Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102301) azbest válasza Wolfskin (#102297) üzenetére


azbest
félisten

régebbi gépeken esc-et nyomva továbbenged a bootra. Persze terhelni nem érdemes, de szükség esetén, akár visszafogott telesítményre állítva, hőmérsékletet figyelve még eldöcöghet.

Ja és az is lehet, hogy fan error ellenére pörög a venti. Egyszer így jártam egy sokat használt példánnyal. A fordulatszám visszajelzés romolhatott el benne. Persze csere után jó lett. Ha forog a venti, akkor odafigyelve talán tudod használni a csere megérkezéséig.

[ Szerkesztve ]

(#102302) Wolfskin válasza azbest (#102301) üzenetére


Wolfskin
őstag

Kösz, am én is úgy hallom, mintha pörögne a venti. Kipróbálom!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#102303) Frawly


Frawly
veterán

Használ itt valaki Linuxon thinkfan fan_control-t? A ventit szeretném a gyárinál magasabb fordulaton járatni, csak egy hétig, amíg hétvégén nem lesz időm szétkapni az X220-at, és újrapasztázni az i7-2620M procit, mert szétcseszettül melegszik, idle-ben 55 fok, de tartós terhelésen elszáll 95-98 fokig, csak a thermal throttling miatt nem forr 100 fok fölé. Az okát tudom, régi a procin a paszta, csak annyi van rajta, ami egy korábbi prociról odakenődött a hűtő aljára, és ki is van száradva, szóval menni fog neki az MX-4 vagy a GD900 paszta, van itthon mindkettő. De félek az sem lesz nagy segítség, úgyhogy hűtőpad beszerzésén is gondolkodok, abból milyen tudnátok ajánlani?

(#102304) Tikakukac válasza Wolfskin (#102302) üzenetére


Tikakukac
titán

Ööö, tpfancontrol vagy random progi. Ha pörög, azt látni fogod. Meg amúgy is. Legkisebb fokozaton is hallanod kell ha megy. Vizes kézzel érezned is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102305) Flashcash válasza Frawly (#102303) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A gap pad nem való a processzorra, nem tud jobban hőt elvezetni mint egy jó paszta.
Szerintem ott maradj a pasztánál.
A PCH hídon (southbridge) viszont gap pad van gyárilag, mert ott nagyobb a távolság a hűtőegység és a chip között, emiatt oda nem elegendő a paszta. (fórumokon 1mm vastagságot írnak)

Esetleg még hűtőegységet lehet cserélni, ha továbbra is túlmelegszik, itt valamelyik X230 FRU javasolt. (a gyári hűtőegységen rajta van a PCH gap pad is)
04W6921 X230 Delta KSB0405HA
04W6922 X230 Toshiba 235-1
04W6923 X230 AVC BATA0507R5U

[ Szerkesztve ]

(#102306) Butcher82 válasza Flashcash (#102305) üzenetére


Butcher82
senior tag

Először én is azt hittem, hogy gap pad-re gondol, de szerintem Ő ilyen ventillátoros cuccra célzott, amire rászokták rakni a gépet. :F :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102307) Frawly válasza Flashcash (#102305) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz a tippet, a hűtő komplett cseréjére nem gondoltam. Az X230 hűtője annyival jobb, hogy érdemes azt az X220 hűtő helyett berakni?

Egyébként az újrapasztázás lehet segíteni fog, de fel akarok készülni a legrosszabbra. Hűtőpadon nem a hővezető lapot értettem, hanem azt a ventilátoros műanyag tálcát, amit a laptop alá tesznek.

Ez így most rohadtul melegszik, amit valahol értek is, meg nem is. A paszta mindenképp cserére szorul, emiatt érthető, de amiatt meg nem értem, hogy idle-ben meg egész elfogadható hőfokok vannak.

Már jó pár hete halogatom, mivel az X220-at elég nehéz szétszedni, és teljesen szét kell kapni ripityára az újrapasztázáshoz, még az alaplapot is ki kell venni belőle. Ez pedig időigényes művelet, meg kedvem sem sok van hozzá, de most már nem lehet tovább halogatni.

[ Szerkesztve ]

(#102308) Butcher82 válasza Frawly (#102307) üzenetére


Butcher82
senior tag

A pasztázás 99%, hogy segíteni fog, amúgy sem túl nagy hűtő van ezekben a gépekben illetve ki tudja mennyire poros már. Én nem halogatnám.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#102309) yodee_ válasza Frawly (#102307) üzenetére


yodee_
őstag

Igaz nekem x230 van, de az üresjárati 55 fok az teljesen normális... Nem fog lejjebb menni. i5 és i7 is ennyin megy nekem

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#102310) Tim82 válasza Frawly (#102303) üzenetére


Tim82
nagyúr

Emlékeim szerint pár éve próbálkoztam az említett thinkfan fan_control-lal, de nem voltak vele jó tapasztalataim. Ha jól emlékszem, akkor nem igazán akart a megadott beállításai alapján az elvárt módon működni, pedig a dokumentációja alapján kb. úgy lőttem be, ahogy Windows-on a TPFancontrol-t használtam. Egyszerre volt zajosabb és jóval magasabb hőfokos az eredmény. Persze ez lehetett egyedi anomália, illetve valamivel (talán a TLP-vel) összeakadás is, no meg azóta fejlődhetett is az alkalmazás.

Amúgy igen, az 50-55 Celsius idle-ben szerintem is normális X220-nál.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102311) fattyu válasza yodee_ (#102309) üzenetére


fattyu
veterán

x230 i7 3520m üresjárom 38 fok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102312) yodee_ válasza fattyu (#102311) üzenetére


yodee_
őstag

Windows 10-en?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#102313) fattyu válasza yodee_ (#102312) üzenetére


fattyu
veterán

8.1

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102314) yodee_ válasza fattyu (#102313) üzenetére


yodee_
őstag

Én úgy vettem észre hogy win 7 alatt sokkal hűvösebb volt a gép. 8.1-ről nem tudok nyilatkozni. Új a pasztázás, új a venti az idle akkor is 50-55 windows 10 alatt. Belenyugodtam :)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#102315) Wolfskin válasza Tikakukac (#102304) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem,,. közben kikaptam a HDD-t és nem pörög a venti, semmi hangja :(

t410s hűtőm persze kettő is van... :W

igen, az normális egyébként, ha a combomra teszem, akkor is "megcsípi" az áram?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#102316) arcsin


arcsin
senior tag

Én vásároltam egy francia kiosztásos x250-et. Amikor megvásároltam ebay-en sikerült megcsípnem egy világitós UK-s (hosszú í-s) billzetet nemdrágán.
Néztem egy videót arról hogy kellene kicseréni de minden életkedvem elment tőle. x230nál ha jól emlékszem pont forditva volt; a procihoz nehéz hozzáférni és a billzethez könnyű.

Csak azt akarom mondani hogy mindig az kell ami a másikban van :W

(#102317) Tikakukac válasza Wolfskin (#102315) üzenetére


Tikakukac
titán

Vedd ki, kösd tápra. Ha nem megy, kuka. Ha megy, a lap rossz. Újfent.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102318) Ogard válasza Frawly (#102303) üzenetére


Ogard
tag

hello mint 19.1 en használok thinkfant, szép stabil, a config fájlban bármit beállíthatsz.
mate grafikus felület alatt simán böngészve vagy szövegszereksztve sokszor órákig be se kapcsol, a cinnamon és főleg a chrome néha felpörgeti.
Én is nemrég pasztáztam újra, és hűtőt is cseréltem, egy x230-asba való került bele.
tényleg egészen szét kell szedni, de nem nagyon durva, legfeljebb egy elnyírt csavarfej tud kitolni veled, rendes csavarhúzó készlet használata ajánlott.

(#102319) azbest


azbest
félisten

Picit mesélek, úgyis elég csendes a topic mostanában :B

Hejj, nem bírtam magammal, csak került egy i7-3610qm a másod t430-asomba is és a ramot is kimaxolom a mostani 6-ról 16-ra :D Kíváncsiságból választottam most a 35w-osat, gondolván, hogy a 45w-os i7-3720qm is throttlingol úgyis nagy terhelésnél. Aprón mostanában már jobb áron is előfordulnak a 2-3 generációs 4 magosok.

Kínában úgy láttam kb 6eft -ért kaphatóak a 8GB-os skHynix ddr3l 1600-as modulok, amik az aprón 8-10 közt mennek. Mivel pótcselekvés és a kínai vásárlás a hobbim, hát most ezt pródáltam :)

A régi, még hibátlan kimaxolt t61-est is újratelepítettem már. Még az is egész jó, de rá kellett jöjjek, hogy linux alatt a chrome igencsak dögletes rajta. Meglepő módon a firefox 720p-1080p magasságban is még eljátszogat youtube-ot, oldalak görgetése is sima. Chrome-ban meg akkor simább a görgetés is csak, ha a gpu gyorsítást kikapcsolom a beállításainál. A videolejátszás gyorsítása meg ugye nincs ezzel a gpu-al. A broadcom crystalhd-m támogatása meg kb a youtube flash dobásával ment a kukába, nem igazán lehet kihasználni linux alól a hw h264 dekóderét. Igaz win10 alatt nem próbáltam még, a 965 gma valsz már csak s3 trio szinten támogatott vele (általános vga driver).

Mivel éppen az exp gdc-re épülő egpu-mat átalakítom, hogy egy 90w thinkpad tápegységről menjen a gt1050 egy dc-dc konverter segítségével, majd a t61-essel próbálom ki régebbi vga kártyával először, nehogy megsüssem valamelyik t430-cat. Kollégákkal a héten valamikor összeülünk cs-go-zni egyet, remélem addigra összeáll :D

Létezik bármilyen mini pcie kártya, amit érdemes lehet betenni laptopba? Csak sokbemenetes kamerás megfigyelőrendszert láttam :D

Láttam leírást, hogy t430-ra viszont egyszerű hackintosht varázsolni. Csak a wifi kártyát kell kicserélni kompatibilisre, amit még a whitelist is szeret.

[ Szerkesztve ]

(#102320) Kiki18 válasza azbest (#102319) üzenetére


Kiki18
őstag

EGPU topikban kicsit bogarássz utána, de emlékeim szerint a CS:GO nem szereti az egpu rendszereket, laggolni fog.

(#102321) azbest válasza Kiki18 (#102320) üzenetére


azbest
félisten

szoktam írni/olvasni a topciban :) Nekem egész jól megy, 4k módban is eldöcög 50-70 fps-sel ;]
Mondjuk wifi helyett lanra kéne dugnom, mert néha tényleg van lag, de lehet az nem a gpu miatt.

(#102322) Kiki18 válasza azbest (#102321) üzenetére


Kiki18
őstag

;]
Akkor lehet valami régi emlékfoszlány pár évvel ez előttről, ezekszerint jó lehet az elképzelés. :D

(#102323) fattyu válasza yodee_ (#102314) üzenetére


fattyu
veterán

12 17 fokot ne jelentsen már az oprendszer szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102324) Tim82 válasza azbest (#102319) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kínában úgy láttam kb 6eft -ért kaphatóak a 8GB-os skHynix ddr3l 1600-as modulok, amik az aprón 8-10 közt mennek. Mivel pótcselekvés és a kínai vásárlás a hobbim, hát most ezt pródáltam

Én abból élből DOA-t kaptam az itt linkelt első szettből, szerencsére eBay-ről, ment is vissza az eladónak, azóta a refund is megjött. Persze lehet, hogy pechem volt, az eladó amúgy abszolút korrekt volt, ő állta a postát visszafelé, nem a Paypal.

Ehelyett lett kb. ugyanennyiért az apróról egy Micron páros.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102325) azbest válasza Tim82 (#102324) üzenetére


azbest
félisten

jaja, ezt most én is ebay-ről rendeltem, egyszerűen csak azért, mert ott sokkal nagyobb a választék ramból. Alin a számomra ismeretlen ramok vannak, nyákot elnézve kb mindenki majdnem ugyanarra a nyákra épít. Meg persze látni, hogy sok ramot több kamu cimkével is árulnak. Az első linken a fekete nyákos picit gyanús, nem nagyon találni komolyabb oldalakon, csak aprókon és zugwebshopokban :) Régen vettem amd gépemhez szerer modulokról újrahasznosított amd-only ddr2 ramokat.

Ahogy nézem mindkét modult ugyanannak az eladónak két különböző fiókjától vettem. Elvileg külön adták így fel, hogy még véletlenül se legyen vámhatár felett :D [link], [link]

Meg néztem, hogy legalább a kép úgy nézzen ki, mint az, ami a másik gépemben van :)

Az a kemény, hogy pl csx-et itthon, boltból kapni 9 alatt időnként. De úgy emlékszem arra sok kompatibilitási panasz volt. A hynix meg általában jó hírű.

[ Szerkesztve ]

(#102326) darvinya válasza azbest (#102325) üzenetére


darvinya
titán

Hynix van nekem is T61-ben, de ahogy cégnél olvastam, hogy Ők csak kék és zöld panelre gyártanak, s sorszámozott mindegyik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102327) azbest válasza darvinya (#102326) üzenetére


azbest
félisten

Ez a T61 máig meg tud lepni a könnyű szerelhetőségével. Most szereltem le a hibás példány alját, mert kell a power socket belőle és ott fogja egy csavar. (Amilyen jól időzítek, holnap a postaládában lesz a rendelt socket :D)

És simán le lehet szerelni az alját anélkül, hogy totálisan mindent lebontanék. Igaz, a billentyűzet felőli oldal így is lejön, de a kijelzőt nem kellett leszednem. És belülről is csak két trükkös hely van: a wifi kártya csavarjai is az alsó tepsit fogják, valamint a sarkon lévő usb-khez vezető kábelt ki kell húzni. Körben és alul, szépen mindent kicsavarozva szépen lejön a tepsi. Csak Louis Rossmann szavai kell felhangozzanak összerakáskor: no long screw to short hole ;]

Hű, szép mennyiségű port beszipkázott az alaplap alá az évek alatt. Még egy tűzőgépkapocs is előkerült. :F Lehet majd, ha visszarakom a tápcsatit, akkor újra tolok rajta tesztet, hátha csak a port és fémkapocs miatt volt instabil - a dokkolós usb portokra tudtam visszavezetni, ahogy annó egyre instabilabb lett.

[ Szerkesztve ]

(#102328) yodee_ válasza fattyu (#102323) üzenetére


yodee_
őstag

Gondolom jobban pörgeti... Másra nem tudok gondolni

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#102329) darvinya válasza azbest (#102327) üzenetére


darvinya
titán

Ha csak gemkapocs a hiba forrása, akkor egyszerű javítás.
Nekem BGA hibás, de most semmi kedvem hozzá sűtőgetni egyesével.
Persze más lenne helyzet, ha lenne olyan szilikon lap, ami min. 5mm vastag és nagyobb alaplapnál.
Mert, akkor beraknám a sűtőbe, mintha süti lenne. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102330) yodee_


yodee_
őstag

Örömmel jelentem, hogy sikerült jubilálnom a gyári akkummal. Nem hittem volna, hogy kibír 1000 ciklust, mert az elején néztem hogy folyamatosan csökkent a kapacitás. Mivel a garanciális support azt mondta, hogy ez teljesen normális, mivel 300-350 ciklusra vannak tervezve, ezért nem cserélik. A lényeg, hogy azóta eltelt 6 és fél év, na meg az 1000 ciklus és még mindig 1,5-2 órát elmegy :) Nem bántam meg hogy megvettem ezt a masinát anno :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#102331) Dhampir válasza azbest (#102327) üzenetére


Dhampir
félisten

A T510 is nagyon kulturált. A HDD-keretet két oldalán még két gumiszerű, könnyen levehető elem is fogja, ilyet még más gépnél nem láttam.

(#102332) vicze válasza yodee_ (#102330) üzenetére


vicze
félisten

Abszolút nem cseszegetés kép, de ezt milyen használat mellet?
Napi szinten hordozós és akár többször töltött laptopok esetén, simán 50% alá esik a 4-5. évre. (dupla aksisoknál legalább az egyik) Őszintén szólva a ciklus számot sose szoktam nézni, mert nem mérvadó.
Eddigi legjobb a Sony Vaiok voltak ott 3év után 98% és meg se moccant az aksi elhasználtsága.

(#102333) Tim82 válasza Dhampir (#102331) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig T60-tól ilyen a T, X, W modelleknél a HDD-keret megoldás, a *30--as szériáig biztosan.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102334) azbest válasza yodee_ (#102330) üzenetére


azbest
félisten

sanyótól nem rossz, nekem a sony/sanyo hamarabb degradálódik.

A pana és lg viszont kitartó. Az egyik t430-as lg akkum is jól tartja magát

(#102335) yodee_ válasza vicze (#102332) üzenetére


yodee_
őstag

Mivel az Én meglátásom az, hogy hiába li-ionm vagy li-ploymer akkor is csak akkumlátor és a töltés az 100%-ig tart. Tehát feltöltés után (100%) lemeríteni 10-15%-ig aztán újra tele. Sosem hagyom rajta ha már fel van töltve. Még a dokkolón is ki szoktam húzni a töltőt. Lehet az Én hülyeségem, de úgy látszik mégis csak van igazságom. A telefonjaim is így töltöm. Ha lemerül rádugom, és amíg fel nem tölt addig rajta is marad. Utána meg kihúzom.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#102336) vicze válasza yodee_ (#102335) üzenetére


vicze
félisten

Értem, nyilván ez egy munkakörnyezetben nem kivitelezhető.
Gyakorlatilag minimálisan terheled az aksit és csökkented a nem teljes ciklusokat.

"dokkolón is ki szoktam húzni a töltőt"
De akkor nem működik a dokkoló, így sok értelme nincs.

Telefon esetén olyan gyors a váltása, hogy ahhoz nagyon gyenge minőségű kell, hogy észrevedd a csökkenést. Tabletnél pl. 3év után kezdődött az érezhető csökkenés, addig semmit, és gyorstöltés + sose kímélve lehető legrosszabbul használva.

(#102337) Dhampir válasza Tim82 (#102333) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem ThinkPadre gondoltam, habár TP-be először nyúltam bele SSD csere miatt, egyébként nem ismerem a többi TP belsejét.

[ Szerkesztve ]

(#102338) yodee_ válasza vicze (#102336) üzenetére


yodee_
őstag

Miért ne működne a dokkoló? Minden funkciója működik töltő nélkül is. Nekem ez nem munkagép. Illetve maszkehoz használtam, használom de akkor is odafigyelek a töltésre.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#102339) HSM válasza yodee_ (#102335) üzenetére


HSM
félisten

Pedig elvileg a töltés az akku szempontjából egyik legkárosabb része kb. az utolsó 20%. TP gépeken amúgy be tudsz állítani töltési küszöböt, aminél tovább nem tölti, beállítod mondjuk 99%-ra, és akkor nem kell dokkolón se ki-be rakosgatni az akkut, mert nem fogja csepptölteni sem.

(#102340) azbest válasza yodee_ (#102338) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudom pontosan milyen dokkolót és hogyan használsz. A normál asztali dokkoló portjainak legalább egy része megszűnik működni tápellátás nélkül. Például a monitor kimenetek.

Pont a thinkpad az egyik, ahol értelmes akku kezelés van és még szoftveresen is szabályozható.
Nem tölti az akkut, ha nem kell. Már vagy 20 éve nem kadmiumos akkukat használunk, de még mindig élnek ezek az ősi elméletek.

Korábban volt alkalmam látni két azonos acer gép kapcsán, hogy az egyik srác ragaszkodott ahhoz, hogy csak töltésre legyen töltőre dugva a gépe, mert ő jobban tudja, mi kell a gépnek és az akkunak. Így naponta vagy 3 ciklust beletett a gépbe, egész nap használva, mindig teljesen feltve és lemerítve. Ha feltöltött, akkor kihúzta.

A másik srác meg simán csak használta, ahogy épp kényelmesebb volt.

Az utóbbinak egy év után még közel gyári értéket hozott, az okos srácnak meg fele annyi időt, mivel sokkal több ciklust tett bele.

Ilyen használati mód mellett különösen szerencsés vagy, hogy még nem degradálódott 0-ára a sanyó akku.

(#102341) vicze1
nem látom a képen, hogy melyik fajta akku van abban az x230-ban. Ha 40Wh-s akkor remekül tartja magát, mert 38 még elérhető. Ha 63Wh, akkor "not good but not terrible", ha 94Wh volt eredetileg, akkor már kezd úrrá lenni az elmúlás :D

(#102341) vicze1
win alatt régen néztem, linux alatt meg nem támogatott minden paraméter kijelzése, majd át bootolok megnézni

[ Szerkesztve ]

(#102341) vicze válasza yodee_ (#102330) üzenetére


vicze
félisten

Most néztem, hogy a képed alapján a wearlevel-je közel 60%, ami igazából nem jobb lényegesen a céges átlagnál, 4-5 éves gépek esetében. Az én 5évesem 80%-os és túlnyomó részt desktopnak van használva dokkolón. (Mondjuk van benne 2év hordozás.)

Őszintén szólva a +10-15%-ért nem éri meg ennyit vesződni. Olcsóbb ennyi idő után egyszerűen egy új aksit venni és köze duplázni az üzemidőt.

(#102334) azbest: Ez a kírás azért elég furcsa, főleg a designed vs. full miatt. Láttam már 107%-ot, de ilyen öreg modell esetében kb. lehetetlen. Sajnos Linux-on olyan programot még nem találtam, ami pontosan kiírja és korrekt a kiolvasott adat. Nálad 57 körül kéne legyen a designed.

(#102339) HSM: Alapból 98%-nál megáll a töltés.

[ Szerkesztve ]

(#102342) HSM válasza azbest (#102340) üzenetére


HSM
félisten

Igazából egyik sem jó megoldás. Az akkus ciklus gyűjtés is koptat, és az állandó 100%-on csepptöltés is. Viszont TP gépeken a töltési korlát megfelelő megválasztásával szerencsére már nem csak két rossz közül lehet választani. :)

(#102343) azbest válasza HSM (#102342) üzenetére


azbest
félisten

ha nem csalnak az emlékeim, akkor a töltés kezdéshez a t61 esetén is alapból 95% volt az érték. Szóval nem csinál szinten tartó töltögetést. :U

(#102344) azbest válasza vicze (#102341) üzenetére


azbest
félisten

Win alatt ezt látni


Annyi csalás van, hogy az első években az első t430-asomhoz kapott akkut használtam, az sanyó és talán 30% kapacitása maradt. Ezt az lg akkut, ha minden igaz 2017 végétől használom, az akkor vett egészen jó állapotú gépből való (pontosabban mindenből az erősebb bekerült egy gépbe, a gyengébb meg a másik, tartalék gépbe). Viszont tavaj rengeteget utaztam és sokszor hurcoltam, meetingekre jártam vele. Nyugalmas időszakokban nálam sokat van dokkolóban, otthon és irodában is van dokkoló lerakva neki :)

Ja és nyugis időszakban, amikor még win-t használtam, belőttem talán 40-80% közé a határokat. De az inkább a sanyó akkut érinthette, mert mióta linux az elsődleges rendszerem, nem figyeltem rá nagyon.
wh
(közben látom, hogy elvileg 6 cellás a fenti x230 a kollégánál, mert a legkisebb 29 Wh lenne, a közepes meg 60 körüli)

[ Szerkesztve ]

(#102345) HSM válasza azbest (#102343) üzenetére


HSM
félisten

A régi PowerManagerben 3 opciót látok a T420-al:
-Mindig tele (96% alatt kezd tölteni, 100-on hagyja abba)
-Valami automata kímélő mód
-Egyedi küszöbök

Nem emlékszem már, melyik az alapértelmezett, de igazából állandóan 95% felett tartani sem feltétlen jó ötlet évekig, de tény, legalább csepptöltés akkor tuti nincs. :D

(#102346) lakkusjj válasza azbest (#102343) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Windows 7-nél a Power Manager, win10-nél Lenovo Settings programok használatával van lehetőség egyéni töltési % értékeket beállítani, pl 50% alatt kezdjen tölteni és 90%-nál ne töltse tovább. Ez már a T43-ason is működött.

(#102347) vicze válasza azbest (#102344) üzenetére


vicze
félisten

Ez oké, csak a 6 cellás az 57Wh kéne legyen alapból, tehát annyi a designed, és nem 47, ez a furcsa nekem. Ha 57-ből lett a mostani 51 az teljesen korrekt, csak azért nőni nem szokott 47-ről 51-re. :)

(#102348) azbest válasza vicze (#102347) üzenetére


azbest
félisten

ó, itt egy hasonló témánál találtam valamit :D

"Disabling Maximum lifespan mode changed design capacity reported to 56.16Wh." [link]

Ezek szerint nem csoda, hogy jól tartja magát :D

[ Szerkesztve ]

(#102349) vicze válasza azbest (#102348) üzenetére


vicze
félisten

2év alatt a 90% az teljen jó szerintem.

(#102350) Tikakukac válasza vicze (#102332) üzenetére


Tikakukac
titán

56%-os asszem az az akksi, ami az eredetije a T60-nak. 1800 ciklus körül :D Majd elő kell kotorni, ismerősnél van, de ezek a számok nem durvák. 800 feletti ciklussal tucatnyi T60 akkum volt már. Semmi bajuk. Minőség és rendes elektronika= tartós megoldások.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.