Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#286501) dud998


dud998
őstag

[link] :Y

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#286502) Mike81 válasza Gardaai (#286491) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi :DDD De ezzel nem vagyok kint a vízből. Jó lenne ha hajnalban csak engem ugrasztana ki az ágyból és nem az egész családot :DDD

(#286503) N_A_S


N_A_S
veterán

12 Pro Maxhoz most egyébként elég jó áron vannak SPIGEN tokok ;)

https://tinyurl.com/phnas

(#286504) kali


kali
legenda



Szuper, hogy adnak ki ilyen frissítést, de nem települ...

[ Szerkesztve ]

(#286505) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Ha jól értem a problémád, csörög is, nem csak rezeg.
Erre az a megoldás hogy beállítod az ébresztőt a telefonon, és hangnak: Semmi.
Remélem segítettem :))

Szerk: ez válasz akart lenni a #286502 hsz-re.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#286506) dud998 válasza kali (#286504) üzenetére


dud998
őstag

Nálam is ez a hibaüzenet van. Próbáltam FR-t is de semmi.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#286507) esbii22 válasza dud998 (#286506) üzenetére


esbii22
őstag

Nem inkább egy kényszerített újraindítást próbáltál? Factory Resetet egy ilyen hiba miatt tuti nem csinálnék :)

Szerk: amúgy nálam is ez a hibaüzenet van

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#286508) icecave válasza kali (#286504) üzenetére


icecave
Topikgazda

Halaszd el, majd később csak engedi. Most nézhetjük a kis ikonjelzést addig :D

(#286509) kali válasza icecave (#286508) üzenetére


kali
legenda

Igen, legalább az ne visítana ott pirosan, ha már nem a mi hibánkból nem telepíthető...

(#286510) dud998 válasza esbii22 (#286507) üzenetére


dud998
őstag

De igen bocsánat. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#286511) merqree válasza kali (#286504) üzenetére


merqree
őstag

IPaden is ez a hiba

(#286512) Mike81 válasza CrAzY88 (#286505) üzenetére


Mike81
senior tag

Nem baj ha rezeg. Az a bajom hogy ha az órában beállítom az ébresztést akkor mindig maxon kezd el üvölteni ez a nyomorult. Nem tudom beállítani a hangerőt. Ha az egészségben akarom beállítani az ébresztést az meg annyira értelmetlen túlbonyolított számomra hogy inkább hagynám is a francba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#286513) M1995 válasza Mike81 (#286502) üzenetére


M1995
aktív tag

Sokszor volt erről szó, keress rá. A health-ben beállított ébresztésnél van lágy emelkedő dallam és állítható a hangerő. Vagy a hagyományos alarm részen rezgést állítasz be ébresztőnek, ha rezgésre is fel tudsz ébredni vagy számítógépen szerkesztesz egy dallamot saját hangerővel.

(#286514) N_A_S válasza N_A_S (#286495) üzenetére


N_A_S
veterán

Erre valaki esetleg?

https://tinyurl.com/phnas

(#286515) Mike81 válasza M1995 (#286513) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi! Mindjárt rá is keresek. Eddig nem az Iphone volt az elsődleges telefonom ezért nem is ezt használtam erre sem. De most csak ez van már és jönnek elő a kérdések :DDD

(#286516) Lali-213 válasza burgatshow (#286448) üzenetére


Lali-213
senior tag

Köszönöm, eltűnt a felesleges menüpont.

(#286517) CrAzY88 válasza Mike81 (#286515) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Nem rég írtam le a megoldást.. :(((
Ébresztőt beállítod a telefonon, és ott a helyszínen beállítod hogy hang: semmi.
És csak rezegni fog, mindenféle hangkíséret nélkül.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#286518) esbii22 válasza N_A_S (#286495) üzenetére


esbii22
őstag

Facebook és a Messenger probléma tuti hogy az alkalmazásnál van. Szülőknek Galaxy A54 van és van hogy nekik is random működik csak a dark mode. Egyszer jo, aztán egy frissítés után nem, aztán megint jó. Nekik alapbol sötét téma van beállítva a telefonra.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#286519) szabonagyur válasza dud998 (#286506) üzenetére


szabonagyur
félisten

i13-ra szó nélkül felrakta :)
Ez a rész, hogy le lehet szedni tiszta új nekem.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#286520) esbii22 válasza szabonagyur (#286519) üzenetére


esbii22
őstag

i11 is felment nemrég. Rá néztem meg lefekvés előtt hátha most jó és felrakta.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#286521) M1995 válasza Mike81 (#286515) üzenetére


M1995
aktív tag

Health app féle, én itt állítottam be
Alvási ütemezések hozzáadása vagy módosítása az iPhone-on lévő Egészségben

az alvás fókusz ütemezett ébresztésnél, ha előbb ébredek és kikapcsolom a fókuszt akkor lehet skippelni az aznapit

ha inkább a hagyományos óra app Alarm részen akarod, ott a hang legyen semmi, rezgés default
Ébresztések beállítása és módosítása iPhone-on

ha Apple Music dalt választanál, akkor ajánlott letölteni, mert csak streaming módban van egy bug, hogy visszaugrik a default radar jelzésre (amire Lenin is felkelne)

(#286522) N_A_S válasza szabonagyur (#286519) üzenetére


N_A_S
veterán

Evvel a javítással a tippek widget helyreállt :)

https://tinyurl.com/phnas

(#286523) INGJOKE válasza markknight (#286459) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem edzek benne, arra sajnos Polar órát kell használnom. :)

(#286524) kali válasza szabonagyur (#286519) üzenetére


kali
legenda

Akik az elsők között próbálták, hibára futottak, de később megoldódott a probléma.

(#286525) emeron válasza N_A_S (#286495) üzenetére


emeron
tag

A sötét mód nekem úgy 1 éve tűnt el még a 13 Prómról. Azóta váltottam 14 Pro Maxra, de a beállítás továbbra sincs. Most már az a “hobbim”, hogy minden egyes Facebook frissítés után küldök egy hibajelentést. De a support tesz rá magasról, még válaszra sem méltatnak. 😡 Minden egyéb eszközön működik, sőt más Meta alkalmazásban is megy a sötét mód.

(#286526) N_A_S válasza emeron (#286525) üzenetére


N_A_S
veterán

na akkor nem vagyok egyedül a problémámmal, más meta alkalmazásban nekem is megy

https://tinyurl.com/phnas

(#286527) zelikocc válasza N_A_S (#286495) üzenetére


zelikocc
senior tag

Én most próbáltam megkeresni, de nálam is eltűnt a kapcsoló. Viszont nekem sötét módban van amióta elérhető, pontosabban a rendszer szerintire van állítva.

Lehet hogy valami app bug miatt nincs meg a menüpont.

(#286528) Mike81 válasza CrAzY88 (#286517) üzenetére


Mike81
senior tag

Ok de nekem nem azzal volt bajom hogy hanggal ébreszt hanem azzal hogy a sima órában akár mit csinálsz mindig maxon üvöltve ébreszt. Sőt még ha bele akarsz hallgatni a hangokba azok is minden egyes lejátszásnál maxon üvöltenek. A health appban meg túlbonyolítják az egész ébresztés dolgot. Elkezdtem azzal sz@rakodni mert ébreszteni csak kellene valaminek

M1995; köszi az infót :R

[ Szerkesztve ]

(#286529) esbii22 válasza Mike81 (#286528) üzenetére


esbii22
őstag

Olyan hangerővel csörög az ébresztőd mint amilyen a hívásoknál van beállítva. Tehát ha ott fullra van húzva a csúszkád akkor az ébresztő is úgy szól. Amúgy nekem amíg nem volt AW addig kb 60%-ra volt belőve, dallamnak ébresztésnél pedig a “Jel” volt beállítva. Ez elviselhető volt.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#286530) CrAzY88 válasza Mike81 (#286528) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Elnézésed kérném, félre értettelek       

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#286531) Mike81 válasza CrAzY88 (#286530) üzenetére


Mike81
senior tag

Semmi gond :))

esbii22; Na ezért is érdekes még jobban a történet mert nincs csutkára húzva a hangerő. Kb olyan 75%-ra lehet belőve. És mint írtam már ha bele akarok hallgatni mi legyen az ébresztő dallama akkor ott is csutkán kezd el minden egyes dallamnál üvölteni, minden lejátszásnál halkítani kell. Aztán lehet hogy ez nekem valami bug lesz. De azért köszönöm neked és a többieknek os hogy probáltatok segíteni :R

(#286532) dud998 válasza szabonagyur (#286519) üzenetére


dud998
őstag

Később nekem is települt. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#286533) Gardaai válasza Mike81 (#286531) üzenetére


Gardaai
senior tag

Úgy próbáld meg, hogy amikor kiválasztod a jelzés hangját az ébresztőnél, akkor addig nyomkodd le a hangerő állító gombbal a hangerőt, ameddig arra a szintre nem érsz amit szeretnél. Utána mentsd el és próbáld ki mit csinál. Hátha..

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#286534) Fritz Teufel válasza MasterMark (#286361) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Valójában nem volt valódi közös pont. Az iOS a MacOS X-ből van származtatva ami a NexStep vagy OpenStep-en (1.0-4.0 még próbálgattam is őket) keresztül a 8-as verziójú Unix származéka. A Linux meg nem közvetlenül UNIX. Ebbe nem megyek bele, ezeket Unix-szerű rendszereknek hívják.
Nincs közös pont, de a hasonlóság nagyon sok, mivel a UNIX/GNU rengeteget merített a Unix-ból és hasonlóan viselkedik :)
Az Androidban a Desktop interfész megvolt, csak nem volt nyilvános és erre írt felületet a Samsung, felismerve az abban rejlő lehetőségeket.
Az iOS-ben nem tudom, hogy megmaradt-e. Ha igen, akkor nem volna lehetetlen munka írni rá egy grafikus felhasználói felületet.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286535) allein


allein
addikt

Sziasztok, egy kicsit OFF kérdés, elnézést kérek. Adott egy Airpods aminek a bal fülese miután el kezdem használni, 1-2 perc múlva elhalkul, nem tudom mi okozza. Amint visszarakom a két fülest a doboza nem látok csatlakoztatva, ami szerintem ok. Vásároltam egy Airpods Pro-t, ez a füles folyamatosan megjelenik mint csatlakoztatva, még akkor is ha a fülesek a tartóban vannak. Ez így normális? A lokátorban sem jelenik meg az Airpods Pro, megjelenik így; nem található hely.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#286536) Jorus válasza N_A_S (#286495) üzenetére


Jorus
nagyúr

FB-on, Messengeren folyamatosan megy az A-B tesztelés, azonos készülékeken, azonos OS verzióval is simán lehet eltérő a felület, funkciók, bármi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#286537) kulu22 válasza esbii22 (#286529) üzenetére


kulu22
aktív tag

A Pokolgéptől? :)

(#286538) esbii22 válasza kulu22 (#286537) üzenetére


esbii22
őstag

Nyilván…

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#286539) divan válasza Reverting (#286424) üzenetére


divan
senior tag

Nálam úgy működik a dolog, hogy szerettem volna, ha az órámon látom komplikációban azt is, hogy a telefonon hány százalékon van az akku, erre találtam meg a Juice Watch alkalmazást. Sajnos nem ingyenes, 5 $-ba kerül, de azért nem vészes. Ez mellékfunkcióként tudja, hogy jelez a telefonon, és az órán is, ha eléri a beállított százalékot. Biztosan létezik erre más app is egyébként, ha nem ragaszkodsz az automatizáláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#286540) Szabi® válasza emeron (#286525) üzenetére


Szabi®
addikt

Az még oké, meg nem került semmidbe, de pl build váltáskor számtalan kifizetett app megy a levesbe csak azért, mert csesznek naprakészen tartani a sz@rjukat. Erre valami szabályzatot az apple kiatlálhatna azokkal szemben, akiket beenged a saját "piacterére" . . .

(#286541) lugosi válasza Szabi® (#286540) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez a fejlesztőn múlik. Ha nem frissít, akkor a felhasználó nem használja a termékét, rossz értékelést ad, és ez visszahat rá. Ha előfizetős, akkor megszünteti az előfizetést. Én pl intő jelnek tartok olyat alkalmazásoknál, ha régen volt frissítve, akkor inkább nézek alternatíva után.

(#286542) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Tudnátok segíteni, hogy arra van lehetőség/beállítás a fotózáskor, hogy ne fordítsa el a képeket, mert már szétb*sz az ideg :W

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 822 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#286543) MasterMark válasza KoNZoLik@ (#286542) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy mi?

A telefon pozícióját nézi, hogy milyen orientációban fotóztad a képet. A kis ikonokon látod merre fordulnak, a kép is arra fog állni.

Switch Tax

(#286544) Gubu0101 válasza emeron (#286525) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem setét :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#286545) esbii22 válasza KoNZoLik@ (#286542) üzenetére


esbii22
őstag

Előlapi fotózásra gondolsz? Akkor a tükrözést kell be vagy kikapcsolni a Kamera beállításaiban (Beállítások - Kamera)

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#286546) KoNZoLik@ válasza MasterMark (#286543) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ugye alap esetben vízszintesen fotózok, nos nekem mindegyik képet el forgatja oldalra :DDD
Amikor fotózás után megnézem akkor még rendesen van, a galériában meg elforditva :C

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 822 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#286547) kisstibor88


kisstibor88
friss újonc

Sziasztok,

VoLTE téma: nekem sincs kapcsoló, viszont én ki szeretném kapcsolni. Van erre lehetőség? Akár szolgáltatón keresztül is?

A problémám: saját eSIM és céges fizikai SIM van benne (Telekom mind a kettő). Céges melléket nem enged hívni, céges IT szerint VoLTE kikapcsolásával működni fog.

Bármi tipp, hogy ne kelljen 2 telefonnal szaladgálni mindenhova?

(#286548) Oldman2 válasza KoNZoLik@ (#286546) üzenetére


Oldman2
veterán

Az hogy "vízszintes" meg "oldalra", relatív fogalmak.

Ha álló képernyővel fotózol, akkor a kész fotó álló helyzetben lesz "teljes képernyős", fektetett módban nem.

Ha fektetett képernyővel fotózol, akkor a kész fotó fekvő helyzetben lesz "teljes képernyős", álló módban nem.

:R

(#286549) MasterMark válasza KoNZoLik@ (#286546) üzenetére


MasterMark
titán

Figyelj rá hogy jól álljanak az ikonok.
Ha fektetett képet akarsz akkor fektesd el a telefont és csak utána tedd vízszintesbe akkor jó lesz.
Ha állóból fekteted le vízszintesbe akkor álló képek lesznek.

Az ikonokon látod hogy áll.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#286550) KoNZoLik@ válasza MasterMark (#286549) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az igen, nem gondoltam volna, hogy az iPhonnal ez ennyire nyögve nyelős :Y
Eddig droidos voltam, de ott egyik telónál sem volt ilyen, ha vízszintesen fotóztam akkor úgy maradt, ha függőlegesen akkor meg úgy, nem kellett előtte fektetgetni semmit😂😂😂 Na mindegy azért köszönöm :R

Ja igen azt elfelejtettem mondani, hogy csak a közeli fotókkal csinálja, ha normálisan fotózok távolra vagy normál távolságra azt nem forgatja el…

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 822 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.