Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#286801) atosan válasza Mike81 (#286800) üzenetére


atosan
addikt

Csak szeretném. Keverék van, de nagyon olyan a természete 3s a kin3zete is. Szintén virgonc :D
Van cica topik is [link]

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#286802) kali válasza Mike81 (#286798) üzenetére


kali
legenda

Stabil, illetve ha kimegyek az órával a telefon hatótávjából, utána azonnal visszacsatlakozik, amint ismét elérik egymást. (Samsung telefonnal ez nem ment ilyen stabilan, Huawei még hagyján, mert ott alapban felveszik az alkalmazást a kivételek közé és nem lövődik ki az alkalmazás a háttérben.)
Anno már a sima GT topikban is írtam erről, milyen jó iPhone-nal a kapcsolat.
Autóban arra küldi, nem rémlik, hogy az óra valaha is jelzett volna. Megkérdeztem most a feleségemet is, ő Samsung telefonnal használja és neki is az autóra megy olyankor az értesítés.

(#286803) col válasza Mike81 (#286798) üzenetére


col
addikt

GT2 Ios stabil a kapcsolta, lecsatlakozás után újra csatlakozik, ha hatótávon belül kerülök.
Nekem autós kihangosítóra küldi és onnan is tudok válaszolni, hívni. De a telefonon híváskor amúgy megválaszthatod, hol veszed fel.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286804) Mike81 válasza kali (#286802) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi az infót :R Nekem ha megfeszültem is akkor is mindíg az órára küldte a hangot ha fogadtam a hívást. Ezt egy S21 Plus és Watch GT 3 Elite-el csinálta és ez volt pl az egyik ok amiért vissza küldtem. De itt akkor ezzel nem szabadna hogy ilyen gond legyen. Max ha igen akkor kérek itt egy kis help-et :DDD :R
col;
Igen tudom hogy meg lehet választani. De sokkal kényelmesebb ha a kormányon vagy a közép konzolon a kijelzőn fogadom a hívást és nem a kardán box mélyéről kaparom elő a telót. Ilyen esetekben augomatikusan a zene leáll a hívást pedig fogadhatom

[ Szerkesztve ]

(#286805) col válasza Mike81 (#286804) üzenetére


col
addikt

Nálam a kocsiban csörög eleve, hiába van a karomon a GT2, szóval a kocsi fejegységén fogadom.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286806) kisjimy válasza lugosi (#286728) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Nem igazán, olyan megoldást hogy az iCloud használata nélkül. A telefon a sógoromé samszungról váltott i14re. arról kellenek a fotók/videók(kb 26gb). Samsungól átvettem pc-re fotókat/videókat,és az i14 szeretném átvenni hogy meglegyenek neki!

(#286807) xhege válasza kisjimy (#286806) üzenetére


xhege
addikt

Google Fotók?

(#286808) markknight


markknight
veterán

Ahogy írtam is, kell egy fájlkezelő app iOS-re (pl documents) és oda be kell hajítani mindent.

(#286809) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Nem konkrét válasz egyik posztra sem, inkább tapasztalat megosztás, illetve segítség kérés:

Nekem egy 2015-ös Lexus IS300h képezi a tulajdonom.
A lényeg, ha rajtam van a Watch ami ugye a telefonhoz csatlakozik, időnként megakad a zene (droppol) ha Bluetooth kapcsolaton van az autóval az iPhone. Kábelen csak hosszabb távnál van kábelen a kocsira kötve a telefon, akkor eszébe sem jut ezt csinálni.
Van erre valakinek ötlete?
(azóta nincs rajtam a watch ha tudom hogy kocsikázás lesz.]

kicsit megakad a zene,

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#286810) Sgr_A válasza xhege (#286807) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az csak 15gb-ot kezel

(#286811) zaskar válasza CrAzY88 (#286809) üzenetére


zaskar
senior tag

Én is mindig bluetooth-on keresztül hallgatok zenét a telefonról egy 2010-es Renault Bose rendszerén, és a watch is rajtam van közben, csatlakozva a telefonhoz. Semmilyen megakadás nincs, szóval nem tudom, hogy az autód fedélzeti rendszere okozza-e, vagy van valami olyan beállítás, ami nálam nincs. Talán lesz valaki, aki tapasztalt már hasonlót és tudja a megoldást.

(#286812) burgatshow válasza Sgr_A (#286810) üzenetére


burgatshow
veterán

15 GB-ot az ingyenes fiokkal.

(#286813) Gubu0101 válasza zaskar (#286811) üzenetére


Gubu0101
veterán

Detto,nalam is hibatlan,csak en nem autoban hallgatok zenet.Tegnap is egesz nap ment melo kozben bluetoothon a zene +rajtam a watch.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#286814) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Tudnátok ajánlani app-ot, amely meglévő fényképről a telón tud belőle pdf formátumot készíteni?
Lefényképezett papíron kaptam anyagot, ami a fotók mappában van és azt szeretném átalakítani.

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#286815) Mátésum válasza Mo Bill (#286814) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Adobe scan

(#286816) Mike81 válasza col (#286805) üzenetére


Mike81
senior tag

Akkor lehet az én autóm fedélzeti egységével lehetett a gond. Mert ha jól rémlik akkor nekem is a fedélzeti jelzett hogy hívnak és amikor fogadtam a hívást akkor meg halottam hogy a csuklóm beszél hozzám:DDD Az alany amúgy egy MK5 Mondeo volt de még Sync 2 rendszerrel. A mostani autókkal még nem próbáltam, de akkor lehet teszek még egy próbát vele. Mert baromira tetszenek a Huawei órái, és nekem meg igazából csak arra kellene hogy az időt és az értesítést jelezze.

(#286817) Gubu0101 válasza Mo Bill (#286814) üzenetére


Gubu0101
veterán

Esetleg iScanner.Ugyan ugy fizetos,de meg lehet vele csinalni,asszem annyi,hogy egyszerre egy kepet tudsz kivalasztani.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#286818) col válasza Mike81 (#286816) üzenetére


col
addikt

Nálam Skoda Fabia 2018-as és kezdettől rendben működik, ahogy írtam. A fejegység intéz mindent, a hívás is ott jelez, és azon keresztül is beszélek, az óra csak rezeg, ha jól emlékszem és jelzi a hívást, de nem "beszél", mindet a kocsi rendszere (BT) kezel.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286819) PACSA75 válasza kisjimy (#286806) üzenetére


PACSA75
őstag

Ha még nem lakta be az iPhonet, akkor érdemes használnia a "Váltás iOS re" nevű android alkalmazást. Azzal átmegy minden, még a Whatsapp beszélgetések is.

[ Szerkesztve ]

(#286820) lugosi válasza kisjimy (#286806) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor kábellel bemásolás a fotók appba vagy a telefon saját tárhelyére és dokumentumkezelő. Bár a fotók appot és iCloud fotókönyvtárat javaslok leginkább, úgy biztonságban lesznek az adatok a felhőben (a 26 gb-hoz kelleni fog bővítés az iCloud tárhelyben, mert az ingyenes csak 5 giga).

(#286821) Noxy válasza Mo Bill (#286814) üzenetére


Noxy
veterán

Kép kiválaszt - megosztás - könyvek app. Kész a PDF.
Ha meg a gyári megoldás nem tetszik, tölthetsz le ingyeneset vagy akár fizetőset is.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286822) Noxy válasza kisjimy (#286806) üzenetére


Noxy
veterán

, olyan megoldást hogy az iCloud használata nélkül.

PC-re 3uTools az i14-re a PicTools app.
3uTools -> Photos -> Import Photos. Az i14-n a PicTools app-l engedélyezed az importot.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286823) Mike81 válasza atosan (#286801) üzenetére


Mike81
senior tag

A miénk fajta volt. Köszi a linket, majd csekkolom :R

col; Köszi az infót neked is :))

[ Szerkesztve ]

(#286824) Doki42 válasza kisjimy (#286806) üzenetére


Doki42
őstag

Szia! Én a sendanywhere progit használom. Feleségemnek samu van, így küldöm át a képeket, videókat. Telefonról telefonra, i13 vs samu 53.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#286825) Mo Bill válasza Noxy (#286821) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Köszönöm, én ezzel a gyári megoldással ki is egyeznék.
Csak azt nem tudom, hogy a pdf-et hova menti?

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#286826) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Ha, be van kapcsolva, hogy mobilhalozatrol is mentsen iCloud mentest, akkor miert nem teszi ezt meg? :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#286827) atosan válasza lugosi (#286820) üzenetére


atosan
addikt

Kábellel másolás úgy lehetséges, hogy a gyári type c - lighting kábellel kötöm össze a droid telót az almással?

Maine coon

(#286828) M1995 válasza Mo Bill (#286814) üzenetére


M1995
aktív tag

Az említett Books app módszernél egyszerűbb így:

Files-ba átrakod a képeket (Photos-ban save to files), Files-ban kijelölöd a képeket, 3 pötty menü, create PDF. Kész, ott lesz abban a mappában. Lényeg, hogy nem muszáj telepíteni új appot a feladatra, főleg nem fizetőset, hanem iOS tudja gyárilag.

(#286829) oszy válasza oszy (#284246) üzenetére


oszy
veterán

Ma 66%-ra töltötte csak, tegnap pedig 77%-ra. Már 14Pro van és mentést raktam át rá. Az optimalizált töltést ha ma kikapcsolom es éjszaka be, akkor elfelejti az adatokat? 77%-al még kitartanék, de a 66 kevés. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#286830) lugosi válasza atosan (#286827) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem gyakorlati tapasztaltból mondom, csak elméletileg, hogy szinte kizárt.

(#286831) Sza_Sa válasza M1995 (#286828) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ez nekem valamiért nem megy, vajon mit rontok el? Nincs olyan opcióm, hogy mentés fájlba, albumba mentésem van.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#286832) atosan válasza lugosi (#286830) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm szépen! Ejj, pedig jo ötletnek tűnt.

Maine coon

(#286833) M1995 válasza Sza_Sa (#286831) üzenetére


M1995
aktív tag

Fotóknál a save to files lehetőséget ne a 3 pöttyös menüben keresd, hanem a megosztás menüben. Egyébként ugyanitt a Fotók megosztás menüben is van alul egy Make PDF lehetőség, így akár a Files-ba átrakás lépés kihagyható. Tehát fotókban kép kijelölése, megosztás menü make pdf és onnan emailezhető tovább.

[ Szerkesztve ]

(#286834) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Az vajon miért lehet, hogy kedvencekhez adásnál mikor kiválasztom a lehetőségeket, minden szám többször szerepel, úgy mint mobil és telefon. Névjegyzékben viszont csak egyszer van minden mobilként mentve.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#286835) Noxy válasza Mo Bill (#286825) üzenetére


Noxy
veterán

Ha csak egy képet is áthelyeznél, már látnád, hogy PDF lett belőle.
Nem kopik el, nem romlik el a telefon ha gyakorlás képen kipróbálod, utánna meg törlöd. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286836) M1995 válasza Sza_Sa (#286834) üzenetére


M1995
aktív tag

Végül is olyan, hogy melyik funkciót szeretnéd a kedvencekhez adni: szöveges üzenet, hívás, videóhívás... Ha valakivel csak szöveges üzenet, akkor csak azt és a kedvencekből rögtön átdob üzenetek apphoz ahhoz a személyhez.

(#286837) skt


skt
tag

Sziasztok,
Jelenleg egy 13 minit hasznalok, teljesen meg vagyok elegedve vele, az egyeduli dolog ami miatt szeretnem lecserelni, hogy kellene a nagyobb meret. A keret kb 250 lenne. Mit erdemes valasztani? Amiket neztem itt apron 12 pro max, (13 pro maxokat is csak azok inkabb 300 korul vannak), sima 13,14. Mi lenne a legjobb valasztas, amit ebbol a keretbol kilehetne hozni, vagy akar ar ertek aranyban?
koszonom elore is :R

(#286838) Doki42 válasza skt (#286837) üzenetére


Doki42
őstag

12 pro max.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#286839) PACSA75 válasza skt (#286837) üzenetére


PACSA75
őstag

Szerintem a sima i13 a legjobb most ár / érték arányban. Én 185 ezerért vettem használtan. Sajnos nem makulátlan, vannak tok alá beszorúlt por nyomok, de megoldottam Skynz fóliával. Viszont 200 ezer vagy picit többért már kapsz makulátlant, ha kitartóan keresgélsz (Jófogás + FB Marketplace).
Persze, ha ennél is nagyobb méretre van szükséged, akkor Max ban kell gondolkodni. Ha rövid távban gondolkodsz, teljesen jó a 12 Pro Max, hosszú távra viszont a 13 Pro Maxot ajánlom.
A 14 es sorozat szerintem pénzkidobás. A fantasztikus dinamikus szigeten kívül, nem hoz semmi extrát.

[ Szerkesztve ]

(#286840) xhege válasza PACSA75 (#286839) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem fotózásban végre előrébb lépett az Apple a 14 Pro telefonokkal. A Pro Raw használatával azért egész jó képeket lehet lőni. :K

(#286841) Gubu0101 válasza PACSA75 (#286839) üzenetére


Gubu0101
veterán

1 generaciot lepni inkabb nem eri meg.Viszont ha mar 2.3. generaciorol valtanek biztos nem a kovetkezot vennem.En is 12 pro-rol valtottam a 14-re.Mondjuk penzkerdese is,termeszetesen.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#286842) Sza_Sa válasza M1995 (#286836) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Azt értem, de kiválasztáskor minden szám duplán jelenik meg, miért?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#286843) lugosi válasza Sza_Sa (#286842) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

iCloud-ba vannak szinkronizálva a számok? Ha igen, nézd meg az iCloud.com-on.

(#286844) Sza_Sa válasza lugosi (#286843) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Vannak, utána nézek, köszi!

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#286845) AnNa997


AnNa997
tag

Sziasztok!

Már vagy 2 napja felül, a wifi jelnél vagy a mobiladat jelnél megy körbe folyamatosan a kis fogaskerék…nem jövök rá,
hogy mi megy folyamatosan a háttérben…ezt hol tudom megnézni? :U Eddig is volt, hogy nekikezdett, de egy idő után mindig abbahagyta…

(#286846) markknight


markknight
veterán

Nektek is olyanok a messenger értesítések, hogy mikor ránéztek és megjelenik face id unlock hatására az üzenet tartalma, akkor szét van vágódva? (téglalap és a jobb meg bal oldala le van esve)

(#286847) atosan válasza lugosi (#286843) üzenetére


atosan
addikt

Én a google névjegyeket használom. Hogy tudom iClouddal szinkronizálni?
Bocsi ha láma kérdés.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#286848) icecave válasza AnNa997 (#286845) üzenetére


icecave
Topikgazda

Telefon reboot megvolt?

(#286849) AnNa997 válasza icecave (#286848) üzenetére


AnNa997
tag

Igen, eddig a ki-be kapcsolás után abbahagyta…aztán egy idő után megint csinálja…mintha beakadt volna…
Frissítések nincsenek, egyik nap voltak, akkor annak tudtam be…de most látszólag semmi nem fut a háttérben…ilyenkor mindig indítsam újra? :D

[ Szerkesztve ]

(#286850) icecave válasza AnNa997 (#286849) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nyilván akkor nem ez a megoldás, ez kb. olyan, mint a YAZIO lockscreen widgetje, mindig beragad az előző napon, új nappal nem nullázza. Újraindítás után jó (persze csak aznapra, aztán ugyanígy beragad másnapra). Kabaré.

Esetleg a routert újraindítottad, ahonnan a netet szedi? Hátha az a baja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.