Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#300201) oba válasza KD6-3.7 (#300200) üzenetére


oba
addikt

A google képkeresőbe ha beírod, hogy iphone burn in akkor azért akad pár találat amit meg tudsz nézni. Nyilván nem lehet tudni, hogy azokat milyen módon és mennyire intenzíven használták. Ez nem azon múlik, hogy "régen volt" meg hogy "ez egy iphone" hanem a használaton. Elhiszem, hogy a legtöbb embernek nincs ezzel gondja. De olyat nem állítanék, hogy teljesen immunisak rá a készülékek. A technológia adott... ilyen az amoled.

(#300202) vargalex válasza Zsolt,72 (#300157) üzenetére


vargalex
félisten

Igazából nem a cég, hanem a Mobile Country Code (MCC) és a Mobile Network Code (MNC) számít. Ezt az információt hordozza a SIM, a lockolt telefon pedig egy bizonyos MCC+MNC párosra van zárolva. Zárolas esetén a SIM és telefon MCC+MNC-nek egyeznie kell. Az MCC magyar szolgáltatók esetén 216, tehát magyar zárolt telefon esetén külföldi kártyánál már itt bukik a dolog. Az MNC pedig országon belül szolgáltatónként változik (nálunk pl. Telekom - 30, Yettel - 20, Vodafone - 70). Itt érdemes nézelődni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#300203) Ricardo


Ricardo
félisten

"Hát akkor nem marad más, mint nem használom annyit és úgy a telefont mint szeretném, mert nem lenne kellemes ha beégne az a sáv."

:DDD

Ugye ezt nem gondolod komolyan?

(#300204) esbii22 válasza oba (#300199) üzenetére


esbii22
őstag

Ha nincs semmi probléma ami miatt aggódhatna az ember akkor kreál egyet magának… :C

Helyette ajánlok egy sima 11-et, az IPS, így nem kell tartanod a beégéstől ;]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#300205) Sys85 válasza esbii22 (#300204) üzenetére


Sys85
veterán

Troll ON:
Csak hogy nyugodtság legyen. :DDD
IPS :DDD


Troll OFF!

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#300206) Razzul válasza oba (#300201) üzenetére


Razzul
senior tag

Kiállítási darabok esetén biztos lehet ilyet találni, de a modern OLED kijelzők esetén már egyáltalán nem jellemző probléma. Ha nekem nem hiszel nézz meg 1-2 frissebb témába vágó tesztet az Apple cuccairól vagy akár az OLED Switchről.

Stat crux dum volvitur orbis

(#300207) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. "Gyerek" ( 18 ) születésnapjára megkapná élete első iPhoneját. 14 Pro és 15 között vacilálok. Mi szól egyik vagy másik mellet/ellen? 15 azért szimpibb, mert nagyobb boltokban is már 400-ért elérhető 3 év garanciával és USB-C töltővel, így azt sem kellene venni. És itt adja magát a kérdés, kell e 3 év gari, nekem soha egyetlen telefonomat sem kellett javíttatni? Ebből pedig ered még egy kérdés, ha elég a gyári 1 év, szabad e apróról venni picit olcsóbban? Félek, hogy fake készülékbe futok, én nem tudok különbséget tenni köztük, bár ahogy néztem, van néhány régi aprós eladó, feltételezem, hogy ők azért megbízhatók. Köszönöm.

(#300208) oba


oba
addikt

Hát ez mind szép és jó gyerekek, de normális app híján ezt a videót raktam be youtubeon, full screenben, belezoomolva, hogy mindenhol legyen tartalom. [link]
A szürke színnél a fehér sáv nyoma halványan már látszik is. Pont arról sejtettem, hogy ha valami akkor az nyomot tud hagyni (a status baron kívül). Nyilván normál használat mellett nem vettem eddig észre így nem zavaró. Ennyit arról, hogy az almás varázslat a technológia sajátossága felett áll. :)

(#300209) oba válasza z123456z (#300207) üzenetére


oba
addikt

Normális eladótól aprón vagy "nevesebb" gsm boltból is szabad venni készüléket. Utóbbinál vannak bontatlan példányok is amiknél első használat után indul be az 1 év garancia amit bárhol tudsz érvényesíteni.

Én a 14 pro-t ajánlanám a 15 helyett. A 120hz-es kijelző miatt.

(#300210) Shyciii válasza Razzul (#300123) üzenetére


Shyciii
veterán

Ezt sajnos nem tudom biztosra mondani. Amikor kérdeztem tőlük, akkor azt mondták, hogy vannak olyan készülékek, ahol nem gyári, hanem gyári minőségűvel dolgoznak. Az akksi %-ot kiírja, és az akksira is 100%-ot ír ki. Lehet hogy IRP partnerek, így gyári akksival vagy gyári minőségű akksival és szerszámokkal dolgozhatnak, mint pl a Smart Clinic.

[ Szerkesztve ]

(#300211) Sys85 válasza z123456z (#300207) üzenetére


Sys85
veterán

15 egy butított 14 Pro,pont ugyanúgy mint a tavaly a 14 ami egy butított 13 Pro volt.
A 14 Pro jobb választás és “csak” 50e forint felára van ami szvsz 400k körül már nem akkora plusz,cserébe van 120Hz,AoD,3x zoom kamera,plusz pár szoftveres feature.
Az hogy az még Lightning szerintem nem akkora gond,kismillió kábelt lehet kapni emberi áron.
Gari:
Az hogy neked még soha nem romlott el telód,az nem azt jelenti hogy nincs benne a pakliban.
Ez kicsit olyan mint egy lakásbiztosítás.Azt sem azért kötöd mert biztosan leég a házad,hanem hogy biztosítva legyél ha ne adja isten bekövetkezik egy ilyen.
Gari ugyanez.Nem biztos hogy elromlik,de mi van ha mégis!?
Csak 3 év garisat vennék,csak hivatalos Apple viszonteladótól.
MM,Euronics,Emag (csak emagosat,nem piacteres eladótól),Notebook.hu,meg talán Alza.

Ha úgy döntesz,akkor a 14 Pro-ra még most rá kell nyúlni,mert fogynak a készletek és nem is lesz több.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#300212) Zsolt,72 válasza oba (#300199) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Az amoled az amoled

Mi a különbség az AMOLED és az OLED között? [link] Az Apple-telefonokban nem AMOLED megjelenítő található.

akkor is ha egy iphone-ba gyártotta le a Samsung vagy LG vagy nem tudom ki

Jó úton jársz, valóban a két koreai gyártó készíti a legtöbb OLED panelt, ami utána almás telefonba kerül. Rajtuk kívül például a BOE is ide tartozik.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300213) Zsolt,72 válasza vargalex (#300202) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Köszönöm a pontosítást! :)

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300214) Razzul válasza oba (#300208) üzenetére


Razzul
senior tag

Milyen almás varázslat? Miről beszélsz? :U

Stat crux dum volvitur orbis

(#300215) zsoltyyy válasza oba (#300208) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ha egy 4 éves telefonban nagyítóval kell keresni elhasználódásra utaló jelet, az szerintem meg is válaszolja azt, hogy ez probléma-e...

Használd nyugodtan.

(#300216) esbii22 válasza Razzul (#300214) üzenetére


esbii22
őstag

Hagyd rá, nagyon unatkozik :DD

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#300217) oba válasza Razzul (#300214) üzenetére


oba
addikt

Amire szoktak célozni, hogy itt aztán nem kell tartani beégéstől, és hasonló kommentek. Nem konkrétan rád céloztam, hanem az általános véleményekre azoktól akik szerint az iPhoneok nem tudnak beégni. Sajnálom, hogy nem lehet elrejteni ezt a fehér sávot alul, és csak remélni tudom, hogy nem fog olyan szintre jutni a beégés ami már normál használat mellett is látható lesz.

esbii22: egyáltalán nem unatkozom...

zsoltyyy: a nem kell tartani a beégéstől eljutottunk odáig, hogy 4 éves telefonnál ez már nem meglepő (amivel egyetértek), és nem lesz belőle nagyobb gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#300218) victorhun7 válasza madkiller (#300083) üzenetére


victorhun7
tag

AOD 2007 :DD

[ Szerkesztve ]

(#300219) PACSA75 válasza z123456z (#300207) üzenetére


PACSA75
őstag

Ez a videó neked lett kitalálva. Kukkold meg: [link].

[ Szerkesztve ]

(#300220) Gubu0101 válasza z123456z (#300207) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem adnak melle toltot.Kabelt kapsz,annal meg midegy melyiket veszed mind ketto kabelenek az egyik vege usb c.A 15 nek mar usb c-s mind 2 veg.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#300221) Noxy válasza KD6-3.7 (#300200) üzenetére


Noxy
veterán

Ide mindig kell egy kis konteo, mert akkor unalmasan telne a hét, itt a topikban. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#300222) zsoltyyy válasza oba (#300217) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Én a saját tapasztalatomat írtam le, hogy i12nél nincs beégés.

Napi ~2óra SOT. Nyilván, akinek a képernyőidő nem ennyi, hanem 5-6óra, annak ennyi idő után már lehet jelentkezik. Biztos van olyan, aki szerint az iphone nem tud beégni, de az ilyen hozzászólásokon nem kell fennakadni.

Modern oled képernyők tényleg nehezebben égnek be. Lehet erre gondolt az illető, mivel applenél nemrég jött be az oled, tehát elég modern.

(#300223) Joachim21 válasza oba (#300217) üzenetére


Joachim21
senior tag

Sötét módban nekem nincs fehér sáv. Amit én láttam 13 és 14 topicjában is, hogy aki adaptív fényerővel navigál, náluk elég sok beégés volt. Más esetekre nem emlékszem hogy lett volna, jellemzően a Waze sárga köre égett be.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#300224) Dwatti válasza z123456z (#300207) üzenetére


Dwatti
addikt

Én is 15 és 14 pro között vaciláltam de kipróbáltam mind kettőt(teszt fotó stb) kijelző és kamera miatt lett 14P kb majdnem azonos árban vannak .

(#300225) oba válasza Joachim21 (#300223) üzenetére


oba
addikt

Azt hogy érted, hogy sötét módban nincs nálad fehér sáv? Nem jelenik meg alul a multitask váltó fehér vonal?

(#300226) Zsolt,72 válasza Joachim21 (#300223) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Egyetértek veled, mert ez is egy olyan téma (több más, flame-et generáló téma mellet), ahol a különböző felhasználói szokások miatt jelentősen eltérő tapasztalatok figyelhetők meg.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300227) Shyciii


Shyciii
veterán

Nah GSMArena is kirakta a 15 Pro tesztjét. Megnéztem a fotó teszteket kiválasztva hasonlításul a 13 Pro és Samu S23-as képeit.
Hát ez borzasztó. A szokásos fotókon ahogy scrollozom a részleteit egyértelműen látni, hogy a 15 Pro képei homályosabbak sok esetben, mint a 13 Pro-é. Egyre elkeserítőbb nekem ez a széria.

(#300228) syIex


syIex
veterán

Yettelnél vannak Pro készülékek egy pár színben. Ha minden igaz le tudtam adni egy natúrra a rendelést aztán majd kiderül. Visszaigazoló e-mail már jött is egyből szóval kiderül.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#300229) kchris78 válasza Shyciii (#300227) üzenetére


kchris78
veterán

(és akkor volt itt olyan vélemény hogy a 11pro meg szebb mint a 13pro)

(#300230) Ádám16 válasza Shyciii (#300227) üzenetére


Ádám16
addikt

Így, hogy a GSMArena is mostanra adta ki a tesztet totál megértem, miért késik a Mobilarena.

Ja, nem.

(#300231) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok!

Előfizettem a youtube music prémiumra, de időnként mégis leáll a lejátszás.. Miért van ez? A háttérben való futás engedélyezve van neki .. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#300232) Zsolt,72 válasza .zSoLTi. (#300231) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Valami bug lehet mögötte, mert eddig nálunk is szépen tette a dolgát, de ma én is ugyanezt figyeltem meg a családban.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300233) Shyciii válasza kchris78 (#300229) üzenetére


Shyciii
veterán

bkchris78

Igen, azt itt én is többször olvastam. Megerősíteni nem tudom, mert ez az első iphone-om, de így a tesztet nézve döbbenetes. Az meg végképp, hogy sok esetben az S23-as is szebb így kinagyítva a képeket, pedig a kicsi S23-as mindig rosszabb kamerában, mint a nagyok. Ezért (is) akartam kipróbálni egy iphone-t.

Ádám16

GSMArena pár napja már rakott ki tesztet, csak akkor a Pro Max-ot. Csepegtetve rakja ki őket 1-2 napos különbséggel. Amúgy meg Bog-éknak rohadt sok dolguk van, és jóval kevesebben dolgoznak, mint a nagy külföldi site-ok. Persze összerakhatnának ők is olyan igénytelen semmi videókat, mint az Apple Pie, vagy Magyarósi Csaba stb, de annak meg nem látom értelmét. Engem nem zavar, hogy később rakják ki, mert én nem vagyok az a típus, hogy "most azonnal rögtön, mert elsők között akarok venni ilyet" típus.

(#300234) lsebestyen válasza Zsolt,72 (#300232) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem régóta csinálja már (16.x-en vagyok még).

(#300235) syIex


syIex
veterán

Használ valaki iCloud drive helyett Google Drive és Photost itt?
Aki igen az tudna írni egy véleményt, hogy mennyire kompatibilis a két dolog? Egy ideje váltottam Googlere és, ha nem muszáj nem mennék vissza iCloudra, mert drágább.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#300236) xhege válasza Shyciii (#300233) üzenetére


xhege
addikt

Csak és kizárólag a privát véleményem mondom el, nem kell egyetérteni vele. Én elég sokat fotózok és piszok sok telefont teszteltem. Szerintem a 13 Pro volt kamerában a leggyengébb (vagy számomra a legtermészetellenesebb) az elmúlt évek iPhone felhozatalában (XR óta). Ha csak normál fényviszonyok között nézzük a főkamerát, akkor 11 Pro sokkal természetesebb képeket csinált, a 12 Pro nem volt ahhoz képest előrelépés, a 13 Pro katasztrofálisan túltolta a mikrokontrasztot és számomra természetellenesen túlélesített. A 14 Pro már jobb lett. 15 Pro még nem volt nálam, de a tesztben szereplő fotókat megnézve szerintem nem rossz. A végén az összehasonlítás amire hivatkozol meg csalóka. Ha ugyanakkorára lenne nagyítva a 13 Pro és a Samsung akkor nem tűnnének jobbnak szerintem (sőt).

(#300237) Zsolt,72 válasza lsebestyen (#300234) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nálunk ez teljesen új jelenség.

Négyen vannak a családi csomagban, tegnapig nem volt ilyesmi. Kicsit még figyelem a jelenséget, és ha marad, akkor megy a visszajelzés tőlem a fejlesztők felé. Minél többen írunk, annál hamarabb jöhet a javítás.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300238) xhege válasza syIex (#300235) üzenetére


xhege
addikt

Én használtam, használom párhuzamosan a kettőt. Teljesen rendben megy IOS alatt is mindkét Google szolgáltatás. Annyi, hogy a Fotók esetén csak akkor szinkronizál (nálam legalábbis), amikor meg van nyitva az app és nincs háttérbe téve. Nagyobb állományok esetén kicsit kényelmetlen lehet.

(#300239) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Én is youtube music-ot használok, egyelőre nem találkoztam ilyen problémával.

(#300240) syIex válasza xhege (#300238) üzenetére


syIex
veterán

Ettől tartottam...
Sajnos csak a 128GB-os verziót tudtam megrendelni szóval mindenképp kell a 2TB-os Cloud, de akkor lehet vissza költözök.. :F
Én is rengeteget cseréltem a telefont azért volt praktikusabb a Google megoldás.. Köszi az infót! :R

Aki rendelt a Yetteltől, honnan volt biztos, hogy meg is kapta / kapja? Volt itt akinek pár nap után törölték... Egy vissza igazoló jött eddig a rendelés után szinte egyből.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#300241) Zsolt,72 válasza xhege (#300236) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Veled ellentétben, én kevesebbet fényképezek (és azt is pont úgy teszem, ahogy azt az Apple gondolja, a nagy átlag célközönsége esetén: „point and shoot” :D ). Ezért csak a partvonal mellől nézelődöm, amikor a bennfentesebb fotósok és tesztelők beszélgetnek. :B

Viszont úgy gondolom, talán finomít a képen, ha a tesztek mellett megtekintünk néhány fotót a PH! e tematikájú topikjában; például @irgum nemrég publikált iPhone 15 Pro Max terméséből: [link] .

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300242) lsebestyen válasza Zsolt,72 (#300237) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én arra tippeltem, hogy a BT headsetem vacakol és az állítja meg, mert amúgy nem gyakori jelenség, heti 1-2x.

(#300243) xhege válasza syIex (#300240) üzenetére


xhege
addikt

Nincs mit! Én az elmúlt napokban költöztem vissza teljesen Cloud alá. Nem volt egy fáklyásmenet.... Dolgozott rendesen a MacBook :)

(#300244) .zSoLTi. válasza Zsolt,72 (#300237) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Iwatch is van kapcsolva a telefonhoz? Nekem úgy tűnik mintha az kavarna be, amikor az óra felold akkor történik valami időnként..

(#300245) xhege válasza Zsolt,72 (#300241) üzenetére


xhege
addikt

Igen ezek a felhasználói fotók szerintem a leghasznosabbak. Ebbe a topokba én is elég sok összehasonlítást dobtam fel különböző telefonokkal.

Messze nem vagyok sajna bennfentes fotós én sem. Csak szeretek fotózni, érdekel is a téma és szeretek művelődni ezen a területen. Egyszer ha majd nyugdíjas leszek és sok időm lesz majd kiképzem magam. :D

(#300246) syIex válasza xhege (#300243) üzenetére


syIex
veterán

Mivel már töröltem minden képet az iCloudból ezért nekem is szép lesz, 40k kép körül van a tárhelyemen... :DDD
Van erre valamilyen easy mód vagy fel kell másolnom az egészet rá kijelöléssel? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#300247) Zsolt,72 válasza lsebestyen (#300242) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Köszönöm, ez érdekes információ. Körbe érdeklődöm, hogy esetleg volt-e BT használat a családban azoknál, akik szóltak emiatt.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300248) zsoltyyy válasza .zSoLTi. (#300244) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Nekem van hozzá csatlakoztatva, de egyelőre nem tapasztaltam ilyet..

(#300249) Navaren válasza Shyciii (#300233) üzenetére


Navaren
aktív tag

Figyelj, és TE azért fotóztál már? Azok a képek hogy tetszenek?

Valóban meglepő pár fotó, de ott van a kezedben a félmilliós telefon, Te pedig lelkipeteg vagy a tudattól, hogy egy teszt a száz másik közül egy másik telefont jobbnak mutat?
Mobilarena is alkotott már olyan kamerateszteket iPhone-okkal, amik a mai napig nem értem, hogy születtek (i12-nél pl.).

Éppen 13 Pro-ról váltottam (nagyjából 2000 képet lőttem azzal két év alatt), és most váltás óta rögtön az szúrt szemet, hogy ez a 24MP-es végeredmény, amit a telefon összehoz, frankón számít, tényleg több a részlet, kevesebb a mosás, és a vonalélesítés sem annyira szükségszerűen 'agresszív', mint eddig volt.
Nem, nem tudom összehasonlítani egy droidos csúcsgéppeol, mert nincs, a céges telefonom egy A53, nincsenek egy ligában, így értelmetlen.
Aláírom, Lens Flare-it is tudtam produkálni még mindig :(.
Ettől függetlenül előrelépés van, a végeredmény pedig tetszik, arra pedig roppant szép, elegáns ívben pottyantok, hogy ez a produkció hol helyezi el a telefont bármilyen teszt rangsorában.

Ha meg ennyire adsz ezekre a teszteredményekre, miért vettél telefont, mielőtt publikálták őket?

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#300250) Zsolt,72 válasza .zSoLTi. (#300244) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Mindenki jelezte itthon a gondot, aki YT felhasználó, DE nem mindenki használ órát. Szóval ez egyelőre nem biztos pont. De hogy valami nyűg lett a YouTube appal, az egyértelmű. :)

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.