro -n és egy évig folyamatosan kizárólag így töltöttem. :DDD

Más: messze nem saját ötlet, de iszonyatosan megtetszett. Neki is álltam, szétkaptam és eltakarítottam az eltárolt iPhone 4 -t. Minden adott hozzá, de a "hátteret", amilyen "egyszerű", nem szeretném én tervezni. Nem tudja valaki, hogy hol szerezhető be jó minőségben? :F

[ Szerkesztve ]

(#299799) markknight


markknight
veterán

Ezt csak úgy: [link]
Évekig használtam, igazán jól átadja milyen is volt a radar.

(#299800) Business1


Business1
csendes tag

Köszönöm,igy akkor már meg merem venni.

Nálam a minőség elsőrendű kérdés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.