Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281001) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Szabad bontatlan készüléket venni apróról vagy nem hivatalos resellertől?

(#281002) MasterMark válasza M3aN (#281001) üzenetére


MasterMark
titán

Azzal a feltétellel hogy bármikor letilthatják gyakorlatilag.

Switch Tax

(#281003) M3aN válasza MasterMark (#281002) üzenetére


M3aN
senior tag

Mármint a gyártó?
Ennek oka az esetleges szürkeimport?

(#281004) MasterMark válasza M3aN (#281003) üzenetére


MasterMark
titán

Elsősorban szolgáltató. De bármi lehet.

Switch Tax

(#281005) LanyUs válasza Sys85 (#280962) üzenetére


LanyUs
senior tag

Oké, akkor a beszerzés helye pipa. Ellenben annyit változott a helyzet, hogy - mivel lesz egy 10.2 iPad - ezért a 13 minit szeretné. Eredetileg is azt akarta, de az akkumulátor idő miatt döntött a nagyobb mellett.
Gyakorlati tapasztalat alapján mennyi különbség van a 13 és a 13 mini között? 3 nap vs. 2 nap? Az árkülönbségből már kijön egy MagSafe Duo Charger 60k körül :R

[ Szerkesztve ]

(#281006) szabonagyur válasza LanyUs (#281005) üzenetére


szabonagyur
félisten

30% amivel nagyobb a sima akksija, szoval azert nem ennyire drasztikus novekedest kell varni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#281007) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok!
Eladtam Iphonomat, kiléptem az app fiókból de az Iphonon vett vett előfizetésekből nem :(
Hogy lehet klépni mielőtt a következő hónap?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#281008) volvoguy válasza Tibee86 (#280992) üzenetére


volvoguy
addikt

"Az akkumulátor úgy lett megtervezve, hogy 500 teljes feltöltés és lemerítés elteltével eredeti kapacitásának akár 80%-át is megőrizze. Az egy év garancia tartalmazza a hibás akkumulátor szervizelését. Ha lejárt a garancia, az akkumulátorcsere-szolgáltatás elérhető lehet az Apple helyi hivatalos szervizében. Az árak és a feltételek szolgáltatónként eltérőek lehetnek."

Hivatalos almás oldalon ez van. Kérdés hogy mi mit jelent. Cserélik ha egy éven belül kapacitása 80% alá esik...vagy ha egy éven belül széria hibás esetleg zárlatos vagy felpuposodik valami...szóval gondolom akkor a természetes elhasznalodas nem tartozik a gariba

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#281009) Pano válasza szabonagyur (#280998) üzenetére


Pano
addikt

Áhá! Igen, ott van. Nagyon szépen köszönöm ! :) Nem találtam volna meg. A vicces, hogy beállítás keresőbe hiába írtam be hogy 5G, nem dobott rá semmit.

(#281010) lugosi válasza volvoguy (#281008) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, 80% egy éven belül a garanciális akkucsere [link]

(#281011) Sys85 válasza gthomma (#281007) üzenetére


Sys85
veterán

PC és iTunes: [link]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#281012) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Ilyet használ valaki? Kimenetenként tudja a 35W-ot, ha két eszközt töltök vele, vagy megoszlik a teljesítmény?

(#281013) Sys85 válasza Oposzumtoszó (#281012) üzenetére


Sys85
veterán

Olyankor 2felé oszlik a teljesítmény.Persze nem feltétlen 1:1 arányban,ha pl egy Airpods-ot kötsz rá és egy iPhone-t akkor az Airpods csak 5W-ot fog kérni,a maradékkal tudod az iPhone tölteni.
De nehogy ennyit kiadj érte!
65W-os 2 portos GaN töltőt kapsz Baseustól 13e forintért.
És az még kompaktabb is. [link]
27ezerért már 100-120W körüli 3-4 portos GaN töltőket is lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#281014) Janika--1982 válasza Oposzumtoszó (#281012) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szia,szerintem megoszlik. :K

Nagy János

(#281015) Oposzumtoszó válasza Sys85 (#281013) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm a tippet! Valóban húzós a gyárinak az ára, meg is rendelem amit ajánlottál! :R

Janika--1982: Köszi Neked is a választ!

(#281016) Mátésum válasza Oposzumtoszó (#281015) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Én a 3 portos Baseust használom pár hónapja, nagyon jó!

(#281017) Tibee86 válasza volvoguy (#281008) üzenetére


Tibee86
veterán

Tudom, pont ezért kérdeztem, hogy miért értelmezik ezt sokan úgy, hogy ha 80% alá esik 1 éven belül akkor azt cserélik garanciában.
Ez kb annyit jelent, mint a villanyautóknál a gyártók által megadott hatótáv, akár ennyit is elmegy egy töltéssel.

lugosi: Az általad linkelt oldalon is ennyit írnak csak, semmi olyan nem szerepel ami a kijelentésedet alátámasztaná.

[ Szerkesztve ]

(#281018) lugosi válasza Tibee86 (#281017) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

[link]
“Az akkumulátor úgy lett megtervezve, hogy 500 teljes feltöltés és lemerítés elteltével eredeti kapacitásának akár 80%-át is megőrizze. Az egy év garancia tartalmazza a hibás akkumulátor szervizelését.”
A lényeg, hogy az egy éven belül 80% alá eső akkut gyárilag hibásnak tekintik, és garanciában cserélik. Ez a gyakorlat legjobb tudomásom szerint.

(#281019) Imy válasza lugosi (#281018) üzenetére


Imy
veterán

Csak annyit meg biztosan tudni fog. :)
1 év alatt 500x feltölteni is nehéz, és 500 töltés után tudja is a 80%-ot. Vagy a fw úgy van megírva, hogy azt jelezzze ki hogy tudja. :D

(#281020) lugosi válasza Imy (#281019) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezért tekintik hibásnak, ha ezt nem tudja, mert ha ez alá esik egy éven belül, akkor az nem a normál használat eredménye hanem gyári hibás. Azaz nem az elhasználódásra vonatkozik a garancia hanem ha eleve hibás az akksi.

(#281021) waccamár válasza Kobe (#280986) üzenetére


waccamár
senior tag

Én épp múlt héten rendeltem autós tartót/töltőt és meglepődtem, amikor láttam a trackingben, hogy Kínából jön - azt hittem pár nap alatt itt lesz :(

(#281022) Imy


Imy
veterán

ESR tokok közül iPhone12-re kimilyet használ? Vagy másra, de melyik szériát?
Rendelni akarok mert tényleg megéri, csak számít a vélemény és a tapasztalat, hogy kinek mi vált be. [link]
Az üvegfóliáik milyenek? Illetve a Privacy képernyővédőjük? [link]

(#281023) bigrob válasza Imy (#281022) üzenetére


bigrob
őstag

#280151bigrob

Hybridet vettem 14 pro maxra és jelenleg ezt a privacy üvegfóliát használom, eddig tetszik, talán egy lehelletnyit sötétebb mint egy sima fólia.
Annyira bejött hogy rendeltem sima átlátszó armoriteot is, legközelebb azt rakom fel ha ez valaha megreped (eddig egy karc se, az alis dolláros a zsebemben 1 nap alatt megrepedt a sarkánál).
Taszítja a zsírt, 0 ujjlenyomat, jó cucc.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#281024) Imy válasza bigrob (#281023) üzenetére


Imy
veterán

Tokot rendeltél tőlük? Most megéri rendelni, 70%-os akció van, vagy kérdés mennyire akció, de az elvi listaárhoz képest jó áron vannak a cuccok.

(#281025) Daneeka


Daneeka
senior tag

Van egy régi 5S telóm ami úgy sérült meg, hogy a home gomb is és a kijelző is kuka. Emlékeim szerint az alaplapon a csatlakozók rendben vannak.
Ha veszek egy csere gombot és kijelzőt, össze tudom rakni annyira, hogy iTunessal lementek mindent róla vagy esetleg iCloudba felmentek mindent? (ki volt rajta kapcsolva anno minden felhő)

Nem nagyon akarnék ragasztgatni semmit csak összedugni a dolgokat azt annyit nyomkodni csak, hogy felmenjek wifire vagy fel tudjam oldani ituneshoz.

(#281026) gthomma válasza Sys85 (#281011) üzenetére


gthomma
senior tag

Hol kell kilépni az előfizetésekből?
Még soha nem csináltam ilyet,nem találom az opciót

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#281027) Sys85 válasza gthomma (#281026) üzenetére


Sys85
veterán

Végig le van írva a linken lépésről lépésre,ennél jobban én sem tudom leírni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#281028) Noxy válasza Sys85 (#281027) üzenetére


Noxy
veterán

Mondjuk ha rákattint, meg el is olvassa, akkor nem a szerkesztés menüben egerészne. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#281029) Noxy válasza Daneeka (#281025) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm ha (még is) annyira fontosak az adatok, a helyedbe beadnám egy szervizbe az adatmentés erejéig. Ez még mindig biztosabb meg olcsóbb megoldás, mint vásárolni meg otthon barkácsolni. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#281030) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Hogy a bánatba kell kitörölni a már nem használt zárképernyő/háttérkép párosokat? Van vagy 7-8, tök feleslegesen, és szeretném kitörölni őket, de nem jöttem rá. Előre is köszi! :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#281031) gthomma válasza Sys85 (#281027) üzenetére


gthomma
senior tag

Ezek szerint nincs aktív előfizetésem?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#281032) Sys85 válasza niof (#281030) üzenetére


Sys85
veterán

Pöccints felfelé és megjelenik a kuka.
Már ha erre gondoltál.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#281033) TheMarci válasza Sys85 (#281032) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem is hasonlo a gondom, ezt a feluletet hogy csaltad elo? A beallitasok / hatterkep reszen nem tudok ilyet csinalni, ott csak a ket kepernyo latszik (home, lock) testreszabas ikonnal.

Do You Dream?

(#281034) icecave válasza TheMarci (#281033) üzenetére


icecave
Topikgazda

Lockscreenen hosszan nyomsz az ujjaddal, majd miután "beugrik" a szerkesztésre, felfelé swipe, ha a kukát is szeretnéd előcsalogatni,

(#281035) Big_Boss válasza TheMarci (#281033) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Feloldott telefonnál tart az ujjad a képernyőn. Ekkor jön fel ez a menü.

(#281036) niof válasza Sys85 (#281032) üzenetére


niof
addikt

& icecave
Köszi! :R

Csak azt nem értem, hogy ezt mi a bánatért nem oda kellett rakni, ahol hozzá is tudod adni? Mi ebben a logika?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#281037) Sys85 válasza niof (#281036) üzenetére


Sys85
veterán

Elsősorban pont hogy innen tudod a legkönnyebben és leggyorsabban hozzáadni,szóval logikus hogy ide rakták.
Még a jelzi is a beállításokban:

Az már más kérdés,hogy a beállításoknál a törlés lehetősége miért maradt ki ha már ott is tudsz hozzáadni.
Mind2 helyen kellett volna mind2.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#281038) niof válasza Sys85 (#281037) üzenetére


niof
addikt

Na hát igen, én a beállításokban adtam hozzá mindegyiket, nem a főképernyőn. Így ezzel egyáltalán nem voltam tisztában, hogy ott is lehet. De ezek szerint más sem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#281039) Benhill


Benhill
senior tag

iphone esetében a garancia az hogy működik?
ha pl 1 év apple garancia van rá, akkor az esetleges javitást ki végzi? Amelyik apple szervizbe éppen beviszem?

Másik kérdésem hogy a szolgáltató mondjuk 3 évet ad, akkor az egy éven tuli esetleges garanciális javitást ki végzi? Vagy 1 év Apple garin tul, ugyanugy kiterjed a garancia arra amire fizetve lett?

[ Szerkesztve ]

(#281040) TheMarci válasza Big_Boss (#281035) üzenetére


TheMarci
addikt

Oh, koszi mindkettotoknek! :R

Do You Dream?

(#281041) Imy válasza Benhill (#281039) üzenetére


Imy
veterán

Ha az apple garancián felülit válal rá a szolgáltató, akkor a szolgáltató dolga a garancia.
1 év elött az apple hivatalos szervizeiben javítják. [link]

(#281042) Imy válasza Imy (#281022) üzenetére


Imy
veterán

ESR tokkal kapcsolatban valakinek gyakorlat, mindennapi tapasztalata, hogy melyiket használja, vagy melyikkel van rossz tapasztalata?

(#281043) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Megvettem Apple tv-re az infuse nevű programot. Viszont nem tudom a fizetős funkcióit használni iPhone-on.
Ha meg kellene vennem iPhone-ra is, azt sem engedné, mert azt írja, elő előfizetésem van. Ötlet?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#281044) Reverting válasza Imy (#281042) üzenetére


Reverting
őstag

Nekem egy ilyen van [link] 14pm-ra.. matt fekete, de valami zseniallllis... rendeltem is a clear verziot, annyi h a hatlap eleg ujjlenyomatos tud lenn, de ha letorlom par napig birja... :D
Ezt tudom ajanlani... toltot is... 2400ft. 20W PD.

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#281045) Pano


Pano
addikt

edit: közben megtaláltam

[ Szerkesztve ]

(#281046) Pano válasza Pano (#281045) üzenetére


Pano
addikt

Mégsem.

El tudom azt valahogy érni, hogy a telefon csak a 15-ös főverzió legfrissebb verziójára frissítsen és ne a 16-ra?

(#281047) Lali-213 válasza Pano (#281046) üzenetére


Lali-213
senior tag

Attól tartok, hogy az már nem fog menni.

(#281048) minimumgame


minimumgame
tag

Sziasztok!

Adott egy iphone 13, eSIM + fizikai SIM, és a mobilnetes messenger (meg szerintem más ilyen alkalmazás) hanghívása akadozik, szaggat, nem használható. A két vonal zavarja egymást.
Ideiglenes megoldás:
Egyik SIM-et, hálózatot ki kell kapcsolni addig amíg telefonálok messengeren.
Próbálgattam állítgatni de sehogy nem lett jó. Wifin természetesen oké, mert az más hálózat.

De kellene valami használható megoldás erre, találkozott valaki már ezzel?

(#281049) yodamester10


yodamester10
őstag

Újabb amatőr kérdés ;)
Adott a Samsung tévén az Apple tv letöltés/előfizetés.
A most vásárolt telefonhoz jár 3 hónap ingyen a többi fizetős amivel minden rendben de,ha előfizetek rá úgy működik mint a Netflix?Tud esetleg Magyarul?

(#281050) Lali-213 válasza yodamester10 (#281049) üzenetére


Lali-213
senior tag

Az Apple TV-n alapvetően angol nyelvű tartalmakat találsz, magyar szinkron nincs.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.