Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) Schuby válasza Tim82 (#45949) üzenetére


Schuby
aktív tag

köszönöm, keresem

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#45952) _q


_q
addikt

Sziasztok!
Kicsit windwos-os kérdésem lenne, de mivel Thinkpad laptopról van szó, lehet amiatt van az egész, ezért felteszem itt a kérdést.
Vettem egy új laptopot. Ezt formáztam 2 részre particionáltam. A régi laptopról egy külső winyó segitségével hoztam át az új gépre az adatokat. Viszont most a txt és még néhány fájlt nem enged módositani. Rendszergazdaként vagyok belépve a fiók beállitásainál azt irja. A winyón jobb katt biztonsági fülön mindent teljes hozzáférésre tettem és továbbra se jó. Windows 7 professionalt használok és egy Thinkpad w520-ról lenne szó. Ha valaki tudja a megoldást kérem segitsen. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#45953) azbest válasza _q (#45952) üzenetére


azbest
félisten

tippre saját tulajdonba vétel kell neki [link]

(#45954) _q válasza azbest (#45953) üzenetére


_q
addikt

Az itt leirtakat csináltam eddig is, tehát minden 'teljes hozzáférésen' van és továbbra is csak úgy engedi módositani ha pl asztalra mentés másként, majd onnan vissza átmásolom az eredeti mappába és felülirni már engedi, csak a direkt mentést nem engedi.

(#45955) G-lader válasza brekiisti (#45922) üzenetére


G-lader
tag

Lehet hogy ezek a Lenovo feltételei, de a Magyarország területén hatályos törvények mást mondanak ki, és mindig a törvény az erősebb, és ugye ez a szerződés ami az érvényben lévő vonatkozó törvényektől az ügyfél kárára eltér az semmis. Szóval ha az embernek ilyen problémája lenne, és elmenne pl. fogyvédőkhöz, akkor ez ügyben a Lenovo (ill. más gyártó is akinek ilyen feltételei vannak az ÁSZF-ben) kitörölheti a hátsó felét az ÁSZF-ükkel, illetve még egy szép kis bírság is kinézne nekik. (Nekem a HP Magyarország nem véletlenül fizette vissza anno a laptopom árát. Lehet hogy az Ő ÁSZF-ükbe belefér ez-az, de vannak még törvények, amik mindenkire vonatkoznak, és azzal hogy Mo.-n kereskedelmi tevékenységet folytatnak, azzal alá vetik magukat ezeknek a törvényeknek.) Amúgy erre még egy jó példa az APPLE garanciális sztorrija, amiért nemrégiben megbüntettél őket, mert ők is szépen elképzelték hogy majd a saját kis fejük szerint adják meg a garancia hosszát (ami egyébként az USA-ban működik is), az EU meg úgy gondolta hogy ez nem jó úgy és a seggükre vert.

(#45956) ezsolti válasza soldi3r (#45918) üzenetére


ezsolti
tag

Dehogynem!

Egy olyan fórumtagtól idéznék aki tudja, hogy miről beszél, tudtommal 20 éves gyakorlata van!
"Az underfil-en látszik, hogy kézzel rakták fel, vagy a beültető robot. Az FRU számából is meg lehet állapítani (második revíziós)"

(#45957) brekiisti válasza G-lader (#45955) üzenetére


brekiisti
tag

Nézd nem mondom hogy nincs igazad és amíg ilyen nem történik nem leszünk okosabbak.

Tudnál adni linket a jogszabályhoz ? vagy paragrafus számot elolvasnám

[ Szerkesztve ]

(#45958) soldi3r válasza ezsolti (#45956) üzenetére


soldi3r
veterán

"Az underfil-en látszik, hogy kézzel rakták fel, vagy a beültető robot. Az FRU számából is meg lehet állapítani (második revíziós)"

kezzel nem underfilleznek ipari korulmenyek kozott, de altalaban "beulteto robot"-tal sem, arra van underfill gep
fru-bol elofordulhat, hogy meg lehet allapitani a gyartasi idot (vagy inkabb a part numberbol!?)
6 eve melozok smt mernokkent, en is lattam mar ilyet :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#45959) G-lader válasza brekiisti (#45957) üzenetére


G-lader
tag

151/2003 Korm. rend.

1§ 2. bekezdést és az 5§ 2. bekezdését nézd.

1§ 2. bekezdése kimondja hogy semmis az a megállapodás (pl. ÁSZF) ami ezen rendelettől a fogyasztó hátrányára tér el.

5§ 2. bekezdése egyértelműen leírja hogy a kijavítás alatt csak új alkatrész építhető be.

Ergo hiába mondja azt a Lenovo vagy más a garanciális feltételei között hogy neki igenis joga van használt vagy felújított alkatrészt beépíteni, ez a része az ÁSZF-nek kis hazánk területén nem érvényes, itt csak új alkatrészt építhet be.

[ Szerkesztve ]

(#45960) ezsolti válasza soldi3r (#45958) üzenetére


ezsolti
tag

De akkor csak meglehet! :)

(#45961) brekiisti válasza G-lader (#45959) üzenetére


brekiisti
tag

Köszi az infót ! ezt megjegyzem !

(#45962) soldi3r válasza ezsolti (#45960) üzenetére


soldi3r
veterán

es ha ugyanaz az fru szam? :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#45963) G-lader válasza brekiisti (#45961) üzenetére


G-lader
tag

Jahhh, érdemes 1-2 dologgal tisztában lenni, mert az ügyfélszolgálatosok, boltosok szeretik megvezetni azt az ügyfelet akit meg lehet (Talán legjobb példa erre hogy előszeretettel azt mondják hogy pénzt nem adhatnak vissza, csak levásárolhatod a hibás termék árát, pedig ha nem tud ugyanolyan terméket biztosítani akkor vissza KELL adnia a TELJES EREDETI vételárat ha te azt kéred). Nekem is anno amikor a kedves HP megkarcolta a kijelzőmet, aztán utána nagy kegyesen kicserélték egy pixelhibásra!!! akkor jól jött egy két ilyen paragrafus ismerete. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45964) ezsolti válasza soldi3r (#45962) üzenetére


ezsolti
tag

Folytathatjuk az eszmefuttatást de te írtad a sorozatszámot is!
Azért én a 20 éves gyakorlatra többet adok! Ne haragudj meg! :)

(#45965) subidu válasza G-lader (#45963) üzenetére


subidu
tag

A kereskedőnek, ha a gép hibátlan, nem kötelessége visszaadnia a pénzedet, csak ha úgy tartja a kedve, ez a kereskedőtől függ. Ha hibás a gép , az már más kérdés. De joga van eldönteni, hibátlan termék esetén, hogy mit tesz. Akár el is küldhet.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#45966) G-lader válasza subidu (#45965) üzenetére


G-lader
tag

Ebben teljesen igazad van, de kérlek olvasd el újra amit írtam:

"Talán legjobb példa erre hogy előszeretettel azt mondják hogy pénzt nem adhatnak vissza, csak levásárolhatod a hibás termék árát, pedig ha nem tud ugyanolyan terméket biztosítani akkor vissza KELL adnia a TELJES EREDETI vételárat ha te azt kéred"

Szóval ha figyelmesen elolvasod és megnézed az aláhúzott részeket, láthatod hogy hibás termékre vonatkozott az amit írtam.

Az meg hogy a vásárlónak nem tetszik a termék, az egyéni szoc. probléma, a kereskedő jóindulatán múlik hogy kicseréli-e vmi másra, vagy beszámítja, vagy elhajt. Persze ezalól kivételt képeznek az internetes vásárlások, illetve még van 1-2 kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#45967) subidu válasza G-lader (#45966) üzenetére


subidu
tag

Igazad van, bocs, nem figyeltem.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#45968) Tim82


Tim82
nagyúr

Tegnapi apró furcsaság:

Barátnőm T500-ába belepattintottam 2 * 4 GB DDR3-at (2 db Kingston modul - úgy gondoltam, még a memóriaárak komolyabb emelkedése előtt érdemes beszerezni), amit mind a BIOS, mind a Win 7 korrekten kijelez. Ellenben a PC Wizard úgy látja, mintha 2 db 3 GB-os (!) modul került volna bele: 6144 MB össz RAM, egyenként 3072 MB-os modulok. :Y A memtest86+ is érdekesen jelzi ki: 8085 MB RAM-ot látott (ami ismerve az Intel GMA 4500MHD RAM-foglalási szokásait, szintén furcsaság).

Na nem mintha gond lenne, a RAM-ok hibátlanok amúgy, csak gondoltam, megemlítem, hátha van valakinek magyarázata a jelenségre.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45969) rgeorge válasza Tim82 (#45968) üzenetére


rgeorge
addikt

AIDA mit mond pl. SPD infóban?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45970) Tim82 válasza rgeorge (#45969) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem használok Aidát egy ideje, helyette van PC Wizard, annál említettem (modulonként 3072 MB-ot lát).

Este megnézem, egy próba erejéig felteszem.

Mondjuk ha a BIOS és a Win 7 látja és ki is használja a teljes 8 GB-ot, akkor nem izgat különösebben, csak furcsa jelenség, az biztos.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45971) xcds válasza rgeorge (#45969) üzenetére


xcds
őstag

Nekem az aida pl semmit nem mutat az spd-nél.

(#45972) FoxiestFox válasza xcds (#45971) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem sem (Everest). A CPU-z sem. Olyan, mintha nem férne hozzá a memóriák adataihoz. Érdekes.

(#45973) rgeorge válasza xcds (#45971) üzenetére


rgeorge
addikt

Azt hiszem, az R61-nél nekem se mutatott semmit sem az Aida, a W520-nál már mindent.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45974) Giovanny


Giovanny
őstag

Visszatérve a "házhoz jövős" garanciához,ma voltam a szervizbe,smartservice,egy kis javítást végeztek a laptopon,és megkérdeztem hogy hogy is van ilyenkor,nos a gari működik,tehát akinek ilyen a garanciája mint az én esetemben is,házhoz mennek és szerelnek :)

Zero Defect.No Compromise !

(#45975) xcds válasza Giovanny (#45974) üzenetére


xcds
őstag

11 napom van még a garanciából. Van 2 kicsit lötyögős zsanérom, ami helyett van már új, de akkor azokat eladhatnám. Meg a venti néha elkezd ciceregni, ha egy bizonyos szögben tatom a gépet. De ezt csak nagyon ritkán produkálja. El kéne döntenem, hogy megér-e ennyit nekem, hogy jöjjön egy felajzott szervizes az akkus csavarozójával és 10 perc alatt kicseréljen mindent. ;] :DDD

(#45976) brekiisti válasza xcds (#45975) üzenetére


brekiisti
tag

Ha nem vagy a szobában megvan az 5 perc alatt is :D

(#45977) xcds válasza brekiisti (#45976) üzenetére


xcds
őstag

Na, ez az. :D

(#45978) soldi3r válasza ezsolti (#45964) üzenetére


soldi3r
veterán

a product numbert kerdeztem, nem tudom a lenovonal mit takar pontosan

en nem haragszom, nincs miert, mindenki dontse el miben hisz
en abban hiszek, hogy 20 ev ebben a technologia agban semmit nem jelent :))

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#45979) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

t500-ba szertnék 2x4gb ramot. Mik a tapasztalatok, melyik gyártót érdemes keresni illetve elkerülni? Előr is köszi a segítséget :R

(#45980) ezsolti válasza soldi3r (#45978) üzenetére


ezsolti
tag

Ok! :)

(#45981) xcds válasza parkasz (#45979) üzenetére


xcds
őstag

Kingston-nal hibátlanul működik nekem. De igazából egyik neves gyártóra sem volt még panasz.

[ Szerkesztve ]

(#45982) G-lader válasza Tim82 (#45970) üzenetére


G-lader
tag

HWinfo-t is tennél fel esetleg, hogy az mit is mond?

(#45983) G-lader válasza xcds (#45975) üzenetére


G-lader
tag

Garancia hosszabításon nem gondolkoztál?

(#45984) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Ti melyiket ajánljátok jobban ? T400 ( 1440x900; P8700, Intel VGA) vagy X200 ( 1280x800, P8400, Intel VGA)
Általános felhasználás. ( net, film) .
Néha cipelem, de nem sokszor. Az SSD-n viszont később jól jönne HDD mellé. Szerintetek?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#45985) G-lader válasza Giovanny (#45974) üzenetére


G-lader
tag

Nekem ők még sajnos nem válaszoltak, viszont máshonnan kaptam választ, és ca. 10e Ft a gari kiterjesztése házhoz jövősre, ami szerintem jó ár, a napokban meg is fogom rendelni.

Amúgy a next business day response sajnos tényleg csak azt jelenti hogy 1 napon belül válaszolnak a hibabejelentésedre, de az alkatrész beszerzésére 30 napjuk van.

[ Szerkesztve ]

(#45986) Giovanny válasza G-lader (#45985) üzenetére


Giovanny
őstag

Értem,nekem anno az X220-hoz 4 nap alatt megjött az alaplap,de gondolom a 30 nap a max. amit tudnak rajta ülni.

Zero Defect.No Compromise !

(#45987) parkasz válasza cassius.clay (#45984) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Azok alapján amiket írtál a t400-at választanám. Főleg ha nem ölben használod. De persze ez egyéni vélemény. Nekem t500 van, én is néha cipelem, mondjuk havi 1-2 alkalom. Ennyi nekem belefér. :K
Főleg mert ssd mellett nekem is 500gb-s vinyó van caddyben a gépben

[ Szerkesztve ]

(#45988) cassius.clay válasza parkasz (#45987) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Nem ölben , asztalnál :)
Okés, köszi, az lesz.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#45989) parkasz válasza cassius.clay (#45988) üzenetére


parkasz
senior tag

ha netán egy helyen vennéd nézd meg egymás mellett a kettőt. Úgy az igazi. Amúgy súlyban ha jól emlékszem kb 0,7kg a különbség az x200 javára (akksi mérettől függ persze a pontos érték) bár itt tuti lesz valaki aki gramm-ra pontos értéket mond neked :K

[ Szerkesztve ]

(#45990) cassius.clay válasza parkasz (#45989) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Ismerem mindkét gépet, T400-am T500 am töbször is volt, most jelenleg W500ről gépelek :DDD
Ezért kérdeztem, kinek mi jön be. T400al meg voltam elégedve eddig is, szóval szerintem az lesz, nem hurcolom annyit, hogy X200 legyen, + később fontos lesz az SSD

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#45991) parkasz válasza cassius.clay (#45990) üzenetére


parkasz
senior tag

Akkor jó hogy osztom itt az észt :D
Nekem is időnként előjön a váltási mizéria. legutóbb pár éve alkbi költözésnél.
lehet nyáron is műsoron lesz, mert jön a második gyerkőc, így lecsökken az élettér a lakásban. Ergó lehet, hogy az asztal helyett én viszont többet kell pakoljam a gépet. ki tudja mit hoz a jövő :K

(#45992) cassius.clay válasza parkasz (#45991) üzenetére


cassius.clay
senior tag

jaja, sose lehet tudni. Nekem a Thinkpad az Etalon. Hűtésben, masszivitásban verhetetlen, pedig Hp-ből is megfordult jó pár a kezem között. i5 ös üzleti gépektől elkedzve a múlt csúcsaiig bezárólag minden, de nekem akkor is a Thinkpad a csúcs. Egyszerűen ott van a szeren minden tekintetben.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#45993) parkasz válasza cassius.clay (#45992) üzenetére


parkasz
senior tag

ezzel egyetértem.nekem is volt több hp, és dell is de annyira egyik sem jött be. Mondjuk az Alienwar m17 r1- től nehezen váltam meg, de a felhasználási igényem megváltoztak amiket jelenleg a t500 bőven kielégít, így ez az érzés már fakul :)
én is maradok már a thinkpadnél szvsz

[ Szerkesztve ]

(#45994) cassius.clay válasza parkasz (#45993) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Igy van. Általános felhasználásra tökéletesek a Thinkpad, sőt, mindenre...

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#45995) Tim82 válasza G-lader (#45982) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mind a HWinfo64, mind az Aida64 Extreme Edition szerint 8192 MB RAM van a T500-ban. (Utóbbi egyébként trial verzióban nem hajlandó SPD infót szolgáltatni, az alaplap adatainál lehet megnézni a RAM-ok tulajdonságait is.)

Amúgy ma vettem egy slim utazótöltőt (a cserélhető töltőfejeset - ez a második), meg egy (FRU alapján elvileg Quadro-s R61-hez való) "normál" 90W-os töltőt, amelyiknél maga a táp egy böhöm méretű tégla - az eddigi legnagyobb méretű töltőm. A kettőt együtt hatezerért vettem, az utóbbihoz kell még egy tápkábel, de amúgy minden tartozékkal együtt kaptam. Töltőgondjaim ezzel letudva. :)

sutszi: memtest86+ egész éjszaka futott, ez 5 teljes, hibátlan pass-t jelent. Hiába, Kingston, azokkal még sohasem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45996) sutszi válasza Tim82 (#45995) üzenetére


sutszi
veterán

Én még egyetlen Thinkpad gépen sem láttam, hogy az AIDA adott volna SPD info-t. Csak nagy szürkeség van...

A lényeg, hogy minden rendben van a memóriákkal.

Szerk.
Akkor azok tényleg jók. Nem bíztad a véletlenre... :)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45997) rgeorge válasza Tim82 (#45995) üzenetére


rgeorge
addikt

Itt van tőlem 2 méterre egy Quadro-s R61. Eredeti gyári töltő, 90W, de nem féltégla.
Sutszi: W520-on mutatja az AIDA.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45998) Tim82 válasza rgeorge (#45997) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt van tőlem 2 méterre egy Quadro-s R61. Eredeti gyári töltő, 90W, de nem féltégla.

Ez még mindig nem zárja ki azt, hogy a féltégla töltőm Quadro-s R61 mellé volt eredetileg. Egyébként nekem éppenséggel tetszik is a féltégla volta, úgyis itthon lesz csak használva.

Az is igaz, hogy csak felületesen gugliztam utána az FRU alapján, persze, annyira nem voltam kíváncsi.

dying_star: én azért gondolom azt, hogy ez a trial verzió "hiányossága", mert az Everest-érában még tudta akár az ingyenes Home Edition is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45999) FoxiestFox válasza rgeorge (#45997) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem csak régebbi chipseteknél nem mutatja.

(#46000) xcds válasza Tim82 (#45998) üzenetére


xcds
őstag

Sztem nem az aida-val van a gond, a lenovo csinált vmit, amitől nem lehet kiolvasni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.