Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#300451) Razzul válasza xedamen (#300437) üzenetére


Razzul
senior tag

Jah, a Samsung költözős appjánál mindenképp jobb. Az papírnehezéket tud csinálni az új telefonodból! :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#300452) lugosi válasza sirszevenap (#300448) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valószínű, hogy közvetlenül az Apple id beírása után még indexelte őket, nem épült fel az adatbázis, főleg a nagy mennyiségű kép miatt.

(#300453) lugosi válasza sgeza (#300444) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Ha az iCloud optimalizál, akkor más alkalmazás számára nem lesz fájl szinten látható a kép (más eset, amikor csatolsz a Fotókból, mert azt a Fotók lekezeli, de közvetlenül képeket kezelő alkalmazás nem fogja már látni).”

De igen, látja más alkalmazás a képeket, vagy nem így értetted? (Hanem “file szinten”?) Hiszen ha az optimalizálás be van kapcsolva, akkor is tudsz más appokkal a fotókkal kezdeni dolgokat, pl messenger, whatsapp is közvetlenül hozzáfér a képekhez ha az optimalizálás be van kapcsolva.

(#300454) Noxy válasza lugosi (#300453) üzenetére


Noxy
veterán

Tök katyvasz, totál értelmezhetetlen a hozzászólása.
Sztm 0 fogalma van az iCloudban tárolt képek működéséről, meg a képfájl formátumokról.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#300455) Zsolt,72 válasza burgatshow (#300450) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, volt is egy olyan sejtésem, hogy a tegnap este volt az időablak utolsó lehetősége.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300456) schmidtpeter


schmidtpeter
csendes tag

Sziasztok! Mire kell figyelnem, ha hasznalt Iphont veszek? Teljesen tapasztalatlan vagyok meg Almafoldon. Koszi.

(#300457) lugosi válasza schmidtpeter (#300456) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia, összefoglaló, mire figyeljek használt iphone vásárlásakor cikket nézd meg (meg esetleg az összefoglalót).

(#300458) sgeza válasza lugosi (#300453) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, így írtam. Más alkalmazással, ha mondjuk megosztasz képet úgy, hogy a Fotókat választod, akkor látod a képet (csakúgy, mint magában a fotókban). Gondolom ilyenkor a Fotók letölti a képet, és úgy adja tovább az igénylő alkalmazásnak. De ugye az optimalizálás arról szól, hogy nem tárolja a készüléken az eredeti képet helymegtakarítás végett, tehát nincs mit mentenie a Google fotóknak.
Őszintén szólva kimondottan ezt a felállást nem tudtam megnézni, lévén szerintem nem is igazán tudjuk, hogy mikor, mit optimalizál az Apple fotók (csak, ha fájlszinten ellenőrizzük, hogy nincs a tárhelyen az adott kép fájl).
De a másik irány egyértelműen így van. A Google fotókban fájlonként külön-külön is meg tudod mondani, hogy törölje az eszközön lévő példányt (a képet persze a Google fotókban továbbra is látod, csak nem foglalja a helyet az eredeti kép). Tehát ilyenkor ha egy alkalmazásból képet osztasz meg úgy, hogy a Google fotókat választod forrásnak, akkor látod az összes képet, de az apple fotókban csak azokat látod, amik valóban a készüléken vannak eredeti képként.
Másképp fogalmazva: azok a képfájlok, amik a DCIM könyvtárban vannak, fájl szinten láthatók, mindegyik képkezelő látja. Ha egy adott alkalmazás "optimalizál", innen kitörli a képet, és csak saját maga "tartja nyilván", és csak egy kis méretű előnézeti képet tart meg. De ezt csak abban az alkalmazásban látod, amelyik a műveletet elvégezte. Ezért nem jó kettővel együtt szinkronizálni abban az esetben, ha helymegtakarítás végett feltöltés után a helyi példány törlésre kerül.
Amennyiben csak a feltöltés történik meg, optimalizálás, vagyis helyi példány törlése nem, nincs probléma kettővel együtt szinkronizálni.
Ahogy említettem, harmadik alkalmazásból történő képmegosztáskor nem magát a fájlt látod közvetlenül, hanem valamelyik képkezelő (Apple fotók vagy Google fotók) alkalmazáson keresztül kapod meg a képet. Ezért látod olyankor mindet.

[ Szerkesztve ]

(#300459) sgeza


sgeza
veterán

Komolyabb összeget tettem volna rá, hogy jön a szokásos mindenbebeleszólok, akkor is, ha nem értek hozzá hozzászóló, aki úgy tűnik, hogy még szövegértési problémákkal is küzködik, ha nem érti a magyar mondatokat. Való igaz, hogy bizonyos fokú értelmi képességgel kell rendelkezni a megértéséhez, ha valaki ezt nem üti meg, az nem az én hibám. A többiek vélhetően értik, és könnyedén ellenőrizhetik annak valóságtartalmát.

(#300460) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Remélem ide tartozik, tudom, van a mikyen okostelefont vegyek topik is.
Az lenne a kérdésem, hogy 130-150 között iPhone 11 pro max, nagyjából 80-85 százalekos akksi. Ezek általában 64 gigásak. Vagy inkább 350 euróért iPhone 12 128 gigás, még garanciás, 90 százalékos akksival? Azért írom vegyesen mert a Komárom mellett lakom, gyakran járok át.
Melyiket érné meg jobban?

Maine coon

(#300461) markknight válasza atosan (#300460) üzenetére


markknight
veterán

Én a 12-re szavazom, főleg azért mert 350 euró az kevesebb mint 150 ezer forint, meg újabb forma, konstrukció nem teljesen leharcolt aku. Illetve sok dolgot nem tudunk, pl azt, hogy a nagyobb telefont szeretnéd-e vagy mi a fontos számodra és a többi.

[ Szerkesztve ]

(#300462) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

fyi

Komoly zavart okozott az Apple az iPhone 15 Pro tokok körében

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#300463) esbii22 válasza atosan (#300460) üzenetére


esbii22
őstag

Mennyi időre tervezel a készülékkel? Méret nem probléma? Ha nem akkor sztem a pro max-ot válaszd, aztán ha legalább 2 évre tervezel vele akkor cseréltesd ki az akksit hivatalos szervizben. (kb 35e Ft, így talán megérné olyat venni ami hibátlan állapotú csak az akksija 80% körüli)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#300464) Zsolt,72 válasza atosan (#300460) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia!

Mindkét kinézett iPhone megállja még a helyét. A tárhely méretét csak te tudod eldönteni, hogy melyik lenne elegendő a számodra.

A hosszabb terméktámogatás es a nagyobb tárhely (amennyiben ez szempont nálad), inkább az iPhone 12-t teszi jobb választássá.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300465) Razzul válasza Zsolt,72 (#300464) üzenetére


Razzul
senior tag

Egyetértek, annyi még talán, hogy a Pro Max vs. sima i12 esetén a méretbeli különbség is megfontolandó. :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#300466) rankesz


rankesz
veterán

Nem benchmarkoltam, csak használom, viszont érzetre mintha lassabban töltene a 17.0.3 alatt a 15 PM

(#300467) Zsolt,72 válasza Razzul (#300465) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Jogos, az a szempont is játszik. :R

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300468) westcoastog


westcoastog
veterán

Lehet elcsúsztam fölötte ennyi hozzászólás között, de tölthető a 17.0.3

(#300469) pzstm válasza westcoastog (#300468) üzenetére


pzstm
titán

igen, tegnap este óta :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#300470) westcoastog válasza pzstm (#300469) üzenetére


westcoastog
veterán

:R
Tegnap óta lett itt 170+ hsz, nem sikerült végigolvasni :DDD

(#300471) Sungoo válasza markknight (#300461) üzenetére


Sungoo
addikt

Pedig én pont azon agyalok, hogy erre cserélem a 12-őt. :)

(#300472) johnnyvsr válasza Zsolt,72 (#300435) üzenetére


johnnyvsr
csendes tag

Köszi, ma megnezem. Recovery módban kell vissza tenni az ios 16ot?

[ Szerkesztve ]

(#300473) atosan


atosan
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek :R
Méretileg a 11 pro max felé hajlok, de minden másban a 12, forma, garancia, modernebb, nagyobb tárhely. Szerintem az lesz.
Még egyszer köszi!

Maine coon

(#300474) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ti a 15-ös szérián hány MP-en fotóztok? Illetve minőségben van bármi előnye a 24mp-nek, úgy hogy én max TV-n illetve előhívva szoktam képeket nézegetni tehát nincs poszter, óriásplakát, stb.? Mert ha nincs akkor maradnék a 12MP-en.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#300475) ittakary válasza adamssss (#300474) üzenetére


ittakary
nagyúr

akkor meg nem mindegy, hogy ki mit csinal?

mar bele is irtad hogy te 12mpen maradsz… tehat lenyegeben felesleges volt a kerdesed

(#300476) markknight válasza adamssss (#300474) üzenetére


markknight
veterán

Attól is függ milyen TV-n nézed. Szerintem nem sok difi van, kb nulla főleg ha kanapéről jó messziről nézed.

(#300477) Zsolt,72 válasza johnnyvsr (#300472) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, a Recovery lett volna a módja, de mára fordulva már nem írja alá az Apple: [link] . Éppen hogy csak, de lekésted. :(

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#300478) ittakary válasza markknight (#300476) üzenetére


ittakary
nagyúr

sőt, még kevesebb, ha oldalról nézed és kicsit hunyorítasz, és fél lábon ugrálsz közben :D

(#300479) xhege válasza adamssss (#300474) üzenetére


xhege
addikt

Saját magam sajnos még nem volt lehetőségem tesztelni, de amiket eddig láttam, azok alapján a 24 mp mód ígéretesnek tűnik. Én biztos azt fogom majd tesztelni elsőre. A 48 mp felbontás esetén, meg amiket láttam az egyáltalán nem tetszett. Hangsúlyozom ezek nem saját tapasztalatok sajnos.

(#300480) sgeza válasza johnnyvsr (#300472) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem le van töltve, ha telepítéshez nem kell online ellenőrzés, akkor meg tudom osztani.
Ha más nem is, szerintem a 3utools felteszi.

(#300481) ittakary válasza sgeza (#300480) üzenetére


ittakary
nagyúr

pont ez a lényeg: bárki le tudja tölteni, akár jelenleg is, de a telepítés végénél az Apple online aláírja az adott iOS verziót - na ez a lépés mostantól megszűnt minden 17.0.2 alatti iOS-en

3uTools sem tudja ezt a lépést átugorni

aki frissített, az mindörökre 17en ragadt, tehát nincs más hátra, mint előre, telepítsetek 17.0.3-at

(#300482) WNorbert85 válasza sgeza (#300480) üzenetére


WNorbert85
csendes tag

Már nem tudod visszarakni a 16-ot, ha az apple nem írja alá

iPhone 14 Pro Max + Apple Watch Series 7 + Airpods Pro 2nd gen + Apple Tv 4K + LG Oled 65C11 + ASUS Vivobook S14 Flip OLED

(#300483) oba válasza atosan (#300473) üzenetére


oba
addikt

Én is pont ebben a dilemmában voltam. Jobban tetszik a 12 szögletes designja, de tokban hordva ez már nem szempont. A méret és ezzel együtt az üzemidő viszont már nem ennyire mellékes, így 11 pro max lett nálam. Sikerült találni egyet 100as új akkuval.

(#300484) jack982


jack982
aktív tag

nincs más hátra, mint venni egy régebbi szifont, ios15-el, és véletlenül se csatlakozni vele az internetre.
a kassza után úgyse futja már a kva drága mobilnetre. :DDD

(#300485) Navaren válasza adamssss (#300474) üzenetére


Navaren
aktív tag

24MP.

Nem tudom, mennyire érdekel a hobbifotózás, le lehetne írni sokmindent, mennyi részlet marad meg magasabb felbontáson miközben az algoritmus mit és mennyire kevésbé mos el vagy éppen élesít túl post-processing alatt a minél jobb végeredmény érdekében.

Legyen elég annyi, hogy van olyan, releváns tesztelő, aki szerint a sima 15-ös fő kamerával készített, 24MP-es képei bizonyos esetekben tudnak jobbak lenni, mint a 14 Pro 12MP-re re binningelt fotói.
De azt is hozzá kell tenni, hogy eléggé léggömbhámozás a különbségeket keresgélni ezen a szinten, teljesen vállalható képek születnek így is és úgy is (miközben Almán kívül is van telefon, amelyik adott esetben jobbat tud), a nüanszokat az ínyencek fogják elsősorban észrevenni.

Másik kérdés persze az, hogy milyen eszközparkod van, mennyi tárhellyel.
Ha tudod az Apple HEIC formátumát használni, akkor szerintem no brainer a 24MP, de összességében tényleg nagyon keveset vesztesz azzal, ha az egyszerűség kedvéért 12MP-es JPEG képeket készítesz.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#300486) syIex


syIex
veterán

Kint a 15 PM teszt Mobilarénán.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#300487) sgeza válasza ittakary (#300481) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi mindkettőtöknek!
Nekem nem számít egyébként, másnak töltöttem le még tegnap, de nem próbáltam még feltenni neki. Így akkor nincs is értelme.
Én amúgy már 17.1-en vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#300488) johnnyvsr válasza Zsolt,72 (#300477) üzenetére


johnnyvsr
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!Hat ez hihetetlen :D , akkor most már marad a 17 :)

[ Szerkesztve ]

(#300489) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 13 Pro Max-om amit Airpods 3 fülessel használok és észrevettem egy hibát, hogy ha messengeren videótelefonálok vagy csak simán hanghívás akkor nem a füles mikrofonját használja az alkalmazás hanem a telefonét, szerintetek mit kéne beállítani? :R
Rendes sima telefonálásnál a füles mikrofonját használja..
Szintúgy messenger alkalmazásba történő fényképkészítésnél nem a sima lencsét használja a hátsó kamera hanem a széleslátót, ez mindenkinél így van, mert ez is zavaró? :F

Alkalmazás törlés, frissítés nem oldja meg a hibát, IOS 16.4.1 van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#300490) Bilux válasza imcsoo (#300489) üzenetére


Bilux
veterán

Frissítsd le az alkalmazást illetve a szoftvert is. Ha nem akarod akkor marad a hiba…
De egyébként ha eltávolodsz a telefontól nem hall a másik fél?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#300491) markknight válasza imcsoo (#300489) üzenetére


markknight
veterán

Mielőtt tovább mennénk. Honnan veszed, hogy a telefon mikrofonját használod? Mi alapján tudod?

(#300492) Bilux válasza markknight (#300491) üzenetére


Bilux
veterán

Nekem is ez jutott eszembe, azért kérdeztem tőle azt amit…

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#300493) Mindent bele válasza icecave (#300398) üzenetére


Mindent bele
kezdő

Helló!

Leírnád, hogy a silent on/off shortcutot hogy csináltad?
Illetve hogy lehet beállítani, hogy melyik shortcutok jöjjenek elő a gombra?
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#300494) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Ez a töltő jó iPhone 15 Pro-hoz vagy ennél kevesebb Wattos kell?
https://www.yettel.hu/tartozekok/telefon-tolto/apple-20-wattos-usb-c-halozati-adapter-p1121126-residential

(#300495) oba válasza timelord1987 (#300494) üzenetére


oba
addikt

Ettől pár wattal többet is fel tud venni de ha neked elég a 20 watt akkor tökéletes hozzá.

(#300496) Sys85 válasza timelord1987 (#300494) üzenetére


Sys85
veterán

Már pár éve ez a töltő való a szifonokhoz,hivatalosan 20W a plafon amit tudnak.
Amúgy olyan töltőt használsz amilyet csak akarsz.
Kb milliószor volt ez már téma.
Ha elég a lassú töltés,akkor USB-A csatis töltőfejjel 12,5W amit max felvesz a telefon,USB-C és Power Delivery esetén 20W (tesztek szerint 27W) amit max felvesz a telefon.
Akár 100W-os adaptert is használhatsz,teljesen mindegy,a teló akkor sem fog 20(27)W-nál többet kérni a töltőtől.
És nem,nem lesz baja a telefonnal ha nagyobb töltővel töltöd,pont azért mert akkor sem fog több áramot kapni az akku.
Mondjuk 10-11k-ért (vagy olcsóbban) kapsz sokkal jobb töltőket,akár több csatival is több eszköz egyszerre töltéséhez.
PD-t tudjon az a lényeg.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#300497) Fritz Teufel válasza timelord1987 (#300494) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Csak, most így hirtelen valami:
Baseus GAN3 gyorstöltő 1C 30W, (fehér)
vagy
Baseus GaN5 Pro hálózati töltő, 2xUSB-C + USB, 65W (fehér)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#300498) zsoltyyy válasza imcsoo (#300489) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Csak nem te vagy...

[ Szerkesztve ]

(#300499) Dwatti


Dwatti
addikt

Sziasztok ! Használ valaki USB-C - USB adaptert igy nem kellene 2 kábelt hordanom és nem kellene új töltőt vennem (i14 P)

(#300500) ittakary válasza zsoltyyy (#300498) üzenetére


ittakary
nagyúr

:D :D :D sírok

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.