Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#274001) Sungoo válasza FIREBLADE78 (#273998) üzenetére


Sungoo
addikt

Ezek szerint Neked van tapasztalatod velük? Mintha rémlene valami…

(#274002) markknight válasza 7Heads Drago (#274000) üzenetére


markknight
veterán

Most úgy amblokk a telefonos szolgáltatásokról volt szó, az otthonit ne keverjük ide :)

(#274003) Sys85 válasza zojjektum (#273999) üzenetére


Sys85
veterán

Sokkal nagyobb választékból tudsz meríteni,ha nem fix lightning csatisat veszel.
Adapter+tetszőleges füles.Így bármikor tudod a fülest cserél ni bármilyenre.
Fülesre meg ezt tudom ajánlani ha a
leírt felhasználásra kell és nem audiofil zene hallgatásra. [link]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#274004) 7Heads Drago válasza FIREBLADE78 (#273998) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem értem ezt az Istyle undort. Semmi előzményt nem látok a topikban. 1-1 alkalom mindenhol előfordul.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#274005) 7Heads Drago válasza markknight (#274002) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pedig a szerviznek pont ott van értelme.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#274006) atees válasza esbii22 (#273996) üzenetére


atees
őstag

Zegen biztos jobban jársz!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#274007) zojjektum válasza Sys85 (#274003) üzenetére


zojjektum
senior tag

Az még jobb köszönöm :R

(#274008) esbii22 válasza FIREBLADE78 (#273998) üzenetére


esbii22
őstag

Már a Care Centerben van a telefon, oda küldtem akksi cserére

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#274009) esbii22 válasza atees (#274006) üzenetére


esbii22
őstag

Már korábban is akartam váltani de nem tettem. Jövő hónaptól viszont váltok.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#274010) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!
Olyan beszélgetési idő számlálót keresek amihez lehet hozzá adni kivételeket, amiket ha hívok nem számol.
Köszönöm

(#274011) maximilian4 válasza maximilian4 (#273909) üzenetére


maximilian4
addikt

Erre valaki?

Maxi

(#274012) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ma megint ráfutottam arra a dologra, hogy PC-n, böngészőben akartam belépni az icloud.com-ra. Nem iPhone-t használok már jó ideje, de az ellenőrző kódok SMS-re egészen ez év elejéig, éveken keresztül jöttek azonnal. Most kb. 1 órát kellett várnom, mire megjött és be tudtam lépni, de ekkor is új belépést kellett kezdeményeznem, nem az eredeti belépésre jött meg (ha sokszor lekéred a kódot, akkor megkattan és nem küld újabbat jó ideig). Na, mondom kikapcsolom a kétlépcsőst ... persze, hogy nem lehet már. Valakinek valami ötlet erre? Köszönöm!

PC-n, Chrome-ban a history-t törlöm időnként és ekkor szokott kidobni az icloud fiókból (máshonnan nem). Melyik adatcsoportot ne töröljem, hogy ne dobjon ki az icloud? Direkt nem mutatom a pipákat, hogy miket szoktam törölni, mert szerintem ez sem logikus a dologban.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#274013) bandus


bandus
veterán

sziasztok! iphone se (2022)-t szeretnek hasznalni egy fizikai es egy esim-mel. azt megertettem, hogy csak akkor mukodik egyszerre a ket sim ha a telefon fel van oldva (kulon szolgaltatokrol van szo), de ezen kivul lehet ennek masik hatranya? Gyorsabban leszivja pl az akksit? Koszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#274014) VesaLocalBus válasza markknight (#273940) üzenetére


VesaLocalBus
újonc

Köszi, majd ma lesz időm megnézni kicsit a dolgot. De meglepődtem rajta azért. :R

(#274015) markknight válasza maximilian4 (#273909) üzenetére


markknight
veterán

Persze. Dfu mode és reinstall. Viszont előtte egy másik eszközről ki kell lökni a fiókod róla, hogy clean install után ne kérje az Apple ID-det. Utóbbi nem tudom, hogy lehetséges manapság.

(#274016) Noxy válasza maximilian4 (#274011) üzenetére


Noxy
veterán

[link] [kép]
Vagy egy másik iOS eszközön bejelentkezel az Apple ID-l az iCloudba, és a lokátor App-ba törlöd.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#274017) burgatshow válasza maximilian4 (#273909) üzenetére


burgatshow
veterán

Ha van masik Apple eszkozod amit ugyanazzal az Apple ID-val hasznalsz akkor a Find my (Lokator) alkalmazasban a Devices (Eszkozok) fulon az XR-t kivalasztva alul tudod torolni a tartalmat.

Ill. szerintem az iCloud.com-on belepve is tudod uhyanezeket a lepeseket vegrehajtani.

(#274018) burgatshow válasza Tompie (#274010) üzenetére


burgatshow
veterán

Nincs ilyen. A telefon API-hoz senki sem ferhet hozza.

(#274019) burgatshow válasza bandus (#274013) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem. Semmi. Minden mas infot megtalalsz itt a topikban ill. az Apple dokumentacioban.

(#274020) Luck Dragon

Hol tudnám beállítani , hogy a Facebookon belüli böngésző helyet inkább a Safarin nyissa meg automatikusan ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#274021) MasterMark válasza Luck Dragon (#274020) üzenetére


MasterMark
titán

A facebookban.

Switch Tax

(#274022) Face8814


Face8814
őstag

Két napja elkezdte azt csinálni a telefon (14 pro Vodafone) hogy ha hívnak, akkor a hívó félnél - miután beüti a számom - 20-30 mp csend majd a hívás bontásra kerül. Ezt követően én kapok egy SMS-t hogy nem fogadott hívásom volt, holott nálam ki sem csörgött a telefon. Miután ez többször is megtörtént, kicseréltettem a simkártyát e-simre.
Ez a probléma ezzel úgy tűnt meg is oldódik, de erre meg ha hívnak akkor az esetek felében recseg a vonal a másik félnél és alig hallja amit mondok (ilyen probléma eddig nem volt), illetve többször leesik 4G-ről és 3G-re vált olyan helyen is ahol korábban a régi telefon ezt nem csinálta.
A legújabb nyűgje amit ma produkál pedig az, hogy néma marad ha hívnak. A képernyőn megjelenik a hívás de nem jön hang. Ma eddig 6-ból 3-szor csendben maradt 3-szor pedig jelzett (beállításokon nem változtattam).
Valakinek ötlete, hogy hol keressem a problémát???? :F

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#274023) ittakary válasza TechN7ne (#273982) üzenetére


ittakary
nagyúr

De visszateheto! Ha megnezed meg a listaban sincs a 15.7 !!

irtam mar az oldalnak hogy javitsak de meg szartak ra

https://ipsw.me/15.7

tessek latod mindegyik zold

(#274024) HoldfenyLuna válasza Face8814 (#274022) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Én előszöris áttenném (tudom, hogy esim) a sim kártyát másik telóba, és ezt a hívás dolgot úgy zárnám ki száz százalék, hogyha másik telefonban is ugyanez a probléma, vagy sem. Ha nincs másik teló, akkor ellenőrizted esetleg már, hogy amúgy Wifi hívás nem aktív nálad? Ha igen, akkor kapcsold ki, illetve érdemes lehet még rezetelni a hálózati beállításokat is.

Ez a hol csendben marad, hol nem: nem volt/van egyedi csengőhang beállítva azokhoz, akiknek a hívását csengéssel nem jelezte? Akár egy letöltött, ami most ezen a telefonon nincs feltéve, vagy Tone store-ból vásárolt?

(#274025) TechN7ne válasza ittakary (#274023) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én 13 pm-ra gondoltam ,nem látok rá lehetőséget a lista alapján sem.
+ 11 pro-ra sem látok amit Józsi kérdezett.

[ Szerkesztve ]

(#274026) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! iPhone11-en be lehet valahogy állítani, azt ha néma módba rakom a telefont akkor mondjuk 1-2 konkrét ember ha hív rendesen szóljon a csengőhang? Esetleg azt ha néma módban van, csak a telefonhívásoknak legyen rendes hangja?

(#274027) Tompie válasza burgatshow (#274018) üzenetére


Tompie
őstag

Oké, Köszönöm 🙂

(#274028) HoldfenyLuna válasza balazska92 (#274026) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Igen. Kontaktot megnyitod szerkesztésére, rámész oda, ahol csengő hangot tudsz kiválasztani hozzá, és ott lesz felül egy kapcsoló. Magyarul nm tudom a nevét.

(#274029) Face8814 válasza HoldfenyLuna (#274024) üzenetére


Face8814
őstag

De mindenkihez egyedi csengőhang van beállítva akinél probléma volt. Ez gond lehet?

Másik telóban nincsenek ilyen gondok.

Wifi hívást hol lehet kikapcsolni? Nem találom.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#274030) burgatshow válasza Face8814 (#274029) üzenetére


burgatshow
veterán

Vodafonenal nincs wifi hivas, szoval ezt el is engedheted, de amugy a Beállítások > Telefon > Wi-Fi-hívások menüpontban.

(#274031) balazska92 válasza HoldfenyLuna (#274028) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszönöm, ez életmentő volt. Köszi! :)

(#274032) Oldman2 válasza HoldfenyLuna (#274028) üzenetére


Oldman2
veterán

Emergency Bypass -> Vészhelyzeti megkerülés

(#274033) HoldfenyLuna válasza Face8814 (#274029) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Passz, én csak arra gondoltam, hátha egyedi csengőhang van, de valamiért maga a csengőhang, a fájl hibás, sérült vagy hiányzik. Esetleg állítsd be újra ezeket az egyedi embereket, mmint hozzájuk a csengőhangot egyesével. Egyébként maga az egyedi csengőhang nem lehetne gond, azért van, de ha valami gikszer van, akkor ez egy jó kiindulási pont.

@oldman 2: na, ma is tanultam valamit, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#274034) Imi1981


Imi1981
veterán

Nektek is előfordul néha hogy mikor megnyitok egy alkalmazást akkor látszik hogy 60 Hz-en hozza elő az alkalmazás előzményekből ! Mikor ilyenkor rögtön kipróbálom megint akkor már 120Hz -en jön elő. Nem vészes probléma ez de azért észrevehető bár ritkán fordul elő.

(#274035) markknight válasza Imi1981 (#274034) üzenetére


markknight
veterán

Alapból ha háttérből indítasz egy appot, jön egy átfedés és itt két opció van. Vagy újratölt az app (mondjuk net alapján frissíti a tartalmat) vagy kimerevíti és mutatja. Mivel scrollozni nem tudsz közben ezért nem igazán tudom, hogy az átfedés animációján kívül miben láthatod a 60 fps-t, talán ha felveszed és kijelölsz egy timestampet, hogy mit nézzünk a videón (valszeg a felvétel nem fogja mutatni) akkor már lehet érdemben reagálni erre, de röviden nem, soha nem vettem észre még ilyet.

(#274036) Imi1981 válasza markknight (#274035) üzenetére


Imi1981
veterán

Az animációban látom ahogy előjön az alkalmazás előzményekből! Felvenni nem tudom mert ritkán fordul elő és nem tudom mikor. Tök ugyan olyan mint amikor beállítom 60 Hz-re a kijelzőt és nem olyan tökéletesen sima az animációk. Teljesen ugyan olyan ! Ritkán van és nem zavar igazából csak mint érdekesség miatt kérdeztem. Ha direkt elő akarom idézni nem megy.

(#274037) #86564352 válasza Imi1981 (#274036) üzenetére


#86564352
törölt tag

Melyik iOS? 16-nál hasonlóról beszélnek ebben a videóban.

(#274038) Imi1981 válasza #86564352 (#274037) üzenetére


Imi1981
veterán

16.02 . Nem emlékszem hogy lett volna ilyen 15.6-on.

(#274039) #86564352 válasza Imi1981 (#274038) üzenetére


#86564352
törölt tag

Akkor tudd be az új rendszer bugjának. Majd javítják.

(#274040) SyMbioTe

Sziasztok!

Nem tudom mennyire fér el a kérdésem, van egy régi iPhone 4S-em, amit szeretnék downgradelni 6.1.3-ra.
Néztem ipsw-ket hozzá, de sajnos a régiek nincsenek aláírva, ettől függetlenül fel lehet rakni, vagy ez megbonyolítja a dolgot?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#274041) 7Heads Drago válasza HoldfenyLuna (#274028) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Vészhelyzeti megkerülés nálam.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#274042) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

olyan kérdésem lenne, hogy az kivitelezhető, hogy van egy iPhone 11 pro max 64gb, megtelt a tárhely ebből 22gb fotó, vettem 200gb-os icloudot, és oda szeretném tenni a képeket, hogy ne foglaljon annyi helyet a telon. De közbe a telefonon is rajta legyen az összes (akar rosszabb minőségben is) ez beállítható? :R

(#274043) SharpSA válasza stairmaster (#274042) üzenetére


SharpSA
veterán

Beállítások - Fotók - iPhone-tárhely optimalizálása

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#274044) Sys85 válasza stairmaster (#274042) üzenetére


Sys85
veterán

Beállítások->Fotók->iPhone-tárhely optimalizálás.
Ilyenkor a teljes felbontású fotók a felhőben vannak,telón csak egy kisebb indexkép,amikor megnyitod nagyban akkor nyitja meg a teljes fotót felhőből,de ez ugye adatforgalommal jár.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#274045) stairmaster válasza Sys85 (#274044) üzenetére


stairmaster
tag

Koszi nektek, ez be van kapcsolva de valamiért megállt nem mozdul, pedig WiFi-n van a telo. Egyébként be lehet kapcsolni, hogy csak wi-fin tolja fel?

(#274046) vsankaa


vsankaa
friss újonc

Sziasztok

Jelenleg egy iPhone SE 2020-at használok. Némely alkalmazásban a kijelző bal alsó része mintha nem érzékelnek.
Ez mitől lehet?

Köszi

(#274047) burgatshow válasza SyMbioTe (#274040) üzenetére


burgatshow
veterán

Csak olyat tudsz ratenni, ami ala van irva.

(#274048) lugosi válasza stairmaster (#274045) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, wifi az alapbeállítás. Nézd meg a fotók beállításaiban, hogy a mobiladat be van-e kapcsolva, emellett a korlátlan frissítések. Ha ez utóbbi be van kapcsolva akkor fel is tölt mobiladaton.

(#274049) markknight válasza vsankaa (#274046) üzenetére


markknight
veterán

Esetleg rossz az érintője?

(#274050) zojjektum


zojjektum
senior tag

Sziasztok! Ismét egy kérdés. Az miért történhet, hogy safariban, ha jelszót kell valahol beállítanom, akár regisztrációnál vagy emlékeztetőnél, akkor teljesen lefagy a képernyő? Ameddig ajánl valami jelszót, addig minden oké, majd utána bármire nyomok kifagy csak alkalmazás kilövéssel tudok kilépni. Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.