Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) galaxys80 válasza silmatauki (#15450) üzenetére


galaxys80
veterán

Én már csak ilyen bátor vagyok. Szeretek veszélyesen élni. Én semmi pénzért nem mennék vissza a 8-ra.
Az általad említett modellek meg ezer évesek és egész más verzióval működnek. Nem mérvadóak szerintem manapság.

Azt sem értem, miért ne tehetné meg a Microsoft. Torony magasan piacvezető a pc-k terén. Ahogy a Samsung is az androidos telefonoknál.

[ Szerkesztve ]

(#15452) silmatauki válasza galaxys80 (#15451) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha a MS meg tudta csinálni, hogy ne lassuljanak be a régi HW-k az új OS verziók alatt, akkor az Apple miért nem? Tán csak nem azért, hogy így kényszerítsék a vásárlóikat új modellekre?

(#15453) galaxys80 válasza silmatauki (#15452) üzenetére


galaxys80
veterán

Legyen igazad. Én kiszálltam.
Az Apple az ördög. A többi szuper multi meg maga Teréz anya.

Igen. Én vagyok a hülye, hogy elégedett vagyok a készülékemmel.:)
A topik meg nem mérvadó. A felhasználók 0.00001%-a jár ide. Azok közül sem írja be mindenki, hogy neki pedig semmi gondja.

[ Szerkesztve ]

(#15454) silmatauki válasza galaxys80 (#15453) üzenetére


silmatauki
őstag

Szerintem itt pont Te vagy az, aki szembemegy a forgalommal... a topik pont attól hangos, hogy mennyien szívtak az utsó, a gépüket gyakorlatilag használhatatlanra lassító főverzióval.

(#15455) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Az iOS 9 hozott olyan újdonságokat az iPad-nek, amiket kár lenne kihagyni. Viszont az iOS10 semmit.

(#15456) zolikaDB válasza r3dsnake (#15455) üzenetére


zolikaDB
veterán

Emiatt tettem fel a gyárilag 8.4-el vásárolt Air 2-re a 9.3.1-et. De ezen nem akarok változtatni. Szép, jó, gyors stb. ez a verzió, és nem akarok oda jutni vele, mint anno a 3GS-el és 4-el.

(#15457) Ragnar95 válasza zolikaDB (#15456) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iOS 10 is tökéletesen fut Air 2-n.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15458) Süvi válasza Ragnar95 (#15457) üzenetére


Süvi
őstag

Nálunk is. Az megjelenéskori OS után én kettőt meg simán fel szoktam tenni, de lehet hogy az Air2-re meg a 11-es is rámegy nálunk.

(#15459) silmatauki válasza r3dsnake (#15455) üzenetére


silmatauki
őstag

"Az iOS 9 hozott olyan újdonságokat az iPad-nek, amiket kár lenne kihagyni. Viszont az iOS10 semmit."

Nohát… pedig az Apple azt mondja, hogy az iOS10-ben van eddig a legtöbb újítás.

És igazuk is van, hiszen tele van egy csomó új emojival a rendszer! Ez aztán a fejlődés! :DDD

(#15460) #35723520 válasza Ragnar95 (#15457) üzenetére


#35723520
törölt tag

Ott a pont... :C

(#15461) joey04 válasza silmatauki (#15450) üzenetére


joey04
titán

szemben az akarattal lassító Apple-lel.
Te elhiszed amit írsz?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15462) silmatauki válasza joey04 (#15461) üzenetére


silmatauki
őstag

Tényleg megkérdezném tőled is: ha például a Microsoftnak sikerült olyan Win8.1/ 10-et írnia, amely a régi hardvereken gyorsabban fut, mint a Windows XP, hát még a Windows 7 és a Vista, akkor az Apple-nek miért nem? Miért van az, hogy pl. az iPhone 4 és 4S pont azokon az iOS főverziókon (iOS7 és 9) lassult be egyenesen kétszer(!), amelyekről aztán nem volt kiút semerre, se fel, se le? Nehogy már azt mondd, hogy az iOS9 annyival többet tud az iPhone 4S-en, mint az iOS8, ami “indokolná” a kb. megfeleződött sebességet!

A MS példája bizonyítja, hogy ahol van akarat, ott van gyors új oprendszer régi gépekre is. Kár, hogy az Appleből pont ez hiányzik. És ez még a jobb eset – ha valóban nem akarattal lassítják a “kifutó” gépeiket.

(#15463) joey04 válasza silmatauki (#15462) üzenetére


joey04
titán

Igaza van

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15464) silmatauki válasza joey04 (#15463) üzenetére


silmatauki
őstag

Legalább próbálnál meg válaszolni erre a pofonegyszerű kérdésre: “Nehogy már azt mondd, hogy az iOS9 annyival többet tud az iPhone 4S-en, mint az iOS8, ami “indokolná” a kb. megfeleződött sebességet!

és nehogy azzal gyere, hogy az iOS9 tele van új feature-rel, azért lett szükségszerűen feleolyan gyors, mint az iOS8. Azon új feature-ek jó része ui. elérhetetlen a 4S-en (ahogy a többi, “régi” gépen is, pl. az iPad2-n.)

(#15465) joey04 válasza silmatauki (#15464) üzenetére


joey04
titán

Nem látom értelmét, hiszen már 2014-ben is hosszú vitába keveredtél ugyanezen témában több emberrel, ott sem sikerült senkinek sem meggyőzni, így nekem sem fog.

15467: igen sorry javítva a dátum.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15466) zolikaDB válasza silmatauki (#15464) üzenetére


zolikaDB
veterán

Anno 3GS se kapott pl Sirit.
Ezen a 6.1.6 még hagyján, de nekem 4-el volt az igazi, az Iphone 4 meg 5-6 körüli iOS-el. Képeket megnézitek, nem véletlen, hogy újonnan el lett adva a lelkem :) -> [link] Pedig szerettem.
Az 5C a hardware miatt ugyan, de a 9.3-al nem kapta meg a Nightshift-et, a többit meg te is elmondtad.

Nincs ennek értelme, úgy is lesz, akinek iOS15-el is villám lesz az Ipad Mini, meg olyan is, akinek 9.3-al csiga a Pro. MINDEGY. Ha megkérdezi valaki, h miért lassú a készüléke, úgyis 2 fajta válasz jön:
1, mert frissítettél
2, nem tudom, mert nekem ugyanez a készülék, ezzel az iOS-szel villám, gyorsabb is, mint előtte

Úh hagyjuk már ezt a fenébe, parttalan vita.

(#15467) silmatauki válasza joey04 (#15465) üzenetére


silmatauki
őstag

1, 2004-ben? Akkor még nem is volt iOS…
2, ennyi volt a “válasz”? Miért nem indoklod meg az iPhone 4S sebességének megfeleződését iOS9 alatt? Mi lehetett az oka?

(#15466) zolikaDB "Anno 3GS se kapott pl Sirit.”

Jaja, pont erre céloztam, amikor azt kérdeztem, hogy mi indokolja az iPhone4S iOS9 alatti “rejtélyes” belassulását. Mert hogy az új iOS9 feature-ek nem, az tuti – azok szinte gyak. egyáltalán nem érhetőek el a 4S-en.

"Nincs ennek értelme, úgy is lesz, akinek iOS15-el is villám lesz az Ipad Mini, meg olyan is, akinek 9.3-al csiga a Pro. MINDEGY."

Viszont a sebesség objektíven is mérhető. A Net tele van benchmark tesztekkel (pl. hívásindítás, kontaktlista megjelenítése stb.), amik pl. a 4S iOS9 alatti teljesítményét hasonlítják össze az iOS8-aséval s í.t.

[ Szerkesztve ]

(#15468) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok,

Par hete vettem egy air 2 készüléket. Ami csucs szuper már csak valami jó tokot keresek hozza eBayrol. Szerintetek ez milyen minőségű?[link]

Valakinek van tapasztalata az ilyen eBayes tokokkal? Pl mágneses zar jól működhet stb.

[ Szerkesztve ]

(#15469) blakey


blakey
titán

Azt nem értem, hogy egy 4-5 éves készüléken miért várjátok el, hogy jó legyen a legújabb rendszer? El kell fogadni, hogy a hardverek és a szoftverek is fejlődnek és van az a pont ahol már a régit nem érdemes frissíteni a legújabbra, ha nem felel meg a régi akkor bizony nekünk is frissíteni kell a hardvert, ennyi. Ez az összeesküvés elmélet, hogy az Apple szándékosan lassítja az új rendszerekkel a gépeit egy hülyeség, 20 éve használok Applet, nem ez a tapasztalatom, igaz nem frissíteni minden adandó alkalommal, mert minek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15470) Noxy válasza blakey (#15469) üzenetére


Noxy
veterán

Az utolsó mondatban van lényeg.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15471) access_denied válasza blakey (#15469) üzenetére


access_denied
senior tag

3 éve adták ki az Airt, ha tévedek, javíts ki. Mivel nem mindenki aznap vásárolt, hanem mondjuk volt valaki, aki az Air2 megjelenése előtt vette meg, ezért lehet, hogy van egy két éves Air-je.

4-5 <> 2-3.

Őszintén kíváncsi vagyok (Air tulajdonosok véleményére leginkább), hogy mikor tapasztalható performancia csökkenés, ill. milyen újdonságok azok, melyek szembetűnőek és indokolják az erősebb hardvert.

(#15472) silmatauki válasza blakey (#15469) üzenetére


silmatauki
őstag

"Azt nem értem, hogy egy 4-5 éves készüléken miért várjátok el, hogy jó legyen a legújabb rendszer?"

1, ott a MS példája: ha van akarat, van normális szoftveroptimalizáció is régi hardverre.
2, továbbra sem értem, mi indokolja többek között a 4S “mágikus” (fél sebességre) lelassulását iOS9 alatt. Az új iOS9 feature-ek? Az nem lehet, ui. azok közül szinte semmit sem kapott meg a 4S. Akkor meg mi? Bármi is (1, akarattal lelassították VAGY csak 2, b@sztak az egészre és nem foglalkoztak az optimalizálással), az iOS9-re upgradelő end userek szívnak.

[ Szerkesztve ]

(#15473) Süvi válasza silmatauki (#15462) üzenetére


Süvi
őstag

Nem szeretnék nagyon belemenni a vitába, nem is értek hozzá, csupán személyes tapasztalatokat írok le.

A Win10 esetében igaz, hogy gyorsabb a korábbi rendszereken, de azért nem mondhatjuk, hogy minden újabb Windows jobb, gyorsabb, mint a korábbi, sőt inkább az ellenkezője az igaz a Win10 kivételével.

Az egész mögött üzlet áll:
A Microsoftnak a Win10 esetében nagyon is érdeke volt, hogy végre egy olyan rendszert rakjon össze, ami gyors, mert ő szoftvert árul, a célja, hogy azt vegyék meg.
Az Apple pedig hardvert és szoftvert ad el, neki az az érdeke, hogy az ily módon értelmezett -külön nem válaszható- terméke fogyjon.

Én teljesen elégedett vagyok az Apple termékeivel, örülök, hogy a megjelenéskori IOS mellett kapott még +2-t vagy +3-at amivel még bőven jól fog működni hosszú éveken keresztül és három év elteltével úgy működik, mint az első bekapcsolás alkalmával. (Amikor megvettem az első okostelefonomat Lumia800 óriási csalódás volt, hogy nem volt alkalmazás, és azt a generációt úgy magára hagyta a Microsoft mint a csuda)

Több hozzá nem értő személy szidja az Apple termékek komponenseit, hogy miért csak 2 mag, 2 GB RAM van bennük, amikor már lehet kapni 8 magos, 6 GB-os készülékeket. Egyszerűen nem értik meg, hogy 2 maggal és 2 GB rammal is tökéletes a vásárlás pillanatába és 2-3 frissétésen keresztül, vagyis 2-3 évig, ill. ha nincs további frissétés, akkor még legalább plusz ennyi éven keresztül.

DE! 3-4 év alatt nő az IOS rendszerigénye és bőven futna még a gépeken, ha már most belerakná az Apple 8 magot és a 6GB-ot. De nem lesz hülye! Ki venné meg az újat? Fogyasztói társadalom van.

[ Szerkesztve ]

(#15474) Süvi válasza Taybor (#15468) üzenetére


Süvi
őstag

Az alábbiakkal van tapasztalat.
Ennyi pénzt megérnek.

(#15475) silmatauki válasza Süvi (#15473) üzenetére


silmatauki
őstag

"A Microsoftnak a Win10 esetében nagyon is érdeke volt, hogy végre egy olyan rendszert rakjon össze, ami gyors, mert ő szoftvert árul, a célja, hogy azt vegyék meg."

Ez a lényeg. Ha van akarat, van normális szoftveroptimalizáció is régi hardverre. És, még egyszer, az iOS9 + iPhone4S esetében igazán nem lehet azt állítani, hogy a tengernyi új iOS9 feature lassította volna le a telót a felére iOS9 alatt… azok a feature-ek ui. egyszerűen nem érhetők el a 4S-en.

(#15476) Süvi válasza silmatauki (#15475) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, de azt kell megérteni, hogy az akarat nem azért van, hogy a Fogyasztónak jó legyen.
A WIn10 esetében nem a gyors rendszer volt a Cél, az csupán az Eszköz volt.

Minden vállalatnak a célja a Profit maximalizálása. (nem business vállalatok most kizárva.)
A profit maximalizálás időtávjában és az eszközökben van különbség.

(#15477) vadászcsiga válasza Süvi (#15476) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem ne magyarázd be hogy ez normális. Az ésszerű profitot elismerem na de amit az apple művel, olyat egyetlen gyártó sem csinál.
Olyan szinten épít az éppen felnövő generációra, hogy az eszméletlen.

[ Szerkesztve ]

(#15478) Süvi válasza vadászcsiga (#15477) üzenetére


Süvi
őstag

Ha a vállalatok nem a profitért dolgoznának, akkor kb. senki nem kapna fizetést közülünk se.

Az, hogy az Apple milyen döbbenetes méretű profitot szed be, az egyik oldalról valóban nem normális, de vállalatvezetési szempontból zseniális. Hogy hosszútávon fenntartható-e, az más kérdés, sztem nem, bár épít a felnövekvő generációra, de rövid időn belül jelentős mennyiségű vásárlót fog veszteni.

Amíg olyan termékeket állít elő egy cég, amiben a fogyasztó azt érzi, hogy ő van a központban, addig engem nem zavar, hogy kinek mennyi a profitja. Ha én jól járok, a munkámat támogatja, az életemet kiszolgálja, akkor más annyit kereshet rajtam amennyit akar.
De itt kezdődnek a gondok. Egyre több fórum alapján úgy látom, hogy az Apple elérte fejlődése csúcsát. Már csak "Fejős tehén" a Iphone és többi termék, főleg a Macbook.
Olyanok vásároltak Apple terméket, akiknek:
- a munkájához elengedhetetlen volt,
- a munkáját megkönnyítette,
- tetszett nekik,
- menő.

A tetszés és a "menőség" gyorsan változik. (Az első Macbook Air döbbenetes volt, de napjainkban, aki csak a vékonyság, súly, design miatt vette, nagyon könnyen találhat mást helyette.)

Ha ezeket nem ismerik fel, hamar el megy mellettük a világ (pl. ezt szerintem az Apple-nek "kellett volna" feltalálnia), el fog fogyni mögülük a tudatos vásárló.

Ami sokáig a legnagyobb előnyük volt (Opercáiós rendszer) az lesz majd sztem a fejlődés gátja.
Szerintem a 2 in 1 eszközöké a jövő. A Windows elkezdte, gyerekcipőben jár, mert nincsenek alkalmazások, de az Apple-nek hátránya lesz, hogy jelenleg ők nem tervezik az asztali rendszer és az IOS közösítését. (Amíg a világon mindenhol hozzák ki a jobbnál jobb 2in1 meg 4in1 érintőképernyős eszközöket, addig az Apple bevezet egy mágikus érintősávot :) )

De ezek csak a saját gondolataim :)

[ Szerkesztve ]

(#15479) vadászcsiga válasza Süvi (#15478) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jó gondolatok, egyet értek vele.

(#15480) zolikaDB válasza Taybor (#15468) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#15482) joey04 válasza #05304832 (#15481) üzenetére


joey04
titán

motorháztető alatt sok változás van azért, nem csak emojik a lényeg. én sem értek hozzá ugyan, de 1-1 keynote után szakmaibb oldalak szokták linkelni az új api-kat, egyebeket, a működésüket, vagy az eddigi változásokat, stb stb. olyan dolgok, amiket mi mezei userek nem látunk, és a bemutatón sem kerülnek szóba. nem mondom, hogy foggal-körömmel küzd az Apple, hogy a régebbi vasakon gyorsítsanak a rendszeren ha nem úgy szalad mint újabbakon, de ez a direkt, szándékos lassítás nevetséges. akkor találtak volna már erre utaló jeleket a szoftverben. Vagy valóban van egy nagy piros gomb Cook irodájában, amit ha megnyom, visszavesz a teljesítményből minden 1 évnél öregebb készülék...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15483) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Mini 2-re tud valaki ajánlani megfizethető árú üvegfóliát, ami bevált? A legutóbbi eBay-es vásárlásom alul-fölül-széleken kezd felválni, habár egyelőre kijelzőt elkerüli, de elég csúnya. Köszi.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#15484) access_denied válasza LilProphet90 (#15483) üzenetére


access_denied
senior tag

Gondolom ami kezd elválni, az nem üvegfólia.

Teljesen mindegy milyen üvegfóliát veszel, jó lesz. Itt az aprón is találsz jó áron. 99% áttetszősség, 9H keménység, 2.5D lekerekített szélek, kb. ennyire kell figyelni.

(#15485) joey04 válasza vadászcsiga (#14628) üzenetére


joey04
titán

hát. :DDD
[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15486) silmatauki válasza joey04 (#15482) üzenetére


silmatauki
őstag

"nem mondom, hogy foggal-körömmel küzd az Apple, hogy a régebbi vasakon gyorsítsanak a rendszeren ha nem úgy szalad mint újabbakon, de ez a direkt, szándékos lassítás nevetséges."

Azért az a tény, hogy a 4S kb. minden köznapi funkciójában (hívásindítás stb.) kb. a felére lassult iOS9 alatt, elég égő az Apple számára. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a 4S szinte semmi újat sem kapott az iOS9-ben – csak és kizárólag az újabb modellek profitáltak az iOS9-ből. Mégis, szinte használhatatlanul lassú lett a teló. Tök mindegy, hogy akarattal lassítja-e az Apple (én erre tippelnék, ismerve azt, hogy mi történt pl. a 3G-vel, a 4-gyel stb.) vagy csak magasról sz@rtak az optimalizációra (pedig ha valakinek, hát nekik lenne pénzük megfizetni a mérnökórákat, hogy optimalizáljanak mindenre), ez biza ciki a cégnek...

(#15487) galaxys80


galaxys80
veterán

Egyszer azért, majd visszatér ez a topik az eredeti témájához is?

(#15488) joey04 válasza galaxys80 (#15487) üzenetére


joey04
titán

nem kell rá reagálni, akkora talán. :B

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15489) vadászcsiga válasza joey04 (#15485) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sejtettem én hogy készülnek valamire. Hét év ios használat nem hazudik.

(#15490) vadászcsiga válasza galaxys80 (#15487) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tudsz valami tokot iPadre?

(#15491) Süvi válasza LilProphet90 (#15483) üzenetére


Süvi
őstag

Itt egy nem fizetett hirdetés :)
Bocsánat, megnéztem nincs minire, pedig úgy emlékeztem, hogy volt.

[ Szerkesztve ]

(#15492) galaxys80 válasza vadászcsiga (#15490) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem igazán. Azt a smart case hamisítványt használom amivel vettem anno Mini2-t.

[ Szerkesztve ]

(#15493) vadászcsiga válasza galaxys80 (#15492) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ki is merítettük a topik témáját :D

(#15494) galaxys80 válasza vadászcsiga (#15493) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem az is jobb, ha semmi új hsz nincs, mintha valaki huszadszorra is ugyanazt a mantrát nyomja, mint valami vallási fanatikus. :U

(#15495) vadászcsiga válasza galaxys80 (#15494) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ő érveket hoz. Ti? ;)

(#15496) galaxys80 válasza vadászcsiga (#15495) üzenetére


galaxys80
veterán

Kiszálltam veled is. Látom unatkoztok.

(#15497) joey04 válasza vadászcsiga (#15495) üzenetére


joey04
titán

Te sem gondolhatod komolyan, hogy ennek nem lenne nyoma a szoftverben...
Nem érveket hoz, hanem elméleteket. 1-1 szarul sikerült frissítés alapján elkönyveli, hogy az Apple direkt lassítja a készülékeit, hogy vedd meg az újabbat. Bizonyítékot hozzon, ne elméletet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15499) joey04 válasza #05304832 (#15498) üzenetére


joey04
titán

Ó annyi, de annyi dolog miatt lehet szidni az Apple-t, hogy az félelmetes, legyen szó ios eszközről, rendszerről, vagy macről, macos-ről. a hurka akksi, a bugok, a felhő szolgáltatások, a kompatibilitás, az árazás, stb, stb. De ez a direkt lassítás csak egy összeesküvés-elmélet, semmi bizonyítékot nem találtak rá soha a szoftverben. Majd ha egy ilyennel érvel akár ő, akár más, akkor lehet róla beszélni. Az meg a másik, hogy nem kell átmenni buvartacsko-ba és isteníteni az almát, de a tag évek óta csak fikázni jár az iPad topikba, így azt sem veszem komolyan amit kérdez.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15500) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok, segítsetek már perlekedés helyett!!! Windows hálózatról szeretnék filmet lejátszani, megosztott mappából. Droid alatt ezt az ES Explorerrel megoldottam, itt bonyolultabbnak tűnik a dolog. Nem találtam ilyesmi topikot, ha van l.sz. irányítsatok oda. A gép iPad Pro és OS 10.2.1

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.