Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) ielektros válasza FoxiestFox (#45600) üzenetére


ielektros
senior tag

Tele vannak vele a forumok. Valami hulye dolby driverrel lehet annyira eletre kelteni, hogy hasznalhato legyen. De a minosege ugy is kritikan aluli, de azert hasznalhato. sajnos tenyleg rossz.

A jelenseg olyan, mintha tulvezerelne valami valamit... Egy par mp-ig "jo". Neha 5-6mp -ig is. De tobbnyire csak minden szonak az elso hangjanak az elso tizedet lehet hallanai. Nagyjabol ugy hangzik, hogy baaa-haaa-baaa-kaaaa-baaaaa amit hallanak. Semmi tobb. Driverrel en probalkoztam mar, de mivel Win8-at hasznalok igy meg nem sikerult megoldani. Haverom Win7-et hasznal, varom tole a fejlemenyeket. De a lenovo community forumon is van ezer topik ezzel kapcsolatban. Megoldas (igazi) semmi sincs.

(#45602) FoxiestFox válasza ielektros (#45601) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát, ez valóban nem túl jó.

(#45603) sutszi válasza ielektros (#45601) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem is volt korábban furcsa mikrofon problémám. Nálam az oldotta meg a dolgot(Win7), hogy a
Control Panel->Hardware and Sound-> Sound -ot kiválasztva a Communications fül alatt a Do Nothing-ot jelöltem be majd oké.
Rég volt már a hiba, annyira nem emlékszem rá de mintha egyezne a te gondoddal...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45604) ielektros válasza sutszi (#45603) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez sajnos nem segitett. Mar probaltam tobbszor. Hat egesz komolyan elkeseritett ez a nyavaja. Eddig buszke tulajdonosa voltam a masinanak, de ez olyan ciki mint az allat. Ha nincs nalam a kulso kameram, mar inkabb nem lepek be. Eddig masik gepet hurcoltam magammal nem is torodtem vele de mar csak ez van.

(#45605) petrelli86


petrelli86
aktív tag

sziasztok

thinpad r50e notiba melyik a legerősebb proci ami beszerezhető?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#45606) xcds válasza petrelli86 (#45605) üzenetére


xcds
őstag

Ezek biztos..

[ Szerkesztve ]

(#45607) brekiisti válasza ielektros (#45604) üzenetére


brekiisti
tag

Nem tudom most pont volt nálam egy W520 és mondom megnézem tényleg olyan szar e de én semmi különöset nem tapasztaltam megy ahogy mennie kell a hang jó volt stb nem tudom nálad mi lehet a gond

(#45608) petrelli86


petrelli86
aktív tag

ezt a 750-es pentiumot szeretném bele megvenni csak nem vagyok benne biztos hogy megeszi..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#45609) Tim82 válasza petrelli86 (#45608) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem eszi meg.

Pentium M 7x5 (x = 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6) -> ezeket megeszi, ezek 400 MHz-es FSB-s processzorok.

Pentium M 7x0 (x = 3, 4, 5, 6, 7, 8) -> ezeket nem eszi meg, a magasabb, 533 MHz-es FSB miatt.

Így a legerősebb belevaló proci (amit viszont nem fogsz kapni): Pentium M 765. Amire van esély, és upgrade-nak az is bőven jó: Pentium M 745.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45610) ielektros válasza brekiisti (#45607) üzenetére


ielektros
senior tag

mondom nem csak nalam.
haverom gepen is. ahhoz a gephez semmi kozom. ha akarod felhivunk :D
de hogyan tesztelted?

(#45611) brekiisti válasza ielektros (#45610) üzenetére


brekiisti
tag

Most nem tudtam beszélni senkivel de a skype beépített teszt hívással

(#45612) ielektros válasza brekiisti (#45611) üzenetére


ielektros
senior tag

Azzal van hogy en is vegigbeszelem es nem veszem eszre. Meg ott van a gep?

(#45613) brekiisti válasza ielektros (#45612) üzenetére


brekiisti
tag

igen csak nem tudok elvonulni nyugis helyre

(#45614) fape válasza Kiss67 (#45290) üzenetére


fape
senior tag

Köszönöm szépen a tippet még egyszer, nagyon bevált. Elvittem a Deltához a gépet és kicserélték garanciálisan a teljes billentyűzetet (nem egészen 5 nap alatt meg volt a csere és a gépet nem kellett otthagyni náluk). Mindenkinek csak ajánlani tudom a Deltát ( http://delta.hu/ ), nagyon korrektek, gyorsak és vásárló központúak.
Az biztos Alohához soha többet nem megyek és másoknak se fogom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#45617) Dhampir válasza karte (#45616) üzenetére


Dhampir
félisten

Például ITT. 6 hónap garanciát kapsz hozzá.

(#45619) G-lader válasza karte (#45615) üzenetére


G-lader
tag

Mi érdekelne pontosan?

(#45620) soldi3r válasza karte (#45615) üzenetére


soldi3r
veterán

marmint valaki kapott e csomagot amerikai ismerostol?
ha szerencsed van elhiszik hogy ajandek
tudtommal vamot informatikai holmik nagy reszere nem kell fizetni, de afa-t igen

E30 (oo=[][]=oo)

(#45621) _q válasza soldi3r (#45620) üzenetére


_q
addikt

Szerencse kérdése szerintem, nálam volt már vám nélkül és vámmal is.

(#45622) G-lader válasza _q (#45621) üzenetére


G-lader
tag

Vám nincs, ha megfelelő vámtarifaszámot adsz meg akkor nincs!

Áfa az szerencse kérdése, de ha van olyan cég amire tudod rendelni nem nagyon lehet azzal sem gond :D :D :D

(#45624) Dhampir válasza karte (#45623) üzenetére


Dhampir
félisten

ITT is találtam egyet, szintén 6 hónap garival. :)

[ Szerkesztve ]

(#45625) G-lader válasza karte (#45623) üzenetére


G-lader
tag

Nem arra gondoltam.

(#45627) G-lader válasza karte (#45626) üzenetére


G-lader
tag

Ha jól értettem a "Ezt valaki már eljátszotta Magyaroszágra is?" kérdésed arra vonatkozott hogy valaki küldetett-e már magának gépet kintről. Na erre kérdeztem hogy ennek kapcsán pontosan mi érdekelne.

(#45629) ielektros válasza karte (#45628) üzenetére


ielektros
senior tag

Baratom USA-bol Budapestre rendelt egy w520-at es neki "megfogta". Bar mondjuk is kalkulalt. Igazabol olyan ritkabban van, hogy egy relative nagy dobozt nem vamolnak le. Nyilvan a VTSZ miatt csak AFA-t kell fizetni.

(#45630) soldi3r válasza ielektros (#45629) üzenetére


soldi3r
veterán

ahhoz mak kell, hogy a rontgen alatt ne szurjanak ki egy notit
vagy olyan orszagban kell elni, ahol elhiszik, hogy gift :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#45631) Tim82


Tim82
nagyúr

Intel GPU-s T500-aknál mennyire jellemző, hogy a hűtőn a GPU-t takaró részen nincs hőelvezető lapka, csak paszta? Érdemes oda lapkát tenni?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45632) Tim82 válasza Tim82 (#45631) üzenetére


Tim82
nagyúr

Leginkább csak azért kérdezem, mert az adott T500-nál még nyomát sem láttam annak a hűtésen, sem az alaplapon, hogy gyárilag hővezető lapka lett volna ott a paszta helyett. (Én most nem csináltam mást, csak újrapasztáztam, de nem tudom, ez mennyire hosszútávú, illetve kielégítő megoldás Intel GPU esetén.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45633) kulcsari


kulcsari
csendes tag

Sziasztok!

Valami megoldásra lenne szükségem adat tárolás miatt. Van egy x200s-em és van benne egy 128 gb-os ssd. Na most ez egy kicsit kevés, és kellene valami megoldás hogy az ssd maradjon ne kelljen külső vinyót cipelni de legyen valami plusz meghajtóm vagy helyem ahol tudok adatokat tárolni. Valami belső megoldásra lenne szükségem, pl nagyobb sd kártya vagy pendrive amit bele tudok rakni valami átalakítóba és megy be mini pciba vagy expresszcard helyére.

Várom az 5leteket. Előre is köszönöm mindenkinek.

(#45634) brekiisti válasza kulcsari (#45633) üzenetére


brekiisti
tag

X200 még nem támogatja az Msatát ha jól tudom és ezzel ki is van lőve a dolog belülre max pcmci ba tudsz tenni valamit bár szerintem azzal sem nyersz sok helyet marad asd kártya vagy ha a pénz nem számít akkor slicert kell alá venni és az ODD helyére mehet egy vinyó

(#45635) eric.cartman válasza kulcsari (#45633) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nincs a gépben mem.kártya olvasód?

Elég tisztességes sebességű SDHC kártyák vannak már olcsón...

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#45636) audi100td válasza kulcsari (#45633) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem a legolcsóbb megoldás egy Seagate Momentus XT hibrid drive. Igaz nem olyan gyors mint egy SSD, de elég jó átmenet a kettő között, egy sima HDD-re azért szépen ráver. 500GB 18-20e Ft

(#45637) Tim82 válasza kulcsari (#45633) üzenetére


Tim82
nagyúr

Verbatim ExpressCard SSD.

Belső, mini PCI-e SD kártyaolvasók + ExpressCard-os SD olvasók.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45638) soldi3r válasza kulcsari (#45633) üzenetére


soldi3r
veterán

normalis megoldas nincs, csak az x220
3db sd kartya elvileg belefer a gepbe, csak nekem az nem volt szimpatikus

E30 (oo=[][]=oo)

(#45639) kraftxld válasza kulcsari (#45633) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nagyobb SSD-t venni? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45640) Dhampir válasza ielektros (#45629) üzenetére


Dhampir
félisten

Mennyibe "fájt" neki? Érdekelne, hogy megérné-e.

(#45641) Giovanny válasza kulcsari (#45633) üzenetére


Giovanny
őstag

Hát igen,költséghatékony megoldás nincs ebben az esetben sajnos,nekem volt X220 és mSata SSD használtam + 500Gb HDD is volt benne,de az mSata ssd csak sata2 sebességre volt képes. Szóval ha anyagiak megengednek én inkább váltanék X220-ra :)

Zero Defect.No Compromise !

(#45643) AxBattler válasza Tim82 (#45637) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem is rossz. Boot-olni ezekről gondolom nem tud.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45644) Tim82 válasza AxBattler (#45643) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem személyes tapasztalat alapján mondom, csak amire emlékszem utánaolvasásból: Windows nem, Linux igen.

Nálam a lesajnált, ósdi T60-ban egy MR04 van a második mini PCI-e foglalatban, egy 32 GB-os class 10 Samsung SDHC kártyával. Videót nem próbáltam ki, de FLAC lejátszáshoz bőven elég a sebessége. Mást nem is nagyon érdemes odatenni, a T60-nál a második foglalat gyakorlatilag egy belső, mini PCI-e-foglalatnak álcázott USB port. (T61-nél már valódi mini PCI-e.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45645) soldi3r válasza AxBattler (#45643) üzenetére


soldi3r
veterán

tudtommal csak azt a ~100megas boot particiot kell a hdd-re tenni

(#45641) jános, csak sata2? de az x200 is annyit tud nem?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#45646) Tim82 válasza Tim82 (#45644) üzenetére


Tim82
nagyúr

"utánaolvasás"

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45647) Giovanny válasza soldi3r (#45645) üzenetére


Giovanny
őstag

Msata foglalat csak ennyit tud sajna..Most is ezt az ssd használom de csak T420-ba. Crucial m4 mSATA.

Zero Defect.No Compromise !

(#45648) Dhampir válasza karte (#45642) üzenetére


Dhampir
félisten

ÁFA nélkül 151.000 Ft-ért nem volna rossz, csak ki kellene érte szaladni, jobban mondva átúszni az Óperenciás tengert. :D

[ Szerkesztve ]

(#45649) audi100td válasza Giovanny (#45647) üzenetére


audi100td
nagyúr

És ez mire nem elég? :) SATA3 nem hoz olyan sokat a konyhára, max számokban. :)

(#45650) Giovanny válasza audi100td (#45649) üzenetére


Giovanny
őstag

Most utólag én is rájöttem hogy annyira nem is gáz a jelenlegi sebesség,sőt..De amikor megvettem az ssd-t enyhén csalódott voltam a sebesség láttán :)

Zero Defect.No Compromise !

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.