Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) univerzita válasza Süvi (#24297) üzenetére


univerzita
addikt

Pedig mondták hogy usb flash és SD kártya támogatás.

(#24302) Süvi válasza univerzita (#24301) üzenetére


Süvi
őstag

Szerintem csak USB-c-n, de nagyon örülnék, ha menne Lightning – USB 3 kameraadapterrel is a hagyományos pendrive.

Tetszenek az új hardverek is.
Ha gyűjtök még egy kicsit lehet, hogy tudok venni egy monitorállványt :D

[ Szerkesztve ]

(#24303) Mr.C


Mr.C
őstag

Számomra csupán 2 hasznos újítás van:
-otg
-szövegkijelölés

a többi engem nem érint, de sokaknak kedvezhetnek ezek a bejelentett funkciók :)

sudo rm -rf /*

(#24304) smc válasza smc (#24285) üzenetére


smc
addikt

[link]
Xbox, Ps gamepad itt is lesz.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24305) talamasca válasza Süvi (#24297) üzenetére


talamasca
senior tag

Miért nem nézted a keynote-t?...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#24306) Süvi válasza talamasca (#24305) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm a kérdést, néztem, de nem adott választ a kérdésemre, mint ahogyan a linkelt kép sem.
Számomra nem kérdés, hogy 3. generációs Ipad prokon fog menni, de hogy a többivel mi lesz???
Ezért írtam a következőt: "Szerintem csak USB-c-n, de nagyon örülnék, ha menne Lightning – USB 3 kameraadapterrel is a hagyományos pendrive."
Az USB-c-s ipad pro-k eddig is máshogy álltak a külső eszközökhöz, mint a "régi" gépek.

[ Szerkesztve ]

(#24307) Süvi válasza Süvi (#24292) üzenetére


Süvi
őstag

iPadOS will be available this fall as a free software update for iPad Air 2 and later, all iPad Pro models, iPad 5th generation and later and iPad mini 4 and later

(#24308) talamasca válasza Süvi (#24306) üzenetére


talamasca
senior tag

Ha sikerül még ma telepíteni, kipróbálom.
Van pendrive az iPad (10,5, pro) mellé, de egyelőre csak saját alkalmazás látja.
Viszontaz új Files-ban már a Letöltések is megjelentek. ;)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#24309) Ringman válasza jófejsrác (#24294) üzenetére


Ringman
nagyúr

iPadOS is compatible with these devices.

12.9-inch iPad Pro
11-inch iPad Pro
10.5-inch iPad Pro
9.7-inch iPad Pro
iPad (6th generation)
iPad (5th generation)
iPad mini (5th generation)
iPad mini 4
iPad Air (3rd generation)
iPad Air 2

szerk:
közben más is írta, nem frissítettem az oldalt

[ Szerkesztve ]

(#24310) smc válasza talamasca (#24308) üzenetére


smc
addikt

[link]
Ilyet keress elsőnek. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24311) Süvi válasza talamasca (#24308) üzenetére


Süvi
őstag

Várjuk a beszámolót és drukkolunk :)

smc: Azt hittem, hogy egy jó kávérecept van a blogodon, erre egy rajz :C Nagyon ügyes vagy!!!

[ Szerkesztve ]

(#24312) DaveHutt válasza smc (#24304) üzenetére


DaveHutt
őstag

Végre! Most már lehet rendesen játszani ipaden.

[ Szerkesztve ]

(#24313) smc válasza Süvi (#24311) üzenetére


smc
addikt

Képzeld el fele akkora latency-vel mennyivel jobban fogok rajzolni! ;]
Köszi!

Egér: It probably will come with iOS13. It was on screen in the background as a feature while Craig was going through the notes app.

Ezt látta valaki?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24314) jófejsrác válasza DaveHutt (#24312) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Valóban klassz dolog, de gyorsan meg is néztem mihez tudnám használni és csak a vice city van. Persze biztosan vannak akiknek nincs iPad melle, konzol vagy gamer pc. Viszont így értelmet nyerhet a remote Play ps4-el.

(#24315) gergo5991


gergo5991
őstag

ha az istyleban veszek ipad prot cellular kivitelben, az kártya / szolgáltatófüggetlen? szóval akármilyen szolgáltatótol használhatok bele kártyát ami eu-s?
másik kérdés: valaki találkozott a white spot issueval?

(#24316) elprimo válasza gergo5991 (#24315) üzenetére


elprimo
junior tag

Függetlenek persze.

(#24317) smc válasza jófejsrác (#24314) üzenetére


smc
addikt

Jön a dead cell a nyáron. :DDD

[link]
Egér, pont ahogy láttuk korábban, számomra mindenképpen hasznos újítás, bár messze nem tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24318) Ringman


Ringman
nagyúr

van tapasztalat arról, hogy melyik csuklópántos tokot érdemes rendelni ipad pro 10.5-höz? azt hiszem épületek felméréshez az lenne talán a legkényelmesebb - így látatlanban.

valami ilyesmire gondolok, de aliexpresses tokok méretpontosságával vannak fenntartásaim. (meg hogy karcolja-e a burkolatot belülről)

(#24319) ittakary


ittakary
nagyúr

amúgy egy dolog, amit már tényleg beletehettek volna és nem tudom mi a tökömnek húzzák már: időjárás applikáció?
aláírom a számológép is kellett már, de az időjárás legalább ennyire hiányzik :(

[ Szerkesztve ]

(#24320) ittakary válasza ittakary (#24286) üzenetére


ittakary
nagyúr

baszki és mégis lett egértámogatás :D :D

ezt nézzétek: iPadOS 13 includes support for USB mouse input as an AssistiveTouch option

(#24321) Süvi válasza ittakary (#24320) üzenetére


Süvi
őstag

Itt vezetékes egér is van hozzá, ráadásul a régi 12,9 colos :)

Itt pedig Ipad 6

[ Szerkesztve ]

(#24322) Rage47


Rage47
veterán

Arról találtatok infót, hogy a régi Pencil latency is csökken vagy csak az újé?

(#24323) ittakary válasza Rage47 (#24322) üzenetére


ittakary
nagyúr

én aláírom hogy ez fontos újítás, de megkérdezhetem, hogy mikor volt utoljára az az érzésed, hogy "jaj de sok ez a 20ms késleltetés, de jó lenne, ha kevesebb lenne?" :D

(#24324) Rage47 válasza ittakary (#24323) üzenetére


Rage47
veterán

igazából sztem észre sem lehet majd venni a csökkentést :D így is tuti

(#24325) smc válasza Rage47 (#24324) üzenetére


smc
addikt

Majd Pencil-lel fogjuk tolni a pubg-t. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24326) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,
van olyan közöttetek, aki rendszeresen minin olvas pdf-eket?

Egy ipad 6 (2018) vételén gondolkozom, de kicsit nagynak érzem, hosszú távon nem kényelmetlen a használata? Főleg olvasásra/böngészésre használnám, néha esetleg sorozatnézésre (hbo go/netflix).
Egyelőre úgy gondolom, hogy ilyen felhasználási módok mellett elég a 32G-s is, de a 128-as is tetszik.

Mivel ezt üzletben egy kicsit nagynak találtam, így került képbe a mini, viszont annál attól tartok, hogy a kisebb kijelző miatt kényelmetlenebb lesz pdf-eket olvasni, illetve azon is gondolkozom, hogy megéri-e a 40k felárat a hardware-e a sima ipad-del szemben (illetve a minivel szemben áll egy kb. fele annyiba kerülő androidos modell is, ami már pár éves, de számomra ugyanazt tudja nyújtani, szóval így még jobb érv kellene a mini árának kifizetésére).

Illetve most, ahogy a topicot olvasom, felmerült az akciós pro modell is, de ennyit már nem szeretnék költeni a témára. :))
Igazából kicsit összezavaró, hogy ennyi féle ipad van, és még azonos típuson belül is többféle variáció van, szóval ha 20-30 ezreket ugrunk, akkor mindig van egy újabb alternatíva, és így gyorsan el lehet jutni a legolcsóbb ipad árától a 200k-s pro modellig.

(#24327) smc válasza adalbert1 (#24326) üzenetére


smc
addikt

Szerencsére gyerekek ritkán tudnak maguknak ilyen összegű eszközt venni, felnőtt emberek révén pedig el kell tudnunk dönteni hogy mire is van szükségünk. Sajnálom ha téged összezavar a sokféle ipad, remélem azért megoldódik majd. :D

Azt vedd figyelembe hogy a minin sokkal kisebb lesz a szöveg, nem tudom milyen PDF-t olvasnál, de pl egy képregény már zavaróan kicsi lenne nekem.
Amit én még szívesen látnék az Apple kínálatában az egy 2018-as pro külsővel megáldott Mini, de akkor végképp összezavarodnának az emberek :B

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24328) btudos válasza adalbert1 (#24326) üzenetére


btudos
veterán

Volt Minim, pont a PDF-ek miatt cseréltem nagyobbra. Egy A4-es oldalt pont nehézkes volt olvasni, ha a teljes tartalmat szerettem volna látni, a nagyobb modelleken ezzel nincs gond. A mérettel hamar meg lehet barátkozni, de legegyszerűbb, ha bemész egy APR-be, vagy Media Marktba, ott vannak egymás mellett, össze tudod nézni a méreteket.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24329) Thewent12 válasza elprimo (#24278) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

A 64-es kisebbik pro-t betudnám szerezni 255-ért egy ismerőstől viszont ugye ez csak wifis. Dizájnja jobban tetszik, mint a 10.5-nek és ugye újabb is, csak úgy érzem jól jönne néha a 4G, főleg mivel nem szeretném lemeríteni percek alatt a telefonom aksiját internetmegosztással. Valamint ugye a 2017-esnél négyszer annyi tárhely van, ami nekem valószínüleg jól jönne, mivel főleg utazásnál szeretném használni böngészés mellett filmnézésre. Van olyan, aki a 17-es modellről váltott az újakra, illetve szerintetek ezen feltételek mellett melyik a jobb vétel. Józan ésszel a régebbi mellett döntenék, főleg hogy még pencilt és tokot is szeretnék hozzá. De kíváncsi lennék itt is a véleményekre.

(#24330) btudos válasza Thewent12 (#24329) üzenetére


btudos
veterán

A te esetedben nem sok minden szól az új mellett, a '17-es most ár-érték arányban verhetetlen.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24332) mr.tamasbiro válasza adalbert1 (#24326) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Szerintem jó lesz a 2018-as 6 generációs ipad.

(#24333) Rage47 válasza adalbert1 (#24326) üzenetére


Rage47
veterán

2018-as ipad teljesen jó, gyors, stb., tavaly vettem én is. toll is tök jó hozzá :)

(#24334) Thewent12 válasza btudos (#24330) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Én is így gondolom. Remélem nem bánom majd meg, illetve remélem még 2-3 évig lesz szoftveres támogatása.

(#24335) adalbert1 válasza smc (#24327) üzenetére


adalbert1
veterán

Hehe :D
A minit lassan kizárom, és a pro-t is.
Szerintem a 32G-s sima ipad lesz az én gépem, a nagyobb tárhely úgy, hogy lokálisan alig fogok valamit tárolni, nem éri meg számomra a plusz pénzt, főleg, hogy elméletileg az ipad OS tud majd USB-s driveokat is kezelni, tehát ha mégis helyhiányba kerülnék, akkor áthidalható.
Leginkább szakmai anyagokat olvasnék rajta, nagyrészt szöveg, néhány ábrával illusztrálva, de lehet, hogy képregényeket is fogok.

btudos: próbáltam már összehasonlítani, inkább azért érdekeltek volna a személyes tapasztalatok, mert amit 5-10 percig nézegetek az üzletben, az lehet, hogy hosszabb távon már pont elviselhetetlen (pl. ennyi ideig még a mini kisebb kijelzőjén is olvasgatok, de lehet, hogy 1 óra múlva már sokkal jobban fárasztaná a szememet, vagy zavarna az állandó nagyítgatás, esetleg fél óra után már jobban zavarna a sima ipad tömege, stb).

mr.tamasbiro és Rage47: köszi nektek is a véleményeket (és persze smc-nek és btudos-nak is).

(#24336) Madwe válasza adalbert1 (#24335) üzenetére


Madwe
nagyúr

lightning-es ipadeknél azért mérget még nem vennék a pendriveos filekezelésre...

(#24337) Alex91 válasza Madwe (#24336) üzenetére


Alex91
félisten

Atalakitoval valoszinuleg azokon is menni fog, mert nem hiszem, hogy a draga penzen megvett par eves prokat ebbol kihagynak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24338) gergo5991


gergo5991
őstag

istylerol sikerult (tegnap óta 2 ujabb boltban már nem kapható, vészesen fogy :D ) berendelni a 256gbosat wifi cellular 10,5 prot, remelem az átvétellel nem lesz gond mert rokonokhoz rendeltem ok meg nincsenek mindig otthon, ugy irták a futár majd fog telefonon és emailben is értesiteni hát megpróbálom lebeszélni vele hogy jó legyen

[ Szerkesztve ]

(#24339) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Sziasztok
Mikortól lesz elérhető a frissítés?

(#24340) smc válasza Sgr_A (#24339) üzenetére


smc
addikt

Szeptember talán.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24341) DaveHutt válasza jófejsrác (#24314) üzenetére


DaveHutt
őstag

Onecasttal Xboxozok ipaden. Lesz jövőre xCloud is, na az lesz az igazi.

(#24342) DaveHutt válasza adalbert1 (#24335) üzenetére


DaveHutt
őstag

9.7-én kényelmes olvasni, azt megerősíthetem. Az alá biztos nem mennék, osztott nézetben még van hogy ez is kevés.

(#24343) #95561216


#95561216
törölt tag

Talált valaki videót az egértámogatásról, ahol valamilyen remote desktop appal is megmutatják? Vajon ott is ilyen böszme nagy kurzor látszik?

(#24344) NGA válasza adalbert1 (#24335) üzenetére


NGA
addikt

Én már régóta sima 9,7 ipadot (most ipad 6. gen) használok. Az egyik legfontosabb, amire használom, azok belsőépítészeti, lakberendezési magazinok pdf-ben olvasása. Tökéletes rá, és a 32 gb-os memória is bőven elég. Mivel kértem digi mobilt, így a net sem okoz gondot, a telefonomon megosztom rá. A megoldás nekem a Microsoft Onedrive. Ide felmásolom a legfrissebb magazinokat, és letöltöm. Általában 20-30 magazin van fent, ez bőven elég, ha bármi kell, azt csak lekapom a felhőből.Erre biztosan nem vennék pro-t. Általános tartalomfogyasztásra tökéletesen elég a sima ipad

(#24345) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Celular ipaddal lehet telefonálni?
van benne sim kártya ;]

(#24346) univerzita válasza Sgr_A (#24345) üzenetére


univerzita
addikt

Úgytudom hogy nem. Ez internethez van. De fel tudod venni ha iphone - ra jön hívás.

(#24347) Sgr_A válasza univerzita (#24346) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nincs iphonom
én szeretnék hívást indítani a benne lévő kártyáról
csak nem találok a store-ban megfelelő alkalmazást

(#24348) univerzita válasza Sgr_A (#24347) üzenetére


univerzita
addikt

Próbáld meg Face Time - mon keresztül.

(#24349) Cyberbeni válasza Sgr_A (#24347) üzenetére


Cyberbeni
addikt

GSM alapú hívások nem mennek, azért plusz licenszdíjat kellene fizetni és nem az a tipikus felhasználás, ezért nem éri meg. De ami neten keresztül megy, az minden működik.

(#24350) talamasca


talamasca
senior tag

Nos.
Délután feltettem a 10,5” iPad Próra az iPadOS 13-t.
Eddig teljesen bugmentes, alkalmazások közül minden megnyílt.

Viszont kipróbáltam a lighning/USB pendrive-t.
A Files-ban nem nem látszik. 😟

3 eset lehetséges:
- nincs még támogatva és későbbi betában jelenik meg (downloads menüpont sincs, ellentétben a Keynoteon látottakkal)
- Csak a cameraUSB -n rá dugott normál pendrive lesz a jó.
- Csak USB-C lesz támogatva (ezáltal 3. Gén. Prók csak)

Az utolsó lehetőségnek ellent mondanak a megjelent cikkek.

Ha kérdés van, írjatok.

“Black as midnight on a moonless night.”

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.