Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) ielektros válasza dabgergo (#45500) üzenetére


ielektros
senior tag

Nezd ha felvan telepitve es mukodik akkor nem ertem a kerdest. Csatlakozz a halozatodhoz. Nincs lehetoseged kabelen csatlakozni? Egyszerubb lenne valamivel, system update aztan legalabb az alapok mukodnek, tobbynire.

(#45502) dabgergo válasza ielektros (#45501) üzenetére


dabgergo
őstag

Csak annyi h vmi a telepítéssel mégsem stimmel, eszközkezelőben nem látja amit kéne, de mostmár megoldom vhogy... köszi a segítséget!

(#45503) azbest válasza dabgergo (#45502) üzenetére


azbest
félisten

eszközkezelőben megnézve az ismeretlen hardverek hardverazonosítójára, majd a neten rákeresve hamar kiderül, hogy melyik alkatrészről van szó :)

(#45504) JAGER 10


JAGER 10
tag

Sziasztok!

ThinkPad Bluetooth Laser Mouse-al van probléma.
A géppel csatlakozik, kattintásra reagál is, viszont mozgásra nem hajlandó.
Mi lehet a gond? Tud valaki segíteni?

Köszönöm előre is!

(#45505) Chaser válasza dabgergo (#45502) üzenetére


Chaser
titán

Aidaban megnézed a wlan tjpusát, töltesz le drivert, telepíted és megy a net, kb ennyi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45506) Giovanny válasza JAGER 10 (#45504) üzenetére


Giovanny
őstag

Nekem M555b egerem van,és nekem is voltak ilyen gondok,de nem értem most sem mitől javult meg....nem rég telepítettem friss w7-et a t420-ra,és dettó ezek a problémák jelentkeztek nálam is,sőt sokszor ilyen is volt hogy párosítás után minden működött,de restart után a gép nem látta az egeret.Gondoltam a bt 3.0 miatt csinálja,feltettem bt 2.0 látszólag javult a helyzet,de kis idő elteltével u.a volt az eredmény sajnos.Ezek után meguntam és vezetékes egeret használtam,és kb.2 hete kipróbáltam megint a bt egeremet,és lást csodát kifogástalanul működik,de ne kérdezd hogy mitől...

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#45507) Tim82 válasza Giovanny (#45506) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem BT driver frissítéséhez kötődik a probléma - időről-időre kijön egy olyan driver, amelyikkel vacakul működnek a BT-s cuccok. (Szintén Lenovo Thinkpad Bluetooth egeret használok, illetve most épp én is vezetékeset helyette...)

Chaser: nekem semmi szükségem sincs arra, hogy on-the-go valamelyik USB-portból kiálljon valami. A vezetékes egér meg úgyis a dokkoló USB-jén van.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45508) Chaser válasza Tim82 (#45507) üzenetére


Chaser
titán

Vegyetek egy nano USB-s egeret, problem solved:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45509) Gondwana


Gondwana
addikt

Ez megvolt?

...there will be a new FHD 13.3 inch external LCD called LT1423 monitors that will come out with:
- IPS - FHD - ten finger touch - wacom pen - wireless (i.e. widi) or wired connection (usb 3.0).
Spring of 2013 @ 449 USD.

Eddig nem vettem otthonra tabletet (pedig azért piszkálta a Nexus 7 a fantáziámat), amikor meg már ilyen vehetek, akkor meg minek... (Tudom, hogy nem 100% ugyanaz a felhasználási terület, de amire én használnám...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#45510) Chaser válasza Gondwana (#45509) üzenetére


Chaser
titán

Ez egy külső kijelző lenne touch+wacommal usb3-on keresztül v wireless ha jól értem. De minek ez otthonra :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45511) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az után gyártott akkuk mennyire jók? (ThinkPad T400-ba lenne, 5200 mAh)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#45512) zolee3000


zolee3000
tag

Üdv,
Van valami infótok róla, hogy a ThinkPad Edge Plus E530 sorozat milyen (fényes vagy matt) kijelzőt kapott, ill. hogy milyen a fedél/ház/csuklótámasz anyaga/bevonata (fényes vagy matt, szálcsiszolt alu hatású, galvanizált műanyag-szerű)?

[ Szerkesztve ]

(#45513) Francia91 válasza zolee3000 (#45512) üzenetére


Francia91
veterán

E szerint matt a kijelző...
/ Specifikáció fülre kattints!/

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45514) Tim82 válasza zolee3000 (#45512) üzenetére


Tim82
nagyúr

Notebookcheck review-jében szerintem mindegyik kérdésedre megtalálod a választ.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45515) Chaser válasza mobal (#45511) üzenetére


Chaser
titán

Just ownrisk', én nem vennék. Gyáriból is Panasonic vagy LG.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45516) zolee3000 válasza Tim82 (#45514) üzenetére


zolee3000
tag

Francia91, Tim82: Mindkettőtöknek nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#45517) Chaser válasza mobal (#45511) üzenetére


Chaser
titán

Itt van ami neked kell:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45518) audi100td válasza mobal (#45511) üzenetére


audi100td
nagyúr

Legjobb esetben is egy gyári Sanyo szintet közelítenek meg, ami nem jó, ha hosszútávra tervezel akkor jobb ha nem kísérletezel utángyártott akksival.

(#45519) simonjoe


simonjoe
őstag

Sziasztok!!
Segítséget kérnék, tudna valaki abban segíteni, h SL 300-hoz hol kaphatnék "palmrest"-et?

Köszönettel: Joe

Joe

(#45520) hito


hito
nagyúr

Van Sandy Bridge-el szerelt T410? :U Csak mert tudtommal T420-tól van és apróba hirdet valaki egy T410-est, GMA HD3000 GPU-val.

simonjoe: e-bay? Csak nem karcos a bal oldalon? :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#45521) Chaser válasza hito (#45520) üzenetére


Chaser
titán

Nincs. T410 core i, T420 sandy, T430 ivy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45522) kali válasza hito (#45520) üzenetére


kali
legenda

biztos házilag átépített... :N

(#45523) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo ThinkPad SL400-as laptopom és az a problémám vele hogy mikor a töltőt bedugom (hogy töltsön) vagy ki húzom (hogy ne töltsön) akkor mindig egy csipogó hangot ad ki. Meg még akkor szokta ezt csinálni amikor hibernálom vagy alvó állapotba kapcsolom és ha abból bekapcsolóm (hibernálásból vagy alvó állapotból).
Erre van valamilyen megoldás hogy ne csinálja ezt a csipogó hangot??
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#45524) hito


hito
nagyúr

Pedig már kezdett reménykedni. Csábító volt 99eFt-ért azzal a GPU-val :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#45525) audi100td válasza kali (#45522) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vagy elírás, sokan azt sem tudják mit árulnak. :)

T420 lap nem passzol a T410-be.

(#45526) Tim82 válasza Mbenyo97 (#45523) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt tudod kikapcsolni. (Legalábbis ha korrekt a Lenovo BIOS szimulátor. :D )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45527) Chaser válasza Mbenyo97 (#45523) üzenetére


Chaser
titán

:)) én is néztem nagyot mikor hozzám került az első gép aztán csippantgatott. Volt amelyik még hangerőszabályzásra is nyomta a beeeep-et. BIOS:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45528) kali válasza audi100td (#45525) üzenetére


kali
legenda

igen, ezért is próbáltam ironizálni, tehettem volna oda még egy arcocskát, mert nem arra gondoltam, hogy valóban meg is valósítható. :N

(#45529) simonjoe válasza hito (#45520) üzenetére


simonjoe
őstag

..nem, eltörtem a jobb oldali nyúlványát, helyesebben csak megrepesztettem, de nagyon zavar, mert idáig a korához képeset nagyon egyben volt. :(((

Joe

(#45532) YumeD


YumeD
tag

Én w510hez keresek értelmes áron(nem, a 20e nem az...) keyboard bezelt(palmrest), ha tud valaki morogjon már rám -.-

(#45533) Mbenyo97 válasza Tim82 (#45526) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

De az a baj hogy be se tudok lépni a BISO-ba!!
Hogy kell? Már nyomogattam F12,F2,F8 és Delete gombot.

(#45534) audi100td válasza Mbenyo97 (#45533) üzenetére


audi100td
nagyúr

F1

kali: ja, ok :)

karte: Igazából nincs rá semmi szükség, elég ha átrakod a fém keretbe az SSD-t és rá a gumi tartókat, nem fog mozogni.

[ Szerkesztve ]

(#45535) hito válasza Mbenyo97 (#45533) üzenetére


hito
nagyúr

F1? :U

audi100td: 1mp :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#45536) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Ááá köszönöm a segítségeteket!!!
Most egyenlőre jó nem csipog!!

(#45537) Chaser válasza karte (#45530) üzenetére


Chaser
titán

Ha annyira zavar hogy van egy kis rés kitömöd kis hungaroszivaccsal. Enyém is 7mm-es, samu 840, nem vettem észre hogy mozogna.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45538) Tim82


Tim82
nagyúr

Z61p LG paneles WUXGA kijelzője oldalról:

Felülről:

TN-től nem is rossz, nem?

Viszont így néz ki a kijelzőhiba (Dead Pixel Buddy fehér színes tesztjével tudom a legjobban reprodukálni):

Nagyon örülnék, ha ezt meg lehetne oldani kijelzőcsere nélkül, de gondolom, hogy a thinkpads.com-os fórumozóknak igazuk van: ez nem szennyeződés, hanem a panel külső rétegének elöregedése.

*
Másik kérdés: olyan fórumtársaktól kérdezném, akiknek T60p-je, illetve T61p-je van, vagy legalábbis dedikált VGA-s T60-ja/T61-e van, hogy gyárilag hány W-os töltő volt a gépük mellé?

A Radeon X1400-as T60-am mellé 90W-os töltő van, a WSXGA+-os, de Intel 4500MHD-s T500 mellé 65 W-os, igazából arra lennék kíváncsi, hogy a Z61p FireGL GPU-ja mellé elég-e egy 65W-ost vennem, vagy mindenképpen 90W-ost keressek.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45539) BalazsKKa67j


BalazsKKa67j
tag

Sziasztok!
R500 a gép.Ssd upgrade. Ha az ssd-t a caddy-be teszem egyből felismeri a gép,de ha a hdd helyére(és caddyből bootolok) akkor semmi,nem látja a gép.Mit csinálok rosszul?

(#45540) parkasz válasza Tim82 (#45538) üzenetére


parkasz
senior tag

szia!

Ahhoz képest, hogy tn paneles kifejezetten jó szerintem is.
Az a kijelző öregedés viszont nem semmi :Y olyan mint a régi idők mozivázna :)
Remélem könnyen/olcsón ezt is megjavítod

(#45541) Gondwana válasza Tim82 (#45538) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha lesz egy legalább párszázalékos akku a gépben, a 65W-ossal is győzni fogja szerintem (nálam T60/T7200/X1400/UXGA, szépen teszi a dolgát 65W tápról is - igaz, hogy 90W-t kaptam hozzá még 2007-ben)

Szerk.: a sárgulásról nem tudom, mennyire nehéz megállapítani, hogy a matt műanyag felületén van csak kicsapódva, vagy mélyen az anyagában, lehet, hogy egy felpolírozás is megoldaná (én először pici vatán tiszta etanollal próbálnám meg valamelyik szélénél áztatni, majd rendes microfiber ronggyal, szintén alkohollal síkálni - láttam már meglepő dolgokat öreg PC-házakról eltűnni, mondjuk, volt, amit nitróval mostak le, de én azzal azért nem mennék neki kijelzőnek)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#45542) Francia91 válasza Tim82 (#45538) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem keress mellé egy 90 W-os töltőt, mert a 65 W-os nem tudta ellátni azt a pár db X1400-as T60-at, ami járt nálam, procit visszavette, ha simán töltőről ment, akkut betéve, vagy rádugva az én 90 W-os töltőmre már képes volt maximum órajelre a CPU. Az én T60p-mhez is 90 W-os járt. FireGL meg picit éhesebb lehet egy X1400-nál

A T60p-m kijelzője is hasonló betekintést produkál, igaz csak WSXGA+

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45543) Tim82 válasza parkasz (#45540) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kb. 16,5k-ért tudnék ugyanilyen LG gyártmányú, használt panelt szerezni. Ezért próbálnám meg előbb inkább azt, hogy a meglévő kijelzővel kezdenék valamit.

Gondwana: köszönöm, ezt megpróbálom. Etanol ugyan nincs itthon, de sebészeti alkohol igen, hátha beválik. Miből derülne ki egyébként, hogy a felületen van az elszíneződés, kellene éreznem ott valamit tapintásra is, valamilyen egyenetlenséget vagy hasonlót?

Francia91: köszönöm, valószínűleg az lesz, csak azért kérdeztem, mert 65W-osat könnyebb és olcsóbb beszerezni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45544) FoxiestFox válasza Tim82 (#45543) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az enyémhez 90W-os van. (T61p)

(#45545) brd


brd
nagyúr

Valakinek nincsen véletlen LG(Philips?) WXGA+ panelje eladó? T400-ba kellene a Samsung fost leváltani. Vagy gép is jó, ha ilyen panelje van.

The only real valuable thing is intuition.

(#45546) soldi3r válasza Tim82 (#45543) üzenetére


soldi3r
veterán

teszel ra egy 90w-os kabelt es a gep azhiszi, hogy az :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#45547) letix


letix
aktív tag

Üdv a szakiknak!

Sikeresen betörtem ma a kijelzőmet szerelés közben, egy leesett kerámia figurával..

Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan összefogó táblázat, amiben utána tudok nézni milyen típusú (FRU) kijelzőket tudok beszerelni a gépembe? (T60 14", x1300 64MB, type 2007-42G)

Ha van itt valakinek olyan, akár 1024x768-as, akár 1400x1050-es, érdekelne.

Elvileg csak kijelzőt kellene vennem, semmilyen más eszközre, csatlakozóra nincs szükségem?

Ugyanitt vihető egy sérült kijelző.. :) Jobb oldalt teljes magasságban 1cm széles fehér csík van. El lehet ezt egyáltalán adni? Kidobni nem dobom, veszélyes hulladék.

Köszönöm a segítséget uraim!

udv
letix

[ Szerkesztve ]

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#45548) sutszi


sutszi
veterán

Eljátszottam a gondolattal, hogy a T61-be 1680x1050-et kicserélem egy 1920x1200-as panelra.

Van is most egy bontáson a HA-n.

El tudtok látni jó tanácsokkal mire érdemes odafigyelni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45549) Tim82 válasza letix (#45547) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennél összefogóbb sajnos nincs.

sutszi: az elmúlt pár napban kicsit utánaolvasgattam a témának. Mindenképpen Thinkpad-ből való bontott kell, mert más gépből származóval nem biztos, hogy együtt fog működni (itt is van valamilyen whitelist-szerűség ugyanis, amit csak EDID-flasheléssel lehet kikerülni), valamint ha van rá mód, akkor LG paneleset vegyél (erre ezeket a FRU-kat találtam eddig: 42T0361, 42T0612, 42T0613), ugyanis a Samsung paneles kijelzők fakóbbak, szarabb betekintési szögekkel. Szerintem T61p-ből vagy W500-ból származó kijelzővel semmiképpen sem lősz mellé.

dying_star: és ez mit cáfol? :F Két külön dolgot írtam: 1.) az LG panel jobb a közvélekedés szerint és azt, hogy 2.) T61p-ből/W500-ból származó kijelző biztosan jó lesz a gépébe.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45550) FoxiestFox válasza Tim82 (#45549) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az én T61p-mben Samsung panel van.

Ja, csak úgy megjegyeztem, nem cáfol semmit :P
Amúgy annyira nem vészes. Csak alulról és felülről torzul eléggé, oldalról vállalható.
Meg kalibrálva nekem a színei is okénak tűnnek.
De persze biztosat nem mondhatok, míg nem teszek mellé egy LG-s példányt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.