Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105151) qnadam válasza Tikakukac (#105150) üzenetére


qnadam
veterán

az itteni apróhoz kicsit messze van. mondjuk attól még ott is árulhatnak ilyesmit :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105152) Kube válasza azbest (#105146) üzenetére


Kube
senior tag

Most megnéztem displaylink oldalát, egyedül ez a hibrid van bent az elérhető kínálatban. Lehet, hogy a többinél nincs ez az opció.

Na most a displaylink technológia a következőt jelenti ha jól értem:
DisplayLink's award winning technology uses the CPU and GPU in your computer to reencode the desktop image in realtime. This drastically reduces the bandwidth required to send pixels to the display, resulting in a high quality, low latency USB display.

Tehát itt realtime kódolás megy, ezért nem jó a teljesítmény...

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#105153) Tikakukac válasza qnadam (#105151) üzenetére


Tikakukac
titán

Svédeknél élő ismerősöket akartam zargatni múltkor. A helyi aprójukon olyan árakon repkedtek T530-ak, hogy üvöltözve vertem az asztalt.

Mindenhol van megfelelő forrás, csak keresni kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105154) Pyttawrx válasza Frawly (#105147) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ÓÓÓ te olyan olcsó már a gyári, plusz nem szabad utángyártottat venni HP, DELL, Lenovo notik szeretik a sajátjukat, és ahogy írta Tikakukac is már olcsón lehet venni. :W Meg se merem kérdezni mennyit adtál érte :D

(#105155) ssssi


ssssi
csendes tag

Üdv, segítséget kérek, Carbon X1 1 st. gen. gépbe, milyen SSD-t vegyek.. mármint a csatlakozás típusa érdekell
Köszönöm.

(#105156) Tim82 válasza Frawly (#105147) üzenetére


Tim82
nagyúr

De az az új sem jó, noname-et ne vegyetek!

Köszi az intelmet, mi ezzel azért tisztában vagyunk. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105157) Tim82 válasza ssssi (#105155) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól olvasom, valami nem szabvány, egyedi csatlakozója van (a következő generáció már M.2-t használ).

Viszont van hozzá adapter, amivel mSATA SSD-t bele lehet tenni: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105158) #42365184


#42365184
törölt tag

Van a családban egy mezei T530-as, ami néha, amikor üresjáratban van (bekapcsolva, de éppen nem használva) sípol, hogy lemerült az akksi és kikapcsol, úgy hogy a gép töltőn van, tele akkuval.
Találkoztatok már ilyennel?

(#105159) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Kideríthető mi a BIOS-nak a belépési kódja?
T410-nek jelszavas a BIOS-a, emiatt nem tudok belépni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#105160) azbest válasza #42365184 (#105158) üzenetére


azbest
félisten

utángyártott akku? Olyanból nekem is volt, hogy amíg hálózati áramon volt, képes volt lemerülni, mert nem jól jelezte visssza a töltöttségi szintet

(#105161) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Van veszteni való X230 akku kalibrálásával? 20Ah maradt a 60-ból.mehet lejjebb ez az érték ha a Lenovo szoftverét használom?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105162) Tikakukac válasza Ganz-[HUN] (#105161) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs olyan, hogy veszteni való. Az akkud olyan lesz, mint volt. Csak pontosabb lesz az érték amit látsz a valósághoz.
Láttam olyat, aki kötötte az ebet, hogy ez egy 100-as akksi. Okés főnök, akkor miért kapcsol le 1 óra alatt egy x200s? Ööö, izé, napkitörés meg blablabla...

Szóval ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105163) Tim82 válasza Ganz-[HUN] (#105161) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy érted, az veszteség, ha valós értéket fog mutatni a kalibrálás után?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105164) Ganz-[HUN] válasza Tim82 (#105163) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:R mindenkinek

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105165) darvinya válasza darvinya (#105159) üzenetére


darvinya
titán

Esetleg BIOS frissítés / újrarakás törli a BIOS kódot?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#105166) Tim82 válasza darvinya (#105165) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, a TPM chip tárolja a BIOS jelszót, nem tudod kiüttetés nélkül megoldani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105167) Tikakukac válasza darvinya (#105165) üzenetére


Tikakukac
titán

Az kb. olyan lenne, mint törülközővel letakarni a cuccokat a strandon :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105168) darvinya válasza Tim82 (#105166) üzenetére


darvinya
titán

Ettől tartottam.
Ennél már BIOS elem levétel sem működne, hogy alap helyzetbe álljon. :(((

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#105169) vicze válasza Tim82 (#105166) üzenetére


vicze
félisten

"TPM chip tárolja a BIOS jelszót"
Csak a félreértések elkerülése érdekében, nem a TPM tárolja, az elég veszélyes lenne, pusztán azért, mert a TPM nullázható akár Windows alól is.

A BIOS Supervisor jelszó a BIOS chipben egy "secure element" tárolja.
Régebbi Thinkpadek esetében a megfelelő BIOS lábak összeérintésével a BIOS-ba lehet lépni és felülírni a jelenlegit. (T440-ig tudom, hogy ez működik újabbakra passz)
Újabb gépek esetében, a BIOS SPI-n keresztül kell kiolvasni, és a binárisban kiütni a jelszót, majd visszaírni az egészet a chipre.
Mivel a BIOS-ok kifejezetten erős tanúsítvány védelemmel rendelkeznek, így pusztán software-ből lehetetlen jelenleg. (Ehhez ki kéne szivárogjon a Lenovo gyökér tanúsítványa, a BIOS updatek aláírásához.)

Nyilván valóan egyik se veszélytelen és amennyiben ha nem tudod mit csinálsz jó eséllyel nyírod ki a gépet teljesen. A többit a Google témaköre.

Még érdekességként, maga a jelszó(mind a 3) többszörösen hashelve és saltolva van tárolva, a gép sorozatszámával egybefűzve, így magát a begépelendő jelszót abszolút lehetetlen visszafelejteni.

[ Szerkesztve ]

(#105170) Tim82 válasza vicze (#105169) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jogos, pongyola megfogalmazás volt részemről.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105171) grabber


grabber
addikt

Ha már TPM-ről van szó. SSD titkosítást lehet valahogy ujjlenyomathoz kötni? Bitlocker csak jelszóval működik és ha már ott az ujjlenyomatolvasó ne kelljen ezért jelszót beírni.

(#105172) MrPetya19 válasza azbest (#105139) üzenetére


MrPetya19
addikt

Másrészt a töltős C az nem TB, és a videókimnete osztozik a másik oldalt lévő HDMI porttal.
Windows képernyő beállításokat nézted már Kube? Vagy az intel driver panelt, hogy mit ír a kijelzőre?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#105173) vicze válasza grabber (#105171) üzenetére


vicze
félisten

"Igen".
A BitLockerhez nem tudod kötni, de az ATA jelszót tudod kötni az ujjlenyomathoz.
Ami fontos, hogy a BitLockered SW titkosítás legyen, ne pedig az SSD saját HW titkosítását használja, ami OPAL 2.0-t jelentene. (Nem biztos hogy támogatja az SSD-d, amúgy se.)
Tehát megcsinálod a normál TPM-es Bitlocker titkosítást, ugye automatán felold indításkor. Felviszed az ujjlenyomatod, és a BIOS-ban beállítasz egy user storage jelszót az adott storage-ra(Csinálhatod User+Admin jelszóval csak kicsit bonyolítja a helyzetet.). Indításkor kéri az ujjlenyomatot, megadod, majd kéri a HDD jelszót megadod, és ekkor a HDD jelszó hozzárendelődik az ujjlenyomathoz(ezt minden felvitt ujjlenyomattal egyesével el kell játszani). következő indításnál csak az ujjlenyomatot elég megadja és automatikusan berakja a HDD jelszót.

A storage jelszó aktiválja az SSD-n az ATA jelszót, és a belső HW titkosítás, így kap egy kulcsot.

Két nagyon nagyon fontos dolog. Az ATA user jelszót az ég világon semmilyen módon nem fogod tudni visszaszerezni, ha elfelejted az az SSD kuka konkrétan. (Nagyon kevés SSD modellhez van exploit, így nem kockáztatnék.)
A másik, hogy az SSD csak is kizárólag abban a gépben lesz feloltható, mert Lenovo nem a beírt jelszót használja, hanem különböző HW azonosítók által módosított és 2x hashelt hasht(SHA256). Tehát egy nem Lenovo gépben a SHA256-t kéne beírd hogy felold. (Ez esetleg fontos akkor is ha Linux-ból akarod feloldani.)

Azt azért még megjegyezném, hogy a ujjlenyomat nem növeli a biztonságot, hanem csökkenti, és pusztán kényelmi funkció elsősorban!

[ Szerkesztve ]

(#105174) grabber válasza vicze (#105173) üzenetére


grabber
addikt

Köszönöm elég részletes leírás,de én még nem igazán értettem meg :B
Tudom,hogy az ujjlenyomat nem elég biztonságos,de állandóan lockolom a gépem,meg állandóan beírni a jelszót sem biztonságos mert sok loggolás alatt le lehet lesni akár.... Meg van ahol 2 faktoros belépést is beállítottam. A munkám felét nem jelszó beírással szeretném tölteni. Meg jelszó és 2 faktoros belépés is van máshol. Ahány helyre be kell lépni az már sok. Ahol lehet ujjlenyomattal egyszerűsítem,valahol meg direkt jelszó van.
1, Bitlocker nálam automatán nem old fel. Lehet azért mert én teljes ssd-t titkosítottam? Boot alatt kéri a bitlocker a jelszót.

Most nem fogom tudni,de jövőhéten kipróbálom a leírásod alapján.

(#105175) ssssi válasza Tim82 (#105157) üzenetére


ssssi
csendes tag

Köszönöm szépen, addig eljutottam, hogy nem egyszerű :R

(#105176) vicze válasza grabber (#105174) üzenetére


vicze
félisten

Ujjlenyomat dolgot pusztán megjegyeztem, teljesen megértem és elfogadom, hogy kényelmesebb, én is így használom.

"Bitlocker nálam automatán nem old fel. Lehet azért mert én teljes ssd-t titkosítottam"
A "PIN" (jelszó) feloldás egy opció. 3 lelehetőség van "semmi" (csak TPM), PIN, vagy USB kulcs(most már smart card is van). Alapértelmezetten a semmi szokott lenni, és a PIN-t vagy USB-t a BitLocker beállításokban lehet utólagosan hozzáadni. Itt tudod hozzáadni vagy levenni a jelszót.
Az hogy neked hogy és miért került rá jelszó meg nem mondom, mert Windows 10 update-enként változik épp mit ajánl fel a varázsló, lehet hogy épp felajánlotta akkor a jelszót. Igazából nem számít, van rajta és a BitLocker beállításokban tudod levenni vagy megváltoztatni.
A többi BIOS és nem függ az OS-től, csak annyi, hogy az ujjlenyomat olvasóba rakjon valamit a Windows, hogy a BIOS onnantól tudja használni, ha van Power-on, vagy storage jelszó állítva.

Megint megjegyzés csak. Mivel nem tudom, hogy milyen idős a gép (azt feltételezem, hogy újabb), de régebbi(Win 8 előtti, E és L-nél néha lemaradt) modellek esetében esetleg lehet, hogy nincs TPM, olyankor kötelező a PIN vagy USB kulcsos feloldás. Esetleg valami miatt nem aktív a TPM, volt mostanában több TPM sérülékenység, ami miatt ha nem frissíted a Windows nem hajlandó használni, amíg nincs frissítve az FW. Szóval esetleg nézd meg, hogy a TPM aktív-e és helyesen működik. De mindenesetre a BitLocker nagyon nyígni szokott ha nincs TPM.

(#105177) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Hali
adott egy X230 (i5-3380M) és League of legends.
CPU boostol 3,4GHz-ig, de a IGP 650MHz-nél stagnál (1250MHz helyett), gpuz szerint 3W-os teljesítménnyel a 7 helyett. A gépre akku és 90W-os gyári töltő van csatlakoztatva. Mi okozhatja? Hőmérséklet: Max80°C
Driver fent van, 2019 10. havi

Edit: ráeresztettem a gépre a System update 5-öt. Furmark alatt 18W-ot is felvesz akár, átlagosan 15W-ot, és max 90 fokos hőmérékleten (átlag 80) egyszer sem esett az óra 1250 alá. negyed óra alatt. CPU órajele 3,4GHz, bár terhelés nélkül. Meglesem mindjárt LoL-lal ismét.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105178) Ganz-[HUN] válasza Ganz-[HUN] (#105177) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

(Edit idő lejárt)
650MHz még mindig a gpu órajelem játék közben. Holnap összehasonlítom a HP 8470p-vel.

edit 3: 90%-os memóriakihasználtság kezd néhány dolgot megmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105179) Tikakukac válasza Ganz-[HUN] (#105178) üzenetére


Tikakukac
titán

Leírtad pedig elsőre is, hogy mi a gond. Egyszerre minden nem fog menni :B CPU turbo-t lelőném a fenébe.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105180) Dhampir válasza Tikakukac (#105153) üzenetére


Dhampir
félisten

Magyarországra szállítanak?

Tudnál linket adni?

(<*>..<*>)

(#105181) Tikakukac


Tikakukac
titán

Szerinted miért kell ismerőst zargatni? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105182) Ganz-[HUN] válasza Tikakukac (#105179) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Gondolom biosban. Délután meglesem.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105183) Tim82 válasza Ganz-[HUN] (#105182) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Windows energiagazdálkodási beállításaiban, a használatban lévő energiaséma beállításain belül a CPU-ra vonatkozó opciónál max. 99%-ot állítasz, ezzel kapcsolod ki a turbo-t.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105184) Dhampir válasza Tikakukac (#105181) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint akkor megfelelő forrás van, csak éppen keresni hiába keresi egy kívülálló, akinek nincs kit "zargatnia". :)

(<*>..<*>)

(#105185) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Kivácsiságomom tudnátok segíteni.
RAM és a CD lejátszó között mi az a kék és piros vezeték a fekete tálcában?

(#105186) barnam_ válasza cooi11 (#105185) üzenetére


barnam_
nagyúr

Antenna a 3G/4G kártyához szerintem.

(#105187) Tikakukac válasza Dhampir (#105184) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez egy egyszeri alkalom volt. De nyilván mindenhol vannak ilyenek, ha van időd és kapcsolatod behozatni ezeket, a világ császára leszel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105188) Tim82 válasza cooi11 (#105185) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy Aggregátor írja. Ahol amúgy le vannak ragasztva, ott van egy második mini PCI-express foglalat, ahova vagy egy mobilnet modemet, vagy akár egy mSATA csatolós SSD-t tudsz tenni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105189) qnadam


qnadam
veterán

Dell topikban néma csend, ezért óvatosan offban megkérdezem itt is:
ez az akksi lehet, hogy tényleg gyári? gyanúsan olcsó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105190) Tikakukac válasza qnadam (#105189) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha gyári gyári és mondjuk a CHS is azt mondja rá, nincs ezzel gond. Elég sok akkut megkapsz 25 rugóért még ma is gyáriban. Itt inkább a rátett haszonkulcs a gond a legtöbb esetben. Töltőkkel is ez a helyzet. Van ahol duplázzák az árat. Aztán csoda van, hogy fogy az utángyártott szemét. Okés, az meg négyszeres árra van feltolva ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105191) qnadam válasza Tikakukac (#105190) üzenetére


qnadam
veterán

a 25e szerintem kifejezetten sok egy akkuért, de másutt ilyen 150 usd körül mennek a gyárinak mondottak.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105192) Tikakukac válasza qnadam (#105191) üzenetére


Tikakukac
titán

25k a gyári akkuért bruttóban kifejezetten jó ár. 3-4 éve kaptál ennyiért gyári akkukat, beker áron.

Tudom, mert engem is csesztetett egy rakat ember és már akkor sem bírtam 20k alatt x230 akksit hozatni. És azóta csekkold hol a dollár.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105193) qnadam válasza Tikakukac (#105192) üzenetére


qnadam
veterán

ahhoz képest sok, hogy mi van benne :D
tudom, hogy a gyáriságához képest jó ár, ezért gyanús.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105194) vicze


vicze
félisten

Na pár régióban megjelent a T490-en 10gen-es procival (meg AX Wi-Fi-vel). 20RX/20RY.
i7-10710U a legnagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#105195) Frawly válasza Tikakukac (#105150) üzenetére


Frawly
veterán

Mert direkt kérdeztem, hogy kell-e valamire figyelni, ha töltőt veszek. Pont azért, hogy ne utólag legyen, hogy rosszat vettem. Írtátok, hogy a töltő az mindegy. Megvettem az első jónak tűnőt, annyit azért tudtam, hogy 90 W-osnak kell lennie, különben a gép visszaveszi az órajelet. Nem gondoltam, hogy baj lehet belőle, hiszen előtte is noname kínai töltő volt a géphez, és azzal nem volt semmi baj, azt leszámítva, hogy végül elnyíródott a kábele a sok ide-oda mozgatástól, hajlítástól, hiszen mikor tettem a gépet mindenfelé, be volt dugva végig a töltő.

Egyébként nem is a laptop cicereg, hanem maga a töltő, ennyit még sikerült megfejteni. Majd veszek akkor eredetit.

Szerk.: az apróról a 2500 Ft-os jónak hangzik, de nekem UK-ben kellett. Ezért a noname töltőért ~2600 Ft-nak megfelelő összeget adtam.

[ Szerkesztve ]

(#105196) Tim82 válasza Frawly (#105195) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha egyszer direkt azt a választ kaptad, hogy gyárit vegyél, akkor nem tudom, miért is szeretnéd kimagyarázni, hogy mégsem azt írták neked. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105197) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Az emberek már-már rábeszélnek az utángyártott töltőkre mert "neki semmi bajuk se volt még a 10 év alatt amióta megvan, sőt a boltos is azt mondja hogy nincs vele baj"

Mert amit sokan vásárolnak, az azt is jelenti hogy jó is.

Gyári töltő élet-halál kérdés is lehet, egy rossz transzformátor akár életet is olthat.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105198) Tim82 válasza Ganz-[HUN] (#105197) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerencsére itt senki sem akarta rábeszélni, épp ellenkezőleg. Szelektív olvasási/szövegértési gondokért pedig nem felel más rajta kívül.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105199) Tikakukac válasza Frawly (#105195) üzenetére


Tikakukac
titán

Már linkelték fölöttem, de ki is írom akkor:

"3,5k egy gyári töltő aprón. Kezdjünk ezzel."

Akkor szerintem ezen túl is vagyunk, hogy ki mit írt.

Ha pedig UK-ban vagy, gondolom nem a magyar minimálbért kapod fizetség gyanánt, tehát a noname töltőért kiadtál szerinted 2600Ft-os megfelelő összeget, pedig csak hirtelen felmentem ebayre és 3200 forintért ingyér postával megkaptad volna a gyárit is. Kemény 600 forint a diffi. Cserébe talán kicsit kompenzál, hogy milyenek a helyi fizuk.

De ez mind csak saját meglátás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105200) HSM válasza Ganz-[HUN] (#105197) üzenetére


HSM
félisten

Klasszikus érvelési hiba. :K

Amúgy semmi pénzért nem vennék nem gyárit. Rengeteg a silány minőségű utángyártott adapter. Tűztől kezdve az áramütésig bármit okozhat, ha belefutsz egybe.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.