Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) Francia91


Francia91
veterán

Üdv!
Van egy játék, amit most viszonylag "rendszeresen" játszok, War Thunder.
A FireGL V5250 csak maximális órajelre véve viszi rendesen, viszont így stabilan 95 fokon van a játék közben. Ezt hosszú távon bírja, vagy vegyek valamit lentebb? Működött már 107 fokon is, bár az már tuti nem egészséges neki :D /azóta volt egy Gap Pad szerkesztés, ez a 95 fok a maximum, fentebb nem merészkedik/

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45252) audi100td


audi100td
nagyúr

NVS 140M vajon tud dxva-t? A specekből nem találtam erre utaló infót.

(#45253) Francia91 válasza audi100td (#45252) üzenetére


Francia91
veterán

Ha nálad van a gép, akkor ezzel meg tudod nézni. CUDA-t biztosan tud, DXVA-ban nem vagyok biztos

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45254) audi100td válasza Francia91 (#45253) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mindjárt nézem, köszi.

(#45255) audi100td válasza Francia91 (#45253) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ebből kiindulva elvileg támogatja, nem?

(#45256) Chaser válasza audi100td (#45252) üzenetére


Chaser
titán

Volt róla szó korábban, hogy papíron tudja, gyakorlatban nem nagyon. Az okát nem tudom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45257) sutszi válasza audi100td (#45254) üzenetére


sutszi
veterán

Én még 2011 végén futottam ezzel egy kört...Igen támogatja...részben...
Tesztelgettem egy raklap videóval...meg néhány lejátszóval is. Most rendszeresen csak a Splash-t használom az kiírja, hogy az aktuális videó GPU hardveres segítséggel megy e vagy sem...
Valamiért az 1080p-t nem szereti folyamatosan vinni...x264 mkv konténerben....csak a 720p azt szereti...

Szerk:
Persze a T7500 izomból kitolja ha kikapcsolom a lejátszóban GPU-s help-et...de az nem olyan jó azért mégse.,...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45258) audi100td


audi100td
nagyúr

Ja, értem, köszi mindenkinek.

(#45259) Francia91


Francia91
veterán

A FireGL V5250-esem mégis tud DXVA-t, úgy néz ki. Feltettem az XMBC-t, és bekapcsoltam benne a DXVA-t, 30%-os CPU terhelés mellett viszi az 1080p mkv videót, órajelet fel sem veszi maximumra, csak 2,00 GHz-re (C2D T7600). Kikapcsolva ugyanitt 95-100%-os terheléssel megy, meg-meg akadva picit... Majd csekkolom még más lejátszóval is, de ez elég jó :). Eddig minimum 60%-ra tudtam terhelni a T7600-at 1080p lejátszás alatt.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45260) xcds


xcds
őstag

Azoktól kérdezném, akik caddy-ben használják a hdd-t: kikapcsolja ugyanúgy, mint az optikai meghajtót kb fél perc múlva? Vagy megy egyfolytában és az oprendszertől függ, mikor áll le?
Először 256-os ssd-t akartam venni és ugyanúgy használni mint a vinyót, ami most benne van, de inkább drágultak az ssd-k, annyit meg nem ér nekem. De ha nem susog meg nem fogyaszt a hdd, amikor nem használom, akkor elég lenne egy 64-es max 128-as ssd is.

(#45261) Chaser válasza xcds (#45260) üzenetére


Chaser
titán

Lekapcsol a hdd, ha nincs ami használja. Amint valami beindul ami használja újra felkapcsol.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45262) xcds válasza Chaser (#45261) üzenetére


xcds
őstag

Kérdés, mi az, ami beindul. Mert usb-s vinyónál is amikor le akarom választani, néha kiírja, hogy nem lehet, mert vmi használja, de hogy mi, azt nem tudni. Szóval a hdd is ilyen rejtélyesen működik-e vagy ha nem nyúlok hozzá, meg nem torrentezek, akkor off?

(#45263) Chaser válasza xcds (#45262) üzenetére


Chaser
titán

Nekem a caddyben kikapcsol ha nem nézek róla filmet vagy nem torrentezek. Ez nem usb kapcsolat. Egyébként lehet caddy függő is, bár passz. Egyik srác mondta egy másik caddyről amit vitt. hogy kikapcsol ahogy elmondtam, de rackben meg nem kapcsolt ki ugyanaz a hdd.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45264) xcds válasza Chaser (#45263) üzenetére


xcds
őstag

Caddy-t úgyis tőled veszek, uh te leszel a felelős. ;]

(#45265) Chaser válasza xcds (#45264) üzenetére


Chaser
titán

Ha még lesz :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45266) xcds válasza Chaser (#45265) üzenetére


xcds
őstag

Azt hittem, mindig van. Akkor írok egy p.ü.-t. :)

(#45267) feketekkrcsn


feketekkrcsn
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég szokatlan (gondolom) problémával kapcsolatban kérem a segítségetek. Múlt hét szombat éjjel véletlenül kb. fél doboz sört öntöttem a bekapcsolt T420si-mbe, de tettem súlyát csak másnap reggel fogtam fel. (a részleteket ne firtassuk) Utána nem működött a pöcökegér jobb oldali gombja, ami idegesített, úgyhogy ma kiszereltem a billentyűzetet és desztillált vizet folyattam rá, mondván, attól rosszabb nem lehet. Nos, hogy-hogy nem, mégis rosszabb lett. Így már több billentyű sem működik, viszont maga a gép rendesen üzemel.

Járt már közületek valaki hasonló cipőben? A billentyűzet cseréjén kívül van más megoldás? Egy új magyar nyelvű bill. beszerzését honnan érdemes megoldani? (magamtól valamelyik szervizbe mennék) Ha így használom egy ideig a gépet, lehetnek vele további - nem csak a bill.-re kiterjedő - problémák?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#45268) eric.cartman válasza feketekkrcsn (#45267) üzenetére


eric.cartman
senior tag

"A billentyűzet cseréjén kívül van más megoldás?" nem hiszem, hogy van más út...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#45269) G-lader válasza feketekkrcsn (#45267) üzenetére


G-lader
tag

Hát a vizes mosás nem volt rossz ötlet, de hagytad rendesen kiszáradni? Én OFF gépnél voltam így (1 hetes gépbe borult a sör), aztán szétszedtem, először rendes vízben hagytam ázni a bill.-t, aztán desztvizzel öblít, és legalacsonyabb hőfokon beraktam a sütőbe száradni (nyitott sütőajtóval). Arra kell vigyázni hogy ne kapjon túl nagy hőt, mert akkor leolvadnak a billentyűk. A jó kiszárítás fontos!!!

(#45270) ielektros válasza feketekkrcsn (#45267) üzenetére


ielektros
senior tag

Azért azt érdemes minden képen megvizsgálni, hogy nem e folyt a drága nedű valahol az alaplapra is. Az biztos, hogy amíg nincs megvizsgálva, addig nem használnám, mert simán lehet, hogy száraznak tűnik, de az apróbb pontokba beszivárgott folyadék szépen elkezdi korrodálni az alaplapot és így tovább. Vagy szedd ki a lapot belőle és vizsgáld meg, vagy vizsgáltasd meg. Igazából egy kis portalanítás úgysem árt soha sem, ahol pedig gyanús ott isopropyl alkohollal lemosod. Jobb a békesség.

(#45271) FoxiestFox válasza ielektros (#45270) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azért én laikusnak nem mondanék ilyet, hogy "szedd ki a lapot" :D

(#45272) ielektros válasza FoxiestFox (#45271) üzenetére


ielektros
senior tag

Ha laikus vagyok nem allok neki ugysem. :DDD Nyilvan lehet ugy is ertelmezni, hogy szedesd ki. Nezesd meg. :D A lenyeg azon van, hogy jobb ha nem hajtja amig nincs leellenorizve.

(#45273) feketekkrcsn válasza ielektros (#45270) üzenetére


feketekkrcsn
csendes tag

Kösz a tippet, folyásnyomok nincsenek a billentyűzet környékén, de jövő héten szétkapom a gépet. Ilyen esetekre izopropil alkohol helyett sebbenzin vagy tiszta etil alkohol is használható? (ezekhez jutok hozzá könnyen)

Azzal kapcsolatban van tapasztalat, hogy az itthoni szervizek mennyire veszik komolyan azt, hogy a gép szétszedése (ha jól tudom, már a bill. csere is) garanciavesztéssel jár?

(#45274) feketekkrcsn válasza G-lader (#45269) üzenetére


feketekkrcsn
csendes tag

Én hajszárítóval próbálkoztam, de ezek szerint nem jártam sikerrel és ha jól sejtem, akkor most már mindegy...

(#45275) G-lader válasza feketekkrcsn (#45274) üzenetére


G-lader
tag

Még 1 próbát érdemes lenne megkockáztatni (szvsz).

(#45276) sutszi válasza Francia91 (#45259) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt meglepve olvasom...pontosan milyen kódolással van tömörítve?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45277) Francia91 válasza sutszi (#45276) üzenetére


Francia91
veterán

Így hirtelen nem tudom,torrent oldalról leszedett BluRay RIP-es film, szerintem H264, holnap megnézem az adatait. Én is meglepődtem, már elég sok lejátszót próbáltam, hogy melyik tudja a legjobban csökkenteni a hardver használatát

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45278) audi100td


audi100td
nagyúr

Nincs valakinek esetleg eladó (hivatalos IBM/Lenovo) Atheros AR5418/AR5008 wifije T61-hez?

(#45279) soldi3r


soldi3r
veterán

valakinek esetleg nincsa tippje, hogy ha hianyzik a registry-mbol a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci.
akkor hogy tudom engedelyezni a satat a biosban?
win xp, a driver az intel szerint legfrissebb

E30 (oo=[][]=oo)

(#45280) brd válasza soldi3r (#45279) üzenetére


brd
nagyúr

XP-ben nincs msahci. Kézzel erőszakold rá a jó AHCI drivert a vezérlőre.

The only real valuable thing is intuition.

(#45281) G-lader


G-lader
tag

Sziasztok!

Azt hol tudom Win 7 alatt (ami mSATA SSD-re van telepítve) beállítani hogy a HDD (amin semmi rendszerfile sincs, csak az adatoknak van fenntartva) csak akkor kapcsoljon be ha kell, és utána 1-ből kapcsoljon is ki? Csak mert ez a 7200-as Toshiba hangosabb mint a hűtés.

(#45282) Francia91 válasza audi100td (#45278) üzenetére


Francia91
veterán

Csak Intel ABG Wifim van, IBM FRU-s...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45283) soldi3r válasza brd (#45280) üzenetére


soldi3r
veterán

ezekkel probalkoztam az elsodleges ide csatornahoz, vagy a drivert nem talaltam akkor el, vagy az eszkozt az eszkozkezeloben

E30 (oo=[][]=oo)

(#45284) audi100td válasza Francia91 (#45282) üzenetére


audi100td
nagyúr

az nekem is van, azért köszi :R

(#45285) ielektros válasza G-lader (#45281) üzenetére


ielektros
senior tag

igazabol azt tudod beallitani, hogy mennyi inaktivan toltott ido utan kapcsolja ki a windows a hdd-t. Nezd meg hogy van most beallitva. Control Panel - Nezd at az indexelest, nincs e veletlen bekapcsolva arra a disk-re is. Ha semmi nincs ra telepitve akkor alapvetoen kikell kapcsolodni a beallitott ido utan de pl en is vadaszok egy programot a gepemen (amit meg nem talaltam meg) ami allandoan felebreszti.

Control panel -> Power Options -> Change Plan Settings -> Change Advanced.....

(#45286) sutszi


sutszi
veterán

(#45277) Francia91
Ha esetleg kiderülne, hogy milyen filmekkel jó nálad és milyen lejátszóval, az érdekelne...

(#45278) audi100tdVan valami különösebb oka, hogy ezt a típust keresed?
Mostanában gondolkodtam rajta, hogy a 4965-öket kicserélném egy olyanra ami 5Ghz-et is tud...Ez mondjuk pont nem olyan, de simán tudok tenni olyat a T61-be, nem? (persze modbios megvan.)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45287) audi100td válasza sutszi (#45286) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igazából csak annyi, hogy tudtommal ez még a legújabb Atheros kártya ami hivatalosan IBM/Lenovo FW-vel rendelkezik. Van otthon egy újabb 450Mbps Atheros karim, de azzal nem működik a LED és a fizikai wireless kapcsoló. Az intel 4965-ös kártyám meg úgy néz ki nem jön ki a routeremmel.

(#45288) Francia91 válasza sutszi (#45286) üzenetére


Francia91
veterán

H.264 MKV-val próbáltam eddig, 1080p-s felbontással és H.264 MP4-gyel, azokkal elég szépen boldogul. A legnagyobb bitrátás is eddig 60%-ot használt a CPU-ból

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45289) sutszi


sutszi
veterán

(#45287) audi100td Na ez sem utolsó szempont...
Elvileg a jövő héten jön router...egy Tp-link wdr3600. Remélem nem lesz vele gond, de a környék elég telített ezért gondolkodtam az 5Ghz-en.

(#45288) Francia91Kösz. Egyre inkább úgy látom Nvidia nem erőltette meg magát driver témában...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#45290) Kiss67 válasza fape (#45249) üzenetére


Kiss67
senior tag

Szia.
Vidd el Delta-hoz, ami a szentendrei úton van. Nekem ott szoktak cserélni billt, ha gondom van vele.
De ha küldesz privátban egy fotót, akkor lehet adok neked egy "J" betűt ajándékba, már ha van olyan rögzítéssel nekem, ami neked kell.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#45291) Francia91 válasza sutszi (#45289) üzenetére


Francia91
veterán

A képen mutatott videót 65%-on viszi az XMBC Player, VLC szaggatja, mint a marha fullos CPU terhelés mellett :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45292) Tim82 válasza Francia91 (#45291) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt is tedd hozzá, hogy milyen drivert használsz (ha jól rémlik, desktop VGA-ból moddoltat). Gondolom, a gyári Lenovo-féle (eredetileg csak Vistás) Radeon X1300/X1400/Fire GL V5200/V5250 driverrel ez nem menne.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45293) YumeD válasza Chaser (#45256) üzenetére


YumeD
tag

Gyakorlatban nekem meg kellett rángatnom picit a bajuszát(órajel) hogy használható is legyen a dxva(2), nagyobb bitrátánál elvérzett:)

(#45294) brutte


brutte
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy valaki találkozott már olyan jelenséggel, hogy első indításra nem indul be a T61? aztán kikapcsolom hosszan, majd ismét be, és semmi probléma. A 2.3 legújabb biosz van rajta, és csak azóta csinálja. Ez akkor biosz hiba lehet?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#45295) brd válasza soldi3r (#45283) üzenetére


brd
nagyúr

Ebből kellene elvileg, de laptopfüggő, hogy melyik, talán ez: Intel® ICH8M-E/M SATA AHCI Controller (vagy a 7M), és nem az elsődleges ide csatornára, hanem az azt vezérlőre kellene ráhúzni.

The only real valuable thing is intuition.

(#45296) Francia91 válasza Tim82 (#45292) üzenetére


Francia91
veterán

A gyári Lenovo Vista-s FireGL driver moddolt verzióját használom, nem Destkop moddolt verziót.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45297) Francia91 válasza Francia91 (#45296) üzenetére


Francia91
veterán

Nem tudom, hogy milyen módon csökkenti ez a lejátszó a prociterhelést, de a DXVA bekapcsolásával (XMBC lejátszóban) elég szembetűnően sikerül róla levenni a terhet...
Kapcsoltam már be más lejátszóban is, de ott nem értem el vele semmit

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45298) fape válasza Kiss67 (#45290) üzenetére


fape
senior tag

Köszönöm a tippet. Hétfőn be is nézek hozzájuk. Ha nem jön össze a gariba a csere meg kereslek, köszi még egyszer.

Közben találtam egy ilyet is: http://www.replacementlaptopkeys.com/servlet/Detail?no=24428 (Nekem egy IC41 típusú kéne) Rendelt már valaki tőlük? (Hátha a későbbikben is lesz még gondom :S)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#45299) hito válasza fape (#45298) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintetek Turbo Memory-t lehet használni HP gépben is ha Intel chipsetes?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#45300) hito válasza hito (#45299) üzenetére


hito
nagyúr

Intel Cantiga PM45 chipset. Itt nem látom megnevezve, vagy valamelyikhez tartozik esetleg?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.