Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#314001) havri1 válasza Bubaaa (#314000) üzenetére


havri1
félisten

Igen

havri

(#314002) Zsolt,72 válasza Bubaaa (#314000) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Amikor már aktív lesz a második SIM, akkor meg fog jelenni a Beállítások/Hangok és haptikus/Csengőhang menüpont alatt a választási lehetőség.

(#314003) Bubaaa válasza Zsolt,72 (#314002) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Köszönöm! :R Szoknom kell még, mert androidhoz képest nagyon szűkös a személyre szabhatóság. De ennek örülök, hogy ezt nem kell mellőznöm! :DD

(#314004) Mike81 válasza syler123 (#313987) üzenetére


Mike81
senior tag

Sőt az egyik legjobban sikerült alap modelként emlegetik a 15-öst. És véleményem szerint is az. Környezetemben sokan váltottak sima 15 vagy 15 Plusra és nagy megelégedéssel használják.

Nekem pedig lenne egy olyan kérdesem hogy lassan vissza váltok IOS-re és érdekelne hogy a nem gyári fülesek töltöttségét kijelzi az Iphone? Droidon mutatja ha kiveszem a tokból a fülest hogy mennyi %-on állnak. Ezt tudja ez a rendszer is?

(#314005) havri1 válasza Mike81 (#314004) üzenetére


havri1
félisten

Xiaomi Buds 3T Pro-t mutatja, az app is működik vele, igaz korlátozottan.

havri

(#314006) atosan válasza Mike81 (#314004) üzenetére


atosan
addikt

Szintén Xiaomi alap fülesnél és a kevésbé elterjedt márkájú Bt hangszórónál is mutatja.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#314007) Zsolt,72 válasza Mike81 (#314004) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Redmi Buds 4 active, megjelenik a töltöttség. Korábban használtam Blitzwolf fülest és annál is jelezte. Használok egy Tronsmart hangszórót, ott is rendben látható.

Ilyen téren szerintem igen ritka, ami nem kompatibilis.

Pár éve kíváncsiságból vettem 99 centért, ingyen szállítással egy Apple klón fülhallgatót, ami 3 egész hónapig működött :DDD , de még az is adott töltöttségi információt.

(#314008) fil válasza Mike81 (#314004) üzenetére


fil
őstag

Lenovo Thinkplust jelzi

(#314009) Mike81 válasza atosan (#314006) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszönöm a választ, és neked is havri1
Én Blitzwolfot használok a hangzása miatt. Ahhoz tudtommal nincs külön app de nem.is volt rá szükségem mert a Samsung automatikusan mutatta a töltöttségét

(#314010) dud998 válasza Mike81 (#314004) üzenetére


dud998
őstag

+1.
Én 13 Proról váltottam sima 15-re és nagyon nem bántam meg. Nagyon jó lett. 😉

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#314011) Mike81 válasza dud998 (#314010) üzenetére


Mike81
senior tag

Nekem 15 PM a cél. Volt 14 PM nálam. Szerettem minősegi volt a mérttel sem volt bajom, de nem hagytam elég időt hogy haverok legyünk :DDD Mert vannak dolgok amik nagyon hiányzonak már pár hét használat után az IOS-ből. Ezert ha elmegy az S23U akkor veszek egy 15PM-et. A Samsung Watch 5Pro már el ment azt majd egy Watch 7 vagy esetleg 8 fogja helyetesíteni.

(#314012) atala


atala
addikt

Az miért van, hogy az i11-esem akkuja 575 ciklus mellett 82% volt, a 12-es pedig 895 ciklusnál 86%?
A 12-esnél már máshogyan számolja az akku elhasználódást?
Egyébként érzésre kb ugyan annyit bír ki a 12-es mint a 11-es.

(#314013) Stauffenberg válasza Mike81 (#314011) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mi az ami a 14PM-en lévő iOS-ben nincs benne, de a 15PM-ben már igen? Én kedvelem az Androidot is, nem piszkálódó kérdés, csak nem teljesen értem, hogy miért akarsz 15PM-et, ha az eggyel korábbi nem vált be.

(#314014) icecave válasza atala (#314012) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mert az a % csak egy becsült adat, sok tényező alapján.

(#314015) mAtThEw0319 válasza lugosi (#313998) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

~~~~

[#313944] INGJOKE
Megtelt az 50gb-os iCloud csomagom. (Feleségem és én használom.) Nem akarok nagyobbat fizetni. Leszedtünk most a telefonról (gépre) kb 15 gb videót. Letöröltük a videó könyvtárból és a nemrég töröltekben is leszedtük. Feltettem töltőre van wifi és hiába nyomok rá nem csinál biztonsági mentést, mert nincs hely. Hogy lehet rábírni?

[#313945] NoxyINGJOKE [#313944]
Ha jól tudom, 30 nap múlva szabadul fel a hely. Addig még te is meggondolhatod, hogy nem e töröltél, valamilyen pótolhatatlan képet, vagy videót.

[#313946] Zsolt,72Noxy [#313945]
Akkor is 30 nap, ha a “nemrég töröltek” közül is eltávolította?

[#313947] NoxyZsolt,72 [#313946]
Igen. Volt ebből az USA-ban egyszer kétszer probléma, hogy egy pár menő celeb, betéve, piásan törölte az iCloud-t.
Ezután döntött úgy az Apple, hogy 30 napig még visszaállítható, ha kéred.

~~~~

Akkor ez egy téves információ. Mármint amit [#313947] Noxy állít.
Ezért gondoltam, hogy van még ezután is lehetőség visszaállítani a képeket.
Bár szerintem csak félre értelmezte a kérdést, mint ahogyan te is az Én kérdésemre adott válaszodból következtetve. Előfordul. :)
Azt hittem, hogy esetleg kell írni egy e-mailt az Apple-nek vagy valahol van egy eldugott opció (pl. az iCloud webes felületén), hogy még innen is, a Nemrég törölt albumból törölt képeket is vissza lehet 30 napig állítani a képeket, de ezek szerint nincs.

[ Szerkesztve ]

(#314016) M1995 válasza mAtThEw0319 (#314015) üzenetére


M1995
aktív tag

Elméletileg Apple Support Senior Advisor tud segíteni azonosítás után, hiszen hónapokig tart a valódi törlés folyamata, valahol az adatközpontokban ott vannak még a törlésre kijelölt képek.

Példa sztori pár évvel korábbról: Apple Support Helped Restore Thousands of Lost Photos on iCloud Drive

Mint mindig cégeknél, gondolom az a nehéz, hogy az elsődleges support ügyfélszolgálatos szintről eljusson az ügy egy mérnökhöz, vagy a call center csak lerázza a többséget.

[ Szerkesztve ]

(#314017) havri1 válasza mAtThEw0319 (#314015) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem egész egyszerűen mint minden felhőnél, itt is arról van szó, hogy törölsz egy képet, az a lomtárba kerül, amiből 30 nap után véglegesen törlődik. A lomtár manuális ürítése után szvsz nincs lehetőség visszaállításra.

[ Szerkesztve ]

havri

(#314018) Razzul válasza mAtThEw0319 (#314015) üzenetére


Razzul
senior tag

Szimplán elbeszéltek egymás mellett. :))

Stat crux dum volvitur orbis

(#314019) johnnyvsr


johnnyvsr
csendes tag

Sziasztok!

14 pro max 17.4.1 van rajta és nem tudom sehogyse lefrissíteni az órát (watch 9) 10.4-re. Hiába megyek a letöltésre csak hátralevő ido kiszámítása, ha le törlöm a tarhelynel a frissítést hogy újra tudjam tölteni akkor is ugyanez. Ha véletlen eljutna a töltésig akkor is csak az elokeszitesig jut. Ötlet valakinek ?

(#314020) icecave válasza johnnyvsr (#314019) üzenetére


icecave
Topikgazda

Óra töltőn ugye? Újraindítás megvolt az órán is?

[ Szerkesztve ]

(#314021) mAtThEw0319 válasza M1995 (#314016) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Köszönöm! :R :)
Ez igazán hasznos! Akkor ezek szerint van erre lehetőség, csak nem egyszerű az oda vezető út! :))

(#314022) lugosi válasza havri1 (#314017) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kb így van igen.

(#314023) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Iphone 11 pro max ios 17.4.1!
Ujabban azt csinálja a teló hogy ha hivnak mindegy hogy mobil vagy messenger lefagy a képernyő! Gombokra nem reagál! Csak az oldalsó gomb megnyomásával áll vissza!
Ez mitől lehet?
üdv

(#314024) Zsolt,72 válasza Stauffenberg (#314013) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nekem egyedül az akkumulátor információs rész jut eszembe, ami jelenleg csak az iPhone 15-család esetén látható:

(#314025) atala válasza icecave (#314014) üzenetére


atala
addikt

Na jó, de ekkora különbség? Ugyan annyi százaléknál majdnem dupla annyi ciklus.
Valamit egyszer hallottam, hogy az újabb telefonokon már 1000 ciklust ígérnek (500 helyett) 80% elhasználódás melett. Lehet, hogy már a 12 ilyen?

(#314026) icecave válasza atala (#314025) üzenetére


icecave
Topikgazda

Különbség lehet bármi miatt ekkora. Pl. egyik mingig melegedett töltés közben, vagy használva lett töltés közben, stb.

15-ös szériától ígérik az 1000 ciklust.

(#314027) havri1 válasza atala (#314025) üzenetére


havri1
félisten

Ezek mind szerintem szoftveres kalibrálások (bár alma tekintetében mintha lenne valami komolyabb mérés is elektronika által). A ténylegest egy fizikai műszerrel lehetne megmérni. Mennyit vesz fel 0-100 között, és az a tuti.

[ Szerkesztve ]

havri

(#314028) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Mi az az akku érték ahol már érdemes a cserén elgondolkozni? Most vagyunk ne egész 1,5 évesen 88%-on, valamelyest biztos csökkent mert már kell napközben töltögessem de nem tudom hol van az az érték ahol már érdemes cseréltetni. :F

3 éves gari miatt viszonteladós készülék révén gondolom az iStyle lesz a legkézenfekvőbb pesten ugye?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#314029) esbii22 válasza Micsurin (#314028) üzenetére


esbii22
őstag

CareCenter. Sztem még ráérsz cserélni. Majd ha 80 közelébe ér, vagy már tényleg nem bírja ki a napot (kérdés mennyi kijelzőidőt használsz egy nap) Milyen modellről van szó?

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#314030) Razzul válasza Micsurin (#314028) üzenetére


Razzul
senior tag

Akkor szívnék csak a cserével, ha a telefon már rendszeresen kikapcsol/újraindul 20-30%-os töltöttségi szintnél, de minimum megvárnám a 80%-os battery health értéket. Mindig a gyári alkatrész a legjobb, abból is abban bízok a legjobban ami a telefonnal érkezett.

Stat crux dum volvitur orbis

(#314031) Micsurin válasza Razzul (#314030) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Gondoltam hivatalos partner gyárival megegyező cellát tesz bele. :B

esbii22 13 Mini szóval nem egy akku bajnok, az elején nem kellett napközben töltsek de az elmúlt 3-4 hónapban bizony ha tömegközelekedek akkor mire beérek irodába leszaladt 100 -> 70%-ra azzal a ~1,5 óra tömegközlekedésen való nyomkodással. Nem jó de nem is tragikus ezért agyaltam el. :(((

B verzió egy magsafe QI powerbank. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#314032) havri1


havri1
félisten

Én nem is magától az akksitól rtartok, hanem a szétszedés meg összerakás..sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak. Láttam ezt azt, neves márkaszervízből visszakapott iphoneokat. Kijelző elemelkedik, hátlap karcos, hangerő gomb nem működik. Stb..

havri

(#314033) xhege válasza Stauffenberg (#314013) üzenetére


xhege
addikt

Bár nem nekem szólt a kérdés, de én úgy látom, hogy a sima 14-ről sima 15-re váltani megérheti. 14 PM-ról 15 PM-ra szintén lehet indokolt ha az 5x zoom fontos. A 14 proról azonban én nem váltanék 15 prora. :N

(#314034) CharlieDrop válasza Zsolt,72 (#314024) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Meg akartam nézni a ciklust, de a 13 Mini nem mutatja :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#314035) Razzul válasza CharlieDrop (#314034) üzenetére


Razzul
senior tag

3uTools viszont igen! ;)

Stat crux dum volvitur orbis

(#314036) DGery válasza Razzul (#314035) üzenetére


DGery
aktív tag

Vagy Coconut Battery MacOS-en ;)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#314037) CharlieDrop válasza Razzul (#314035) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi, előtúrom a windowsos gépem és megnézem

DGery: Coconutról rosszakat hallok mostanság

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#314038) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni jelszókezelés témában.
Az a problémám, hogy a neptunba és az e-learning weboldalhoz ugyanúgy a neptunkódom a felhasználónevem, de mindkét oldalhoz más jelszó tartozik.
A telefon viszont ezeket nem tudja külön kezelni, a felhasználóhoz csak egy jelszót tud megjegyezni, ezért mindkét weboldalhoz ugyanazt a jelszót akarja kitölteni.
Nem lehet ezt valahogy megcsinálni, hogy mindkét weboldalhoz megjegyezze a jelszavakat azonos felhasználónévvel?

(#314039) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok!

Zsolt,72 ajánlására fordulok hozzátok. Nemsokára vásárolni fogol egy Iphone 15 prot. Viszont nekem ez egy nagy beruházás, ezért szeretnék rá egy jó tokot. Tudtok esetleg ajánlani? Spigent néztem, de nem szeretném, hogy az alma jel körül ki legyen vágva. Mobilfoxos sejtelmeim szerint csak fel van hypolva, vagy tévedek? Magsafe nem feltétel, de előny ha van. 15 ezer ftig gondoltam maximum. Tippek, ajánlások? 😊

Köszönöm

(#314040) Mike81 válasza Stauffenberg (#314013) üzenetére


Mike81
senior tag

Nem maga a készülék nem vált be hanem magával az ios-el nem voltam elég türelmes. A 14 PM egy remek készülék de számomra az egyik nagy pozitivum a 15-nél az usb és a súly. Mert sokan mondják hogy nem nagy cucc az a pár deka pedig igen is számít. Legalább is nekem. Sokszor azért művészet volt a 14PM-et tartani pár újjal hogybegy nehezen látható alkatrészről tudjak lőni egy képet annélkül hogy ezért lebontanám a fél gépet. De ez csak egy példa volt. Amúgy mást nem nagyon tudnék felhozni á 15 javára mert kb mindenben ugyan az

[ Szerkesztve ]

(#314041) Teasers válasza Teasers (#314039) üzenetére


Teasers
tag

Közben keresőztem, olvasgattam. Mégis spigen lesz. Plusz fólia. Köszi, így hivatalos válasz nélkül is. 😄

Viszont fólia. Spigentől van 2 fajta. Melyiket ajánlanátok? Úgy láttam, hogy a különbség a 2 között, hogy egyik szélei feketék, másik sima.

[ Szerkesztve ]

(#314042) Noxy válasza cross56 (#314038) üzenetére


Noxy
veterán

Felrakod pld az ingyenes Authenticator -t. Beáll.. jelszavaknál engedélyezed.
Belépés előtt a kulcsra bökve, kitudod választani hogy melyikkel akarsz belépni. [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#314043) Razzul válasza Teasers (#314041) üzenetére


Razzul
senior tag

Nagyon jó a Spigen, szerintem nem fogod megbánni. A fóliából nyugodtan vedd a simát.

Stat crux dum volvitur orbis

(#314044) xhege válasza Teasers (#314041) üzenetére


xhege
addikt

Nálam ha tok és biztonság, akkor UAG. :) Amit én rég használok az az UAG Civilian. 15 körül időnként ki lehet fogni.

(#314045) bollokcs80 válasza Razzul (#314043) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Más telón ugyan, de nekem is Spiegen van, nagyon tartós és masszív, árban is korrekt. :R

B.Cs.

(#314046) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Egyre több olyan app van ami értesítésnél hanggal, de talán rezgéssel sem jelez, pedig be van állítva.... Nektek nincs ilyen gondotok?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#314047) Kbali válasza MikeWazowski (#314046) üzenetére


Kbali
nagyúr

Esetleg egy kényszerített újraindítás?

(#314048) Stauffenberg válasza MikeWazowski (#314046) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Google Tasks, hetek óta nem jönnek meg az értesítések. Privát dolgokra a gyári Reminderst használom, de ebbe többen is írunk és eléggé kiheréli, hogy nem jönnek meg az értesítések.

(#314049) vargalex válasza cross56 (#314038) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ugyan az login URL? Mert nem a felhasználónév az egyedi kulcs, hanem az URL+login név...

Alex

(#314050) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Anyum kitalálta, hogy milyen jó lenne neki valami okosóra vagy karkötő, mert “ezért meg azért”.

Visszaolvastam és valami Redmi Watch féle jöhetne majd szerintem szóba, az új 4-es szériával olvastam is konkrét véleményt, hogy “minden működik”, de az is érdekelne, hogy ugyanez elmondható-e a korábbi szériákról is.
Sokat nem akarok rászánni, meg időnként nézem az aprót is, mert nem feltétlenül kell új óra.

Annak is örülök, hogy egyéb ilyen nőknek valóbb kütyüt tudtok ajánlani szintén 20-30ezres kategóriában, ami szintén meg remekül iPhone-okkal.
Nagy igény nincs, sokszor nincs telefonközelben, ami némítva is van és így lemarad értesítésekről.

Köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.