Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#300051) niof válasza Ricardo (#299987) üzenetére


niof
addikt

Mondjuk az tény, hogy igen nagy %-ban a dolgok úgy működnek Apple eszköz esetén, ahogy annak kell. Én 7. éve használok iPhone-t, és szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hogy mivel volt bajom ennyi idő alatt. És az a pár is inkább szoftveres dolog volt, semmiképp sem hardveres. De persze ez csak az én véleményem, az én használati szokásaim alapján.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#300052) ittakary válasza Gubu0101 (#300046) üzenetére


ittakary
nagyúr

ne aggódj majd kamu indokkal lemondják, mint nekünk, hogy személyes adatok pontatlan megadása miatt Yettel által lemondva...

(#300053) kchris78 válasza Dello79 (#300041) üzenetére


kchris78
veterán

EZ a kezdetek óta így van. Azért mondja meg helyetted mert egy végletekig kimaxolt beállítási lehetőség elborzasztaná a felhasználók jó részét ("csak működjön"), mert nem is értené mi van oda írva. Szerintetek a felhasználók hány %-a érti _ténylegesen_ hogy hány wattal töltés, ha itt is megjelennek olyan kérdések hogy tölthetem nagyobb wattos töltővel mint amennyi a telefonhoz járt?

(#300054) zsoltyyy válasza kchris78 (#300053) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Utolsó kérdés értelmét vesztette, mert már rég nem jár hozzá semmiféle töltő... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#300055) Dello79 válasza kchris78 (#300053) üzenetére


Dello79
aktív tag

Jogos, és akkor azt se kérdezd meg hogy a kijelző hány HZ-es :)

(#300056) burgatshow válasza Cyberbeni (#300050) üzenetére


burgatshow
veterán

De tudhatná abból, az én alkalmazásom is tudja. :)

De igazából lényegtelen, mert a Photos alkalmazásnak nem tudsz nyelvi preferenciát állítani.

(#300057) Gubu0101 válasza ittakary (#300052) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kiderul majd 16.-at adtam meg kiszallitasra,akkor leszek otthon.Addig hagy sakkozanak :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#300058) M1995 válasza formula01 (#299984) üzenetére


M1995
aktív tag

Értőn kellene olvasni. Semmi gond ha egyénileg neked XY dolog fontos lenne és megy a kívánságműsor. Nekem is lenne pár, ha Tim Apple hallgatna rám. Én csak leírom XY dolgot itt miért ne várd, vagy csak később. Ennyi, de hisztiznek tovább. Amikor azt magyarázzák 100 W töltés nem rétegigény… én leírom iPhone, Galaxy, de még a referenciának mondott Pixel is 20-30 W a gyorstöltés, ami egy objektív tény, plusz tucatnyi más módszer is van ha éppen elfelejted, akkor megérthetnétek nem prioritás a gyártónál ez a kínai divat 100 W dolog. Nekem nem tűnik egyelőre piaci normának. Szóval megint az a hülye, aki számokkal érvekkel alátámasztja a mondanivalóját. Mert az nagyobb érv akinek csak reggeli szaráskor jut eszébe tölteni egy napi használati eszközt. Hát jól van. 🙂
Androidról váltóknak elmondjuk ez és az itt ilyen, az a helyzet leírása, nem védés, tehát hiába várják mindjárt jön az iPhone Fold 100 W töltéssel, 16 GB RAM és mindennel. Jövő ősszel is csalódni fognak. Még Android térfélen se norma se a fold, se százzal tölteni.

#300023
Figyelj, például a reverse wireless charging is hasznos dolog, évek óta létező dolog, iPhone esetében viszont nincs még, 14 Pro előtt már pletykálták, de 15-nél se lett, lehetséges 16-nál se lesz, akkor minek rajta rugózni? SD kártya hely is hasznos valakinek, itt sose volt, stylus se, RAM is mindig kevesebb. És akkor jönnek a harcosok azért is az én anyámat? Lesz amikor lesz adott funkció. Amúgy valami oka csak vannak mennyi Androidról váltó van itt is, de folyton elégedetlenkednek egy-egy kiragadott dolog miatt, akkor miért tartanak ki a szerintük elmaradott iPhone-nál… engem nem látsz Android készülékek topikjában vergődni melyiknek milyen hiányossága, itt mindig fikáznak az ügyeletesek. (egyesek személyeskedve is) Ha nem állok le érvelni és csak azt írom akkor használjon mást, ne keresse az Androidot az iPhone-ban mert ez más vagy írjon feedbacket a cégnek mit hiányol, azért is az én anyámat?

Mindegyiknek van előnye, hátránya hardver és szoftver oldalon is. Ezt se vitatja senki.

Ha szerintetek érdekes ezredik alkalommal is a 60 Hz-ről beszélni és hogy szerintetek 20-30 W mintha használhatatlan lenne… Egyik héten a battery health % aggódás megy, másik héten miért nincs 100 W töltés… számomra ez unalmas, de majd igyekszem átlapozni.

(#300059) Gubu0101 válasza xhege (#300000) üzenetére


Gubu0101
veterán

Gratulalok,tied a 300.000-es fonyeremeny :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#300060) xhege válasza Gubu0101 (#300059) üzenetére


xhege
addikt

Sok munka van benne, köszönöm szépen! :D

(#300061) formula01 válasza M1995 (#300058) üzenetére


formula01
aktív tag

Ha nem akarod megérteni, amit rajtad kívül szinte mindenki más mond, én nem próbálkozom tovább. Valószínűleg pár éven belül úgyis iPhone-n is élvezheted majd, ezt a felesleges rétegigényt, akarom mondani forradalmi újítást. Kíváncsi vagyok mi lesz majd az Apple-s művészneve. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#300062) Stauffenberg válasza M1995 (#300058) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ennyi, de hisztiznek tovább."

Szalmabáb - Leírtam hiányozni fog a gyorstöltés, hoztam pár példát mikor jól jött, de te ebbe beleálltál és azóta a tárgybéli tévedéseidet cáfoló hozzászólásokat egyszerűen csak hisztinek nevezed és szándékosan megmásítod amik elhangzottak.

"én leírom iPhone, Galaxy, de még a referenciának mondott Pixel is 20-30 W a gyorstöltés"

Lényegtelen konklúziót alkalmazol, semmilyen összefüggésben nem áll a piaci részesedés azzal, hogy az Apple hol tart a gyorstöltés fejlesztésében, ahhoz pedig pláne semmi köze, hogy az eredeti kijelentésem annyi volt, hogy hiányozni fog a gyorstöltés, nem volt kötelező beleállnod, pláne nem piaci részesedésre hivatkozva, ráadásul azzal akarod igazolni, hogy nem piaci norma, hogy a 2023 Q2-ben globális eladások 37%-át ketten uraló két gyártóból mazsolázgatsz és a használati szokások állítólagos felmérésére hivatkozol, miközben fel sem lehet mérni a gyorstöltés használati arányát akkor, ha ilyet a gyártó nem is kínál.

Megpróbáltad a korábban többször leírt 37%-os kombinált részesedést a Pixel telefonokkal is bővíteni, de az ő részesedésük a piacon a "futottak még" kategória (konkrétan az összes global shipment/market share staisztikában bekerülnek az "Others" kategóriába, amihez 2-3%-nál kisebbet kell produkálni). Próbálkozásnak jó volt, de kapufa.

"Nekem nem tűnik egyelőre piaci normának."

Személyes kétely - Elfogadott tényként akarod beállítani a személyes véleményed és értelmezésed a témában.

"tehát hiába várják mindjárt jön az iPhone Fold 100 W töltéssel, 16 GB RAM és mindennel. Jövő ősszel is csalódni fognak."

Ismételten szalmabáb érvelés, egy "hiányozni fog a gyorstöltés" kijelentésből már összehajtogatható 16GB RAM-os 100W-al töltő iPhone igényeket vizionálsz. Semmi ilyen nem hangzott itt el.

Én a helyedben átgondolnám ki hisztizik valójában.

(#300063) akosxyz válasza lsebestyen (#300030) üzenetére


akosxyz
senior tag

No nem baj, csak azt hittem én vagyok korlátolt és nem találom. :U :DDD Majd a 17-esem tudni fogja, mert 12-ről kb arra tervezek váltani. :D

(#300064) madkiller válasza formula01 (#300061) üzenetére


madkiller
őstag

Pro Charging vagy Pro Thunder Charging Technology

(#300065) pzstm válasza akosxyz (#300028) üzenetére


pzstm
titán

igen

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#300066) pzstm válasza xhege (#300034) üzenetére


pzstm
titán

5en vagyunk ismerettsegi korben pro max-al, nyomokban sincs melegedesi baja egyikonknek sem….

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#300067) Stauffenberg válasza madkiller (#300064) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Viccen kívül szerintem ha valaminek lenne értelme, hogy a Pro telefonoknak fenntartsák, akkor az a gyorstöltés. Más akku kell hozzá, más töltőelektronika, más hőkezelés, egy ilyen hardveres különbség például szerintem indokolhatná a Pro feliratot és felárat (ugyanez igaz a kamerára is).

Szemben azzal, hogy az Alwas-On képernyőről azt állítják ahhoz 1 Hz kell. Lassan talán 6 éve van a telefonjaimon Always-On kijelzés és 60 Hz-es OLED-en is simán megoldható. Igaz itt azt is megoldották, hogy ne világítson 0-24 órában, csak ha megérinted a telefont. De persze bízzunk abban, hogy ezek a képernyők már nem égnek be... :)

(#300068) Hoes


Hoes
aktív tag

Sziasztok!
Feleségemnek szeretnék venni iPhone-t, nem egy hardcore felhasználó semmilyen téren!
12, 13 vagy 14 között vacilálok, melyiket érné meg megvenni, mennyire nagyok a külőnbségek?
Mint írtam, általános felhasználó! :R

(#300069) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Kérdés AirTag-ekkel tapasztalatot szerzett fórumtársakhoz: az normális, hogy kevesebb mint 2 méterre az AirTag-től még mindig “gyenge jel”-et mutat a telefonon a precíziós keresés, holott az AirTag és a telefon között (mindkettő szilikontokban van) egyébként csak levegő van légvonalban?
Az Airtag vadiúj, tegnapi vásárlás, a telefon pedig egy alig 3 hetes iPhone 14 Pro…

[ Szerkesztve ]

(#300070) xhege válasza Stauffenberg (#300062) üzenetére


xhege
addikt

Maximálisan egyetértek a leírtakkal. Amikor a kolléga a hisztit emlegettek akkor hangosan felröhögtem. :DD
Egyébként kár, hogy így áll hozzá, mert szokott ő értelmes dolgokat is írni.

Azzal is egyetértek, hogy a Pro modellekben ez lehetne egy valódi pro funkció. :K

(#300071) markknight válasza Hoes (#300068) üzenetére


markknight
veterán

14! Egy nővel ne fukardkodj mert ha rájön halott ember vagy ;]

[ Szerkesztve ]

(#300072) xhege válasza Hoes (#300068) üzenetére


xhege
addikt

Hát én azt gondolom, hogy ezek közül ár/érték arányban talán a 13 lenne a legjobb választás. Tovább lesz támogatva, mint a 12 és szerintem szebb példányokat is lehet találni ha használtban gondolkodtok. A 14 meg még drága és a hozzáadott érték a 13hoz képest minimális.

(#300073) zsoltyyy válasza Hoes (#300068) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ártól függ...
Új vagy használt?

Ha használt, akkor szerintem ebben a sorrendben éri meg: i13 i12 i14
Nagy különbség szerintem nincs köztük, aksiban a 13, 14 erősebb.

(#300074) xhege válasza pzstm (#300066) üzenetére


xhege
addikt

Közben ezen átsiklottam. Igen én is úgy gondolom, hogy ez a melegedés dolog nem egy borzasztó nagy probléma, és sokaknál nem is jelentkezik. Ahogy olvastam az Insta okoz ilyen gondot, az egyrészt javításra kerül majd, másrészt nekem olyan nincsen :D

(#300075) formula01 válasza Stauffenberg (#300067) üzenetére


formula01
aktív tag

2015-ös IPS LCD kijelzős Lumiámban volt always on kijelző, csak ott még Glance Screennek hívták. 2 napot bőven elment aktív használattal az a telefon is, innentől kezdve OLED kijelzőnél a technológiának köszönhetően tényleg csak nem akarás kérdése, hogy nem oldják meg.

(#300076) formula01 válasza madkiller (#300064) üzenetére


formula01
aktív tag

Most kell levédetni :DDD

(#300077) divan válasza Hoes (#300068) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem a 12-essel is teljesen elégedett lesz, ha az ár is fontos. Persze minél újabb annál jobb, de akkora különbség nincs közöttük. Ahogy néztem a 13, és a 14 között még mindig 100 ezer körül van a különbség, annyit biztosan nem ér. Főleg hogy gyakorlatilag ugyanaz a telefon.

(#300078) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Mivel eddig meg egy paracsot (automatizalast?) sem krealltam igy felve kerdeznem, h van-e olyan opcio, h ha x wifi halozathoz kapcsolodom akkor az akksikimelo funkciot kikapcsolja?

(#300079) xedamen válasza No.01 (#300078) üzenetére


xedamen
senior tag

Szia,
Igen, elég egyszerű a beállítása, nyugodtam próbáld ki shortcuts-ban az automatizáció alatt :)

(#300080) Stauffenberg válasza formula01 (#300075) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az akkori barátnőmnek valami Nokia Lumia céges mobilja volt, az always on nem szerencsés IPS esetén, mert pillanatok alatt leszívja az akkut. De tudta azt, hogy hozzányúlsz és felvillan egy időre, nekem a mai telefonomon is így működik, nem kell 0-24 órában világítania akkor sem ha OLED.

Ez Face ID telefonon simán lehetne olyan, hogy érzékeli, hogy asztalon/dokkban van, ránézel és akkor villantja fel, hozzányúlásra meg már fel is oldja, iOS 17.1-be már jöhet is rá a kapcsoló a beállításokban. Próbálok gondolkozni a mérnökeik helyett is, miközben mégsem ugyanolyan, mint a tyúkszaros (blöee) Androidon... :D

(#300081) Shyciii


Shyciii
veterán

Ha egy törölt telefonba nem tudok belépni az apple id-val, mert a kétlépcsős hitelesítéshez használt telefonszám nem elérhető, akkor azt látom hogy recovery key-el és egy új telefonszámmal be tudok lépni. Kérdés, hogy ez azonnal megtörténik, vagy ez azaz eset mikor várni kell x napot?

(#300082) Razzul válasza Hoes (#300068) üzenetére


Razzul
senior tag

Ha újonnan akkor i13 vagy i15. A sima 12 és 14 már felejtős, utóbbi első sorban a 15-ös széria fejlesztései miatt.

Stat crux dum volvitur orbis

(#300083) madkiller válasza Stauffenberg (#300067) üzenetére


madkiller
őstag

Samsung találmány, az S6nál jött be az AOD 2015ben és az még messze 60 HZ volt.

(#300084) zsoltyyy válasza madkiller (#300083) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

This technology was first introduced by Nokia in on the Nokia N70 and Nokia 6303 (on TFT display in 2008), and more widely adopted with its next generation AMOLED Symbian phones in 2010 (the Nokia N8, C7, C6-01 and E7).

Már bőven az s6 előtt a windows phone-os oled lumia készülékem tudta.

[ Szerkesztve ]

(#300085) madkiller válasza zsoltyyy (#300084) üzenetére


madkiller
őstag

De Alwys on Displaynek a Samsung kezdte el hívni és vezette be. Más droidos telefonon nem láttam előtte Symbian meg már rég kihalóban volt. (meg a windows phonenak sem igazán volt részesedése)

[ Szerkesztve ]

(#300086) zsolt_71 válasza madkiller (#299950) üzenetére


zsolt_71
csendes tag

Köszönöm! :R :R Sajnos én is hasonlóra számítottam , de legalább egy fokkal nyugodtabban alszok amíg nincs meg a 15 Pro :D

(#300087) formula01 válasza madkiller (#300085) üzenetére


formula01
aktív tag

Ettől még a Nokia találta ki, a Samsung meg vette át droidon, onnan meg mindenki más, de lényegtelen, részletkérdés. Viszont nálam pl. ez must have funkciók egyike mióta anno Lumián hozzászoktam.

(#300088) M1995 válasza Stauffenberg (#300062) üzenetére


M1995
aktív tag

De még mindig nem érted. iPhone nincs 100 W ennek utána nézhetsz vásárlás előtt. Egyszer panaszkodsz róla neked kéne, rendben. Elmondjuk miért nem volt várható 15-nél és majd 16-nál se, tehát túl sokat ne görcsöljetek rajta, ennyi. Mégis pörögtök rajta.
Amúgy megint az értő olvasás: sehol nem írtam a Pixel részesedéséről amivel most jössz. Azt az iPhone és Galaxy kapcsán írtam. Pixelnél azt írtam az Android oldalon a Google-től mint referenciának tartott készüléknél se tartják fontosnak a 100 wattot. De kérlek linkeld a listát évi hány 100 wattos telefont adnak el a világon a 20-30 wattos iPhone és Galaxy ellenében, ha szerintetek ennek annyira fontos alap dolognak kellene lenni. Amúgy megint ott vagyunk én írtam lapozni kellene már, de csak szólítgattok.

Másról se szól ez a topik “X éve vagyok Android user, vettem egy iPhone-t és nem olyan mint az Android!”

Kezdjem el én is minden héten 10 éve Lumián mi volt, ami iPhone-on csak évekkel később… nem mert nincs értelme

(#300089) zsoltyyy válasza madkiller (#300083) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Volt s6om is, meg s7 edge is.. Lehet rosszul emlékszem, de szerintem az s7edgeben volt AOD.

(#300090) Sys85 válasza zsoltyyy (#300089) üzenetére


Sys85
veterán

Hivatalosan S7-nél jelent meg,S6-ra csak ilyen-olyan megoldásokkal lehetett felvarázsolni,de alapjáraton nem tudta.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#300091) INGJOKE válasza M1995 (#300088) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem volt sony ericssonom is... az volt az igazán jó telefon ledobtam a betonra leesett az aksi, (dupla volt rajta) visszaraktam és ment. Én arra várok mikor tudja ezt az apple. :DDD

(#300092) xhege válasza M1995 (#300088) üzenetére


xhege
addikt

Az a baj, hogy még mindig nem érted, hogy nem erről volt szó, csak összemosod más dolgokkal, de részemről én ezt elengedem. :)

(#300093) Fritz Teufel válasza INGJOKE (#300091) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szerintem akkor mehetsz is lottózni! ;-)
Az új Unijós irányelvek alapján az akksiknak cserélhetőnek kell lenniük. Az Apple következő megoldandó, nagyobb házi feladata ez lesz. Mérget vennék rá, hogy ez nem volt a tervekben és ezzel fel is lett rúgva a tervezési fonal...
Simán ragasztják majd a hátulját és majd vehetsz hozzá célszerszámokat és minden további nélkül tudod majd otthon is cserélni. Cserélhető? Cserélhető. Jah, hogy szerszám is kell hozzá! Hááát, az nem volt a szabályzatban, hogy az se kelljen hozzá :D

Making batteries more sustainable, more durable and better-performing:
"Designing portable batteries in appliances in such a way that consumers can themselves easily remove and replace them;"

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#300094) Hoes válasza zsoltyyy (#300073) üzenetére


Hoes
aktív tag

Köszönöm a segítő válaszokat!
Azt elfelejtettem valóban leírni, hogy újat szeretnék venni! Nem spórolni szeretnék asszonypajtin, csupán a legésszerűbb, legjobb választást megtalálni! Elég nagy a diffi a 13 és 14 új ára között és nem biztos, hogy megéri a felárat…kivéve ha meggyőztök az ellenkezőjéről! Tipikus átlag felhasználó, közösségi programok, web, iskolai programok ( Kréta, stb… ) és családi képek…igen, erre lehet elég lenne egy Samsung A52 is de én is visszatértem IOS-re, őt is szeretném erre terelgetni újra.

Kijelző, akku jobb sokkal az i14-ben? Mármint jobb annyival? :R

(#300095) INGJOKE válasza Fritz Teufel (#300093) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem mindegy, két csavart még én is kicsavarok, csak lehessen ahhoz is 1,5-2x nagyobb aksit kapni, mint régen. :D A vastagság nem számít :DDD

(#300096) BaLee válasza Hoes (#300094) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Újként 50 ezres felárral nem érdemes 13 helyett 14-et venni. Semmi lényegi előrelépés nem történt, 1 évvel tovább lesz támogatva de előtte jó eséllyel úgyis lecseréled.

Akkor már inkább 15...

(#300097) Sungoo


Sungoo
addikt

Megnézné valaki, aki erstés, hogy csak nálam xart be az app? :F

(#300098) Fritz Teufel válasza INGJOKE (#300095) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Kizártnak tartom, hogy az Apple valaha is csavarral rögzítsen kívülről bármit. Az egyszerűen nem fér bele az Apple dizájn nyelvezetébe. Elveszne az egyszerűség illúziója, csak gondolj bele! Gyártásnál is plusz felesleges hibaforrások sokaságával kellene egy pFMEA-ban számolni, miközben a ragasztás egy kiforrott és bizonyított technológia. Én sem váltanék, tuti. Jah, nem számoltam az IP szabványokkal sem. Akkor még bonyolultabb lenne a dolog! :K

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#300099) Zsolt,72 válasza Sungoo (#300097) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nálam rendben van. Szerintem, ha vársz pár percet és újra megpróbálod, menni fog.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300100) gyuromoj válasza Sungoo (#300097) üzenetére


gyuromoj
veterán

Pár perce utaltam, minden rendben volt.
i13pm/ios17.1

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.