Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) Tim82 válasza FoxiestFox (#45550) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy annyira nem vészes. Csak alulról és felülről torzul eléggé, oldalról vállalható.

Lentebb van fotóm az LG panelről, de amúgy ahogy korábban írtam, nézegesse az alulról, akinek két anyja van. :)

sutszi: úgy tudom, hogy WSXGA+ és WUXGA panelhez ugyanazt az invertert szerelik, úgyhogy igen. Amúgy milyen paneles?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45552) sutszi válasza Tim82 (#45549) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Egy T61p-t bontanak éppen és inverterrel együtt 12K-s árat kaptam rá így első körben...

A jelenlegi kijelző invertere kompatibilis lenne a nagyobb felbontásúval?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45553) FoxiestFox válasza Tim82 (#45551) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hasonlóan gondolom.
A betekintési szögek engem nem szoktak izgatni, mindig szemből nézem a gépet.
Viszont láttam már annyira rossz panelt, hogy szemből is torzultak a szélei, ahogy változott a kijelző síkjának szöge a szememhez képest. Ez mondjuk asztali gép kijelzője volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45554) BalazsKKa67j


BalazsKKa67j
tag

Valaki erre?

(#45555) Francia91 válasza sutszi (#45552) üzenetére


Francia91
veterán

Elméletileg a WSXGA+ és WUXGA invertere és szalagkábele megegyező, tehát csak kijelzőcsere. HMM-ben pontosabb infókat kapsz. Csak azért tudom, mert én is gondolkoztam, hogy a T60p-mbe belevágok egy WUXGA kijelzőt a mostani WSXGA+ helyére, és Gondwana-val diskuráltam erről pontosabban :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45556) xcds válasza Francia91 (#45555) üzenetére


xcds
őstag

Én is kijelzőcserén gondolkodom, nekem jó lenne a ti 1680*1050-es kijelzőtök is a mostani 1280*800 helyett. Csak annyi a baj, hogy az enyém ledes. Meg aztán nem vagyok biztos benne, hogy fényerőben nem lenne gyengébb a ccfl.

(#45557) soldi3r válasza BalazsKKa67j (#45554) üzenetére


soldi3r
veterán

mirol/mivel bootolsz?

E30 (oo=[][]=oo)

(#45558) BalazsKKa67j válasza soldi3r (#45557) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

Az eredeti hdd-ről,csak a caddy-be téve.
Nem találok megoldást a neten sem.Bár már többen találkoztak ezzel a problémával.
Thinkpad R500 és samu 830 64gb a két összeférhetetlen...

[ Szerkesztve ]

(#45559) Tim82 válasza BalazsKKa67j (#45558) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem volna egyszerűbb a HDD-t a helyén hagyni, az SSD-t a caddy-ban, így elvégezni egy rendszerklónozást, majd ezután megcserélni a kettőt (tehát SSD a belső helyre, HDD a caddy-ba) és úgy beboot-olni az SSD-ről?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45560) audi100td válasza BalazsKKa67j (#45539) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én használtam W500-ban 128-as Samsung 830-at és nem volt vele semmi gond. Biztos, hogy jól illeszkedik?

[ Szerkesztve ]

(#45561) BalazsKKa67j válasza Tim82 (#45559) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

Ezt csinálom most,de akkor fel kellene ismernie a biosnak az ssd-t,de nem nem teszi,így félek,hogy a klónozás után sem fogja.
audi100td : szerintem jól teszem be,be is ugrik a helyére,meg már minden pozícióban próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#45562) audi100td válasza BalazsKKa67j (#45561) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, ha BIOS sem látja az sem segítene.

(#45563) xcds


xcds
őstag

Rájöttem, hogy számtech analfabéta vagyok, segítsetek már. :DDD Van egy Program telepítő cd-m, gyári. Hogy tudom ezt én ISO-ban lementeni a gépemre? :B

(#45564) Francia91 válasza xcds (#45563) üzenetére


Francia91
veterán

UltraISO-val vagy Daemon Tools-szal készítesz belőle képfájlt. DVD író programok is képesek ilyenre, az értelmesebbek, Lemezkép készítése címszó alatt

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45565) letix válasza Tim82 (#45549) üzenetére


letix
aktív tag

Köszönöm, meglesem.

Mely gyártók paneljeit érdemes keresni? nekem perpill CMO van. (volt.)

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#45566) xcds válasza Francia91 (#45564) üzenetére


xcds
őstag

Á, kösz. Daemon meg Nero van, próbálkozom. :)

(#45567) audi100td válasza BalazsKKa67j (#45561) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor passz, nem tudom mi lehet a gond.

(#45568) xcds válasza xcds (#45566) üzenetére


xcds
őstag

Daemon .mdx fájlt csinált képfájl gyanánt. Az vhogy nem iso. :F

(#45569) Tim82 válasza xcds (#45568) üzenetére


Tim82
nagyúr

CD Burner XP, esetleg ImgBurn.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45570) xcds válasza Tim82 (#45569) üzenetére


xcds
őstag

Egyébként most jövök rá, hogy jó ez az mdx is, hát a daemon ismeri és lehet vele telepíteni...

(#45571) Chaser válasza BalazsKKa67j (#45558) üzenetére


Chaser
titán

Érintkezésre tippeltem volna, de látom nem az. Esetleg próbáltad megváltoztatni a compatibility/sata módot? Elviekben nincs köze hozzá, de ilyen X akta eseteknél mindig olyan dolog oldja meg a problémát aminek elviekben nem sok köze lehet hozzá. Esetleg egy újabb biost feltenni, veszteni azzal se vesztesz semmit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45572) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali!
Tegnap még egy olyan problémám volt hogy mindig csipogót a laptop ha töltőre rakom vagy leveszem.
Nos ez meg is oldódót hogy ne legyen ez csak most meg az van hogy "hibernálás" vagy "alvó állapot" után nem működnek jól vagy nem is működnek az FN funkció gombok és a hangerő állító gombok!!!
Ez miért van ? Van erre is megoldás?
Ja és ez egy SL400-as laptop.
Választ előre is köszönöm!

(#45573) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,T420 NVS4200M gyárilag 65W vagy 90W táppal jött?

Zero Defect.No Compromise !

(#45574) Francia91 válasza Giovanny (#45573) üzenetére


Francia91
veterán

Én 90W-ra tippelnék a dedikált kártya miatt...

E szerint 90W-os jár hozzá

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45575) Giovanny válasza Francia91 (#45574) üzenetére


Giovanny
őstag

Értem,csak nem rég vettem itt a t420 és 65w kaptam hozzá...

Zero Defect.No Compromise !

(#45576) Francia91 válasza Giovanny (#45575) üzenetére


Francia91
veterán

Elképzelhető, hogy az integrált VGA-s modellhez 65 W-osat, a dedikálthoz pedig 90W-osat adnak, T510-nél biztosan így van.
Dedikált VGA csak kér 90W-os tápot, illene...
Amit linkeltem, ott nem különbözteti meg az integrált és a dedikált modell adapterét, míg T510-nél igen

"65 watt (Intel video) vagy 90 watt (NVIDIA video) AC hálózati adapter" --> T510

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45577) Giovanny válasza Francia91 (#45576) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm,a segítséget,már írtam az eladónak ez ügyben,biztos hogy 90w kellene hozzá,legalább is logikusnak tűnik,de majd meglátjuk...

Zero Defect.No Compromise !

(#45578) Francia91 válasza Giovanny (#45577) üzenetére


Francia91
veterán

Én csak azt tudom, amit a hivatalos magyar Lenovo oldal ír :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45579) Giovanny válasza Francia91 (#45578) üzenetére


Giovanny
őstag

Én is most olvastam,és úgy tűnik igazad van,90W jár hozzá :) Egyébként eddig semmi gond nem jelentkezett a gépen a 65W táp miatt,de nem is terheltem még a gépet hogy esetleg kiderüljön.

Zero Defect.No Compromise !

(#45580) BalazsKKa67j válasza Chaser (#45571) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

Köszönöm a segítséget,próbáltam compatibility módban is,a legfrissebb bios-szal,de semmi.
Így caddy-ből fogom használni az ssd-t.Mennyire korlátozza ez a sebességét?

(#45581) Shatterstar válasza Francia91 (#45576) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

T510-ből készült diszkrét és dedikált vga-s modell is egyaránt? Mert a thinkwiki mintha csak diszkrétről írna.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#45582) Francia91 válasza Shatterstar (#45581) üzenetére


Francia91
veterán

T szériából mindig is volt dedikált és (csupasz) integrált VGA-s modell is (úgy tudom). Itt éppen T530-ast tudok mutatni, ez is sima integrált VGA-s változat.

Itt találtam is egy T510-est integrált videóval.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45583) Tim82 válasza Shatterstar (#45581) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ott van az:

One of the following graphics adapters:
- Intel HD Graphics
- NVIDIA Quadro NVS 3100M with 512MB

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45584) Chaser válasza BalazsKKa67j (#45580) üzenetére


Chaser
titán

Gyanítom sata2-t tud a géped optika helyéről is, a keret biztos tudja, akkor nem lesz semmi korlátozás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45585) KTibxx


KTibxx
aktív tag

Sziasztok!
Feltennék a T500-ra 64 bit-es win7-et.
Melegedés, fogyasztás változhat u.olyan beállítások mellett? Van vmi egyéb jelentős működés béli különbség a 32 bit-hez képest?
(olvastam, voltak némelyeknek gondjaik -de gondolom az még a próbaverzióval volt- ezért kérdezem)

Nagyon köszönöm :R

(#45586) FoxiestFox válasza KTibxx (#45585) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs semmi ilyesmi.

(#45587) audi100td válasza Giovanny (#45577) üzenetére


audi100td
nagyúr

Miért nem nézed meg type/serial alapján parts lookup-ban milyen töltő járt hozzá? Egyébként szinte biztos, hogy 90-es.

(#45588) parkasz válasza KTibxx (#45585) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Nekem is 64 bites vann fenn és köszöni szépen jól, halkan megy teszi a dolgát hideg fejjel. :K

(#45589) rgeorge válasza Giovanny (#45579) üzenetére


rgeorge
addikt

A gond ott lesz a 60W-ossal, hogy nem fogja tölteni, csak szinten tartani az akksit, ha be van kapcsolva a noti, csak kikapcsolva fog tölteni. Persze teljesítmény-korlátok is felléphetnek.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45590) Giovanny válasza audi100td (#45587) üzenetére


Giovanny
őstag

Az ember mindig tanul valamit :) És tényleg 90W járt hozzá...

rgeorge az nem jó hír sajna,akkor vennem kell egy tápot,és a mostanit eladni.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#45591) KTibxx válasza FoxiestFox (#45586) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Köszönöm a gyors választ
Neked
és parkasz -nak is! :R

(#45592) Francia91 válasza Giovanny (#45590) üzenetére


Francia91
veterán

Nem oly régi hozzászólásomban írtam, hogy a 65 W-os adapter még egy ATI X1400-as T60-nak is kevés, pedig az sehol sincs egy T420-ban lévő nVidia-tól :D.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45593) Chaser válasza Francia91 (#45592) üzenetére


Chaser
titán

Én használtam vele, akkuval cpu is ment max órajeln.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45594) Francia91 válasza Chaser (#45593) üzenetére


Francia91
veterán

Azt oda is írtam, hogy ha az akku bent van, akkor oké, de a 65 W-os adapter önmagában nem tudja kiszolgálni. Linkelnék is, de telefonról vagyok, így nem tudok :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45595) soldi3r


soldi3r
veterán

probalt mar valaki hasonlot az ujfajta 4 polusos jack-kel?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#45596) ielektros válasza soldi3r (#45595) üzenetére


ielektros
senior tag

Jah. Pontosabban en csinaltam egy osztot mert voltak itthon csatlakozoim. Mukodik hibatlanul. Az iPhone "szabvany" az olyan mint amit a lenovo hasznal. A NOKIA pl. mar nem ugyanaz.

A kiosztasok a csatlakozo csucsatol vannak "szamolva":

Lenovo fele: (Apple szinten ezt hasznalja, es meg sokan masok)
bal - jobb - gnd - mic

NOKIA fele: (tobbnyire ugyan ilyen a video kameraknak az adapterkabele is)
bal - jobb - mic - gnd

(#45597) Tikakukac válasza ielektros (#45596) üzenetére


Tikakukac
titán

Mit szívtam a Nokia fülesemmel mire rájöttem erre, jahj :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45598) soldi3r válasza ielektros (#45596) üzenetére


soldi3r
veterán

koszi, most se kedvem, se idom farigcsalni, meg csati sincs itthon, ugyhogy kiprobalom

E30 (oo=[][]=oo)

(#45599) ielektros válasza soldi3r (#45598) üzenetére


ielektros
senior tag

Tok jogos. Alapbol ilyennek mar neki sem szoktam allni. Csak volt hogy annyira fontos volt a skype beszelgetes, hogy nem volt mas valasztas. Akkor meg mar csinaltam egy normalisat. Kamera nem volt nalam. De azert az durva, hogy a W520 beepitett mikrofonja a gyari conexxant szoftverrel hasznalhatatlan es eddig meg nem tudtam megoldani, hogy hasznalhato legyen. Lenovo is lerazott azzal, hogy ez ilyen. De igazabol nem az a baj, hogy rossz minosegu, hanem az, hogy nem hasznalhato semennyire sem. Sokszor nagyon ciki emiatt lerazni valakit aki eppen skype-on keres. Magyarorszagi baratom is most vett egy W520-at USA-bol. Elotelepitett gep Windows 7 Prof-al. Skype is rajta volt gyarilag. Tok jo, de amikor elsonek hivott mar nem is tudtunk beszelni... Ciki volt nagyon, en ajanlottam neki a gepet.

(#45600) FoxiestFox válasza ielektros (#45599) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Biztos nem driver gond?
Amúgy bluetooth füles nem játszik? Szerintem az a legjobb megoldás, nem vagy szorosan a géphez kötve vele, és használhatod egy csomó más eszközzel is.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.