Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#286051) Szabi® válasza MasterMark (#286050) üzenetére


Szabi®
addikt

Nincs semmilyen korlátozó tényező, és két hete amerikában szintén megszült a feltöltéssel, sokszor 4-5 képnél is . Megakad a status csík, akkor gondolkodik, aztán nagynehezen . . . (iPhone 11) de Iphone Xs-nél is kipróbáltam, ismerős wifijével, és az is elég gáz .. .

(#286052) Årpi válasza MasterMark (#286050) üzenetére


Årpi
őstag

Na igen, ez jó pont. Lehet itt nem ez a probléma, de sokan elfelejtik, hogy a külföldi sávszél sokszor töredéke csak az itthoninak. :R

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#286053) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Korábban írtam ide a problémával kapcsolatban, amire úgy néz ki van megoldás (de nem akarom elkiabálni). Szóval nem iPhone-on az iCloud-ba belépve a kétlépcsőshöz valamiért nem érkezett meg a hitelesítő kód több alkalommal az utóbbi 1 évben, miközben előtte rendre jött mindig, ha kellett. Az adatroamingot lekapcsolva (Telekom a szolgáltató) úgy néz ki rendesen megjön a kód SMS-ben. Ne kérdezzétek mi változhatott, miért működött ugyanígy előtte, meg hogy minek volt bekapcsolva egyáltalán magyarországi használat mellett, de most így működik. Hátha valakinek segít!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#286054) Mr X


Mr X
veterán

Urak, hol keressem a hibát?

Yettel kártya, korlátlan mobilnet. Iphone 12 PM, mobilneten logout.hu nem tölt be (webhely IP címe nem található) semmilyen böngészővel. A PH többi felülete megy. Wifin tökéletes. Galaxy S23U, mobilneten és wifin is megy minden.

(#286055) esbii22


esbii22
őstag

Mediamarkt oldalt miért nem lehet megnyitni Safariban? Kapcsolódási hibát ír, igazából már régóta ilyen. Ha pl letöltöm a Chrome-ot vagy Edge-t és abban nyitom meg akkor jó.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#286056) Sys85 válasza esbii22 (#286055) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam sosem volt gondja,szóval jó kérdés.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#286057) Sza_Sa válasza esbii22 (#286055) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Működik nálam is 14p. 16.4.1

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#286058) Imi1981 válasza esbii22 (#286055) üzenetére


Imi1981
veterán

Valamilyen reklámblokkolót használsz és azért. Én nextdns -t használok és sokszor ki kell kapcsolni ha nem tudok megnyitni egy oldalt amit akarok.
Ezt próbáld megnyitni [kép] . A fölsőt blokkolja a reklámblokkoló nálam az alsót nem.

[ Szerkesztve ]

(#286059) M1995 válasza esbii22 (#286055) üzenetére


M1995
aktív tag

Safarihoz használsz adblockert? Megfogja a MM süti figyelmeztetőjét és amíg erre nem reagálsz, a MM hibát fog dobni. Safari AA menüjében kapcsold ki ideiglenesen a reklámszűrődet és fogadd el a MM sütiket. Utána visszakapcsolhatod az adblockert. (nálam Wipr) A Chrome és Edge esetében azért megy, mert ahhoz valószínűleg nem kapcsoltál be adblockert.

(#286060) esbii22 válasza M1995 (#286059) üzenetére


esbii22
őstag

Nálam is Wipr van, akkor ezt meg is csinálom. Köszi mindenkinek.

szerk: működik is, :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#286061) M1995 válasza esbii22 (#286060) üzenetére


M1995
aktív tag

Azt is lehet kivételbe rakod az oldalt. Megnyitott MM oldalán Safari menüben website settings részen "use content blockers" legyen off és így az adott oldalon nem szűr, amúgy máshol igen.

Egyébként ha valami nem megy, érdemes észben tartani:
wifi, mobilnet, private relay, DNS, adblocker környékén lesz a megoldás, kivéve ha éppen valóban az oldal oldalán van a hiba

(#286062) lugosi válasza Szabi® (#286049) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát az nem jó. Nekem ennél mobilneten is jobb a feltöltés. Videókat sem tölt fel percekig amiket a telefonnal készítek. Több wifin is próbáltad?

(#286063) FIREBLADE78 válasza Gardaai (#286048) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Csak ő nem fog gyárit belerakni. Kivéve ha aprben dolgozik és lopja ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#286064) akosxyz


akosxyz
senior tag

Nem tudom másnál hogy megy, de nálam a 6s-ről a hotspot megosztás időről-időre egyre rosszabb. Nem tudom, hogy frissítés után romlik-e, de újabban kb ott tartunk, hogy lezár a telefon és, ha egy rövid ideig nincs adatforgalom, akkor már bontja is. Jó, biztos én vagyok az a kevés ember egyike, aki ezt a funkciót használná gyakran, de azért ezzel is kezdhetnének valamit. Főleg úgy, hogy töltőre dugom és úgy osztom meg a netet, akkor energiahatékonyság címén ne bontsa már a kapcsolatot. :F
Bocs, de jól esett kiírni magamból! :O :DDD

(#286065) MasterMark válasza akosxyz (#286064) üzenetére


MasterMark
titán

Ha laptopra osztod vagy olyanra amire rá lehet dugni, akkor dugd rá és kábelen is meg tudja osztani a netet.

Switch Tax

(#286066) akosxyz válasza MasterMark (#286065) üzenetére


akosxyz
senior tag

Másik telóra osztom főként. Bt-vel is pluszba rá szoktam kapcsolódni, úgy mintha stabilabb lenne. Az is lehet, hogy már szegény öreg 6s járja a végét. Csak jól febosszantott most és jól esett kiírni magamból. Bár itt helyben már cifrábbakat mondtam. :DDD :B
De amúgy köszi a tippet!! Laptopon már úgy fogom legközelebb.

[ Szerkesztve ]

(#286067) Uyuarasy válasza akosxyz (#286064) üzenetére

Szerintem a szoftvert nem sikerult normalisan megirni, ket hete megprobaltam nehany oraig hotspotrol dolgozni, 2020-as MBP-vel is eldobalta a kapcsolatot (14P)…

(#286068) baal-amiga válasza Revesz (#286036) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Nekem eddig egyik Baseusszal sem volt problémám 7 év alatt, jó áron is vannak.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#286069) dvdbackuper válasza FIREBLADE78 (#286063) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nekem van jobb akkum, mint a gyari :) [link]
sot meg a BMS-t is atrakom es resetelem, tehat gyarinak fogja latni
es tenyleg jo, ilyen van az en telomban is

(#286070) Leavemealone válasza akosxyz (#286064) üzenetére


Leavemealone
tag

13Prom van és én is tapasztalom, de én hívásoknál is eddig a 2 hét alatt kétszer bontotta a hívást, Mobil hotspot alatt is elég instabil volt. Modemfrissítés jön majd a 16.5-tel remélem az dob rajta.

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#286071) kleinguru válasza dvdbackuper (#286069) üzenetére


kleinguru
addikt

Adnak mellé valami resetelő kütyüt vagy neked van valami okosság?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#286072) Gardaai válasza FIREBLADE78 (#286063) üzenetére


Gardaai
senior tag

Vannak gyári(as) akksik nem alma logóval. Plusz ha korábbi modell, akkor jobb egy friss kicsivel rosszabb, de gyárihoz hasonló akkut belerakni, mint egy valós gyári minőségű 3-4 éves akkut. Szerintem. Kémiát egyik sem győzi le.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#286073) Gardaai válasza kleinguru (#286071) üzenetére


Gardaai
senior tag

Az sajnos egy 40k-s beruházás pluszban (már ha nem itthon veszed, akkor több).

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#286074) Gardaai válasza dvdbackuper (#286069) üzenetére


Gardaai
senior tag

Abból mi igaz, hogy iPhone 11 és fölötte speciális kábel kell (a boardon kívul) az akku resethez? Mindegyikhez külön.. csak ez tartott vissza eddig a rendeléstől, mondjuk csak az asszony 11-esén cserélném az akkut. Teljesen meghülyült.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#286075) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

iPhone 11 proba akkut szeretnék cseréltetni, ahogy én látom vidéken nincs hivatalos, apple szervíz. Melyik nagyobb szervízt javasoljàtok a pestiek közül, többnek van szervíz futár szolgáltatása. Esetleg tapasztalata valakinek? (Isamurai, we love apple, icentre, stb )

(#286076) Tibee86 válasza SG3rg0 (#286075) üzenetére


Tibee86
veterán

A háromból kettő nem is hivatalos szerviz a felsoroltakból.

Gardaai: gyári(as) akku. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#286077) dvdbackuper válasza Gardaai (#286074) üzenetére


dvdbackuper
őstag

kell hozza ponthegeszto is, forrasztani nem lehet
van egy flex, azzal felbootolsz az uj akkuval es reseteli

(#286078) IOX válasza SG3rg0 (#286075) üzenetére


IOX
tag

itt icentre-el vannak jó tapasztalatok, úgy tudom istyle is hivatalos szerviz, biztos találsz még google segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#286079) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A T&T Informatikai és a Dominik Műhelye, ezeket szoktam nézni a YT-on...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286080) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok,

két dologban kérném a segítségetek:

1) A telefon gyári levelezője nem működik megfelelően. Értem ezalatt azt, hogy a megírt leveleket nem küldi el. ... Megírod a levelet, teljesen mindegy, hogy új kimenő üzenet, vagy válaszüzenet, rátapintasz a küldésre, majd úgy néz ki, hogy elment, majd később derül ki, hogy valójában nem küldte el. Az elküldöttek közt sincsen. Most arra lettem figyelmes, hogy ha elküldöm a levelet, majd belépek rögtön az elküldöttekbe, akkor kis várakozás után megjelenik a levél. De ha ezt nem teszem meg, akkor nem küldi el. ...

Nem tudom Ti találkoztatok-e már ezzel a problémával, én eddig a környezetemben egy embert találtam, akinek ez szintén probléma. A delikvens egy 2 év 4 hónapos 12 mini, aktuális iOS verzióval. "0km"-es kora óta az enyém, a probléma pedig szerintem több, mint fél éve jelen van.

2) Tudja esetleg valaki, hogy hol lehet kikapcsolni azt a funkciót, hogy a CarPlay minden egyes indításakor a Maps ne akarjon felajánlani útvonalat? Ezt iOS16 óta csinálja és elég zavaró, hogy minden egyes indításnál az az első dolog, hogy ki kell venni az általa kitalált útvonalat.

Köszi előre is! :R

(#286081) Gardaai válasza Tibee86 (#286076) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nem tudom milyen a gyári minőség, de azt mondják ezekre, hogy az vagy még jobb (az emelet kapacitás miatt). Erős kijelentésnek gondolom, ezért (as). :DDD

#286077 dvdbackuper
Én már forrasztottam is, amikor nem volt kéznél a ponthegesztő. Azóta is működik hibátlanul. Csak jóval könnyebb az utóbbival.

Tehát akkor igaz, hogy kell hozzá plusz flex kábel.. eddig csak kábelcserét csináltam, az akku ciklus resetet utoljára X-ben csináltam, ott elég volt a board-ra kötni a kábelt és nullázni addig amíg nem volt 0 ciklus 100%.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#286082) M1995 válasza SG3rg0 (#286075) üzenetére


M1995
aktív tag

Care Center

(#286083) Gardaai válasza .Szaki. (#286080) üzenetére


Gardaai
senior tag

1) hibára olyan tippem lenne, hogy alapból 10 mp-re van állítva a Küldés visszavonásának késleltetése opció, ezért ha előbb kilépsz, akkor lehet ki sem küldi egy iOS hiba miatt.
Ha pedig belépsz bárhova (nem feltétlen az elküldött levelek mappa a kulcs), akkor ezt a 10 mp-es interval-t egyből megszakítja és küldi a levelet. Ha ez a helyzet, akkor ezt max úgy tudod megoldani, hogy kikapcsolod ezt a funkciót. Beállítások -> Mail -> legalsó lehetőség. Majd vársz egy hibajavításra. Esetleg küldés után próbálj egyet frissíteni, hogy elinduljon a szinkronizáció (húzd lefelé az ujjad amikor legfelül van a leveleknél amíg meg nem jelenik a töltés ikon).

Milyen szervert használsz ki/bemenő levelekre?

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#286084) xhege válasza .Szaki. (#286080) üzenetére


xhege
addikt

Az 1. pontban leírt dologra éppen tegnap panaszkodott egy munkatársam. Neki is 12 mini van (de szerintem ez nem típus függő). Én nem használom a gyári alkalmazást így nem tudtam neki segíteni, de ezek szerint nem egyedi probléma.

(#286085) xhege válasza Gardaai (#286083) üzenetére


xhege
addikt

Köszi az infót! Ezt én is továbbítom a kollégám felé. :R

(#286086) .Szaki. válasza Gardaai (#286083) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia,

köszönöm szépen a tanácsot! :R

10sec-re volt állítva, én ezt most kikapcsoltam. Kíváncsi leszek.

Update: Basszus lehet tényleg ez lesz a gond, hogy a 10mp késleltetés miatt ha azonnal kilépek, akkor egy bug miatt nem küldi el, mert most kipróbáltam azt, hogy privátról küldtem egy Teszt mailt a cégesre és rendben megérkezett!

xhege

Nem, tényleg nem típus függő. Ismerősöm egy XS-en tapasztalta ezt.

[ Szerkesztve ]

(#286087) Iphoneos897


Iphoneos897
kezdő

Sziasztok!

Hátha van itt ilyen gazdasági szaki, aki már sejti mit várhatunk a jövő évi apple féle árfolyamtól.
A forint talán valamivel vállalhatóbb, mint tavaly volt. Persze ugrál azért most is. A dollár sem olyan erős az euróhoz képest, mint tavaly volt.
Lesz szerintetek valamilyen mértékű ármérséklődés?

Idén szeretném a korábbi PM modellemet váltani és egy óra is tervben van így már próbálok puhatolózni mire lehet számítani.

Aki szeretne banki ajánlókódot keressen bátran. :) Van CIB 20 ezer forint, ha számlát nyitsz, Gránit 30 + 8 ezer forint , ERSTE 30 + 10 ezer forint és Raiffeisen 30 + 5 ezer forint . Ha kell csak írj üzeneteté s küldöm is. :) A CIB most 20 + 40 ezer forintot ad ECO számla esetében. :)

(#286088) ssscsaba


ssscsaba
csendes tag

Vodafone-nál iphone 14 függetlenítéssel van valakinek tapasztalata? Sajnos vásárlás után derült ki, hogy nem tudom DualSIM módban használni :/
Korábban android telefonjaim voltak tőlük (p30 és S21) és azok kártyafüggetlenek voltak, így nem is feltételeztem, hogy nem az lesz. :W

(#286089) .Szaki. válasza ssscsaba (#286088) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem akarok hülyeséget mondani, lehet a Dual SIM miatt van valami, de én úgy tudom, hogy minden szolgáltatónak kártyafüggetlen telefonokat szabad értékesíteni.

2021 januárjában volt cserélve a telefonom, akkor szolgáltatót is váltottam (Pannonról Telekomra). Előbb lett meg az átállás, a telefont csak 4 nappal később küldte ki a Telekom és simán tudtam az előző telefonomat Telekomos kártyával használni.

Most decemberben vásároltam egy SE3-at Éds.anyámnak a Telekomnál, vásárláskor biztonság kedvéért meg is kérdeztem, hogy független-e, mert Yetteles kártyával lesz használva, tökéletesen működik.

(#286090) divan válasza ssscsaba (#286088) üzenetére


divan
senior tag

Csak a Vodafonnál tudják függetleníteni.
#286089 Szaki. A Vodafone függő Iphone-okat árul, úgy tudom egyedüliként a 3 szolgáltató közül.

[ Szerkesztve ]

(#286091) Fritz Teufel válasza Iphoneos897 (#286087) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szia!

Aki tudja mi lesz, annak el ne hidd! Főleg nem, ha már "jövőre" tudja a tutit. Senki nem tudja. Arra meg ne számolj, hogy az induló árak csökkennének. Legalább is erre még nem volt gyakorlat. Az Apple az otthoni árakra pakolja a saját beárazott jövőbelátását és otthon emelni fog. Ha javulónak látná is az európai trendeket, akkor sem fog szerintem visszafelé árazni. Azok a trendek meg hát ugye... a legjobb esetben nem fog változni az ár. szv

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286092) Iphoneos897 válasza Fritz Teufel (#286091) üzenetére


Iphoneos897
kezdő

Kíváncsi leszek mi lesz a vége a dolognak. Mondjuk az EU-s pénzekre nem fogadnék, hogy jönnek ami pl. javíthatna a forinton.

Amúgy én 2019-ben 480 ezerért vettem a telefont, ami következő évben 40 ezerrel olcsóbb lett az aktuális modell. Szóval azért ilyen pár 10 ezres változást láttam már.

[ Szerkesztve ]

Aki szeretne banki ajánlókódot keressen bátran. :) Van CIB 20 ezer forint, ha számlát nyitsz, Gránit 30 + 8 ezer forint , ERSTE 30 + 10 ezer forint és Raiffeisen 30 + 5 ezer forint . Ha kell csak írj üzeneteté s küldöm is. :) A CIB most 20 + 40 ezer forintot ad ECO számla esetében. :)

(#286093) ssscsaba válasza divan (#286090) üzenetére


ssscsaba
csendes tag

ja, csak a Vodafone-ról első körben lepattantam...2 év után függetlenítik, vagy ha kifizetem a telefont egy összegben. Mondom köszi, ez az igazi ügyfélélmény..f@ck

(#286094) Salamander válasza Iphoneos897 (#286087) üzenetére


Salamander
junior tag

Láttál te már olyat, hogy valóban csökkent az ára bárminek?
Amúgy olvastam valahol, hogy applenél 50%-os áremelést terveznek a felső kategóriában.

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#286095) FIREBLADE78 válasza SG3rg0 (#286075) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Istylet felejtsd el. Icentre,almarium stb.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#286096) sharp4 válasza Salamander (#286094) üzenetére


sharp4
őstag

Persze, hogy láttunk. Pl Tesla..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#286097) SG3rg0 válasza FIREBLADE78 (#286095) üzenetére


SG3rg0
őstag

carecenter néztem most ki. ( van náluk szervízfutár )

[ Szerkesztve ]

(#286098) Noxy válasza ssscsaba (#286088) üzenetére


Noxy
veterán

Ha belép a Beállítások > Általános > Infó menüpontba, megnézheti, hogy van-e érvényben szolgáltatói zár a telefonon. Ha a Szolgáltatói zár sorban a „Nincs SIM-korlátozás” szöveg olvasható, akkor az iPhone fel van oldva. [link]


A tapasztalathoz meg annyit, hogy mindig az a személy kérheti a függetlenítést, aki az adott készüléket vásárolta az előfizetéshez.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286099) Fritz Teufel válasza Salamander (#286094) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

50%?! Rákesetem a teljes Internetre, de nem találtam ilyen írást csak a Forbs-nál, de az meg ár összehasonlítás volt.

sharp4: ez egy remek példa! :C Ha jól emlékszem, de javíts ki kérlek ha tévednék, de az egy autó. Mondanál egy mobiltelefont is? Sőt! Egy Apple példa volna az igazi, mégis csak arról van szó.

Más: egyébként meg 650.000 forint magasságában a 10-20E nem oszt nem szoroz. Legalább is annak aki egy ilyen ár fekvésű készülékben gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286100) sharp4 válasza Fritz Teufel (#286099) üzenetére


sharp4
őstag

Az utóbbi hetekben is olcsóbbak lettek és pont Apple termékek, de javíts ki ha rosszul tudom ;)

Ha olcsóbb lett valami, akkor olcsóbb lett, nem a mértéke volt vitatva.

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.