Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45451) karamblo válasza audi100td (#45449) üzenetére


karamblo
tag

Eltér a hat és a kilenc cellás akku csatlakozása?

(#45452) Tim82 válasza karamblo (#45447) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg nem magával a rollcage-vel volt gond, hanem az első széria billentyűzeteivel. (A kettő nem függ össze.) Ha jól emlékszem, aztán visszaálltak a T61-nél is alkalmazott billentyűzetre, az meg már nem süppedt.

Chaser: úgy, hogy nem lehet beletenni: az egyik oldalon a sín akad, amiatt nem megy bele a T500 akkuja a Z61p-be. Bezzeg a T60 9 cellása mindhárom géphez jó.

Csatlakozás szempontjából semmi különbség a 6 és a 9 cellás akkuk között.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45453) karamblo válasza Tim82 (#45452) üzenetére


karamblo
tag

És honnan tudom meg, hogy a gépem melyikhez tartozik?

(#45454) karamblo válasza Tim82 (#45452) üzenetére


karamblo
tag

Bocs, hülye kérdés volt. Eléggé puha, süppedős, úgyhogy a válasz adott. :O

(#45455) audi100td válasza Tim82 (#45452) üzenetére


audi100td
nagyúr

A billentyűzeten könnyítettek, de igazából az alátámasztással volt gond. A rollcage-hez nem nyúltak hozzá, de a későbbi szériák kaptak egy lemezt ami már rendesen megtámasztotta. T61 billt úgy tudom ezek az első szériák kaptak garanciában.

Képek az kezdetleges, majd a frissebb szériáról.

Egyébként viszonylag hamar orvosolták a problémát, az első 2-3 hónapban megjelent gépek érintettek.

"úgy, hogy nem lehet beletenni: az egyik oldalon a sín akad, amiatt nem megy bele a T500 akkuja a Z61p-be"

Hm, akkor nem értem, elvileg egy szabvány mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#45456) FoxiestFox válasza Tim82 (#45442) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De rohadt jól néz ki :Y
Még ha meg is bontaná a szeretett komor feketeséget, nem lehet ilyet kapni T61p-re? ;]

(#45457) Tim82 válasza audi100td (#45455) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm a kiigazítást, nem jól emlékeztem. :R

Az akkura visszatérve: az okot nem tudom, de akkor is a sínen múlik, ráadásul szemre bele kellene illeszkednie. Mindegy, az a T500 akku amúgyis csereérett, megoldottam helyette a T60-éval.

dying_star: T61-re nem lenne jó, de elvileg hasonló fémfelület van a "normál" TP-fedeleken is, ha leszeded a gumiborítást. [link] (Én azért egy bontott fedelet szereznék kísérletezni.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45458) FoxiestFox válasza Tim82 (#45457) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hm, szép ez is... én azt hittem, hogy a tetejük műanyag, és alatta van valami merevítés.

(#45459) Tim82 válasza FoxiestFox (#45458) üzenetére


Tim82
nagyúr

R és Z szériánál (illetve korábban az A, G-nél is) úgy van, ahogy mondod. Azt hiszem, a Z-k titánium fedele is dizájncélokat szolgált.

Illetve kései R modelleknél van a fedélnél is roll cage.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45460) FoxiestFox válasza Tim82 (#45459) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Gondolom méregdrága egy jó állapotú, ilyen fedelő Z61....
Milyen alaplapok mennek bele vajon GPU szempontjából?
Nem cserélném le rá a T61p-t, mert azért kell az ebben lévő vas nekem, csak hangosan gondolkodom.. :D

(#45461) Tim82 válasza FoxiestFox (#45460) üzenetére


Tim82
nagyúr

A csúcs a FireGL V5200/V5250 (~ Radeon X1600 Mobility), 256 MB VRAM-mal, ez van a Z61p-ben (ami hardveresen gyakorlatilag egyezik a T60p-vel).

A lecseréléssel nem járnál amúgy jól, a Quadro FX570M azért jobb (pl. DX9 vs DX10).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45462) Krix válasza xcds (#45450) üzenetére


Krix
őstag

Nekem volt ilyen 2 portos kártyám. 1 hdd-t meghajtott simán, de kettőhöz már kellett a + tápkábel.

If it is not broken then don't fix it!

(#45463) FoxiestFox válasza Tim82 (#45461) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi.
Ha megszaladna anyagilag, másodgépnek simán felvettem a listámra azért...
Vajon ilyen lecsupaszított fedélbe lehetne gravíroztatni?

(#45464) audi100td válasza FoxiestFox (#45458) üzenetére


audi100td
nagyúr

T61-től T400/T500-ig műanyagból van a fedél és alatta van a magnézium rollcage, szóval inkább ne állj neki lecsiszolni. :) A korábbi T-knél többnyire fémből volt, legalábbis T4x-nél és T60-nál. T2x-nél asszem valami bakelit szerű műanyagot használtak.

[ Szerkesztve ]

(#45465) FoxiestFox válasza audi100td (#45464) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, ez sajnos tudatosult bennem is, hogy műanyag... A T40-emnél megvolt az a hűvős érintés, ha megfogta az ember, itt sajnos csak a műanyagos kopogás van.
Ez a legzavaróbb része a gépnek szerintem.
Meg a pár centi holtjáték a zsanérnál sem valami jó dolog, a T40-em úgy sem csinált ilyesmit, hogy többször repült szerencsétlen (melós gép volt ;] )

(#45466) Tikakukac válasza FoxiestFox (#45465) üzenetére


Tikakukac
titán

Gravírozás megoldható, meg a kopogást is el lehet tüntetni. De.

Mint tapasztalt barkácsoló, és mániákus lehetetlenül nagy hülyeség megvalósító lebeszéllek róla. Sajnos hosszú és kemény éjszakák árán nomeg sok pénzzel lehet eljutni oda, ahova az ember azt hiszi, hogy egy mondjuk laza bitumes lap elég lesz, vagy csiszolunk, szórógitt és mehet a menet. Mindenesetre ha érzed a belsődben, akkor le nem beszélnélek róla, én egyik nap felkeltem, és azt mondtam, hogy kell egy saját biliárdasztal. Így hát 1 hónap szívás és kb. 300 munkaóra után egy leharcolt asztalból lett egy gyöngyszem.
Szóval hajrá :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45467) FoxiestFox válasza Tikakukac (#45466) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ennyire nem merültem bele, csak eljátszottam a gondolattal, de hát műanyag a T61p háta, így nem tudok vele mit csinálni.
Ha egyszer kezem ügyébe kerül egy olyan Z61, vagy egy régebbi TP, akkor lesznek ötleteim...
A régi T40-em még családban van, de azt nem fogják engedni megbűvölni tesómék.

(#45468) opeter87 válasza audi100td (#45455) üzenetére


opeter87
senior tag

És vajon ilyen "keretet" amit a frissebb t400-as kapott vajon utólag be lehet szerezni valahol?
Mert az enyém még a simát kapta és vennék egy ilyet. Mi lehet ennek a neve?

[ Szerkesztve ]

(#45469) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A T61 DVD írója ([link]) jó egy T400-ba?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45470) Gondwana válasza kraftxld (#45469) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem. (PATA vs. SATA ultrabaycsatlakozó)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#45471) Tim82 válasza FoxiestFox (#45467) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért a Z61-ek titánium fedeléről annyit, hogy nagyon könnyen elszíneződik idővel, illetve ha nem vigyáznak rá, rendes karcgyűjtő - ennek megfelelően ritka az ép fedelű, szép állapotú példány. (Ha nekem lenne ilyen fedelem, biztosan használnék rajta valamilyen átlátszó védőfóliát, még ha az rontja is valamennyire az esztétikai élményt.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45472) audi100td válasza opeter87 (#45468) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudom sajnos, FRU-t sem találtam HMM-ben.

(#45473) soldi3r válasza Tikakukac (#45466) üzenetére


soldi3r
veterán

:)

(#45471) Tim82, igen, ugyan ugy mint az alu, erosen oxidalodik, vagy talan meg jobban is mint az alu

E30 (oo=[][]=oo)

(#45474) Chaser válasza Tim82 (#45452) üzenetére


Chaser
titán

Továbbra sem vágom, T60-ból 6 és 9 cellás is jó volt T500-ba, ergo ugyanaz az akku való beléjük. Ha a T60-ad akkuja jó a gépbe és T500-é nem ott X-akta van...ez az akku ugyanúgy jó 15.4-es T61-be meg T61p-be. Írj már a lenovonak mit mondanak rá.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45475) Tim82 válasza Chaser (#45474) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem hiszem, hogy X-akta lenne, én inkább egyéni problémának mondanám, illetve kivételnek, ami erősíti a szabályt. Az biztos, hogy mindkét akku (T60-é és a T500-é is) gyári, most azt feltételezem, hogy van valami minimális, szemmel észrevehetetlen deformálódás a Z61p akkuhelyénél és azért nem passzolt bele a T500 akku. Az ugyanis feszesen illeszkedik a T500-ba is, a T60 akku pedig nagyon picit "lötyög".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45476) Chaser válasza Tim82 (#45475) üzenetére


Chaser
titán

A kivétel nem erősíti a szabályt, hanem megszünteti :P A kivétel sikertelen keresése erősíti a szabályt:)
Bennem is felötlött, hogy lehet egy pici deformálódás, de nem mertem mondani :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45477) Tim82 válasza Chaser (#45476) üzenetére


Tim82
nagyúr

Közmondás, tudod. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45478) audi100td válasza Tim82 (#45475) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Nem hiszem, hogy X-akta lenne, én inkább egyéni problémának mondanám, illetve kivételnek, ami erősíti a szabályt."

Mármint melyik szabályt (ugyebár nála sem illeszkedik)? Hogy a Z61-be rejtélyes módon nem minden amúgy (elvileg) kompatibilis akksi illeszkedik? :) Érdekes egy jószág ez. :)

[ Szerkesztve ]

(#45479) Shatterstar válasza audi100td (#45455) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ez aztán rendesen felkeltette az érdeklődésemet egy ilyen gépezet után! Már csak az a kérdés,hogy amik ilyen merevítővel vannak szerelve azoknak lehet tudni valamit a konfigurációjukról? Pl: Van-e köztük olyan amit szereltek diszkrét és váltható vga-val. Mert ha van szimpla diszkrét vga-s ilyen merevítővel az roppantul érdekelne engem :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#45480) audi100td válasza Shatterstar (#45479) üzenetére


audi100td
nagyúr

VGA-tól függetlenül alkalmazták a merevítőt egy bizonyos gyártási időpont után, hogy pontosan mikortól azt nem tudom.

(#45481) brekiisti válasza Shatterstar (#45479) üzenetére


brekiisti
tag

ha szerzel egy misc kitet a T400 hoz benne van a kicsi is meg a nagy is és azt használod amelyiket szeretnéd :)

(#45482) Shatterstar válasza audi100td (#45480) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Tehát miután rájöttek,hogy süpped a billzet onnantól kezdve konfigtól függetlenül mindegyik T400-ba szereltek ilyet? Más TP-ben is van ehhez hasonló vagy csak ez az egy típus kapott ilyen extrákat?

brekiisti: Na ezt most nem teljesen értem. Mi az a misc kit? :DDD

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#45483) Tim82 válasza audi100td (#45478) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, én pont arra célzok, hogy kompatibilisnek kellene lennie és illeszkednie (ez volna a szabály :) ). Egyébként a Z61p-m alapján pont az a rész kicsit mintha jobban ki lenne téve a fizikai behatásoknak, a keyboard bezelben is az akku helye fölött van egy nagyon enyhe görbület, ami nyilván nem gyárilag került oda. Ennyi az észrevehető deformitás, ezt szerintem cserélni is fogom. Nem nagyon zavaró, de akkor már törekedjünk a tökéletességre. Amennyiben van igény rá, rendezhetünk akkucserélgetős Thinkpad-találkozót Budapesten, hozom a nekem jelenleg lévő két akkut és a Z61p-t, ha ezt valóban ki szeretnétek kísérletezni. :)

A panel részleges sárga felülete jobban zavar. Valamikor felteszek róla fényképet (pl. amikor végre úgy esek haza, hogy van otthon elég természetes fény), eléggé haza tudja vágni az amúgy tök jó élményt, amit ez a kijelző mutat.

Úgy néz ki egyébként, hogy a Thinkpad-ekbe került WUXGA panelek közül a Samsung-gyártotta panelek a vackok, gyenge fényerővel és betekintési szögekkel, az LG-Philips gyártmányúak (panel: LP154WU1) viszont kifejezetten kellemesek. No persze a Lenovo oldala nem hoz erre a panelre konkrétan FRU-t, Service Part Nr.-t viszont igen: 13N7198. Így nem tudom 100%-ra, de valószínűleg ez lesz az FRU: 42T0612.

Ebay-en persze a legtöbb panel Samsung (még ha ezzel az FRU-val is megtalálhatóak)...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45484) brekiisti válasza Shatterstar (#45482) üzenetére


brekiisti
tag

Elméletileg ez az alkatrész "pakk " tartalmazza ezeket az elemeket

System miscellaneous parts:
FRU:45N5616

(#45485) audi100td válasza Tim82 (#45483) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, értem, csak érdekes volt, hogy karamblo kollégánál is hasonló probléma merült fel.

"Úgy néz ki egyébként, hogy a Thinkpad-ekbe került WUXGA panelek közül a Samsung-gyártotta panelek a vackok, gyenge fényerővel és betekintési szögekkel, az LG-Philips gyártmányúak (panel: LP154WU1) viszont kifejezetten kellemesek. "

Ezt én is olvastam (talán még T400-zal kapcsolatban), hogy az LG panelek még a legjobbak a TN-es modellek között.

(#45486) Chaser válasza audi100td (#45485) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is LG-P volt a T500-ban és TN-hez képest jó. Kár hogy nem folytatták 15.4-ben is az IPS gyártást.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45487) audi100td válasza Chaser (#45486) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, én is sajnálom, főleg, hogy 16:10 jött be nekem a legjobban.

(#45488) Shatterstar válasza brekiisti (#45484) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Öröm és bódottá,hogy ilyen is van!!! :C

Why are you wearing that stupid man suit?

(#45489) opeter87 válasza brekiisti (#45484) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszönöm én is :R

Igaz ebből a "kupacból" engem csak a bill. merevítés érdekelne. FRU-ra azért kemény árakat dobott a google :(

(#45490) brekiisti válasza opeter87 (#45489) üzenetére


brekiisti
tag

Sajnos ez komplett pak darabonként max bontásból beszerezhető

(#45491) opeter87 válasza brekiisti (#45490) üzenetére


opeter87
senior tag

Igen ezt én is látom már, az egész pakk pedig ilyen 30 dollár + szállítás (45 dollár) az ebay-en ezt találtam. Hát 75 dollárt ez nekem most nem ér meg :(

(#45492) JAGER 10


JAGER 10
tag

Sziasztok!

Nem gondolkodik esetleg valaki, hogy megválik W520, esetleg W530-as gépétől?

Üdv!

(#45493) karamblo válasza FoxiestFox (#45460) üzenetére


karamblo
tag

Én hatvanért vettem anno, nyilván olcsóbbnak kell lennie, ha hozzájutsz, de ez sokszor nem biztos.Vannak régi modellek, amik unikumok lettek valami miatt,és tartják az árukat.

Ugyanakkor ujabb , jobb gépek árai látványosan eshetnek.

Egy link a Z61M-RŐL.http://www.technet.hu/notebook/20070326/tuti_titan_tank_lenovo_thinkpad_z61m

(#45494) FoxiestFox válasza karamblo (#45493) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kösz az infót.

(#45495) dabgergo


dabgergo
őstag

Egy t500-ra felraktam újra a winXP-t, de nincs már meg a géphez semmilyen eredeti CD, hogyan tudnám beállítani az internetkapcsolatot, mert egyszűen nem megy...
A lenovo oldaláról gondoltam letölteni a Home > Support > Drivers & Software részlegről a T500-hoz Intel Wireless LAN illesztőprogramot de vmiért nem is engedi telepíteni. Mit telepítsek h menjen, egyelőre csak az XP van fenn semmi más.

(#45496) ielektros válasza dabgergo (#45495) üzenetére


ielektros
senior tag

A driver letolteseknel a T500 kivalasztasa utan a helyes tipusu gepet valasztottad ki? A legtobb esetben XP SP3 a minimum kovetelmeny. Ez rendben van?

(#45497) Gondwana válasza dabgergo (#45495) üzenetére


Gondwana
addikt

A dotnet szokott lenni a másik siralomforrás ilyen elsőtelepítéseknél (van egy USB flashem, amin a bootolhtó linux mellett van egy .net2.0, systemupdate install, meg két féle intelPro1000 driver, még olyan nem volt, hogy kevés volt)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#45498) dabgergo válasza ielektros (#45496) üzenetére


dabgergo
őstag

Most sikerült vmit feltelepíteni, de a megnevezésével ellentétben most látom h a "Wireless LAN Mini-PCI Express Adapter"-t rakta fel, ez nem igazán kell sztem, melyiket kéne telepíteni?

(#45499) ielektros válasza dabgergo (#45498) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez az adapter a te vezetek nelkuli adaptered. Pontosan ez kell neked. Biztosan XP -vel akarod kinozni magad?

(#45500) dabgergo válasza ielektros (#45499) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát nem biztos:D de ha már elkezdtem jó lenne ha menne ezzel. Most akkor h elvileg ez sikeresen fel van telepítva h csiholhatnék netet? (Onnantól a a ThinkVantage-el már menne elvileg minden simán...)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.