Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#286651) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!
Adott egy iPhone 8. Szeretnék egy 15 perces 300mg-os mp4 videót rámásolni. iTunesban betallózom a filet, hozzá adja a "filmek"-hez. Be is szinkronizál, fájlinfónál azt írja hely: Ferenc iPhoneja. Ennek ellenére a készüléken sehol nem találom a videót. Mit rontok el, vagy mi a megoldás? :W

(#286652) Gicz válasza gyapo11 (#286642) üzenetére


Gicz
addikt

Holnap utána nézek ennek, de az az érzésem, hogy felküldi a telefon a gps koordinátákat. Legalábbis traceben látni koordinátát.

viszont a telefonok távolságát kompenzálni kell, hogy a frame-ek ne egymást átfedve érjenek el a toronyhoz, ez a timing advance. GSM-nél egy TA az 550m, LTE-ben 78m. Ezek alapján háromszögelni is pontosan lehetne, de utánanézek inkább honnan jönnek a koordináták.

(#286653) lugosi válasza Shyciii (#286636) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ott megy félre a dolog, hogy ioson nem a “GPS”-t kapcsolod ki, hanem a helymeghatározást kompletten, történjen az bármilyen módszerrel (például az ismert közeli wifik pozíciója alapján is). Tehát nem a GPS-től vágod el a szolgáltatásokat hanem a helymeghatározástól. Külön a GPS-t mint hardvert nem is tudod kapcsolgatni.

(#286654) lugosi válasza bucihost (#286651) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Fotókba kellene.

(#286655) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Az A12-es processzor mennyivel gynegébb, mint egy A13, vagy A14? Ipadek közt próbálok eligazodni, milyen használtat vegyek... :D

(#286656) bucihost válasza lugosi (#286654) üzenetére


bucihost
senior tag

Ezaz, de nincs ott. és hiába keresek rá a videó nevére, nem található :(

(#286657) lugosi válasza bucihost (#286656) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt írtad, hogy a “filmek”-hez adod hozzá.

(#286658) Sgr_A válasza INGJOKE (#286655) üzenetére


Sgr_A
addikt

A sima A procik között olyan 15-20% van

én most vettem a 9 gen wifit
a 8 gen-ben a 32gb szerintem kevés a 10-est meg drágának tartom akkor már inkább használtan egy air4

(#286659) INGJOKE válasza Sgr_A (#286658) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az a vicc, hogy a 9. genben még csak ac-s wifi van. Kabaré... :D
Én is a 4-es air felé húznék. Azok mikor jöttek ki mennyire lehet már gyapálva az aksija?

(#286660) Sgr_A válasza INGJOKE (#286659) üzenetére


Sgr_A
addikt

2020

(#286661) bucihost válasza lugosi (#286657) üzenetére


bucihost
senior tag

Valóban. A fotókba nem engedte mert az icloud fotók be volt kapcsolva. Kikapcsoltam, és a képekbe dobtam be. Egyből ki is írta, hogy ezt az iPhone nem tudja lejátszani..... Pedig sima mp4. Át konvertáltam és már jó. Köszi :R

(#286662) INGJOKE válasza Sgr_A (#286660) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mondjuk akkor már nem annyira fiatal... :D

(#286663) Gubu0101 válasza INGJOKE (#286659) üzenetére


Gubu0101
veterán

En most valtom le az air 5-ot 2022-es pro-ra.Egyszeruen nem bekel meg a szemem a 60Hz-el..Szerintem mielott vasarolsz,nezegesd meg oket egy bemutato teremben.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#286664) Sungoo


Sungoo
addikt

Ha valaki szeretne egy olcsó óra megoldást, amivel telefonálni is lehet, annak ajánlom a Zeblaze Vibe 7 Pro-t. Full acél, nagyon kényelmes gumi szíjjal. Igaz, nem kis darab. Ellenben 18K kintről. :)

[ Szerkesztve ]

(#286665) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok. Keszulok venni egy iphone 11 pro-t. Kerdesem az lenne, hogy meddig fog kapni friss ios rendszert?

Sose volt meg iphone mobilom.
Jatekra mennyire alkalmas? Mire kell figyeljek? K oszi

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#286666) PACSA75 válasza Enigma1945 (#286665) üzenetére


PACSA75
őstag

Elméletileg 2026 ig lesz támogatva. Nyilván nem kapja meg végig a főverziókat, de biztonsági frissítés lesz.

Az iPhone 11 Pro a mai napig egy csúcs telefon, szerintem elvisz az minden játékot.

Használtan veszed? Ha igen, akkor sokmindenre kell figyelni minden iPhone esetében:

1. Aksi degradáció (beállításban % al jelezve van).
2. Képernyő: ha cserélve volt nincs True Tone
3. Hardver: Face ID, wifi, difuzor, ahh szinte minden....
4. Hálózatfüggő vagy sem
5. Black list
6. Kamera

A lényeg, ha nem értesz az iPhone hoz, veszélyes vásárlás lenne. És persze ne "akárki" legyen az eladó.

[ Szerkesztve ]

(#286667) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a mac-an tárolt fotókat, amik nem az enyémek,hogyan tudom átrakni ipahonra?

(#286668) lugosi válasza kisjimy (#286667) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

iCloud fotókönyvtárral a Fotók appon keresztül, vagy kábellel rákötve a telefont a gépre, illetve AirDrop-on keresztül ami így hirtelen eszembe jut.

(#286669) M1995


M1995
aktív tag

Akinek a location kapcsolgatás a mániája és nem akar settings almenükbe menni folyton, csinálható shortcut a menüről és kirakni főképernyőre mint bookmark:

új shortcut
add action: URL
az URL címe legyen ez idézőjel nélkül:
”prefs:root=Privacy&path=LOCATION”
next action: open URLs
nevezd el, állíts be ikont, rakd ki főképernyőre

Amúgy felesleges kikapcsolni, mert csomó kényelmes szolgáltatás feltétele a GPS. Inkább be kell állítani melyik app férhet hozzá és azon belül pontos vagy csak általános helyzet.

(#286670) zelikocc válasza M1995 (#286669) üzenetére


zelikocc
senior tag

Szia!
Megosztanád esetleg a passwords és a VPN shortcutját is?

Esetleg SIM kártya ki/be kikapcsolásra nem lehet csinálni ilyet?

(#286671) dvdbackuper válasza PACSA75 (#286666) üzenetére


dvdbackuper
őstag

difuzor

ezmiez?

(#286672) MasterMark válasza dvdbackuper (#286671) üzenetére


MasterMark
titán

Erre én is kíváncsi lennék. :DDD

Switch Tax

(#286673) Enigma1945 válasza PACSA75 (#286666) üzenetére


Enigma1945
őstag

Szia!!! Egy csomo dolog van, amit nem ertek..Vinnem kene ezek szerint egy hozzáértőt magammal?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#286674) PACSA75 válasza dvdbackuper (#286671) üzenetére


PACSA75
őstag

Elnézést, hangszóróra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#286675) PACSA75 válasza Enigma1945 (#286673) üzenetére


PACSA75
őstag

Mindenképp. És ha kétes az eladó személye, meg se forduljon a fejedben a vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#286676) Szabi® válasza Enigma1945 (#286673) üzenetére


Szabi®
addikt

Képeket azért tudsz kérni amik elősegítik a vásárlást. Pl akku infó screenshot, true tone bekapcsolt állapot screenshot, hálózat infó, a készüléke alján lévő csavarokról kép, ez mindig beszédes. Ha szép érintetlen, akkor nem volt hozzányúlva, ha csúnya/sérült, szabálytalan, akkor még az is benne lehet, hogy a noob otthon cserélt valamit, egy "DIY" akció keretén belül. Doboz megléte, + imei szám alpján a saját doboz, nem egy zug gsm által kapott . . .

[ Szerkesztve ]

(#286677) M1995 válasza zelikocc (#286670) üzenetére


M1995
aktív tag

prefs:root=General&path=VPN

prefs:root=PASSWORDS

Itt van a többi: iOS Settings URLs

(#286678) Astery válasza M1995 (#286677) üzenetére


Astery
senior tag

:Y :C :R

(#286679) markknight


markknight
veterán

Valamilyen perverz indíttatásból megkértem a Sirit, hogy kapcsolja be az Always on Displayt.

-Először a neten kezdett el keresni
-Majd benyomott valami random zenét
-Harmadszorra pedig jelezte, hogy nincs ilyen ébresztője

Tehát elmondható, hogy szegény Sirinek fingja nincs a funkcióról. Nem baj, majd valami AI úgy is cseréli ezt az őskori leletet. Kezd olyan szinten elhagyatott lenni ez a fícsör mint macen az abandoned sakk meg dvd player app :D

[ Szerkesztve ]

(#286680) Fritz Teufel válasza markknight (#286679) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Sajna a Siri magasan a leggyengébb az inasok közül. Ha a mesterséges "intelligencia" is ilyen lesz, akkor nem sok jót jósolok neki.

Az intelligencia azért van zárójelben, mert ez az AI attól olyan messze van, hogy nem is tudok rá példát hozni. Na jó, ismerek olyanokat akiket már igen ;]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286681) bigrob válasza markknight (#286679) üzenetére


bigrob
őstag

Engem is mindig szívat, van egy "Computer" nevű shortcutom ami bekapcsolja WOL a gépem.
Zuhany végénél szólok neki:
Hey Siri, Computer.
Calling Muter Mobile.
:))

Bezzeg amikor azt kérem hogy Call Muter, a jó istenért se sikerül...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#286682) Fritz Teufel válasza bigrob (#286681) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Csak szólok, hogy ha nekem szólnál ennyit, én is a notebookodat keresném, hogy bekapcsoljam ;-)

Próbáltad megtoldani a kérést egy chortcut-tal? Mondjuk akkor sem vagyok biztos abban, hogy egy applikációt futtatni fog neked.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286683) markknight válasza bigrob (#286681) üzenetére


markknight
veterán

Én meg fiammal beszélgetek, erre fel akarja hívni valami 1000 éve nem látott kollegámat, pont a confirm előtt lőttem ki az egészet a francba. (Hey Siri be van kapcsolva)

A lényeg igazából nem is az, hogy a Sirit szapuljam, senki nem szereti. Csak én még ilyet nem láttam Apple oldalon, hogy a Siri nem tud egy iPhone funkcióról semmit. Valami nem lett visszavezetve, bővítve.

[ Szerkesztve ]

(#286684) xhege válasza Fritz Teufel (#286680) üzenetére


xhege
addikt

Ennek lehet tudni az okát egyébként, hogy Siri miért ilyen sötét? :F Az Apple azért szoftveres oldalon szokott arra hangsúlyt fektetni (többnyire...), hogy patentúl menjenek a dolgok. Ez a rész meg szerintem teljesen el van engedve.

(#286685) vargalex válasza INGJOKE (#286659) üzenetére


vargalex
félisten

Mi a gond az AC wifi-vel? Nálam 1 falon keresztül simán hoz az XS Max 600 Mbps-t... Szerintem az mindenre elég.

Alex

(#286686) markknight válasza xhege (#286684) üzenetére


markknight
veterán

Az van, hogy iPhone 4S óta és azóta kb hozzá nem nyúltak. (kb 10 éve?) De a hangját már háromszor cserélték, meg már meghatározhatod, hogy fiú / lány legyen esetleg milyen akcentussal beszéljen, mert ez a fontos.

Akkor még jópofa volt, még a Cydiából is lehetett ilyen emulált verziót letölteni régebbi eszközökre. A gyorsaságon kívül a Siri volt az egyik húzónév a 4S megjelenésekor.. meg még talán az antennát átrakták máshova? :D :D Jó sztori volt az Antennagate is.

És nem is az a baj, hogy sötét hanem évről évre hülyébb. Futás közbe nem enged playlistet váltani csak ha feloldom a telefont, meg ha olyan kedve van az időjárást se mondja fel neked csak betolja az arcodba. Régebben szabadon kapcsolhattad a bluetooth-ot is ki be, most ahhoz is már feloldás kell.

[ Szerkesztve ]

(#286687) xhege válasza markknight (#286686) üzenetére


xhege
addikt

:( Számomra ez azért érthetetlen valahol. Hiszen ebbe az irányba mozdul a világ. Ők meg telibe...

(#286688) Mike81 válasza Fritz Teufel (#286599) üzenetére


Mike81
senior tag

Ezen jót virultam:DDD

[ Szerkesztve ]

(#286689) Fritz Teufel válasza xhege (#286684) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Sajnos nagyon kicsi a felhasználói bázis szerintem egy Google vagy Amazonnal összehasonlítva (az asszisztens használóira gondolok, mielőtt leszedik rólam a keresztvizet). Ennek a szoftvernek tanulnia kellene és ahhoz kell a használat. Meg hát, programozói oldalról is karban kellene tartani, de az iOS is kihívást jelent nekik.

Egyszer írtam, hogy a Google valójában tökéletesen tud magyarul oda-vissza (hibátlan magyar szóval felolvasta és magyarul válaszoltam a Viber üzenetekre), de egyszerűen letiltották a lehetőséget. Írt nekik a fejlesztő, hogy segít nekik megcsinálni, szóba sem álltak vele. Csak a nem szótári szavakkal volt bajban, tehát választékosan kellett fogalmazni neki.

Ehhez képest a Siri még az angollal is küzd itt-ott. A navigáción kívül csak rádió- és zenehallgatásra lehet használni a CarPlayt, másra nem való.

A googli legalább angolul felolvassa az emaileket és az sms-eket vagy Viber üzeneteket most is, csak nem olyan szépen mint korábban. Válaszolni is lehet csak angolul. A Siri is szól, hogy üzenet, de mivel magyar, tőle a büdös életben nem tudom meg, hogy mi az. Válaszolni angolul minden további nélkül lehet. Csak hát, mi lenne a téma ugye :F

Ez nekem komoly visszalépés a Droidról, az biztos.

Jó gyerek ez a Tim, de csak annyi az erénye, hogy a bolt nem zuhan csak lassan erodálódik a regnálása óta. Úgy vette át Steve-től, hogy a lendület még most is megvan. De nem több már, sajnos.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286690) kleinguru válasza markknight (#286686) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem szapulás végett, de jól esik végre "kibeszélni":

Dualsim terjedése miatt, sok családtagomnak és kollégámnak 2 simje van. Kérem, hogy hívja fel a tesómat, megkérdezi, hogy melyiket. Mondjuk amit utoljára hívtam, vagy amelyiket be lehetne neki állítani, vagy tanítani, vagy amelyik benne van a kedvencekben, amúgy mindegy lenne, csak hívná.

Több macos gépen használom, ugyan azon kamerával és mikrofonnal, de teljesen máshogy érti meg a hungrishomat... mire rájöttem, hogy az egyiken amerikai angol van állítva a másikon a default (nyilván az amerikaival boldogulok jobban).

Órám a karomon, telefon a zsebemben és a velem egy helyiségben lévő homepod mini hármasból teljesen random, hogy mi érzékeli, ha megkérem, hogy kapcsolja fel a villanyt.

Ami még mindig idegesítő, hogy összetett utasítást sem tud: pl kapcsold fel a villanyt és a klímát is. Ezeket külön külön mondatba kell fogalmazni...

Összefoglalva, elég béna szegénykém.
Elhatároztam, hogy az Apple Térkép alkalmazását ki fogom tartósan próbálni, ahhoz azért majd jobben össze kell barátkozzunk megint. Kíváncsi vagyok, hogy ez a része mennyire műküdik (handicap: van egy jelentős késleltetés a kocsi kihangosító miatt).

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#286691) xhege válasza Fritz Teufel (#286689) üzenetére


xhege
addikt

A magam részéről én mindig ugrálok a droid és az alma között. Sajna betegesen cserélgetem a telefonajimat. Aa feleségem meg is jegyezte, hogy mióta megvan már a 14 Pro (3 hónapja...) :D
Az a baj mikor iPhone van nálam, akkor ezek a hülyeségek bosszantanak, mind pl a Siri butasága, vagy a billentyűzet, az ikonok kötöttsége a képernyőn, illetve, hogy egyébként szinte minden területen a Google szolgáltatásait használom (Youtube premium, amivel együtt jár a Music is, fotók, jegyzetek, drive, térkép stb).
Mikor visszatérek droidra, akkor meg a stabilitás hiánya, a lapát méretek, sok esetben lekerekített kijelzők és az apró bosszantó hülyeségek nem tetszenek.
Az a baj, hogy a felsőkategóriában már kompromisszumok nélküli telefont szeretnék, de sajna egyik oldalon sem találom meg (tudom ez naív ábránd).

(#286692) mihail38 válasza xhege (#286691) üzenetére


mihail38
aktív tag

+1
Kb én is így vagyok :)
Mind a kettőnek meg van az előnye és a hátránya.

[ Szerkesztve ]

(#286693) Sza_Sa válasza xhege (#286691) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Sajnos nekem sem egyértelmű a 14 pro, lényegében csak a kamera és kis részben az otthoni apple termékek miatt nem váltok vissza.
Ami droidos tetszene, az nekem bazi nagy, vagy/és lekerekített a kijelzője.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#286694) Fritz Teufel válasza xhege (#286691) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Teljesen megértelek.

Én próbálok szabadulni a Googlitól, de az Apple nagyon-nagyon megnehezíti a dolgot.
A iPhone-t kellene keresztezni egy Galaxy S23 Ultrával. És olyan ca. 80/20 arányban.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286695) Luck Dragon válasza Fritz Teufel (#286694) üzenetére

Na szép , “aztán” mi után epekednél legközelebb ? :N

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#286696) mihail38 válasza Fritz Teufel (#286694) üzenetére


mihail38
aktív tag

Egyetértek! :)
Csak nem az S23 Ultra méretével ne...

(#286697) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok.
A segítségeteket/tanácsotokat kérném. Egy iphone 7et szeretnék a legporálóbbá tenni. Van jobb megoldás szerintetek mint ez az aliexpresses tok?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#286698) xhege


xhege
addikt

No akkor nem vagyok egyedül a problémámmal úgy tűnik. Egyébként nekem a 14 Pro előtt egy S23 Ultra volt. Zavaróan nagy a méret, és a lekerekített kijelző is szívás (számomra), de legnagyobb bajom a képalkotásával volt. :( Verőfényes napsütésben, zöldet vagy ágakat nem volt jó fotózni vele, mert olyanná élesítette a képet, hogy égette a retinámat, illetve mozgó tárgyat, gyereket, kuytát nem lehet fotózni, mert iszonyú a "shutter lag" és minden ilyen, bemozdult képet eredményezett. Egyébként ezt leszámítva szerintem parádés telefon (zoom, kijelző, akksi, akadásmentes, extra szolgáltatások stb).

(#286699) xhege válasza Mr President (#286697) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem az irány jó. Ilyen 360 fokos tok lehet a megoldás, de hogy a linkelt tok minősége milyen azt nem tudom megmondani sajnos.

(#286700) Fritz Teufel válasza Luck Dragon (#286695) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Hát, a beszélgethetnénk a MacBook Prokról is :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.