Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) soldi3r válasza FoxiestFox (#45200) üzenetére


soldi3r
veterán

most meg egy zsanert nem tudnak normalisan osszerakni

E30 (oo=[][]=oo)

(#45202) Tim82 válasza FoxiestFox (#45200) üzenetére


Tim82
nagyúr

701c "Butterfly", volt kereskedelmi forgalomban is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45203) sutszi válasza Tim82 (#45193) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R
Én egyébként totál elfelejtettem... :B

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45204) FoxiestFox válasza Tim82 (#45202) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi

(#45205) Tim82 válasza sutszi (#45203) üzenetére


Tim82
nagyúr

+ audi100td: Fiery-é az érdem, nekem meg eszembe jut, ha T61-es apróhirdetéssel találkozom. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45206) hito


hito
nagyúr

Na még egy ravasz kérdés:

T400 vs T400S?

Kb. 40eFt-tal drágább az S. Megéri a különbséget? T400-as is DDR3-as már.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#45207) Shatterstar válasza hito (#45206) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Alapból a T400-at választanám nem az ilyen slim változatokat :U Az S-ben ráadásul félig-meddig van csak rollcage (már ha ez fontos szempont nálad).
Én személy szerint sose mennék bele sem az S sem pedig az I,U modellek vásárlásába!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#45208) eric.cartman válasza hito (#45206) üzenetére


eric.cartman
senior tag

én személy szerint soha nem vennék magamnak sima T400-at, csakis s-est ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#45209) Tim82 válasza hito (#45206) üzenetére


Tim82
nagyúr

A normál T400 kb. 2,2 kg (pluszmínusz 10 dkg az akkutól függően) és még a régebbi fajta dokkolócsatlakozója van (ami szerintem inkább előny az Advanced Dock miatt).

Normál 2,5" SATA HDD-SSD tehető bele, és abból is van WXGA+ felbontású, LED háttérvilágítású paneles példány. A csúcsfelszereltségű modellek meg váltható VGA-val rendelkeznek (Intel 4500MHD + Radeon HD3470).

A T400 mindkét féle ExpressCard bővítőkártyát tudja fogadni, a T400s "csak" ExpressCard/34-et.

Ha ekkora az árkülönbség (és az olcsóbb T400 is WXGA+), akkor a T400-at választanám én.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45210) FoxiestFox válasza hito (#45206) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T400 :K

(#45211) franc0 válasza hito (#45206) üzenetére


franc0
őstag

A T400 jelenleg a legjobb ár/érték arányú gép, ha nem túl nagy neked.
Ehhez egyébként bagóért kapsz dokkolót DVI kimenettel, nekem is van 2 darab. Btw ha kell valakinek, írjon rám.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#45212) hito


hito
nagyúr

Na basszus. 4:1 arányban nyert a T400. Ezt nem gondoltam volna. :U

Akkor tényleg (procin kívül) csak a méterete és a súlya szól az S mellett? Mondjuk van egy feature ami eszméletlenül bejön. Ujjlenyomatolvasóval bekapcsolható/felébreszthető.

Ez már tényleg nagyon off, de ott van még ha már lecserélem az SL300-at a HP DV3-2250, a maga 13.3-as multitouch kijelzőjével + nvidia G105m videókártyájával 78-ért.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#45213) eric.cartman válasza hito (#45212) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nem kérdés, hogy a T400-nak jobb az ár/érték aránya, de nálam ezért nem rúghat labdába, mert az ultra-hordozható kategória vége (nálam!!!) a T400s. Ez és ez alatti méretekkel elfogadható egy gép számomra.
A sima T400 már nagy monstrum. (hangsúlyozom szvsz)

Még egyszer: ez a szigorú magánvéleményem, nem szándékozom vitába folyni erről senkivel sem.

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#45214) hito válasza eric.cartman (#45213) üzenetére


hito
nagyúr

Ebben egy húron tudok pendülni veled. Nekem már a 13.3 is nagyon határeset, ezért volt nehéz rábeszélni magam a 14.1-re. Azóta is vizes ruhával borogatom magam, "hogy csak 2cm-el nagyobb, nem lesz baj." :DDD

Gondwana: csak nem hazudik az eladó...az kiderül 10mp alatt.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#45215) Gondwana válasza hito (#45212) üzenetére


Gondwana
addikt

Engem ùgy tàjèkoztattak, hogy csak iX procis thinkpadek mellé pakoltak olyan ujjlenyomatolvasòt, ami be is kapcsolja a gèpet, tehàt ez csak a T410s-t tehetné vonzòvà, a T400s nem ilyen.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#45216) soldi3r válasza eric.cartman (#45213) üzenetére


soldi3r
veterán

nem azert, hogy vitatkozzak , de... :DDD
igazabol teljesen egyetertek veled
nezegettem a t420s mereteit, csak egy kicsit nagyobb a jelenlegi gepemnel, pedig ez 13.3-as (10-10mm korben es 2-4mm magassagban)
igazabol az x200 utan mar ez is hatareset, pedig attol is csak 20mm-re hosszabb

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#45217) audi100td válasza Gondwana (#45215) üzenetére


audi100td
nagyúr

A T400s volt az első modell ahol ezt alkalmazták ha minden igaz. :) Videót most hirtelen nem találtam, de több helyen is olvastam már. Pl. itt írja egy T400s tulaj:

"thats normal because its a feature of the t400s - all you have to do is swipe with your finger and the laptop turns on! you don't need to press the power button, but for this to work, the fingerprint scanner has to be on."

hito: Ahogy többen is írták, ár/értékben T400 a nyerő, de legalább fél kg-val nehezebb és nincs rajta DP. Ha ultra hordozható kell, nagy képátlóval, annak megkérik az árát és több kompromisszummal is jár (pl. jelen esetben gyenge 44Wh akksi). Vagy keresel egy X200/X200s-t (60-85k), az 9 cellás akkival 7-8 órát simán elmegy, csak ugyebár ott nincs Ultrabay, csak dokkolóban, ahogy DP is.

[ Szerkesztve ]

(#45218) franc0 válasza audi100td (#45217) üzenetére


franc0
őstag

Szerintem is tudja, amikor volt nálam anno T400s néztem is mi a fenét világít a scanner kikapcsolt gépnél... (új volt nekem)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#45219) audi100td válasza franc0 (#45218) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az új billentyűzetet is ez kapta meg először, amolyan köztes modellként jött a két széria között. Azt viszont nem értem, hogy ez a kiosztás miért csak 2,5 generációt ért meg, nekem nagyon bejött pl. T510-nél, a nyomáspontot is jobbnak éreztem, ALPS és NMB esetében is.

(#45220) Kiss67 válasza Gondwana (#45215) üzenetére


Kiss67
senior tag

Üdv.
A T400s-en is olyan fingerprint van mint a T410/410s-en.
Az első típus ,amin használták ezt.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#45221) Kiss67 válasza hito (#45214) üzenetére


Kiss67
senior tag

Szia.
Nem értek egyet, a T400s az pont olyan ,mint a T410s, csak a proci, meg a chipset más.
Nekem volt T400s-em, és nagyon jó kis gép. A T400 meg csak közelíti ezt !!
Vagyis: T400 talán, de inkább ritkábban LED-es,(10 ből 1), nem beszélve a 1440x900 felbontásról, ami megint ritka.
A súlykülönbség sem kevés majd 0,5Kg !!
A T400s/410s nagyon jó konkurencia az X300/301 -nek , csak olcsóbb és használhatóbb, hűvösebb, és gyorsabb, és még az akku idő is jobb.
Nézd meg élőben és fogsz tudni dönteni.
A rollcage-ről meg annyit, hogy a T400s olyan 2 félből van mint az X300/301.
Mindenhol magnézium.
Én mindenképp azt venném.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#45222) jss válasza FoxiestFox (#45200) üzenetére


jss
aktív tag

Igen, ez egy valós modellje volt az IBM-nek. Kapható volt, sőt, még egy James Bond filmben is szerepelt kütyüként.

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#45223) !Overdose! válasza audi100td (#45180) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igazad volt, nem volt a helyén, hanem becsúszott a foglalat alá. A problémát az okozta, hogy az SSD műanyag tokjának oldalai nem pontosan merőlegesek az aljához és a tetejéhez viszonyítva. Így a gyári keret feszült az SSD-n. Lebontottam a gép felső burkolatát és úgy illesztettem be az SSD-t a foglalatba.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#45224) jss válasza Kiss67 (#45221) üzenetére


jss
aktív tag

Mit jelent az, hogy két félből van? Két félét?
A másik kérdés: a T61-em fedele olyan mint egy tank. Azt olvastam, hogy az s-modellek fedele nem kapott annyi merevitést, ezért hajlik. Mi a helyzet ezzel?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#45225) audi100td válasza !Overdose! (#45223) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit, örülök, hogy megoldódott.

jss: A T400s-nek szénszállal erősített műanyagból van a fedele, ezért hajlik valamennyire, ez valóban nem egy előnyős tulajdonsága.

[ Szerkesztve ]

(#45226) Kiss67 válasza jss (#45224) üzenetére


Kiss67
senior tag


Ugyan úgy2 félből van mint az X301, vagyis nincs külön műanyag alul felül, hanem a 2 fél már maga a magnézium.
Hát igen a T61 idejében még egy 14,1 TFT volt vagy 150-200 ezer, hiszen a gép árának vagy a 60-70% át ez tette ki. Akkor még meg kellet védeni, de mára már bagóért sem lehet eladni egy ilyen panelt. Minek agyon védeni,ráadásul csak + súly az is, hacsak nem számítasz rá hogy rád lőnek, de akkor meg már mindegy. :)

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#45227) HellGreg


HellGreg
őstag

Ezzel a windows 8 > 7 downgrade-del az a gond, hogy nem enged bootolni a win7 lemezről. Elindítottam a telepítőt win8 alól, úgy tűnik menni fog mert telepít. Most akkor rajta marad a win8 is?

(#45228) HellGreg


HellGreg
őstag

Valaki nem tudja, hogy kell előtelepített win8 helyett 7-est felrakni? Sehogy se megy.

(#45229) brekiisti válasza HellGreg (#45228) üzenetére


brekiisti
tag

BIOS ban le van védve disabeldbe kell tenni ezt a funkciót fejből nem tudom mi a neve de leírásban benne van hogy védi a 8 at és addig nem enged mást bootolni. Majd miután ezt megtetted load setup default os es menü reset után meg mintha bármi másra akarnád rakni particionálsz stb

(#45230) HellGreg válasza brekiisti (#45229) üzenetére


HellGreg
őstag

Az a load setup default os amit írtál az biosban?

(#45231) HellGreg válasza HellGreg (#45230) üzenetére


HellGreg
őstag

Most meg nem hajlandó cdről bootolni.

(#45232) jss válasza Kiss67 (#45226) üzenetére


jss
aktív tag

1. És melegedésben melyik a jobb, a C2D T400s, vagy a Core i T410s / T420s?
2. Jól tudom -e azt, hogy a két utóbbi géptipus a modernebb chipsetje miatt már tudja a kétszer akkora sebességű Express Card 2.0-t ?
3. Irtad, hogy a T410s ugyanolyan, mint a T400s külsőre. Semmi különbség nincs?
4. Ha olyan T4xxS-t sikerül vennem amiben nics FPR, később ez könnyen pótolható, vagy problémás?

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#45233) HellGreg válasza HellGreg (#45231) üzenetére


HellGreg
őstag

Annyit értem el hogy nem hajlandó bejönni a boot menu, hanem bedob a biosba. Ott beállítom hogy cdről bootoljon, de nem bootol róla. Az egész érthetetlen.

(#45234) brekiisti válasza HellGreg (#45233) üzenetére


brekiisti
tag

Most nincs a fejemben a BIOS meg gép sincs előttem amibe meg tudom nézni neked.

Minden BIOS ban van security boot vagy hasonlót keres mondom ha rámész a leírásban benne lesz
És aztán load default os asszem kb 3x láttam ilyen BIOS t még nem vágom kívülről :) de ha kicsit olvasol meglesz az írásom alapján a megfejtés.

(#45235) Kiss67 válasza jss (#45232) üzenetére


Kiss67
senior tag

A T410/420/s nem olyan melegedősek.
A T400s meg a T410s -nek ugyan az a hardver manual-ja.
A fingerprintet palmrestel együtt kell cserélni, ha kell akkor olyat vegyél amiben van.
Te nem az USA-ban vagy most?
Ott tudnál csak igazán olcsón venni T420s-t !!ITT NI

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#45236) jss válasza Kiss67 (#45235) üzenetére


jss
aktív tag

Nem USA, kicsit É-abra. Éppen ott szándékozok venni, de ez nem olyan egyszerű azért, mert látatlanban kell ugye kifizetnem előre. Kicsit félek attól, hogy nem tiszta gépet veszek és amikor felteszem rá a megfelelő programokat, azok mindjárt le is lövik a gépet (talán Intel AMT? nem vagyok benne biztos...).
Meg hogy mikor megérkezik, nem lesz olyan állapotú. Elvileg egy hónap múlva venném meg.

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#45237) Kiss67 válasza jss (#45236) üzenetére


Kiss67
senior tag

Addig még ok minden változik , de főleg az ára.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#45238) jss


jss
aktív tag

Miféle gép a T530s?
Ilyen tényleg létezik? Láttam ilyen hirdetést a neten.

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#45239) btudos válasza jss (#45238) üzenetére


btudos
veterán

Nem létezik, azt elírták vagy kamu.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#45240) eric.cartman válasza jss (#45238) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:D Nincs olyan, hogy T530s

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#45241) G-lader


G-lader
tag

Sziasztok!

Na a gépembe vettem egy 2x4GB-os Corsair Vengeance cmsx8gx3m2a1866c10 -es kittet, viszont a ram durván túlhúzza magát, és 2520Mhz-en megy (természetesen rengeteg hibával).

Kérdésem az lenne, hogy lehet-e ezzel valamit kezdeni, vagy keressek helyette másik ramot?

BIOS-nál megpróbáltam régebbire visszaírni, de nem engedi, figyelmeztet hogy a mostani bios frissebb mint amit fel akarok tenni, kiírja hogy "mfgdone set", és újraindítja a gépet, viszont utána sem enged downgradelni :(

(#45242) kraftxld válasza G-lader (#45241) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Öööö... és milyen géped van? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45243) G-lader válasza kraftxld (#45242) üzenetére


G-lader
tag

Jahhhh, ez lemaradt :D

T430u

Amúgy másik gépben ugyanaz a ram 1333Mhz-en minden hiba nélkül elszaladgál, bár ott is gyorsabban kéne futnia. Kezd a f@xom kilenni a corsair-el.

[ Szerkesztve ]

(#45244) eric.cartman válasza G-lader (#45243) üzenetére


eric.cartman
senior tag

ThinkPad gépekbe erősen javallott az OEM memória modulok használata a zavartalan működés érdekében:
(köztük: Samsung, Hynix, Elpida, Micron)

Fenti négy gyártó nem véletlenül a memória ipar "krémjei".
Az általad említett corsair és egyéb "nem eredeti" gyártók csak felülszitáznak egy csomó ismeretlen eredetű memória csipet (ezekből készítenek modulokat) és ezekkel semmilyen kompatibilitási garancia sincsen TP-ben.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#45245) fape


fape
senior tag

Sziasztok!

Tavaly nyáron vettem egy Lenovo Thinkpad T530-s gépet. Kaptam rá 3 év garanciát.
Kb két hete ki esett a '"J" betű a billentyűzetemből. Egyik kis rögzítő pöcök letörött a gomb jobb felső részéről. Elvittem az Aloha informatikába, ahol egy hetet gondolkoztak rajta (állítólag elküldtek egy fotót a lenovo központba és onnan jött), hogy ez még se garanciás. Majd küldtek egy ár ajánlatot a teljes billentyűzet cserére, bruttó 52.070 Ft-ról (igen ötvenkétezer). Fel nem tudom fogni, hogy mi kerülhet ezen ennyibe. Nincs ennyi pénzem egy "J"-betűre...

Több helyen olvastam, hogy ilyen esetben szó nélkül cserélték garanciálisan az egész billentyűzetet.
Más is járt már hasonlóan, mint én? Mit lehet ilyenkor tenni?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#45246) ielektros válasza fape (#45245) üzenetére


ielektros
senior tag

En azert kicsereltettem a billentyuzetet, mert kifenyesedtek a gombok egy ev utan a sok gepelestol. Volt tobbszor mar tema itt, hogy hova erdemes vinni Magyarorszagon a notit. Biztos lesz itt olyan aki tobbet tud segiteni, hogy merre erdemes indulni. De amugy mitol esett le az a gomb (porszivo, hammer, etc.) :DDD ? En meg ilyet nem lattam. Marmint csak ugy leugrani egy gombot :Y

[ Szerkesztve ]

(#45247) eric.cartman válasza fape (#45245) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Tessék erélyesebben neki menni még egyszer!
Esetleg próbáld meg a smartservice-et is - bár lehet, hogy a Alohát is a Lenovo Mo. pattintotta le.

Szomorú mindenesetre...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#45248) fape válasza ielektros (#45246) üzenetére


fape
senior tag

Köszi. Én is gondoltam már rá, hogy elviszem másik szervizbe. Tudnátok ajánlani hova érdemes vinni?
Semmi extra nem történt vele, lenyomtam és "beállt kb 45fokra". A bal oldala fogja még de eléggé labilis.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#45249) fape válasza eric.cartman (#45247) üzenetére


fape
senior tag

Köszi, megpróbálom.
Első lenovom, még nem vagyok járatos. Meg tudnád mondani mi az a smartservice?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#45250) eric.cartman válasza fape (#45249) üzenetére


eric.cartman
senior tag

www.smartservice.hu

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.