Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#286601) lugosi válasza Fritz Teufel (#286593) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ó igen, privácí. Jókat mosolygok ezen, amikor az emberek, akik Fb-on, instagramon és egyebeken élik az életüket, attól félnek hogy a telefonjuk majd jól kikémleli őket. Azokhoz az emberekhez hasonlítom őket, akik az étteremben betolnak egy csülköt pékné módra kenyérrel meg pár palacsintát, de utána a kávét már édeskével isszák, mert a cukor = méreg.
Persze tudom, senkinek nincs facebookja, és egyéb social vackot is csak akkor látott mindenki, amikor egy haverja mutatta egy ismerős kölcsöntelefonján.
Csak arra célzok, hogy manapság mindent önként megosztunk magunkról ha kell ha nem, és nem tudunk úgy a boltba lemenni hogy legalább 6 térfigyelő kamera fel ne vegyen, nem tudunk úgy tömegközlekedésen utazni, hogy fel ne vegyenek, és közben attól tartunk, hogy a telefonunk hozzáfér a helyzetünkhöz.

(#286602) istnag válasza Fritz Teufel (#286599) üzenetére


istnag
addikt

Grabowski biztos figyel téged is. ;]

(#286603) col válasza lugosi (#286601) üzenetére


col
addikt

+1
És közben használod a bankkártyádat számtalan helyen, mész orvoshoz, patikába és adod a TAJ számodat, stb :)

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286604) merqree válasza col (#286598) üzenetére


merqree
őstag

Ha az utóbbi pár évben kapott is bármilyen oltást, akkor már úgyis benne a van a chip.... :DD

(#286605) col válasza merqree (#286604) üzenetére


col
addikt

Jajj, kérlek ne :U

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286606) merqree válasza col (#286605) üzenetére


merqree
őstag

Ugye látod a :DD ?

(#286607) col válasza merqree (#286606) üzenetére


col
addikt

Látom persze, csak nehogy ennek ellenére a "konteó gyárosok" felkapják a témát :(

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286608) dvdbackuper válasza col (#286605) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ne legy igazsag tagado

(#286609) col válasza dvdbackuper (#286608) üzenetére


col
addikt

Nekem amúgy sem lehet semmi bajom, mert "alumínium fejvédőben/sapkában" vagyok folyamatosan.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286610) PACSA75 válasza col (#286598) üzenetére


PACSA75
őstag

Egyetértek. Sokan nagyon fontos embernek hiszik magukat. Mintha érdekelne bárkit is, hogy hányszor masztizik egy nap. Tényleg fel nem fogom ezt a paranoiát.

(#286611) szabonagyur válasza lugosi (#286601) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főleg amikor feltöltöd a képet és benne hagyod az exif adatokat, GPS pontos lokációval stb. mert ha jól rémlik FB-n megmarad ez is.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#286612) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Nnno, igazán örülök, hogy a kérdésemmel ilyen csontot dobtam. :DDD Csupán annyi az ok, hogy gondoltam, ha a satnya droid tud létezni folyamatos dzsípíessz kapcsolat nélkül, akkor a csutka sem igényli folyamatosan. Azt, hogy éppen ki kutatja az arckönyvemet, pont lesz@rom, a hóm videókat, és dikkpikkjeimet máshová szoktam mentegetni. Egy egyszerű kérdésbe nem tudom, miért kell többet látni, mint ami ... :C

(#286613) col válasza zo-lee (#286612) üzenetére


col
addikt

Akkor ha se akku kímélés, se privát szféra védelme nem oka, azaz nem ez a célod a GPS kikapcsolással, akkor mi? :D
Ha csak "elvi" érdeklődés volt, akkor a választ megkaptad: ki lehet kapcsolni, de nem kell és nem célszerű, szóval felesleges ezen a GPS kérdésen szerintem így és emiatt "rugózni", legalábbis a "csutka" IOS és Iphone esetében. :)

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286614) Luck Dragon válasza col (#286613) üzenetére

Ha úgy nézzük , még mindig jobb ez a témakör vita tárgyában , mint a hatmilliószor lerágott akkumulátor százalékos témaköre …

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#286615) INGJOKE válasza Luck Dragon (#286614) üzenetére


INGJOKE
veterán

Tényleg most hogy mondod, meg is nézem hogy áll a százalék... :DDD Már lassan két éves a 13 Pm, de még 105%-on áll... :D

(#286616) Luck Dragon válasza INGJOKE (#286615) üzenetére

Kilépett a csoportból ….. ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#286617) col válasza Luck Dragon (#286614) üzenetére


col
addikt

+1
:C ... és na tessék, mindig van rá "vevő"
Tudom, vicc a reagálás rá...

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286618) dvdbackuper válasza Luck Dragon (#286614) üzenetére


dvdbackuper
őstag

vagy a milyen tokot vegyek XD

(#286619) #24556544


#24556544
törölt tag

Szerintetek az mitől lehet, hogy van egy iphone 13, és az elmúlt hetekben elkezdte azt, hogy a magyar hálózatra nem csatlakozik.
Mivel itt vagyunk Sopronban ezért gyengén fogható az osztrák, így állandóan az A1 re csatlakozik csak, a magyarra nem.

Kártyacserénél is, ha az enyém kerül bele akkor 1 percig a vodafone hu -n van utána már csak az A1.

Vissza lett állítva a hálózati beállítások is gyárira, de semmi.
Mikor a párom elment nyaralni nem rég pár napra külföldre tökéletesen működött, csak itthon nem akar menni.

Vodafone -nál sem tudtak semmit mondani, adtak egy új kártyát, de ugyanaz, enyémmel is ugyanaz.

Valaki esetleg hallott már hasonlóról? Mert neten semmi ilyesmi infót nem találok sajnos.

(#286620) istnag válasza INGJOKE (#286615) üzenetére


istnag
addikt

:Y azt hogyan :Y

(#286621) Jorus válasza szabonagyur (#286611) üzenetére


Jorus
nagyúr

FB-nál természetesen megmarad, de a FB-ról letöltött képek nem tartalmaznak ilyen információkat.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#286622) Wajk válasza #24556544 (#286619) üzenetére


Wajk
addikt

így leírás alapján letiltás gyanús. Az eredete mennyire tisztázott? Másik szolgáltató kártyával tudjátok tesztelni? Ha jól tudom van valami oldal ahol lehet IMEI alapján az ilyet csekkolni, vagy a szolgáltatókat körbekérdezni. Ezirányba nincsen tapasztalatom.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#286623) burgatshow válasza #24556544 (#286619) üzenetére


burgatshow
veterán

Szerintem az A1 kicsit erősebben sugároz, vagy jobban kedveznek a terepviszonyok mint a Vodafone-nak ezért a telefon átvált rá. Úgy tűnik a Vodafone az A1 romaing partnere is.

Ha ennyire a határon élsz, lehet célszerűbb kikapcsolni az automatikus hálózatválasztást a készüléken és kézire tenni a Vodafone-ra.

(#286624) col válasza Wajk (#286622) üzenetére


col
addikt

Szerintem ha tiltás lenne, eleve nem is csatlakozna a Voda hálózatra, rögtön elutasítaná.
Inkább a térerő probléma lehet és valóban ki kellene próbálni a kézi hálózatválasztást és nem engedni más hálózatra.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286625) gyapo11 válasza zo-lee (#286588) üzenetére


gyapo11
őstag

Egyet tudok a navigációs appokon kívül, az elektromos roller appja nem kapcsolódik, ha nincs engedélyezve a helymeghatározás. Aovo roller és Aovopro app.
Nézte már valaki hogy mennyi áramot fogyaszt a bekapcsolt gps?
A másik meg, hogy bár bekapcsolt gsm-mel is le tudják követni a mozgást, de gps-szel azért sokkal könnyebb, és nem mindenki szereti a pillanatnyi helyzetét tudatni, ez is oka lehet a gps kikapcsolásának.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#286626) col válasza gyapo11 (#286625) üzenetére


col
addikt

El kell, hogy keserítselek a SIM kártya és IMEi alapján a készülék helyzetének a meghatározása legalább annyira pontos lehet (kellő adótorony és cellainformáció alapján), mint majdnem a GPS :))

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286627) burgatshow válasza gyapo11 (#286625) üzenetére


burgatshow
veterán

Megáll működni a HomeKit, az automatikus óraállítás, a téli/nyári időszámítás, a naptár események riasztása ha van beállítva értesítés induláskor, Find my szolgáltatás is megáll.

Szóval úgy alapvetően az "okos" része hal meg egy kicsit.

Energiafogyasztásban a kerekítési hiba kategória...

(#286628) gyapo11 válasza col (#286626) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem a pontosságra gondoltam, hanem az appokra és azokon keresztül ahova küldi az adatokat. Úgy gondolom, hogy a telefon nem tudja magát beháromszögelni a gsm tornyokkal, de a gps koordinátákat tudhatja olvasni, mint pl. nálam a roller appja.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#286629) Shyciii válasza col (#286626) üzenetére


Shyciii
veterán

Kár hogy erről a pontosságról sem a rendőrség, sem a szolgáltatók nem tudnak mikor szükség van rá.

(#286630) col válasza gyapo11 (#286628) üzenetére


col
addikt

Igen ezzel a kiegészítéssel valóban korrekt :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286631) col válasza Shyciii (#286629) üzenetére


col
addikt

Tudják az illetékes szervek :) , csak nem mindegy milyen eljárás során kell és milyen körülmények között lehet, illetve törvényes, vagy célszerű ezt alkalmazni.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286632) Gubu0101 válasza #24556544 (#286619) üzenetére


Gubu0101
veterán

Probald ki,hogy kikapcsolod a telefonban a roamingot.
Vagy atallitod manualisra a halozat valasztast es a magyar vodafone halozatot valasztod ki.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#286633) burgatshow válasza gyapo11 (#286628) üzenetére


burgatshow
veterán

Az A-GPS valami ilyesmit csinál. :D

(#286634) gyapo11 válasza burgatshow (#286627) üzenetére


gyapo11
őstag

Ezekbe én se futottam bele, nálam is alapból ki van kapcsolva, jó az úgy. Valaki írta, hogy kényelmi szolgáltatásokhoz kell. Így OK, megvan az ára, akinek megéri vegye meg, tartsa bekapcsolva a gps-t, fogadja el a kockázatot.
Nem biztos, hogy minden lehetőségről tudok, ami kellemetlen lehet ha könnyen meg lehet állapítani, hogy hol vagyok. Bemegyek egy áruházba, készül rólam video, de ahhoz az adathoz hogy fér hozzá a telefonon keresztül bárki? Elutazok 2 napra, használom a bankkártyát, de ahhoz hogy fér hozzá a betörő? Nem tudom hogy lehet hozzájutni mások telefonjáról a koordinátákhoz, de jobb ha ki van kapcsolva, akkor sehogy. Aki meg megírja publikusban hogy mikor jol lesz, az megérdemli, saját döntése.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#286635) MasterMark válasza col (#286626) üzenetére


MasterMark
titán

Kivéve hogy az csak 2D helymeghatározás, nem pedig 3D ahogy a GPS.

Switch Tax

(#286636) Shyciii válasza col (#286631) üzenetére


Shyciii
veterán

Kérlek erről egy technikai leírást linkelj be, mert 3 méteres pontosságot nem lehet sim kártya+adótoronnyal elérni a legutolsó infó alapján (kb 5 éves). Tudtommal még mindig háromszögelnek, aminek a pontossága igencsak messze van.
Amúgy meg autólopásnál folytam bele, és baromira háromszögeltek amit a hajra lehetett kenni pontosság terén.

[ Szerkesztve ]

(#286637) col válasza burgatshow (#286633) üzenetére


col
addikt

Igen, lényegében így van és ez a szolgáltatóval kommunikál, a telefon elküldi a saját hozzávetőleges helyzetét és a szolgáltatónál (az átjátszóállomások), ami viszont folyamatos műholdas GPS kapcsolatban van, pontosítja a helykoordinátákat.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286638) col válasza MasterMark (#286635) üzenetére


col
addikt

Részben igaz, mert már bizonyos technikákkal, adott esetben épületen belül és emelet szinten is kapható adat, ami pl. a GPS esetében nehezebb lehet, hiszen akár műhold árnyékban is van az épületben.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286639) col válasza Shyciii (#286636) üzenetére


col
addikt

Inkább nem tárgyalnám ezt a témát bővebben, ha nem haragszol ;]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286640) Luck Dragon válasza #24556544 (#286619) üzenetére

Lehet hülyeséget írok , de ez nem APN hiba ?
Vagy nem lenne célszerű hálózat kiválasztásnál manuálisan bekapcsolni “Voda.hu” ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#286641) gyapo11 válasza burgatshow (#286633) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem letölti valahonnan az adatcsomagot? Még androidon láttam valahol hogy be lehetett állítani a forrást. GPS Status app, Manage A-GPS state, ott írja hogy "Press Download to get GPS assistance data from the internet".

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#286642) gyapo11 válasza col (#286638) üzenetére


gyapo11
őstag

Erről is keveset tudok, a rókavadászathoz használnak irányérzékeny antennát, de a gsm tornyokon nem ilyen van. Vagyis csak a térerőből következtethet a telefon távolságára. Az meg telefonfüggő, terepfüggő, időjárás függő stb.
Ha a telefon gps nélkül a tornyoktól tudja a helyzetét, és ezt közli is a szolgáltatóval, akkor nem kell háromszögelni, ott vannak az adatok a logban.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#286643) Noxy válasza #24556544 (#286619) üzenetére


Noxy
veterán

Ez miben érint téged hátrányosan?
EU-s hálózatra csatlakozik, mert nem a szerb, vagy az ukrán határ mellet vagy.
Vagyunk itt páran soproniak, de ezért még nem panaszkodott itt itt senki.
De már írták, hogy ha ez zavar, ki is lehet kapcsolni. Amíg nem volt erre EU-s szabályozás, nálam ki is volt kapcsolva. (Párszor meg is szívtam vele, mert amikor meg kellet volna, nem volt visszakapcsolva.)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286644) #24556544 válasza Noxy (#286643) üzenetére


#24556544
törölt tag

Azért, mert a vodahu az 4g és szinte max térerő, az A1 meg max 1 csík.
Már a határ után a plázánál 2 max 3 csík az A1, itt a lővereknél meg 1 csík max, szóval nem sokra használható.

Többieknek meg sajnos hiába a manuális úgy nem csinál semmit, ki van választva a vodahu és semmi. Szóval ez nem játszott sajnos, mert ez volt az első amit megpróbáltam.
Más szolgáltatón még nem tudtunk próbálni, mert kb. mindenki is voda s.

[ Szerkesztve ]

(#286645) Noxy válasza #24556544 (#286644) üzenetére


Noxy
veterán

Megértelek. Én is voltam Vodafonos.
Ezzel itt ilyen. Még ki sem értem a városból már az A1-n volt. Hazafelé már a városba jártam, amikor visszaváltott vodára.
EU-roaming után már nem foglalkoztam vele. Most meg T-s vagyok.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286646) kulu22


kulu22
aktív tag

16.4.1(a) -t talált a telefonom, tudja esetleg valaki, hogy mit javítottak benne?

(#286647) Fritz Teufel válasza kulu22 (#286646) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Majdnem azt írtam, hogy az (a)-t, de nem. Biztonsági frissítések jöttek, de nincs részletezve a javítás mibenléte.

Megjelent az első biztonsági válasz az iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 és macOS 13.3.1 esetén

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286648) #24556544 válasza Noxy (#286645) üzenetére


#24556544
törölt tag

Csak az az agyrém, hogy eddig nem volt gond.

Sőt most beleraktam megint az én kártyám, teljesen jó volt a vodahu.
Barátnőm kártyája a régi iphone jába is tökéletesen jó.
Ezután akkor az ő kártyája a 13 asba, egyből nem jó.

Szóval valahogy a kártya is jó, a teló is jó, de a teló azzal a kártyával nem. És hiába a visszaállítása a gyárira a hálózatnak az se hozza helyre.

(#286649) Noxy válasza kulu22 (#286646) üzenetére


Noxy
veterán

Beadták a Pegazus elleni vakcinát. :DDD

Az elmúlt hetekben érkezett néhány hír, mely szerint a QuaDream és a Pegasust is gyártó NSO Group olyan exploitokat készített, amelyekkel iPhone-tulajdonosokat céloztak meg világszerte. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286650) Fritz Teufel válasza Noxy (#286649) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Avagy az is lehet, hogy "a QuaDream és a Pegasust is gyártó NSO Group olyan exploitokat készített, amelyekkel iPhone-tulajdonosokat céloztak meg világszerte" és mostantól aktív :DDD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.