Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Valakinek van valamilyen információja hogy mikortól került merevítés a T400-as laptopokba? Gyártási dátum alapján szeretnék vásárolni és jó lenne ha lenne benne már merevítés.

(#46102) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Ezek szerint van olyan T400-as amibe még nincs merevítés? Ezt nem is tudtam. Azért érdekes, mert én is ma csatlakoztam a klubhoz egy T400-al. A Garija most januárban járt le, tehát 2010-es gyártású a gép elméletileg. Ez már tartalmazza a merevítést?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46103) tototos válasza cassius.clay (#46102) üzenetére


tototos
őstag

Az első darabok után 1-2 hónappal elvileg már van benne. Legegyszerűbb ha megnézed magad. :)

(#46104) audi100td válasza cassius.clay (#46102) üzenetére


audi100td
nagyúr

A billentyűzet alá került egy fémlemez, hogy ne süppedjen a billentyűzet. A T400/T500 stb modelleknél vezették be a könnyített billentyűzeteket, viszont a kellő alátámasztásról eleinte nem gondoskodtak, ezt pótolták pár hónap elteltével.

(#46105) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Volt már pár T400-am, T500-am, de ez teljesne hibátlan, makultálan és eléggé maszívnak tűnik. Szerintem ez merevített változat.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46106) audi100td válasza cassius.clay (#46105) üzenetére


audi100td
nagyúr

első széria, javított széria (sokadszorra linkelve :) )

Kb. ennyiről van szó, kikapod a billt és meg tudod nézni, de 2010-es gyártás már tuti ilyen, az enyém valamikor 2009 tavaszán készült és már az is ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#46107) cassius.clay válasza audi100td (#46106) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Okés, köszi szépen. Még valami: honnan tudom tutira megállapítani dvd lemez írása nélkül, hogy dvd író vagy cd író van-e a gépemben?
A felirat rajta : DVD multirecorde, de mellé meg az van írva, hogy CD RW. Akkor most melyik?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46108) xcds válasza cassius.clay (#46107) üzenetére


xcds
őstag

DVD író.

(#46109) cassius.clay válasza xcds (#46108) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszi szépen!

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46110) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Egy 9 cellás, összesen 84-szer feltöltött (tehát még elég új) akku mennyit bír T400-ban szerintetek?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46111) sutszi válasza cassius.clay (#46110) üzenetére


sutszi
veterán

Intel only 5-7 kb
Ati 3-5 kb

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#46112) Gondwana válasza cassius.clay (#46110) üzenetére


Gondwana
addikt

(sanyo: 10 - 150 ciklus, pana: 100 - 500 ciklus
Szerk: ez statisztikai sacciometria, mert mindig akad egy hangos kisebbség akinél màrpedig a sanyoval sincs semmi baj, plàne, hogy immàr a sanyo is a pana tulajdonàban van)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#46113) audi100td válasza Gondwana (#46112) üzenetére


audi100td
nagyúr

A pana akksik szerintem ennél még jóval többet kibírnak, vagy eddig szerencsém volt, nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#46114) Tikakukac válasza Gondwana (#46112) üzenetére


Tikakukac
titán

Engem kellőképpen felhúzott a Sanyo akksi, ha nem is veszek újat, hanem cellázok, akkor tuti kikeresem a legjobbat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46115) xcds válasza Tikakukac (#46114) üzenetére


xcds
őstag

A cellázással az a baj, hogy nem fogja pontosan mutatni a töltöttséget. Legalábbis, ha nincs szerencséd.

(#46116) Tikakukac válasza xcds (#46115) üzenetére


Tikakukac
titán

Még nem merültem bele mélyebben a dolgokba, majd meglátom mit tud az elektronikája és milyen a kínálat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46117) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Köszi srácok. Most néztem power managerbe, hogy LGC van írva manufacturernek. Ez gondolom akkor LG gyártmány? Még az eredeti gyári akku lehet, mert 2010-es első hazsnálatot ír a power manager, a gép is akkoriban készült.
Gondolom az Lg akkor nem olyan nagy szám. Gyári egyébként az akku, ha az Lg gyártotta?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46118) Tim82 válasza cassius.clay (#46117) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyári egyébként az akku, ha az Lg gyártotta?

Igen.

Gondolom az Lg akkor nem olyan nagy szám.

De, jó tapasztalatok vannak vele. Valószínűleg lesz olyan tartós, mint egy Panasonic akku.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46119) soldi3r válasza cassius.clay (#46117) üzenetére


soldi3r
veterán

pedig igen jofele!

E30 (oo=[][]=oo)

(#46120) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Köszi srácok, ez megnyugtató! Egyébként simán inteles a gép, szóval elképzelhető az 5-6 órás üzemidő egy ilyen akkuval?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46121) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Jah és P-s proci. P8700

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46122) soldi3r válasza cassius.clay (#46120) üzenetére


soldi3r
veterán

hasznalattol es beallitastol fuggoen 5-6 ora elkepzelheto

azok a porcik altalaban eleg jol turik az alulfeszelest

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#46123) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Jah, klassz kis konfig, nekem elég gyors.

P8700
1440x900
Intel VGA
FPR
8GB DDR3 160Mhz Kingston
500 GB 7200RPM Toshiba

Már csak egy jó SSD kell majd bele. Mit ajánlotok? Mit kell figyelembe venni SSD választásánál T400-hoz, hogy a maximális teljesítmányt sajtoljam ki belőle viszonylag olcsón?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46124) petrelli86


petrelli86
aktív tag

sziasztok

lehet hogy nem jó helyre írok, mert ez ideapad..
van egy lenovo b570e laptop amiben ma memóriát akartam bővíteni +1db 4gb-os modullal, de csak egy slot-ot találtam, lehetséges hogy ebben a notiban is a billentyűzet alatt van a másik slot mint a régi thinkpadekben?
vagy esetleg nincs is rajta? átkúrtak a boltban mint sz*art a palánkon?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#46125) soldi3r válasza petrelli86 (#46124) üzenetére


soldi3r
veterán

van egy link lejjebb

(#46123) cassius.clay, kingston, samsung, intel, crucial
mondjuk a jelenlegi hdd eleg sokat fog szerintem leharapni az akkuidobol, pl egy samu ssd-hez viszonyitva

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#46126) cassius.clay válasza soldi3r (#46125) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Gondolom rendszernek egy 120GB-os SSD elég nem? A márka mellett mit kell még figyelembe venni? Ez a trim micsoda? Kell az nekem ?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46127) FoxiestFox válasza cassius.clay (#46126) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kell.

(#46128) petrelli86 válasza soldi3r (#46125) üzenetére


petrelli86
aktív tag

nem értem ezt az egészet, b570e a noti a leírás amit linkeltél az is ahhoz van, mégse ugyanaz, mert az enyémen csak 1dimm slot van ott ahol a leírásban 2..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#46129) cassius.clay válasza FoxiestFox (#46127) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Honnan tudom, hogy van-e olyan az adott SSD-ben és mire jó az a trim?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46130) eric.cartman válasza cassius.clay (#46117) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Mivel jómagam már "megettem" néhány LGC akkut is, jólt tudom, hogy sajnos messze nem olyan minőségű, mint egy PANA.
A SANYO egy fos, az LGC kicsit jobb, de ennyi. (szvsz)

Amúgy, mostanában vettem észre, hogy pl. az X230-hoz gyártanak olyan SANYO akkut is, amire nem 1, hanem 3 év garit ad a Lenovo. (természetesenl más az FRU száma is)
Ebből arra lehet következtetni, hogy a SANYO is képes korrekt cellákat gyártani (ha akar), csak náluk is az olcsó kategória az ratyi. Úgy tűnik a PANA technológiája alapból jobb, de gondolom drágább is, ez magyarázza a minimális előfordulását a PANA cellás akkuknak. Feltehetőleg csak "biztossági okokból" van több beszállító.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#46131) audi100td válasza eric.cartman (#46130) üzenetére


audi100td
nagyúr

T510-nél LSC azt írja, hogy annyi gari van az akksimra mint magára a gépre (azaz 3 év), lehetséges ez? Vagy valami hülyeséget ír a szoftver? Sony cellás amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#46132) cassius.clay válasza eric.cartman (#46130) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Érdekes, hogy általában a Pana mindenből jó cuccot csinál. Náluk a belépőszint is (mondjuk plazma tv-nél) teljesen korrekt minőséget jelent.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46133) franc0 válasza cassius.clay (#46132) üzenetére


franc0
őstag

Jah, de nem is annyiba kerül, mint a Samu/LG féle belépőszint.
Olyan mint az Apple, gagyit nem csinál, de az árát elkéri.

Egyébként vegyél egy Samsung 840 SSD-t oszt csoki.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#46134) Giovanny válasza audi100td (#46131) üzenetére


Giovanny
őstag

Nálam is ezt írja hogy addig garis az akksi (Sanyo) mint a gép...

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#46135) cassius.clay válasza franc0 (#46133) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Miért? ha azt vesszük, egy beépő plazma 120 ezer ft kb újonnan. Ugyanennyiért van LG is, de az egy rakás sz@r.
Köszi a tippet, a Samu 840 est dicsérik, ahogy hallottam. Már csak anyagi korlátai vannak.
T400 hoz mi kell, hogy be tudjam építeni? a vinyó helyére menne, gondolom a beépítő keret jó hozzá, amibe most van a vinyó?
A vinyót pedig az optikai meghajtó helyére szeretném berakni. Ehhez mi kell ? Egy ultrabay keret? van ezeknek pontos tipusa, ami kifejezetten a T400 hoz jó? Ultrabay I-II vagy valami hasonló jelülésre gondolok. Csak simán betolom a helyére, mint az optikai meghajtót és fel is ismeri a gép? Tudtok olcsó, megbízható, személyesen átvehető forrást mondani erre a keretre?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46136) Tim82 válasza cassius.clay (#46135) üzenetére


Tim82
nagyúr

a beépítő keret jó hozzá, amibe most van a vinyó?

Igen.

Ultrabay I-II vagy valami hasonló jelülésre gondolok.

Serial Ultrabay Slim egészen pontosan.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46137) cassius.clay válasza Tim82 (#46136) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszönöm!

Amit Chaser árul , az gondolom a célnak teljesen megfelel? Csak bele pattintom a vinyót, betolom a helyére és fel is ismeri?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46138) audi100td válasza cassius.clay (#46137) üzenetére


audi100td
nagyúr

igen, ennyi az egész

(#46139) cassius.clay válasza audi100td (#46138) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Ez jó hangzik. Köszi. Mennyivel lesz gyorsabb a gép, mondjuk bootoláskor meg úgy egyébként ezzel a 840 es Samu SSD vel, a mostani 500 Gb-os 7200 RPM-es Toshiba HDD hez képest?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#46140) audi100td válasza cassius.clay (#46139) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jóval gyorsabb egy mai SSD bármilyen HDD-nél.

Egyébként szerintem 60-64GB-tal is el lehet már lenni. Mivel durván felmentek mostanában az SSD árak, csak ekkorát vettem, azt is használtan (garival). Office 2010 Professional Plus-t és alapvető alkalmazásokat telepítettem rá, beleértve Windows 7 Pro x64-et és van még 27GB szabad helyem. Ráadásul alapból félretettem 5,9GB-ot a Over Provisioning-nak, így a partícióm tényleges mérete mindössze 53,6GB.

szerk: A lapozófájlt 16-4096MB-ban adtam meg és a hibernációt letiltottam, ezekkel is meg lehet spórolni pár GB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#46141) tototos


tototos
őstag

Holnaptól ha minden jól megy T400 tulaj leszek :C Kíváncsi leszek milyen lesz a T61 után.
Van valami infó hogy a Win8 mennyivel gyorsabb mint Win7? Most a T61-en Win8 van és nem nagyon érzem hogy gyorsabb lenne mint a 7 sőt a bejelentkezés talán lassabb is.

[ Szerkesztve ]

(#46142) audi100td válasza tototos (#46141) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igazából nem sokban különbözik, a legszembetűnőbb, hogy halkabb a hűtése, meg persze a hardveres adottságok, fogyasztás, stb. :)

(#46143) Francia91 válasza tototos (#46141) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem T60p-n van Win8 a Win7 mellett, bejelentkezésig nem gyorsabb, de azután sokkal gördülékenyebb a Win7-nél, ráadásul a HD videókkal a Win8 alacsonyabb hardverterheléssel elboldogul. Nekem gyorsabbnak tűnik a Win7-nél a 8-as

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#46144) franc0 válasza audi100td (#46140) üzenetére


franc0
őstag

Sajnos a 64-esek árai is felmentek.
Viszont továbbra is 24 ezer a 120 gigás Samu 840, nem kérdés hogy ezt kell venni. Főleg ilyen EUR/HUF mellett.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#46145) audi100td válasza franc0 (#46144) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudom, ezért is használtan vettem a Samu 830-at (15k), így egy új 120-ashoz képest megspóroltam majdnem 10k-t. Persze ár/értékben továbbra is a 120GB kategória legjobb. Igazából elvből nem is vettem ennyiért 120-ast, bosszantó, hogy pár hónappal ezelőtt 20k vagy az alatt lehetett ezeket kapni, most meg 24-30k.

[ Szerkesztve ]

(#46146) soldi3r válasza audi100td (#46140) üzenetére


soldi3r
veterán

egyebkent megeri hasznalni azt az opciot?

E30 (oo=[][]=oo)

(#46147) audi100td válasza soldi3r (#46146) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mármint az OP-re gondolsz? Ez lényében csak annyit tesz, a meghajtó végén valamennyi területet particionálatlanul szabadon hagysz, 10% ajánlott. Előnye, hogy így teljesen megtöltheted adattal a particionált területed és talán az SSD vezérlője is jobban tud dolgozni egy olyan területen ahol biztosan nincsenek fájlok, de az SSD-guruk biztosan jobban tudják erre a választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#46148) soldi3r válasza audi100td (#46147) üzenetére


soldi3r
veterán

kivancsi lettem, megkerdezem

E30 (oo=[][]=oo)

(#46149) otps


otps
aktív tag

Kéne egy PC-Doctor for DOS nevű progi egy X60-at diagnosztizálni. A Lenovo honlapján volt fenn, mint hivatalos cucc, már nincs. Honnan lehetne beszerezni?

(#46150) otps


otps
aktív tag

Fórumtárs tippje, hogy a német Ebay-en keressek olyan gépet, amihez eredetileg megvették az 5 év garanciát, abból visszaszámolva is van még mondjuk 1. ThinkPad +Garantie kulcsszavakra nem nagyon találok semmit. Mondjuk egy X200 érdekelne, amin még van 1 év gyári gari. Csakis ultrahordozható. Lehetőleg magánszemélytől venném, hasznlált termékre minek fizessek áfát?

Tipp?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.