Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) DGery válasza mazsiii92 (#30550) üzenetére


DGery
aktív tag

Jah, jogos, erre én nem is gondoltam. De mivel nekem felesleges bele, így marad az iStyle diákkedvezménnyel (csak lenne készleten ezüst és ne kellene elővásárolni...)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#30552) ittakary válasza kkdesign (#30544) üzenetére


ittakary
nagyúr

valamit tényleg elszúrhattak mert az iPad Pro 10.5 kb 5-6 órát bir a hivatalos specifikációban megadott 10 óra helyett

(#30553) katokacaj válasza benyo513 (#30543) üzenetére


katokacaj
tag

Igen, engem is bosszant, jó lenne a diákkedvezmény előtt megjelennie + 0% thm. Jó tudom, sokat akarok, na.. :D De jó lenne már látni, megtapicskolni, mert a sima 2020-as már van készleten, akár már most mennék érte, ha úgy van.

De ami az air4 mellett szól (a számomra must have design mellett), az usb type c. Szeretném, ha a vásárolt eszközöm tudnám használni kivetíteni, adathordozókat stb kezelni vele, és nem kellene ehhez mindhez lightning átalakítós adapterekkel szórakoznom..
Valakinek van ezzel tapasztalat? Sima lightning mennyire macerás ezekhez, és milyen árszegmensben lehet már normális átalakítókat találni?
Nem arról van szó, hogy 0-24 kivetíteni, vagy külső vinyozni szeretnék vele, de azért nem szeretnék zavarba jönni, ha alkalomadtán kéne használni, és nem tudom, mert nincs nálam 600 átalakító.

A 2020-as ipad is csak külső táppal tudna külső vinyót kezelni?

(#30554) btudos válasza katokacaj (#30553) üzenetére


btudos
veterán

A lightning ebből a szempontból egy istencsapása, nem arra tervezték, hogy érdemben rá tudj kötni külső eszközöket, nagyon kevés áramot tud leadni, így önállóan esélytelen egy külső HDD meghajtása.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#30555) katokacaj válasza btudos (#30554) üzenetére


katokacaj
tag

Ilyesmit olvastam én is. :/ Azt esetleg még meg tudod (vagy valaki) mondani, hogyan lehet megoldani külső hdd-t lightninggal? Olvastam, hogy táp kell hozzá, de azt nem tudom, hogy milyen és hogy ez az egész megoldás kb. mibe fáj.

(#30556) wm2 válasza katokacaj (#30555) üzenetére


wm2
őstag

Mennyi tárhelyre van szükséged? Én iXpand Driveot használok. Nem azt mondom, hogy ez a tuti megoldás, de célnak tökéletesen megfelel. Nekem innen-onnan letöltött hangfájlok tárolására szolgál. Filmekhez is megteszi, ám nagyobb álományoknál célszerűbb más megoldás után nézni. Azok viszont drágábbak lesznek ettől.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#30557) katokacaj válasza wm2 (#30556) üzenetére


katokacaj
tag

Köszi. Nem is arról van szó, hanem hogy használok külső hdd-t, és lehet, hogy külső ssd-t is fogok vásárolni. Ezeken van mindenem, egyetemi, munkahelyi, személyes dokumentumok, filmek stb. Nálam van mindig, ha kell telefonról, gépről használom, ezen hordozok csomó mindent. Ha már veszek tabletet, szeretném ha azon is elérhetném a személyes dolgaimat különös erőfeszítés nélkül.

(#30558) smc válasza katokacaj (#30557) üzenetére


smc
addikt

Akkor ajánlom az új Air-t vagy egy 2018-as pro-t. Ha ennyire fontos neked, akkor ne szívj a lightning-gal szvsz.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30559) Noxy válasza katokacaj (#30557) üzenetére


Noxy
veterán

elérhetném a személyes dolgaimat különös erőfeszítés nélkül.

Erre egy NAS a legegyszerűbb megoldás.
Ha nagyob állománnyal dolgozol letöltőd wi-fi-n a NAS-ról az iPad-ra. A kisebbeket (fotó, jegyzet) meg online eléred NAS-n.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30560) wm2 válasza katokacaj (#30557) üzenetére


wm2
őstag

Igen. Ha ennyire fontos akkor nem éri meg szívni vele és venni kell egy type-C cuccot, mert csak egy Lightning to USB 3 Camera Adapter 15ezer kb. Ha meg is oldod külső táppal a tárolót, akkor Fat32 és exFat only formátumban gondolkodhatsz (meg Apple apfs). Nekem szerencsére elég az iXpand és az otthoni routerre kötött külső tároló.

Azt nézem, hogy a beragadt 2017-es 10,5 és 12,9 Pro-k kicsit túl vannak árazva. De hát ez Magyarország. Egy 2015-ös Intel Iris 5200 MBP is státuszszimbólum még itt (450 haha hogyne). Én még 180-ért vettem 10,5 Pro-t amikor porondon volt. 200-at sztem nem adnék érte, úgy, hogy az új AIR kari után kb. szintén ennyi lesz. Ez persze rohadt jó forintnak is köszönhető, de a 10,5-el csak lehúzás megy, mert ők tuti jó áron szerezték be anno.

Ozora <3

(#30561) katokacaj


katokacaj
tag

Hát az előző 2 kommentből nem sokat értettem bevallom őszintén :D :D :D
De pont emiatt én is az Air-rel szemezek, amúgy is az tetszik, a C type pedig must have számomra, és akkor nem is lesz szükséges utána olvasnom, hogy az előző válaszok mit jelentenek :D

Remélem marad a 0% thm egy darabig még, mert most hétvégén 99%, hogy nem lesz a vásárlásból semmi sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#30562) wm2 válasza katokacaj (#30561) üzenetére


wm2
őstag

A lényeg röviden: jobban jársz ha veszel egy AIR-t. :)

Ozora <3

(#30563) katokacaj válasza wm2 (#30562) üzenetére


katokacaj
tag

Köszönöm, ezzel eddig is tisztában voltam, ha olvastad a fenti kommentjeimet. :) A NAS, fat32 stb kifejezések voltak teljesen idegenek számomra.

(#30564) Parson


Parson
addikt

Gyerekek, vennék egy iPad Air 2020-at, de elötte egy fontos kérdésem lenne:
Google spreadsheet-ekkel (táblázatokkal) kellene dolgoznom rajta. Nagyon macerás, vagy már az egér support jol kezelhetövé tette? Köszi elöre is a válaszokat.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30565) wm2 válasza katokacaj (#30563) üzenetére


wm2
őstag

A NAS felhőmegoldás egyszerű adatkezeléshez. Jó cucc. Aki évek óta használ Apple cuccokat, annak biztosan van otthon. :) Kevesebb dolgokra elég egy router is. Még kevesebbre meg az iXpand. A többit csak azért írtam, mert vélhetően windows alatt formázott vinyód van. Kezdhetnéd azzal a dolgot, hogy mindent lementesz gépre, exFat-ra formázod, vissza, hogy az iPad is tudja kezelni.

Ozora <3

(#30566) katokacaj válasza wm2 (#30565) üzenetére


katokacaj
tag

Értem, köszönöm szépen a választ. :)
Air 4 esetében nem lesz ilyenre szükség, ugye? Csak bedugom, és műkszik? :D

(#30567) smc válasza Parson (#30564) üzenetére


smc
addikt

Bevásárlást írom bele, arra elmegy, egér támogatás külön nincs benne ha jól látom, de kérdezz nyugodtan konkrétumot. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30568) Noxy válasza wm2 (#30565) üzenetére


Noxy
veterán

Aki évek óta használ Apple cuccokat, annak biztosan van otthon

Kiröhögnek amikor azt írom, hogy nekem elég lenne bármilyen 16-32GB-s Apple kütyü, de az olcsóbb legyen. :D

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30569) DaveNo1 válasza ittakary (#30552) üzenetére


DaveNo1
veterán

Én múltkor csináltam egy újrainditast azóta jó. De lehet valami app merítette amit azóta kijavitottak.

You are not prepared.

(#30570) Parson válasza smc (#30567) üzenetére


Parson
addikt

Alapvetöen cellatartományok copy+paste-je érdekel. Amugy csak egyszerü matematikai müveletek és cellák háttereinek szinezése zajlik, semmi tulontul komplikált.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30571) wm2 válasza katokacaj (#30566) üzenetére


wm2
őstag

Leírtam, hogy: exFAT, FAT32 és APFS (HFS) format esetén biztos. Windows NTFS nem hiszem, hogy játszik. Apple gépeken ez csak “read only”. Az exFat egy jó választás. Látják az Apple és Windows gépek is (csak az okostévék nem). Ha nem használsz 4Gb-nál nagyobb fájlokat, akkor elég a FAT32 is.

@Noxy: 64Gb iPad Pro, jó sokmindent használok mi? :) Mondjuk amit igen, azt sokat. Teló 16Gb iPhone SE1, úgy, hogy offline Tidal-ozok. Most lesz leváltva 12-re.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#30572) smc válasza Parson (#30570) üzenetére


smc
addikt

Ezt tudja érintővel is, így egérrel is.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30573) Parson válasza smc (#30572) üzenetére


Parson
addikt

Az jó, mert pl iPhone-on nekem az istennek se akar összejönni a copy+paste. :W

Szerk.: Oké, én bénáztam, már megy iPhone alatt, de ettöl függetlenül nagyobb felületen intézném ezeket, ezért (is) az iPad kérdés.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30574) SharpSA válasza Parson (#30573) üzenetére


SharpSA
veterán

Tényleg, ez pontosan hogy működik iOS és MacOS között?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30575) Parson válasza SharpSA (#30574) üzenetére


Parson
addikt

Nem iOS és MacOS közti szinkronizálás megy, hanem a google fiokodban (szerveren) tárolt adatállománnyal dolgozol, és automatikusan ment. Simán Google Drive-ban lévö táblázatok. Semmi extra.

Jut eszembe, iPasOS alatt van már többfiókos üzemmód vagy vmi ilyesmi? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30576) galaxys80 válasza wm2 (#30571) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem eddig minden Samsung okostévém látta az exFat-ot.

(#30577) wm2 válasza galaxys80 (#30576) üzenetére


wm2
őstag

Mi? Mióta? :) Akkor lehet már az LG is eljutott ide?

Ozora <3

(#30578) smc válasza Parson (#30575) üzenetére


smc
addikt

Én is így használom, androidos telón szoktam bepötyögni dolgokat majd ipaden formázom, összesítem ilyesmi.
Több fiók továbbra sincs ipaden. :(

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30579) galaxys80 válasza wm2 (#30577) üzenetére


galaxys80
veterán

5 éves kb az F6500-am. Az már kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#30580) SharpSA válasza Parson (#30575) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor ezek szerint nem jól fogalmaztam. A vágólap hogy működik a két rendszer között?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30581) tboldi válasza wm2 (#30577) üzenetére


tboldi
nagyúr

A tavalyi LG 55UM7450PLA elvileg ismeri az exFAT-ot, mindjárt ki is próbálom, most másolom a kontentet a pendrájvra.

szerk.: A korábbi 42LA620S-ünk (2013-as modell) nem támogatta, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#30582) smc válasza SharpSA (#30580) üzenetére


smc
addikt

Sehogy :)
De nem is igazán kell. :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30583) tboldi válasza tboldi (#30581) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem, nem kezeli a tavalyi LG sem. :DDD

(#30584) wm2 válasza tboldi (#30581) üzenetére


wm2
őstag

amit 3 éve vettem az sem :) de akkor lassan eljutottak ide

vki kérdezte valamelyik nap a FLAC zenehallgatást iPad-en, nos éppen kipróbáltam egy Flacbox nevű appot, ami iPad kompatibilis is, de annyira nem tetszik, viszont rengeteg felhőt támogat, többet mint a VLC, még a mediafiret is

szerk.: de most látom, hogy VOX is optimalizálva lett iPad-re? Nicsak.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#30585) SharpSA válasza smc (#30582) üzenetére


SharpSA
veterán

Dehogynem kell, ezért is használom a Paste-t, ami még többet is tud annál.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30586) smc válasza SharpSA (#30585) üzenetére


smc
addikt

Ahhoz hogy egy táblát szerkessz két eszközön ami a felhőben van? Magyarázd már el mi köze van hozzá.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#30587) buherton


buherton
őstag

Ha oktatási kedvezménnyel veszek iPad-t, akkor kéri valaki a diákot? Nem vagyok egyetemista.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30588) Årpi válasza buherton (#30587) üzenetére


Årpi
őstag

Diák, vagy tanulói / dolgozói (tanárnál?) jogviszony igazolás kellett az iStyle-nál :D Bemondásra érdekes lenne :P

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#30589) SharpSA válasza smc (#30586) üzenetére


SharpSA
veterán

Ki beszélt, azaz írt itt két táblázatról? A vágólapról kérdeztem általánosan. Ha az egyik eszközön CMD+C-vel másolok valamit, akkor az megjelenik-e valahogy rendszerszinten a másik eszközön?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30590) Parson válasza SharpSA (#30589) üzenetére


Parson
addikt

Ez tényleg egy frankó félreértésbe torkollott. :DDD

Más: iPad Air 3 (2019) és iPad 8 (2020) között teljesitményben számottevö a különbség? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30591) Årpi válasza Parson (#30590) üzenetére


Årpi
őstag

Ugyanaz a SoC, ugyanakkora rammal, nincs különbség. Azokat az értékeket kaptam GeekBenchben mint az iPad Air 3-as.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#30592) Parson válasza Årpi (#30591) üzenetére


Parson
addikt

Mit értesz SoC alatt? Proci? :F

Viszont ha teljesitményben egy szinten vannak, akkor mi a rák miatt volt akkora árkülönbség köztük? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30593) Årpi válasza Parson (#30592) üzenetére


Årpi
őstag

SoC = System on Chip. Lényegében a proci, de inkább az egészet (proci, grafika egység stb.) egy csomagként kell elképzelni.

iPad Air3-nak pl. laminált kijelzője volt, nagyobb volt az alaptárhely, front kamera is jóval nagyobb felbontású emlékeim szerint.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#30594) parandroid válasza Parson (#30592) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gyakorlatilag igen. System on a Chip. Integrált áramkör procival, meg egy rakás egyéb vezérlővel, szóval azért nem csak a nyers működési frekvencia számít.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30595) Parson válasza Årpi (#30593) üzenetére


Parson
addikt

Köszi. No hát ha csak ezek miatt, akkor no problem - akkor aszem karira veszek egy iPad 2020-at minden kiegészitövel. :))
Kérdés hogy kb hány évi stabil müködésre lehet számitani vele. :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30596) Alex91 válasza Parson (#30595) üzenetére


Alex91
félisten

3-4 ev.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30597) Årpi válasza Parson (#30595) üzenetére


Årpi
őstag

Én is simán megsaccolnék egy 3-4 évet. Ha jól tudom az A8 chipes iPad Minik is megkapták pl. még a 14.1-et is. Szóval az A12-es iPad 2020-ra is rá lehet számolni 3-4 évet.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#30598) buherton válasza Parson (#30595) üzenetére


buherton
őstag

Elkezdtem ide összeírni, hogy milyen paraméterekkel szeretnék venni az asszonynak iPad-t. Az jött, ki hogy ez az iPad 8th gen, maximálisan megfelel. Egyedül a Lightning csatlakozónak nem örülök, mert USB-C jobb lett volna, de annyi felárat nem ér mondjuk egy használt iPad Air 3th gen.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30599) parandroid válasza buherton (#30598) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Air 3 is lightning. Air 4 már nem, de az nagyon feláras a sima padhoz képest.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30600) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!

Nagyon szemezgetek az iPad 8. Generációjával. A Telekomban kedvezményesen jutnék hozzá. A kérdésem az lenne, hogy van e 3. Féltől származó, megbízható ceruza és billentyűzet hozzá, illetve szerintetek az iPad 8 vagy a Samsung Galaxy Tab S6 lite a jobb vétel?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.