Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) audi100td válasza soldi3r (#45749) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azt nem tudom, hogy itthon működik-e már, de ilyen garancia van a gépre.

(#45752) kerlas válasza soldi3r (#45749) üzenetére


kerlas
tag

A legegyszerűbben úgy tudod megoldani, hogy a power managerben kiválasztasz egy power plant lenyitod a system setings-t, majd a Maximum CPU Speed-nél kiválaszod amit akarsz, ha a lowest-re rakod, akkor az adott procin engedélyezhető legalacsonyabb sebességre lövi be, a T410-embe lévő 2,5GHz-s i5-nél ez pl.: 1,2GHz.

(#45753) audi100td válasza kerlas (#45752) üzenetére


audi100td
nagyúr

Illetve a vezérlőpultban az energiagazdálkodásnál meg lehet adni %-ban a max cpu órajelet, így pontos kívánt értékre be lehet lőni.

(#45754) G-lader válasza audi100td (#45751) üzenetére


G-lader
tag

Én azt olvastam hogy a házhozmenős gari csak annak az országnak a területén él, ahol ez a fajta garanciakiterjesztés vásárolva lett. Ugyanilyen pl. az aksiállapot vagy a véletlen meghibásodás garancia is. Hiába kötöm meg az usa, vagy a német, vagy akármilyen hivatalos Lenovo honlapon, az nem lesz itthon érvényes.

Amúgy pont a héten írtam ilyen kérdés miatt a lenovo szervizeknek, hogy ez a házhozmenős gari megrendelhető-e itthon, de választ még nem kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#45755) soldi3r válasza audi100td (#45751) üzenetére


soldi3r
veterán

jaertem, mar azt hittem lepett egyet elore a lenovo
tehat akkor semmit nem jelent hogy onsite a garancia

pontosan hol lehet megadni ezt a %-os erteket?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#45756) soldi3r válasza soldi3r (#45755) üzenetére


soldi3r
veterán

megvan, csak kellett egy sajat sema, visszavettem 20%-ra, koszi :R

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#45757) audi100td válasza G-lader (#45754) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez nem így van, pl. az X200s-em francia lokalizációjú volt és Ausztriában szó nélkül házhoz küldték a futárt. Különben nem is lenne értelme a világgaranciának. Az más kérdés, hogy pl. itthon hiányos a szolgáltatás és (tudtommal) nem kínálnak helyszíni javítást.

soldi3r: De jelent, csak nem itthon...

[ Szerkesztve ]

(#45758) Giovanny válasza soldi3r (#45755) üzenetére


Giovanny
őstag

A házhoz jövős gari működik,tavaly volt egy garanciális javításom X220 gépen (alaplap csere) és mikor beszéltem a szervizzel,azt mondák hogy mivel nem ilyen a garanciám,és nekem kell gondoskodni a szállításról.Máskülönben jöttek volna.

Zero Defect.No Compromise !

(#45759) soldi3r válasza Giovanny (#45758) üzenetére


soldi3r
veterán

ez erdekes, nekem nem ajanlottak fel semmit, pedig lattak, hogy helyszini a garancia, sot, lehet, hogy meg is kerdeztem, hogy befolyasol e valamit

E30 (oo=[][]=oo)

(#45760) audi100td válasza soldi3r (#45759) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem ahány szerviz annyi féle hozzáállás, egy helyi központi szabályozás jobb lenne, gondolom költségesebb is.

(#45761) G-lader válasza Giovanny (#45758) üzenetére


G-lader
tag

És ha nem titok ez melyik szerviz volt?

@audi100td:

Ezt jó tudni, mert akkor ha nem is kapok normális választ itthon, lehet megrendelem német vagy osztrák lenovo oldalon a kiterjesztést.

Amúgy érdekes ez a téma, mivel a nyugat Dunántúlon nincs egy TP szerviz sem, nekem szükség esetén közelebb lenne kivinni Ausztriába szervizeltetni, de ízért a legjobb mégiscsak az lenne ha házhoz jönnének szükség esetén.

[ Szerkesztve ]

(#45762) soldi3r válasza audi100td (#45760) üzenetére


soldi3r
veterán

szerintem olcsobb lenne, de ez a resze nemigen erdekel :)
az viszont biztos, hogy akkor a kozpontban is dolgozni kellene :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#45763) sutszi válasza audi100td (#45744) üzenetére


sutszi
veterán

Hogy-hogy nincs benne optimus?

Nyilván már lefutottad, de nincs T510-hez valami modbios ami oldja?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45764) audi100td válasza sutszi (#45763) üzenetére


audi100td
nagyúr

T410/T510-ből két széria létezett, a másodiknál vezették be az optimus-t, de a gépek legnagyobb része sajnos nem ebbe tartozik, hanem simán dedikált vga-ként működik az NVS.

Igen lefutottam, igény lett volna rá, hogy valaki beültesse a BIOS-ba házilag a szükséges microcode-okat, de nem akadt rá jelentkező.

[ Szerkesztve ]

(#45765) xcds válasza Giovanny (#45758) üzenetére


xcds
őstag

Hát ezzel mondjuk még nem bizonyítottad be, hogy működik a helyszíni gari. :DDD

(#45766) sutszi válasza audi100td (#45764) üzenetére


sutszi
veterán

Huha...Na ezt nem tudtam a 10-es szériáról. Pedig költséghatékony alternatíva lett volna ha váltok...aminek a gondolata már felmerült bennem. Na majd egyszer valami 20-as talán...

Ezek szerint különböző a W és T biosa...érdekes, gondolom nem véletlen hagyták ki...nehogy már olcsón juss W teljesítményhez.
Most volt a héten egy hír új Lifebook széria...ami jó vagy rossz most mindegy, de a Fujitsu egységesítette biost, alapapot...stb. a költségek csökkentése végett. Valami hasonlót a Lenovo is elkövethetne...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45767) _q válasza Giovanny (#45758) üzenetére


_q
addikt

Hova vitted szervízbe vagy kit hívtál a garancia ügyben? Pusztán kíváncsiság lenne.

(#45768) Giovanny válasza xcds (#45765) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem is szeretnék bizonyítani semmit,csupán telefonos és e-mail beszélgetés alapján mondom mit válaszolták nekem,de ha nem hiszed el nekem, akkor tessék felhívni őket és megkérdezni: Tel.: +36 1 371 0270
Fax: +36 1 371 0271

G-lader smartservice

xboy89 smartservice

P.S. Mellesleg nagyok korrektek voltak,megvártam az alaplap cserét,ha jól emlékszem kb. 2 óra múlva kész is volt a gépem.

Zero Defect.No Compromise !

(#45769) xcds válasza Giovanny (#45768) üzenetére


xcds
őstag

Hát az enyémen még van 15 nap gari, sztem már nem fogom igénybe venni. :)
Arra céloztam, hogy mondani minden lehet... Bár lehet, próbaképpen felhívom őket, mit lépnek a lötyögős zsanérra. ;]

(#45770) G-lader válasza Giovanny (#45768) üzenetére


G-lader
tag

Smartservice tényleg korrekt cég, nekem is jó tapasztalatom volt velük, meg is köszöntem nekik 1 mailban, mert tényleg rendesek voltak. Kíváncsi leszek mit írnak vissza a helyszíni garanciás kérdésemre.

(#45771) brekiisti válasza G-lader (#45754) üzenetére


brekiisti
tag

Pontosan ez úgy néz ki ha a géped nemzetközi 3 év garos és a gyárból kigurulva On-site(Helyszíni garos)
Akkor az nemzetközileg ha az adott országban javítják azt a modellt akkor biza kötelességük kimenni ha kéred
és a hiba rendeltetés szerű használatból ered.

Ha pl 1 év garanciája van és te kibővíted 3 év helyszíni garra akkor az csak az adott országban lesz helyszíni garanciás ahol a kiegészítést vetted. Ez a logika alapján a kombinációk ki következtethetőek.

Ami még fontos:

A nex business day respons nem másnapos helyszíni gar hanem annyi hogy szólnak rögzítették megrendelték és mennek ha van alkatrész.(ez is csak objective :) ).

A next business day repeair nél meg van olyan hogy in approved locations na ha az adott céghez nincs lejelentve ill nem a te országodba szól a szerződés akkor mivel nem vagy approved location csak on-site.(ebben lehet tévedek ha nem jól tudom valaki javítson ki)

(#45772) G-lader válasza brekiisti (#45771) üzenetére


G-lader
tag

Szóval elég nagy a káosz a garikban. Az utsót amit írtál nem is értem :( Szóval hiába bővítenék mondjuk next business day repairra, ha a környékünkön nincs hivatalos TP szervizpartner akkor nem jönnek ki, vagy mi?

Csak azért érdekel ez az egész, mert nálam a gép munkaeszköz is, teli bizalmas adatokkal, amiket (ne kerüljön rá sohasem sor) nem tudok pl. hetekig nélkülözni.

[ Szerkesztve ]

(#45773) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

A T400-am belsejében van egy üres, látszólag mini PCI-E bővítőhely a space billentyű alatt. Oda be tudnék szerelni egy SSD-t? Ha nem muszáj, nem használnék az SSD+HDD kombinációhoz Ultrabay Caddyt, sokat használom a DVD meghajtót. Ezért merült fel bennem az ötlet.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#45774) xcds válasza r4z (#45773) üzenetére


xcds
őstag

Nem nyert sajnos.

(#45775) audi100td válasza xcds (#45769) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Bár lehet, próbaképpen felhívom őket, mit lépnek a lötyögős zsanérra."

Szó nélkül cserélik, én egy héttel gari lejárta előtt igényeltem W500-nál.

RazorGTR1: Viszont a Seagate Momentus XT HDD SSD hibrid elég jó kompromisszum SSD és HDD között, ár/érték arányban sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#45776) xcds válasza audi100td (#45775) üzenetére


xcds
őstag

Még ha helyszínen kicserélnék, elgondolkodnék rajta, bár akkor se venném jó néven, ha így szednék szét. Na meg van másik zsanérom, még régebben rendeltük Buherkával, mert nem tudtuk, hogy kicserélik gariban. Ezeket a szereléseket jobban szeretem magam csinálni. Szervíz csak akkor, ha kijelző vagy alaplap kell...

[ Szerkesztve ]

(#45777) audi100td válasza xcds (#45776) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem néztem végig a videót, de miből gondolod, hogy így szednék szét? Az én gépemen teljesen korrekt munkát végeztek, átadás előtt még szépen meg is tisztították.

(#45778) Giovanny válasza xcds (#45776) üzenetére


Giovanny
őstag

Nekem is alaplap csere után makulátlan állapotban adták vissza a gépet,szóval nem hiszem hogy ilyen módon szedték szét.

Zero Defect.No Compromise !

(#45779) kali válasza xcds (#45776) üzenetére


kali
legenda

mi ez a gányolás? :( :(((

(#45780) FoxiestFox válasza xcds (#45776) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezzel a szétszedéssel amúgy mi a gond? Látszik, hogy nem először csinálja.
A kesztyű hiányát és a nem túl bizalomgerjesztő környezetet leszámítva szerintem rendben van.

ui.: Ne kövezettek agyon, nem vagyok szervizes, hogy tudjam :D

[ Szerkesztve ]

(#45781) brekiisti válasza G-lader (#45772) üzenetére


brekiisti
tag

Nem ha logikusan bele gondolsz ha nincs neked oda rendelve a központi raktárba fél laptop szinte kizárt hogy másnapra fixen legyen alkatrészed. De mivel erről nekem sincs pontos infóm én is csak az angol szövegből következtettem !

Kimenni kimennek csak nem biztos hogy azonnal másnap ahogy kapnak alkatrészt attól függ

A bizalmas adatokra pedig annyit tudok mondani de ez elcsépelt tessék mindig menteni min duplán legyen meg főleg ha fontos.

optimális esetben ha van itthoni Lenovo raktárban alkatrész 1-2 nap ha külföldről jön 3-5 nap.

A fentebb említett cégnél ha a hiba egyértelmű meg lehet beszélni pl hogy csak akkor vidd be a gépet ha ott az alkatrész (persze ha nem helyszíni)

(#45782) brekiisti válasza FoxiestFox (#45780) üzenetére


brekiisti
tag

1 az ESD karperec csak dísznek van nincs bekötve a helyére
2 Nem néztem végig de ha már elektromos akkor állítható nyomatékos szerszám kéne hogy ne tépje szét vagy nyalja szét a csavar fejét amiért ugye ha megszakítja nem jó, ha elnyalja fejet soha nem szeded ki + sorja is lesz a gépedben pici fém darabok az áram alatt lévő alaplapban megint nem jó.

csak bele tekertem 5 mp erejéig ez az 5 mp elég volt ehhez :D

Bocsi a 2 posztért

[ Szerkesztve ]

(#45783) simonjoe válasza Tim82 (#45730) üzenetére


simonjoe
őstag

Köszönöm segítséged! Ezeken túl vagyok, mármint a telepítésen, a profil létrehozását nemtom hogy kell. :(( Eredetileg működött rendesen, van benne kártya is. Letöltöttem egy frissítést a "System Update"-n keresztül és azóta nem műkszik. :W

Joe

(#45784) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. X200 és T400 között variálok. Főbb szempont lenne a hordozhatóság, így ugye első sorban az X200 lenne a nyerő.
Ami miatt a T400 is felvetődött, az az, hogy az X200 elméletileg csak SataI-es a T400 meg Sata II-es. Mennyire lehet érezni a kettő között a különbséget? Az X200 modulként hány giga rammal bővithető?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#45785) FoxiestFox válasza brekiisti (#45782) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi. Az ESD mire jó?

(#45786) audi100td válasza cassius.clay (#45784) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mindkettő SATA2-es, már a T61/X61 is az volt (mod BIOS-szal). 2x4GB DDR3 mint a két gép esetén.

(#45787) Tim82 válasza cassius.clay (#45784) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ugyanazt a chipset-et használja mindkettő, így az X200 is SATA II-t tud.

Mindkettő maximum 2 db, egyenként 4 GB-os DDR3 modullal bővíthető.

Szerk.: lassú vagyok.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45788) Tikakukac válasza cassius.clay (#45784) üzenetére


Tikakukac
titán

Hasonló ötlött fel bennem múltkor. Aztán rájöttem, hogy az a t400 másfélszer nehezebb, így byebye bűnös gondolatok.
Sata2 alapból mindkettő, és elviekben 8 giga a plafon ramból, ahogy már megjegyezték.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45789) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Ennek a válasznak roppant mód örülök, köszönöm! Akkor az X 200 lesz a nyerő számomra.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#45790) brekiisti válasza FoxiestFox (#45785) üzenetére


brekiisti
tag

http://en.wikipedia.org/wiki/Electrostatic_discharge

remélem angollal nem állsz hadilábon :)

(#45791) FoxiestFox válasza brekiisti (#45790) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem. Köszönöm.

(#45792) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Jó gép szerintetek amúgy az X200? Meg lehet szokni könnyen a csak Point sticket?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#45793) soldi3r válasza cassius.clay (#45792) üzenetére


soldi3r
veterán

semmi gond nincs a trackpointtal, jobb mint a touchpad
egyedul az 1db hdd hely a hatranya a gepnek, ha ez nem gond, akkor majdnem tokeletes

E30 (oo=[][]=oo)

(#45794) audi100td válasza cassius.clay (#45792) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem máig az egyik legjobb subnoti, főleg az "s" változat, mivel halkabb a ventije.

(#45795) G-lader válasza brekiisti (#45781) üzenetére


G-lader
tag

"Nem ha logikusan bele gondolsz ha nincs neked oda rendelve a központi raktárba fél laptop szinte kizárt hogy másnapra fixen legyen alkatrészed. De mivel erről nekem sincs pontos infóm én is csak az angol szövegből következtettem !

Kimenni kimennek csak nem biztos hogy azonnal másnap ahogy kapnak alkatrészt attól függ"

Hát azért egy ekkora gyártó mint a Lenovo igazán megengedhetné magának hogy a központ raktárukban minden típus minden alkatrészéből tartson 1-1 darabot, de persze értem én hogy költségérzékeny világban élünk :D

"A bizalmas adatokra pedig annyit tudok mondani de ez elcsépelt tessék mindig menteni min duplán legyen meg főleg ha fontos."

OK, ez meg is van, de mire azt egy másik gépen üzemre bírja az ember az megint egy csomó idő, illetve OFF gyártónál jártam úgy hogy hiába kértem kifejezetten hogy ne bántsák a HDD tartalmát, mégis törölték az egészet, és felnyomták rá az előtelepített rendszerüket. :W

"A fentebb említett cégnél ha a hiba egyértelmű meg lehet beszélni pl hogy csak akkor vidd be a gépet ha ott az alkatrész (persze ha nem helyszíni)"

Igen, a fenti cég nagyon segítőkész és korrekt, nekem pritscreenek alapján pl. postázták a cserealkatrészt, úgy hogy a hibás még nálam volt, csak hogy addig is tudjam használni a gépemet! :C :C :C

(#45796) xcds válasza FoxiestFox (#45780) üzenetére


xcds
őstag

Azért a hangszórót nem a vezetéknél fogva kellene kirángatni, meg a csavarozót recsegtetni a csavarfejen. Nincs amúgy semmi gond a szétszedéssel, csak látszik, hogy nem az övé.

(#45797) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Köszi srácok. Elég az 1 db HDD hely. Filmnézés, hordozhatóság, netezés lenne a fő profilja. Erre nekem tökéletes.

A Hangzása érdekelne még. Ebben sztereo hangszórók vannak? Milyen a minősége, erőssége, egy T400-hoz képest?
Gondolom mikrofon itt is van (Skype, stb hez) ?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#45798) G-lader válasza cassius.clay (#45792) üzenetére


G-lader
tag

Simán! Nekem az első TP-m (csak spéci célokra kellett ezért egy régi darab volt) volt olyan hogy csak Point stick volt rajta, és kb 1 hét használat után az ember megszereti!

(#45799) Tikakukac válasza G-lader (#45795) üzenetére


Tikakukac
titán

Dell megoldja, szóval nekik is mennie kéne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45800) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

X200 hangszóróiról valaki valamit? T400-hoz képest hogy szólnak? Minőség/ erősség? Sztereó?
Mikrofon van a gépben gondolom?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.