Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) Ádám16


Ádám16
addikt

Otthon hagytam az iPadem a lakásban, és be van állítva hajnalra az ébresztő. Valahogy ki tudom kapcsolni távolról, hogy ne keltsen fel a szomszédokat? :U

(#30852) benyo513


benyo513
tag

Akinek már meg van esetleg az iPad Air 4. Ti tapasztaltatok beégést? Redditen rengetegen panaszkodnak a kijelzőjére és, hogy kicsit zsákbamacska játék.

(#30853) Gergőke88 válasza benyo513 (#30852) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem innen csak nekem van.
Én nem vettem észre, de főleg filmezek rajta 70-80%ban.
De ha ilyen baj lenne, úgyis cserélik. (Általában az oled ég be, nem is értem most ezt...)

[ Szerkesztve ]

(#30854) smc válasza Gergőke88 (#30853) üzenetére


smc
addikt

Ezt találtam róla: [link]
Nem beéégés, hanem backlight bleeding van illetve nem olyan kontrasztos a kép mint egy pro-n. Nem tudom élőben milyen, ettől még lehet teljesen használható.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30856) Silεncε válasza Gergőke88 (#30853) üzenetére


Silεncε
őstag

IPS-en ghostingnak hívják, drága Redmi Note 7-em szépen csinálja is...

(#30857) Gergőke88 válasza #05304832 (#30855) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem az air esetén magasabb fényerő van az elkészült képeken.

(#30858) Parson válasza benyo513 (#30852) üzenetére


Parson
addikt

Hm, uj iPad 8-on ez ugye nem aktuális hiba? :U

Közben bejött egy kompromisszumos megoldás... iPad 8 32GB minden online dologra ami kell, kép, zene, videok ugysem lesznek rajta tarolva. Viszont ha alkalmankent (!) extra tárhely kell, akkor egy SD kártyaolvasó (amugy is kell vennem más SD kártyák kezelése okán) plusz egy nagyobb SD kártya és a filmezés, esetleg videoszerkesztes tárhelye máris meg van oldva. Jól gondolom vagy jól gondolom, hogy ez egy müködöképes dolog?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30859) Silεncε válasza Parson (#30858) üzenetére


Silεncε
őstag

Másfél hét alatt nekem még nem jött elő ilyesmi, persze ettől még lehet

(#30860) Årpi válasza Parson (#30858) üzenetére


Årpi
őstag

Nem! :)

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#30861) Parson válasza Årpi (#30860) üzenetére


Parson
addikt

Ez most melyik kérdésemre válasz? :F (Az én logikám szerint nagy valószinüséggel az elsöre, de nem lehetek benne 100%-ig biztos.)
Ha a tárhelyre, akkor bövebben is ki tudod fejteni? :D

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30862) Årpi válasza Parson (#30861) üzenetére


Årpi
őstag

A kijelzősre, ennek a kijelzőnek nincs ismert hibája, mint pl. az iPad Air 3-nál a fehér pont, vagy most az aktuális dolog az Air 4-nél :D

A másodikra nem tudok válaszolni, mert személyesen tapasztalatom nincs, de papíron működőképes lehet, szerintem apptól is függ, hogy le tudja-e játszani/tudja-e használni a külső tárhelyet.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#30863) Kaba válasza Parson (#30861) üzenetére


Kaba
veterán

A második az valószínű működni fog,mivel a régebbieken is működött,tehát Lightning SD kártyaolvasó lesz a megoldás,vannak egyéb módszerek is,de ez a legegyszerűbb és felhasználhatod más eszközöknél is.

(#30864) Parson válasza Kaba (#30863) üzenetére


Parson
addikt

Köszi srácok a választ, akkor marad a 32GB-os megoldás, még lóvét is spórolok vele, ami azért ha tetszik ha nem, sosem baj.

Már csak egy kérdés maradt, hogy vajon idén Black Friday alatt vajon jobb elérhetö akciók lesznek-e, mint a mostani MediaMarkt-os (~35 EUR minusz), de erre nem várom töletek a választ, lévén itt Németországban nem biztos hogy ismeritek a mindenkori akciókat. Ha vki mégis, akkor ne tartsa magában! :R

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30865) Kaba válasza Parson (#30864) üzenetére


Kaba
veterán

A Black Friday Németországban valósabb akciókat kínál,mint Magyarországon.Pl.Mediamarkt,Saturn,Amazon,Vagy nézheted a Geizhals,vagy Idealo oldalakat is hasonlóak mint az árukereső,tehát ha nem sürgős akkor megvárhatod a Black Fridayt.

(#30866) benyo513 válasza smc (#30854) üzenetére


benyo513
tag

Valóban backlight bleedet akartam írni, este már nem működött a Google Translate a fejemben :B

BTW, valaki tud mondani egy hasonlóan jó USB-C adaptert, mint mondjuk ez? https://www.baseus-cn.com/baseus-6-in-1-usb-hub-for-ipad-pro-macbook-pro-type-c-hub-docking-station/

11 inches iPad Prohoz keresek.

[ Szerkesztve ]

(#30867) Parson válasza Kaba (#30865) üzenetére


Parson
addikt

Nekem is ez a tapasztalatom, ezért is vagyok türelmesebb... A Geizhals.de-vel újat mondtál, ezt köszi.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30868) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Van most nálam egy 2020-as (2. gen) iPad pro, ennek 120Hz-es a kijelzője ugye, de egy iPhone XS mellett aminek 60hz semmi difit nem tapasztalok pl menüt huzigálva. Ezt be kell állítani? Semmi opciót nem találtam erre, vagy hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

(#30869) csabiks válasza B-L-A-C-K (#30868) üzenetére


csabiks
senior tag

csak korlatozni lehet hogy fix 60hz legyen, amugy tartalomtol fuggoen adaptiv. safari bongeszeskor nagyon is eszreveheto a kulonbseg.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#30870) Kaba válasza B-L-A-C-K (#30868) üzenetére


Kaba
veterán

Be lehet állítani,valószínű,hogy a készülékeden a 60Hz-es korlátozás van beállítva,tehát fel kell oldanod a 60 Hz-es korlátozást.

[ Szerkesztve ]

(#30871) B-L-A-C-K válasza csabiks (#30869) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most megnézve a Safarit, nem nagyon látom, pedig mikor egy S20-as Samsungon néztem ott már a menünél is észrevehető volt.

Kaba: Azt a beállítást már megtaláltam, de nem volt bekapcsolva.

(#30872) Thewent12 válasza B-L-A-C-K (#30871) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Melyik beallítás ez? Ránéznék kíváncsiságból.

(#30873) Parson válasza B-L-A-C-K (#30871) üzenetére


Parson
addikt

Minden relatív. Lehet hogy a méröeszközöd (szemed) az ami nem jól detektál. Nem azt irom, hogy ez a megoldás, csak hogy benne van a pakliban.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30874) B-L-A-C-K válasza Thewent12 (#30872) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Beállítások -> Kisegítő lehetőségek -> Látás alatt -> mozgás -> Képkocka-sebesség korlátozása

(#30875) Thewent12 válasza B-L-A-C-K (#30874) üzenetére


Thewent12
aktív tag

:R

(#30876) ittakary válasza B-L-A-C-K (#30868) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem már 1 éve 120 Hz iPad Pro van, kézbefogom a másik családi 9.7 iPad Prot ami még 60Hz nagyon látom a különbséget

(#30877) smc válasza B-L-A-C-K (#30871) üzenetére


smc
addikt

Kapcsold be, majd észreveszed. :DDD

#30866 benyo513: Nekem pont ez van. Nem tetszik? :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30878) B-L-A-C-K válasza smc (#30877) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Úgy tényleg látszik kicsit, de azért nem olyan mint egy Samsung 120Hz. Ezt sajnáltam hogy kimaradt az új iPhone modellekből, de ha csak itt ennyit tud, akkor kb mind1 kategória nálam.

(#30879) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Na 10-én apple event, jöhet az első a14x-es macbook? :C

You are not prepared.

(#30880) Parson válasza DaveNo1 (#30879) üzenetére


Parson
addikt

Az nem lenne rossz.

No voltam a helyi MediaMarkt-ban, és kicsit tüzetesebben összevetettem az iPad 8-at az iPad Air 4-gyel. Jó ez az iPad Air 4, de nekem kezdésnek a sima jobban bejön... egyedül az Apple Pencil 2-t irigylem belöle. Sokkal kényelmesebb töltögetés szempontjából, de ezt nem kell magyaráznom sztem.

Viszont az iPad 7-hez kaphato Logitech combo touch miért nem kompatibilis az iPad 8-cal?? :F Méretben és funkcióban, csatlakozoban is ugyanazok, nem? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30881) Carasc0


Carasc0
őstag

Még mindig vacilálok egy Air 4-en. Viszont most olyan tényezők tántorítanak el mint:

- Állítólag ha van a táblagépen egy Paperlike vagy más screen protector, akkor jobb az írás a tollal! (én nekem akarok ilyet csak ezért)

- Láttam olyan videót is hogy, nem mindegy milyen a toll hegye, meg azt is védeni kell, meg kopik, más hegyet kell venni.

Na most ez komoly? Tehát nem elég ha megveszem az Air 4-et + toll meg valami tok és csókolom használom. Mit kell még ezen pelenkázni. :(((

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30882) csabiks válasza Carasc0 (#30881) üzenetére


csabiks
senior tag

a paperlike egy matt folia, felulete hasonlit a papirra, nem annyira csuszik rajta a pencil, jobban atadja a valos erzest. a toll hegye meg kopo eszkoz, de filleres tetel, hadd kopjon ;)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#30883) Parson válasza Carasc0 (#30881) üzenetére


Parson
addikt

A fizika már csak ilyen, ami súrlódik az kopik is.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30884) kalanchoe válasza Parson (#30880) üzenetére


kalanchoe
senior tag

kompatibilisnak kell lennie, esetleg a dobozon nincs feltüntetve, mert még a 8–as megjelenése előtt gyárthatták. (de ez csak egy tipp persze)

(#30885) Parson válasza kalanchoe (#30884) üzenetére


Parson
addikt

Nagy valószinüséggel kompatibilis, mert találtam egy youtube videot feltöltve 2020.10.05), ahol a srác az uj 2020-as iPad-det probálgatja a logitech combo touch-csal. Na most az uj logitech combo touch, ami elvileg az uj iPad 2020-ashoz kerül kiadásra, még nem kaphato szinte sehol, legalábbis én nem találok sehol példányt, csak év végi vagy még késöbbi kiszállitást. Na most ez a tavalyi combo touch viszont 1-2 példányban még épp van a helyi MediaMarkt-ban, tegnap belefutottam, csak utolag kezdtem el rajta agyalni, mivel elég szépen alacsonyabb volt az ára, mint amugy... Közben a Logitech saját honlapján se találok semmit az uj combo touch-ról.

Felmerül a kérdés, ha a régi combo touch kompatibilis az uj iPad 8-cal is, akkor mi a rák funkció/egyéb különbség lehet/lesz a tavalyi meg az idei combo touch között?? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30886) Parson válasza Parson (#30885) üzenetére


Parson
addikt

Kiegészités: a Logitech oldalán fenn van, hogy az iPad 7-hez készült combo touch kompatibilis az uj iPad 8-cal. Ha ma lesz még belöle a MediaMarktban, és valóban jól láttam tegnap az árát, akkor ma rárabolok...

Na közben az apple oldalán hirdetett uj combo touch és a logitech oldalán lévö tavalyi combo touch között csak külsö geometriai méretbeli különbséget látok...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30887) Parson válasza Parson (#30886) üzenetére


Parson
addikt

No elmentem megvenni, de természetesen az akcio mégse volt akcio :W ... lám itt sem olyan egyszerü jól kifogni vmit... úgyhogy nem vettem meg, mert eredeti áron késöbb is ráér. No meg ki tudja, még kiderülhet, hogy az új vmiben még jobb lesz (pl a touchpad részén, vagy vmi másban).

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30888) DGery válasza Parson (#30887) üzenetére


DGery
aktív tag

Ha kiírva teszem azt 10Ft-van, a pénztárnál lehúzva megy 15Ft-ot kérnek, akkor mondani kell, h 10 van kiírva, és kötelesek annyiért odaadni, vagy kérheted a vásárlók könyvét. Hidd el, oda fogják adni. Sok esetben még pluszba adnak vásárlási utalványt is (pl Tesco) a kellemetlenségért.

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#30889) Parson válasza DGery (#30888) üzenetére


Parson
addikt

Lehet, hogy itt rontottam el... 142 EUR-t mondtak a pénztárnál, én meg mutatgattam nekik, hogy a polcon meg bezzeg 58 EUR van kirakva (több ugyanolyan combo touch elött)... viszont arra hivatkoztak, hogy a cimkén nem volt rajta hogy melyik termékre vonatkozik, csak a saját mediamarktos kódjuk, ami alapján az az ár egy másik termékre vonatkozott - vki átrendezgette az árukat, csak az árcimkéket nem... én meg már azt hittem hogy a kifutó termék (iPad 7) miatt van igy leárazva - mivel az egyik eladó ecsetelte is nekem, hogy ez nem kompatibilis az ujjal (ö nem tudta azt amit én lenyomoztam).

Igazából leállhattam volna velük erösködni ez igaz, de inkább csak elmondtam a szitut és minekután végül a kérdésemre (hogy most akkor adják ekkora áron vagy nem) az jött, hogy nem, otthagytam öket a 'csába, hogy akkor nem kell - mert rendszeresen visszajáró vásárló vagyok ott, és jobb a békesség.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30890) DGery válasza Parson (#30889) üzenetére


DGery
aktív tag

Bocsi, nem tudtam, h nem MO-n történt. Az ottani jogszabályokkal nem vagyok tisztában :))

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#30891) moleculez válasza Parson (#30889) üzenetére


moleculez
veterán

Még itt UK-ban is jogszabályi kötelezettség, gondolom EU-ban is az, annyiért adni, amennyi ki van írva. Tudom, mert Tescoban dolgozom, naponta sok ilyet intézek.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30892) Kaba válasza moleculez (#30891) üzenetére


Kaba
veterán

Így van.Ezenkívül pont a Mediamarkt egy olyan üzlet amely megadja az akciós termékeire az alacsonyabb árat,ha máshol olcsóbban található ugyanazon termék.

(#30893) Parson válasza Kaba (#30892) üzenetére


Parson
addikt

Ezek hasznos infók, de a szitu itt picit más:
A.) Van egy termék és van egy árcimkéje (nem a terméken hanem a termék elött a polcon). Ha az árcimkén rajta van a termék neve / tipusa, akármije, ami alapján a vevö is be tudja azonositani, akkor a cimkén szereplö áron illik, és lenne kötelezö eladni, ez eddig oké.

B.) Ellenben ha van egy termék, és van egy árcimkéje (nem a terméken hanem a termék elött a polcon), de azon nincs rajta a termék neve / tipusa, akármije, ami alapján a vevö is be tudja azonositani, akkor ez az arucimke bármelyik másik árucikk elé szabadon odahelyezhetö, vagy egy drágább termék egy olcsóbb árat mutató cimke alá, majd ezt lefotózva problémázni lehet(ne) a kasszánál...

Könnyen belátható, hogy ezesetben jogosan mondja a bolt, hogy sorry, de igy nem vagyok köteles olcsobban eladni neked a terméket, hiszen te is átrakhattad a drága terméket egy olcsóbb árcimke alá.
Rádásul a bolt saját cikkszáma az árcimkén van, és még azt is lobogtatja, hogy a saját rendszerében igazoltan másik termékhez tartozik az adott ár.

Amúgy közben elkapkodták az iPad-eket is, úgyhogy Black Friday a végsö esély a kedvezményes vásárlásra... ha ott se sikerül, akkor cumi, és leszurkolom a komplett árat...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30894) heiit


heiit
újonc

sziasztok!

Szeretnék venni egy ipad-et és a tárhellyel kapcsolatban van kérdésem.
Ipad air esetében a 64 Gb mire elég?
Főként youtube, pdf, böngészésre használnám. Tehát nem pakolnám tele filmekkel, játékokkal. Korábban semmilyen apple termékem nem volt, ezért a kérdés. NEm tudom, hogy az oprendszer mennyi helyet foglal el alapból. Hogy érdemes számolnom a tényleges szabad hellyel?
Köszi a válaszokat!

(#30895) Parson válasza heiit (#30894) üzenetére


Parson
addikt

Ezesetben nyugi, böven elég lesz. Én ugyanigy gondolkozom sima iPad 8-con 32 GB-tal... :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30896) _flamer válasza heiit (#30894) üzenetére


_flamer
aktív tag

Egyetértek az előttem szólóval, szerintem is elég lesz a számodra. Nekem 32 GB-os van, bőven elvagyok vele. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#30897) ittakary válasza heiit (#30894) üzenetére


ittakary
nagyúr

évekig 16GB iPad-del éltem, az is bőven elég volt

Egyetlen dologra kevés, ha letöltött filmet akarsz magaddal vinni több darabot. Én ezt ugy oldottam meg hogy sima DIVX vagy 720p minőségben töltöttem le a filmeket, olyan kicsi a kijelző hogy alig veszed észre hogy nem fullHD.

(#30898) Noxy válasza ittakary (#30897) üzenetére


Noxy
veterán

Simán együtt lehet élni, 16-32GB-s eszközzel ha van egy NAS a rendszerben.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30899) heiit válasza Noxy (#30898) üzenetére


heiit
újonc

Köszönöm a válaszokat!
Már csak annyi kérdésem van, hogy jól látom h az apple store oldaláról rendelve jóval olcsóbbak a cuccok? Vagy azok nettó árak? Ez is olyan, h ha mázlim van és átcsúszik a vámon akkor örülünk?
Több hülyeséget nem kérdezek már. :)

(#30900) ittakary válasza heiit (#30899) üzenetére


ittakary
nagyúr

gondolom amit beütöttél az az apple.com

akkor ezt ahogy találtad felejtsd is el :D természetesen ha amerikában élsz akkor az más

az Apple oldaláról mindig csak abba az országba rendelhetsz ahol élsz és amilyen bankkártyád van, nincs trükközés.

az USA árak mindig NETTÓ árak, akármit is nézel! Legyen az interneteen nézett ruha, PC, vagy akár telefon.. a kasszánál kerül kiszámlázásra az ÁFA ami attól is függ hogy melyik államban nézed

ajánlom az Árukereső.hu-t ha spórolni akarsz

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.